Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) hoax válasza D.Orion (#4549) üzenetére


hoax
aktív tag

"De vicces, hogy ott van még egy 6pin-es nek a hely. :DDD"
Ezt kifejtenéd bővebben...? Mert én sehol sem találom...

Don't panic!

(#4552) danati válasza hoax (#4551) üzenetére


danati
senior tag

Szerintem erre gondolt:

[ Szerkesztve ]

(#4553) zuchy válasza danati (#4552) üzenetére


zuchy
őstag

Az más lehet, sokkal kisebb a furattávolság, meg az nem 6, hanem 8. :DDD

Most nézem, hogy a két modell esetében a ventilátor pozíciója is eltérő... :U

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4554) D.Orion válasza hoax (#4551) üzenetére


D.Orion
veterán

danati bekarikázta amire gondolok. De abban tévedtem, hogy az nem 6 pin, hanem 8. :DDD Komolyra fordítva a szót kétlem, hogy az ott egy plusz tápcsati helye lenne, nem stimmel se a furatátmérő, se a furat távolság.

Szerk.: Eh megelőztek, de, hogy írtam én ezt a 3 sort 4 percig. :F Asszem elhúzok aludni. :B

[ Szerkesztve ]

(#4555) HW Junkie válasza rocket (#4538) üzenetére


HW Junkie
tag

Komolyan már jobban védik a Fermit mint az atomtitkot. Érdekes mentalitás. Kérdés mi a francért tabu még mindíg a benchmark? Talán csak nem azon izzadnak még az utolsó pillanatban is, hogy valami csoda driverrel kompenzálják a technológiai gyengeségeket és így tisztességes eredményeket tudjon felmutatni a kártya?

Amiket írnak a túlzott gpu méretről és az átalában elhibázott kialakításról eléggé riasztó de persze ha mást bizonyít majd a gyakorlat semmi kifogásom a váltás ellen.

De most már tényleg úgy várom, hogy milyen lesz mint annak idején az új Star Wars-t. Csak nehogy ez is akkora csalódás legyen :(((

(#4556) rocket válasza D.Orion (#4549) üzenetére


rocket
nagyúr

Minden GPU-nak van egy egyedi azonositoja ami altal konnyen visszakovetketo lenne, hogy ki tett magasrol az NV NDA-jara-

Itt mar nem takargattak annyira :)

Azt pletykaljak, hogy a GTX480 kevesebb mint 512CC lesz.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4557) zuchy válasza rocket (#4556) üzenetére


zuchy
őstag

A2-es revízió? Nem úgy volt, hogy a tömeggyártásba az A3-as kerül?

DigitXT: Igaz. Végül is a saját techdemójukat ezen is lehet futtatni, azt meg senki nem tudja, hogy milyen gyorsan megy rajt, gondolom akkor rendes benchmark is elmarad. :(

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4558) DigitXT válasza zuchy (#4557) üzenetére


DigitXT
félisten

Ki mondta, hogy ezek már "tömeggyártott" cuccok?:DDD Egy-két mintapéldány...

(#4559) Abu85 válasza zuchy (#4557) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha hihetünk a pletykáknak az A3 csak a launch verzió, már készül a B1.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4560) Laraxior válasza zuchy (#4548) üzenetére


Laraxior
titán

512bitről regéltek nem? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4561) Abu85 válasza Laraxior (#4560) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GDDR5 mellett minek? :) Amúgy 384 bitről volt szó mindig is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4562) zuchy válasza Abu85 (#4559) üzenetére


zuchy
őstag

Az jó hír. De azok is GTX470 és 480 névvel jöhetnek ki? Remélem, sikerül az órajeleket egy kicsit feljebb tornászni.

Laraxior: Pletykáltak sok mindent, de én a 384-bitre szavazok. Meg 12 memóriachippel nem tudom hogy lehetne 512-bitet varázsolni. De lehet, hogy az én tudásom a hiányos. :B
Kiszámoltam, 42,6666666 bites chipek kellenek az 512 bithez. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4563) Abu85 válasza zuchy (#4562) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem már új néven jönnek. Nyárig úgyis eltart a re-spin, ha galiba lesz, akkor akár augusztusig is csúszhat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4564) proci985 válasza Sonja (#4542) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, tényleg baromi nagy lett a chip :Y

kíváncsi leszek, hogy még hány helyen rúgják fel az NDAt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4565) TESCO-Zsömle válasza danati (#4552) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én így elsőre azt tippelném, hogy fesz-mérőpontok a tuningosoknak.

Az alső fekete 4-es az 1000%, hogy a venti, a felső kis fehér meg talán S/PDIF lehet.

(#4564) proci985: Pedig nem is látszik a chipb, csak az IHS-e... :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4566) DigitXT válasza Abu85 (#4563) üzenetére


DigitXT
félisten

Így lesz akkor GTX485?:)

(#4567) Abu85 válasza DigitXT (#4566) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Idővel biztosan. A GeForce GTX 470 és 480 tiszavirág életű terméknek tűnik ... csak addig kell, amíg nincs jobb. És alapvetően gyorsan kell a jobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4568) priti válasza Abu85 (#4526) üzenetére


priti
addikt

...hát pedig könnyen lehet hogy meg fogsz lepődni. Érdekes, hogy a zöldek még nem lázadnak, szerintem nem értenek a hardverekhez, különben már ki lennének borulva. Persze új transzparenst kéne kitalálniuk, ez a fermihez nem lesz jó :DDD

Hardverlesen

(#4569) D.Orion válasza rocket (#4556) üzenetére


D.Orion
veterán

Aham, így már értem miért takarják ki. Mi az az 512CC? :DDD

(#4570) rup1u5 válasza D.Orion (#4569) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köbcenti. :DDD

(Cuda Core)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4571) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egy kis érdekesség (Bocs, ha már volt):

GTX 480 requires a 600W PSU

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4572) D.Orion válasza Vistaboy (#4571) üzenetére


D.Orion
veterán

Jól értem az utolsó bekezdést?

A látott 470-es A3-mas volt, de a chip neve 375 volt? :F
A korábban belinkelt 480 meg A2-es?

Vannak itt cifra dolgok, vagy csak én néztem el valamit?

(#4573) Vistaboy válasza D.Orion (#4572) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én is úgy vettem ki, de én nem vagyok akkora hardver-guru. Lehet, hogy már az NV sem tudja, melyik chip-nek mi legyen a neve? :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4574) rocket válasza proci985 (#4564) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem latszik a GPU, ez a "sapkaja", ebbol a meretere nem lehet kovetkeztetni.
A GPU meretevel kapcsolatban 2 pletyka terjeng meg mindig, az egyik ~480mm², a masik ~550mm².

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4575) rocket


rocket
nagyúr

Gigabyte GTX480 doboza egy hatalmas bakival :DDD

GTX470-nel se minden stimmel :)

#4576: Majdnem :)
Nem ugytunik tudjak a Gigabytenal mi, micsoda :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4576) Sonja


Sonja
veterán

Gigabyte GTX 470 és GTX 480 dobozképek!

Érdekesek egyébként, mintha kissé összecsapott lenne. :) GTX 470 doboz oldalán 1536MB, míg elől már csak 1280MB. :D GTX 480 doboz hátoldalán olvassátok el a Microsoft DirectX 11 Support felirat alatti szöveget (ez az a kép)! :DDD

rocket: :P

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4577) DigitXT válasza rocket (#4575) üzenetére


DigitXT
félisten

Baki? Ez megalol.:DDD Szerk: vagy esetleg fake?:F

[ Szerkesztve ]

(#4578) rocket válasza DigitXT (#4577) üzenetére


rocket
nagyúr

Most, hogy mondod jobban megnezve a GTX480 kepen az a sor lehet fake, mert sotet sargaval van irva, ami sehol mashol nincs a doboz hatuljan levo szovegben, es ugytunik (bar lehet csak a szemem jojozik :D ) nem is parhuzamos a felette, es alatta levo iras sorokkal :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4579) kpal válasza DigitXT (#4577) üzenetére


kpal
veterán

Ezek a dobozok biztos nem igaziak.

(#4580) rup1u5 válasza rocket (#4578) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem tűnik kamu feliratnak. Párhuzamos az.
Az valóban ott van a dobozon.
Szerintem egyszerűen csak baromira siettek a Giga grafikusai mikor a dobozt tervezték. Copy-paste-zték a DX11-es fícsör szöveget az ATi-s doboz terveiről és véletlenűl fölötte maradt egy sor. Erre utal a hibás memória megjelölés is.

Itt van ugyan az a szöveg a giga 5870 dobozán.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4581) DigitXT válasza rup1u5 (#4580) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már ennyit késik a Fermi, minek kapkodni a dobozzal?:DDD

(#4582) rocket válasza rup1u5 (#4580) üzenetére


rocket
nagyúr

Amirol szo van, hogy fake vagy nem az nem ugyanaz az iras ket kepen, igy a nagy sietesegben tortent copy/paste baki nem lehetett :)

GTX480: "Gigabyte 5000 Series models now support DirectX® 11"
HD5870: "ATi Radeon™ HD 5800 Series GPUs fully support Microsoft® DirtectX® 11, enabling the following" (a kepbol nem kiveheto, szoval lehet a ® helyett © van :) )

Az utana levo 3 bekezdes ugyanaz, csak mashogy vannak tordelve, es a kepek is, csak mashogy vannak elrendezve.

#4583: Nem ez lenne az elso ilyen eset, voltak mar erdekes elirasok regebben is, de ha valodi akkor 10/10-es baki :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4583) rup1u5 válasza DigitXT (#4581) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Lehet hogy ők is csak tegnap tudták meg a valós specifikációkat és a megrendelő tegnapelöttre kérte a kész dobozterveket. :DDD
Van tapasztalatom arról, hogyan mennek általában a dolgok egy grafikai stúdióban. :( Ezek a hibák tipikusan a kapkodás vagy minimum egy erős kialvatlanság jelei. A képek nekem valódinak tűnnek. Legalábbis PS-olva biztos nincs rá plusz szöveg. Úgy néz ki hogy elöszőr a GTX 480 dobozterve lett készen és abból farigcsálta ki a grafikus a négyhetvenesét. Csak közben egyel kevesebb kávét ivott a kelleténél.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4584) Hakuoro válasza rocket (#4575) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Reméljük nem rendeltek a nyomdától 1 millió darabot ebből a dobozból :DDD

(#4585) Sonja


Sonja
veterán

Úgy néz ki, hogy nem fake képek. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4586) D.Orion


D.Orion
veterán

Csiripelik a madarak, hogy az Arctic Cooling dolgozik egy GTX480-ra való hűtőn. Eddig csak annyit lehet róla tudni, hogy a Sapphire HD 5970 4GB-nál megszerzett tapasztalatokat fogják hasznosítani. Valószínűleg ez annyiban merül ki, hogy 3 ventilátor lesz rajta meg egy rakat(8?) heat-pipe. :DDD A Sapphire kártyáján 2x8 pi van szóval van ott is hőtermelés, igaz ott két GPU termeli a hőt-

(#4587) rup1u5 válasza Sonja (#4585) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"just mockup boxes for the show, they're not fake but not real either like empty cellphones you find in a store"
Valószínüleg ez lehet az igazság.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4588) Crytek


Crytek
veterán

Amúgy valaki nézte a dobozképeknél lévő román szöveget is??
Google fordító+ magyarítva kb erről szól:

Dx10-ben nem "sokkal jobb" mint az 5870 (tehát jobb nála de csak kicsit) ,de minden bizonnyal a leggyorsabb dx11-es VGA lesz.
Nomármost ez így ebben a formában faszság mert kétlem hogy ha az 5870-et is alig veri akkor miért az lenne a leggyorsabb hisz létezik 5970-is.
Rohadjanak meg faszt titkolóznak már annyit úgyis mindenki tudja mekkora fos lesz miért nem mutogatnak már teszteket mitől félnek nem értem!

Next PC Upgrade: 2022

(#4589) loree69


loree69
aktív tag

[CRY3 3D]

loree

(#4590) Laraxior válasza loree69 (#4589) üzenetére


Laraxior
titán

szivás..ennyit a CF rendszeremről... back to Fermi :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4591) Abu85 válasza Laraxior (#4590) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már kiszivárgott a 3D-s preview Catalyst 10.3. Tedd fel, és mehet a 3D.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4592) Laraxior válasza Abu85 (#4591) üzenetére


Laraxior
titán

:Y :C még a végén ATi-s leszek :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4593) Bici


Bici
félisten

Ez a 3D-s cucc dupla teljesítményt igényel?
Ez esetben megvalósulhat a stabil 100%-os CF/SLI skálázódás; egyik GPU az egyik szem számára számolja a képkockákat, másik a másik számára, és plusz LAG sincs az egy GPU-s renderhez viszonyítva. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4594) ADAM1337 válasza Bici (#4593) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem valósulhat meg.
Mivel afr technológia alapján mükszik a cf, viszont 2x annyi képkockát kell számolni.
Szóval 3d-hez én mindenképp sli/cf rendszert javasolnék.

(#4595) Laraxior válasza Bici (#4593) üzenetére


Laraxior
titán

nemigen...de ha elkezdesz 3d-be játszani jobb ha van még egy kártyád, mert nekem a Modern Warfare 2 megette a GTX260am... :D Amúgy vitte 90FPS AVG.... :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4596) Bici válasza ADAM1337 (#4594) üzenetére


Bici
félisten

Miért nem?
Ha úgyis egyszerre két képkockát kell számolni, amik ráadásul egy időben keletkeznek (vagyis azonos pillanat két különböző szögből nézve), akkor az miért nem 100%-os?
Oké, hogy ez már nem CF/SLI, hanem más, de a skálázódás akkor is 100%.
Nem kötekedés, csak nekem így tűnik logikusnak. :B
Hol a hiba, ha tévedek? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4597) sutyi^ válasza Sonja (#4585) üzenetére


sutyi^
senior tag

Akkor viszont epic phail. :D

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#4598) Sonja


Sonja
veterán

:)

GTX 470 3DMark06: [link]
GTX 470 3DMark Vantage (P16600): [link]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4599) keIdor válasza Sonja (#4598) üzenetére


keIdor
titán

Ha ez igaz (szerintem az) akkor ezek seggbe fogják rakni a Radeon-okat...
Persze 3DMark nem minden, de valamit azért csak mutat.
A Vantage mondjuk a lényeg, a 06 keményen CPU limites...
Amúgy Akkora faszság ez a 1280x1024 mánia... miért nem lehet Extreme-t berakni neki? :W

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4600) zuchy válasza Sonja (#4598) üzenetére


zuchy
őstag

Akkor kb a HD5870 alatt lesz a kisebbik. A 3DM06 CPU limites, meg már az nem mérvadó. :) Ha 448 CC aktív benne, és 625/1296 Core/Shader órajelen jár, illetve a memók 3200Mhz-n, akkor a nagyobbik tesónak szerintem kell mint az össze CudaCore, tehát 512CC, meg órajelben is többnek kéne lennie. Szokás szerint kb 20% lesz a nagyobbik javára, így a HD5870 fölé várható. De ez nem a HD5870 + 60%...
Talán 700Mhz/1400 kihozható a nagyobbikból, memók meg 4GHz-körül. :F

Bár most nézem, hogy a kisebbik a HD5870 szintjét hozza.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.