Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    válasz Pttypang #46246 üzenetére

    Ez most olyan mintha nekem szólt volna. :D Elmondom miért:
    Ma kettő órakor elkapott a takarítási láz. Először porszívóztam aztán ablakot mostam. Itt meg is állhattam volna, de nem. Már legalább egy hónapja szúrta a szemem a kishíján sárga mosdókagyló (kb 3 óra lehetett ekkor), takarítsuk meg ezt gondoltam. Elkezdtem kefével súrolni, ami eltartott egy ideig, de végülis "kész" lettem vele... Vagy mégsem? A csap környékén nem tudtam hozzáférni ott még sárga maradt. Egye fene úgyis vízszerelő (igen tudom a vizet nem lehet szerelni, de a vízvezeték és víz készülék szerelő kicsit hosszú) vagyok és mint mondják gyakorlat teszi a mestert, vagy másik megközelítésből; ha meg tudom csinálni miért ne. Elzártam a sarokszelepeket és leszedtem a csaptelepet, aztán folytattam akadálytalanul a sikálást. De! Észrevettem hogy a melegvizes sarokszelep kicsit átereszt, úgyhogy inkább elzártam a vízóránál a vizet. Folytatódott a sikamika, az eredménye egy tiszta mosdókagyló és csaptelep. Visszaszereltem mindent, kinyitottam a sarokszelepet - csak a hideget, a meleget elfelejtettem - és végül a vízóránál is ráengedtem a nyomást. Visszamentem és ellenőrizni készültem a munkám, hogy csepeg e vagy valami. Kinyitottam a csapot és bámultam, hogy nem jön melegvíz. Jóvan, biztos nem nyitottam ki, leguggoltam és kombinált fogóval tekertem egyet rajta (a kupakot leszoktam róluk venni, hogy senki ne piszkálja)... Víz spriccelt a mellkasomra a sarokszelepen át! Próbáltam elzárni, de csak a spriccelés szűnt meg, attól még folyt tovább. Futás a vízórához és gyors mozdulattal elzártam a házban a vizet. Pár másodpercig csak töprengtem mit rontottam el, aztán belém nyilalt a válasz! Rossz a sarokszelep, kell egy új. Aham, de ma nincs nyitva egy bolt sem, úgyhogy nekem kell megnéznem mi a baja. Megpróbáltam kitekerni, de nem fértem hozzá rendesen... le kell szednem a mosdókagylót... Leszedtem (ekkor 4 óra végefele járt az idő). Mostmár ki tudtam szerelni a baj forrását. Tudtam hogy szét lehet szedni a sarokszelepet, csak egy kombinált fogó és egy lapos csavarhúzó kell (nekem legalábbis). Pár ütés a fejére és benyomódott a házába, innen csavarhúzó segítségével még tovább tudtam ütni, egészen amíg ki nem esett a fej. Egyből látszott mi a baj, mert ahogy kiesett jött vele a tömítés is, de darabokban. Próbáltam keresni belevaló tömítést, de nem volt. Fél megoldáshoz kellett folyamodom, tegyük bele azt ami kb jó... Találtam egy tömítőgyűrűt, ráhúztam és reméltem ez jó lesz legalább ideiglenesen. Összeraktam a "baj forrását", felkendereztem, behajtottam a csőbe, felraktam a mosdót és rákötöttem a bekötőcsöveket a sarokszelepekre. Kinyitottam a vizet mindenhol és hál istennek (Istennek? Inkább nekem.) nem spriccelt, nem csöpögött, de a fene sem fog hozzányúlni, csak a lélek tartja. Szóval elment az egész délutánom (este 7-re fejeztem be) és ennyi volt a munkaszüneti nap számomra... dolgoztam, ingyen, éhesen, mérgesen. Holnap meg megyek és folytatom a melót, ami egy épületnyi felrakandó mosdót, törölköző-szárítót és még wct jelent. Jó pihenést mindenkinek, így utólag. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés