Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#101101) keIdor


keIdor
titán

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#101102) snecy20 válasza keIdor (#101099) üzenetére


snecy20
veterán

Furcsa volt valóban, még gondolat szinten sem merült fel bennem hogy ez földrengés lehet.
Állatokkal vagyok körülvéve, van kutya, macska is, nem jeleztek...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#101103) -=RelakS=- válasza snecy20 (#101102) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gödölő, földszint, ha az időkép nem mondja, fogalmam sincs róla, hogy volt rengés.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#101104) ÁdiBá válasza snecy20 (#101102) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Amugy tényleg én is igy jártam, volt bennem egy hülyeérzés, hogy mondom szédülés vérnyomás gond vagy valami ilyesmi...
Felse merült bennem, hogy földrengés van, volt.
Aztán akkor irt egyik kollégám mozgott nálluk a csillár, mondom mi a picsa...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#101105) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez volt már,mikor a vicser pc-t épít... [link]
:D

(#101106) Raymond válasza ScomComputer (#101105) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, es a hetekben volt a hir hogy upgrade-elt 3090-re :) [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#101107) cyberkind válasza Raymond (#101106) üzenetére


cyberkind
félisten

Akinek akkor is jut ha nem. :))

Paranormal Cocktivity

(#101108) ScomComputer válasza Raymond (#101106) üzenetére


ScomComputer
veterán

:DDD

(#101109) VTom válasza ÁdiBá (#101104) üzenetére


VTom
veterán

De nem autómosás közben jött rád?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#101110) cyberkind válasza VTom (#101109) üzenetére


cyberkind
félisten

:DDD :C

Paranormal Cocktivity

(#101111) Puma K válasza VTom (#101109) üzenetére


Puma K
veterán

Én autó összepiszkolás közben éreztem...

Fák alatt álltam... aztán egyszer csak elkezdett hullani mindenféle levél meg termés az autóra... aztán egy pillanat múlva egyszer csak mozog az autó...

Mondom makkarcú haver rángatja a verdát, hogy megviccel és körbe ment a tömb körül ahol várakoztam rá...?

Körbenéztem de nem láttam senkit... és éreztem a rezgést továbbra is. Aztán jött a spam áradat messengeren, hogy itt bizony rengések vannak és éreztem-e.

Akkor éppen a XI. kerületben éreztem, kaposvári haver is érezte, de adott ismerősök pl Újpalotán már nem éreztek semmit. Érdekes mert a Bikás park környékén sem volt semmi esemény.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101112) VTom válasza Puma K (#101111) üzenetére


VTom
veterán

Nálunk ilyenkor december végén már nincs a fákon levél meg termés. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#101113) cyberkind


cyberkind
félisten

Az ember 21. századi, RT tragédiája: Na ez a gusztustalan, hogy azt kell kikapcsolni, ami miatt a videókártyát vettem, az a fránya RT. :( Engem ez ba**ott fel. De aztán elengedtem. Maradt az 1440p max grafika. :(((

Tényleg tök szomi. :( :(

Paranormal Cocktivity

(#101114) proci985 válasza cyberkind (#101113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kontextus, kontextus ;)

cyberpunk 2077rol beszelunk ami kb 2020 crysis / deus ex manking divided / dishonored2je, es annyira jol is nez ki. en se orulok neki, hogy nagyobb jeleneteknel -csucsforgalom a belvarosban- 1440pben majdnem maxon kuszkodik a vizezett 5700xt hogy egyaltalan 35 fps meglegyen, de ez van, okkal fut igy.

ket generacio mulva viszont amikor cult statuszban lesz ez mar nem lesz erdekes. marpedig egesz biztosan cult lesz, ez mar most latszik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101115) Devid_81 válasza VTom (#101112) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De O egy bazi nagy karacsonyfa alatt parkolt ;] :DDD

...

(#101116) Devid_81 válasza cyberkind (#101113) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Uzenem neki, mint Day 1 vasarlo aki RTX 2080al kezdte, hogy oruljon amig lyuk van a nemesebbik felen.
Turingosoknak az elso Ray Tracing-et tamogato 3DMarkra is varni kellett heteket, es a BF5-re meg szerintem honapokat, hogy vegre lehessen latni, hogy mi az amiert a VGA kartyak ara hirtelen megnott.
Ehhez kepest neki mar van egy par jatek amiben probalkozhat, es a CyberFing miatt meg ne sirjon, mert a fingkoszoru 2080Ti-val siman jatszhato FPS-ek vannak.

Gondolom megnezte az ultra beallitasokat aztan elment a kedve az egesztol.

[ Szerkesztve ]

...

(#101117) ÁdiBá válasza Devid_81 (#101116) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Bizony, emlékszem én is ezekre a dolgokra.

ÁdiBá

(#101118) proci985 válasza Devid_81 (#101116) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk a cyberpunk tenyleg eszmeletlenul jol nez ki.

tobbi meg igaz, ray tracingnel egy idoben kb a quake2 RTX volt a csucs demozni (meg a BF5), DLSSt meg tudott kb egy szem benchmark az elejen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101119) Erdei88 válasza Devid_81 (#101116) üzenetére


Erdei88
veterán

Vehetnél egy normális végéát végre. Hiszen úgy tartja a mondás akinek telik 200 ezres cpu-da annak telik még 20
50 ezer vga upgradere :K
Vagy fordítva? :F

(#101120) Devid_81 válasza Erdei88 (#101119) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pillanat es mindjart megkerdezem az asszonyt kell-e nekem masik VGA ;] :K

Szerk: azt mondta vehetek masik VGA-t ha elobb elkoltozok :K :D

[ Szerkesztve ]

...

(#101121) ScomComputer válasza proci985 (#101118) üzenetére


ScomComputer
veterán

De hogy nem open world game az biztos...egy kis hack-el látni,hogy kockákra van osztva a pálya,ha a noclip-et bekapcsolod max a kocka széléig tudsz menni,mert onnan dob is vissza,ha felfelé mégy max 1-2 méter és már esik is szét a kép,fekete-fehér lesz és egyéb,lefelé,nincs semmi tehát metró vagy egyéb nincs benne,talán ha lesz dlc majd, de az tuti,hogy mint játék a Withcer nyomába sem ér... :)

(#101122) proci985 válasza ScomComputer (#101121) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze, hogy kockakra van osztva es persze, hogy semmi olyat nem renderelnek ki, amit nem muszaj. meg az kene, hogy a lokalis teruleten kivul is szamolna a jatek meg renderelne olyat is, amit a jatekos nem lat... igy is rosszul fut, hat meg ugy. ez sima optimizacio. nagyon agressziv, de figyelembe veve a jatekot ezt igy kell csinalni.

lefele ugyanez, minek kene meg egy metro is? van 1-2 palya ott, tobb felesleges.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101123) ScomComputer válasza proci985 (#101122) üzenetére


ScomComputer
veterán

A metro-t csak azért említettem,mert olvastam,hogy állítólag úgy volt,hogy lesz benne,meg valami gyorsvasút is ami be tudsz szállni és hasonló mint a gta... :K

(#101124) snecy20 válasza proci985 (#101114) üzenetére


snecy20
veterán

Ha belegondolsz azokból a játékokból mind kult lett, amik hosszú éveken át nagyon aktívan közszájon forogtak. Igazából nem is tudom hogy az óriási hype, éveken át tartó média körítés, illetve a kiadás utáni botrányok, vagy effektíve tényleg a játékmenet és forradalmi újítások miatt marad meg a játék az utókornak kult státuszban a Cyberpunk. Félek, hogy inkább előbbi kategória... Mert újat nem hoz, de mégis van egy olyan érzése az embernek hogy ilyet, ebben a formában még nem láttunk.

Egyébként egy 4K 55/65 OLED-en, vagy 1000nit HDR képes hasonló méretű és felbontású VA LCD TV-n elképesztően néz ki, azt kár lenne tagadni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#101125) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Proci985......
Nem semmi ez a csákó,nem ismered ? :D
[link]

(#101126) proci985 válasza snecy20 (#101124) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hype engem elkerult.

ilyet, ebben a formaban nem lattunk. innovacional kulonbozo stadiumokrol szokas beszelni: a cyberpunk nem ujit, hanem integral es tokeletesit. nem ez a jovo, de mindent tud, ami az utobbi 10 evben fpsben bejott.

ami miatt cult lesz, az a kidolgozottsaga. van egy eszmeletlenul kidolgozott vilag, gyakorlatilag felskaztak egy immersion simulatort open world szintre. egyelore meg van rajta mit reszelni, de az assetek megvannak, innen mar csak finomhangolas kell.

en meg projektoron akarom egyebkent megnezni, hogy ott milyen :B

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101127) proci985 válasza ScomComputer (#101125) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyonyoru, mondjuk annyi trukk van benne, hogy szerintem a felvetelek fele kb 1130 es 1230 kozott keszult :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101128) cyberkind válasza proci985 (#101126) üzenetére


cyberkind
félisten

De a világ sok esetben csak díszlet, és nem él, nincs ai, ez valszeg nem is fog változni mert nagy meló volna, meg vannak még gondok, de nekem is tetszik, viszont látszik a tapasztalat hiánya, majd talán a 2078 lesz olyan, mint amit itt kamuztak.

Paranormal Cocktivity

(#101129) proci985 válasza cyberkind (#101128) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

De a világ sok esetben csak díszlet, és nem él, nincs ai
egyebkent te mire szamitottal ai es vilag szinten? mit kene csinalnia, amit nincs? mi az, amit barmelyik masik korabbi RPG tudott ami elt?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101130) cyberkind válasza proci985 (#101129) üzenetére


cyberkind
félisten

Minimum mint egy Gta 5-ben, de maradjunk cégen belül, és akkor a The Witcher 3 szintjére. Már az is haladás volna, ha az ellen nem szaladna bele a fegyverbe, vagy várna meg amíg a pengékkel odaszaladok és lekaszabolom őket. Az a baj, hogy a Gta 5 ezeket már az eredeti gépeken is tudta, nem kellett hozzá ennyit szenvedni, nekem ez a játék egy jó 7 pont összességében nézve, amit már a sztori se visz el teljesen, ugyanis rövid, nagyon rövid.

Paranormal Cocktivity

(#101131) Habugi válasza proci985 (#101129) üzenetére


Habugi
addikt

"egyebkent te mire szamitottal ai es vilag szinten? mit kene csinalnia, amit nincs? mi az, amit barmelyik masik korabbi RPG tudott ami elt?"



Ez most ugye csak valami félresikerült beteg s perverz vicc volt urashágod részéről? :DDD

A magam részéről simán abban a hitben éltem évek óta, hogy az Arma3 vanilla AI-ját nem fogja tudni alulmúlni semmi. Borzasztó, mindig agyon kellett modolni, hogy élvezhető legyen nem csak single de multiban is, na a CP2077 olyan mértékben lőtt alá, még mindig nem hiszem el.

Aki szerint ez az "open world" rendben van, az mit szívott de most komolyan?

Egy szaros San Andreasban jobb a járművek törési modellje és a hozzájuk kapcsolódó fizika, megvagyunk ugye, nem GTA V, San Andreas. Nagy sebességgel véletlenül beleszállok egy autóba hátulról, pl motorral, átcsúszok alatta, még csak le sem esem. :DDD

Aztán ahogyan a so called gyalogosok reagálnak ha a járdán vagyok, előttük fékezek állóra vagy ahogyan egymással lépnek interakcióba?! Forgalom, az is mi?! Tragikomédia.

"Open world" minigamek? Amikor úgy ülsz le h kicsit hülyülsz, kalandozol a világban?
Ide sem kell ám GTA V, San Andreasban ott álltam meg enni ahol akartam vagy a fogadóiroda gépein lovizni..
Hol kell az ehhez hasonló tartalmakat keresnem? Nem találom, mutassa már meg valaki hol fordultam rossz irányba? :B

Azt sem értem aki a W3-at említi, hogy lehet azt a játékot emellé sorolni, attya ég?! :Y

Van aki a grafikától van elszállva.., na az a másik.
Szépnek szép de maximum is ennyi.
LOD? Részletesség? Artwork?!

Most komolyan, a városban a mindenhol világít vagy villog valami ilyen vakuljatok ******tok erővel bír?! :U
RDR 2 -t (GTA V motor) tolt-e az aki leseggel ettől a grafikától?
A textúrák sok helyen olyanok mintha az elmúlt évtizedből szöktek volna át 2020-ba.

Részletesség? Urashágod járt azért egy párszor Golem Cityben, nem igaz?
Hol van itt attól bármelyik helyszín? Ha az egy 10-es skálán mondjuk 9-es, ebben a játékban nem találtam még 5-öst sem, egy vicc. Hol fordultam rossz irányba? :D

Tartalomra vonatkozó ígértek vs valóság, illetve bugok témakört inkább be sem hozom, idővel talán mindkettőből lesz valami.

A sztory "töménysége", mélysége, mondanivalója, hossza.., megint csak minek van említve a W3 sok helyen? Egy Human Revolutionnak is maximum reggeli, némi repetával, függetlenül attól h más témát dolgoznak fel.
Marha sokáig lehetne ám még fejtegetni csak minek? Ez így ennyi lett most de olyanokat ne írjatok már h mi hiányzik ebből ami másban megvan pls.., az ember szeme könnybe lábad. :D

Hozzátenném, nem, nem hater vagyok.
Minden nyűgje ellenére nem lett rossz játék, csak a CP témát feldolgozó elődök de főleg a készítői fényében egy rossz vicc, egyszerűen arcpirítóan kevés, úgy wannabe "open world" jellegében, mint RPG-nek, mint grafikailag, játékidőben, AI ügyileg..., stb-stb..

Fél-egy év múlva újra elővevős, talán.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#101132) AsakuraDave válasza Habugi (#101131) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Witcher 3 után hatalmas csalódás a játék :/ Nem lehetetlen patchekkel és modokkal sokkal jobbá tenni csak időbe fog telni, addig is refundoltam inkább mert jelenlegi állapotába időpocsékolás játszani vele. Marad addig is több 100 óra játékra az AC Odyssey meg RDR2 :) Sajnálom, pedig nekem nagyon bejön ez a téma, hogy cyber emberkék, fegyók stb. Deus Ex-eket is imádtam de túl hypeolt lett a játék illetve ennél tudjuk, hogy tudnának sokkal többet is a srácok ott az irodában...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#101133) cyberkind válasza Habugi (#101131) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó, azért ennyire nem pottyantás a játék gyermekem. :D

Paranormal Cocktivity

(#101134) Puma K válasza cyberkind (#101133) üzenetére


Puma K
veterán

Pedig csak az újdonsága az ami az előnye.
Ez egy open world játéknak így 2020-ban GTA V és RDR2 után elég gyenge eresztés.

Amúgy olyan problémákkal küzd amiket Habugi nagyon jól lát-érzékel.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101135) proci985 válasza Habugi (#101131) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

(mild spoiler)

mashogy reszletesek. gondolj az elarasztott varosra, a yachtra, amikor a Bigmouth elmebajat keverik be egy standard tanklopas kuldetesbe. a dontesekre, hogy par tortenetszalat kivettek a main storybol hogy lerovidetsek, gondolok itt pl Rougera. a negy(+) egyenkent kb legalabb oras befejezesre. arra, hogy az egyik NPC adott esetben betoncsizmat kap, de ez nem tunik fel, ha nem mesz buvarkodni egy dokkba ahol egyebkent az egvilagon semmi dolgod. az ipari mennyisegu shardra. a teljesen random meditacios mellekkuldetesekre es az "osszeeskuves-generatorra". arra, hogy utoljara a Far Cry 2 mertek ennyire meglepni a designerek, hogy rahagyjak a jatekosra a tortenet interpretalasat, csak itt annyival sulyosabb a helyzet, hogy a negy vegkifejlet mind kell a teljes kephez. a politikus kuldetesszal vege.

amikor a Tinitus jatszik a Maelstrom clubban, es egyertelmu, hogy a club owner egy poser, viszont a jatek designer ismeri a noise (Merzbow) es experimental speedcore / idm vonalat. az obskurus tru kvlt death metal radio. az, hogy mennyire a jatek szerves resze a zene, a punktol a dark synthig. nekem ez az, ami a reszletesseg. ahogy az ember vegigjatsza Johnny utolso napjat.

es persze, az AI jelenleg hulye, a rutinok joresze ki van kapcsolva. a spawn/despawn es a texturak kb szenne vannak optimizalva, par esetben rondan (a 2ds auto spriteoknal nem hittem a szememnek :DDD). ez mind javithato. hogy a sound engine egyszeruen nem jo, mert nem csinal sztereo athallast ha kell. a viz alatti macskak es gyertyak. a T modellek. hogy mennyire nem hasznalja ki a jatek, hogy mennyi lehetoseg van a ruhakban es craftolasban es jarmuvekben. a rendorseg AIje amit egesz biztos, hogy nem teszteltek rendesen ki.

egy evet varni jo dontes, addigra szerintem bekerul az, amit hianyoltal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101136) snecy20


snecy20
veterán

Benne volt a játékban egy Half-Life 2-féle über-klasszikus ígérete. Ígéret is maradt. :D
De el lehet a játékkal simán karistolni még így is pár tucat órát, idén annyira magasan amúgy sem volt a léc a PC-s játékok felhozatalát illetően.... Miután lerakod végleg, mély nyomokat nem hagy.

Aktuális VGA tesztelésre viszont még évekig jó lesz, lásd Crysis 1/3, RDR2... :))

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#101137) Raymond válasza proci985 (#101135) üzenetére


Raymond
félisten

Pegid igaz amit a kollegak irnak - ez a jatek eleg messze van mondjuk a GTA5 minosegetol. Ott rengeteg apro reszlet van ami itt hianyzik, sot meg az ami van se az igazi - a jatekvilag minosege. Sok a texturazasi es illesztesi problema pedig nem is keresem ezeket csak nagyon a szemed elott vannak amikor maszkasz a vilagban. Ennek ellenere jatszom es elvezem a jatekot de lehetne ez sopkkal jobb, foleg ennyi ev fejlesztes utan.

Mas: kiprobaltam most hogy milyen RT Off nativ (no-DLSS) 3440x1440-ben es az a helyzet hogy nemigen jon mar igy be. Visszamegyek az RT On-hoz 3440x1440 DLSS Balanced mellett mert egyszeruen jobb/szebb az osszkep.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#101138) proci985 válasza Raymond (#101137) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

GTAval en mondjuk az elso kettovel toltam tobbet, szoval emiatt is lehet, hogy mas a tapasztalatom vele es egyszeruen mast varok el / mas zavar.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#101139) cyberkind válasza Puma K (#101134) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, ez így van ahogy írod, ilyen játékot kiadni a The Witcher 3 után, bűn, mert ha az 9 pont, ez még a fele se, lehet bármilyen jó a sztori meg a többi, ez sajnos kevés.

Paranormal Cocktivity

(#101140) cyberkind válasza cyberkind (#101139) üzenetére


cyberkind
félisten

Még egy dolog ami a legnagyobb, az optimalizáltság meg a kivágott tartalmak egy dolog, de tele van a játék olyan dolgokkal, amiken látszik, hogy ez direkt ennyi és nem több, nem is akartak többet, ettől függetlenül én szeretem.

Paranormal Cocktivity

(#101141) PitLee


PitLee
őstag

Bányászatban gazdag újévet ! ;]

Avagy 3080-al fűtőm a házat is. 23,4 kW


Valami északabbi helyen akár ház fűtésnek is elmenne, nyáron meg valami mosodát nyitni ahol ezzel a hővel szárítanának, vagy valami élelmiszert, takarmányt ezzel szárítani.
forrás

(#101142) Raymond válasza proci985 (#101138) üzenetére


Raymond
félisten

Ezen a YT csatornan vannak videok hogy nez ki (elkepesztoen jol :) ) a CP maximum grafikaval: [link]

Ami szinten erdekes az a moddolt GTA5 videok, van par de ez [link] kimondottan jol mutatja hogy milyen sokat jelent a megfefelo lighting es tone mapping. Kulonosen aza resz amit linkeltem, ott van (a BMW-s bevezeto utan) az verofenyes Audi-s es utanna a borult idos Mustang-os resz, bonusznak pedig egy naplementes golden hour PCH egy Porsche-val.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#101143) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Szerintetek itt tört valami ? :D
[link]

(#101144) keIdor válasza ScomComputer (#101143) üzenetére


keIdor
titán

Az fájhatott, jó nagyot kapott. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#101145) Devid_81 válasza ScomComputer (#101143) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jol latom, hogy megkinaltak sorrel? ;] :DDD

...

(#101146) Puma K


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101147) Hublot válasza ScomComputer (#101143) üzenetére


Hublot
senior tag

A foga tuti! :DDD

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#101148) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Most meg poen nezni ezeket, de par ev mulva majd amikor ezek jonnek az embereket levadaszni akkor majd mas szemmel nezunk rajuk ;)

...

(#101149) Raymond válasza Devid_81 (#101148) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem nem mutat a link-en semmit, errol van szo? [link] Mert ez tenyleg egy hidegrazos video.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#101150) -=RelakS=- válasza Devid_81 (#101148) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Cum with me if you want to leave.

Bár nem vagyok biztos benne, de lehet, hogy rossz Terminátort töltöttem le ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.