Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) ledgeri válasza bobalazs (#22948) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Úgy hogy az IGP-re van kötve a monitor, a Furmark listázza a GPU-t, GPU-z olvassa adatait, hőjét, tdp-jét feszültségeit...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22952) bobalazs válasza ledgeri (#22951) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link] Ja, hát írtam anno én is ezt..
Simán lehet hogy akkor a kimenettel van baj. Azért nézd meg másik gépben.

(#22953) ledgeri válasza bobalazs (#22952) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egyszerűbb volt számomra futni egy kört kábelekért... nem volt DP, nem volt HDMI itthon... most már jöhet bármi ami ilyennel szerelt... mert vannak. (és akkor hiba-elhárításra is jók)
Persze hazajöttem, első. majd második majd az összes kombináció amit tud a gépem 2 monitorral(ok tv-vel, monitorral) a két alaplapi és 4 VGA-s kimenetel, működik.
Hogy mi volt tegnap, passz....
Csak annyi változott összeségében, hogy eddig (csak DVI-ról beszélni tudván) gépindításkor a BIOS bevillant, mert már akkor kapott jelet a monitor... most meg csak windows belépési képernyőjére érve kap csak... de láttam 1-2 oldallal korábban, hogy az volt téma, és most nem akarok olyasmit változtatni amit ott kéne szóval valamelyest okés vagyok... Hétvégén tesztüzem :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22954) Watt25 válasza ledgeri (#22953) üzenetére


Watt25
veterán

most meg csak windows belépési képernyőjére érve kap csak
Mert addig nem az az alapértelmezett kimenet. BIOS-ban nem piszkáltál valamit? Ugyanazt a kimenetet használod most, mint előtte?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22955) ledgeri válasza Watt25 (#22954) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen az lesz az (elfelejtettem posztoláskor, utána meg meg írni ide :) ) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22956) bobalazs válasza Watt25 (#22954) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan ez van ha a CSM ki van kapcsolva biosban.

(#22957) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Csak most állítottam vissza, rá kellett dugnom alaplapra a monitorom, hogy visszaállíthassam, de biosos "safe & exit" után úgy megállt a boot (kifelé látszólag, alaplapra kötötten), mint ahogy alapból állt meg a videókártyával, mint alap probléma észlelésekor:
Benyomom, hogy induljon, nincs jel, nincs jel, nincs jel...;
Míg másik grafikus vezérlő alapértelmezett prioritása esetén, de "többmonitorosan" üzemelve akár egy mellett is:
Benyomom, nincs jel, majd hallom, hogy az alaplap áramor ad a hangszóró kimenetnek (kicsi "pop"), majd jön a win-load-in hang, majd jelet kap a monitor, és jön a kép is...

De kb mindegy, úgy sem fogom egyhamar megtudni, hogy mi is volt ez... Már van másodlagos kábelpakkom, időközben lett hely ahová vihetném "másodvéleményért másodgépbe" a kártyát, és ha új gépet veszek, azért már a pakliban szerepelni fog, hogy ha Intel VS AMD, akkor csak az IGP miatt intel kap egy kis pozitív szorzót, vs nem APUs AMD... :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22958) bobalazs válasza ledgeri (#22957) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ideig használtam igpt másik monitorra kötve dvga mellett, de hamar rájöttem a korlátozottságára.

(#22959) ledgeri válasza bobalazs (#22958) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mire konkrétabban?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22960) bobalazs válasza ledgeri (#22959) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

emelt órajel megemelés, működési rendellenességek, játék megjelenités beálitási gondok, alvó mód problémák, volt több is. Valahogy nem fekszik neki természetesen. Működik gond nélkül, de tökéletlen.

(#22961) ledgeri válasza bobalazs (#22960) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22962) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Érdekes: ma sleep-ből indítva (egy egér kattal) a gépet feléledt a PC, feléledt a monitor, bejött a win-téma színe, majd elaludt a monitor... Hosszúnyomós kibekapcs kellett....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22963) bobalazs válasza ledgeri (#22962) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na ezek látod a problémák...

(#22964) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Van egy Gainward GeForce® GTX 1060 6GB 1 ventis kártyám és kellene segítség pár beállításban, hűtésben.
Mert amikor nézem a rengeteg YouTube játszós meg összehasonlító videót, akkor a srácok kártyái ha max fps-en is futnak akkor sem max hőmérsékleten.
Pl. XCOM 2 és The Division 1 videók alatt kb. 66C°-on van a kártyájuk, nálam ez meg ugrál 62 és 82 között High beállításon (+AC Origins, Ghost Recon Breakpoint). Bár ezek többsége 3 éves videó.
Amikor az fps hajhászok videóit nézem, akkor általában az ő kártyájuk 2 ventis, az enyém meg csak 1. A házam szellőzése / hűtése jó, ennyit jelentene a 2 venti jelenléte?
Nemrég pasztáztam újra a kártyát, akkor ez segített, nyertem vele vagy 8-10 fokot hirtelen és eggyel nagyobb, akár Very High beállítást is a játékokban.

Adaptive Vsync játékokban ki van kapcsolva, de a driverben be van kapcsolva, mert ha kikapcsolom, akkor még nagyobb a kártya terhelése és hamarabb melegszik.
Max fps meg van határozva 60-ban, monitor / TV miatt nincs szükségem többre.
Ha tiltom a Vsyncet és max fps-t is, akkor van sok fps-em, de baromi hamar melegszik a kártya maxra és kezdi el a rendszer korlátozni magát, csökkenteni a frekvenciát, stb.
Viszont itt elakadt a tudományom, megnéztem jó pár "hogyan nyerjünk 300 fps-t" című videót, de a nagy részük kamu és nem jól vagy egyáltalán nem működik, legalábbis ezen a kártyán. bár ott is már a többségük RTX-en mutogatja ezt mindenféle bizonyíték nélkül.

MSI Afterburnerben ha beállítok egy agresszív venti görbét, akkor ha maxon is pörög, de megáll 80-81C° környékén a hőmérséklet, bár olyankor felszálló repülőgép hang jön folyamatosan, ami még a géptől messzebb 2 méterre a kanapén is zavaró. Ezt próbáltam tesztelni a Heaven Benchmarkkal.
Kicsit több kontrasztot állítok be játékokhoz driverben, így picivel sötétebb a kép, de nyerek vele kicsit.
Illetve a shadow és egyéb reflection beállítások tiltása vagy csökkentése nem mindig hoz pozitív változást.

Van valami bevált és használható (optimális?) beállítás driverben, játékokban, amivel az fps és a hőmérséklet is megállna egy bizonyos szinten? Mert sztem az nem nem jó dolog, hogy 5-6 éves játékokkal ilyen problémák vannak vagy hogy ennyire dolgozik a kártya.
Kellene valami használható vagy már bevált módszer.

(#22965) RetepNyaraB válasza #82860288 (#22964) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ott a hűtés nagyon nem acélos sajna; melegedni fog. Nekem phoenix gold van és olyan 72 fok télen, kb. 60% venti mellett (talán 1700-as fordulat, itt jön meg a hangja rendesen). Húzva van, ezen a hőfokon ilyen 2020-38Mhz körül áll be (2075-ről indul), 9000Mhz effektív memóriával. De ez a válogatott gainward.
Szóval tied rendben levőnek tűnik nekem...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22966) ledgeri válasza #82860288 (#22964) üzenetére


ledgeri
nagyúr


Ilyen a tied?

Egyébként meg ha mindent jól raktál össze, és max ventin is 80C+, akkor ez van.

Milyen proci van alatta egyébként?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22967) bobalazs válasza #82860288 (#22964) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Alulfeszelés? Msi afterburnerrel, is, lehet. ha pasztázás jó volt lehet megint azt is kéne.

(#22968) #82860288 válasza RetepNyaraB (#22965) üzenetére


#82860288
törölt tag

Technikailag ugye működik csak hangos terhelésnél és nem hatékony.
Közben ez annyira birizgálta a csőrömet, hogy elkezdtem tesztelni.
A driver beállításokat frissítettem, hagytam pár dolgot alap beállításon, amit lehetett Application Controlled-ra tettem és csak 1-2 beállításhoz ragaszkodtam illetve tettem Performance-ra.
Ami fura volt, hogy a Max FPS-t ha driverben állítottam, akkor aktiválódott, ha a játékokban, akkor nem. Így most azért felmerült bennem a kérdés, hogy azok a beállítások, amik átfedik egymást ott melyik aktiválódik. Illetve ha ellentétesek akkor mi történik.
Vsyncet kikapcsoltam és a Physx a GPU-ra volt állítva, azt most átállítottam Auto-ra és így már csoda történt. Valamennyire, bár legalább javult a tearing, volt ahol el is tűnt...

Ezeket az értékeket kaptam úgy, hogy kikapcsoltam néhány dolgot: Motion Blur / Lens Flare / Chromatic Abberation / Bloom, viszont a shadow és reflection értékeket hagytam a presetben lévő beállításon. Így úgy tűnik az extra fények kikapcsolása valamennyire ellensúlyozta a másik kettő terhelését és sztem jobban is néz ki így a kép, kicsit valósághűbb, kontrasztosabb.

Very High preset
AC Origins ~66C°

High preset
The Division ~62C° (ultrán is max 80-ig ment fel)
Dying Light max 60C°
Witcher 3 ~64C°
GR Breakpoint ~72C°
Gears Tactics ~63C°

+ledgeri Igen, így néz ki a kártya. Max ventin játéktól függően ugrál 76-81C° között.
A proci az egy i5-10400F. Itt GPU bottleneck van, bár lehet majd a gyári procihűtőt lecserélem azért, mert kis prüntyögő és zavaró a hangja már 60C° felett.

+bobalazs Alulfeszt még az előző beállításokkal próbáltam, de ott minimálisan segítettek csak. Egy darabig pár fokkal csökkent a hőmérséklet, de 10-15 perc terhelés után ugyanúgy magasabb értékek voltak.

Gondolkoztam, hogy megpróbálom majd tesztelni a különböző beállításokat, hogy a driver és a játék mennyire írja felül egymást illetve mely beállítások lehetnek jók és hatékonyak, de nem tudom vagyok-e elég okos ehhez, lehet ezt guglizom, ha már csináltak ilyet. :DDD

(#22969) bobalazs válasza #82860288 (#22968) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy darabig pár fokkal csökkent a hőmérséklet, de 10-15 perc terhelés után ugyanúgy magasabb értékek voltak

Max terhelésnél kb 3 perc alatt el lehet érni a gpun a maximumot. És akkor ezt tartja is. Ha ez 15 percre nyúlik nálad akkor a házad hűtése nem jó. [link] Igy kell hogy kinézzen normális hűtéssel. Ha nem egyenesedik ki rögtön a vonal, hanem mindig egy fokkal több lesz akkor saját magát fűti, mert nincs jól kivezetve a meleg levegő.

(#22970) Viktor77 válasza #82860288 (#22964) üzenetére


Viktor77
titán

A 2 ventisen a borda is nagyobb. Az a picsányi borda ami a tieden van nem fog lehűteni 120W-ot. Ne haragudj, de ez a kártya a legalja tervezés/spórolás a gyártó oldaláról.

Pasztázd újra, feszeld alul, aztán amit így kapsz azzal gazdálkozhatsz.

Itt van a topicban az én volt egyventisem, nézd meg azon mekkora és milyen borda van. Na, azt nem tudtam 75 fok fölé küldeni nyáron, miközben teljesen élhető volt a hangja.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22971) #82860288 válasza bobalazs (#22969) üzenetére


#82860288
törölt tag

Rosszul írtam, bocsánat, nem alulfeszeztem, hanem a memória frekit csökkentettem.
Így néz ki most a görbe néhány perc teszt után, ez hasonló a te képedhez ha jól értelmezem. Akkor elvileg jó a szellőzés?

[kép]

+Viktor77
Valóban a borda meglepően kicsi volt, amikor szétszedtem. De ezért is írtam ide, hogy érdemes-e vele vesződni vagy ez ilyen, mert elég inkonzisztens működést kapok.
De most az új driver / játék beállításokkal már kicsit előrébb vagyok néhány esetben.

(#22972) ledgeri válasza #82860288 (#22971) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Annak a végén lévő felfelecsapódásnak a tudatában kérded, hogy jó-e a te grafikonod a másikhoz képest, vagy csak úgy egyébként? ;]

Menjen egy 6+ perces furmark, mint a kolegánál!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22973) #82860288 válasza ledgeri (#22972) üzenetére


#82860288
törölt tag

:P Az a felcsapódás az volt, amikor próbáltam screenshotot csinálni, de a programban jelzett F9 nem működött, közben nyitottam Paint-et, de váltottam FF és Outlook között is. :D
A mostani képen is van egy ilyen, de ez már hosszabb, 10 perces, ott beállt 74C°-ra, és amikor megint próbáltam screenshotot csinálni és váltottam ablakok között akkor ugrott fel megint 82-re.

[kép]

Viszont hiába állítottam be 4x MSAA-t azt a beállítást nem vette be valamiért.
Itt a GPU stress test-et választottam.

[kép]

(#22974) ledgeri válasza #82860288 (#22973) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az eléggé gáz amikor maxra furmarkozott gpu, ugrik 5 fokot, mert pain, FF, outlook van mellette használatba... Mi van ha elkezdesz váltogatni a progik között, csak úgy?? leég?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22975) Csupingo válasza #82860288 (#22973) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem ezzel a típussal ezek elég jó hőfokok. Ha mondjuk idővel minden 5 fokkal rosszabb lesz, akkor lehet bütykölgetni. Most még felesleges, meg valószínűleg sokkal jobb nem is lesz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22976) #82860288 válasza ledgeri (#22974) üzenetére


#82860288
törölt tag

Csináltam újabb tesztet, ez most 76C°-ig ment fel. És néztem a görbét ablakváltások között, akkor nem változott. Abban a pillanatban, hogy megnyitottam a Paint ablakot felugrott a hőfok, és amikor bezártam, akkor visszaesett.
Itt egy rendes görbe, ugrások nélkül, mert közben rájöttem, hogy F9 mappába menti a képet.

[kép]

+Csupingo
Már csak annyit kell kitalálnom akkor, hogy AC Origins és Witcher 3 közben miért van egy iszonyat lag. Bár wireless controllerrel játszom, nem szabadna ekkora késésnek lennie, mint amit most tapasztalok.
Meg optimalizálnom kell valahogy a többi játékot is, mert pl. Technomancer max hőfokon pörög pedig az is 5-6 éves már.

(#22977) bobalazs válasza #82860288 (#22973) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

itt több hiba is van egyrészt 60 FPS re van korlátozva vsync onvagy én nem tudom mi úgyhogy nincs is rendesen megterhelve, a másik hogy írod hogy mikor taskot váltasz felugrik, ebből azt feltételezem hogy nem a GPu terhelése ugrik fel ilyenkor, vagy épp hogy igen a alt tab miatt a vsync kapcsol ki és jobban terhelődik, mutatván azt hogy teljes terhelés alatt mennyire melegszik, a másik lehetőség az hogy a cpu hütése sem jó és a házban levő forró levegőtől az is hőt generál.de egyébként is közel van ahhoz a határhoz ahol már hardveresen vissza van fogva a teljesítmény a hő miatt úgyhogy nem is tudja kihajtani magát. azért ajánlottam az alulfeszelést mert ingyen azzal lehet elérni javulást vagy pedig lecseréled a gyári hűtőt veszel valami normálisabb hűtőt rá, esetleg PC házat is cserélsz

[ Szerkesztve ]

(#22978) #82860288 válasza bobalazs (#22977) üzenetére


#82860288
törölt tag

Az első rövid mérésnél a Max Frame Rate be volt kapsolva, de a 2. és 3. mérésnél Vsync és Max Frame Rate is OFF állásban volt.
Nem tudom milyen beállítás zavarhat be, ha driverben ezek ki vannak kapcsolva.
Ezekkel a beállításokkal futott az utolsó 2 mérés, ahol szintén valamiért megálltunk 60 fps-nél:

[ Szerkesztve ]

(#22979) Csupingo válasza #82860288 (#22976) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok játéknak van topikja, érdemes lehet oda is bekérdezni az optimális beállítások végett. Lassabb, nyúlós a játék? Ha igen, olyat a v-sync szokott okozni. Biztos nincs a játékban, vagy a driverben bekapcsolva? A kontroller beállításai között nincs valami érzékenységre ható állítási lehetőség?

A fix. 16 szoros szűrés nem fogja nagyon vissza a kártyát? Az alkalmazásvezérelt beállítás nem jobb, akkor gondolom adott játékon belül tudnád megfelelően beállítani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22980) Redneck válasza #82860288 (#22978) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A helyedben nyomnék egy clean drivert DDU után, és nem állítgatnék át semmit. 3D órajel mehet performancera, adaptív vagy sima v-synckel és fps limittel játszhatsz, címtől függően, valamint AB-ben egy egyedi venti profilt érdemes belőni. Ha modern címekkel játszol, egy ilyen kártyának 65-75 fok között teljesen normális a hőmérséklete, sőt egész korrekt a kis egy ventis alutömbös hűtéssel.

Késés a 60Hz-es V-syncktől van. A low latency mód nem tudom mennyit ér, egy ideje nem PC-zek, de gyanítom 60Hz-es sima megjelenítővel, nem sokat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22981) #82860288 válasza Csupingo (#22979) üzenetére


#82860288
törölt tag

Vsync nincs bekapcsolva, azt tegnap este kikapcsoltam, amikor írtam ide és elkezdtem tesztelni. Azt nem értem miért maradnának opciók bekapcsolva, amikor driver szinten ki vannak kapcsolva. Registry probléma?
De őszintén, sok beállításnál már elvesztettem a fonalat, mi mire és miért jó vagy nem jó. Néztem számtalan cikket és YouTube videót általánosságban és specifikusan játékokhoz kapcsolódóan is, és mindenki mást mond.
A jelenlegi beállítás saját kútfőből minimális tesztelés után ezek hoztak jó eredményt.
De szívesen fogadok bármi ötletet vagy konkrét tudást a beállításokra, mert én már nem tudom mit csináljak.
Az is probléma lehet, hogy tavaly augusztus óta Win11 insider builden vagyok, bár a rendszerrel nem volt semmi problémám, elképzelhető, hogy nem minden működik úgy, ahogy kellene.

(#22982) #82860288 válasza Redneck (#22980) üzenetére


#82860288
törölt tag

Erre gondoltál performance módnál?

Leszedtem DDU-val a drivert és clean installal újratelepítettem. Hagytam mindent default beállításon.
Ha itt performance módot állítok be, akkor a kártya kb. 1 perc után ugrik fel max terhelésre és hőfokra és ott is marad max fps mellett.
Ha beállítok mellé egy Max Frame Rate-et 60 fps-sel, akkor hasonló alacsonyabb eredményt kapok hőfokra és terhelésre is, mint előzőleg.
AB-ben automatikus venti görbe van, mert az halkabb, mint az enyém, mert az meredekebb.

A legmodernebb cím, amivel most játszom a Ghost Recon Breakpoint, az kb. 70-76C° körül van High beállításon.
De pl. a Gears 4 és 5 nem okozott ilyen problémákat. Mármint ott is volt sokszor max hőmérséklet, de még a rosszabb beállításokkal is jobban futottak, mint a többi játék.
Jedi Fallen Order és Horizon Zero Dawn eléggé terhelte a gépet és nagyrészt max hőmérsékleten volt, ott sokszor volt zavaró a venti hangja még házimozi mellett is.

+kontrollerre elfelejtettem írni. Van beállítás Steamen és Xbox appban is, de ha beállítok egy minimális holtteret a stickekre, borul az összes többi érzékenység is valamiért és teljesen használhatatlan lesz a controller. De még pár másik app, amikben nincs ilyen beállítási lehetőség (GoG, Ubisoft, Epic Games, Origin)

[ Szerkesztve ]

(#22983) bobalazs válasza #82860288 (#22982) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem Let the 3d app decide, és akkor nincs felülbírálás, a játék beállítása az irányadó.
MSI Afterburnert rakd fel, nyomj egy Control + F-et és a feszültség értéket a gyáriról csökkentsd. Jobb ha magad nézel utána én nem akarok regényt írni.

(#22984) Redneck válasza #82860288 (#22982) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem erre gondoltam. A részletes beállításnál az energiamenedzsmentet teljesítmény módra.

Ne állíts át mást, driverben, max a vertikális szinkront és az fps limitet. Ha egy modern játék magas részletességen 70-75 fok között megy 60 fps-sel, abban sok furcsaság nincs. Ezzel a hűtéssel ez nem probléma, jó eséllyel ilyen. Az hogy nem megy mindig max órajelen vagy hőmérsékleten, nem hiba, főleg ha limitálod a frameratet.

Milyen kontroller, hogy így bűvészkedni kell vele?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22985) #82860288 válasza Redneck (#22984) üzenetére


#82860288
törölt tag

Mikortól modern egy játék? Mert a 2016-os The Division, ha Performance mód van beállítva, akkor a kártya terhelése kb. 70-80% között mozog de 82 fokon megy. Ha Optimal / Adaptive a Power Management, akkor 90-99% között mozog a terhelés, de csak 62 fok körüli hőmérsékleten.
Most a 2019-es GC Breakpoint Power módtól függetlenül max hőfokon van, de a Performance módban a terhelés 70-99% között mozog, míg kisebb beállításon maxon pörög.
Minden más beállítás a driverben defaulton van, max fps-t csak a játékokban állítottam be és mindkét esetben High presettel.

Controller semmi extra, Xbox One, de úgy tűnik ha manuálisan akarom kalibrálni, az csak ront a helyzeten, így alap módban van most.

(#22986) Redneck válasza #82860288 (#22985) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Az szép. Passzolok, ilyennel még nem találkoztam. :Y
Alapvetően mindegy, hogy performance vagy optimal a beállítás, nem kéne ilyen különbségnek lenni, ugyanolyan fps limit és v-sync beállítás esetén. Hagyd akkor optimalon.

A kontroller jó alapon, nem kell rajta semmit beállítani, max játékokon belül.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22987) #82860288 válasza Redneck (#22986) üzenetére


#82860288
törölt tag

Még közben annyit próbáltam ki, hogy a Furmarkot újra futtattam. Most már rendesen mentek a beállítások is, 4x MSAA és a max fps így 49 volt és 1 perc alatt futott fel max hőmérsékletre a GPU.
Szóval vakarom a fejem de közben gyanítom, hogy talán vmi registry gond lehet, mert a driver reset után már aktiválódnak a beállítások rendesen. Míg lehet előzőleg a rossz telepítéssel lehet nem aktiválódott minden változás.
De a rendszer relatíve régi, legalább 1,5 éves, még Win 10-ről indult, aztán váltottam Win 11 Insider developer csatornára, majd nemrég bétára. Simán lehet valami ott a háttérben nem jó.
Kellene egy Win reinstall, de az most nagyon fájna.
De az is lehet a GPU nem jó már vagy szenzor hiba van?
De várok bárkit szívesen személyes tesztelésre, de én tuti inni fogok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22988) ledgeri válasza #82860288 (#22987) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nincs annyi helyed, hogy lementsd az aktuális wined képre, és csak egy meghajtóval friss win tesztelj? Így, hogy 2 oprendszer 3-4 fajtája volt rajta, bármi lehet... és szűrni kéne...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22989) #82860288 válasza ledgeri (#22988) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hely van bőven, de egyébként is kellene egy újratelepítés, az aktuális beállításokkal nem jutnék már sokáig úgy tűnik.

(#22990) ledgeri válasza #82860288 (#22989) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor +1 érv a reinstal mellé! Uccu neki!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22991) Redneck válasza #82860288 (#22987) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Alapvetően nem kéne gondot okozzon, hogy nem friss a rendszer, de a te esetedben, a bétás Win11 miatt újra telepíteném.
Nem lesz tőle 1080 a kártyából, de a rendezett szoftveres környezet sosem árt.

Dual boottal, két SSD-n, két különböző rendszert használok, mindkettő 6 éve lett telepítve, de nem nagyon változott a sebességük. Nincsenek tele szemetelve. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22992) ledgeri válasza Redneck (#22991) üzenetére


ledgeri
nagyúr

2 win?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22993) Redneck válasza ledgeri (#22992) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Igen. Egy naprakész Win 10 és egy utolsó verziós Win 7 pár régebbi játéknak. A 10-et néha használom, de nincs VGA-m, úgyhogy PC-n egyelőre nem játszom.

Egy harmadik SSD-n van egy Linux is, de azon kb semmi nincs, csak úgy van, ha szükség lenne rá. Remélem nem fog kelleni...:D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22994) ledgeri válasza Redneck (#22993) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja... reméltem, hogy 10-10 és egy lemezen... aztán azzal kapcsolatban kérdeztem volna, de inkább akkor keresek topikot :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22995) #82860288 válasza Redneck (#22993) üzenetére


#82860288
törölt tag

Öhm, ez kb. úgy hangzik, mintha a géped csak porosodna a sarokban. :B
Így az enyémmel sem lenne gond. :D

(#22996) Redneck válasza #82860288 (#22995) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Kb. így is van. Majd ha lesz valami jó ár/érték arányú VGA, veszek egyet, addig csak hétköznapi dolgokra használom. Játékra van XSX.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22997) #82860288


#82860288
törölt tag

Hétvégén újrapasztáztam a kártyát. Az előző adag sok volt, alig bírtam levakarni 4 pálcikával.
Most csak egy vékony réteget kentem rá és ezeket a hőfokokat kaptam 1-2 óra játék után 60fps korláttal és Optimal Power Management beállítással.:

The Division (1) 2016 Dx12 - High preset - átlag 66C° - max ~73C°
Ghost Recon Breakpint 2019 DX11 - High preset - átlag 74C° fok - max 78-80C°
MSG V PP 2015 DX11 - Max setting - nem érte el a 60C°-ot
AC Origins 2017 DX11 - Very High preset - konstans 74-78C°
Dying Light 2015 DX11 - High preset - ~74-75C°
State of Decay 2013 DX11 - Max setting - ~62-64C°, de itt problémásnak tűnik a grafika, mintha akadozna a játék, mindegy, hogy 60 fps vagy max.
A The Technomancer még mindig felmegy maxra.

A kártya terhelést nem figyeltem annyira, de átlagban 70-80% körül volt amikor éppen láttam játék közben.
Egyelőre úgy tűnik, hogy stabilabb értékeket kapok, mint előzőleg. Nem volt a játékok közben max hőfokra ugrás és nem is ingadozott a hőmérséklet olyan sokat.

(#22998) bobalazs válasza #82860288 (#22982) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

How to undervolt gtx 1060
Pont neked szól, az első komment.
[link]

(#22999) #82860288 válasza bobalazs (#22998) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi, sztem ezt találtam meg én is pár hete. :R
Meg volt egy srác, aki pont ezt csinálta egy YouTube videón.

(#23000) MurkaLap


MurkaLap
csendes tag

Sziasztok.

Van egy 1060-as Strix kártyám, de pár hónapja érdekes anomáliák történnek. Rendszeres kékhalálok, játékok kifagynak, illetve a kép is elmegy néha, de rögtön vissza is jön. Leehet hogy halott a VGA?

Köszi a cálaszokat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.