Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) rumkola válasza Henkei (#5799) üzenetére


rumkola
veterán

persze nagyon esélyes, azért ez túl durva lenne

(#5802) rocket válasza rumkola (#5792) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezek az NV sajat cherry picked meresei :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5803) priti válasza rumkola (#5792) üzenetére


priti
addikt

Azt eddig is tudni lehetett, hogy DX10-ben gyorsabb tud lenni, mint az 5870, az meg hogy Dirt-ben 1,9 FPS-el tudott többet minimum dx11-ben kb. beleférhet úgymond mérési hibába is. Éppen lefutott egy szervíz a háttérben.

Áhh, szégyen, ez a kártya egy szégyen, ekkora dög GPU-val ennyire keveset mutatni... hát ez dx11-ben tök ugyanaz, mint az 5870, pfff, legalább egy 20%-ot rá kéne vernie minimum, hogy egyáltalán legyen miről beszélni. Ez mi ez? pff

(#5799) Henkei

Nem, dx10-ben van benne kajdi, erről beszéltek az elejétől kezdve, hogy egy dx10-es izomkártyával jönnek, csak akkor még az volt a duma, hogy a dx11-re egyáltalán nincs szükség. Kiváncsi vagyok melyik nagy név fogja a játékok közül kihagyni a dx11-et a graf menüből a jövőben...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5804) keIdor válasza priti (#5803) üzenetére


keIdor
titán

Nekem tetszik, ha nem nézem az árát. Nem foglalkozom vele, hogy fél évet késett, és akkor mi van? Ez nem is egy GPU, hanem sokkal több, csak látogatást tesz itt is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5805) Abu85 válasza priti (#5803) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Dirt 2 mérésekkel baj volt. Tegnap már kiderült, hogy nem vált fel a driver DX11-be. Valószínűleg valami driver probléma, remélhetőleg egy új driverrel javítják. A Far Cry 2 mérések valósak ... elvileg. AA nélkül jól teljesít a kártya. AA-val valamiért bezuhan. Valószínűleg DX10.1-ben fut a a motor, ami a Far Cry 2 esetében problémás, mert el van rontva a kód, megkapja ugyanaz a büntetést, mint az AMD DX10.1 alatt.

A Fermin a pure tessellation alatt a domain shader feldolgozás megy nagyon jól, erre helyezik a hangsúlyt az NV-nél. Ahol baj van az a textúrázás, abban eléggé gyenge. Az AA resolve sem a leggyorsabb. Compute alatt programfüggő a dolog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5806) Oliverda válasza rumkola (#5792) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez simán igaz lehet már csak az a kérdés, hogy az 5870-hez a krisztus előtt 327-ben vagy a 224-ben kiadott driver-t használták.... :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5807) priti válasza Abu85 (#5805) üzenetére


priti
addikt

Olvastam, de szerintem nem itt, ebben a táblázatban volt a baj, bebacna ha dx10-ben nem lenne sokkal gyorsabb a Fermi, mint az 5870 DX11-ben, tökmindegy minimum FPS-nél, hogy mit tesszellálnak meg mit nem, látszania kéne. Szerintem.

Hardverlesen

(#5808) Corsa1 válasza priti (#5803) üzenetére


Corsa1
tag

ezt mondom én is.5870 már mióta van, nv megm ost jutott el erre a szintre? nevetsétges. de boroskola, vagyis rumkola barátunk még hisz a csodában :D remélem veszel egyet:D

(#5809) loree69 válasza Corsa1 (#5808) üzenetére


loree69
aktív tag

NV Gef- nem csak Gamereknek készül..

loree

(#5810) zoltanz válasza rumkola (#5792) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most akkor? :U
Na majd a hivatalosakat meglessük, mert ennek nincs értelme.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5811) SzlobiG válasza rumkola (#5792) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez nem itt 5-10%-al gyorsabb.:D Szal ez kamu szvsz.

(#5812) Oliverda válasza Abu85 (#5805) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont a Dirt 2 mellé nem fantazmagorizáltak felbontást mert ha azt is 1920x1200-ban mérték akkor az eléggé fail, mivel nálam egy 5850 mellett bőven jobb eredmények jönnek ki 4x AA és minden más maxon beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5813) Corsa1 válasza SzlobiG (#5811) üzenetére


Corsa1
tag

várjuk a hivatalos teszteket.ennyi.

(#5814) priti válasza keIdor (#5804) üzenetére


priti
addikt

Hallgasd egy fél órát a ventijét, aztán majd megkérdezlek :DDD Egyébként tetszik, nem tetszik ezeket a VGA-kat a játékok adják el túlnyomórészt. Ezzel a VGA-val mi vásárlók nagyon nem jártunk jól. Simán el tudom képzelni, hogy nem hogy 5890 nem jön, de még az 5870 árát is megemelik, nem sok maradt ebből a Fermiből sajna.

Hardverlesen

(#5815) zuchy válasza Corsa1 (#5808) üzenetére


zuchy
őstag

A Fermi már nem a gamereknek készül, csak ide is kiadják. Ha még mindig a game lenne Nv-nek az első, akkor más lenne a helyzet. Venni fog. :) Amúgy jó kártya lenne, de ez a 300W... :( Én is szeretném, ha azért nem vallna kudarcot, legalább valami árverseny is lenne.

PC-STYLE.hu

(#5816) Abu85 válasza Oliverda (#5812) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek az eredmények az NV Slideos mérésekre hasonlítanak. Ott a Radeonok a 9.10-es meghajtóval voltak mérve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5817) keIdor válasza Abu85 (#5816) üzenetére


keIdor
titán

Az szép igazságos mérés lehetett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5818) priti válasza zuchy (#5815) üzenetére


priti
addikt

Ez a "nem gamereknek készül" történet ez annyira átlátszó. Nem létező piaci szegmensekről kezdünk beszélni mert szar van a palacsintában? Nem gamereknek, oké, akkor kiknek? Hányan vannak? Ugyan már...

Hardverlesen

(#5819) RI/OS válasza rumkola (#5796) üzenetére


RI/OS
őstag

A dirt2 eredmény tuti kamu, ott a geforce dx9 módban fut az ati meg dx11-ben

Ez az eredmény így elég szégyen, dx9-ben az 5870 eltiporja, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#5820) danati válasza Corsa1 (#5808) üzenetére


danati
senior tag

Lehet utálni az Nv-t de azt se felejtsd el hogy mennyi ideig tartott megfogni az ATI-nak a 8800-as sorozatot.
2900-nak esélye nem volt, 3870-nek se, csak az X2-nek. Sőt egy régi 8800-as kártya még ott van a 4850 szintjén.
Egyszer egyik gyártónak megy jobban egyszer a másiknak. Nem tudom megérteni hogy mire jó ez a fanboyság...

(#5818) priti: Sokkal több pénz folyik be az NV-nek a quadro, tesla kártyákból mint a pc-s kártyákból. Nem a pc az elsődleges piac nekik.

[ Szerkesztve ]

(#5821) zuchy válasza priti (#5818) üzenetére


zuchy
őstag

Tesla, Quadro... Szerintem az eléggé létezik. :P Sokkal nagyobb a haszon az eladott kártyákon. Persze kevesebbet is adnak el. Nv már régen nem a gamerek miatt fejleszt. Fenntartják amíg lehet, megvesznek pár játékot, beleraknak CUDA-s effetketek és vagy a PhysX-t. Ugye ez GPGPU. Az Ati GPU-t gyárt, na az elsődlegesen csak a gamereknek van.
Ez nem, a Ferminek ez csak másodlagos.

PC-STYLE.hu

(#5822) SzlobiG válasza Corsa1 (#5813) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen én is, de általába beszoktak jönni ezek az elsődleges tesztek is.:U Na de majd elválik.

(#5823) subaruwrc válasza Abu85 (#5816) üzenetére


subaruwrc
félisten

please retest with the latest 10.3 catalyst ;]
nem akar kijönni ez a brutális 25%-os előny :DDD

(#5824) RI/OS válasza danati (#5820) üzenetére


RI/OS
őstag

Ja, csak az nv a 8800 óta leszarja a geforce brandot konkrétan.
De nem tudom miért, akkor 8800gtx-gts aztán 8800gt kurva jól kerestek vele..

(#5825) vhunor válasza priti (#5818) üzenetére


vhunor
őstag

Ez elég nagy öngól volt :) .

(#5826) danati válasza RI/OS (#5824) üzenetére


danati
senior tag

Más irányba kezdtek el fejleszteni, üzletileg ez nekik jó lépés volt. Nekünk már nem annyira.

(#5827) RI/OS válasza danati (#5826) üzenetére


RI/OS
őstag

Menne a kettő együtt nekik szerintem.
8800gtx-nél is létezett a quadro és társai, mégis tudtak dzsíforszot gyártani.

Egy Nvidia névvel ne mondja senki, hogy nem érné meg nekik.

[ Szerkesztve ]

(#5828) loree69 válasza RI/OS (#5824) üzenetére


loree69
aktív tag

szerintem pont hogy sokat akar 1 geforceba szeretne 1 picit ebből 1 picit abból
mert mi van azokkal akiknek sok a quadro,tesla ára + nem is kell annyira durva teljesitményü eszköz?!

loree

(#5829) Corsa1 válasza danati (#5826) üzenetére


Corsa1
tag

a 4850 a 8800 szintjén van??? ne nevettess már :D :D

(#5830) zoltanz válasza zuchy (#5821) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Inkább Tesla kártyákba előnyös ez a Fermi, de mivel általánoscélú proc majd meglátjuk mennyire érdemes és könnyű programozni rá.
A jövő eldönti,ne felejtsük el az NV nek nem volt eddig procija nem úgy mint az AMD-ATI -nak, kötelező volt hozni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5831) danati válasza Corsa1 (#5829) üzenetére


danati
senior tag

Olvass utánna és utánna beszélj. 8800 Ultra ott van mellette.

(#5832) Qru válasza Gorneck (#5795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kölcsönadjam a TX650-et? ;]

#nincsbennetarcsi

(#5833) azoli09 válasza danati (#5831) üzenetére


azoli09
tag

Helló
A nyomába nem léphet a 8800gt a 4850 nek ;) haveral lemértük neki 8800gt e van gainwar golden sample nekem gainward van sima ref nem oc és agyon veri 20-30 fps több van nekem , :)

(#5834) Daczy


Daczy
aktív tag

most úgy őszintén, ez a fermi ez mi? :F

(#5835) rumkola válasza azoli09 (#5833) üzenetére


rumkola
veterán

8800ultráról volt szó és azzal bizony pariban van a 4850..., de ez nem ide tartozik

Qru! ő adja a VGA-t, ne te a tápot :DD

(#5836) azoli09 válasza rumkola (#5835) üzenetére


azoli09
tag

oké nem akarok vitázni, csak a tesztek azok dísznek jók, másra nem ,és elnézést az off ért ,remélem a fermi nem lessz túl rossz ,mert akkor nem lesz ár verseny ,és az nagy baj lenne :(((

[ Szerkesztve ]

(#5837) RI/OS válasza azoli09 (#5836) üzenetére


RI/OS
őstag

a 8800gt meg a 8800 ultra közelében sincs egymásnak. Nem is értem hogy jött ez ide.

[ Szerkesztve ]

(#5838) Kirtam


Kirtam
tag

és mennyibe került anno egy 8800 ultra és mennyibe egy 4850? Ez a nagy különbség.
A 8800 ultrának 830+ $ volt a kezdő ára. Én meg Megjelenés után nemsokkal vettem a 4850-esemet 50K-ért :D

(#5839) Qru válasza rumkola (#5835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még jobb! Am is egyszerűbb egy vga-t kiszedni mint tápot. Félek elég súlyos árat kérne érte... Azért megkörnyékezzük az öreget. :D

mod:

Kirtam: Jó de vedd hozzá, hogy a 4850 nem igazán a high-end kategóriában rajtolt. :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5840) Corsa1 válasza danati (#5831) üzenetére


Corsa1
tag

ember: azt irtad hogy egy régi 8800as kártya ott van a 4850 szintjén. szó szerint...

(#5841) Corsa1


Corsa1
tag

"2900-nak esélye nem volt, 3870-nek se, csak az X2-nek. Sőt egy régi 8800-as kártya még ott van a 4850 szintjén."

ebben hol van hogy ultráról van szó? nem látom bocsi.

(#5842) Kirtam válasza Qru (#5839) üzenetére


Kirtam
tag

Én ezzel tökéletesen tisztában vagyok :)), De nem én kezdtem el hasonlítgatni hozzá.
Az én véleményem az, hogy a 8800Gt-t kell a 4850-hez hasonlítani. (mindkettő sokáig lakott a házikómban)

(#5843) Qru válasza Kirtam (#5842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát, azért a 4850 inkább már GTS-el van pariban sztem. Igaz a GT meg a GTS között sincs óriás különbség de a GT-nél azért erősebb a 4850.

mod: Nekem volt mind a 3. GT < GTS < 4850 így jött az erősorrend ahogy észrevettem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5844) Qru


Qru
MODERÁTOR

Lekéstem a mod időt...

Megtudná nekem mondani vki pontosan hány cm hosszúak ezek az új karik? Félek rövid hozzá a házam. :( GTX280/9800GX2-nél hosszabbak?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5845) proci985 válasza Gorneck (#5795) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra ügyeljetek, hogy 40fok fölött az FSP nem tudja leadni a névleges teljesítményét (nem szeretik a meleget).

az i750es tdpje 95W (a gyakorlatban gondolom ez is kevesebb), a p55é (másnéven az ICH10R) 4.5W, a memóriák pár W és elvileg az 5Vről esznek, a vinyó kvázi elhanyagolható. ez összesen 400-420W, annyit le kell tudnia adnia (18+18At tud stabilan, peakje magasabb). szóval emiatt furcsálom a dolgot :F

azért ha lehet, vigyetek másik tápot (az M600asod biztos elég lenne már). ha meg fennáll a probléma, akkor én melléraknék két 120as ventit a kártyának, hátha alapon:)

egyébként meg szorítok :K

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5846) danati válasza Corsa1 (#5841) üzenetére


danati
senior tag

A 8800 ultra talán új vagy mi? Ne egy 8800gs-el hasonlítsd össze a 4850-et.

(#5847) fsb1000 válasza Abu85 (#5715) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a teszt honnan származik?

Eredménye nagyon hasonlít a teoretikus számításra: [link]. ahol

GTX480 + 2% = HD 5870

Ezt a képet még párszor fogom linkelni... kicsit csalódás a fermi.

(#5848) priti válasza zuchy (#5821) üzenetére


priti
addikt

Létezik, de ezekből hányat adnak el? Az Ati eladott az ötös sorozatból vagy kétmilliót, mire valami van a Fermivel, a haszon/db csak egy dolog, ott a darab is. Kik ezek? Hányan vannak? Annyira megéri kiszolgálni ezt a piacot :F

Hardverlesen

(#5849) Bluegene válasza Kirtam (#5842) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

hááát a 4850-nél jelentősen gyengébb a 8800GT

főleg olyan játékoknál ami megizzasztja a VGA-t és ki van hajtva(Full HD-ban, vagy crysisnál ill metronál)

a 4850-est inkább a 8800GTX/Ultra vagy a 9800GTX+ -hoz érdemes hasonlítani

mondjuk abban egyetértek, hogy a sok konzol átiratnál úgyse érezni a különbséget:)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5850) Abu85 válasza fsb1000 (#5847) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy fejlesztő mérte ki az ES Fermit és közzétette a képet az AMD dev fórumán.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.