Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Tigi válasza #51736960 (#49350) üzenetére


Tigi
őstag

Azt hiszem, hogy igazad lehet.
Napok óta töprengek, hogy vegyek vagy ne vegyek most.
Akkor várok, hátha tényleg lesz ez még olcsóbb is. :)

Köszi a választ. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#49352) #51736960 válasza Tigi (#49351) üzenetére


#51736960
törölt tag

nincs mit :)
a másik kérdésedre pedig azt tudom mondani, hogy beszéltem egy konzolboltban dolgozó sráccal, és állítása szerint mindenre elég a 12GB-os változat, mivel a ps3-on csak néhány játék telepít a vinyóra, azok közül is a gta5 a legtöbbet, de annak is elég 8 giga hely.
viszont akkor lehet probléma, ha sok demót akarsz telepíteni, vagy online vásárolsz játékot, úgy hamar betelhet a tárhely.
én személy szerint a 12GB-osat fogom venni, mert a demók nem érdekelnek, a játékokat pedig használtan, dobozosan veszem meg, és egyszerre úgyis csak eggyel játszom.

szerk: de azért hallgasd meg más véleményét is, én úgy osztom itt az észt, hogy nincs is gépem :D

[ Szerkesztve ]

(#49353) james001 válasza #51736960 (#49352) üzenetére


james001
veterán

A Gran Turismo 5 több mint 10 gigát rak fel (patchekkel együtt...) :D

Tigi:Igazából a te döntésed,de én inkább ajánlom az 500 gigás kiadást,egy idő után lehet kevéssé fog válni az a 12 giga. Csak azért mert az exkluzívok nem raknak fel sok adatot,de a patch-ek nagyok szoktak lenni.
Persze megoldhatod úgy is hogy mindig csak 1-2 játékot veszel,és miután végigvitted és elkezdenél egy másikat,kitörlöd a game datát. Csak sztem ez macerás egy idő után :D
De ez is csak egy "személyes" észrevétel :)

[ Szerkesztve ]

https://psnprofiles.com/kazama001

(#49354) Gebriel válasza #51736960 (#49352) üzenetére


Gebriel
veterán

Az a konzolboltban dolgozó srác elég fél információt adott.
Valójában elég 12GB a felsoroltaknak, viszont ha már valaki Psn + tagságot vásárol akkor a rengeteg free game-nek nem lesz hely..

(#49355) Tigi


Tigi
őstag

Köszi a válaszokat. :R
Igazából akarok majd HDD-t bele,de azt majd 1-2 hónap múlva, havi szinten 1 dobozos használt játékot tervezek, az XBOX-nál is így csinálom. :)
Fizetős Gold-ot vagy PSN+-t nem használok és nincs is tervben mert nincs annyi időm játszani.
Havi szinten jó ha 1 játékot van időm lejátszani.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#49356) Elims válasza Tigi (#49355) üzenetére


Elims
veterán

Ahogy James is írja a gt5 annyit telepít fel,hogy ha minden letörölsz a 12gb-os memóriából az is kevés az elindításához.
Tapasztalatból írom,én megjártam vele..
Vagy vegyél bele rögtön egy vmekkora winchester-t vagy használt gépet vegyél winchester-rel garanciával.

A konzolos ember azért mondta amit mondott,hogy eladja a portékát. 12gb édeskevés bármire is.

(#49357) #51736960 válasza Elims (#49356) üzenetére


#51736960
törölt tag

tehát a gt5 használhatatlan a 12GB-os ps3 konzolokon?
azért ez erős lenne...

(#49358) Tigi válasza Elims (#49356) üzenetére


Tigi
őstag

Elhiszem amit írsz, de a BOX-ot is így vettem, 4GB-osat vettem aztán később vettem bele egy 320-as HDD-t.
Egyébként nem nagyon vonzanak az autós játékok. :)
A garis használt gépeket meg folyamatosan nézem, de a legtöbb annyiba kerül, hogy az újjal szemben neméri meg. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#49359) Tomi13 válasza #51736960 (#49357) üzenetére


Tomi13
senior tag

Mikor először elindítod a gt5-t akkor megkérdezi, hogy a gyorsabb töltésért,stb felpakolja-e a játékot a vinyóra ami kb. 8giga,majd még leszed egy-két patchet hozzá és már 10 felett jársz. Nem akarom osztani az észt,de nagyon sokan írják, hogy a 12Gb-os ps3-nak kb. semmi értelme nincs, mert semmire nem elég az a hely.

(#49360) #51736960 válasza Tomi13 (#49359) üzenetére


#51736960
törölt tag

nézd, ha elegen mondják, akkor elfogadom :R
én se vagyok a magam ellensége, ha annyira használhatatlan, akkor nem azt veszem.

(#49361) Tomi13 válasza #51736960 (#49360) üzenetére


Tomi13
senior tag

Szerintem egyszerű, vedd meg a 12-est és ha nem elég akkor majd bővíted. Különösebb vesztenivalód nincs, mert a sima 2,5-s vinyó megy bele,az meg nem olyan drága.

(#49362) boost válasza Tomi13 (#49361) üzenetére


boost
addikt

az, hogy használhatatlan, az túlzás, nem igaz. Én is 12vel kezdtem, és végül ps plusz miatt került bele új vinyó. De rakhatsz bele használtat is öreg laptopból.

(#49363) Elims válasza #51736960 (#49357) üzenetére


Elims
veterán

Kicsit sem erős..
Ahogy írod.12gb-os ps3 használhatatlan a gt5-tel.
1-2hónapja vettem a gépet,12gb-os ps3 (0 perces,én bontottam ki,szóval nem használt amire lehet,hogy már volt vmi a 12gb memóriában).
A gép előtt vettem 3játékot,természetesen a gt5 volt az egyik.
Beüzemeltelm,store-ról letöltöttem 2-3vmit majd gt5.
Azt írta,hogy kevés a hely,nem gond,gondoltam,letöröltem mindent -mentett adatok/állások,store-os programok,mindent-,újra gt5 és még akkor is kevés volt bármit csináltam.Olvastattam volna csak a lemezről is,hogy legalább el tudjam indítani,de nem lehetett.
Muszáj voltam venni egy winchester-t.
Ha kicsit háklis vagy a dolgokra akkor az sem mindegy,hogy milyen winchester-t teszel bele..
Itt a prohardveren kérdeztem meg egy hozzáértőt és ő mondta,hogy nem teljesen mindegy. Akkor vettem egy 750gb-osat. (Szerintem nagy bele,320-as bőven elég lett volna,de nem gond,egyszer majd csak megtelik /félig :-)/).

Én azt ajánlom ha 12gb-osat veszel,hogy rögtön vegyél egy winchester-t is bele (+persze a hdd beépítőkeret,mert anélkül nem tudod beletenni...).

Szerk.:
SzGergely: végülis igazad van.Ha mondjuk nfs shift +olyan játékokkal játszik,ami nem telepít olyan sokat akkor egy-két játék patch/mentései elférnek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#49364) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra végül mégis megvettem a PS3-at a gyereknek. Az lenne a kérdésem, hogy a kontrollert illetve a move kontrollert lehet e pc-n bedugva tölteni? Ha igen mennyi idő alatt töltenek fel? Amikor bedugom villog a piros lámpa, elalszik, ha feltöltött vagy mi? Sajnos nem találtam sehol leírást. Köszönöm!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#49365) Tegla80 válasza Elims (#49363) üzenetére


Tegla80
addikt

".... Akkor vettem egy 750gb-osat.(Szerintem nagy bele,320-as bőven elég lett volna,de nem gond,egyszer majd csak megtelik /félig :-)/)......"
+1 mert elég bőven :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#49366) Tomi13 válasza Htibimor (#49364) üzenetére


Tomi13
senior tag

Lehet,én is ott töltöm. Amikor villog akkor tölti és amikor nem világít akkor van feltöltve, az időt nem mértem hogy mennyi, de olyan 1-2 óra lehet.

(#49367) erahurka válasza Tegla80 (#49365) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem 160-as Slimem van, úgy 80 körül még szabad. Igaz, én nem PS+-ozok meg hasonlók.

(#49364) Htibimor: Ha feltölt folyamatosan világít. Amíg tölt villog.

[ Szerkesztve ]

(#49368) dilipok válasza erahurka (#49367) üzenetére


dilipok
veterán

ha ki van kapcsolva (ertsd csak a pc-re dugod ra es nem kapcsolod be), akkor csak addig villog, amig fel nem toltott.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#49369) Elims válasza Tomi13 (#49366) üzenetére


Elims
veterán

Én azért vagyok annyira heptikés,hogy a ps3-ban töltöm.Eredeti "töltőjével".
Bár usb,így szinte mindegy lenne.

Megvettem az uncharted 1-et. Patent,minden O.K. Hvégén letesztelem.
Viszont lenne másik hasonló dolog..
Hány resident evil rész jelent meg ps3-ra?
És ezekhez volt vmikor kód? Kinéztem 6-ot,de nem tudom ezt róla.. :-/

Egyébként hol lehetne ezeket leellenőrizni?

(#49370) Tomi13 válasza Elims (#49369) üzenetére


Tomi13
senior tag

Azért nem töltöm ps-el, mert ha jól tudom kikapcsolt állapotban nem tölti, bekapcsolva meg elég hangos. A pc-m meg non-stop megy, úgyhogy ráér ott töltődni, bár eddig nem sokat kellett mert jól bírja. Mondjuk lehet az is segített rajta, hogy kikapcsoltam a "rázás" funkciót az irányítón.
Nekem egyébként nem világít ha teljesen feltöltötte a pc.

(#49371) Đusty válasza Tomi13 (#49370) üzenetére


Đusty
addikt

Azt a rázást hogy kell kikapcsolni?

(#49372) Tomi13 válasza Đusty (#49371) üzenetére


Tomi13
senior tag

A ps3-ba belépsz a settings/accessory settings/controller vibration function és ott off-ra állítod.

(#49373) Htibimor válasza erahurka (#49367) üzenetére


Htibimor
senior tag

Köszönöm!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#49374) misuti


misuti
tag

Sziasztok!
Nem sikerül elfogadtatni PS store-ban a bankkártyámat!Eddig mindig gond nélkül elfogadták,de itt valahogy nem!Mi lehet a gond?

(#49375) supercow válasza misuti (#49374) üzenetére


supercow
őstag

UK Store-ban csak angiai címre bejelentett kártyát fogad el. Magyar Store magyar kártya...

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#49376) Aethel


Aethel
aktív tag

Régi FAT verziós 250 gigás vinyóval feldobott PS3 egy kontrollerrel megér 20.000 Ft-ot?
Hibája hogy 10-15 perc használat után a ventilátorja piszok hangos lesz és nem halkul idővel sem. A gép már újra lett pasztázva de hiába. Szerintetek?

(#49377) Tegla80 válasza Tomi13 (#49372) üzenetére


Tegla80
addikt

vagy játék közben:
-ps gombot hosszan nyomod és az előjövő menükből kiválasztod a "kontroller menü-t", Itt is lehet a rezgést ki-be,a "joy" számát ,stb-t állítani. ;)

Sony® & PlayStation®

(#49378) Tomi13 válasza Tegla80 (#49377) üzenetére


Tomi13
senior tag

Szuper,mindig tanul valamit az ember. :)

(#49379) martinkeet válasza Tomi13 (#49378) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Lehet,hogy már volt téma,de a keresésem nem járt eredménnyel.
Kicsit zavaró,hogy sok helyen kockás a kép.Nem pixeles,hanem mintha négyzetrácsos lenne.
Full HD tv.
Itt van kettő kép is.
Valakinek ötlete?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49380) Mister_X válasza Aethel (#49376) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Túl olcsó... szériaszám? A gép meg lehet haldoklik (venti).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49381) Tomi13 válasza martinkeet (#49379) üzenetére


Tomi13
senior tag

Ez érdekes, ilyet még nem láttam, gondolom hdmi-vel kapcsolod össze a tv-vel. Esetleg másik kábellel vagy sima rca-val is ezt csinálja?

(#49382) Gebriel válasza Tigi (#49355) üzenetére


Gebriel
veterán

Pedig a PS +-on ingyenes teljes játékokat adnak és nem is rossz címeket, már ha az elmúlt időben ez nem változott. De majd valamelyik user aki előfizető rá erősít.
Szerintem ezt a részét érdemes át gondolnod. ;)

(#49383) Tigi válasza Gebriel (#49382) üzenetére


Tigi
őstag

Viszont azok csak addig játszhatóak amíg él az előfizetés nem?
Folyamatosan nézem a boltok kínálatát és eddig a hozzám legközelebb lévő bolt a nyerő (KonzolGame).
Kinéztem egy 12GB-os SS-t, egy plusz kontrollert és egy 1.4-es HDMI kábelt, ez lenne 57.700 Ft
Legfőképp Killzone, Resistance és efféle Exkluzívok érdekelnek elsősorban Split Screen Co-op Campaign miatt, hogy tesómmal hétvégente tudjunk játszani.
Aztán 1-2 hónap múlva ugrik bele egy HDD.
Az a szomorú, hogy használt gépet garival értelmes áron nem kapni, mert akkor inkább újat vesz az ember.
Egyébként ha lesz benne HDD akkor megmarad külön a 12GB is mint Box-on a 4GB?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#49384) Aethel válasza Mister_X (#49380) üzenetére


Aethel
aktív tag

CECHG04
A ventilátor problémának mi lehet a forrása? Komolyabb (költségesebb) közbeavatkozásra lesz szükség? Jelenleg stabil a gép, egy óra játékot is kényelmesen kibír, csak a venti szörnyen zavaró. Még agyalok hogy megmerjem-e venni. Segítsetek :D
Nagyon vonzó a régi ps játékok futtatása (lévén egy rakat van), ugye az újabb modellekben ezt ügyesen kiiktatták.. :W

(#49385) Tomi13 válasza Tigi (#49383) üzenetére


Tomi13
senior tag

Szerintem csak nézelődni kell, 58 körül biztos hogy lehet találni garis gépet nagyobb vinyóval plusz játékokkal. Mondjuk általában 1 kontrollerrel szokták adni őket a hirdetésekben.

(#49386) boost válasza Aethel (#49384) üzenetére


boost
addikt

Szerintem EZT ne vedd meg, ez jobb nem lesz.Valami ideiglenesen helyrehozott, sütőben sütött cucc.

Biztos te is olvastál már ilyen apróhírdetést: Cserélném első generációs FAT PS3-amat egy kocsi lótrágyára. Jelige: Szart szarért.

Hozzádobsz/gyüjtesz/koldulsz egy tizest, és lesz egy normális, javításra nem szoruló, még 1-2 évig működő slim géped is akár. Ha meg PS2es játékokat akarsz futtatni, arra SLIM PS2-t vegyél, azt is már úgy dobálják az ember után. De ne vegyél emiatt elsőgen FAT PS3-at.

[ Szerkesztve ]

(#49387) Tigi


Tigi
őstag

Nézegettem a SpeedLink XEOX Pro Analog Gamepad PS3/PC kontrollert és lenne egy kérdésem.
A hozzá tartozó USB Dongle nélkül nem használható PS3-hoz?

(#49385) Tomi13: Igazság szerint félek a használtaktól.
De olcsón tudok majd hozatni haverral HDD-t bele nagykerből.
A 2.5-ös HDD-nél csak a vastagságra kell majd figyelnem?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#49388) Tegla80 válasza boost (#49386) üzenetére


Tegla80
addikt

+1 :K
jól írja a fórumtárs,nézz másikat.

Sony® & PlayStation®

(#49389) Baaraanz válasza Tigi (#49383) üzenetére


Baaraanz
tag

Nem, a 12GB eltűnik, csak a HDD fog látszani.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#49390) Tigi válasza Baaraanz (#49389) üzenetére


Tigi
őstag

Ez szívás. :(
Na mind1, januárban ugrik bele egy 500-as HDD. :)
Hitachi HTS545050A7E380, ezt néztem ki.
Az nem baj, hogy 7mm vékony a HDD?

Mivel járok jobban, a gyári Sony kontroller-el vagy egy SpeedLink XEOX Pro Analog Gamepad-el?
Félek, hogy kicsi lesz a DS3 a Box kontroller után.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#49391) misuti válasza supercow (#49375) üzenetére


misuti
tag

Magyar store,magyar kártya!Nincs rajta pénz,nem e ez a gond?

(#49392) boost válasza misuti (#49391) üzenetére


boost
addikt

Ha nincs rajta pénz, nem tudja authorizálni. Olyan kártyát adj hozzá, amin van pénz. :U

(#49393) Mister_X válasza Aethel (#49384) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Felejtős. A ventit egyszerűen az okozza, hogy melegszik a rendszer. Hacsak nem bekapcsolástól megy maximális fordulatszámon, akkor a hőszenzor hullott el (nem javítható). Az olvasófej pocsék ebben a típusban. Ne vedd meg, nem véletlenül olyan olcsó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49394) misuti válasza boost (#49392) üzenetére


misuti
tag

Köszi!Sejtettem hogy ez a gond!

(#49395) Blaise válasza misuti (#49391) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, asszem 1Ft-ot terhel rá

(#49396) nokia párti válasza Mister_X (#49393) üzenetére


nokia párti
őstag

Ráadásul a CECHG04 már harmadik generációba tartozó gép, így hardveresen és szoftveresen sem emulálja már a PS2-es környezetet, mint ahogyan az első két generáció.

[ Szerkesztve ]

(#49397) Kindgrind


Kindgrind
aktív tag

Játszik valaki innen NBA 2k14el? Ha igen felvehetne és nyomhatnánk pár mecset. :)

PSN: TheKindgrind

(#49398) martinkeet válasza Tomi13 (#49381) üzenetére


martinkeet
aktív tag

HDMI kábellel van összekötve,pillanatnyilag másképpen nem is tudom...

[ Szerkesztve ]

(#49399) Elims válasza Tigi (#49390) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem ne tegyél bele szutykot..
Üzenj ,kérdezd meg,hogy milyen winchester-t ajánlana ps3-ba.
Több dolog fontos. Ne legyen benne parkolás,stb.
Nagyon érti a dolgot és segítőkész is.

(#49400) MasterMark válasza martinkeet (#49379) üzenetére


MasterMark
titán

Élességet tedd nullára a TV-n!

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.