Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Oliverda válasza dz1 (#4699) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nekem már van:"

Jaaa...hogy innen fújt a szél. :)

Az általad felsorolt játékokat közül összesen egyet néztem meg (Bioshock 2) a többiek nálam az érdektelen kategória mezőnyét erősítik.

"Én meg azt állítom, hogy neked gőzöd sincs arról, hogy mekkora látvány javulást lehet már elérni sok játékban 3D Visional"

3D vizsönt még valóban nem láttam de hasonló megoldásokat már próbáltam korábban úgyhogy van valami kis gőzöm, de a térhatást még mindig nem kéne keverni a DX11 effektjeivel mert semmi köze nincs egymásnak a kettőhöz. Vagy a Doom 2-n is sokat tud javítani? :D

Amúgy tudsz mondani olyan elérhető 24-27 TFT-t valamilyen PVA vagy IPS panellal amivel megy a vizsön?

spirit007: Valóban nem akarom megérteni hogy valaki alapvető fogalmakkal miért nincs tisztában.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4702) cszn válasza Oliverda (#4701) üzenetére


cszn
őstag

A vitátokra majd kb 2 év múlva lenne érdemes visszagondolni. :) Addigra beérik a Dx11 és kiderül, hogy van e létjogosultsága 3D Vision-nek az átlagfelhasználók szempontjából. Korai ezeket még megítélni.

(#4703) Raymond válasza Oliverda (#4696) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig nem hulyeseg. Mert ha nem csak lenyulnad a szamokat mashonnan [link] hanem

1) tenyleg utanna neznel magad is
2) tudnad mit kell keresni

akkor vilagos lenne hogy az a profit oszlop ott csak "Operating Profit" ami nem jelenti azt hogy az adott reszleg mindent elszamolva nyereseges volt. Peldaul az utolso sor 2009Q3-nal hiaba van ott hogy +3 a GPU reszleg, ha az egesz cegre nezve az operating profit -77 es a net profit pedig -128. Tehat az a +3 a GPU-nal a vegen az osszes koltseget beszamolva ugyanugy egy vaskos minusz lesz mint a tobbinel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4704) Oliverda válasza Raymond (#4703) üzenetére


Oliverda
félisten

Elnézést. Majd legközelebb írásos engedélyt kérek. :) Mellesleg ugyanezeket a számokat meg lehet találni az AMD honlapján is csak így gyorsabb volt.

Itt most a GPU részlegről volt szó és nem az egész cégről. Amúgy ha már itt vagy akkor meg tudnád mondani, hogy az adott részleg mindent elszámolva nyereséges volt-e?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4705) TTomax


TTomax
nagyúr

A franc se kíváncsi az ATI nyereségére a Fermi topicban... :(((

Oliverda
Te meg oldalakon keresztül itt trollkodsz... marha unalmas ahogy itt fikázod aki/ami neked nem rokonszenves,mint játék mint gyártó téren.... :((
Jó lenne ha ezt most úgy reagálnád le,hogy visszatérsz a témához,nem pedig engem kezdesz el osztani...Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4706) DigitXT válasza Oliverda (#4693) üzenetére


DigitXT
félisten

Leírtam, hogy látok benne fantáziát, és kérdés a megvalósítás milyensége.:)
Erre nem kell nekem megmagyarázni, hogy ki fogja bevállalni, meg ki nem.:N

Melyik párhuzamos idősíkban kerül 100K-ba az 5850?
A gyengébbek kedvéért oda is írtam, hogy a netános részre vonatkozik.:U
Csak most, csak a te kedvedért: az 5870-ek ingencsak 100K körül voltak.

Egyébként hoztad a színvonalat: ha már nincs miről írni, akkor ugye el kell
kezdeni értetlenkedve kötözködni; mondjuk ezzel a stílussal magad égeted.
Nem, nem vagyok moderátor: szerintem nem örülnél neki, ha az lennék.;]

(#4707) Oliverda válasza TTomax (#4705) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert nem tetszenek amiket leírok vagy mert néhol fáj az igazság, még talán nem kellene annyira felhúzni magadat. Amennyiben pedig ennyire fáj a dolog akkor jelentsd a modkerben és majd a megfelelő emberek eldöntik, hogy jogos volt-e a panaszod vagy sem.

Amúgy feljebb már volt szó az "ATI nyereségéről" elég hosszasan ([link]), és furcsa mód akkor annyira nem adtál hangot a nemtetszésednek.

DigitXT: Rablóból itt szerencsére nem lesz pandúr. ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4708) joey04


joey04
titán

Árban hol lesz a 480?
van már reálisabb ár tippelés, mint az itthonra átszámolt 135k?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4709) TTomax válasza joey04 (#4708) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahol teljesítményben plussz 10-15% az nv féle ficsörökért....Most fontban írom mert nem tudom a magyar árakat... a HD5870 350 font az 5970 pedig 560 font... olyan 460-480 font köré várható... (főleg az elején mert nem is nagyon lesz belőle)... szóval marha drága lesz.
Engem csak akkor érdekel ha foldingban valami eget rengető teljesítményt hoz.Ahogy elnézem a shader órajeleket erre nagyon kevés esély lesz...egy jól meghúzott GTS250 2100 körüli shaderral simán hozza a GTX280-at akárhova is húzod azt...amit egyébként nem értek hiszen majdnem 2X annyi core van a GTX-ben,és mint ahogy a játékokban így itt sem jön ki ez erö...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4710) rup1u5 válasza joey04 (#4708) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tekintve, hogy kevés lesz belőle és itthonra csak április végére igérik, szerintem meg lesz az 135K vagy még több is a hype miatt. De majd meglátjuk.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4711) joey04 válasza TTomax (#4709) üzenetére


joey04
titán

hát az szinte pont 135k. az túl sok :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4712) TTomax válasza joey04 (#4711) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,hát ez így van...azért is megy a parasztvakítás ezerrel.El kell valahogy adni,nekem erös agyanum hogy nem lesz ilyenem...hamarabb veszek még egy GTX280-at azt csapom SLI-be... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4713) smkb válasza Oliverda (#4698) üzenetére


smkb
őstag

Hát nem is fogom..., minden hozzászólásodból sugárzik így is sajnos, az hogy gazdasági téren totál nem konyítasz a témához... a kiindulás ez volt:

Azt meg felvállalom hogy a 19m profitot nem tekintem profitnak. Ahogy arra sem mondom, hogy van pénzem ha 2 ftom van. De, ha csak ez megy hogy elvessz a szavak szószerinti jelentésében akkor hajrá.

"Hát szerintem egy profitorientált cégnek elég nagy baj ha nem tudja megfelelő profittal árulni a termékeit. "

Erre volt a válaszom, hogy az AMD GPU részlege aztán rohadtul profitorientált módon működött a HD4xxx szériánál... kiemelném a MEGFELELŐ PROFITTAL részt is... főleg, hogy akkoriban már odáig fajult az AMD urban legendek keltése itt a porhardveren, hogy még akkor is nyeresgéges a 4xxx GPU ha ingyen adják :)

Ha neked 1434m usd árbevétel mellett 19m usd megfelelő profit, akkor sose fektesd a pénzed semmibe de vállalkozást se nyiss :)

Amúgy meg az NV oldalán ugyancsak körbekukkanthatsz, hogy az egyes negyedévekben adott árbevételek mellett mekkora volt a profit, ha már ők nem képesek megfelelő profittal működni...

Nincs is nagyobb biznisz, mint 1500ft árbevételen 20 ft profitot realizálni :) Minden befektető álma...

Tehát summa summárum nem kellene NV-t lebénázni profittermelés terén az AMD GPU szegmensével szemben, mert nagyon nem állja meg a helyét.

Majd talán a HD5xxx széria esetén, Itt lesz realitása.

(#4714) Raymond válasza Oliverda (#4704) üzenetére


Raymond
félisten

Nem az engedelykeresrol volt szo hanem arrol hogy tudd mirol irsz foleg ha mar masokon olyan hangosan szamon kered...

Igen a GPU reszlegrol, de arrol hogy nyereseges-e vagy nem. Es sajnos nem, mert az Operating Profit meg nem jelenti azt hogy egeszeben azok, csak azt hogy a direkt operativ koltesegek leszamitasa utan pluszban vannak. Mindent elszamolva pedig nem tudsz reszlegenkenti eredmenyt kapni, mivel a tobbi koltseg az egesz cegre ervenyes es nincs felosztas. De az a tovabbi -51 millio siman lehuzza a +3-at minuszba. Ha nagyon akarsz felosztast (pedig ertelme nem nemigen van) akkor felszosztod forgalom szerint. A GPU reszleg az osszforgalom 22%, tehat abbol az 51-bol 11 az ovek. 3 minusz a 11 pedig ad egy szep -8 milliot.

A masik dolog amirol nagyon szeretnek itt sokan elfeledkezni, hogy egyelore majd 4 milliard le lett irva az ATI vetelarabol. Leirva (godwill impairment) - erts ugy hogy ablakon kidobott penz volt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4715) D1Rect


D1Rect
félisten

135K?
Ez valami rossz vicc?
Vagy ez komoly? :U

(#4716) TTomax válasza D1Rect (#4715) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 480 annyi lesz... bizony...sőt a radeonok ára felfelé fog kúszni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4717) Hunter2 válasza Oliverda (#4665) üzenetére


Hunter2
addikt

Jah csak nem ebben a sorrendben. :DDD

1. Ár
2. Teljesítmény
3. Fogyasztás

(#4719) joey04 válasza TTomax (#4712) üzenetére


joey04
titán

pedig a 480 teljesítménye pont tökéletes lenne nekem, társulva egy 5870 ára+10% összeggel. Persze nem a megjelenés napján.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4720) RI/OS válasza Kirtam (#4718) üzenetére


RI/OS
őstag

De itt is alig, és valahol ua. az a baj..

(#4721) TTomax válasza joey04 (#4719) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak hát ebből az árbol kapsz egy 5850CF-et.... és gyanítom a 480 ellen szépen ki is lesz játszva a HD5950,árban picivel alatta teljesítményben meg picivel felette...
Ezt amúgy az ATI eljátszotta a 4850X2-vel is a GTX280 ellen ,gondolom az volt a teszt... most ez szerintem élesben is jönni fog,nem csak a sapphirének lesz megengedve...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4722) Oliverda válasza Raymond (#4714) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg láttad hogy az egész ennek az első bekezdéséből indult ki. Erre kezdett el az egyik nagyokos reflexből példálózni a HD4xxx szériával és azzal hogy azok sem termeltek profitot.

"Mindent elszamolva pedig nem tudsz reszlegenkenti eredmenyt kapni, mivel a tobbi koltseg az egesz cegre ervenyes es nincs felosztas."

Ezek alapján már különösen kíváncsi vagyok hogy skmb barátunk mi alapján állította azt hogy az nem termelt semmi profitot az AMD egész VGA szegmense. Bár lehet hogy neki vannak pontosabb kimutatásai is a témával kapcsolatban.

"Ha nagyon akarsz felosztast (pedig ertelme nem nemigen van) akkor felszosztod forgalom szerint. A GPU reszleg az osszforgalom 22%, tehat abbol az 51-bol 11 az ovek. 3 minusz a 11 pedig ad egy szep -8 milliot."

A 2008Q3-2009Q3 intervallumban ugyanez mi mutatna?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4723) Raymond válasza Oliverda (#4722) üzenetére


Raymond
félisten

"Erre kezdett el az egyik nagyokos reflexből példálózni a HD4xxx szériával és azzal hogy azok sem termeltek profitot."

Gondolom azert mert ahogy latod nem termelnek.

"Ezek alapján már különösen kíváncsi vagyok hogy skmb barátunk mi alapján állította azt hogy az nem termelt semmi profitot az AMD egész VGA szegmense."

Ott vannak az oldalon a negyedevi es egesz evi jelentesek is. Nezd meg a szamokta ha gondold. De mar csak abbol a kis tablazatbol is lathatod hogy a legjobb eredmenyuk 2008Q3 volt $47 millioval. De az a negyedev a CPu reszlegnel is jo volt plusz 143-al. Csak sajnos a tobbi bizsu vesztesege lehuzta mar az operating profitot is csak 131-re. Aztan a tobbi kiadas miatt meg ott a netto -127-es vegeredmeny.

Ha a 2008Q3-2009Q3 idoszakban osszesitve csak 19 millio operating profit pluszt tudtak osszehozni, szerinted mi eselye van annak hogy az egyetlen jo 47 millios negyedev osszetitett vegeredmenye eleg lesz ahoz hogy a tobbi minuszot kiegyentitse? Mert semmi. Ha akarod nyitogasd ki a PDF-eket es szamold ki pontosan mi mennyi, engem annyira nem erdekel foleg harom oknal fogva:

1) minusz lesz es lenyegtele hogy pontosan mennyi
2) ha plusz is lenne, ahogy irva vala az max 19 millio lehetne ami eleve semmi a bevetelhez kepest
3) meg mindig ott az ablakon kidobott majd 4 milliard. Ha ebbol csak egy reszet is szamolod a GPU-hoz es a tobbi a Xenos meg a chipset lenne akkor is rohadt nagy falat meg ezt ilyen nemletezo profitokkal kiegyenliteni

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4724) loree69 válasza Oliverda (#4722) üzenetére


loree69
aktív tag

már fáj tőled a fejem .. :O ;]

loree

(#4725) Crytek


Crytek
veterán

Nem érdemes várni!

Megmondják a tutit!
Gyur... ja nem Fermi takarodj! :D

Next PC Upgrade: 2022

(#4726) Raymond válasza Oliverda (#4722) üzenetére


Raymond
félisten

Itt van meg ami erdekelhet. Ezt konnyu megnezni, meg belefer az idombe:

FY Rev. Prof.
2008 1165 12
2009 1206 50
------------------
Total 2371 62

Tehat 2 ev alatt az operativ nyereseg csak a forgalom 2.6% volt. A netto nyereseg pedig siman a kemeny minuszokban van. 62 millat egy reszlegre elcsorgatni ket ev alatt semmi. Es ez a veteli ar leirasain kivul van, azok meg hozzajonek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4727) Oliverda válasza Raymond (#4723) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a probléma hogy arról nincs adat, hogy mennyi lenne a teljes direkt operatív költség akkor ha nem lenne ott a GPU üzletág.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4728) joey04 válasza TTomax (#4721) üzenetére


joey04
titán

Az lehet, de én nv párti vagyok, és bizonyos határokon belül inkább kifizetek valamivel több pénzt, ugyanazért a teljesítményért. :)

De ha a jelenlegi legsötétebb jóslatok (mind az ár mind a teljesítmény tekintetében) megvalósulnak, akkor az már nekem is sok lehet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4729) subaruwrc válasza Crytek (#4725) üzenetére


subaruwrc
félisten

para :DDD

(#4730) ashot válasza Crytek (#4725) üzenetére


ashot
tag

megmosolyogtato egy szosszenet :)

[ Szerkesztve ]

(#4731) Henkei válasza joey04 (#4728) üzenetére


Henkei
tag

Fanboy hozzaallas. En az ilyet nem tudom megerteni. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#4732) rup1u5 válasza ashot (#4730) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én inkább tárgyilagosnak nevezném.
90% hogy azt fogjuk kapni GTX 4x0 név alatt ami ott le van vezetve.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4733) Raymond válasza Oliverda (#4727) üzenetére


Raymond
félisten

Ez nem ertem. Ha a CPU/chipset uzletagra gondolsz akkor az is ott van a jelentesben. Ha meg masra akkor fel kell sotetitened, mert a mondat ugy picit ertelmetlen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4734) ashot válasza rup1u5 (#4732) üzenetére


ashot
tag

persze, es milyen faktorokkal szamoltad ki azt a 90%ot. Ha ezt a cikket egy olyan ember irta volna akinek a kezeben ott volt a fermi, tesztelte, es mar tudja a hivatalos arazast, akkor maximum 90%, de mivel egyik sem ezert a cikk valosag alapja erosen konvergal a zerohoz.

Nem ertem minek kell kellteni a feszultseget, meg ilyen humbuk cikket irni, ilyen koran...

Sztem varjunk par hetet es kiderul minden.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4735) Oliverda válasza Crytek (#4725) üzenetére


Oliverda
félisten

Remekül összefoglalta a problémát.

Raymond: Inkább megírom privátban mielőtt még valakinek elsül a feje azért, hogy ezt itt beszéljük meg OFFban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4736) ashot válasza Oliverda (#4735) üzenetére


ashot
tag

jaja, enis ilyen cikket irtam volna, ha a neten osszehalaszott informaciobol elnek:)

[ Szerkesztve ]

(#4737) ADAM1337 válasza Oliverda (#4735) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

"Ezek alapján a GTX 480 valamivel gyorsabb lesz, mint az 5870, a különbség azonban nem lesz eget rengető, és sok helyen inkább elhanyagolható."

Viszont ez egy árverseny kezdetét is jelentheti amiért viszont érdemes várni.
Hogy az ATi lehet árcsökkentésbe kezd, ki tudja. :U
Én mindenesetre jobbnak látnám ha idén kijönne és minél hamarabb.
Már csak amiatt is mert megmozgatná kicsit a piacot vga-k terén.

(#4738) jozsi válasza Crytek (#4725) üzenetére


jozsi
tag

Ezt nem véletlenül Abu írta?:DDD (vagy egyik követője :D )

Zsömle: Ezt fejds ki kicsit bővebben...

[ Szerkesztve ]

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#4739) TESCO-Zsömle válasza jozsi (#4738) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Látom, ma korán zárt az ovoda...

A sok telejósdás hír, meg akik ezekkel érvelnek... Komolyan mondom, vicc...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4740) Oliverda válasza ADAM1337 (#4737) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyilván aki VGA-t akar venni a közeljövőben az árversenyt remél de aki a közelmúltban vett az annyira nem kívánja szerintem.

Az árakra én is kíváncsi leszek viszont azt szerintem nem lehet vitatni hogy egy GTX 480 előállítási költsége jóval az 5870 felett van. Ennek tükrében én nem várok nagy mozgolódást az árcéduláknál. Másrészt a limitált példányszám miatt lehet hogy az nV az "én úgyis megveszem a Fermit bármilyen is legyen" felhasználókra fogja szabni a kezdőárakat. Ebből pedig van elég ahogy elnézem. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4741) zack


zack
nagyúr

Ha cikk nem is fedi a valóságot 100%-ban, azt remélem nem gondolja senki, hogy pont az ellenkezője lesz igaz. :U
Aki nagy durranást vár, az a cikkből világosan kiderül. Nem lesz az. Ez a lényege, nem pedig az hogy olyan lesz a Fermi ami a cikkben említve van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4742) ashot válasza Oliverda (#4740) üzenetére


ashot
tag

es teged miert erdekel az eloallitasi koltseg, vagy te is Nvidia tulaj vagy? Szerinted egy ilyen kaliberu ceg, olyan arazast fog alkalmazni egy ket resztvevos piacon, amiven abszolut eselytelen lesz az ertekesites?

[ Szerkesztve ]

(#4743) ADAM1337 válasza Oliverda (#4740) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én az ati árakra gondoltam hogy lejebb vihetnék.
Hasonló helyzetet képzelek el mint anno volt a gtx295 0 profit vs hd4870x2 árcsökkentés.

(#4744) TESCO-Zsömle válasza jozsi (#4738) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tele lett a tokom, hogy a topic fele off, am ásik fele meg azért nem az, mert lusta volt az illető abba tenni.
Tele lett a tokom, hogy úgy vitatkoznak itt emberek, hogy az adott szövegből csak a nekik tetszó részeket kiragadják, és a többitől elvonatkoztatva, csak arra reagálnak. Gyak írogatják egymásnak a hülyeségeiket orrba szájba, azt le se szarva, hogy van-e keresnivalója a topicban, mert neki most itt írnia kell, mert rájött az agymenés, és akkor is, és vááá! :W :W

Idegbaj az n+1-edik hatványon.

sz: Híreknél még elviseli az ember a sok hülyét, aki bedobja a maga fas'ságát, mert vicces, mert divet, mert megszokás, de egy szakmaiba nem kéne.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4745) Abu85 válasza ashot (#4742) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha valóban 5000 példány startól a GTX 480-ból, akkor az borzasztóan kevés világszinten. Valószínűleg lesz annyi ember, aki ezt megveszi 700-800 dollárért is. Az ár nem hiszem, hogy a konkurenshez lesz majd mérve. Egy ilyen cég ki tudja számolni, hogy mi az a legmagasabb árcédula, amivel el lehet adni a raktárkészletet. Ennél többre nem is vágyhatnak jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4746) joey04 válasza Henkei (#4731) üzenetére


joey04
titán

miért? arra sincs magyarázat, hogy miért szeretem inkább a vörös nőket... ott is inkább egy vörös kéne mint egy szőke, de szintén csak bizonyos határokon belül... :D
egyébként van egy nagyon szimpla oka is: nv kártyával még nem szívtam, a másik oldallal igen. persze van aki fordítva van vele, én azt is megértem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4747) Oliverda válasza ashot (#4742) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem vagyok nV tulaj viszont arra lehet belőle következtetni hogy kb. milyen szintre tudják majd levinni az árát ha odakerülne a sor.

"Szerinted egy ilyen kaliberu ceg, olyan arazast fog alkalmazni egy ket resztvevos piacon, amiven abszolut eselytelen lesz az ertekesites?"

Mivel pár hónapig hiánycikk lesz ezért úgyis meg fogja venni az a pár ezer ember. Tök mindegy hogy $400 vagy $500-os árcímke kerül majd rá. Viszont az utóbbival talán némi hasznuk is lehet majd rajta.

ADAM1337: Sejtettem hogy arra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4748) zack válasza Abu85 (#4745) üzenetére


zack
nagyúr

Hát ez az, ezt én is így látom...Ha pedig így lesz, a mostani 5xxx széria egy petákot sem fog veszteni az árából, mert nem lesz egy kategória sem árban sem teljesítményben a Fermi-vel. Ahhoz hogy nekünk jó legyen, árverseny kellene, de nagyon úgy tünik az eddigi infók alapján hogy 2010-ben nem lesz ilyen, mert hülye lenne az ATi árat csökkenteni ha a konkurencia drágát és gyengébbet kínál, mi több, ez még magasabb árakat is jelenthet, mert így az Ati jó időre monopol helyzetbe kerülne a VGA piacon, így annyit kérhet a kártyáiért, amennyit akar.
Remélem nem lesz így. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4749) lenox válasza Crytek (#4725) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, szerintem ezt beneztek, 800 MHz, az az 1600 MHz, vagyis az gtx470 128 GB/sec memsavszellel alulmarad az 5870-tel szemben (153.6 GB/sec), ez nem meglepo, szerintem lesz, amiben a gtx 285 is veri. Eleve 220 GB/sec-rol indultak a gtx480-nal, tehat amugy is igen valoszinutlen lenne az altaluk gondolt 256 GB/sec a kisebb kartya eseteben. Kiderul, hogy a 220-at mennyire kell csokkenteni, a gtx285 ugye 160-at tud, tehat valahol 180-200 korul kene legyen, de a 128-hoz kepest ez kb. 50% plusz mindenkepp, hogy ez fps-ben mennyit jelent, majd kiderul, en azert annyira nem temetnem.

(#4750) zack válasza lenox (#4749) üzenetére


zack
nagyúr

Nem minden a sávszélesség, azon kívül van még millió egy dolog, amiben jónak kell lennie.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.