Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) laskr99 válasza Redneck (#21150) üzenetére


laskr99
addikt

Sose kell clean install.

(#21152) Paxker315


Paxker315
addikt

nézegettem külföldi shopoknál 1060-asokat, egész jó áron találtam

INNO3D GeForce GTX 1060 Gaming OC, 6GB GDDR5, DVI, HDMI, 3x DP (N1060-8SDN-N5GNX) 210 eur

INNO3D GeForce GTX 1060 iCHILL X3 V3 6GB GDDR5 - 2x DVI/HDMI/DisplayPort 220 eur

KFA2 GeForce GTX 1060 OC 220eur

külsőre az iChill sikeredett legszebbre, meg a neve is tetszetős. Megérheti bármelyik? Szállítási költség& áfa nem játékos, mert nem mo-ra rendelnék. :U

vagy felejtsem el, várjak még kicsit, milyen ajánlatok lesznek az évben?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#21153) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv! :R

Lenyitottam az összefoglalót és nem láttam benne ajánlott kártyákat,ezért kérdeznék. :)

Mewnnyire ajánlott egy Gainward 1060 6Gb ?

kieg. :

Több,mint jó áron juthatnék hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21154) , válasza akoska07 (#21153) üzenetére


,
addikt

Konkrétan ez a típus meg a Palit Dual az, amit én magam személy szerint semmi pénzért sem vennék meg saját részre. Eddig akármennyi példány járt nálam, mind idő előtt elpusztult, vagy épp már újonnan sem működött.

(#21155) akoska07 válasza , (#21154) üzenetére


akoska07
nagyúr

Wowww

Nem hittem volna...

Köszi. :R

---

Mennyi idő kellett az elhalálozás(ok)hoz ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21156) , válasza akoska07 (#21155) üzenetére


,
addikt

Néhány hónap, fél év, de kaptam már eleve hibásan is vadonatúj kártyákat ebből a 3712-es Gainwardból. Ezek közül voltak, amik egyáltalán nem adtak semmiféle életjelet, meg voltak amik igen, csak éppen terhelés hatására nem tudták megemelni az alap órajelüket.
Biztos vannak akiknek nem volt gondjuk a fenti típusokkal sem, én viszont folyton-folyvást szívtam velük, akárcsak a Gigabyte kártyáknál a ventizörgéssel, amik szintén előjöttek egy idő elteltével mind a Windforce, mind a G1 Gaming sorozat tagjainál (Aorust nem tudom, azzal nincs tapasztalatom).
Ezzel szemben mondjuk egy Gainward Phoenix viszont a kifejezetten ajánlható kategória, bár mondjuk az árban is máshol helyezkedik el. De már kézbe véve is akkora minőségbeli eltérés van van a két kártya között, mintha nem is ugyanattól a gyártótól származna.

Mennyiért vennéd amúgy azt a kártyát? Mert valójában minden csak ár függvénye, ha tényleg kellőképpen olcsó, és még van rá hivatalos bolti garancia is, akkor gyakorlatilag bukni nem fogsz tudni rajta ha tönkremegy még garanciaidőn belül.

(#21157) akoska07 válasza , (#21156) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát ez elég sz@rul hangzik. :DDD

Így még azt a @40-43K-t sem éri meg,ha elhal.
És ez már használt.
Igaz egy éve,ami már jóval túl élte azt amit te kipróbálhattál/használhattál.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21158) , válasza akoska07 (#21157) üzenetére


,
addikt

Garancia nélkül én nem merném megvenni. Egy videokártya azért nagyon nem az a kategória, ami ne tudna tönkremenni akár mindenféle előjel nélkül is.
(Most épp 2 db Asus videokártyát garanciáztattam, az egyik egy Expedition, a másik egy Strix. Ezek is tönkrementek rendeltetésszerű használat mellett is. Az egyik teljesen halott, se kép, se hang, se ventifelpörgés, de még a led sem világít rajta, hogy áramot kapna. A másik az látszólag működik, még a windows is betölt, csak éppen képet nem ad egyik kimenetén sem.)

(#21159) akoska07 válasza , (#21158) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát nem is tudom.

Nem tudom mennyire jellemző a 1060 kártyák elhalálozása.
NV-s múltamat tekint nulla,1060 nincs benne.
Sosem halt meg egy sem és gariztatni sem kellett,hogy hibás,pedig nem ma kezdtem. :)

Azt érzem vmi nálad nem kerek ott a gépben,ha ennyi 1060 elhal.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21160) , válasza akoska07 (#21159) üzenetére


,
addikt

Nem egy gépről van szó, sok gépről, illetve nem csak 1060-ak érintettek, hanem úgy kompletten a videokártyák.

(#21161) akoska07 válasza , (#21160) üzenetére


akoska07
nagyúr

Értem. :)

Nekem továbbra is fura miért hal el annyi videókártya.
Akár több gépben is.

Én eléggé veszettül cserélgettem a gépemet pár évvel ezelőtt és sosem halt el semmi,főleg nem videókártyák.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21162) , válasza akoska07 (#21161) üzenetére


,
addikt

Nem tudom, aki szervizeléssel foglalkozik, őt kéne megkérdezni, hogy konkrétan melyik alkatrészek azok, amik tönkre szoktak menni a VGA-kon. Van rajtuk "pár" darab.
Az egyik említett Asus kártyán pl. MOSFET Driver IC-ket cseréltek a szervizlap szerint. A másikat meg sem tudták javítani (vagy nem akarták, mert gondolom a javítás költsége túl magas lett volna), annak inkább visszaadták az árát.

(#21163) Redneck


Redneck
Topikgazda

Felraktam a 378.92 helyett a 399.24-et. Nagyjából ugyanazt a sebességet hozta, de egy cím érezhetően gyorsult (Destiny 2), mivel a 388-as verziók idején optimalizálták. Sajnos nem maradhatott, mert a Division rosszabbul futott, és találkoztam random nagy megakadással, amit korábban nem tapasztaltam.

DDU-val is felraktam, ShadowPlay és AB nélkül is megnéztem, úgy sem volt jobb a helyzet, szóval visszaállítottam mindent az ezer éves driverre. Ha lesz időm megnézem a 416.34-et. :U

Paxker315:
Nekem a Gaming OC van és eléggé bevált. 1070-es PCB, masszív hűtés.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21164) akoska07 válasza , (#21162) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem semmi.
Sosem volt ehhez hasonló élményem. :)

Viszont mos már félek a 1060 kártyáktól. :D

---

Szívesen venném,ha másoktól is kapnék infót 1060 kártyák elhalálozási arányát tekintve. ;]

Nem szertném a lányomtól hallani,.hogy apa mi a sz@rt vettél nekem... :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21165) Szabikaa20 válasza akoska07 (#21164) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nyugodtan vegyél 1060-ast!Egy kicsit még rádobsz és garisat is vehetsz használtan! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#21166) orc88 válasza akoska07 (#21164) üzenetére


orc88
őstag

Én és 3 haverom is Gigabyte windforce 2 kártyákat használunk több mint 1 éve, teljesen meg vagyunk velük elégedve :) :C

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#21167) , válasza akoska07 (#21164) üzenetére


,
addikt

Félned semmiképpen nem kell, eléggé jól sikerült darabok lettek szerintem, de ha egy mód van rá, akkor érdemes garanciával rendelkező példányt választani, akkor nem érhet kellemetlen meglepetés. Meg célszerű nevesebb gyártó jobb hűtéssel rendelkező példányait megcélozni.
Elhalálozási arányokat nem tudok én sem mondani, de ha mondjuk minden századik hal csak meg, és az pont a tied, és nincs már rá garancia, akkor azért az kellemetlenül fog gondolom érinteni.

(#21168) TechN7ne válasza Szabikaa20 (#21165) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ilyen AMD árak mellett senki ne vegyen 1060-at! :N

Én most rendeltem egy csont új 570-et nagyon jó árban hivatalos boltból ,jó persze fejembe megfordult hogy lecseréljem rá a 1060 am ,eladom jó árban az aprón aztán betartom az AMD t ,de inkább nem cserélek és maradok a zöld vonalon mivel erősebb is (65k ért szereztem az aprón még anno).

AMD t belerakom muter gépébe ,ennyi pénzért amennyiért megkaptam csont új bontatlanul ,hozzá nem nyúlok ahhoz sem.

(#21169) Szabikaa20 válasza TechN7ne (#21168) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Olvasd el az előzményeket is.... :) Én biztos nem venném egyik RX-et sem a 2x fogyasztása miatt...Inkább kifizetném a felárat!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#21170) akoska07


akoska07
nagyúr

Örömmel olvasom,hogy nem hal meg mindenkinél a 1060. :)

#21168 TechN7ne :

Én is majdnem beleléptem.
Aztán eszembe jutott,hogy G-Sync a monitor. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21171) TechN7ne válasza Szabikaa20 (#21169) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azért ,mert valószínűleg még nem volt személyes tapasztalatod velük ,nekem meg igen... :)
Ami késik, nem múlik :R

[ Szerkesztve ]

(#21172) Szabikaa20 válasza TechN7ne (#21171) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az igaz! :) De ha visszaolvasol nem azért mondtam/ajánlottam az 1060-ast,mert az jobb lenne,hanem az volt a kérdés, hogy vehetők-e,mert hogy "romlósak"...Na meg,hogy olcsón tudna szerezni 40körül.
Nemhiszem,hogy nekem valaha is lesz Radeonom...
Talán a gépem gravirozásán is látszik,hogy eléggé elvakult NV fan vagyok... :DDD :DDD Most firkáljam át?! xD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#21173) SyMbioTe válasza akoska07 (#21170) üzenetére

Na, akkor én becsatlakozom, nálam az elhalálozós, utóbbi hsz.-ekben elátkozott Gainward Bliss 1060 van, amit legelőször linkeltél :D

Eddig semmi gondom nem volt vele, 2,5 év garanciával vettem még nyáron, hangja alapon nincs, játék alatt azért megjön, de cserébe egyátalán nem melegszik erőteljesen. Szóval nekem összességében eddig pozitív a tapasztalatom vele. :K

(#21172) Szabikaa20
Hát nem lenne jobb így? :DDD
[kép]

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#21174) Szabikaa20 válasza SyMbioTe (#21173) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De de sokkal jobb! :DDD :DDD :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#21175) TechN7ne válasza Szabikaa20 (#21172) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én sem vagyok az ,Intel/Nvidia gépeket használok. :)
Viszont arra emlékszem ,hogy egy x3 450 el szerencsétlenkedtél ez előtt. ;]

Igazad van ,nem olvastam visszább ,azt hittem általánosan melyiket érdemesebb most venni a 1060 árában...

[ Szerkesztve ]

(#21176) Szabikaa20 válasza TechN7ne (#21175) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen,jól emléxel.... :B Viszont sokáig csak nagy ritkán használtam a gépet.Ilyen nagy PC felújitás 2007-óta nem történt nálam.De másnak raktam össze gépeket elég sokat mind AMD-s volt és én is mióta az eszemet tudom AMD-s voltam.Utoljára Intelem egy Intel Celeron A 333MHz volt... :DDD Kellett egy kis utánna olvasás meg kérdezgetés,hogy képben legyek ismét.VGA-im meg csak GeForce-im voltak.Soha nem volt Radeonom.Illetve 1x egy notebookba egy HD5650,ha jól emléxem.
Most csak a kisfiam miatt raktam össze új gépet,hogy tudja a Just Cause 3-at játszani,igy kezdődött a felujitás. :D Most meg már ha adott a dolog akkor miért ne játszak én is új játékokkal. :))

Ja még annyit,hogy az az Athlon X3 sokmindenre elég volt nem éreztem,hogy jobb CPU kéne csak már most mikor megvettem az 1060-ast.A GTX 550 utánna egy 560-hoz bőven jó volt. :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#21177) akoska07 válasza SyMbioTe (#21173) üzenetére


akoska07
nagyúr

Őszintén örülök,hogy ide IS írtam. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21178) Ciccuka válasza akoska07 (#21155) üzenetére


Ciccuka
veterán

Marhaság amit ír. Nekem hibátlanul működik a Palit (már kb. 1 éve). Régen a Gainward-al se volt probléma.

Palit és a Gainward kártyák jó vételek. Sokra egész tűrhető GPU (kevésbé melegedő) és Ram kerül.
A tápegységen is nagyon sok múlik (pl. Seasonic-ok eléggé megbízhatóak) és az alaplapon (foglalat), valamint a minőségi beszerelésen.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21179) , válasza Ciccuka (#21178) üzenetére


,
addikt

Neked hibátlanul működik 1 egész darab VGA? Az igen! Ez alapján akarod sértő módon kommentálni mások tapasztalatait? Na ez az igazi marhaság!

(#21180) , válasza Ciccuka (#21178) üzenetére


,
addikt

Ráadásul még az az 1 db VGA sem az a típus, mint amiről szó volt!

(#21181) wwenigma válasza , (#21179) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hány példány járt nálad? Az összes, kivéve amit ő kapott?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21182) orc88 válasza wwenigma (#21181) üzenetére


orc88
őstag

???
A tag leírta a talasztalatait több azonos tipusu kártyáról, erre kétségbe vonja az állítását az alapján hogy nála meg hibátlanul megy 1 ugyanilyen kártya. (Teljesen logikus... :U )

Szerk.: Még a tipus sem egyezik :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#21183) wwenigma válasza orc88 (#21182) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Teljes gyártott mennyiség ertekelhetetlenul kicsi toredekresze....de mondhatom én is hogy nálam meg 10 járt és minden okés.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21184) , válasza wwenigma (#21181) üzenetére


,
addikt

Én a nálam járt példányokról írtam le a tapasztalataimat, és közöltem, hogy emiatt én magam saját részre nem vennék ilyent. Nem a 1060-akról beszéltem összességében, nem is a Gainward márkáról beszéltem, hanem egy konkrét típus nálam járt példányairól.
Vagy arra irányult a kérdésed, hogy hányféle 1060 járt már nálam? Az összes létező gyártó összes létező típusa (kivéve a Gigabyte Aorus, azzal valahogy még nem hozott össze a sors).

#21183:
Így van, nem az összes legyártott darab fordult meg nálam, na de ilyent én nem is állítottam. Másnak még lehet szerencséje az adott típussal, ettől függetlenül én magam továbbra sem venném meg, mert gond volt velük, ezt írtam le. Arra való a fórum, hogy mindenki leírja a tapasztalatait, így a kérdező el tudja dönteni, hogy bevállalja-e az adott típust vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#21185) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
van egy evga gtx 1060 ssc 6gb amin észre vettem h meg van égve 3 kis alkatrész, befolyásolhatja a kártya müködését ?

(#21186) TechN7ne válasza nandi17 (#21185) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van rá garancia? Mitől égett ez meg annyira? :Y

Evga nagyon rugalmas a garancia ügyintézésben ,ezt nem engednék meg maguknak és rögtön cserélnék ,ha csak te nem egy láng pisztollyal neki álltál leégetni...
120w os kártya így nem éghet le ,mit csináltál vele?

(#21187) nandi17 válasza TechN7ne (#21186) üzenetére


nandi17
tag

sajnos igy vettem ,garancia nem volt rá,
előző tulaja sem vette észre ,müködött nála hiba nélkül

(#21188) TechN7ne válasza nandi17 (#21187) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mikor vetted? Azonnal küld vissza...

(#21189) nandi17 válasza TechN7ne (#21188) üzenetére


nandi17
tag

tegnap vettem át , menyit birna igy a kártya ?

(#21190) TechN7ne válasza nandi17 (#21189) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ilyenekbe bele se menj ,lehet egy órát ,lehet 2 napot ,de lehet 3 hónapot... ,érted?
:N

(#21191) nandi17 válasza TechN7ne (#21190) üzenetére


nandi17
tag

igen, irtam neki h ezt el kell valahogy intéznünk, bizonyos összeget ajánlott fel amit vissza akar küldeni ,
de még nem fogadtam el , inkább vissza küldöm az illetőnek

(#21192) TechN7ne válasza nandi17 (#21191) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is vannak foltok a kártyán: [link]
Aztán kaptam utbaigazítást ,hogy ez nem égés: [link]

Viszont ,a tieden kajak meg vannak égve a cuccok... :F

Mindenesetre ITT is kérdezz rá. :R

(#21193) nandi17

Ilyeneket nem is szabad ,én vagyok olyan emberi hogy nem adok el ilyet ,max. ha kellően informálom a vevőt az állapotáról mielőtt átvenné.

[ Szerkesztve ]

(#21193) nandi17 válasza TechN7ne (#21192) üzenetére


nandi17
tag

igen. és attól tartok h tényleg bár mikor meg álhat a kártya , és idővel tovább sem merném adni

köszönöm a gyors válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#21194) Redneck válasza nandi17 (#21191) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem ne fogadd el. Add vissza kártyát, és kérd vissza a lóvét. A képek elég kis felbontásúak, de valami gányolásnak vagy égésnek tűnik. Én biztos nem szeretnék ilyen kártyát. :(

TechN7ne:
A tiéden nem látok ilyen gányolt vagy égett foltot. Az övé olyan mintha valami utólagos forrasztgatás lenne az égés helyén.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21195) , válasza nandi17 (#21191) üzenetére


,
addikt

Üzleteld vissza vele, ne bizonyos összeget adjon vissza, hanem az egészet, ez átverés. Hogy létezhet, hogy ő nem látta, hogy ilyen a kártya?

(#21196) nandi17 válasza Redneck (#21194) üzenetére


nandi17
tag

nem tudom menyire látni a képen de három kis micro chip totál el van égve

(#21197) nandi17 válasza , (#21195) üzenetére


nandi17
tag

én amit eddig eladtam azt mindig át néztem-nézem és soha nem volt gond

(#21198) wwenigma válasza nandi17 (#21185) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ránézésre 3 kis smd kondi aminek a fegyverzetét rövidre zárták valamikor és megégett/raegett, éles kép jobb lenne mikroszkóp alatt itt melóban. :D Ha nem zarlatosodik be maga a kondi, igazából baja nagy nem lehet. Ha nem vitatta előző tulaj akkor tudott róla....

Legjobb lenne szerintem is visszacsinálni az üzletet.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21199) Redneck válasza nandi17 (#21197) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Bárkivel előfordulhat hogy elnéz valamit, de ez legyen az ő gondja. Egy normális eladó ilyen esetben azonnal visszaadja a pénzt. :U

wwenigma:
Azért én nem kockáztatnék a helyében. Még a legolcsóbb 1060 sem annyira filléres tétel, hogy csak úgy benyelje az ember az esetleges bukót.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21200) nandi17 válasza wwenigma (#21198) üzenetére


nandi17
tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.