Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) zuchy


zuchy
őstag

Egy kis ON is már...

GTX480 480db Cuda Core-al?

PC-STYLE.hu

(#5252) Cyberpunk válasza zuchy (#5251) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jah olvastam én is. Érdekes.
Előbb a viszonylag kis órajelek most meg ez :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5253) Bici válasza Cyberpunk (#5252) üzenetére


Bici
félisten

Biztos direkt csinálják, mert így annál nagyobb durr lesz a B2, meg a Fermi2. :))

Az AMD meg hiába vergődik majd a 6-os szériával, a Fermi2 olyan erős lesz, hogy az AMD ijedtében be is csukja a boltot, és az intel is sírva fog könyörögni, hogy vásárolja fel őket az nV, mert nVidia Forevör dö Beszt! :DDD

Viccet félretéve: Ha a 480 csudakóros karira vonatkoznak a 5870+xy% pletyik, akkor egy jóféle revizióval 512 maggal és freki emeléssel akár még lehet jófajta kártya is.
Amúgy a 480 és 512 között kb. 6% difi van, szóval nem kell hanyattesni a különbségtől.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5254) Haart válasza zuchy (#5251) üzenetére


Haart
addikt

Egy kis cáfolat [link], csak hogy semmi se legyen lezárva :C

(#5255) rumkola válasza Haart (#5254) üzenetére


rumkola
veterán

pont erről van szó a cikkben is :U

(#5256) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Többet fog fogyasztani a GTX 480 mint az 5970-es? Mivan?

(#5257) Crytek


Crytek
veterán

Metro 2033 és ami a Dx11 mögött van :W

Azért az jóféle hogy 16xx*1xxx-be maxon Dx11be az 5850 12 fps-t tud :C

Next PC Upgrade: 2022

(#5258) Oliverda válasza Crytek (#5257) üzenetére


Oliverda
félisten

...és átnevezett EXE-vel? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5259) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok!Lehet reménykedni vagy felesleges abban hogy megveri a gtx-480 a HD-5970-et?És megfizethető lesz a GTX-480??Vagy maradjunk HD-5970-nél?Később meg majd crossfire?Érdemes várni fermire?Köszi!(tudom nehéz eset vagyok de ki nem az?:D )

[ Szerkesztve ]

(#5260) Abu85 válasza pitbull93 (#5259) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5970 marad még bizonytalan ideig a leggyorsabb. Az eddigi infók szerint nem lesz olyan drága a Fermi. A GTX 480 a HD 5870 2 GB-oshoz lesz árazva, az is lesz az ellenfél ... legalábbis az AMD elégnek tartja, az NV meg nem fog ellenkeni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5261) pitbull93 válasza Abu85 (#5260) üzenetére


pitbull93
tag

Köszi szépen!Azt se tudtam hogy van 5870-2 gb:D

(#5262) Abu85 válasza pitbull93 (#5261) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak lesz. :) A jövőhéten startól. Ez az Eyefinity 6 verzió, képes hat monitort kezelni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5263) pitbull93 válasza Abu85 (#5262) üzenetére


pitbull93
tag

De a HD-5970 is tud kezelni 6 monitort én úgy halottam!De javíts ki ha tévedek!De gondolom a Hd5870 nem üti meg a HD5970-nek a mércéjét! :)

(#5264) keIdor válasza Abu85 (#5262) üzenetére


keIdor
titán

Sima ebből nem is lesz?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5265) Abu85 válasza pitbull93 (#5263) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tud. Nincs hat darab miniDP port rajta. A HD 5870 Eyefinity 6 nem teljesen a játékpiacra készült, de semmi akadálya, hogy itt is megmutassa tudományát Az extra memória Full HD fölött előny.

Keldor papa: Nem, de a gyártók csinálhatnak 2 GB-os Eyefinity 3-as HD 5870-et. Az AMD már nem korlátozza ezt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5266) proci985 válasza keIdor (#5264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

adnak elegendő átalakítót játékosoknak is, tehát nem kell meijedni a miniDP csatiktól.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5267) kpal válasza rumkola (#5232) üzenetére


kpal
veterán

Még megvan a vigyor :) , mig a Fermi nem lesz emberi áron addig még jó lesz.

(#5268) citrom904


citrom904
tag

Azért én kíváncsi vagyok a hivatalos tesztekre mit tud majd a fermi,de tudom,hogy jelenlegi helyzetemben úgysem tudom megvenni egyiket sem! :O

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#5269) Boxi88


Boxi88
őstag

Nekem a fermin nagyon bejön az hogy lyukas a nyák, esetleg egy másik vga-t nem lehet valahogy ugyan így meglyuggatni, pl 3870x2

Mert néztem hűtő nélküli képet róla és tele van alkatrésszel... gondoltam hátha, valaki tud mondani egy olyan vga-t amit esetleg meg lehetne a fermihez hasonlóan csinálni...

Amúgy tudom hogy nagy baromság, de hátha! :U

(#5270) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Vagy olyanra megcsinálni mint a 9800 gx2. Nagyon szép kártya:)

(#5271) proci985 válasza Boxi88 (#5269) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem, hacsak nem lesz baj, hogy utánna már a kártya nem fog működni.

a lapon/lapban (többrétegű a PCB általában) megy a huzalozás, ami magában egy művészet (pontosabban síkbarajzolhatóság néven fut, és egy/több eléggé nehéz matematikai problémára vezethető vissza, és akkor még a fizikai problémákról nem volt szó). gyakorlatban kizárt, hogy az ember a művelet közben ne tenné tönkre a kártyát.

(kiegészítés: egyszer én vágtam ki PCBből, de az az AGP port előtti stabilizáló micsoda volt, amin keresztül hála égnek nem ment semmi... másképp nem fért volna be a házba,a kártya értéke meg 500ft volt kb)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5272) Corsa1 válasza pitbull93 (#5263) üzenetére


Corsa1
tag

szerintem vegyél egy 5870es karit, és ha ugy gondolod hogy nem elég akkor majd veszel mellé mégegyet.

(#5273) pitbull93 válasza Corsa1 (#5272) üzenetére


pitbull93
tag

Már bocsi de nem jó mert nincs 200-ezrem videokarira inkább veszek majd egy HD-5970-et és majd 3 év múlva veszek mellé még egyet és akkor már megéri!Amúgy én is gondolkodtam ezen de nem sokat filóztam!Vagy majd június első hetébe kiderül!Lehet HD-5870 2gb,fermi,vagy HD5970 de majd még meglátjuk! :K

(#5274) pitbull93 válasza Corsa1 (#5272) üzenetére


pitbull93
tag

Meg az is hogy ugye egy kártyával kevesebb gond van mint kettővel!Szóval CF nem nagyon szeretnék!Sok rosszat halottam már felőle.... :(

(#5275) DigitXT válasza pitbull93 (#5273) üzenetére


DigitXT
félisten

3 év múlva egy 5970 kb. sz*rt sem fog érni... De nem csak ez a gond:
4 GPU-s CF nem nyerő... Persze lehet, hogy neked ettől még"megéri
kategória" lesz, de ha a mai csúcsban gondolkodsz, akkor 3 év múlva
is csúcsban fogsz gondolkodni, azok meg rég le fogják lépni ezeket.;)

[ Szerkesztve ]

(#5276) pitbull93 válasza DigitXT (#5275) üzenetére


pitbull93
tag

Értem én de most őszintén nem tudom mi lesz még az is lehet hogy csak egy évig lesz meg a HD5970 vagy a Fermi!Szóval nem tudom mert most azon filózok hogy szuper konfigot rakjak össze a Június első hetébe! :C :K Am köszi!

(#5277) caizzz válasza pitbull93 (#5276) üzenetére


caizzz
aktív tag

"Június első hetébe!"

Ballagasi penzt Fermire kolteni? Oh, balgasag! Nokre meg italra szord el inkabb! ;]

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#5278) ló úr válasza caizzz (#5277) üzenetére


ló úr
őstag

Íígy igaz. Énis ezekre szórtam el :D Meg is lett a látszatja :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#5279) KissP


KissP
tag

Hi!
Gondoltam hamár sok a buta kérdés, én is felteszek egyet. :)
Gépvásárlást tervezek és alaposan körüljárva a témát, kialakult egy config amibe jelenleg belepasszolna egy HD 5850 es kártya.
A kérdésem az lenne, hogy logikátlan, hülye döntés lenne most a Fermi megjelenés előtt megvenni a kártyát?
Árban már nem mennék feljebb. Félek, hogy rövidtávon emelkednek az árak. Hosszútávon biztosan csökkennek, de mostanában esedékes a gépvásárlás.
Van esetleg esély egy április eleji árcsökkenésre?

p

(#5280) Abu85 válasza KissP (#5279) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt nem tudni. Ha köcsög az AMD, akkor csökkent, de reálisan erre a lépésre most nincs szükségük. A kérdés csak annyi, hogy mennyire akarják szopatni a konkurenst. Én úgy gondolom, hogy inkább a haszonra mennek. Poénból jó dolog az NV-t szívatni, de a cégérdek erősebb ennél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5281) Boxi88 válasza proci985 (#5271) üzenetére


Boxi88
őstag

Azt tudom hogy több rétegben megy a huzalozás... Csak reménykedtem hogy tudtok olyan kártyát amin van olyan kihasználatlan terület a nyákon ami eltávolítható... Bár sejtettem hogy ilyen nem nagyon létezik :U Köszi a választ!

(#5282) zsolt320i válasza smkb (#5250) üzenetére


zsolt320i
senior tag

vicc volt, de úgy tűnik nem volt poénos :(
szerk:
tudom hogy a játékban levő nappalokról és éjszakákról értette a szerző az fps-t, de jó volt félreérteni :D

[ Szerkesztve ]

(#5283) rumkola válasza Abu85 (#5280) üzenetére


rumkola
veterán

:DDD :DD :DD :D :))
seggüket nem kell megcsókolni mert "nem köcsögök"??
úúúristen még beállítod jófejségnek :DDDDD

(#5284) Henkei válasza rumkola (#5283) üzenetére


Henkei
tag

Szovegertes egyes, kifestozes es trollkodas otos.:(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#5285) Abu85 válasza rumkola (#5283) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valszeg az Huang papa már csókolgatja Dirk bácsi popóját, az elkerülhető árverseny érdekében persze. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5286) rup1u5 válasza rumkola (#5283) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Már régóta figyelem, hogy beböfögsz valami 0 információtartalmú választ egy olyan hozzászólásra ami teljesen mást mond mint amit te kiolvasol belőle és utánna eltűnsz.
Ugyan ezt csináltad a GTX260/280 topikban.
Baromira unalmas! Látom, hogy ebben leled örömed de ha nem tudsz és nem is akarsz érdemben, tényekkel alátámasztva válaszolni egy hsz-re akkor inkább kíméld meg a topikot az ilyen semmitmondó, szmájlikkal teleszórt, jópofis hsz-ektől.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5287) proci985 válasza zsolt320i (#5282) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

dehogynem vicces volt, én szakadtam rajta:DDD

hogy on is legyen: a madarak csicseregnek a GF108ról is. lehet, hogy a B2 idejére már teljes lineup lesz Fermiből. egyetlen probléma, hogy a 108as kb a radeon 5450 megfelelője lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5288) biggamer


biggamer
veterán

GeForce GTX 480 csak 480 db shaderrel ? [link] :U :U :U

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5289) Ottoka válasza rup1u5 (#5286) üzenetére


Ottoka
őstag

Ti meg azt "csináljátok" hogy többen nekiestek egynek. Az jobb ugye?

Mezőhegyes

(#5290) rup1u5 válasza Ottoka (#5289) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"Mi"?
Én a magam véleményét írtam le. Egyedűl. Nem egyeztettem előre senkivel. :P
Sőt mi több mikor elkezdtem írni még ott sem volt a többi "nekiesős" hsz.
Történetesen többünkből váltja ki ugyan azt a reakciót az értelmetlen trollkodás.
Másrészről szerintem nem nekiesés az, hogy többen rámutatnak egy folyamatosan megjelenő, káros magatartás haszontalanságára.
Javaslom, hogy innentől inkább legyen ON a topik vagy írj privátot, ha az indítatásom további boncolgatást igényel számodra.
:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5291) Henkei válasza rup1u5 (#5290) üzenetére


Henkei
tag

Pont ugyanigy szokott trollkodni o is, azert vedi.:(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#5292) Ottoka válasza Henkei (#5291) üzenetére


Ottoka
őstag

Na látjátok ezt mondom, egyből ketten. És a trollkodás viszonylagos, részemről Te trollkodsz.

rup15u: ne gondold hogy további boncolgatással fárasztom magam, egyrészről olyan lenne mintha eszkimónak árulnék havat, másrészről meg abszolút nem érdekel a dolog, gondolkodás nélkül megvettem az 5970-et, és meg is tartom ha úgy alakul, sőt ha az amd 6 magos procija csoda folytán erősebb lenne a gulftown-ál, ha azt vennék ha cserélnék.
Az utóbbi időben kicsit jobban belefolytam a dolgokba, mert mindig felakadtam azon hogy emberek meggyőződésből vagy pénzért kretének.
Lényeg hogy neked vagy Henkeinek, nekem vagy a fórumtársak 99%-nak tökmindegy mi zajlik, intel vagy amd, radeon vagy geforce. Kicsi árverseny kialakulhat, de ha valamelyik nagyot durrant az úgyis megkéri az árát. Sokan panaszkodtak mikor megjelent a radeon 5000 sorozat hogy drága, na majd jön a fermi és lesz árverseny. Hol lesz verseny? Mire lesz jön a 6000 széria, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#5293) TTomax


TTomax
nagyúr

ez a 20W-os venti Giga LoL... erröl nekem az a poénos 6800 ultra videó jut az eszembe,majd valaki belinkeli... amikor egy asztalnál aszalnak hogy mire is jó egy ultra... hajszárító stb...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5294) moha21 válasza TTomax (#5293) üzenetére


moha21
addikt

Erre gondolsz? [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5295) citrom904


citrom904
tag

Jó kis videó! :C

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#5296) pitbull93 válasza caizzz (#5277) üzenetére


pitbull93
tag

Üdv!Nem most ballagok már két éve ballagtam!És amúgy nem ballagási pénz hanem pokerből lesz! :R :DD És nem csak vidokari hanem egy egész konfig:P

(#5297) Mr Potter válasza citrom904 (#5295) üzenetére


Mr Potter
tag

Valóban az ! :D

(#5298) G4NXST4


G4NXST4
tag

Aki nem tud választani az ATI és az NVIDIA között, annak ez a közeljövőben elég komoly megoldást jelenthet [link]

nagyonromlik

(#5299) subaruwrc


subaruwrc
félisten

GeForce GTX 480 : 512 SP, 384-bit, 295W TDP, US$499

GeForce GTX 470 : 448 SP, 320-bit, 225W TDP, US$349

(#5300) zuchy válasza G4NXST4 (#5298) üzenetére


zuchy
őstag

Csak az a baj, hogy nem hozza a két kártya erejét, amit az SLI, CF jobbat tud. Teszem azt két GTx285 kb a két HD5850 szintjén van, jó picivel alatta. Egy GTX285 és egy HD5850
meg még ezek alatt van. Persze lehet valamit optimalizálnak rajta...
De nem feltétlenül kell két kártyás rendszert építeni.

(#5299) subaruwrc: Hmm már van kavarás 480 vagy 512 cc. Egyébként honnan van az infó?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.