Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) freaghill


freaghill
őstag

Köszi nektek, már csak a fényszórós problémámra kell megoldást találjak!

(#84802) Utka válasza freaghill (#84801) üzenetére


Utka
tag

;] !!
Ha lehet, egy udvarban a masszőrrel, hogy amíg massznak, addig a fényszóró fényesedjen.
:)

Esetleg itt?

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#84803) dunc válasza Utka (#84802) üzenetére


dunc
nagyúr

Ő csak políroz, méghozzá Pécsen legolcsóbban, de nem lakkozz, fóliáz!

"amíg massznak" b@ssznak? vagy masszíroznak? :DD

[ Szerkesztve ]

(#84804) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

Van valakinek okostollal kapcsolatos tapasztalata? Windows + okostoll mennyire jól működik? Alkalmazások mennyire vannak hozzá? Ha nem Windows, akkor mivel működik tökéletesen? :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#84805) CPT.Pirk válasza Palafi (#84804) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem többségünk még nem látott ilyet. Valami Wacom tábla + toll dologról van szó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84806) Sir Riccio válasza Janoska26 (#84676) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ezt csak most láttam. Jó, hogy nem fogadtunk. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#84807) Visormail válasza dunc (#84803) üzenetére


Visormail
addikt

Te jöttél a polírozással :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#84808) Palafi válasza CPT.Pirk (#84805) üzenetére


Palafi
tag

Pedig már több éves dolog, ez egy 2016-os cikk róla. Ezért gondoltam, hogy itt esetleg többen is használják aktívan. Fiam egyetemi, és egyéb tanulmányait segítené elő, viszont eddig Windows alatt tökéletesen működő programokat Ő nem talált hozzá. Több társa használ ilyen eszközt, csak hát IOS környezetben. Ott működik minden rendesen. Ezért szeretnék kicsit bővebb információhoz jutni használóktól, nem rögtön mindent lecserélni (nem utolsó sorban a költség vonzata miatt sem). :Y

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#84809) CPT.Pirk válasza Palafi (#84808) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, nem találkoztam ilyesmivel. 12-ben végeztem, akkor még papírra írtunk. :D Az órai jegyzetelést én feladtam a fősulin, sosem tudtam gyorsan írni, ha próbáltam akkor csak a csuklóm fájdult meg, így inkább figyeltem és beszereztem a jegyzetet olyantól, aki írt mint a gép.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84810) Palafi válasza CPT.Pirk (#84809) üzenetére


Palafi
tag

Nálunk is egy szerencsétlen kézsérülés (2 hónap kiesés) miatt lett érdekes a téma. Most rengeteg másolgatás, nyomtatás, pótlás van. :W

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#84811) Ance válasza Palafi (#84804) üzenetére


Ance
őstag

Ilyen esetre iPad Pro + toll ajánlott. Annál nem találsz jobbat. A mai napig ledöbbenek, hogy felismeri a kézírásom és átalakítja gépelt szöveggé ha kell. A tegnap bejelentett alap ipadok is tudják már, de én inkább egy 2017-es pro-t ajánlok, ha tudsz szerezni, mert olcsóbb a toll és a gép is. A 2018-as alap ipad nálam nem ajánlott kategória a képernyője miatt, de elvileg az is tudja.

(#84812) UHHH válasza Palafi (#84810) üzenetére


UHHH
senior tag

Samsung note nem menő erre? :)
Egy arab úgy írta fel vele az e-mail címem, hogy csak néztem.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#84813) Ajándékok válasza Palafi (#84808) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Hangfelismerés nem jó? Androidon már jól használható.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#84814) rnrn


rnrn
tag

Megbízható forrásból szeretnék 64+GB pendrive-ot vásárolni. Ebay, Gearbest, stb.
Köszönöm!

(#84815) Dluinet válasza rnrn (#84814) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sincerity-trading.com
Paypal fizetéssel

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#84816) a2d2 válasza rnrn (#84814) üzenetére


a2d2
addikt

A sandisket nagy ívben kerüld el!
Csak olyant vegyél ahol fixen fel van tüntetve az írási sebesség is ha nem akarsz vele szívni.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84817) Ajándékok válasza a2d2 (#84816) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az extreme "olcsó" is és gyors is. A cz43 nagyon kicsi, kb 30-al írható, de ha sokat írnál rá, melegszik.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#84818) a2d2 válasza Ajándékok (#84817) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem ilyen van és ezt játssza: [link]
Emellett iszonyat melegszik. Visszaküldtem Sandisknak, küldtek egy másikat, ugyanezt csinálja.
Feleségem hozott a munkahelyéről egy másik típust (laposabb de hosszabb volt kicsit) hogy másoljak rá valamit, az is ugyanezt játszotta.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84819) Utka válasza dunc (#84803) üzenetére


Utka
tag

És melyik a jobb?

Igen, a lakkozás vs fóliára gondoltam .... :D
Nem, nem maßra ;]
Köszönöm
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#84820) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok,
olyan pendrive-ot keresek, amin van külső write protect kézi kapcsoló és meg lehet idehaza venni és persze nem valami ultragagyi. :) Előny ha gyors és tudja az usb3-at.

izé

(#84821) dunc válasza Utka (#84819) üzenetére


dunc
nagyúr

Két komponens uv àlló lakk.

(#84822) Utka válasza dunc (#84821) üzenetére


Utka
tag

Köszönöm

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#84823) Ajándékok válasza a2d2 (#84818) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nekem is ez van 128gb kb 30-al írható, de ha egyszerre 10-20gb-nél többet akarok ráírni, akkor ventilátor elé teszem, különben megáll.
Az extreme sorozat normál méretű, az nem melegszik túl annyira, hogy megálljon. 200 körül lehet írni az 1. generációt (64gb ~6perc). A hdd már lassú a teszteléséhez. Tesztek szerint az újabbak, még gyorsabbak.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#84824) Palafi válasza Ance (#84811) üzenetére


Palafi
tag

Valószínűleg iPad lesz belőle, az működik mindenkinél. Köszönöm a javaslatot!

UHHH: Mivel nincs tapasztalat vele, nem tudom, tudjuk, mi működik rendesen. Windows programokat próbált ki a gyerkőc, de mindegyikkel különböző problémák voltak. Ezért szerettem volna tapasztalaton alapuló véleményeket.

Ajándékok: nem tudom, milyen formában gondoltad a hangfelismerést. Előadásokon nem túl jó "hangosan" jegyzetelni.

IO.sys: Erre rákérdezek fiamnál, neki mennyire megfelelő.

[ Szerkesztve ]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#84825) IO.sys válasza Palafi (#84824) üzenetére


IO.sys
őstag

Előadásokon nem túl jó "hangosan" jegyzetelni.
BT mikrofon a tanár elé, a többit az AI megoldja. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#84826) UHHH


UHHH
senior tag

Amúgy jah, felvenni az előadást, aztán majd otthon szenvedni vele amíg kivonatolja... :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#84827) Ance válasza Palafi (#84824) üzenetére


Ance
őstag

Ajánlom, hogy vegyél jó minőségű üveget a kijelzőre. Azon még sokkal jobban csúszik a toll. Ha megvan a típus megnézem amit én vettem kapható-e rá.

(#84828) rnrn


rnrn
tag

Ha a szép új TV-n UHD tartalmat szeretnék megjeleníteni, jó lehet egy USB3-as pendrive, amire felmásolom a filmet vagy On The Air megoldásban gondolkozzak? Köszi!

(#84829) dunc válasza rnrn (#84828) üzenetére


dunc
nagyúr

Egyikbe se, hanem egy minimum 500GB USB3 as külső HDD be. Ha levegőbe, vagy akár vezetéses hálózaton rendesen át is "megy" a 4K tartalom akkor is esetenként "butítja" a minőséget, közvetlenül a TV re, és saját lejátszójával játszd le.

[ Szerkesztve ]

(#84830) Bird válasza dunc (#84829) üzenetére


Bird
addikt

Vagy ingyenes dlna szerveren, hálózaton keresztül. Már, ha a költséghatékonyság fontos. ;) Ha nincs otthon pc akkor valóban, min. 500 gigás külső vinyó a megoldás.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#84831) rnrn


rnrn
tag

Egyelőre notin lakik a tartalom (nas később lesz). Mivel jobb egy 500-as vinyó, mint egy pendrive, amire felteszem lejátszás előtt a filmet? A macerára gondoltok?

(#84832) a2d2 válasza Bird (#84830) üzenetére


a2d2
addikt

De ehhez ugyanúgy kell a HDD és még a gépnek is mennie kell :)
Én a Xiaomi routerre dobtam fel az 1TB-os usb-3-as 2.5"-os HDD-t. És elérem PC-ről (Total Commander), TV-ről (Android - Kodi) és "projektorról" (Android box - Kodi).

De én is használok néha pendrive-ot, ha jó sebességűt veszel akkor az a leggyorsabb megoldás!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84833) Bird válasza rnrn (#84831) üzenetére


Bird
addikt

Ha így van akkor az előbb linkelt dlna szerver és egy komolyabb wifi router a megoldás. Évek óta hálózaton keresztül mennek a multimédiás tartalmak a lakásban (3 db tévé, 2 db xbox és egy pc amin a tartalmak vannak), soha nem másolgatnák külső adathordozóra semmit, mert ahogy magad is írod: macerás és a filmnézésből vesz el értékes időt. :R

a2d2: Igen, de már most is notin van a tartalom. ;)

Fontos szempont nálam viszont, hogy max. 2k-s filmeket nézek. A 4k nem menne át wifin....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#84834) CPT.Pirk válasza rnrn (#84831) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

4K HD nagy bitrátás film(ek) tárolásához elég combos pendrive kell. USB3-as normális hdd-re meg eleve több dolog fér és még gyorsabb is. Ár / érték arány terén jobban jársz vele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84835) dunc válasza rnrn (#84831) üzenetére


dunc
nagyúr

Normális a mérete, egy 1Tb t érdemes venni, a 4K tartalmak nem kicsik! (akár 100gb is lehet a mérete, de átlagba 40-60GB) És egy 64+ pendrive nem olcsó, egy 1tb HDD külső max 20K. Semmivel sem macerásabb, és HDD re általában a másolás nagyon adat esetében lényegesen gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

(#84836) dunc válasza Bird (#84833) üzenetére


dunc
nagyúr

Melyik szerver klienst használod?

(#84837) rnrn


rnrn
tag

A NAS ezekat a ketyme-kütyüket teljesen kiváltja — ha jól gondolom... Lehet, hogy előre kell vennem a beruházások terén. Köszi a válaszokat, srácok!

(#84838) UHHH válasza rnrn (#84837) üzenetére


UHHH
senior tag

Vezetékeld be a megvásárolandó nast és a tv-t is a routerre, 4K-nál ne használj wifit!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#84839) Exian válasza UHHH (#84838) üzenetére


Exian
őstag

Jah. Nekem már sima FHD videók is akadoztak wifin, amikor még Android Box volt kötve a projektorra és az wifivel ment, nagyon akadozott a lejátszás FHD-n. Kihúztam LAN kábelt a box-ig, utána tökéletes volt, 4k tartalmat is vitte, csak azt nem erőltetem, mivel a projektor nem az, felesleges és nincs is olyan tartalmam, csak próbáltam egyszer. De már PC van a box helyett, az meg alapból gigabites összeköttetéssel van minden hálózaton lógó otthoni tárhellyel (másik PC, Router, szerver).

[ Szerkesztve ]

(#84840) rnrn válasza UHHH (#84838) üzenetére


rnrn
tag

Akkor ahhoz kell egy gigabites router is, ahogy nézem, mert az enyimé' nem lesz jó.

(#84841) Exian válasza rnrn (#84840) üzenetére


Exian
őstag

Huh, ezt felejtsd el nagyon gyorsan :) Ez nagyjából már szegényke semmire sem jó, ellenben ha netán ki akarnád dobni, mindenképp gondolj rám! Ezt a típust szoktam elraktázorni, mert speciális felhasználásra viszont nagyon pöpec, egy adott dologra, egyedi (Linux) rendszerrel. Több ilyenem működik itt-ott, de néha elhaláloznak és olyankor jó, ha van tartalék. Szóval ha lecseréled és nem kell, szólj, átvenném :)

Új routerből meg akkor már valami jobbat vegyél, ne az 5-10e Ft-os kategóriából, tudom ajánlani az ASUS routerjeit, bár nem mindegyik jó. Olyat célszerű venni, amire van Tomato vagy DD-WRT firmware, ha kicsit komolyabban is ki szeretnéd használni (pl. ASUS N18 és társai).

[ Szerkesztve ]

(#84842) Dr. Gonzο válasza rnrn (#84840) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Pl ASUS RT-AC66U B1.
5 Ghz-en a 4K-s tartalommal sincs gond otthon.
HDD felcsatlakoztatható, azt a TV-n simán eléred.
Ja és torrentezik is, ha van rá igény.

(#84843) dunc válasza rnrn (#84840) üzenetére


dunc
nagyúr

A router : hogy ne legyen problémád olyan 25K+ kategória legyen.
ASUS : OK , vagy Linksys.
D link, és no name márka nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#84844) Gazs


Gazs
tag

Szia.

Érdeklődnék, hogy ilyen laptophűtőt tud-e szerezni valaki nekem?

https://www.ebay.com/itm/LAPTOP-CPU-FAN-HEATSINK-IBM-T40-T41-T42-T42P-13R2657-13R2656-MCF-207AM05-OEM-/331882766623, MCF-207AM05

Előre is köszönöm a választ!

(#84845) a2d2 válasza dunc (#84843) üzenetére


a2d2
addikt

Én nagyon tudom ajánlani a Xiaomi 3G routert! 10e Ft környékén van, de ahhoz képest jól el van látva hardveresen.
Itt van egy jó táblázat mi van benne: [link]

De csak akkor vegyél ilyent ha rászánsz egy estét erre: [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84846) Palafi válasza UHHH (#84826) üzenetére


Palafi
tag

Én olvasatomban ez dupla munka, szerintem ennyi plusz ideje nincs rá.

Ance: majd kereslek, ha aktuális lesz. :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#84847) rnrn


rnrn
tag

Azt hadd kérdezzem már, hogy milyen úton haladva tudom elérni az otthoni neten lévő NAS tartalmát pl. egy mobil telefonnal, ami ugyancsak neten van, de távol az otthontól?

(#84848) a2d2 válasza rnrn (#84847) üzenetére


a2d2
addikt

Főúton nagy forgalom mellett semmiképp se erőltesd!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#84849) Dr. Gonzο válasza rnrn (#84847) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Asus routerek esetén AiCloud programmal.
A gyerek nyaralás alatt az otthoni meséket nézi a tabletjén.
Gondolom a NAS-nak is van hasonlója.

[ Szerkesztve ]

(#84850) rnrn


rnrn
tag

Köszi!
Még sosem láttam működés közben ilyen rendszereket... De láthatjátok, hogy hozzáértésem megkérdőjelezhetetlen, lévén kifejezetten értelmes és szakszerűen megfogalmazott kérdéseket tudok feltenni a kezdetektől fogva! :)) :P
Még egyszer köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.