Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) subaruwrc válasza zuchy (#5300) üzenetére


subaruwrc
félisten

[link]

295w-nak írják a tdp-t. hát most vagy ferdítenek, vagy az órajeleket butították odáig hogy a kari belefér a tdp limitbe 512 cc-vel is..

(#5302) zuchy válasza subaruwrc (#5301) üzenetére


zuchy
őstag

Vagy lehet a 480 SP az elejétől fogva nem volt igaz. Bár én ha választani kell, akkor az órajelemelést választottam volna.

PC-STYLE.hu

(#5303) Oliverda válasza subaruwrc (#5299) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy százassal drágább mint az 5870? A 470 meg kb 30 dodóval kerül többe mint az 5850.

Látszik hogy egy darabig csak annyi kártyájuk lesz amit amúgy is mindképpen felvásárol a fan klub.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5304) RI/OS válasza subaruwrc (#5301) üzenetére


RI/OS
őstag

Azt nem értem, hogy a 2 kártyás cuccot hogy tervezik.
Tegyük fel, hogy új revizió, jobb fogyasztás, és mondjuk kicsit butított.
De úgy is, 225W a kezdő 470 tdp-je.

Valszeg 2x470 lesz, mindig általában, a 2. legerősebb egy gpu-t tólják a 2 gpu-s kártyákba.

Szóval, hogy a faszba lesz ebből 300W alatti fogyasztás?
Sehogy nem tudom elképzelni.

(#5305) zuchy válasza RI/OS (#5304) üzenetére


zuchy
őstag

B2-es stepping után lehet hogy lesz. A legjobb chipekből. Persze szerintem is esélyesebb a két db GTX470(475?).

PC-STYLE.hu

(#5306) Oliverda válasza RI/OS (#5304) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk talán sehogy? :) Azt majd 28nm-en esetleg. Egy chip előállítási is elég húzós és ha leveszik annyira az órajeleket hogy 2 chippel is 300W környékén maradjon a kártya, akkor azt meg a teljesítmény fogja megsínyleni eléggé. A végeredmény egy igen húzós előállítási költséggel rendelkező kártya lenne ami még talán mindig nem érné el az 5970 szintjét. Már ami a 3D teljesítményt illeti nem a fogyasztást. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5307) subaruwrc válasza Oliverda (#5303) üzenetére


subaruwrc
félisten

úgytűnik. ez egyelőre fanclub only

RI/OS

figyelmeztetnek is hogy brutál lesz a fogyasztása.
ha azt vesszük pl a sapphire 5990 4gb-nak 375w a fogyasztása 2*8-pinnel.

namost akkor az nv féle dual gpu szörny 3db 8 pines csatit fog kérni?
szerintem ezt már nem kéne eröltetni....
vagy 8+8+6 pin mint az ares-en , de akkor még a hűtéséről nem beszéltünk...

nem kis nehézségek vannak a fejlesztők előtt, de kiváncsian várom a végeredményt.
attól független hogy itthonra nem kéne, kipróbálnám majd őket teszt közben-

(#5308) Ottoka válasza Oliverda (#5303) üzenetére


Ottoka
őstag

Persze hogy drágább a 480 egy százassal mint az 5870, mert annyival gyorsabb is lesz. Hasonlóan a kistesó. Nem jut eszedbe az ár/érték arány ilyenkor? Jobb, drágább. Rosszabb, olcsóbb. Ha nem így lenne nem lenne mit skandálnod a következő hónapokban.

Mezőhegyes

(#5309) subaruwrc válasza Ottoka (#5308) üzenetére


subaruwrc
félisten

Persze hogy drágább a 480 egy százassal mint az 5870, mert annyival gyorsabb is lesz
20%-kal? őő, nem ? :DDD

(#5310) Oliverda válasza subaruwrc (#5309) üzenetére


Oliverda
félisten

:DDD

Főleg most hogy kijött a 10.3a ami néhol hozott +20 százalékot a 10.2-höz képest. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5311) RI/OS válasza subaruwrc (#5309) üzenetére


RI/OS
őstag

Szerintem a 100 dodó abszolút baráti, tekintve a +10% nafta, a sokkal jobb tesszelációs teljesitmény, a physX, és a megvett játékok amivel szopóka van atin.

5312: áh, ez olyan minuszos igy, mint a huzat. de ez nekünk csak jó. Egyébként ennyiért szvsz simán jó vétel a 480 a felsö kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#5312) WesTM válasza RI/OS (#5304) üzenetére


WesTM
senior tag

Szvsz. ebből képtelenség 2gpu-s kártyát csinálni. Vagyis helyesbítek, lehet, de értelme a 0 felé fog húzni...

Úgy tűnik nvidiánál most egy darabig nem lesz igazi CSÚCS kártya...

Azt se tudom elképzelni, hogy az 5870hez közeli áron hogy fog ezen akár egy picike haszon lenni. Gyanítom sehogy...

(#5313) Oliverda válasza RI/OS (#5311) üzenetére


Oliverda
félisten

...ha még ez így igaz is lesz majd akkor sem valószínű, hogy nagyon lehet majd kapni egy pár hétig/hónapig a kártyát. Erősen hiánycikk lesz.

Bár szerintem az a +10% már oda is lett a 10.3a driver miatt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5314) RI/OS válasza Oliverda (#5313) üzenetére


RI/OS
őstag

Szerintem az amd leviszi majd egy picivel a 850-870-970 árát, feltéve, ha lesz 470-480 a boltokban.

(#5315) Oliverda válasza RI/OS (#5314) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát akkor majd valamikor nyár közepe vagy vége fele...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5316) RI/OS válasza Oliverda (#5315) üzenetére


RI/OS
őstag

ha én amd lennék, most levinném egy tizessel az 5850-et meg az 5870-et, ugyis van még rajta böven haszon, megdobná az eladásokat, és senkinek eszébe se jutna dzsiforszot venni/várni rá
eddig hülyére keresték magukat, most meg szopatják majd az nv-t az árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#5317) Oliverda válasza RI/OS (#5316) üzenetére


Oliverda
félisten

10 dollárral? Nem hiszem hogy ez egy ilyen tételnél sokakat érdekelne. Max a kereskedőknek több lenne rajta a hasznuk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5318) RI/OS válasza Oliverda (#5317) üzenetére


RI/OS
őstag

10k-val :D

(#5319) Abu85 válasza RI/OS (#5316) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amíg a raktárakat kipucolják, addig az AMD nem fog lépni. A Fermi elérhetősége hetek óta kérdés, a pletykák sem hangzanak túl jól. Ráadásul kisebb hiány várható a HD 5800-ból, mert nem tudnak eleget gyártani. Az OEM-ek nagyon rátapadtak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5320) Oliverda válasza RI/OS (#5318) üzenetére


Oliverda
félisten

Azaz 50 dollárral? Na annyival szerintem tuti nem fogják csökkenteni az árát ha beigazolódnak a teljesítményével kapcsolatos pletykák.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5321) RI/OS válasza Oliverda (#5320) üzenetére


RI/OS
őstag

Nekem csak jo, ha nem . Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#5322) subaruwrc válasza RI/OS (#5311) üzenetére


subaruwrc
félisten

Szerintem a 100 dodó abszolút baráti, tekintve a +10% nafta, a sokkal jobb tesszelációs teljesitmény, a physX, és a megvett játékok amivel szopóka van atin.

mivel egyiket se fogom megvenni személy szerint ez engem nem érint hogy melyik mennyi, de még gyakorlati tapasztalat semmiből nincs. hogy egy optimalizáltabb unigine heavenbe mondjuk megveri 10%-kal az 5870-et ez nekem nem támasztja alá a sokkal jobb tesszelációs teljesítményt, főleg mert semmi konkrétat nem tudunk egy grafikonon kívül ami jól néz ki de valószínű kevesebb köze van a valósághoz mint amennyire nincs.
ha meg a +100 dodónál tartunk +10%-ért akkor jön 5890 950mhz-es gpu-val +50 dodóér és lőn fászteszt dzsípíú on örsz.

mod:
hjah a phsyxet lehagytam.
veszek egy 8800gs-t 7k-ért és lőn phsyx.

persze radeon mellé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5323) schwartz válasza Oliverda (#5310) üzenetére


schwartz
addikt

Az meg semmi... Majd jon a 10.4a es a +20%... es igy tovabb. Az AMD tobbe soha a budos eletben nem kell uj VGA-t fejlesszen... :D

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5324) zuchy válasza schwartz (#5323) üzenetére


zuchy
őstag

Jó látni téged ismét. :D

PC-STYLE.hu

(#5325) Oliverda válasza schwartz (#5323) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Nekünk pedig nem kell VGA-t cserélnünk. :) Pontosabban azoknak akik jól választottak. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5326) HW Junkie válasza TTomax (#5228) üzenetére


HW Junkie
tag

Hát az 5800 sorozat speciel hibábtlan lett és az tényleg új API-ra épül...

(#5327) HW Junkie válasza subaruwrc (#5322) üzenetére


HW Junkie
tag

Meg hekkelheted a drájrvert hogy menjen is a fiziksz és várhatod mikor fogják addig variálni amíg már nem lehet úgy sem engedélyezni ha ati kártya van a gépben.

Azzal egyetértek, hogy azért játék alatt kell hogy bizonyítson a Fermi bármilyen téren nem szintetikus tesztekben.

(#5328) ToBeY válasza HW Junkie (#5326) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Viszont az 5900 sorozat nem lett túl jó.Far cry alatt pl lila foltok voltak mindenhol.

(#5329) subaruwrc válasza HW Junkie (#5327) üzenetére


subaruwrc
félisten

Meg hekkelheted a drájrvert hogy menjen is a fiziksz és várhatod mikor fogják addig variálni amíg már nem lehet úgy sem engedélyezni ha ati kártya van a gépben.

nekem megér ennyit ha nagyon phsyxet akarok.

jöhetnek az újabb driverek, nem kötelező felrakni azokat, a hackerek meg úgysem pihennek.

(#5330) citrom904


citrom904
tag

Hát én nem tudom,hogy lesz nekem középkatagóriás dx11-es kártyám,ami még viszonylag gyors is! Főleg melyik fajtából mert atinál 5770 nem elég gyors,nvidiáéknál meg fermi vonalon esélytelen a középkategória :(((

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#5331) biggamer


biggamer
veterán

Így néz majd ki a referencia Geforce GTX 480 ? [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5332) cszn válasza biggamer (#5331) üzenetére


cszn
őstag

Nem lesz ref. kártya.

[ Szerkesztve ]

(#5333) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

GeForce GTX 400 Series Clock Speeds and Other Details Surface
Ha ez igaz ezeken sok hasznuk nem lesz :U
A gtx470 kicsit gyorsabb 225W-os TDP-vel mint a 160W-os 5850 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5335) ffodi válasza Hakuoro (#5333) üzenetére


ffodi
veterán

És a legszebb ebben az, hogy az 5870-nek 188W a TDP-je. ;]

Arra kiváncsi leszek azért, hogy milyen tuningpotenciállal fognak bírni az új NV kártyák, mert tudvalévő, hogy az 5850/5870-et nagyon lehet húzni, és viszonylag kis feszemeléssel megy 1ghz-en a GPU, és akkor a 10%-os előnyből valószínű hátrány lesz.. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5336) keIdor válasza Hakuoro (#5334) üzenetére


keIdor
titán

Fudzilla.... :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5337) Hakuoro válasza keIdor (#5336) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ja :DDD

(#5338) rocket


rocket
nagyúr

XFX GTX470/480

Kepen ugytunik, hogy egy resze a muanyag helyett fembol van a boritasnak.
De aztan lehet csak optikai tuning, es valojaban az is muanyag :)

Jolnezki a GTX480 az biztos :)

Updateltek a tegnapi Vr-Zone pletykat:

"GeForce GTX 480 : 480 SP, 700/1401/1848MHz core/shader/mem, 384-bit, 1536MB, 295W TDP, US$499

GeForce GTX 470 : 448 SP, 607/1215/1674MHz core/shader/mem, 320-bit, 1280MB, 225W TDP, US$349

* Sorry, it should be 480 SP. My source got a little mixed up. Updated with final clocks too."

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5339) keIdor válasza rocket (#5338) üzenetére


keIdor
titán

Végén kiderül, hogy minden partner gyárt Fermit.:D Mert eddig úgy volt, hogy XFX nem lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5340) rup1u5 válasza rocket (#5338) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Valóban dögös a 480-as!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5341) dangerzone válasza rup1u5 (#5340) üzenetére


dangerzone
addikt

Dögösnek, dögös. Na , de a lényeg meg sajnos(?) alatta van. :)

(#5342) proci985 válasza rocket (#5338) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, ez durva, a héten már másodszor emelkedett a GTX480 TDPje (225->275->295). ezzel azt hiszem minden idők legmelegebb ATXszabványú 1GPUs kártyáját ünnepelhetjük:DDD

azt hiszem a Zotacnál éppen mérgelődhetnek, hogy az AMP verzió nem 5Wal lesz specifikáción kívül. gyári OC meg innentől kb kizárva.

OEM partnerek gondolom tapsikoltak örömükben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5343) TTomax válasza moha21 (#5294) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez az,erre gondoltam... ;] :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5344) Crytek


Crytek
veterán

Remélem a GTA 4 fanatikusok közül vesz valaki GTX 480-ar és letesztelik azt a brutál enb series modot vele.
Vagy a 2GB-os 5870-el is tesztelhetné valaki!

Next PC Upgrade: 2022

(#5345) Abu85 válasza Crytek (#5344) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GTA 4 és a hozzá tartozó módok nem fognak tetszeni a GF100-nak, persze egy általánosan játszható teljesítményt hozni fog.
Igazából maga a GTA 4 technikai megvalósítása egyetlen piacon lévő kártyának sem fekszik. Persze ez annyira nem zavaró, mert ha alátolsz egy erős négymagost, 4 Giga Ramot és egy memóriában gazdag VGA-t, akkor megfelelő lesz a teljesítmény.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5346) biggamer


biggamer
veterán

Végre itt vannak a GTX 480 és GTX 470 specifikációi : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5347) TTomax válasza biggamer (#5346) üzenetére


TTomax
nagyúr

GTX 480 shader órajel 1041? ez valami vicc????Nagy gond van itt....marha nagy gond... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5348) Abu85 válasza TTomax (#5347) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek messze nem hivatalos adatok. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5349) Crytek válasza Abu85 (#5348) üzenetére


Crytek
veterán

Ja hivatalos az 1042 lesz!

Next PC Upgrade: 2022

(#5350) DigitXT válasza Crytek (#5349) üzenetére


DigitXT
félisten

:W:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.