Hirdetés

2019. február 15., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-16 18:37:10

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1) svensson

svensson
(PH! félisten)

Az NVIDIA a GeForce GTX 1080 és GTX 1070 után menetrendszerűen, a mai nappal pedig hivatalosan is bejelentette a GeForce GTX 1060-as VGA-t. A cég Pascal architektúrára épülő grafikus vezérlőjének érkezése borítékolható volt, a kérdés inkább az volt, hogy mikor történik meg a bejelentés. Ezt az NVIDIA ma megtette, de ez csak formalitás, úgynevezett "paper launch", mivel a GP106 kódjelű GPU-ra épülő GTX 1060 "Founders Edition" és a partnergyártók által készített egyedi felépítésű változatok hivatalos leleplezése (amikor a kártya valóban boltokba kerül és a teszteredmények is publikussá válhatnak) július 19-én lesz.

Amit a mostani közlemény alapján már biztosan tudni lehet, hogy a külsőre a nagyobb testvérekhez hasonlító hűtést felvonultató, de a GTX 1070/1080-nál nagyjából 19 milliméterrel rövidebb nyomtatott áramköri lapra épülő kártyára a TSMC 16 nm-es FinFET gyártástechnológiájával készülő GPU kerül. Ez jelen esetben a GP106 kódjelű lapka lesz, amelyben 10 SMP, vagyis 1280 feldolgozó található 80 darab textúrázó csatorna mellett, mely pontosan a fele annak, mint ami a GTX 1080 GP104-es magja tartalmaz. A ROP egységek száma és a memóriavezérlő sem maradt érintetlenül, nem megerősített információk szerint előbbiből 48 lesz, utóbbi pedig hivatalosan is 192 bitesre szűkül.

Ami az órajeleket illeti, a mag alapórajele 1506 MHz lesz, míg a Boost frekvencia 1708 MHz-nél tetőzik. Az említett 192 bites crossbar memóriabuszon 6 GB GDDR5 memória dolgozik változatlanul effektív 8 GHz-es órajelen, így összességében 192 GB/s memóriabusz-sávszélességből lehet gazdálkodni. A 4,4 TFLOPS számítású teljesítményre képes kártya fogyasztása a gyártó adatai alapján 120 watt, így a PCIe sín tápellátása mellet elegendő volt egyetlen 6 tűs PCIe tápcsatlakozóval tervezni.

A csatlakozók terén a két kártyahelyet elfoglaló referencia VGA hátoldalára három darab DisplayPort 1.4, egy darab HDMI 2.0b, valamint egy dual-link DVI kerül, illetve a pletykáknak megfelelően az SLI csatlakozó a NYÁK-ról hiányzik.

A mai nappal tehát csak a kártyáról készült fotók, illetve a technikai paraméterek váltak elérhetővé, megtekinthetővé. Ebben azonban csak egyetlen, 6 GB GDDR5 memóriával ellátott kártyáról tett említést az NVIDIA, aminek ajánlott végfelhasználói ára a referencia Founders Edition esetén 299 dollár lesz, míg az egyedi megoldások 249 dollárnál kezdődnek majd.

[ Módosította: radi8tor ]

ezotérikus malacológia

(#2) svensson

svensson
(PH! félisten)

Véleményem szerint az nVidia ezzel a 300$-os kezdőárral sokakat az RX 480 felé fog terelni, hiszen a mezei felhasználó csak annyit lát a dologból, hogy 256 bit + 8 GB memória 249$, 192 + 6 GB memória pedig 300$, s az 1060 pedig elvilekben alig gyorsabb. Aztán persze majd meglátjuk, mi lesz belőle, mennyire lesz versenyképes ilyen árazással. :)

ezotérikus malacológia

(#3) L-e-f-i-e válasza svensson (#2) üzenetére

L-e-f-i-e
(senior tag)

A GTX 970-hez képest ez a kártya hova pozicionál? jelenleg 98.000ft vannak a 970-ek, az 1060 megjelenésekor jobb vétel lehet vagy ez inkább a GTX 960 utódja?

GG. Nerf this! =^-^=

(#4) svensson válasza L-e-f-i-e (#3) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Az nVidia állítása szerint a GTX 980-nal lesz egy szinten. Az attól függ. :) Ha az 1060 még lejjebb nyomja a 980 árakat, mondjuk olyan 90000 Ft körülre, akkor én inkább azt venném 1060 helyett, később pedig ugye lehet cserélni, ha az 1060 ára is beáll normálisabb szintre.

[ Szerkesztve ]

ezotérikus malacológia

(#5) Dogengar

Dogengar
(fanatikus tag)

(#6) STC Speed

STC Speed
(őstag)

980 nál a dx12 miatt jobb lesz az 1060 nem?

(#7) L-e-f-i-e válasza svensson (#4) üzenetére

L-e-f-i-e
(senior tag)

A lényeg, hogy a 970-et most semmiképp nem érdemes venni...meg kell várni a hónap végét és ott dönteni...leárazott 970 / 980 vagy 1060 (bár abból az elején úgyis készlet hiány lesz..). A 970/980 teljesítménye még sokáig elég lesz (FullHD) esetében kb mindenre.

GG. Nerf this! =^-^=

(#8) Dogengar válasza STC Speed (#6) üzenetére

Dogengar
(fanatikus tag)

Meg ott az Ansel is. :)

(#9) svensson válasza STC Speed (#6) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Csodálkoznék, ha nem így lenne.

L-e-f-i-e egyetértek. :K

ezotérikus malacológia

(#10) STC Speed válasza Dogengar (#8) üzenetére

STC Speed
(őstag)

Az micsoda?

Már ősz óta várok a vga cserére(hd7850ről),eddig csak radeonom volt,kiváncsi vagyok az nvidiára :)
Mostmár tényleg kivárom,de a 85 ezres 970 esek árát én viccnek tartom.

(#11) Dogengar válasza STC Speed (#10) üzenetére

Dogengar
(fanatikus tag)

Röviden freecam Screenshotokat lehet majd csinálni vele. [link]
Van az aprón már nagyon olcsón. :D

(#12) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

gtx1060 FE pcb

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) Dogengar válasza Z10N (#12) üzenetére

Dogengar
(fanatikus tag)

Csak szerintem néz ki nagyon kókányul az a táp megoldás? Miért nem volt jó a PCB-re rakni?

(#14) M@rdel válasza STC Speed (#10) üzenetére

M@rdel
(őstag)

Nekem 3 generáció óta van radeon, én is váltanék! Kíváncsi vagyok a másik oldalra.
Nem nem semmilyen problémám nincs az amd-vel, :N ha a 1060 nagyon drága lesz marad valamelyik Rx.Könnyű nekem nem vagyok fan!

Tesztek mikor lesznek, azt hittem, hogy már ma dúskálunk!

[ Szerkesztve ]

(#15) meci77 válasza M@rdel (#14) üzenetére

meci77
(tag)

A hivatalos leleplezés július 19. lesz. Addig sajna várni kell.

(#16) stimre válasza Z10N (#12) üzenetére

stimre
(tag)

Hát nem tudom... nekem ez a 1060-as téma nem jött be. 11ezer pontot csináltak vele firestrike-ban P scoret.
192 bites... a nyák ugynézki mint egy gt 740esé :D erre költene valaki 110ezret ? :U
szintén gtx 980-at ajánlom, lesz az még olcsóbb is. A másik meg olyasmi történet volt anno hogy majd hbm memoriakat raknak az uj kártyákba, fenéket. ugyanaz a gddr5. Meglehet nézni a fury- fury x jelenlegi teljesétményét játékok alatt, az is ottvan a szeren most. a 1080 elbujhat, amilyen áron van. ;]

(#17) Dogengar válasza stimre (#16) üzenetére

Dogengar
(fanatikus tag)

Tudtommal az a pletyka csak a 1080-ról szólt. Ára meg majd lemegy, nem kötelező első nap megvenni, itthon meg az RX480 is 100K-val kezdett.

(#18) stimre válasza Dogengar (#17) üzenetére

stimre
(tag)

Lemegy, kb fél év mulva fog lemenni... mire a boltok is eladják a 980/ti készleteket... csak aztan fog lemenni az ár.

(#19) Dogengar válasza stimre (#18) üzenetére

Dogengar
(fanatikus tag)

Akkor addig lehet várni, most úgy is nagyon jó áron mennek a használt maxwellek.

(#20) M@rdel válasza Dogengar (#19) üzenetére

M@rdel
(őstag)

Gondolkodtam abban is, de új ár -10.000 -ért árulják a 970, nem éri meg. Újat meg már nem veszek, inkább várok.

(#21) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

EU arak, 3GB, 1050

Az FE 111k-rol fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mans20 válasza Z10N (#21) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Már készül a 1050 ez jó hír,remélem nem mikulásra jön ki.

(#24) Dogengar válasza svensson (#23) üzenetére

Dogengar
(fanatikus tag)

Az MSI meg a Zotac jól néz ki. :K

(#25) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

1280:80:48

Tovabbi infok.

[ Szerkesztve ]

(#26) svensson válasza Z10N (#25) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Elso hozzaszolas kimaradt? :)

ezotérikus malacológia

(#27) Z10N válasza svensson (#26) üzenetére

Z10N
(PH! addikt)

Akkor miert nem raktad be a blokk diagrammot?

(#28) svensson válasza Z10N (#27) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Az itteni hírt másoltam be 1:1, majd az itteni teszttel együtt, amiben lesz a blokk diagram, belinkelem.

ezotérikus malacológia

(#29) kovsol válasza Z10N (#25) üzenetére

kovsol
(PH! félisten)

48-ban semmi újdonság nincs. Nem tudom ezt miért kell külön kiemelni.

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#30) Z10N válasza kovsol (#29) üzenetére

Z10N
(PH! addikt)

Oh, bocsanat. Akkor toroljetek.

Amugy hivatalos info volt, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#31) pzske

pzske
(fanatikus tag)

Ennyibe kerül hazánkban a GeForce GTX 1060

Linkesítve.

[ Módosította: CoolMan ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#32) kisza25 válasza pzske (#31) üzenetére

kisza25
(PH! félisten)
LOGOUT blog

annyiért jó ajánlat lehet, ha tényleg azt tudja majd teljesítményben amit ígérnek

Aki meg akar tenni valamit, az talál rá módot, aki nem az talál rá kifogást.

(#33) Mans20 válasza kisza25 (#32) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Szerintem is,így talán a 1050 lesz kb 60000Ft.

(#37) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

gtx1060 3gb 1152 cuda core (GP106-300)?

Ennek inkabb 1050Ti-nek kene lennie. Eleg becsapos lenne a csonkitas.

[ Szerkesztve ]

(#38) svensson válasza Z10N (#37) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Raadasul felesleges is szerintem, egy 1050 boven eleg lenne 960 CUDA-val.

ezotérikus malacológia

(#39) svensson válasza svensson (#38) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Na meg ugye 3 GB-os referencia 1060-ról nem is volt szó.

ezotérikus malacológia

(#40) M@rdel

M@rdel
(őstag)

(#41) Joker94Hun

Joker94Hun
(kvázi-tag)

Nagyon remélem hogy tényleg 93k környékén lesz az ára.Megérett a cserére az 580.Gondolkodtam a 970-en is de inkább 1060 legyen akkor màr😃

(#42) M@rdel

M@rdel
(őstag)

Egyelőre pletyka! 1060 3GB --> 1050

(#43) gbors válasza M@rdel (#42) üzenetére

gbors
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

128bit memoriaval es 4GBtal tobb ertelme lenne...

"You want I should pull the head off of him? I could make it look like an accident."

(#44) Mans20 válasza M@rdel (#42) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Na decemberig nem várok,inkább addig 950.A 3 GB meg kevés a 1050-re,főleg ha 970 szint lesz.

(#45) M@rdel

M@rdel
(őstag)

(#46) svensson válasza Mans20 (#44) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Ha 3 GB-os lesz a referencia változat, a gyártók úgyis nyomnak majd belőlük 6 GB-ost.

ezotérikus malacológia

(#47) Peat;) válasza svensson (#46) üzenetére

Peat;)
(PH! kedvence)

950-esből van 4 gigás?

(#48) core i7 válasza Peat;) (#47) üzenetére

core i7
(PH! addikt)

Nincs

[ Szerkesztve ]

A Videókártya manapszág drágaszág

(#49) svensson válasza Peat;) (#47) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Nincs, viszont az 50-es számozás ellenére valószínűleg nem is egy kategória lesz a kettő.

ezotérikus malacológia

(#50) Peat;) válasza svensson (#49) üzenetére

Peat;)
(PH! kedvence)

Ez találgatás. Előző gen alapján a memória fix, de majd meglátjuk. Sajnos azért odébb van a megjelenés, teszt után még egy kis idő mire jönnek a ref változatok és még több idő mire jönnek a custom verziók...vicc ami megy az új vga-nál. Igaz új játékok sincsenek, csak akkor miért hergelnek minket bejelentésekkel mikor nem is kapható az adott cucc. :)

Én ha idén veszek vga-t csak akkor teszem ha jár hozzá majd valami komolyabb játékkupon, mint pl witcher 3 a 960-ashoz. Azért csak egy 10-est nyer az ember úgy ha érdekli az adott cím, érdemes megvárni ilyen akciót is.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.