Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84183) IO.sys válasza Exian (#84181) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszönöm, de azért tisztázni szeretném a dolgokat. A tuning mentalitás kérdése. Amikor az ember nekiáll, akkor pláne, mert van, aki úgy jön be a topikba, hogy van egy i7 9900K-ja, mit kell beállítani. Hát elsősorban a mentalitást. Leginkább az önálló gondolkodással kapcsolatban szoktak lenni hiányok. Az én világomban elképzelhetetlen, hogy teljesítményt hagyjak valamiben. Még a tuningolhatatlan, zárt laptopom is tuningoltam. Ez az én bajom, nyilván Ti másba fektettek energiát. De azt állítani, hogy a tuning stabilitás problémákat okoz, az már mások problémája is, mert így ez nem igaz. Eleve gyári állapotban nem igazán húzzuk a vasat, pláne nem a biosban lévő ONE CLICK OC gombbal. Teljesítménynek megfelelő disszipációjú (víz)hűtést kell választani, lehetőleg top 1-es hővezető anyagokat, minőségi tápot, meg kell mérni az egyes IC-k terhelés alatti hőmérsékletét és aszerint bordákkal kialakítani a hűtést. Ott van még a pozitív nyomás, a ház, a platform általános határa és még tudnám sorolni. Na itt kezdődik a tuning, ez nem lesz se hangos, se instabil.

(#84182) windlord:
Nem tudom, nekem az első tuningom 3 hónapig tartott és még ma se érzem azt, hogy mindent kihoztam volna a rendszerből. Meg kell tanulni dolgokat, pl. ott a spread spectrum, ami egy kezdő tuningosnak űrtechnika, egyébként meg alap fontosságú 1x1 szintű dolog, a RAM tuningról meg ne is beszéljünk. Ez nem 1-2 nap.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.