Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) biggamer válasza DemonDani (#5895) üzenetére


biggamer
veterán

Hááát igen, ha nem sejtődne, hogy milyen árszinten lesz.
Ekkora különbözetet megér szerinted ??? :F

Ha egy kicsivel többe kerülne majd mint az 5870, azt mondom oké, de így ahogy rebesgetik majdnem a duplája.
Annyi lesz majdnem mint a 5970-es. :W

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5902) DemonDani válasza Abu85 (#5899) üzenetére


DemonDani
addikt

De azért mégis csak teszt eredményekkel, és felépítéssel kéne nyitni ;)

Jelen infók szerint az AMD elvan köszöni szépen, nem érdekli őket a Fermi árképzése, ők bizony meg sem gondolják, hogy csökkentsenek.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5903) biggamer válasza Abu85 (#5899) üzenetére


biggamer
veterán

Én +nyitnám szívesen, ezt is én nyitottam. :B :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5904) Abu85 válasza DemonDani (#5902) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, de az sem baj ha nem teljes az első hsz. Bármikor tudjuk szerkeszteni. Csak egy kérés a modiknál. :)

biggamer: Nekem jó, ha a többieknek megfelel. Az a lényeg, hogy ne nyissunk többet. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5905) DemonDani válasza Abu85 (#5904) üzenetére


DemonDani
addikt

Csak utána már a userek 90%ánál úgysem az 1. hsznél nyilik meg a topic, legfeljebb lehet akkor mindig linkelni frissítés után.

Fermi topic nyitóverseny, a legjobbat megtartartja a mod ;]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5906) vhunor válasza fsb1000 (#5894) üzenetére


vhunor
őstag

Nem veszélyes a melegedése és árazása? Baszki, egy kártya ami 65-70 fok körül megy nyugalmi állapotban, 90-100 között terhelten, 600+ wattos táp kell neki,és alig értékelhető teljesítménytöbbletet tud felmutatni egy sokkal kevesebbet fogyasztó, sokkal hűvösebb, sokkal halkabb és sokkal olcsóbb kártyával szemben...

A járulékos költségek pedig igenis visszatarthatnak potenciális vásárlókat. Én minden rossz tulajdonsága ellenére vennék egyet csak azért, hogy a saját gépemben kipróbálhassam, de nem fogok miatta tápot cserélni. A 425-ös Enermaxom simán vitte az 5970+i5@4 ghz párost, a Fermivel örülhetnék, ha stabilan futna alapon terhelés mellett, közel feleakkora teljesítmény mellett.

SLI-hez spéci ház kell, meg kb. kilowattos táp, aztán a fűtésre télen biztos nem lesz gondod, nyáron pedig kíváncsi leszek, mit produkál majd egy légkondi nélküli 28+ fokos szobában.

Tudom, hogy olyan réteget céloznak meg vele, akiknek talán mindezek nem számítanak, de pl. biztos vannak hozzám hasonlóan, akik minden gond nélkül megengedhetnék maguknak akár két ilyen kártya megvételét is, de azért helyén kezelik a dolgokat...

(#5907) fsb1000 válasza Abu85 (#5904) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És általatok készített GTX480 teszt mikorra várható?

Bár szerintem szombat reggelre minden fontosat megtudunk a net boldogabbik felét olvasva, engem mégis érdekelne.

(#5908) deicide


deicide
veterán

Az előzetes eredmények alapján akkor nem lesz érdemes egy GTX295öt lecserélni erre? Mert ahogy nézem, lassabb lesz, a DX11 meg nem hiányzik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5909) loree69


loree69
aktív tag

ha valakit érdekel
[Porting_CUDA_to_OpenCL]

loree

(#5910) biggamer válasza biggamer (#5903) üzenetére


biggamer
veterán

Habár, hagyjuk a többieket is kibontakozni. ;) :DDD :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5911) Qru válasza vhunor (#5906) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát sztem ott még alapon is lehet gond lenne a 425-ös táppal hiába Enermax. :U Legalábbis az eddig olvasottak alapján nekem ez jön le. De jó, hogy anno még sem a VX450-et hanem a TX650-et vettem. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5912) elfelejtette válasza vhunor (#5906) üzenetére


elfelejtette
veterán

Járulékos költségek?
Mire gondolsz? Ebből 2db SLI-be annyiba kerül árban, mint 4db 5870-es, a hozzájuk való táp árából kijön még1 5870-es, és akkor még nem beszéltünk a ház áráról, amibe ezek beleférnek... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5913) Abu85 válasza fsb1000 (#5907) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igyekszünk. De tuti nem lesz kész a jövőhétre. :B

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5914) rup1u5 válasza fsb1000 (#5900) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kérek linket Bacsis írásához!
logout-on nem találom.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5915) fsb1000 válasza vhunor (#5906) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Baszki, egy kártya ami 65-70 fok körül megy nyugalmi állapotban, 90-100 között terhelten, 600+ wattos táp kell ne"

Aki megjárta az SLI és CFX bugyrait annak ez nem probléma....
Nekem - tételezzük fel potenciális kelet-EU vásárlónak - csak az számít, hogy 20-30%-val jobban menjen mint a GTX285 és a kedvenc játékaimban ne dadogjon, hibamentesen dolgozzon.

Nincsenek járulékos költségeim, és szerintem egy átlag USA vagy Nyugat-EU gamernek sincsenek, mert már régóta nagy szelllős háza és nagy tápja van, mert végigjárta az X2-es meg az SLI szamárlétrát és neki 1 fizetéséből kijön, ami nekünk 5-ből.

Fogadjuk el, hogy a GTX480 nem a consumer vásárlóknak készült.
Hammer-t sem azért vesznek, hogy a gyereket iskolába hordják vele.

(#5916) vhunor válasza elfelejtette (#5912) üzenetére


vhunor
őstag

Pl. :K

fsb1000: ...és szerintem egy átlag USA vagy Nyugat-EU gamernek sincsenek, mert már régóta nagy szelllős háza és nagy tápja van, mert végigjárta az X2-es meg az SLI szamárlétrát és neki 1 fizetéséből kijön, ami nekünk 5-ből.

Nekem is kijön egy fizetésből, mint írtam akár kettőt is vehetnék "impulzus-vásárlóként" is, de nem szoktam kidobni az ablakon a pénzt, legyen az ezer vagy százezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#5917) RI/OS válasza elfelejtette (#5912) üzenetére


RI/OS
őstag

Korzer 850 elvisz ebből 2-őt slibe.

Oké, ez még mindig 35k, de azért nem egy 5870 ára :D

[ Szerkesztve ]

(#5918) deicide válasza fsb1000 (#5915) üzenetére


deicide
veterán

Milyen "Hammer"? 10kilós kőfejtő kalapács? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5919) cszn válasza rup1u5 (#5914) üzenetére


cszn
őstag

Hát itt vót a szemed előtt :DDD

(#5920) elfelejtette válasza RI/OS (#5917) üzenetére


elfelejtette
veterán

850-es lehet, hogy elvisz 2-t SLI-be, csak nem lesz halk, és akkor amit megspórolsz a tápon, azt költheted hallásvédőre... :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5921) smkb


smkb
őstag

Egyébként az eddigieket elnézve a HD5870 és GTX480 közti teljesítménykülönbség alapján mindenki dörzsölheti a markát, mert portáltól függően bármerre lehet a teszteket csavarni, programok, tesztek hw kompnensek függvényében. Szerintem ki lehet hozni győztesnek ezt is azt is úgyhogy igazi win - win szituáció lesz minden portálnak attól függően merre húznak.

AMD-nek nem kell árcsökkenteni mert minek. Az 15000 db GTX470/480 bármilyen magas áron elmegy, megveszik. Akik ennyiért megveszik meg amúgy sem HD5870-et vettek volna nyilván, úgyhogy vásárlót nem vesztenek. Úgyhogy árazásban is majd win win lesz mindkét cégre nézve. Mindenki adhatja továbbra is annyiért a csúcs DX11 kártyáit amennyiért akarja, mi meg ha kell megvesszük úgyis mindegyiket annyiért amennyiért van.

(#5922) fsb1000 válasza elfelejtette (#5912) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ebből 2db SLI-be annyiba kerül árban, mint 4db 5870-es, a hozzájuk való táp árából kijön még1 5870-es"

Azért ha találgatóóós topik is, ne mondjuk már ekkora balfékségeket.
Az 5870 jelenleg 100K. Elképzelhetetlen hogy a GTX480 200K-ra legyen árazva.
Milyen tápra gondolsz, amely 100K-ba kerül?
Szerinted nem lenne elég 60Amper 2db GTX480-nak? 20Amper meg a CPU és egyebknek?
Mert ilyen táp kapható 40-50K-ért is....

////

rupi:
lehet hogy nem cikk, hanem olyan baloldali bosszantó-sávon lévő blogg vagy miaaz izé:
[link]
Nem olvasom, csak ha linkelnek ilyesmit.

(#5923) RI/OS válasza elfelejtette (#5920) üzenetére


RI/OS
őstag

Test
CL2 0A 0A 70A 852W/1001W 85.1% 23°C/
43°C

Full loadon 43 fok. Nem hiszem, hogy hangos lenne...

(#5924) rup1u5 válasza cszn (#5919) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5925) loree69 válasza elfelejtette (#5920) üzenetére


loree69
aktív tag

vagy fülorvosra

loree

(#5926) rup1u5 válasza fsb1000 (#5922) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"baloldali bosszantó-sávon lévő blogg vagy miaaz izé
"
:DDD
Pontosan így vélekedek én is az egész logoutról.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5927) fsb1000 válasza elfelejtette (#5920) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem lesz halk 70%-on a C850?
Mennyire nem? ELnyom 2db dübörgű GTX480-at?

Ha meg vízes SLI, akkor lehet tápot is vizezni.
De tapasztalatból tudom, hogy 600W-os vízhűtésnek is elég jó hangja van 2db triplával.
A termelödő hőt valahogy át kell adni a levegőnek... zaj nélkül nem megy.

(#5928) biggamer válasza fsb1000 (#5922) üzenetére


biggamer
veterán

Jóóóó az 85.000Ft -nak is. !!! [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5929) elfelejtette válasza fsb1000 (#5927) üzenetére


elfelejtette
veterán

Végülis igazad van. Ha valaki van olyan elvetemült, hogy kipróbáljon egy GTX480 SLI-t, az tuti halláskárosodás... Majd talán egyszer valamelyik hangfalgyártó kiad hozzá special-edition cuccost, ami hallható mellettük. :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5930) deicide válasza biggamer (#5928) üzenetére


deicide
veterán

Érdekes lehet a beszerzési forrása, vagy az áfafizetési hajlandósága a cégnek, tekintve, hogy ez a legtöbb nagykerben bruttó 95 környékén van... :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5931) Gorneck válasza fsb1000 (#5892) üzenetére


Gorneck
titán

Nem tettem...bacsis nálunk nézte meg a karit...

Ucccse egy vantage eredmény alapján fogsz dönteni nem, hanem egy alapos teszt alapján?!
Mi meg azzal nem tudunk szolgálni...én személy szerint nem vok egyáltalán elájulva a karitól és egy 5870 sokkal jobb vétel.
Arról nem is beszélve, hogy majd kétszer annyit eszik, mint egy alig lassabb kártya...

Gorneck#1239

(#5932) PepeG2530 válasza fsb1000 (#5900) üzenetére


PepeG2530
csendes tag

Hello,

várható árazásról én sajna nemtok, mert mi csak teszteljük, h kompatibilis-e.
Mondjuk, ha télleg 15k lesz öszvissz belőle, nemtom, mennyit adnak boltokba, mert, ami megrendelésbe ez megy, az 3000 db-os.

Összehasonlításképp:

i750/4G Ram konfig FurMark:
5870: 96 FPS átlag, és a komplett konfig az 280 W-ot evett.
5970: 150 FPS átlag 380W-al
GTX480: 104 FPS átlag 470-480 W

Egyenlőre ennyit néztünk a karin. :)

(#5933) biggamer válasza deicide (#5930) üzenetére


biggamer
veterán

Évek óta működik sok ember megelégedésére.
Egy csomó iskolát, cégeket szerelt fel, itt olvashatóak a referenciái : [link]

Sokszor vásároltam náluk, mindig korrektek voltak, számlát is kaptam, ha probléma volt szó nélkül cseréltek.

Szóval semmi gáz velük, a garanciáik is jók.

Ennyi. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5934) fsb1000 válasza biggamer (#5928) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne viccezzé mán' ezekkel a fals webárakkal.
Az tegnapi "nagykeres" előrendelési listájákon 76.xxx+FA ez a termék

Hamár kisker árakat nézünk, akkor legyen IPON, mert a feszes rendelési idő miatt jól tükrözik a pillanatnyi árakat.
Ami náluk a weblapon van az 99% hogy másnapra átvehető, és annyiért amin írták.
A legtöbben ugyanarról a 4-5 nagykeres helyről dolgoznak.
Lehetnek eltérések, de csodák nincsenek, legfeljebb önsorsrontó haszonlklcsok, meg garból visszajött, de újként eladott cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#5935) ffodi válasza PepeG2530 (#5932) üzenetére


ffodi
veterán

Milyen beállításokkal mértetek?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5936) udi válasza Abu85 (#5862) üzenetére


udi
őstag

de ez a kényszer nekünk dolgozik legalább.mert ami lassabb az reméljük jóval olcsóbb is lesz :C

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#5937) biggamer válasza fsb1000 (#5934) üzenetére


biggamer
veterán

Figyi, évek óta itt vásárolok, simán bemész az utcáról / vagy megrendeled neten esetleg telefonon / és megveszed Te is ezeket ennyiért.
Ez rendes bolt, nem csak kamu.

Nem tudom, hogy miért lázítasz, én csak a tényeken mondom.
Te nem jártál még ott, én meg a környékén lakom.

Nem hírdetésnek szántam, csak a tényeket foglaltam írásba.

Ennyi. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5938) PepeG2530 válasza ffodi (#5935) üzenetére


PepeG2530
csendes tag

1280x1024, 8x MSAA

(#5939) fsb1000 válasza PepeG2530 (#5932) üzenetére


fsb1000
nagyúr

PepeG2530:
Köszönöm! Ezek nem túl biztató eredmények.

Gorneck23:
Ha dönteni fogok, akkor tényleg tesztek alapján, de főleg GTA4 tesztek alapján (mert azzal jatszom), de azt sajnos nekem kéne megcsinálni....
Az ismert anomáliák miatt csak a németek veszik be a tesztjükbe, de az is kicsit más eredményeket mutat, mint ahogy az én konfigomban az én beállításaimmal megy a játék.

Ettől függetlenül egy korrekt furmark vagy vantage eredmény kiindulási alap lehet, hogy a "nyers" VGA erő tekintetében hogy rangsorólodnak a kártyák.
Játékokban nyilván ez változik, de mégis egy mérőszám.
Olyan mint a mellbőség.... lehet nagy, de nem mutatja meg mennyire lógos.
Látatlanban mégis a D kosarassal kezdeném a "teszteket"

biggamer:

Most felhivom őket. Te is tedd meg, azt meglátjuk oltás vagy lázítás volt.

(#5940) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Érdekes az NV review guide-ja. A legfontosabb kikötés, hogy nem szabad a tesztben szerepelnie a HD 5970-nek. Persze már hallottam, hogy ezt páran leszarják és a hitelességre törekednek. Ha kint van a teszt az NV már úgy sem tehet semmit, maximum legközelebb nem küldenek tesztkártyát.
A PCGamesHardware viszont a B3D-s hsz-ek szerint betartja az előírásokat. Nem tudom, hogy ez miért jó nekik, de az ő dolguk. :)

Amúgy a kereskedelmi start április 12-ére csúszott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5941) Qru válasza fsb1000 (#5939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyers erő? Minek? Úgy is tudjuk, hogy Márkban lenyomja a 5870-et. Már csak a presztízs szempontjából is kénytelen volt addig reszelgetni az nV míg le nem főzi a a Radit. No meg ha még gyengébb is lenne nem csak sokkal forrófejűbb és többet zabálóbb akkor aztán még az nV fanok sem vennék meg. :( :D

#nincsbennetarcsi

(#5942) biggamer válasza fsb1000 (#5939) üzenetére


biggamer
veterán

Oké, hívjad és várom a fejleményeket. ;]
Én nem hívom fel, ha akarok beugrom oszt annyi. ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5943) deicide válasza Abu85 (#5940) üzenetére


deicide
veterán

És a GTX295-nek szabad szerepelnie? :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5944) fsb1000 válasza biggamer (#5937) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A tények:
.
Felhívtam a céget.
Nincs készleten, nem tudják mikorra tudják szállítani és azt sem tudják, hogy 85K lesz vagy több. Kérték hogy levélben is írjam le a kérdéseim. Megtettem.....
Csekkold le ha ismered őket.
.
Ha tényleg 85.xxx Ft akkor megveszem, legalább kipróbálom a CFX-ben mit tud az 5870-em, aztán majd PH! apróban 90e-ért eladom, de ha csak 86-ért már akkor is beljebb vagyok egy CFX kalanddal.
.
Köszi hogy szóltál!
És részemről nem kötekedés volt, de számtalan ilyen esettel találkpoztam már az adás-vételeimnél: A szokásos érv: XY boltban csak zzzz forint.
A válaszom: Akkkor tessék ott megvenni! Most én is ezt teszem.

(#5945) Abu85 válasza deicide (#5943) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát kikötést csak a HD 5970-re hallottam. Gondolom szabad, de eléggé lényegtelen, hiszen már nem gyártják. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5946) RI/OS válasza Abu85 (#5940) üzenetére


RI/OS
őstag

Persze, h nem szerepelhet. Mert akkor kiderülne, hogy másfélszeres a teljesítménye, kisebb fogyasztással.

(#5947) biggamer válasza fsb1000 (#5944) üzenetére


biggamer
veterán

Oké, no problemo. ;)
Örülök, ha segíthettem. :K

Én mindig korrekt embereknek ísmertem őket, szerintem Te is így leszel velük.
Gondolom levélben azért kérték, hogy legyen valami irásos nyoma, hiába nem szerezzék be.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5948) fsb1000 válasza biggamer (#5947) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megrendelni akkor fogom, ha válaszolnak és az ár megegyezik a honlapon láthatóval.
Még csak a kérdéseimet tettem fel a levélben....
.
Én sem hiszem hogy inkorrektek lennének, de egy baki mindenhol becsúszhat, mondjuk a nettó árat 10K-val elnézték, mikor a honlapjukon árfrissítés volt.

(#5949) nkmedve válasza fsb1000 (#5939) üzenetére


nkmedve
őstag

Én azért jól meggondolnám, hogy 1 db játék miatt vegyek egy 100k+-os kártyát bármennyi pénzem is legyen. Ha jól emlékszem azt irtad korábban hogy a játékélmény miatt játszol a GTA4-en. Akkor miért kell hogy maximum grafon fullHD-n (vagy afölött menjen)?
Nálam FullHD közeli felbontáson (1600*1200-n jatszodtam akkoriban) és elfogadható beállitásokkal ment egy kétmagos procival+ Radeon 4830-cal. Az élmény úgy is megvolt (bár San Andreas jobban bejön).
Mellesleg a játékot ismerve semmi biztositék nincs arra hogy GTX 480-on azonos tesztkonfigon akár csak 1 FPS-el is jobban menjen mint egy GTX285-ön. Ugyan akkor biztos többet fog enni és hangosabb lesz.
De végül is te tudod, csak nem értem ezt a hatalmas elkötelezettséget egy olyan termék iránt ami az eddigi infók (mostmár nem csak pletykák) alapján tuti bukó és tényleg csak a legelvetemultebbek vennék meg. Persze ne legyen igazam, már én is nagyon vennék valami új kártyát de nálam jelenleg egyik sem éri meg az árát.

(#5950) biggamer válasza fsb1000 (#5948) üzenetére


biggamer
veterán

Hogy hogy elnézték ???

Ha +rendeled, a Gainward 3 év garanciával van, a többi csak 2-vel. :K
Ha eladásban gondolkodsz, jól jön az a +1 év ;)

De most már befejezem az OFFolást. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.