Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) TechN7ne válasza Viktor77 (#21550) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:R

(#21552) Speed® válasza ADAM1337 (#21546) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sima 2600at nem találtál jó áron? Nem tud többet a 2600X, ha OC is lesz :N
Tetszeni fog a platform :K

(#21553) ADAM1337 válasza Speed® (#21552) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Boltból veszek mindent, remélem azért az x-ek tényleg válogatottak.
Egyelőre majd az elkövetkezendő napok a belakásról szólnak meg ismerkedek a platformmal.
De remélem jobban pörgeti majd a vga-t, mint a régi i7.

(#21554) Speed® válasza ADAM1337 (#21553) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Xnél ki van tolva a TDP, csak emiatt tolja feljebb az XFR/PB..gondolt a laikusabb teljesítményorientált rétegre is a gyártó. De ha valaki nekiáll OCzni a sima verziót, ugyanoda lukad ki :)
Illetve a TCTL offset miatt az Xekkel jobban sereg a hűtés, hogy hűvösebb legyen a proci, ez is a magasabb boostot szolgálja..és emiatt is jobb a sima, ott valós hőmérséklet alapján lehet belőni a vezérlést.
Szóval összességében egy nem laikus jobban jár a simával, ezért javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#21555) ADAM1337 válasza Speed® (#21554) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen a tdp-s részét tudtam, hát előszór megnézem alapon nem hozzányúlva.
Aztán ha jön a 3. gen és hoz lényeges változást beruházok rá.

(#21556) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Vásároltam egy GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6Gb-os vga-t és nézegettem a hőmérsékletét.
Szerintetek mennyire normális, hogy Idle-ben 47-50 fokos a kártya és hosszabb terhelés után pedig 70-71 fok?

[ Szerkesztve ]

(#21557) ollie válasza fogirobi (#21556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Merthogy sok a 70 fok szerinted?

***

(#21558) fogirobi válasza ollie (#21557) üzenetére


fogirobi
senior tag

Én sokallom azt is meg az Idle-t is. Bár nem értek hozzá, nem tudom ennél a kártyánál mi a normális, ezért kérdezem. Lehet felesleges az aggodalmam.

(#21559) Viktor77 válasza fogirobi (#21558) üzenetére


Viktor77
titán

60 fokig nem is mennek a ventik, így tűnhet magasnak az idle hőmérséklet. Ha soknak találod, MSI AB-vel állíts be egy minimum fordulatot (kb. 25%), hogy járjon a levegő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21560) fogirobi válasza Viktor77 (#21559) üzenetére


fogirobi
senior tag

Ha azt mondjátok, hogy ez így normális és megfelelő, akkor nem igazán akarok állítgatni rajta semmit.

(#21561) Csupingo válasza fogirobi (#21560) üzenetére


Csupingo
veterán

Az idle hőfok kicsit sok. Normál esetben 38-43 fok között szokott lenni. Terhelve közel átlagos. Tűrhető szellőzése van a háznak? Nincs 3 kijelző a kártyán, vagy 4k-s, 120, 144 Hz-es megjelenítő? Sima win asztalnál nézd meg, hogy visszaállnak e az órajelek minimumra, pl. gpu-z-vel. Ha nem, akkor ilyenek miatt lehet, vagy rossz driver aminél beragad az órajel, vagy bányászvírus.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21562) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Szevasztok!

Egy 6GB-os Giga WindForce OC-m van.A kérdés,hogy mennyit futnak ezek kb határon?
Most a gpu 2050-70 körül megy a ram pedig aszem 9000en...

Origin:Memphis79HUN

(#21563) laskr99 válasza Memphis79 (#21562) üzenetére


laskr99
addikt

Kb az a határ. Nekem a gaming X 2050-nél kifulladt, hibázott.

(#21564) RetepNyaraB válasza Memphis79 (#21562) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha a ram megy 9000-et plusz fesz nélkül, az nagyon jó. Kérdés, mennyire izzik közben; nem egészséges megfőzni és a gpuz nem írja a vrm hőfokot...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21565) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Köszi,akkor ez marad max. :DDD

Origin:Memphis79HUN

(#21566) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok

lecserélném a mostani vga-m, egy 1060 6GB lenne az utódja. van valami bestbuy márka/konkrét típus, esetleg ami valami miatt kerülendő? az utóbbi 3 vga-m Gigabyte volt, semmi gond nem volt velük, de nem ragaszkodom a márkához :N

köszi!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21567) Trailblazer válasza rétisün (#21566) üzenetére


Trailblazer
addikt

MSI Gaming X-et szereztem be egy barátom javallatára most, nagyon rendben van. Max. hőfok a jól szellőző házamban 65 celsius volt, mindez néma csöndben. Nekem ezek a fő faktorok, jelesre vizsgázott.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21568) RetepNyaraB válasza rétisün (#21566) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég sokszor kitárgyaltuk, de tessék:

Giga WF sorozat szenved a kerregő ventiktől, én nem erőltetném, de ahogy gondolod. Ellenben a mini itx verzió rendben van.

MSI gaming X, Zotac AMP Extreme, Aorus, Strix, Gainward Phoenix (GS) teljesség nélkül. Van, aki az Asus Dualra esküszik, pedig az nem egy drága fajta.
Alap verziók többnyire hangosak és nem feltétlenül tudod kihúzni belőlük a maximumot, olcsó tápellátás és hűtés problémák miatt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21569) , válasza RetepNyaraB (#21568) üzenetére


,
addikt

Gigabyte-ból a G1 Gaming sorozat is érintett a zörgő/kerregő ventilátorok problémája kapcsán.

(#21570) rétisün


rétisün
veterán

!köszi mindenkinek! nem raggaszkodom. Gigabyte-hoz, az elôbbiek alapján szerintem MSI lesz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#21571) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy Gigabyte 1060 3GB-os kártyám, amin van 2 DVI, 1 HDMI 2.0 és 1 Display port 1.4 kimenet.

Az egyik DVI-ra van kötve a monitor, a HDMI megy az erősítőbe, azon keresztül megy a hang. Megoldható lenne, valahogy, hogy a fennmaradó Display port-ot kötném valahogy a 4K TV-re s a kép azon keresztül jutna a TV-re (ami valami másodlagos, vagy harmadlagos monitor lenne)? Az erősítőm sajnos nem továbbít 4K-t...

Köszönöm!

(#21572) wwenigma válasza Rederik (#21571) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egy Displayport-DVI átalakito? Én most vettem sima DP-DVI kabelt masodlagos monitorhoz mert eleg az 1080p de 4K-hoz DP-n keresztul szerintem aktiv kell és figyelni hogy 4k60-at tudja HDMI 2.0. HDR-rel kapcsolatban nem tudom mi a módi hogy átmenjen...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21573) Csupingo válasza Rederik (#21571) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem simán. 4 kijelzőt tud kezelni a kártya.

Jahh, közben arról megfeledkeztem, hogy nincs dp a tévén, ugye? Esetleg azt kéne kipróbálnod, hogy egy mezei dp - hdmi kábellal kötnéd be az erősítőt, a tv-t pedig hdmi (high speed with ethernet kábel)-vel.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21574) Rederik válasza Csupingo (#21573) üzenetére


Rederik
tag

Sziasztok,

Abban nem vagyok biztos, hogy display port ++os-e a kártya, szerintem nem, s csak sima display port van rajta...
De akkor ha jól értem működnie kell a dolognak.

(#21575) Csupingo válasza Rederik (#21574) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a htpc topikba is kérdezz rá, hogy egy hdmi bemenetes erősítő működik e dp-portról is dp-hdmi kábellel. (Vagy talán van jobb ötletük is.) Ami első megoldást javasoltak, annak elvileg működnie kell, csak a hdmi 2.0 és a 4k miatt elég drágák azok az átalakítók.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21576) wwenigma válasza wwenigma (#21572) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ize, természetesen Displayport-HDMI kabel/atalakito, csak rosszul irtam. A kabel amit vettem az DVI-s. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21577) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, az Asus Dual-nál zörög az egyik venti. Ez ilyenkor gari?

***

(#21578) TechN7ne válasza ollie (#21577) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Simán ,ne hagyd magad!

(#21579) -Nomad-


-Nomad-
tag

Üdv! Multi gamekhez (wows,wot) elég lenne ez a vga?[link]

(#21580) ADAM1337 válasza -Nomad- (#21579) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A játék topikja jobban irányadó lehet, de szerintem simán.
Kérdés még az hogy milyen konfigba akarod a kártyát ? (Én helyedben a 6gb-set venném meg, nálam fullhd-ba multiba is bőven 3-4gb vramot használnak a játékok)

(#21581) -ZeeZee- válasza -Nomad- (#21579) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Én egy 750 Ti 1GB-tal játszottam médium beállításokkal, azon sem szaggatott. Azóta egy 1060 6GB-os van, ultra beállításon simán fut FHD-ban 70+ FPS-sel. I5-4690 van mellette.

(#21582) hyperst74 válasza -Nomad- (#21579) üzenetére


hyperst74
csendes tag

nekem 27" full hd,i5 4690k-val Ultrán 80+fps van ezzel [link]

[ Szerkesztve ]

(#21583) nesh_019


nesh_019
senior tag

elkezdték már szoftveren lassítani az új drivekkel az előző generációt?[ GTX 1060 és társait ]

Hamarosan biztos elkezdik mert gyengült a tavalyi a VGA piac eladása a 2017-eshez képest :DD :DD

Amúgy azt megszabad kérdeznem hogy mennyit érhet használt piacon a 2017.03 vásárolt hibátlan állapotú GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit-em?

Szemezgetek a RTX 2060-al. :D :DD

Sorry csak nem találtam olyan topikot ahol beáraznák.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#21584) TechN7ne válasza nesh_019 (#21583) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha azt mondjuk 20k ,akkor kirakod annyiért?
Soha nem értettem ezt a beárazást ,meg tudod te is nézni mennyibe mennek... :)

(#21585) nesh_019 válasza TechN7ne (#21584) üzenetére


nesh_019
senior tag

60-70k között árulják ezt használtan.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#21586) TechN7ne válasza nesh_019 (#21585) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

és Láss csodát ,megadtad magadnak a választ. :)

(#21587) RetepNyaraB válasza nesh_019 (#21585) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyébként van beárazós topik, keress rá. Ettől függetlenül megnézed az aprót és ha hamar el akarod adni, belövöd az átlag alá.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21588) 97bandy


97bandy
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy egy propelleres EVGA 6GB 1060-at. Azt vettem észre, hogy betámaszt 82-83 fokra játék közben és onnan nem mozdul se le, se fel. Mennyire helyes ez a működés? Nem nagyon láttam még ilyet ezelőtt.

(#21589) RetepNyaraB válasza 97bandy (#21588) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kicsit sok az a hőfok. Milyen ház, van-e OC rajta?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21590) 97bandy válasza RetepNyaraB (#21589) üzenetére


97bandy
tag

Dell XPS ház, elől-hátul egy-egy 9cm ventivel, felső tápos. A kártya beállításait én nem piszkáltam, gyárilag sem oc-s
Elvileg ő az: [link]

(#21591) RetepNyaraB válasza 97bandy (#21590) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A ház hűtés biztos nem acélos, sőt. Talán ennyi is elég, hiszen kicsi hely, egy venti, relatív komolyabb teljesítmény (a kétventis változatok is 70 fok körül vannak terhelve, ez alól talán csak a strix, aorus kivételek).
De ha nem garanciális már, én szétszedném, kitisztítanám és kapna egy normális pasztát.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21592) 97bandy válasza RetepNyaraB (#21591) üzenetére


97bandy
tag

Igen, én is azt tenném. Csak azért próbálom körülhatárolni a problémát, mert ha gázos, akkor inkább szólnék az eladónak, mintsem szétszedjem a kártyát. Még rajta van a plomba a hűtő csavarján.

(#21593) Viktor77 válasza 97bandy (#21592) üzenetére


Viktor77
titán

El kell keserítselek, szart vettél. Ez a sima bordás (olyan mint egy Intel hűtő), nem fog elbírni 120W-tal. Csak a Superclocked-et szabad megvenni, nekem is az van [link], az fasza hőcsöves, minden jóval. Nem látom 65 fok felett egy kb. 24 fokos szobában.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21594) Viktor77 válasza Viktor77 (#21593) üzenetére


Viktor77
titán

Superclocked

Sima

Az enyém ráadásul meg van fejelve plusz bordával a memóriákon, egyebeken:

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21595) 97bandy válasza Viktor77 (#21594) üzenetére


97bandy
tag

röviden: LOL
Mindjárt ránézek, de nekem egy ezüst/fém színű valami rémlik a venti mögött.
Ha tényleg ilyen kis izé, akkor van itthon egy 750-em, rápróbálom annak a hűtését ha rámegy.
Amúgy amennyivel áron alul volt, még ha veszek rá egy rendesebb hűtést, akkor is jó lehet.

Szerk: A backplate nélküli nálam most kifejezetten előnyös volt az alaplap miatt :U

[ Szerkesztve ]

(#21596) Viktor77 válasza 97bandy (#21595) üzenetére


Viktor77
titán

Az összes backplate nélküli, a borda a hűtő és a kártya között van.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21597) 97bandy válasza Viktor77 (#21596) üzenetére


97bandy
tag

Bocs, este van :))

(#21598) bobalazs válasza 97bandy (#21597) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

MSI Afterburner, control F
https://prohardver.hu/tema/nvidia_geforce_gtx_1060_gp106/hsz_19464-19464.html

Így alulfeszeled nem megy olyan magasra a hőfok. Pasztára azért nézzél rá jól fekszik e a magon.

(#21599) Trailblazer válasza 97bandy (#21595) üzenetére


Trailblazer
addikt

Superclocked kivitelű 3 gigás 1060-asra vettem anno Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II-t, mert nekem az a gyári hűtés se tűnt túl hatékonynak. No de amikor felkerült az új, 61 foknál többet nem láttam (mondjuk jól szellőző házam van), mindezt néma kussban.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21600) 97bandy válasza bobalazs (#21598) üzenetére


97bandy
tag

Most írtam az eladónak. Ha megmarad a kártya, akkor majd végignézegetem ezeket. Egyelőre a paszta részét sem piszkálnám azért, amit lentebb írtam.
BTW azért nekem az magas, hogy "trükközni" kell és nem működik out of box úgy, hogy minden klappol.
Ha elégtelen a gyári hűtés, akkor az érdemelne szívlapátot, aki ezt így kiadta. Legalább akkor korlátozzák le valamennyire az órajelet úgy, hogy ne a throttling peremén táncoljon a kártya a hőfok miatt. Még az is sokkal elfogadhatóbb lenne, mint ez így.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.