Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) rumkola válasza nkmedve (#5949) üzenetére


rumkola
veterán

fsb1000-et ismerned kellene... :)
kíváncsiság nagyon hajtja, és ha megteheti tegye is meg....erről szól az élet
ha nem tetszik eladja az ember azt csókolom
sokan csinálnak ilyet, én sem tudom máshogyan elképzelni az ilyesmit

(#5952) fsb1000 válasza nkmedve (#5949) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem tök mindegy hogy valaki 1 játék vagy 12 játék miatt fejleszti a hardverét.
Ez is csak egy hobby....

A GTX480-val egyáltalán nincs elkötelezettségem (honnan lenne?), csak magammal szemben. A cél, hogy a szabadidőmet olyan minőségben töltsem el, amit még meg tudok fizetni.
A GTX480 is lehetne lehetne egy eszköz a cél elérése érdékében, de úgy tünik nem az lesz. Kiváncsiságból már most kipróbálnám.

MIvel 10 év alatt eljutottam a TOP VGA kártyákig nekem egy GTX480 beszerzése nem 140K azonnali beruházást jelent, csak a hobby pénzem átrendezését.
Pl lemondok az egy egyik SSD-ről vagy a HAF32-ről.
Persze az adás-vételek bukóval járnak, de ez éves szinten nem több mint havi 10-15K, ennyit meg a fiatalabb korosztály simán elbulizgat, de elég ha barátnővel beülnek egy moziba + kaja heti 1 alkalommal.
Nem?

Szóval nem feltétlenül gazdag emberek mulatsága a TOP vas. Szerintem a PH-n hozzám hasonlóan sokan évekig gyűjtögették össze a cuccaikat.
Persze az sem mindegy hogy valaki tanul vagy XX éve dolgozik.
Mások a lehetőségek.. de ez van.

szerk:
biggamer:
Csak feltételezem, hogy elnézték az árat.
Ha lenne 10K-val olcsóbb beszerzési forrás, akkor a többi bolt is lereagálta volna már. Erős a piac

[ Szerkesztve ]

(#5953) fsb1000 válasza biggamer (#5947) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megjött a válasz Impériumtól!!!
Talán levéltitkot nem sértek, ha csak egy részét idézem (úgy is megírtam volna az árat):
.
"sajnos rossz ár van kint ennél a terméknél, 97.990 Ft-ért tudjuk adni,"
.
Látod, csodák nincsenek.... elnézték.
Nincs ezzel gond, korrektek voltak a gyors válasszal. Talán holnapra a weblapon is fenn lesz.
Csekkold le a dolgot, a saját nevemmel telefonáltam és írtam nekik.
Tudni fogják miről van szó. És tényleg megvettem volna 85.xxx Ft-ért CFX-be!!!!
De szerintem mások is.

(#5954) #95561216 válasza Angel1981 (#5888) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hm akkor azt mondjátok Fermit ne is várjak középkategóriában?

(#5955) priti válasza PepeG2530 (#5932) üzenetére


priti
addikt

Nagyon tré, vazz tényleg fel fog menni az 5870 ára a végén. Remélem előbb gyullad fel
Ati-éknál a "most legyünk gecik" lámpa, mint a "most maximalizáljuk a profitot" lámpa és kijönnek egy 5890-el, az 5870 árát meg leviszik, de jó lenne, mondjuk akkor a Ferminek kereszt az tuti.

Hardverlesen

(#5956) #95561216 válasza priti (#5955) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kell nekik a zsé a prociágazatra, és ha nvidia kidőlne a sorból, akkor hirtelen azon az oldalon találnák magukat a vga piacon, ahol a procik terén az intel táborozik, és ami miatt ütik őket bíróságokon. Inkább emelnek árat, és nem jönnek ki semmivel, hogy nvidia ne vonuljon ki erről a piacról is, azok miatt meg akik eddig a fermire vártak de inkább vesznek atit úgyis megugrik a kereslet, ami többnyire áremelkedésekhez vezet.

(#5957) ne_nezze válasza priti (#5955) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

köszöntelek a való világban! :)

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#5958) deicide válasza Abu85 (#5945) üzenetére


deicide
veterán

Egy GTX295 tulajnak jól jönne, hogy érdemes-e cserélni... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5959) 00roli00 válasza priti (#5955) üzenetére


00roli00
aktív tag

Profitmaxhoz nem feltétlen az áremelés a legjobb út...

(#5960) deicide válasza fsb1000 (#5953) üzenetére


deicide
veterán

Csodálkoztam volna én is...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5961) priti válasza #95561216 (#5956) üzenetére


priti
addikt

Hát jahh,
Elég szar a helyzet fogyasztói szempontból. Minden ez így, csak nem árverseny. Mondjuk valahol lecarom, végülis semmi nem indokolja a nagyobb grafikus teljesítményt, már csak megszokásból fejleszt az itteni nép is. Max ülök egy fél évet ezeken, sokminden úgyse fog történni a következő pár hónapban kráft meg van benne elég. Ha nagyon megkapargatom még akkor se lenne semmi, ha az egyik 5770-et kivenném, itt-ott kéne csak állítanom egy-egy graf menün, de megélnék egyel is. Én is csak nyomom-nyomom, mindig jobbat, de így 3D nélkül sok értelme nincs, egy 3D szettre bizsergett a nunim, gondoltam átmegyek NV-re és kipróbálom a vision-t, de így hogy három kiló csak a két GF meg a szemcsi és akkor még jön a megjelenítő, áhh ennyit messze nem ér, ez úgy lenne a finom, ha menne valami olcsó GX2-vel, de azokon meg már kevés a RAM. Áhh szar ez így mindenhogy, valami ati-s 3D kéne ami faszán megy megbízható terméktámogatással. Ez az IZ3D jó lenne, de lövésem sincs mit szólna egy 120Hz-es projektorhoz például, mert a driver ezt a szar Iz3D monitort keresi, amit itthon nem is lehet kapni. Sajnálom nagyon, hogy ez a Fermi ekkora bukta lett. Ebből SLI és megzabál vagy 700W-ot a gép, áhhtez basszus pff, teljesen tré, tápok is milyen drágák már? Őrület.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5962) nkmedve válasza fsb1000 (#5952) üzenetére


nkmedve
őstag

Az elkötelezettséget lehet félreértettem, bocs. Egyébként igazatok van rumkolaval. Ha valaki jó áron jut hozzá/el tudja adni a komponenseket annak megéri kipróbálgatni az ujdonságokat, bár én a hatalmas fogyasztás (hőmérséklet, zaj) miatt már kizártam a z új GTX-ek kipróbálásának még a gondolatát is (és itt most az anyagi és teljesitménybeli szempotokat nem veszem figyelembe).

Én is a pénzem nagy részét hasonló cuccokra költöm s valahogy úgy vagyok mint te, hogy most jutottam el addig a szintig anyagilag hogy nagyjából bármit meg tudok (tudnék) engedni, de az eddigi rossz üzletek miatt (mifelénk elég nehezen lehet eladni bármit) nem megyek bele túl könnyen kétes vásárlásokba. Aztán pedig a pénznek máshol is van helye, nem ez az egyetlen hobbym ami pénzbe kerül. :)

(#5963) theniel


theniel
aktív tag

Mekkora gondok már most.
És még ki sem jött a crysis 2.

[ Szerkesztve ]

(#5964) hermanyi


hermanyi
őstag

Az AMD a hírek szerint az Nvidia DirectX 11-es termékeinek startját követően nem csökkenti majd Radeon HD 5800-as modelljeinek árát, ugyanis a gyártó úgy véli, hogy az ár/teljesítmény arányok teljesen rendben vannak, így semmi sem indokolja az árak mérséklését. Az AMD-nél már egy ideje valószínűleg képben vannak azzal kapcsolatban, hogy mire számíthatnak a rivális GeForce GTX 400-as sorozatú kártyáitól. A korábbi híradások szerint a GeForce GTX 470-es modell 10%-kal lesz gyorsabb a Radeon HD 5850-nél, míg a GeForce GTX 480-as modell szintén 10%-kal múlhatja felül a Radeon HD 5870-et. Az Nvidia GeForce GTX 470-es kártyája 349 dollárért, míg a GeForce GTX 480-as csúcsmodell 499 dollárért lesz megvásárolható a piacon. Ezzel szemben az AMD Radeon HD 5870-ese 400 dollárba, a Radeon HD 5850-es 325 dollárba, míg a Radeon HD 5830 240 dollárba kerül. A teljesítménykülönbségek és árkülönbségek fényében talán tényleg nem indokolt az AMD részéről egy videokártya-árcsökkentés, de hogy ezt a vélekedést a tesztek is alátámasztják-e, az majd kiderül.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5965) Qru válasza hermanyi (#5964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha túl drágán adják a Fermit azzal a saját sírját ásná meg az nV. Sokkal drágább nem lehet mint most az 5870 szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#5966) caizzz válasza Qru (#5965) üzenetére


caizzz
aktív tag

Akkor viszont olyan veszteséget fog termelni, hogy hűha.

Ok, a többi üzletágból ömlik a kess rendesen, pl Tesla, Tegra stb, de csak a Geforce brand megtartásáért letolni az árakat akkor sem lenne normális dolog.. Bár a silány elérhetőséget nézve nem buknának egy alacsony indulóáron sokat.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#5967) Bici válasza caizzz (#5966) üzenetére


Bici
félisten

Ezért jön állítólag kis példányszámban az A3-as rev.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5968) biggamer válasza fsb1000 (#5953) üzenetére


biggamer
veterán

Nem csekkolom, hiszek Neked.
Most néztem,még nem írták át.

Mondtad, hogy nagyon olcsó ???
Nem azért írták ezt ???

Kíváncsi vagyok, holnap milyen ár lesz fent. ;]

De ha ma, ilyen árom +rendeltem volna tőlük, akkor ennyiért is kellett volna adniuk, nem ???

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5969) caizzz válasza biggamer (#5968) üzenetére


caizzz
aktív tag

De. Hasonlóképp lett TX2-m az iponból 1900 HUF-ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#5970) G4NXST4


G4NXST4
tag

5970 -na ez a tuti nem pedig a fermi :P

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#5971) mandras81 válasza biggamer (#5968) üzenetére


mandras81
senior tag

Idézek a honlapról: "Weboldalunkon és egyéb kiadványainkban megjelenő információk tájékoztató jellegűek, nem vállalunk felelősséget az esetleges nyomdai hibákért, elírásokért."

[ Szerkesztve ]

(#5972) citrom904


citrom904
tag

Hát ahogy olvasom ezt a topikot itt mindenki teli van dellával!! Én már annak is örülnék ha lenne még egy 9800gtx+ om a mostani mellé meg jó kis sli lapom és ennyi :O Na meg a dx11 sem hoz izgalomba még ,talán fél -egy év múlva lesz valami értelme beruházni dx11-es hardverra!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#5973) Qru válasza caizzz (#5966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az már hónapokkal ezelőtt látható volt, hogy nem ebből fog meggazdagodni a nV. Pedig azóta is folyamatosan reszelik mégis hiába. Talán a következő revízió jobb lesz. Ha másban nem legalább a melegedés/fogyasztást kéne kicsit lejjebb vinniük. Fel van adva a lecke nekik. És ugye minél többet kotlanak annál nagyobb blama, annál kevesebb potenciális vevő... És ez nem azért mondom, mert ATi rajongó vok, éppen ellenkezőleg...

#nincsbennetarcsi

(#5974) Daczy válasza Qru (#5973) üzenetére


Daczy
aktív tag

azért az érdekes lenne, ha fél év alatt nem tudták normálisan összerakni, és most cirka 1,5 hónap alatt a B1 ütne mindent... :(
ahogy elnézem az árakat, a GTX 470 még talán jónak is mondható :U ha eltekintünk a fogyasztástól,melegedéstől :D

(#5975) #95561216 válasza mandras81 (#5971) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az ilyen kiírások sosem írják felül a törvényt. Ha csak tájékoztató honlap, akkor tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat, ha meg egyben webáruház is, és megrendelés történik adott áron, akkor annyiért kell adják.

(#5976) zoltanz válasza Daczy (#5974) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért tegyük hozzá elég profi hűtést aplikáltak rá, a GTX480 -on is csak 3D -ben hangosodik fel kicsit, akkor a GTX470 ennél halkabb. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5977) Daczy


Daczy
aktív tag

öhm, ma éjfél után lesznek már hírek, vagy holnap éjfél után? :F

(#5978) rumkola válasza #95561216 (#5975) üzenetére


rumkola
veterán

Igen, de elírás esetén védi a törvény az eladót, úgyhogy nem kötelezhető arra, hogy olyan áron adja amennyiért a weboldalon van. Értesít téged, hogy elírás és megadja az új árat rákérdezvén kéred-e. Ennyi.
Ne terjessz olyat ami nem igaz!
Ilyen alapon a nyomdai hibák miatt is nekimehetnél bármelyik multinak...

[ Szerkesztve ]

(#5979) mandras81 válasza #95561216 (#5975) üzenetére


mandras81
senior tag

Nem tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat, csak szimplán etikátlan. De az meg kit érdekel a mai világban? (Tisztelet a kivételnek.)

Mondjuk, a megrendelés nyilván nem azon az áron történne meg, de jó vevőcsalogatónak...

(#5980) Haart válasza Daczy (#5977) üzenetére


Haart
addikt

Erre én is kiváncsi lennék, de mivel 26 volt írva, feltételezem hogy ma éjféltől. Ha csak holnap éjféltől lenne az már 27.-e.

[ Szerkesztve ]

(#5981) Atom_Anti válasza Abu85 (#5715) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Van már GTX480 tesztkártyátok vagy honnan való az eredmény? az ATI már a 10.3as driverrel van bemérve?

(#5982) fsb1000 válasza Haart (#5980) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És melyik helyi idő szetrint? Grinics? Tokio vagy NewYork?

(#5983) Abu85 válasza Atom_Anti (#5981) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még nincs tesztkártyánk az eredmény, egy sráctól van, akinek volt ES kártyája. Nem hiszem, hogy a 10.3-as driverrel volt mérve. Mi majd valószínűleg a 10.3-as WHQL-lel mérünk.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5984) Harlek


Harlek
tag

Minimális új info, baromira nem meglepetés jelleggel, de a holnap kezdőd PAX East 2010 rendezvényen az nVidia standján demózni fogják az új karik tudását, többek közt Battlefield: Bad Company 2-n.

Persze itt nem lesz semmi konkrét mérés, de hátha valakit érdekel. :) (Mondjuk kétlem, hogy bárki ezért csak úgy kiugrana Bostonba.)

(#5985) Oliverda válasza Abu85 (#5983) üzenetére


Oliverda
félisten

Amire kártyát kaptok szerintem már kint lesz a 10.4 WHQL is simán. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5986) #95561216 válasza mandras81 (#5979) üzenetére


#95561216
törölt tag

De, a fogyasztóvédelmi törvény pontosan a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat címszó alatt sorolja fel a valósnál alacsonyabb ár feltüntetését, egész pontosan az ötödik pontban.

A nyomtatott szórólapon nem tudsz rendelni, tehát az más eset. Mint ahogy a sima weboldal is. De ha a sarki ABC-ben a polcra más árat raktak ki, mint amennyit a gép beolvasott, akkor a kettő közül az alacsonyabb áron kell adniuk.

(#5987) mandras81 válasza #95561216 (#5986) üzenetére


mandras81
senior tag

De pont ez a lényeg, hogy ez olyan, mintha szórólap lenne...

(#5988) caizzz válasza Oliverda (#5985) üzenetére


caizzz
aktív tag

:DDD degonosz

marakujás kőbányai

(#5989) WesTM


WesTM
senior tag

Visszaolvasgatva elég nagy baklövésnek ígérkezik ez a kártya...

Attól tartok jön újra a lefizetős korszak, mert most nagyon szükségük lesz rá...
Véleményem szerint az ATi meg majjd hülye lesz árat csökkenteni. Örüljünk hogyha nem emelnek.

Lefedték a teljes piaci réteget, megtehetik hogy emelnek az árakon, max az user majd az 5770-et veszi. De ne így legyen.

Gyanús mikor már az nvidia tiltja meg hogy ne szerepelhessen 5970 a tesztekben. :D
2 dologban mindenképpen verni fogja, fogyasztásban, és hőtermelésben, de bele is kell húzni, áprilistól emelik a gáz árát...

[ Szerkesztve ]

(#5990) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Éjfélkor minden kiderűl. De érzem hogy ez bukta lessz, pedig bíztam az NV-ben :O :(
Jön az újabb fx széria :W

(#5991) theniel válasza #95561216 (#5986) üzenetére


theniel
aktív tag

Látod, akkor mi van a digitális árcédulával, ahol kijelzőn tüntetik fel a termék árát. Bizonyos áruházláncban már bevezették.
Berakod a kosaradba x áron és ha pont rosszkor érsz a kasszához már y-ba kerül.

(#5992) WesTM válasza theniel (#5991) üzenetére


WesTM
senior tag

Ez szerintem egy hatalmas görény dolog... :(((

[ Szerkesztve ]

(#5993) Iron Funeral válasza gainwardgs (#5990) üzenetére


Iron Funeral
őstag

FX széria nem lesz, hiszen itt a fórumon (meg lehet máshol is...) már megkapta az "Ultimate DX11 Hardware" címet. Ez nem FX, ez egy új, kevésbé jól sikerült széria GTX470-480 néven. A többi kör még nincs lefutva, alsóbb kategóriákban, és később ebben, vagy e felettiben is csinálhatnak jót, nem kell pánikolni, az architektúra jó, már csak le kell gyártatniuk :D

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#5994) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

GeForce GTX 480:

$549.00 new
Free shipping

ZipZoomFly 14,260 seller ratings ASUS ENGTX480/2DI/1536MD5 Geforce GTX 480 Fermi 1536MB GDDR5 PCI Expre
ASUS ENGTX480/2DI/1536MD5 Geforce GTX 480 Fermi 1536MB GDDR5 PCI Express x16 (2.0v) Video Card Retail.

Add to Shopping List
Szállítás elvileg április 12-étől.

A hírek szerint GTX 470 picivel később jön.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5995) Sárpac válasza Abu85 (#5994) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát nem olcsó.
130k körül lesz itthon...
Free amiba lehet euba nem hiszem.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5996) Abu85 válasza Sárpac (#5995) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja igen. :R Természetesen az ámeriakiaknak szól a felhívás. :DDD

Mégiscsak akad GTX 470 előrendelés:

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5997) RI/OS válasza Abu85 (#5996) üzenetére


RI/OS
őstag

450 dollár loál.
drágább, mint az 5870.
Nem is kicsit.
És ez a 470.
betegek ezek

5995: több lesz az. 110k+áfa körül. inkább 140-hez közelebb.
5998: olyan sok lesz belőle?

[ Szerkesztve ]

(#5998) Abu85 válasza RI/OS (#5997) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

100 ezer kártya csak elmegy ennyiért. :) Nincs értelme olcsóbban adni.

Holnap amúgy nem fog kiderülni semmi. Elárulják az árat és elmondják a specifikációkat. Aki teszteredményre vágyik nyugodtan aludhat hétfőig. :)

(#5997) RI/OS: Igen első körben ennyit mondanak. De ennek a nagy részét elviszik az OEM-ek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5999) SzlobiG válasza gainwardgs (#5990) üzenetére


SzlobiG
félisten

Éjféltől oldják fel a hírzárat?:) Mer ha igen akkor az jó lesz.:D

Abu: Ennyiért nagyon drága inkább hozzá rak az ember még azt 5970...

(#6000) priti válasza RI/OS (#5997) üzenetére


priti
addikt

Ez a 470... Drágább a vételára, az üzemben tartása, gyengébb a teljesítménye és megveszik, miért :F mert NV.
Hihetetlen mekkorát lehet kaszálni egy felépített márkával. Ezzel most minek jönnek ki, pláne nyárra, nem keresnek rajta, a saját híveikkel, a fanatikus kemény maggal bacnak ki, akik megveszik a 480 SLI-t, ami lássuk be egy arasznyira van a használhatatlantól. Plecsnis ház. Jó. Oké, naés? Az enyém is megkaphatná azt a plecsnit röhögve, de mégse tenném bele.

A másik botrány meg abból lesz, hogy a fele SLI Ready plecsnis tápegység le fog kapcsolni a 480 SLI-től ahogy elindul a 3D terhelés. Lesz lázadás.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.