Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Bjørgersson válasza rasotamas (#22200) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért nem teszel mondjuk 50 MHz-et a GPU-ra? Akkor nem kell hozzányúlni a ventiprofilhoz, csendben lesz a kártya, s a 2000 MHz is meglesz gond nélkül. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22202) rasotamas válasza Bjørgersson (#22201) üzenetére


rasotamas
veterán

Így is tök elég, de szeretem a fix és kerek számokat :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22203) Bjørgersson válasza rasotamas (#22202) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor viszont tényleg állítsd be görbével fixen 2000 MHz-re, és nem kell tök feleslegesen 80%-on ordíttatnod a ventiket. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22204) Redneck válasza Bjørgersson (#22196) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ez így van, de direkt nem kérdeztem, jobbnak láttam ha nem egyből tekeri magasra. ;)

rasotomas:
El kell dönteni, mi a fontosabb, a hőmérséklet vagy a hangerő. Órajelben nem sok van bennük 2050 fölött, de lehet optimális OC-t csinálni, amivel még nem hangos, de nem is meleg. 60-65 fokos GPU hőmérséklet nem a világvége, de plafon OC-val is 70 fok alatt lehet maradni, ami szintén nem gáz, legalábbis szerintem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22205) rasotamas válasza Bjørgersson (#22203) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezt milyen programmal gondoltad?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22206) bobalazs válasza rasotamas (#22205) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Afterburnerrel a Control + F opcióra gondolt. Olyan mint a wattman féle csak finomabb, több lépéses.
Úgy faján be lehet lőni az adott V/Mhz párost.

(#22207) Bjørgersson válasza rasotamas (#22205) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jogos, bocsesz. :D MSI Afterburner, nehany kattintassal beallitod olyan szep kerek 2000-re, hogy meg en is benedvesedek oromomben. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22208) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszi a segítséget, majd megnézem. Tegnap felraktam valami Gigás appot, valami xtreme valami, az jól megkavarta a led színét most változik össze vissza, pedig csak azt akartam, hogy kapcsoljon ki, ha meg fan stop van akkor annak a lámpája világítson. Esetleg lehetne hőmérsékletfüggő a színe de ilyen opció sincs.
És akkor abban a programban láttam valami 3 féle vcore/gpuclk profilt (asszem oc, gaming meg silent) meg lehet egyedit is csinálni, 2 gigához valami 1,24V tartozott és ha másik profilra tettem ez a páros sem maradt fix, de nem hiszem, hogy ilyen magas feszen megy a kártya.
Letöröltem a p*csába ezt az extrem-et, hogy majd afterburnerezek de a vga színe csak szivárványzik, bár azóta még nem kapcsoltam be a gépet, lehet újraindítás után más.
Ha fixen 9 ezren akarom járatni a ramot akkor az afterburnert windowssal indítani kell?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22209) bobalazs válasza rasotamas (#22208) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja. Meg a profilt elmenteni.

Meg a startupot bepipálni.

(#22210) Bjørgersson válasza rasotamas (#22208) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem muszaj az Afterburnernek is indulnia, eleg az Apply overclocking at system startup opciot bepipalni.
Tenyleg, milyen geped van egyaltalan? Lehet, nem artana frissiteni az adatlapod. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22211) rasotamas válasza Bjørgersson (#22210) üzenetére


rasotamas
veterán

Még ugyanaz a gépem van, csak a vga változott, bár pár dolog nem volt feltüntetve, pótoltam. A 6mag/12szál 3930K maradt, quad channelben ddr4 sebességet hoz a ram (sima 1600 cl11 borda nélküli Hynix, megy 1866 cl9-9-10 alapfeszen vagy talán 1.55-ön már nem emlékszem.), proci lájtos 4.2 OC-val pedig Ryzen 1600-2600 magasságában teljesít, csak akkor cserélném, ha sikerülne nagyon jó áron eladnom, hogy tényleg csak 15-25 ezret kelljen egy ryzen 2600 félgépre rádobni.
Próbálok mindig ügyeskedni, csereberélni, ha látok valamit olcsón lecsapni rá. Ez a gép így, kompletten kijött némi üzemanyag és postaköltséget nem számíva 90-ből.
Ha újban szeretném ezt a teljesítményt az minimum 200 lenne.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22212) Bjørgersson válasza rasotamas (#22211) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor nem szoltam. :)
Lehet torles elott a Gigabyte programjaban kellett volna kikapcsolni a LEDeket mielott letorolted. De lehet, egy resitol magahoz fog terni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22213) rasotamas válasza bobalazs (#22206) üzenetére


rasotamas
veterán

Na ez a Ctrl+F (de van gombocska is neki) nagyon jó cucc, szépen felhúztam pont 2000-re mindet 1031-től 1075 mV-ig, most szép stabilan tartja.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22214) rasotamas válasza rasotamas (#22213) üzenetére


rasotamas
veterán

Illetve majdnem.
Valamiért hiába 2000 végig a görbe, hidegen (úgy 62°C-ig) fölengedi 2012-ig.
Illetve a memória +500-zal 4498, +501-el is, de +502 már 4513. Nem lehet egyesével léptetni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22215) Bjørgersson válasza rasotamas (#22214) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, ez sajnos ilyen, bele kell torodnod. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22216) RetepNyaraB válasza rasotamas (#22214) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ilyen, valamilyen léptetős heurisztikája van, nem lineáris.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22217) rasotamas


rasotamas
veterán

Na jó ez tök fura. A kártya magától váltogat 3 különböző profil között? Amikor megnyitom azt a curve-öt afterburnerben, a legmagasabb plató egyszer 2000, másszor 2025, harmadszor meg 2012. Mi a tosz?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22218) Redneck válasza rasotamas (#22214) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem ne pöcsölj ezzel, OC nem kell 0-24-ben, pláne a memóriáknak nem. Csinálj egy OC profilt, amit Alt+F1-re tudsz aktiválni játék közben is, és egyet ami alapállapotba állítja Alt+F2-re. Egy harmadik gombra beállítod az MSI AB RTSS-t és kész is vagy.

Azért nem 2000 mindig és engedi kicsit fölé is, mert nézi az aktuális fogyasztást, hőmérsékletet és feszültséget is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22219) TechN7ne válasza rasotamas (#22217) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Feleslegesen rángatod azt a kártyát ,nincs kiemelkedő létjogosultság ,semmi értelme.
Megértem ,hogy nagy az unalom ,de max. 5 fps ért felesleges fel forralni az egész nyákot. ;]

(#22220) rasotamas válasza Redneck (#22218) üzenetére


rasotamas
veterán

Pont hogy a procit csak fixáltam 2000-ren, mert semmivel nem melegebb mint 1974-en de mégis egy szép kerek szám, ellenben a (samsung) ramot 9-re lőttem be. Akkor ezt nem kéne?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22221) Bjørgersson válasza rasotamas (#22220) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mehet a RAM is, semmi baja nem lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22222) Redneck válasza rasotamas (#22220) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A GPU-t fixáltad, és természetesen mehet a VRAM is 9Ghz-en ha bírja. Ettől független maradnék a bindelt OC és alap profilnál, mert a legtöbb esetben felesleges a 0-24-es OC.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22223) Bjørgersson válasza Redneck (#22222) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De miert 0-24, ha idle-ben ugyis visszavesz minden orajelet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22224) Redneck válasza Bjørgersson (#22223) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Jogos, de minek OC profilon járatni, ha a terhelő alkalmazások nagy részéhez nem kell OC? Elnézést a tippért, magamból indultam ki. Én csak ahhoz aktiválom az OC profilt amihez jól jön egy kis plusz. A többi alkalmazásnál elég alapon is. ;)

Persze ő tudja mire használja és mennyi kraftra van szüksége...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22225) TechN7ne válasza Redneck (#22224) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valakinek jobb az instabilitás mint a biztonság ,meg jobb ha néha ha kidobál a játékbol ,mint ha bent maradna. ;]
Ezért nem szabad használt vga t venni ,+ 4 fps ért bele verik a fejüket a falba ,miért nem vettek inkább 1070 t ,jaa hogy azt is elkezdik húzogatni ,nagy úr az unalom.

Az nem esik le ,ami egy átlag felhasználónak rögtön ,ezek a kártyák saját magukat lövik be kényelem szempontjából ,nálam oc nélkül is megy 2000 el mivel szellős hűvős házban van tele jó ventikkel.
Na most ,Jóska Pista elkezdi húzogatni ,de nem számol vele hogy felesleges mert úgy is vissza veszi a kártya az óra jelet ha foss talicskába van beleszerelve ,ehhez is lassan külön diploma kell.

(#22226) rasotamas válasza TechN7ne (#22225) üzenetére


rasotamas
veterán

CM690 II házam van 2x14cm be 1x12 centi ki, nem fostalicska.
Nem szénnéhúztam a kártyát, nem is melegszik jobban, csak pont egy olyan ponton kezd el a kártya visszaveni és pont annyit ami, bár nem számít semmit, megnyugtat a tudat, hogy normál körülmények közt, tehát kb 70 fokig az bizony 2000-ren megy. Egyébként 62-65°C-nál megáll. Ez a profil csak annyit jelent, hogy 55 foknál nem veszi le 2000-ről 1987-re valamint 62°C-nál 1974-re, hanem ezen a 2 ponton, és csakis ezen a 2 ponton még hagyja 2000-ren, de ha már följebb megy a hőmérséklet, tehát újabb 13MHz-et levenne a kártya akkor azt már hagyja, tehát leugrana egyből 1961MHz-re, de ilyen hőmérsékletre nálam nem volt példa, talán nyáron lesz.
Egyedül a ramot vettem föl 9-re, de Redneck tanácsára csináltam Alt+F1... profilokat, az egyik alapra teszi, (pl gta afk-olás) a másik meg ezt a 2000/9000 profilt állítja be.
Ja, 75Hz-re az RTSS is lekorlátoz ne pörögjön fölöslegesen.
Egyébként AMD oldalról jövök, ott hozzászoktam, hogy mindent piszkálgatni kell, hogy jó legyen :D Meg eleve én ilyen piszkálgatós vagyok, ezt élvezem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22227) TechN7ne válasza rasotamas (#22226) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rögtön gondoltam ,nvidia t nem kell piszkálni mert az összes játék motorja sokkal jobban szereti ,itt nem veszed észre hogy 1900 on avagy 2000 en pörög a kártya ,viszont az leesik rögtön hogy 100x stabilabb minden téren mint egy AMD.
Pont ,hogy a ramokat kéne a legkevésbé piszkálni ,mivel a vram hőfokait nem látod és biztosan a határokat feszegeted ezzel az egész hülyeséggel.
El se hinnéd hogy milyen egyszerű ,be rakod a kártyát a helyére ,fel a driver és használod. :)

(#22228) Redneck válasza TechN7ne (#22227) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ilyen baromságokat (""az összes játék motorja sokkal jobban szereti" , "100x stabilabb minden téren mint egy AMD") ne írj légyszíves!
A VRAM hőfokokról írt dologgal egyetértek, de a tapasztalatok azt mutatják hogy a Samsung modulokban 10-12% plusz simán van, sőt több is. 9Ghz még nem extrém tuning, de természetesen mindenki saját felelősségre csinálja!

rasotamas:
Értem én hogy a kerek számokat szereted, de ennyi erővel mehetett volna 2050 Mhz-re vagy ha bírja, kicsit magasabb frekire is a GPU. Ha jó példányt fogtál ki, akkor 2100 is mehet vele.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22229) Bjørgersson válasza Redneck (#22224) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miert kell egyaltalan profilokat hasznalni? Ugyis dinamikusan mukodik minden, csak offsettel be kell allitani a pluszt. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22230) guftabi96 válasza TechN7ne (#22227) üzenetére


guftabi96
addikt

Könyörgöm, szakmai fórumban ne írjunk már ilyen hülyeségeket :W :(
Nem igaz, hogy minden játék motorja jobban szereti az Nvidia kártyákat. Elég lenne lényegében csak egyetlen kártyatesztet elolvasni (tényleg bármilyet) ahhoz, hogy lásd, hogy most mekkora baromságot írtál.
Arról se beszéljünk inkább, hogy mi mennyire stabil, mert ha nem egy burokban élt az ember az elmúlt 1-2 évben, akkor látta, hogy nem 1 alkalommal érkezett problémás driver. Ráadásul jött olyan is, ami nagyon durva hibákat okozott és iszonyat módon megsz#patott pár embert.

#KeepFightingMichael

(#22232) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Akit érdekel, most az ASUS ROG-STRIX-GTX1060-A6G-GAMING kártya (3 ventis) Aquánál 120 ezer helyett 70-ért vehető, 3 év garival. Én rendeltem is egyet gyorsan.

(#22233) Speed® válasza Montanaxy (#22232) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függetlenül, hogy egyébként nem rossz kártya, ~ennyiért újabb/gyorsabb 1660at is vehetnél :U

(#22234) bobalazs válasza Montanaxy (#22232) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakorlatilag a túlárazott márkát fizetted meg nem a valós teljesítményt.

(#22235) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Igen jobb a 1660 bár nem sokkal, viszont ilyen bitang hűtéssel nem látok 1660 at sehol ennyiért + ledekkel. A Gigabyte olcsó viszonylag de ott még mindig venti gondok vannak gyártási hibával, normális boltban az is plusz egy 10 es.

(#22236) Bjørgersson válasza Montanaxy (#22235) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem mintha a 120 watt indokolna azt a tobbszorosen tulmeretezett hutest, foleg nem ennyi penzert. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22237) Csaber válasza bobalazs (#22234) üzenetére


Csaber
senior tag

Na igen a ~84000 Ft-os kártyám fapados hűtéssel is is megy ennyit ...
ennél csak a " csigabájt" mini egy ventis verziója volt olcsóbb akkor

[ Szerkesztve ]

(#22238) bobalazs válasza Csaber (#22237) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fapados hűtés vagy sem, 61 fok az jó szerintem is.

(#22239) RetepNyaraB válasza bobalazs (#22238) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az nagyon jó. Én igyekszem 70 fok alatt tartani (a boost miatt); nem mindig sikerül (gw phoenix gs).
Mondjuk az ab szerint erősen visszavett tempóval, ha az van a képen...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22240) rasotamas válasza Csaber (#22237) üzenetére


rasotamas
veterán

Hogy a mai napig mennyi embernek van i7-2600k+1060 kombója és mindenki totál elégedett vele. Jó, már nem ultrán, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22241) bobalazs válasza rasotamas (#22240) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az hagyján de steamen a legnépszerűbb kártya.

(L:/dl/upc/2019-10/16/110225_xi0wtclmx7vmldza_vivaldi_y2icku8o58.jpg)(/L)

(#22242) rasotamas válasza bobalazs (#22241) üzenetére


rasotamas
veterán

Jaja, cpu-ra is kíváncsi lennék, kár, hogy csak a fizikai magok számáról van statisztika, konkrét típusok érdekelnének, de még a HT/SMT szálakról sincs

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22243) Trailblazer válasza bobalazs (#22241) üzenetére


Trailblazer
addikt

És meglepően kiugróan!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22244) bobalazs válasza rasotamas (#22242) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Némi következtetést lehet levonni az elérhető utasításkészletből amit az Other settings menüpont alatt lehet megtalálni.
AVX2 pl. Haswell és későbbi architektúrákban, illetve Zenekben van, és 1.05%-ot tesz ki.

(#22245) Csaber


Csaber
senior tag

Régi kép látszik a dátum , igazából 1060 6Gb-nál nem érte megvenni sose a papíron jobbakat egyik sem garantált 1940 MHz-nél többet... nos a mivel az egy ventisek mentek úgy ~1780 MHz-et ezt tudták akkor 82-84K-ért a két ventisből mindegy mit vettél min ~ 1840 MHz-et ment mindegyik alapból minimum a Samsung memóriásaknál sima liba volt a 9 Ghz elérése, a márkásabb elvileg jobb hűtésűek ~110000 Ft-ba kerültek...az kb azt jelenti ár/ teljesítmény nézve kb 2300-2400 MHz környékére kellett volt küldeni maguknak hogy megérje megvenni ....szóval+25000 Ft volt a parasztvakítás/ vagy a kinézet :DDD , ja egy 1070 fapados egyventis ~125000 Ft volt...

rasotamas : : Az i7 2600 K hagy benne de,nem annyit hogy, jelenleg számomra megérje lecserélni az szóval legalább 100000 Ft lenne + 10-30%-ért.... ( ~ 40 K alaplap +60 k proci+35 K memória és kb kapnék max 40K-t a régi proci+memória +alaplap+ hűtésért...)

[ Szerkesztve ]

(#22246) rasotamas válasza Csaber (#22245) üzenetére


rasotamas
veterán

Eszméltlen nagy szerencsével eladtam a z68 alaplapom 18-ért, a 2600k-m 23-ért, szereztem egy 3930K procit (drágán) 28-ért és egy hozzá való p9x79 alaplapot ingyen. 4x4 giga ram maradt. A 3930k az egy 6 magos 12 szálas 2600k gyakorlatilag, 4 csatornás memóriavezérlővel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22247) RetepNyaraB válasza Csaber (#22245) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem flémelnék, de a 2600k nem hagy egy grammot sem a 1060-ban. Alapon persze, de ki hajtja alapon ;]
A vacak hűtés pedig nem lesz hatékonyan tunigolható, mert hő miatt visszavesz, bármit pakolsz rá. A 9k ram se életbiztosítás, mert fos hűtéssel megfőzheted a vrm-et, amit nem monitoroz semmi. A helikopter hangról most nem is szólok.
De kinek a papné, kinek a lánya :R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22248) Redneck válasza RetepNyaraB (#22247) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Aztán teszel alá egy újabb Ryzen 2 vagy Intel 7xxx-8xxx platformot és rájössz hogy mégis.

Csaber:
A combosabb 1060-as kártyáknál a hűtés, a minőségibb nyák és a brand jelentette a felárat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22249) rasotamas válasza RetepNyaraB (#22247) üzenetére


rasotamas
veterán

De :D Játékfüggő, GTA V story mode szépen elfut 4 magon talán még HT nélkül jobban is.
Viszont az online zabálja a procit, 6magot HT-val elég jól kihasznál, jóval simább mit 2600K-val. A gpu kihasználtság fps limit nélkül mindig 98-100%.
1060-tól is függ, az enyém 2000-ren megy és ahogy nő a hőmérséklet lemegy 1987 majd 1974-re, és az alá nem megy kb soha. Ez meg is látszik a teljesítményén.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22250) RetepNyaraB válasza Redneck (#22248) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh, biztos van olyan játék, ami tapossa a cpu belét és újabb utasításkészletek alatt jobban megy. Igazatok lehet. De azért 96% kihasználtság az alapjában elég jó, még ha szoftveres is a mérés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.