Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) vhunor válasza RI/OS (#5143) üzenetére


vhunor
őstag

Szerencsére nem akarok játszani vele, mert 10-15 órányi fps ticsungért nem adok ki 10 ezret (ilyen hülye vagyok, veszem a szoftvereket :) ). Kijött a virágbolti verzióhoz a, hm, indítómotor? :D 5-10 percre megnézném azt a csudálatos grafikát, amihez ilyen szuperszámítógép kell.

smkb: egyetértek, amíg a fejlesztők nem biztosak saját programjukban és inkább a biztos pénzt választják egy gyártótól, addig akkor is ebben a helyzetben lennénk, ha Rendition Verité-re ( :) ) venné meg a gyártó a progit.

(#5152) rumkola válasza janos666 (#5148) üzenetére


rumkola
veterán

oké, de azt tudjuk hogy az nv-nek van annyi esze, hogy launch-ra valami olyat választ húzócímnek ami tényleg az, nem ilyen metrókkal bohóckodik
tényleg kíváncsi lennénk, honnét és kitől jön megint az, hogy ebbe az nv nagy pénzeket ölt stbstb.

most látom abut
hol van az, hogy ez a fermi nyitócíme?

[ Szerkesztve ]

(#5153) RI/OS válasza vhunor (#5151) üzenetére


RI/OS
őstag

Belső terekben jobban megy, ott 100 fps CF-el.
De az elején nagyon durván lassú, meg ahogy kimész leesik nagyon az fps.

(#5154) Abu85 válasza rumkola (#5152) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezzel demózták a CeBIT-en a kártyákat. Később majd jön róla a Press is. Más amúgy nincs. Minden értelmes játékot elvitt az AMD. A BattleField Bad Company 2 lenne az egyetlen lehetséges opció, de mivel a DICE az AMD-vel kötött szerződést, így nem mondhatják azt, hogy fantasztikus a GeForce és sokat segített az NV. A BC 2 csak az EA-s szerződésen keresztül használható fel, ami csak annyi, hogy az EA hivatalosan GeForce-ot ajánl a játékhoz, meg az ajánlott gépigényben csak GeForce lehet (a fejlesztők meg Radeont ajánlanak :D ).
Most megjelenő játék a Supreme Commander 2 és a Dawn of War 2: CR, de ezeken szintén AMD szerződés van. Az előbbin már régóta, míg az utóbbin csak most lett, mert lejárt a TWIMTBP szerződés.
Ami elérhető volt a Metro 2033-on kívül az a Just Cause 2 (valszeg azt is megemlítik). Minden mást elvitt az AMD.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5155) rumkola válasza Abu85 (#5154) üzenetére


rumkola
veterán

Valahogy a Just Cause jobben hangzik mint ez..... ráadásul ott emlékeim szerint gyanúsan sok volt a tolódás. :D

(#5156) Abu85 válasza rumkola (#5155) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom, hogy a Just Cause 2-re milyen szerződés van. Valószínűleg használhatják bemutató célra is. Az biztos, hogy TWIMTBP cím, de ez az Eidos-os szerződés eredménye.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5157) J4N! válasza lsc (#5150) üzenetére


J4N!
tag

ezt nem hiszem el... lassan már ott járok h inkább veszek egy 5870et.

(#5158) janos666 válasza rumkola (#5155) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát az biztos, hogy a JC2 dekoratív egy játék. Én nemigen fogok vele játszani (max megnézem a grafikát a saját monitoromon is), de azok a videók, amiket eddig láttam látványosak, és megragadóak, aki szereti azt a stílust, azok körében erős vásárló, és ha menet közben is ilyen hangulatos lesz, akkor még egy tetemesebb fanréteget is gyűjthet magának. :K
De van abban DX11 feture? Úgy rémlik DX10-es, szóval semmi tesszelálás, és hasonlók, amikkel villoghatna a Fermi, ha rászabják.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5159) Abu85 válasza janos666 (#5158) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A JC 2 only DX10 rendszer. Extra a DX10.1-es élsimítás, és vett az NV két CUDA effektet bele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5160) tzsolesz válasza Abu85 (#5159) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Már az effektekkel is üzletelnek a VGA gyártók? :DDD

Anyám. :DDD

Bevásárlás:

VGA gyártó:
- Ebbe kérek SM 5.0-át, egy kis fizikszel. Ebbe pedig egy két CUDA-át, és egy kis tesszelációt.

Fejlesztő:
- Hoppsz a tesszelálás kicsit sok lett. Maradhat? :U

(#5161) vhunor válasza tzsolesz (#5160) üzenetére


vhunor
őstag

:))

(#5162) Abu85 válasza tzsolesz (#5160) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez az új jövőkép. Megfelelő termék nélkül kell valami, ami a GeForce-hoz köti a vásárlókat. Más megoldást én sem látok, túl gyorsan fejleszt, és túl agresszívan árazhat az AMD. Ezt a versenyt csak akkor lehet megnyerni, ha a játékok effektjeit megvásárolja az NV. Ez esetben lényegtelen, hogy mennyire gyors a Radeon, a GeForce az egyetlen út az effekthez. Kellő játék terítése mellett a Radeonok árazásával sem kell törődni. Rá lehet akasztani a 700 dodós árcédulát bármire. Ha kell az effekt fizesd meg, más hardver úgysem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5163) janos666 válasza Abu85 (#5159) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jaa, tényleg, CUDA water, és mi is...?
De kár, hogy azt nem tudom itthon is szemügyre venni Radeonnal. :O
(#5160) - Hehe. :DDD
(#5162) - ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5164) cszn válasza rumkola (#5155) üzenetére


cszn
őstag

Attól függetlenül, hogy neked tetszik vagy nem, nagyon sokan várták/várják ezt a játékot.

(#5165) Abu85 válasza janos666 (#5163) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - itt vannak képek az effektekről.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5166) rumkola válasza cszn (#5164) üzenetére


rumkola
veterán

nem vitatom persze, de nagyon messze van egy Batmantol vagy Bad Companytól....
simán B vagy még inkább C kategória

(#5167) Abu85 válasza rumkola (#5166) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Viszont egy top játék fejlesztőjét nagyon nehéz meggyőzni, hogy márpedig jól járnak, ha a termékük gépigénye annyira magas lesz, hogy nem fut semmilyen egy GPU-s rendszeren. Az NV-nek ilyen kell. Egy játék, amiért lehet Fermit venni, sőt rögtön kettőt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5168) cszn válasza rumkola (#5166) üzenetére


cszn
őstag

De előre nem lehet ezt tudni. :F Vagy te honnan tudod, hogy mennyire jó? Én még nem nagyon láttam kritikát se. Most töl... akarom mondani délután megyek megvenni. :DDD Az persze igaz, hogy nem egy CoD 5,8,13 amit kapásból rengetegen megvesznek. Csendben azt is megjegyezném, hogy a Crysis (ami most is állandó hivatkozási alap) egy tök semmilyen tucatjáték.

[ Szerkesztve ]

(#5169) rumkola válasza cszn (#5168) üzenetére


rumkola
veterán

Különbözőek vagyunk ennyi. Nálam a Crysis a TOP 10 FPS-ben van pl. játékélménye alapján. A graf már csak hab a tortán, X éve semmi nem tudja leverni látványban...

[ Szerkesztve ]

(#5170) janos666 válasza Abu85 (#5165) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értek németül, a 2. a geometriával csinál valamit? Első ránézésre olyan, mintha a távoli textúrákat maszatolná el, de váltogatva és kémlelve a távolabbi modellek geometriája sokkal természetesebbnek tűnik. Nem úgy, mint mikor tesszelálást nézegetek így ami több töréspontot visz be, hogy az ív jobban ívnek tűnjön, hanem inkább mintha lekerekítené a görbület-törés vonalait, méghozzá valami olyasmi függvénnyel, mint Gass baácsi normál eloszlásának integrálgörbéje. Persze ezt csak a rájuk feszített textúrák manipulálásának segítségével, nem magában a vektortérben ütyködik. De ez csak tipp. De ez csak olyan jobb is meg nem is, mert egyszer maszatolásnak tűnik, egyszer pedig tök jó ötletnek, amitől természetesebbnek tűnnek a modellek. És végülis ezt a háttérben található elemekkel teszi, azoknak valamelyest mindegy is, ha maszatolódnak egy kicsit. -> Maradhat. :DDD

rumkola - Jaja, a Crysis játéknak is jó, és mellesleg még kimagaslóan szép is. A Batmant-t viszont félbehagytam valami felfújt dögnél, akiből a befecskendező csöveket kellett volna leszaggatni, miközben fejjel rendszeresen nekem rontott.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5171) Abu85 válasza janos666 (#5170) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mind a kettő post process. A geometriához egyik sem nyúl. A Bokeh filter, amúgy tényleg ilyen maszatolás. Elég nehéz leírni a lényegét, de mondok egy példát. Este van és a hídon áll egy csaj (lányoknak, vagy melegeknek pasi :D ). A teljes híd ki van világítva. Ha közelről fókuszálsz a csajra (vagy a pasira), akkor a mögötte lévő lámpafények többszöröződnek, a táj is homályos lesz. A JC 2 ezt akarja megvalósítani, szerintem meglehetősen rosszul.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5172) rumkola válasza Abu85 (#5167) üzenetére


rumkola
veterán

Teljes grafhoz az Alienhez is két AMD kártya kell az élvezhető játékhoz, nem kell a kettős mérce.

[ Szerkesztve ]

(#5173) Abu85 válasza rumkola (#5172) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem a 83 FPS élvezhető :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5174) cszn válasza rumkola (#5169) üzenetére


cszn
őstag

Ja. Hát így megy ez. :) Mindenesetre én kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz a Metro.

(#5175) rumkola válasza Abu85 (#5173) üzenetére


rumkola
veterán

nem, nem rili

(#5176) vhunor válasza rumkola (#5172) üzenetére


vhunor
őstag

Kicsit húzott 5850-en nálam meg sem röccen az AVP full hd-ban pedig minden hülyeséget rákapcsoltam, még a soft shadows-t is (vagy minek hívják ebben) ami látványban kb. észrevehetetlen de legalább két pofára zabálja a teljesítményt.

(#5177) rumkola válasza rumkola (#5175) üzenetére


rumkola
veterán

Na a bunkók! :D

Szóval:
[link]

valaki csúsztat valahol :D

A 83fps az nagyon is élvezhető.

(#5178) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

1280*960-ban minden high-on,Dx10-es beállítás mellett 4*AF-el 0*AA mellett szépen megy a Metro a külső havas terepeken ;] ,semmi szaggatásnak a jelét nem tapasztaltam egyenlőre.Azt hiszem ha végig így fut,akkor nem kell nekem Fermi,amúgy se. :P :DD

(#5179) Abu85 válasza vhunor (#5176) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nálam is tökély az alap HD 5850 ... 1680x1050-ben minden max. 35-45 FPS. Bár lehet, ohgy véletlen bekerült a gépünkbe egy extra HD 5850. :)

rumkola: Ehh. biztos valami extrém jelenetet dobtak be a PCGH-n. Vagy valaki kamuzik. A másik az gamegpu.ru-s anyag.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5180) RI/OS válasza Dark KillerX (#5178) üzenetére


RI/OS
őstag

LoL, hát olyan felbontásban ja.

(#5181) Dark KillerX válasza RI/OS (#5180) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nekem bőven elég :DDD ,persze kinek mi az igénye. :K :R

Azért őrülők neki,hogy az Avp2 ,a BC2 után ez se fekteti ki a karimat.Nekem elég. :K

[ Szerkesztve ]

(#5182) rumkola válasza Abu85 (#5179) üzenetére


rumkola
veterán

sajna most nem tudom kipróbálni 5870-el, mondjuk igényem sincs rá, mert dx9-ben minden highon ez úgy néz ki mint valami shareware doom 3, gondolom feljebb sem sokkal jobb

de a lentiek alapján valaki valahol kamuzik

mindegy

(#5183) Cyberpunk válasza Dark KillerX (#5178) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hja azon a felbontáson még szép ;] Kivi lennék Full HD-ban mit művelne, de nem túl nehéz megjósolni :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5184) syberia


syberia
veterán

Bár lenyomná a mostani vga árakat a megjelenése után a Fremi :U
30k körül beneveznék egy 4890-re :)

https://howbad.info/

(#5185) Med1on válasza Abu85 (#5179) üzenetére


Med1on
aktív tag

Thx ez a ruszki oldal nagyon komoly, nem cicóznak az "elvtársak" még néhány City Interactive-os "gyöngyszem" is előkerült. :DDD
Ruse beta test mérést viszont nem sok helyen láttam még. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#5186) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért mostanság, ahogy gyűlnek az infók egyre több "jó" dolog derül ki a hamarosan érkező új kártyákról.

Talán egyszer majd itt is olvashatunk róla.

(#5187) Lauda válasza Med1on (#5185) üzenetére


Lauda
félisten

At lehet valahol loni angolra? ;]

(#5188) syberia válasza Lauda (#5187) üzenetére


syberia
veterán

Ha mazohista vagy akkor ezt ajánlom ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#5189) dz1 válasza Abu85 (#5165) üzenetére


dz1
tag

A JC2 demóban a a beállítások résznél melyik az a két opció amivel a két CUDA effektet ki/be lehet kapcsolni? :F

:R

(#5190) rup1u5 válasza dz1 (#5189) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Bokeh filter.
GPU Water Simulation.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#5191) dz1 válasza rup1u5 (#5190) üzenetére


dz1
tag

Köszönöm. :R

(#5192) Crytek


Crytek
veterán

Abu 85: Itt irod hogy igy akarnak meg ugy akarnak eladni Fermit egyből párba meg miden.

Csak arra a tisztelt Nvidia nem is mer gondolni hogy pc-re játékra a lőtéri kutya se fogja venni a szarjait mivel aránytalanul drága a tudásához képest??
Előbb veszek konzolt és tolom ott az ilyen atom gépigényes game-eket minthogy vegyek 150 ezerér egy szart ami a 90 ezresnél alig jobb.

Next PC Upgrade: 2022

(#5193) Med1on válasza syberia (#5188) üzenetére


Med1on
aktív tag

vagy akkor ez marad... :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#5194) Pug válasza rumkola (#5135) üzenetére


Pug
veterán

Te tényleg ennyire értetlen vagy, vagy direkt csinálod? :U (szerintem utóbbi ;] )
Mit nem lehet azon felfogni, hogy azonos grafikai hatások megjelenítése mellett gyorsabbak az újabb DX verziók? Ne legyél már ennyire moron.......

(#5195) vhunor válasza Pug (#5194) üzenetére


vhunor
őstag

Az azonoson van a hangsúly :) .

(#5196) Pug válasza vhunor (#5195) üzenetére


Pug
veterán

Igen, de a kedves alkoholoskóla nem nagyon akarja nyolcvanadszorra se felfogni... :(
Gondolom kötözködni jó..... ;]

(#5197) Abu85 válasza Crytek (#5192) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gondol erre az NV ... ebben az esetben hagyják a piacot a fenébe, majd teljes erővel a Tegra cuccokra koncentrálnak. Amíg eladható a GeForce, addig meg kell teremteni az igényt a Fermire. Jelenleg a Metro 2033 ezt szolgálja. Ha veszel érte Fermit ... örülnek, ha nem, akkor nem. Ez tiszta sor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5198) Bici válasza Abu85 (#5197) üzenetére


Bici
félisten

Azt nem értem, hogy mi az nv álláspontja a GF jelenéről.
Miért adják egyáltalán ki? Tudnak belőle nyereséget termelni? Vagy a brand életbentartása a lényeg? Hol a haszon ebből? Vagy csak egy jobb revizióig akarják kihúzni, és azzal már lesz nyereség is?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5199) Abu85 válasza Bici (#5198) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GeForce brand feláldozható, de szerintem nem akarják megtenni, amíg lehetetlen helyzetbe nem kerülnek. Most még megpróbálják ezt a játékvásárlásos dolgot, amivel a zárt rendszereik felé terelik a fejlesztőket. Ebben rövidtávú haszon nincs, de hosszútávon kialakíthatnak a zárt szabványokkal egy egyeduralmat, ami bőségesen megérné az egy-két éves vergődést. Nem lesz más, aki támogatja a CUDA-t és a többi zárt rendszert. Ha pedig belépnek a konkurensek a támogatók közé az még jobb. Ipari szabvánnyá fejlődhet a CUDA, és a fejlesztést az NV végzi.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5200) Bici válasza Abu85 (#5199) üzenetére


Bici
félisten

Nekem nem tűnik megvalósíthatónak ez az élképzelés.
Sokkal több fejlesztőt kellene sokkal hosszabb ideig megvenni, hogy az emberek annyi GF-ot vegyenek ezáltal, ami miatt később pénz nélkül is megérje a CUDA/PhysX párost aktívan használni a nyílt rendszer helyett.
Hamarabb dől össze a PC játékipar, minthogy ez összejöjjön.
Sztem az nV inkább Fermit akar préselni a PS4-be, vagy hasonló tervekre gyanaxom. Vagy ez már eldőlt?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.