Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Oliverda válasza Abu85 (#5500) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem vagyok benne biztos. Itt 125 fokot írnak rá. Biztos hogy nem lehet olcsó mulatság egy ilyen Volterra cucc abból kiindulva, hogy milyen alaplapokra rakják rá ezeket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5502) Bici válasza rumkola (#5494) üzenetére


Bici
félisten

Az 512 cuda mag a 480-hoz képest kevesebb, mint 7%-ot jelent. Ez csak akkor jelent nagy tuningpotenciált, ha amúgy is az 5870 közelében lesz a gtx480 tuning képessége, amire kevés az esély, de majd meglátjuk.
Ha valóban 250W-ot fog csak enni, akkor a gyártók kapnak némi mozgásteret az egyéni tuningra, ami utolsó fűszálnak jó lehet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5503) subaruwrc válasza rocket (#5476) üzenetére


subaruwrc
félisten

referencia mint olyan nincsen nem?
az egész borda teteje vastag fém?

(#5504) Abu85 válasza subaruwrc (#5503) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hírek szerint a GTX 480-ra lesz. Állítólag ezért, mert az első héten 5000 darab rajtól belőle, és ezt 10000 követi. Ennyiért nincs értelme gyártósorokat felállítani a partnereknek, így egy kijelölt gyártó lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5505) Crytek válasza Abu85 (#5504) üzenetére


Crytek
veterán

Na annyi elég is kb ennyit is adnak majd el ebből a förtelemből!

Next PC Upgrade: 2022

(#5506) schawo válasza Crytek (#5505) üzenetére


schawo
titán

Ennyit 5000 USD áron is el lehetne adni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5507) Yutani válasza Yutani (#5487) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hm, itt hibádzik valami. 512/8=64, 7*64=448, azaz Fuad híre alapján 448 magnak kéne aktívnak lennie a GTX 480-ban.

Ha 480 magot akarunk, akkor 32-es egységekben kell elhelyezni a magokat, így 16*32=512 a magok teljes száma, és a 16-ból 15 klászter aktív a 480 maghoz.

14*32=448 mag pedig a GTX 470 kártyában lesz majd aktív.

Szóval Fuad kicsit elszámolta magát, vagy gondolkodás nélkül (ahogy én is elsőre) vette át az információt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5508) Abu85 válasza Yutani (#5507) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fuadnál ezek a hibák teljesen természetesek. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5509) Robi BALBOA válasza rumkola (#5494) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"rettenet tuning lesz a vga-ban" -Na én pont ebben nem lennék olyan biztos, ha meg lehet majd tuningolni nagyon akkor meg hűteni győzzed, de legyen igazad! :K
Amúgy az a 32mag mennyit dobott volna a fogyasztásra? (Annyit tuti nem, hogy ne férjenek simán bele a 300W-os limitbe, úgyhogy tuti, hogy csak a kihozatal (haszon) miatt van "csak" 480 amg?!)

(#5507)Yutani: ja ez nekem is feltünt, hogy a blokkok száma nem símmel. (én örülnék neki ha mind az 512 mag menne, nem szeretem ha valami már nyírbálva van(a tudat! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5510) rumkola válasza schawo (#5506) üzenetére


rumkola
veterán

:K

(#5511) paprika


paprika
aktív tag

Mikor láthatunk végre normális teszteket?Csak a start napján? :U

(#5512) Abu85 válasza Robi BALBOA (#5509) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden termék megvan nyirbálva az eredeti paraméterekhez képest. A Cypress-ben is van két redundáns szuperskalár blokk shader tömbönként. Ezek a dolgok manapság teljesen megszokottak, semmi baja nem lesz a nyirbálástól a Ferminek. Funkcionálisan ugyanarra lesz képes.

paprika: Valószínű, hogy a bejelentés napján csak egy gyártói slide lesz. A hivatalos független tesztek vagy 27-én vagy 29-én lesznek. A GTX 480 startja április 6. Valszeg a GTX 470-é is, de erről még nincs adat. Az is lehet, hogy az olcsóbb modell csúszik egy picit. Abból sokkal több terméket kell leszállítani, mert nem lesz horribilisan magas ára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5513) Robi BALBOA válasza Abu85 (#5512) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Tudom, hogy minden chipben van "tartalék" blokk, és tudom, hogy nem lesz tőle baja ha letiltanak belőlle, csak a tudat, hogy már nem teljes a cucc az egy kicsit zavar néhány embert, köztük engem is. (én már csak ilyen maximalista vagyok :DDD )

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5514) Yutani válasza Robi BALBOA (#5513) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd ha összegyűlik elég számú hibátlan 512 magos GPU, akkor lesz egy újabb SKU, ami majd a GTX 490 nevet fogja viselni! ;)

És persze csilliárd dollárért lehet majd megvenni, abszolút ár/teljesítmény arány vesztes a GTX 480-nal szemben! :DDD

(Egyébként ki terjesztette el az SKU szót itt a PH-n? :F)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5515) Crytek


Crytek
veterán

Remélem a tesztekben majd GTX 480nál ott lesz a 5870 2GB-os változata is!
Tényleg az mikor jön kis hazánkba a 2GB-os 5870?

Next PC Upgrade: 2022

(#5516) Robi BALBOA válasza Yutani (#5514) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Énis sejtem, hogy kiadnak egy 512magos Extra prémium kategóriás karit, limitált mennyiségben extrém áron. ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5517) dangerzone válasza Yutani (#5514) üzenetére


dangerzone
addikt

Egyáltalán mi az az SKU? :)

(#5518) Oliverda válasza dangerzone (#5517) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5519) schawo válasza dangerzone (#5517) üzenetére


schawo
titán

Stock Keeping Unit. Az az azonosító (szám), amin az egy konkrét terméket nyilvántartják.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5520) Haart


Haart
addikt

Egy kis pofon itt még a fermi megjelenés előtt :C

[ Szerkesztve ]

(#5521) Robi BALBOA válasza Haart (#5520) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Már a Logouton "rég fenn van" [link] :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5522) rumkola válasza Haart (#5520) üzenetére


rumkola
veterán

meglódultak mert kiengedték az erőt :DD

persze, nem a szar driveren javítottak, hanem kiengedték az eddig visszafogott erőt :DDD
naneee

(#5523) Oliverda válasza rumkola (#5522) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig bármennyire is hihetetlen számodra valszeg ez történt, mivel ilyen un. "preview" driver-t nem szoktak kiadni. Ráadásul pont a Fermi megjelenése előtt. Micsoda véletlen... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5524) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A 10.3-as driver az a szokásos újraírás eredménye. A 8.3 és a 9.3 is ilyen volt. A 10.3-ban a rutinokat javították fel, ami általánosnak mondható, és kiegészítették a shader fordítót a HD 5000 család extra képességeivel. Például az Evergreen egyik újdonsága, hogy a szuperskalár proci képes az egymástól függő MUL és ADD műveletek azonos órajelen való végrehajtására. Ez jobb kihasználtságot eredményez, ami nyilván gyorsulás. Ha minden évben ugyanazt az ütemtervet követik, akkor a 10.5-ban lesz az összes teljesítményt érintő változás beépítve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5525) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!

A GTX470/480-ról lehet már közelítő adatokat tudni?
GFlop/s , texel- és pixel Fillrate érdekelne, meg persze a memo sávszélesség.

Van egy "heurisztikus" képletem, amivel tudnék számitani "kvázi" teljesítményt más VGA-khoz képest.. Kiváncsi vagyok eltalálom-e a közelgő techpowerup teszt eredményét.

///

Abu85:
Volna számodra egy feladványom a nem létező "micro stuttering" -hez hasonló jelenséggel kapcsolatban, amit a legtöbb 5870 és 5850 produkál.
Csak egy furmarkot kell indítani MSAA 2x-vel és már szubjektív módon is látható a szabályos időközönkénti akadás.
NVIDIA nagyobb kártyáinál miért nincs ilyen "ficsőr", közel azonos fps-nél?

(#5526) Abu85 válasza fsb1000 (#5525) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

GeForce GTX 470 (607/1215/1674MHz) - 480 (700/1401/1848MHz) (nem hivatalos órajelek):
Számítási teljesítmény: 1088 GFLOPS - 1344 GFLOPS
Pixel Fill-Rate: 24280 MPixels/s - 33600 MPixels/s
Texel Fill-Rate: 33990 MTexels/s - 42000 MTexels/s
Memóriasávszélesség: 134 GB/s - 177 GB/s

---

A Furmark a GPU-k terhelésére van megírva, így olyan szintetikus helyzetet teremt, amire nem készítették fel a mai kártyák tápáramkörét. Ez ellen több védekezés létezik. Az NV jó ideje üres ciklusokat fordít a shaderbe, hogy a kártyái ne terhelődjenek túl. Az AMD a HD 4000-nél profilt készített, amit ki lehetett kerülni a program átnevezésével. Az újabb driverekben profil is van és az üres ciklusokat is befordítja a driver a lefutó kódba ... hasonlóan, ahogy az NV fordítója. Ebben az esetben egyenletesen visszafogott a rendszer terhelése.
A HD 5000 már hardveres vezérlést használ a Furmarkra. A PWM kiadhatja a GPU-nak a pihenj parancsot, és ilyenkor a GPU nem számol, ami egy pillanatnyi akadást eredményez.
Mivel más program nem használja a VRM-et maximumon, így csak a terhelésszimulátorokban jön ez a jelenség elő. Az NV is hasonló elgondolást fog használni a GTX 470 és 480 esetében, csak az a feszültséget állítja hardveresen. A rendszer egyszerűen ki tudja kalkulálni, hogy melyik az az órajel és feszültség, aminél a kártyát nem lehet túlterhelni és beállítja azokat.
Mivel a Furmark nem fizeti a leégett VGA-kat egyik gyártónál sem, így ilyen drasztikus lépésekhez kell folyamodni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5527) fsb1000 válasza Abu85 (#5526) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az adatokat köszönöm!

/////

Az akadással kapcsolatban ez a "sablon" szöveg sok helyen megtalálható (nem megbántani akarlak ezzel, csak sokan ismerhetik, akár a furmark hivatalos weblapjáról is), de a következő tényekre nem ad választ:

1.
Ugyanaz a hardver, ugyanaz a furmark ugyanaz a fraps, teljesen más eredményt ad XP@32 és Win7@64bit alatt.
Elöbbinél szép sima a képváltások időközének burkölógörbéje, a Win7-nél pedig a szaggatós akár 80-100mseces csúcsok is láthatók.
Mindez szemmel is csekkolható.

2.
A jelenség a következő játékokban is megfigyelhető szemmel és méressél is (mértéke ksiebb mint furmark alatt)
GTA4, Dirt2, Far Cray2, Crysis, stb
Persze itt a VGA terheléstől függően szabálytalanul jelentkeznek az akadások, de elérhetik a 60-80msec-et.
Az a furcsa... vagy inkább elgondolkozattató, hogy a játék paraméterek gyengítésével csökken a lagg szerű jelenség és végül tükörsimán fut a játék, ahogy kéne.

Tehát szó sincs a furmark kitüntetet szerepéről, csak ott a szabéályos és ciklikus terhelés miatt jól észrevehető a jelenség.

Egy jellemző grafikon.
A kép cimében az adatok:
GTA4_Win7(1920x1200,VD25,HD25)_vs_Win7 vs LOW(1440x900,VD25,HD25)-FPS90_i7860_3200

Kicsit OFF ez itt, de nagyon tartok attól, hogy a GTX480 is hasonló dolgokat fog produkálni

(#5528) rumkola válasza fsb1000 (#5525) üzenetére


rumkola
veterán

ati vga-val nekem is akadt (3850/70,4850) de csak ha AA volt rátéve

(#5529) Abu85 válasza fsb1000 (#5527) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az XP-n és a Win 7-en más a driver. Az XP-s verzióba már egy csomó minden nem kerül bele. Felesleges a régi winnel foglalkozni, idén 5 játék lesz, ami only Win Vista/7.

A játékokban abszolút nem találkozunk lagokkal. Ha lenne megemlítenénk a tesztben. Nekem HD 5850-em van és ha nem futtatom ki a memóriából, akkor vaj simán megy az egész.
A lag akkor természetes, ha a rendszermemória vagy a VRAM elfogy (főleg az utóbbi fogy el). Mindkettő ugyanolyan mikroakadást eredményez. Ez teljesen normális dolog, elfogy az erőforrás. GTA4 memóriaigényes játék nem csoda, hogy laggol.

A GTX 480-at sem menti meg semmi, ha kifogy a VRAM-ból. Extra magas felbontásban magas AA-vel nem nehéz az 1536 MB-ot sem megtölteni. Főleg a mai deferred rendering motorokkal. Fázisonként foglalja a képkocka méretének a helyét.

rumkola: Nyilván az AA növeli a memóriahasználatot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5530) rumkola válasza Abu85 (#5529) üzenetére


rumkola
veterán

nyilván
a kérdés, hogy nv-nél miért nincs (ill. de, néhány béta driverrel elő tudom varázsolni, főleg KotOR alatt) , amikor még azt is terjesztik előszeretettel, hogy ugyebár ott gond van a memókezeléssel, és egy nv vga előbb kifut a vram-ból

(#5531) fsb1000 válasza Abu85 (#5529) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ok, felejtsük el az XP-t...

Furmark alatt igen kevés rendszermemória fogy, és videomemoriából sem sok.
De hagyjuk a furmarkot is...

Csak 1 kérés marad:
Megtennéd ,hogy a dirt2 vagy far cray2 demó alatt (full beállítással) egy frapst statot elindítasz?
Elég 30sec, majd, ahogy linkeltem, a ***.frametimes.CSV-ből kihámozható képmegjelenítési időközöket egy grafikonon megnéznéd?
Ha nem lesz 5-nél több 40 msecnél nagyobb kiugrás, akkor a szemed nem csalt meg.
Ha igen, akkor segíthetnél hogy sokaknál miért ez a jelenség.
Driver? Win7?

(#5532) Abu85 válasza rumkola (#5530) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha kifogy a memóriából, akkor nyilván ott is gond lesz. Ez a jelenség nem válogat. :)
A crossbar jellegzetesen a textúra streamelős motorokban probléma, a nem streamelős motorban kevésbé valószínű, hogy egy textúra több partícióban is megjelenik.
[link] - ebben a tesztben látható, hogy a Radeon jobban bánik a 256 MB memóriával.

fsb1000: Dirt 2 alatt meg tudom nézni. Az épp fent van, de most még munka van. Ha elkészítem berakom a képet. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5533) proci985 válasza Yutani (#5487) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Fudzillával vigyázni, ha minden igaz lenne, amit írtak, már hónapok óta kint lenne a Fermi.

más: a GTX480 hűtése dícséretes. azt hiszem, erre nagyon nem lesz aftermarket hűtő (hacsak nem hangos lesz).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5534) zuchy válasza proci985 (#5533) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem AC-nél ismét bevetik az Accelero Extremet.

PC-STYLE.hu

(#5535) theartofdota


theartofdota
tag

GTX480 "will harder then phone sex with a blind girl."

(#5536) Robi BALBOA válasza Abu85 (#5532) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A FarCry2 az nekem is úgy lagol mint az állat, pedig van átlag 50-70fps-em, (beállításaim 1920*1080 Minden max 8xAA) Főleg ha kocsival megyek, akkor rettenetesen akad, és nem 60 meg 80ms-os akadások az tuti.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5537) Abu85 válasza Robi BALBOA (#5536) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha DX10-ben nyomod, akkor próbáld ki a gfx_maxFPS 35 parancsot a konzolban. Ez javítja a motor szinkronizációs hibáját. Esetleg legújabb patch, de nem minden konfigon oldja meg a problémát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5538) fsb1000 válasza fsb1000 (#5525) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt hiszem csődöt mondott az "elméleti" számítgatás.

Túl alacsony értékek jöttek ki a GTX480/470-re.
Ennek több oka is lehet:
- Eleve hibás a számítás, vagy jelentősen eltér a fermi működése a korábbi VGA-aktól és a nyers számokból nem lehet következtetni a majdani össz-teljesítményre.
- Az a játékkollekció és tesztkörnyezet, amit a techpowerup használ kedvez az ATI 5800-as szériának. (több mint 20%-val elözi a GTX 285-öt is az 5870) [link]

Talán fermi a GT200-akhoz való viszony nagyjából jó lehet (megvan a GTX285 +20%), de elképzelhetetlennek tartom, hogy a GTX480-at úgy méretezzék, hogy ne elözze be a HD 5870-et akármilyen jétékkolekción tesztelgetve.
Volt erre 6 hónap... a HD 5870 teljesitménye ismert volt. (a sokaknál jelentkező akadás is)

Na mindegy.. azért nézétek meg, majd 1 hét múlva javítom a valós tesztek alapján.
Mondjuk egy 1,3x-es korrekciós szorzóval a fermi adatoknál:

[ Szerkesztve ]

(#5539) rumkola válasza fsb1000 (#5538) üzenetére


rumkola
veterán

pczilla már alkotott valamit, csak hát a karakterkészlet s a nyelvezet-.... :D

(#5540) fsb1000 válasza rumkola (#5539) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezért az durva lenne, ha az 5850 is 20%-val lenyomná a GTX285-öt.....

Mindkét cég nagyon jól árazza a cuccait szerintem, pontosn tükrözi a használati értéküket.
2 hónap után a GTX480 ára is jó útmutató lesz majd.

(#5541) vhunor válasza fsb1000 (#5540) üzenetére


vhunor
őstag

Durva lenne? Pedig átlag annyival gyorsabb, nekem volt/van mindkettő, nincs ebben semmi meglepő.

(#5542) caizzz


caizzz
aktív tag

szép estét. van valami új szivárgás? én csak ezt a Ferbit találtam a szomszédban. :D

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#5543) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Újabb pletyi az üzletekbe is érketett már pár darab igaz erős katonai biztosítással. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5544) fsb1000 válasza vhunor (#5541) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem is volt /van mindkettő (GTX285 / 5870) és most megint beszerzés alatt van egy 285-ös, hogy sajátkezűleg és egyidőben vizsgálva döntsem el melyik felelne meg jobban i7 platformon.
Úgy gondolom játék/beállítás kérdése, hogy mikor erősebb az 5850.
Az 5870 előnye nem vitatható.

///

Egyébként köszönet abun-ak, mert 1 órás állítgatás után a DIRT2-ből szinte teljesen sikerült kiüzni a laggot, és a FrayCray2-nél is sikerült némi eredményt elérni.
De szerintem a maradék is elég meggyöző:

A 30 secces mérési tartományban az erősebb beállításban 4db 100ms-nél hosszabb lagg volt, és 9db 50ms vagy hosszabb fordult elő, ami az átlagos érzékelési határ lehet. A gyengébb beállításokkal már csak 5db 50ms-ekes maradt. Ez még elmegy, de egy erős VGA-t miért kéne igy futtatni? Kimaxolva is megvolt az 50fps.

(#5545) Abu85 válasza fsb1000 (#5544) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerezz egy 2 GB-os HD 5870-et. Ha ennyire érzékeny vagy a memória elfogyására, akkor az való neked. :) Esetleg jó a GTX 480 is. Azon 1,5 GB lesz. Az is elég.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5546) fsb1000 válasza Abu85 (#5545) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez biztos memó elfogyás?

Jó lenne, mert akkor a köv. VGA-im nem fogják csinálni.
Bár az 1GB-os GTS250-nél és természetesen a 1792MB-os GTX275-nél sem volt tapasztalható (csak sli-ben....)

Én meg azt hittem, hogy ATI ficsör, mivel az 5770 is valami ilyesmit produkált, csak akkor még nem méregettem, csak éreztem, hogy berángat néha.

(#5547) 9950es válasza Abu85 (#5545) üzenetére


9950es
aktív tag

Hát , nekem minimum 1.7x gtx285 teljesítmény lenne nyerő. 2db 9800-al már megvan a gtx285 plussz, OC miatt.
Arra vagyok kíváncsi hogy szeptember környékén hogy fog festeni ez a terep.

1280*720 * 16x SSAA kb milyen teoretikus felbontásnak felelhet meg? Nem érzékelek stutteringet v szaggatást ME2 alatt 512megás kártyákkal dynamic lightningal sem, kivéve hogyha nincs rebootolva a gép. Csak néhány helyszín van mass effect2-ben ahol 40 alá esik a frém. Nagyon megszerettem az SSAA-t :D.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#5548) Abu85 válasza fsb1000 (#5546) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi mástól esne vissza a képkockák számításának ideje ilyen drasztikusan, amikor a jelenet majdnem ugyanaz. Egyetlen ésszerű magyarázat van ezekre. Valamit be kel tölteni a memóriából. Ez okozhat ekkora időkiesést.

9950es: A Mass Effect UE3. Streamel mind az állat. :D Az NV sok dolgot mixel az SSAA-jában. A 4x4 mód kvázi azonos az MSAA 4x móddal. Csak leszűri a textúrákat is.

Nem hiszem, hogy érdemes két GPU-nál többet SLI-be vagy CF-be kötni. Nagy lehet az input lag. :) Trémárk pontok hajkurászásán kívül másra nem nagyon jók ezek a 3-4 GPU-s konfigok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5549) 9950es válasza 9950es (#5547) üzenetére


9950es
aktív tag

Nagy botorság lenne g92 alapon a tri SLI ? Akkor végülis meglenne az 1.7x -em : )))

120 fps or GTFO :D

(#5550) tome.jr válasza Abu85 (#5545) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam is van ez az akadás 1 gb-os GTS 250-nel Borderlands, Far Cry 2 éa NFS Shift alatt. AA nélkül is.

Van egy 5770 azzal a Borderlands, NFS Shift akad. Crysis fut vele szépen. Viszont CF-nél már az is akad.

Mit kell pontosan csinálni hogy ez megszűnjön?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.