Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
- hcl: Google Drive csatolása szerveren / Nextcloud integráció
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- Ketogén étrend
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- talmida: My Art II.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Superman
nagyúr
Van egy P4 Prescott (531) 3GHZ-es processzorom (LGA 775-ös) és egy MSI 865PE Neo3-F alaplapom 2.5GB Rammal (400Mhz-esek). Ebből két modul Kingmax és egy (512-es) Samsung. A processzort feszültségemeléssel felhúztam 3.52Ghz-ig, de nem tudom, van-e értelme, mivel az eredti feszültség 1.3 Volt, most 1.6 Voltot kap. A hőmérséklet így, terheletlenül 50-52C fok, terhelten 61 körül mozog.
Ha kevésbé húzom (3.37Ghz, vagy 3.45Ghz), akkor terheletlenül 45 fok, terhelten megy 55 köré. Kérdés: a processzor ez a hőmérséklete terhelten nem túl magas-e és a feszültségemelés a megengedett határok között van-e? (sárgában van a biosban, ami nagy telejsítményt jelez, a piros az extra telejsítmény, de az már tényleg nem ajánlott).
A memóriák időzítései, mint az egyik kollégánál itt (3-4-4-8), mivel, ha az SPD-re bízom, akkor kisebb értékeket állít be és valszeg a Samsung a gyenge láncszem, mert se kép, se hang újraindítás után. A Dram Frequency nálam Auto-n van, mert bármit is állítsak be (ha visszaállítom a ramok sebességét és úgy növelem az FSB-t), a gép nem bootol be, sötét képernyő. Így most a CPU Bus Clock 235Mhz-en megy, így jön ki 15-ös szorzóval a 3.52Ghz.
Többen ajánlották itt, hogy a memót kellene visszavenni 266-ra, vagy 333-ra, így növelve az FSB-t, de mondom, nálam akkor nem bootol a gép, csakis akkor, ha a DRam frequency Auto beállításon van. Ez vajon miért lehet?
Új hozzászólás Aktív témák
- Nintendo Switch 2
- Építő/felújító topik
- Tápos kibeszélő offtopik
- OLED TV topic
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Facebook és Messenger
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Gaming notebook topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Amazfit T-Rex 3 Pro – világítós dínó
- További aktív témák...
- iPhone 11 64GB 100% (3hónap Garancia)- AKCIÓ
- iPhone Xr 64GB 100% ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR Gyűjtői darab (3hónap Garancia)
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4428
- iking.hu Apple iPhone XR 64GB használt White megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- PS Plus előfizetések kedvező áron
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
