Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40301) tildy válasza rocket (#40300) üzenetére


tildy
nagyúr

Rip :(((
Szerintem nagyon sok maradandó számot hagyott maga után . LEgenda volt élteében, az lesz halála után is ...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40302) rocket válasza tildy (#40301) üzenetére


rocket
nagyúr

Legendanak max. addig lehetett nevezni amig a zenere koncentralt es nem "hipoztatta" ki magat, meg nem molesztalt gyerekeket.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#40303) tildy válasza rocket (#40302) üzenetére


tildy
nagyúr

Gonosz lenne azt mondani, hogy tán téged is molesztált? Emlékeim szerint nem bizonyították rá. Halottról vagy jót , vagy...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40304) rocket válasza tildy (#40303) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem zorog a haraszt, ha a szel nem fujja.
Megkapta a "promi" bonuszt azert mentettek fel, nem veletlen, hogy utana jo ideig elhuzott messzire az USA-bol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#40305) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Meg tudná valaki mondani mi annak az AV csatlakozó illetve kábel szabványnak a neve, ami pl a régi Videoton tévéken is van? Lesz egy ilyen tévém és csatlakoztatnék rá egy konzolt.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40306) BITBOYS válasza JetiRulez (#40305) üzenetére


BITBOYS
addikt

DIN vagy EuroScart asszem.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40307) philoxenia válasza JetiRulez (#40305) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40308) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#40306) BITBOYS
Találtam is pár dolgot. Azt hiszem pont ilyen. Körülnézek valamilyen műszaki boltban.

(#40307) philoxenia
Itt is azt hiszem találtam valamit.

Kösszépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40309) BITBOYS válasza JetiRulez (#40308) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jaja, ez a DIN csatlakozó.
Nincs mit.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40310) troland26


troland26
őstag

Ooooo .., de rég postoltam :P .
Na mind1..úgyis lenne egy kérdésem az "amcsi" ph-sokhoz .
Nézegetem a Fox-racing cuccokat és nem nagyon lehet "normális" áron várásolni itthon..tényleg ilyen drágák kinn is vagy ez megint ilyen lehúzós dolog ....

(#40311) Killing válasza troland26 (#40310) üzenetére


Killing
addikt

szvsz mind a kettő. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40312) MarioAna


MarioAna
senior tag

Lenne egy elég OFF kérdésem :DDD .
Hogy tudnám a szobámat lehűteni? Adott egy állóventi, egy 60*90-es bukóablak, ami le van nyitva teljesen, tehát 60*90cm LYUK a külvilággal.
Olvastam itt PH!-n hogy valaki kitette az ablakba a ventit és hűlt pár fokot a szobahőmérséklet.
A kérdés: a venti az ablakban kifelé, vagy befelé fújjon :F ? Szavazás ON! :C

(#40313) BITBOYS válasza MarioAna (#40312) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez érdekes. Ha kiteszed az ablakba a ventit akkor az befújja neked a mégmelegebbet. Ha kifelé fújatod akkor sem hűlhet sokat a szoba. Talán az lenne a megoldás, hogy becsukod az ablakot, behúzod a sötétítőt/redőny nem tudom és úgy üzemelteted a ventilátort. Így a szoba levegőjét hűti ténylegesen.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40314) ladybug válasza BITBOYS (#40313) üzenetére


ladybug
őstag

Én is ezt tartom ésszerű megoldásnak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#40315) MarioAna válasza BITBOYS (#40313) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ok, kösz megpróbálom úgy, mert nem lehet kibírni olyan meleg van :O . :U

(#40316) Pacák válasza MarioAna (#40312) üzenetére


Pacák
senior tag

Nem egy szobát, hanem az egész lakást kell úgy hûteni, hogy behúzod a sötétítôket, a fürdôszoba ajtaját kinyitod és feltöltöd a kádat hideg vízzel. Esetleg ha van loggia, vagy erkély, akkor teljes szélességében érdemes árnyékolni ott is egy sötétítôvel, illetve ott akár érdemes a sötétítôt elôbb hideg vízben beáztatni és - kicsit kicsavarva belôle a vizet - úgy kiakasztani.

Nuclear launch detected

(#40317) fokukac válasza MarioAna (#40312) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az egyetlen megoldás, ha este nyitod csak ki az ablakot, amikor már hűvösebb van kint, és fújatod befelé a levegőt, esetleg kereszthuzatot csinálsz.

Ezek után hajnalban, amikor már elkezd melegedni a levegő, becsukod az ablakod, besötétítesz, és bent tartod a hűvöset, ki-be jövéskor a lehető legrövidebb ideig tartod nyitva, a legkevesebb hőt termelő elektromos készüléket működteted, stb.

Persze ez az egész igazából csak akkor hatásos, ha fel sem hagyod melegedni a lakást, a falakat. Téglaházak nagyon jól bent tudják tartani a hűvöst, akár hetekig tartó kánikula esetén is. Panelházakban ez a módszer a panel hőszigetelése miatt csak pár napig működik.

Ha a falak már átmelegedtek, akkor a fenti módszer már csak enyhíti a kellemetlenségeket, és ha már a falak is ontják magukból a hőt, akkor lehet, hogy inkább napközben is ki kell nyitni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40318) BITBOYS válasza Pacák (#40316) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez bizony tényleg eXtra jó megoldás.

Ezt már kitárgyaltuk egy másik topikban és kicsit extrém megoldás, de működhet:

Hűtő vezérlését kell kicsit megpiszkálni. Megfordítod a kört, így a hűtőgép kívül fog hűteni belül pedig melegíteni. Csak az ajtaját kell rendesen becsukni. :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40319) MarioAna válasza fokukac (#40317) üzenetére


MarioAna
senior tag

Próbáltam huzatot csinálni, de az nem sokat ért, most lesötétítettem és becsuktam az ablakot.
Ezek után hajnalban, amikor már elkezd melegedni a levegő, becsukod az ablakod, besötétítesz, és bent tartod a hűvöset, ki-be jövéskor a lehető legrövidebb ideig tartod nyitva, a legkevesebb hőt termelő elektromos készüléket működteted, stb.
Hajnalban azért nem kelek fel, örülök ha 2-3óra felé el tudok aludni a melegtől, és 10-11körül szoktam kelni :DD . Elektromos készülékekről: szerintem a 19"-os ~30kg-os CRT monitoromnak elég nagy hőtermelése van, biztos közrejátszik, hogy sokkal melegebb van az én szobámban, mint bármelyik más helyiségben a házban.
A falak pedig vályogból vannak. :R

[ Szerkesztve ]

(#40320) fokukac válasza MarioAna (#40319) üzenetére


fokukac
nagyúr

márpedig ez máshogy nem megy, csak úgy, ha veszel légkondit... :)

vályogból vannak a falak???

akkor elkúrtad, hogy hagytad felmelegedni. A vályognál jobb hőszigetelő anyag nincsen, a nagyapám tanyájában télen is jó meleg volt, nyáron meg jó hűvös...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40321) James 08


James 08
tag

Ma mire keltem fel? dinnye 80-forint kilója ezt legaláb 20-szor elkiabálta :(( :((

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#40322) tildy válasza fokukac (#40320) üzenetére


tildy
nagyúr

40 fokban a vályog is felmelegszik.
Nekünk is vályogház van otthon , 80 centis falakkal, mégsem árt bele a klíma.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40323) MarioAna válasza James 08 (#40321) üzenetére


MarioAna
senior tag

Én valamelyik nap kakas kukorékolásra ébredtem...11:55-kor :Y :DDD A szomszéd kakasa valószínüleg elromlott.

(#40324) James 08 válasza MarioAna (#40323) üzenetére


James 08
tag

:)

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#40325) R válasza fokukac (#40317) üzenetére


R
aktív tag

panelben pár napig sem működik

(#40326) fokukac válasza R (#40325) üzenetére


fokukac
nagyúr

nálam 2 napig működik... ;)

MarioAna : 6-8 évvel ezelőtt egy zuglói családi házban laktam, és két házzal odébb voltak tyúkok, meg kakas, és a hülyéje rendszeresen éjjel 1-2 között kezdte a kukorékolást, és nem hagyott aludni... Ezt leaglább egy évig csinálta, aztán elhallgatott, valószínűleg a levesben végezte szegény.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40327) dragonfx


dragonfx
veterán

edzés előtt dobok egy citromos gössert...ugyis olyna jó hideg van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40328) BITBOYS válasza dragonfx (#40327) üzenetére


BITBOYS
addikt

mellékelj egy jégert is, tele van gyógynövénnyel. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40329) fokukac válasza dragonfx (#40327) üzenetére


fokukac
nagyúr

neked, vaze, metilalkohol kéne, az legalább jót tenne az agy(?)működésednek...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40330) dragonfx válasza fokukac (#40329) üzenetére


dragonfx
veterán

neked meg kristályvíz helyett királyvíz.... :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40331) MarioAna válasza fokukac (#40326) üzenetére


MarioAna
senior tag

Uncsimtesómék szomszédjában is van egy kakas, az is hajnal 3-kor rákezd és 6-ig nyomja megállás nélkül, de unokatesóm felbérelte a szomszéd kisgyereket==> vett neki egy csúzlit és a mission: a kakast likvidálni :DDD ;] .

(#40332) Killing válasza dragonfx (#40327) üzenetére


Killing
addikt

Tegnap én is azt ittam. :)
Mario: Inkább légpuskát vett volna neki, vagy egy 9 miliset. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40333) MarioAna válasza Killing (#40332) üzenetére


MarioAna
senior tag

:DDD . Egy másodikos kisgyerek kezébe nem nagyon adna légpuskát, lehet lemészárolná a fél környéket ha bepöccen ;] .

[ Szerkesztve ]

(#40334) Killing válasza MarioAna (#40333) üzenetére


Killing
addikt

Nem kell b*sztatni- főleg ha részeg. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40335) MarioAna válasza Killing (#40334) üzenetére


MarioAna
senior tag

:DDD

(#40336) norbi19884


norbi19884
tag

:DDD

(#40337) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Kérdés pestieknek:

Soter-Line Oktatási Központ
1073 Budapest, Erzsébet krt. 7.

ezt valaki be tudná linkelni google térképen hol van?

Rákerestem de Erzsébet körút (gondolom annak a rövidítése a ktr)-ből van több is.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#40338) bandus válasza MUŁĐER (#40337) üzenetére


bandus
veterán

ez a hetedik kerületi lesz.
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40339) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Mekkora rakás szemét már ez a Horváth Ilona szakácskönyv. Csináltam kókuszgolyót, de tök savanyú lett, mert azt írta, hogy facsarjam bele a citrom levét. :(((

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40340) kételkedem válasza JetiRulez (#40339) üzenetére


kételkedem
addikt

1/4 kg főtt, áttört burgonya, 1/4 kg porcukor, 1/4 kg kókuszreszelék, 2 evőkanál kakaó, 1/2 naranc vagy citrom leve és gyengén lereszelt héja, 10dkg rumban áztatott, apróra vágott mazsola.
Ebbe a mennyiségbe nem tűnik soknak a fél citrom leve. :N

Én nem vesződöm vele ennyit. Veszek a boltban egy doboz kókuszgolyó alapanyagot, amihez csak egy kis vizet kell löttyinteni :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40341) dave93 válasza kételkedem (#40340) üzenetére


dave93
őstag

Nem is tudtam, hogy krumplit kéne rakni a kókuszgolyóba :D
Nálam csak cukor, keksz, kakaó, kókuszreszelék, margarin, meggy belőtt leve megy bele és nagyon finom :D

(#40342) dave93 válasza kételkedem (#40340) üzenetére


dave93
őstag

sry, dupla lett :W

[ Szerkesztve ]

(#40343) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#40340) kételkedem
Mégis savanykás lett, de azért már megeszem. :U

(#40341) dave93
Bizony ezen könyv szerint krumplival kell csinálni, hát egyszer ki kellett ezt is próbálni. :)

Egyébként az instant kakaót is megbántam. Kellett volna vennem főző-kakaót. Akkor csokisabb íze lenne.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40344) Killing


Killing
addikt

GyóReggelt!

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40345) Psychonaut válasza Killing (#40344) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na, meghiúsítottam gonosz szándékodat, nem sikerült kinyírnod a totyikot 3 napra. ;] ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#40346) Killing válasza Psychonaut (#40345) üzenetére


Killing
addikt

Hogy a rohadás álljon beléd! ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40347) Psychonaut válasza Killing (#40346) üzenetére


Psychonaut
addikt

;]

(#40348) Killing válasza Psychonaut (#40347) üzenetére


Killing
addikt

;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40349) Psychonaut válasza Killing (#40348) üzenetére


Psychonaut
addikt

Még vissza is beszélsz kisfiam? Ha harc, hát legyen harc!

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#40350) Killing válasza Psychonaut (#40349) üzenetére


Killing
addikt

Nem vagyok a fiad. (Hála istennek ;] ) Akkor legyen harc:

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.