Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) lenox válasza zack (#4750) üzenetére


lenox
veterán

Nem minden, csak az egyik legfontosabb dolog. A keves info alapjan en arra kovetkeztetek, hogy savszelhiany szorongatja a 470-est. Nem kell vele egyeterteni.

(#4752) rup1u5 válasza ashot (#4734) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem számolgattam.
Nézd meg azt a videót és a teljesítmény grafikont benne. Hivatalos NV teszt.
Elég egyértelműen látszik a teljesítménye.

Valamiért Chrome alól nem megy most nekem a linkelés. Mindíg elveszti a szövegkijelölést. Másnál is ezt csinálja?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4753) danati válasza rup1u5 (#4752) üzenetére


danati
senior tag

nálam jól működik a linkelés chrome alatt is

(#4754) gbors válasza TTomax (#4709) üzenetére


gbors
nagyúr

na igen, de ha utánaszámolsz, akkor alapórajeleken shaderteljesítményben kb. GTS250 = GTX260 (192SP-vel). no meg az ütemező egy kicsit köhécsel a GT200-asokban a sok egységtől...

4731: egy enyhe márkapreferencia mitől fanboy hozzáállás? :F nem azt mondta, hogy duplaannyiért is nVidiát venne...

4751: ezt nehéz megítélni. a GTX280-nal összevetve, 25%-kal több ROP-ra 10%-kal kevesebb sávszélesség jut, viszont textúrázóból jóval kevesebb van a 470-ben, és ráadásul elvileg csökkent is a valós sávszélesség-igényük (jobb cache-elés). ha hozzávesszük, hogy a GT200-asok elég jól el voltak eresztve sávszélességgel, akkor lehet, hogy még az alacsony RAM-órajel mellett is elég a 470-nek, ami van.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4755) MPowerPH válasza Crytek (#4725) üzenetére


MPowerPH
félisten

Talán van remény... De ebből nem lesz árcsökkentés, hülyék lennének. :( De ki kell várni a végét, ki tudja mi lesz itt. Ezek az info morzsák nem mindig megbízhatóak. Egyre jobban R600 feelingje van a dolognak, az is eget rengető újítás akart lenni, és mi lett belőle?! :(

Pedig, hogy őszinte legyek, amit ide felvázoltak a chippel kapcsolatban, az mind csábító. Sávszéllel nem lesz problémájuk az biztos, de már a GT200 -nak se volt, igaz az csak gddr3. Szvsz, nem erre a piacra született. 3ml tranyó, az komoly...így leírva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4756) danati válasza MPowerPH (#4755) üzenetére


danati
senior tag

Lett belőle egy RV870 :)

(#4757) MPowerPH válasza danati (#4756) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazad van. :) Csak azóta elkelt egy kis idő. De az tény, jó alapot képezett. :R Viszont itt ez mégse ugyan az, ugyanis. Nem értem mit csodálkozunk, az Nv nyíltan felvállalta azt(vesztünkre), hogy bizony ők már másban gondolkoznak. Megeshet, hogy ezt nem is kudarcként élik meg. Ők beáldoztak valamit valamiért, kockázat az volt benne az fix. Mert ezzel elbukhatják ezt a piacot, azt a nagy szeletet, amit eddig megszereztek. És mi húzzuk a rövidebbet. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4758) arn


arn
félisten

ha tenyleg gyorsabb 30%al az 1.1es heavenbench, amit az nvs videoban hasznaltak, akkor az nv kamuzik, mert a 5870et meg a regi verzion futtattak.

kozvetett bizonyitas itt :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4759) priti válasza Abu85 (#4745) üzenetére


priti
addikt

Nem a készlet itt a baj, gyenge a Fermi. Az a baj. Csinálnak egy jobb OC 5870-et, elnevezik 5890-nek és ennyi volt a 480. Olyan marha forró, hogy annyiszor vettek vissza az órajelből, hogy a végére nem maradt ebből a Fermiből semmi, mondjuk vízzel viszont lehet majd tuningolni, mert ott van azért az az órajel benne, így végülis nem lenne ez rossz VGA, el tudom képzelni, hogy kihoz belőle az EVGA egy vizes OC-t például, ami már tudja az eredetileg tervezett órajeleket prezentálni, de ez a léghűtéses így ebben a formában ATI fölötti árban... áhhh, ha az iz3D-vel eredményes lesz a kooperáció és nem szenved majd betegségektől akkor egyszerűen nem szól a Fermi mellett semmi, tisztára olyan, mint amikor az X2-re kijött a 295. Ugyanúgy kis darabszám, költséges gyártás, olyan magas ár , hogy a raktárkészlet kitartson a köv. sorozatig.

Hardverlesen

(#4760) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellotok! Már tudni, hogy mi lesz új nvidia kártyáknak a neve? mert valahol gtx350 meg stb. van, valahol meg gtx 470,480. Azt most nem tudom, hogy mi lesz a nevük, ha már lehet tudni, és, hogy kb. mikorra jönnek ki milyen teljesítménnyel?

(#4761) Bluegene válasza priti (#4759) üzenetére


Bluegene
addikt

azért azt vedd fogyelembe h az nvidia driver író csapata kicsit jobb az atiénál, tudnak elképesztően jól optimaizálni ha kell

optimistán nézve, a gtx 470=5870(pár csataliszt és nvidia driver után, így is jelenleg is megközelíti)
és GTX 480=5890

sztem a 470 és 480 között lesz 15-20% remélhetőleg

sztem van a fermiben tartalék még játékokban is, csak meg kell tanulniuk előhozni, anno az Ati 2900XT se tudta megvillantani oroszlánkörmeit, aztán szépen lehagyta a 8800GTS-t

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4762) keIdor válasza priti (#4759) üzenetére


keIdor
titán

Egy új stepping segíthet ha nyáron kijön.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4763) Bluegene válasza Bluegene (#4761) üzenetére


Bluegene
addikt

mondjuk ezzel együtt se lesz átütő termék ez a fermi a játékosoknak

úgy tűnik az Ati nem adja ki egykönnyen a gyeplőt

azért sokan mondják h az nvidiának ez nem gond h elveszítik a játékosokat, lehet nincs benne nagy profit, mert a quadro, tegrában több van(persze lehet készül a tegra AMD-s ellenfele ;] ), vagy akár notis gpu-kban, de azért mégis nagy a reklámértéke

tehát ha az ati sikeres a játékos grafikus kártyáknál, ez kihat a többi szegmensre(a FireGL is növelte szánalmas részesedését, mikor megjelentek a 4800-asok, összefügg a dolog talán)

Keldor Papa: jah egy új stepping magasabb órajeleket hozhat a ferminek, jobb driverek, így talán alulról megkarolhatja az 5970-est, pedig csak egymagos

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4764) Oliverda válasza Bluegene (#4761) üzenetére


Oliverda
félisten

"tudnak elképesztően jól optimaizálni ha kell"

Különösen ha a ventilátor szabályzásról van szó. :D

Keldor papa: Egy új stepping sem fog ezzel csodát tenni szerintem. Egy 28nm-es die shrink ki tudná húzni a sz@rból de az amire elkészül addigra sanszos, hogy kijön a HD6000-as széria és akkor lehet hogy megint ott lesznek ahol a part szakad. Persze HPC-hez baromi jó lehet még ez a 40nm-es Fermi is, de a jelenlegi játékokhoz egyszerűen nem az. Már feljebb leírtam, hogy szerintem jobban jártak volna ha ehhez csinálnak a G200-ből egy 40nm-es shrink-et némi csiszolgatással amit olcsóbban tudtak volna gyártani és magasabb órajelekre lett volna képes. Persze ez nyilván plusz erőforrásokat emésztett volna fel. Pluszban mellé nyomhatták volna a már korábban alkalmazott anti DX11 propagandát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4765) keIdor válasza Oliverda (#4764) üzenetére


keIdor
titán

Hát igen, nem kellett volna leállítani a GT212-t és akkor lenne valami a kezükben. Esetleg egy GTX-395 is jöhetett volna vele együtt... ők tudják...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4766) Bluegene válasza Oliverda (#4764) üzenetére


Bluegene
addikt

azért az nvidia programozói jobb csapat mint az Atié

pl nem jelennek meg szürkehalál a monitoron windows7 alatt, ráadásul a vadonatúj 5000-es szériánál, még ha a 1900GT-n akkor az elmenne

vagy ilyen hírek: Kiegészítés: Utólag kiderült, hogy az AMD a Catalyst Control Center verzióját elfelejtette módosítani, így nem a 10.1-es verziószámot írja ki az információs modul. Ez természetesen a meghajtó működését nem befolyásolja.

vhogy nincsenek a helyzet magaslatán, tudom nem sokat jelent de azért mégis baki

vagy: gondok vannak a kétmonitoros megjelenítéssel ha eltérő felbontásúak, ilyenek

szal pár hónap és kifacsarnak előnyt az atihoz képest

ennek ellenére nem hinném h népszerű termék lesz, magas ára, magas fogyasztása(esetleg zajossága) miatt és ritkasága

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4767) Oliverda válasza Bluegene (#4766) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel gondolom személyesen ismered mindkét brigádot ezért neked feltétel nélkül elhiszem amit leírtál. :)

Mondjuk az nV esetében valóban nincs szürkehalál, sőt még talán egy olyan végzetes hibát sem ejtenek hogy elüssenek egy számot a verziónál. Viszont helyette van ilyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4768) zack válasza Oliverda (#4767) üzenetére


zack
nagyúr

Én azt mondom, mind a két gyártó egy szinten van drivereket tekintve. Nekem még sosem volt semmilyen gondom a Catalyst-tal, ill Forcware driverekkel. Mind a két csapat tud jót csinálni, és tud bakizni is. Az ATi sokat fejlődött az nV-hez képest, mert amikor még 3870 X2 volt a menő, és beleugrottam az elején 110k-ért, majd 6 hónap volt, mire normálisan mentek a játékok, de ekkorra már a felét érte csak a VGA. Ez volt a mélypont. Ezután jött a 4xxx széria, ahol azért nagyon összekapta magát az ATi, és felnőtt az nV mellé. Az új szériánál mindig szívás van, itt is, ott is. A Fermi-nél is lesz bőven szívás, de az is benne van a pakliban, hiába jó az 5xxx széria, lehet sosem fogják tudni kihozni belőle azt amit tudnia kellene.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4769) zoltanz válasza Bluegene (#4761) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A GTX 470 -es igaz a HD5850 ellenfeleként készűlt csak közbe kint van jóárasított HD5870 is, és attól azért várhatóan elmarad. A GTX 480 -at nem tudom hova rakni azért az árért amit pletyiznek, mivel nem sokkal lesz jobb a HD5870 -nél...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4770) D1Rect válasza Bluegene (#4766) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennek az első sorát elkérem aláírásnak. Thx. :R

(#4771) ADAM1337 válasza D1Rect (#4770) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

:DDD

(#4772) zack válasza D1Rect (#4770) üzenetére


zack
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4773) MPowerPH válasza Bluegene (#4763) üzenetére


MPowerPH
félisten

5970 -et? Szerintem annak örülnek majd, ha ennyi pénzért tudják hozni az 5870 +15% -ot. Az órajelekkel nem tudnak nagyon mit csinálni, új stepping se húzná ki őket a bajból. Még ha kicsit áttervezik a chippet, úgy ahogy a 4870-4890 váltásnál történt... Csak nem tudom nekik megéri e ezzel foglalkozni. Mert itt melegedési és fogyasztási problémák vannak, azokon egy szimpla áttervezés nem segít. És szerintem a magas órajeleket nem csak a hőtermelés akadályozza, hanem maga a chip felépítése.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4774) caizzz


caizzz
aktív tag

érdemes megnézni a 470-es tükröződését :D

marakujás kőbányai

(#4775) MPowerPH válasza caizzz (#4774) üzenetére


MPowerPH
félisten

Komoly. ;]

Don't Tread On Me

(#4776) z0li válasza caizzz (#4774) üzenetére


z0li
csendes tag

A sarkak is kicsit "elcsúsztak" :D

[ Szerkesztve ]

(#4777) z0li válasza caizzz (#4774) üzenetére


z0li
csendes tag

2x ugyanaz :B

[ Szerkesztve ]

(#4778) rup1u5 válasza caizzz (#4774) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ehhh ezeket honnan szedted?
Ilyen ótvar igénytelen grafikusok lennének a Galaxy-nál? :(
kirúgni mindet!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4779) mad1 válasza rup1u5 (#4778) üzenetére


mad1
veterán

Mint valami piaci xar. :K
Teszteket nem nagyon talaltam,esetleg valaki rabukkant mar 1re?

Ne szemetelj ! = Steam

(#4780) rup1u5 válasza mad1 (#4779) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezt láttad már?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4781) Oliverda válasza zack (#4768) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyetértek. Most ezt magyarázd el itt még pár nagyokosnak. :D

caizzz:

Ez már a második Fermi-s box baki. :D Én már várom azt a dobozt amin majd az 1280MB helyett csak 128MB lesz írva.

Aszondja: "Why do you need a graphics card? - We have 8 good reasons"

Hát mondjuk azért hogy legyen valami kép a megjelenítőn b+. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4782) TESCO-Zsömle válasza rup1u5 (#4780) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az nem teszt, hanem megtévesztés. Bűvész mutatvány. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4783) ffodi válasza rup1u5 (#4780) üzenetére


ffodi
veterán

Ez már legalább valami érdemleges. Kiváncsi leszek mit tud játékok alatt,illetve arra, hogy az 5870 mit tud Heaven v1.1 alatt, mert ugye amit le lehet tölteni az csak v1.0. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4784) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#4782) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem egy fogszabályzó nem ártana az ürgének. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4785) rup1u5 válasza Oliverda (#4784) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD Mos'mér' vagy ilyen gonosz? Olyan joviális, kedves mackó há'nem?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4786) danati válasza Oliverda (#4784) üzenetére


danati
senior tag

Mikor elősször néztem ezt a videót, pont ez volt az első gondolatom. :DDD

(#4787) SzlobiG válasza Oliverda (#4784) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban.:DD

(#4788) caizzz


caizzz
aktív tag

EVGA

marakujás kőbányai

(#4789) danati válasza caizzz (#4788) üzenetére


danati
senior tag

Az első hibátlan dobozképek? :DD

(#4790) ffodi válasza danati (#4789) üzenetére


ffodi
veterán

Csak azért, mert a többi része nem látszik, csak az eleje. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4791) joshua7 válasza caizzz (#4774) üzenetére


joshua7
veterán

A fölső milyen LOL. A 470 tükröződése 480. biztos nagyon az szeretne lenni. :))

Semper Fi

(#4792) rup1u5 válasza caizzz (#4788) üzenetére


rup1u5
nagyúr

EVGA
no comment.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4793) caizzz válasza rup1u5 (#4792) üzenetére


caizzz
aktív tag

Ami a lol az EVGA dobozán is, hogy a 470-esen a szám ugyanazzal a betűtípussal van írva, viszont szűkebbre van véve, és olyan csálé.. Így jól látszik:

Nem értem mi van a gyártókkal. Eddig is ilyen bazári szar dobozokat csináltak?

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#4794) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Saját véleméníy, de én lesz@rom, hogy néz ki a doboz. Kb fél óráig látom, a többi időt a polc tetején tölti porfogással...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4795) Mr Potter válasza caizzz (#4793) üzenetére


Mr Potter
tag

Ez már olyan "azért is találjunk benne valami hibát" megjegyzés volt. :D Ízléses dobozokat raktak össze EVGA-nál szerintem nincs ezzel semmi baj.

Zsömlével egyetértek.

(#4796) rup1u5 válasza caizzz (#4793) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Örülnénk annak ha ez lenne az egyetlen és legnagyobb hiba a GTX 400-as sorozattal. :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4797) caizzz válasza Mr Potter (#4795) üzenetére


caizzz
aktív tag

Persze, nem óriási baj, sőt, de fura hogy sok százsokezres vga árából nem jut egy kis pluszpénz a dizájnernek, hogy legalább egységes legyen termékcsoportonként a dizájn, és ne egy ittas délutánon tegyék össze.. Bár lehet, hogy ez csak egy demo kép és a végleges nyomdába is kerülő doboz mintája ettől pontosabb.

Maga a doboz amúgy jól néz ki, a Galaxyhoz képest mindenképp. :D

rup1u5: Sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#4798) Sonja


Sonja
veterán

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4799) zuchy válasza Sonja (#4798) üzenetére


zuchy
őstag

621mm2 ?? :Y Nem aprózták el a srácok. :D

(#4800) Sonja: Akkor is kb hasonló paraméterekre számítok, kivéve a mag mérete, illetve a nem biztos, hogy mind az össze CC aktív lesz...

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4800) Sonja válasza zuchy (#4799) üzenetére


Sonja
veterán

Mondjuk valószínűleg fake a kép. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.