Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Trailblazer válasza skt (#22500) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kritérium? Szólóventis, dualventis, méret számít?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22502) skt válasza Trailblazer (#22501) üzenetére


skt
tag

Dual, matx hazban lesz (pontos tipust meg nem almodtam meg) :D
Igazabol a jo hutes a lenyeg

(#22503) Trailblazer válasza skt (#22502) üzenetére


Trailblazer
addikt

Többször volt téma már itt, de nem változnak a favoritok: MSI Gaming X (nekem is ilyen van), EVGA Superclocked, amit én személy szerint ajánlanék. Gigabyte-okról az hírlik, hogy idővel meghangosodnak. Persze ha az ember költ rá és megfixálja vagy pótolja a hűtést valami 3rd party megoldással, úgy nem elvetendő.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22504) Bjørgersson válasza skt (#22502) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI Gaming X! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22505) skt válasza Bjørgersson (#22504) üzenetére


skt
tag

Az a baj, hogy itt apron csak gari nelkul vannak, de igyekszem vadaszni egyet! :DD

(#22506) rasotamas


rasotamas
veterán

Létezik, hogy mióta rádugtam a második monitort a 1060-ra, mindkét monitor kikapcsolása után kikapcsol valamiért a dlna megosztás? Újraindítottam, működik (tv látja a filmeket meg a gépet) visszamentem, kinyomtam a monitort, visszamentem a tv-hez, nem látja. Vagy a windows energiagazdálkodási profil kapcsolná ki? Lehet hogy eddig kiegyensulyozott volt most meg ryzen-es, de éjszaka energiatakarékosra raktam játékkal afk-olni és működött.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22507) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
lenne egy problémám és nem tudom melyik topicba írjam meg, hátha itt is tudtok segíteni majd több topicba is feldobom.
Van egy Gainward GTX 1060 6Gb videó kártyám, erre korábban két megjelenítő volt csatlakoztatva:
Display port - LG lg34uc79b - 21:9-es 2560X1080 felbontású monitor 100HZ-en
HDMI - Sony vpl-vw270es projektor 3840X2160 50Hz-en
Ez tökéletes működött mindegyik megjelenítő ezen a felbontáson ment, a filmnézésnél a sony kadenciahelyesen vitte a 4K HDR BT2020-at 23,976Hz-en.
Az LG lg34uc79b monitort megkapta a fiam. Nekem meg lett egy Dell alienware aw3418dw monitorom.
A probléma a következő:
Ha egyedül a dell alienware aw3418dw monitor van rádugva display porton, akkor tökéletesen működik 3440X1440 felbontáson 100Hz-es frissítéssel.
Ha egyedül a sony van rákötve HDMI-n keresztül, akkor tökéletesen működik a projektor 3810X2160-on felbontáson.
Viszont ha mind a kettő rá van kötve a videó kártyára, akkor a Projektor átvált 1080P - 60Hz-re, a monitor meg valami értelmezhetetlen torzult 4:3-as felbontásra.
Az Nvidia vezérlőpult sem 100-as. Hiába adom be a sonynak a 2160P-t nem fogadja el és hiába adom meg a Dell-nek a 1440-es felbontást még a képfrissítést sem tudom állítani.
Külön külön működik, de ha mindkét megjelenítő megy nagyon nem okés.
Nem tudjátok mi lehet ez? Sok a kártyának a Display porton és a HDMI-n keresztül kiküldeni ezeket a felbontásokat?
Érkezni fog egy 2070 super nem tudom az megoldás lesz-e de eléggé aggaszt, hogy az LG-vel ment a Dell monitorral meg ilyen fura felbontásom van. Egyáltalán azt sem tudom , VGA probléma-e. Új drivert is felraktam úgy hogy mind a két megjelenítő ment, nem segített.
Kösz a tanácsokat előre is .

(#22508) RetepNyaraB válasza Khaosz55 (#22507) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bár lövésem sincs, a 2X4k lehet, hogy sok a kártyának.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22509) bobalazs válasza RetepNyaraB (#22508) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.

Display Support
Maximum Digital Resolution
7680x4320@60Hz

(#22510) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Rájöttem. A másik monitornál nem volt ez. Szóval amikor be van dugva a HDMI és a displayport akkor rossz felbontású a kép. Ezután a nvidia controll panelbal ki kell venni a pipát az egyik megjelenítőről és beállítani a felbontást, utána meg visszapipálni a másik megjelenítőt és beállítani a felbontást.

Tehát külön külön kell beállítani a felbontásokat, úgy hogy csak 1 aktív. Korábban nem volt ilyen probléma ezt is megtanultam, sok időt elcsesztem vele. :((

[ Szerkesztve ]

(#22511) bobalazs válasza Khaosz55 (#22510) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az a lényeg hogy kitaláltad, nyert a leleményesség. :C

(#22512) Pécsi gyerek válasza bobalazs (#22511) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Üdv,a napokban beszereztem egy msi gtx 1060 oc (ddr5x) kártyát.Nagyon jó kis teljesítménye van,főleg az rx 460 után :D A kártya hibátlan,teszi a dolgát.Egy amit észrevettem ami zavar,játék közben 2-3 percenként felpörgeti a ventilátort úgy rendessen pár másodperce.Utána visszaáll alacsony fordulatra.Lehet evvel mit kezdeni?Mi ez driver hiba? :F
Bekell állítani egy egyedi ventilátor profilt azt jóvanazúgy ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22513) bobalazs válasza Pécsi gyerek (#22512) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Volt ugyan hibás drájver ilyen témájú, de már nagyon régen.
Meg van szerintem zakkanva a kártya. Főleg a biosba lévő hőmérséklet-venti fordulat szabályzásra gondolok, nem stimmelhet gyárilag rajta valami. Amúgy tippem nincs hogy mi okozhatja.
Használj egyedi ventillátor profilt, és gratula az upgradehez, Jó érzés lehet neked most.

(#22514) Pécsi gyerek válasza bobalazs (#22513) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

"Főleg a biosba lévő hőmérséklet-venti fordulat szabályzásra gondolok, nem stimmelhet gyárilag rajta valami." Hogy lehet gyárilag rossz beállítást rakni a kártya biosába :F
Anyira nem idegesít hogy eret vágjak,de ha még is beszeretném állítani ezt a venti profilt akkor milyen programmal érdemes?Vagy van az nvidia driverban ilyen opció.
(hülye volt radeonos vagyok bocsiii :DDD ) Amúgy köszi, jó érzés hogy minden jobban szalad :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22515) RetepNyaraB válasza Pécsi gyerek (#22514) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tegyél fel afterburnert, az a legsokoldalúbb és stabilabb. Ráadásul msi, ha ez fontos :P
Beállításokban manual fan pipa, beállít, főoldalon venti szabályzó mellett balra fogaskerék bekapcsol, jobbra marad auto. Leokéz.
Futtasd le benne az automata oc scannert is; általában megéri (de ártani semmiképp nem fog).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22516) Pécsi gyerek válasza RetepNyaraB (#22515) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm este kipróbálom :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22517) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Hát azért az Armor mégse Gaming X, e téren is kiderül...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22518) Bjørgersson válasza Trailblazer (#22517) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem volt olyan 1060 Gaming X-em, aminek csak az egyik ventije porgott fel, de az 100%-on. Ugyhogy ez most nem jott be. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22519) rasotamas


rasotamas
veterán

Nekem Gigabyte G1 gaming van, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Egyesek panaszkodtak, hogy a ventilátorok pár év után be tudnak hangosodni, tehát cserélni kell (ebay/ali stb), de a hűtése tökéletes, magasan boostol és halk is. Ha majd egyszer a ventit cserélni kell ki fogom cserélni és megint tökéletes lesz, én kifejezetten örülök, ha egy ilyen cserélhető perifériális elem a gyenge pontja valaminek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22520) Pécsi gyerek válasza Trailblazer (#22517) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ennek azért még olvass utána :U Ebben a gtx 1060 szériában kb ugyan az csak nincs rgb led,meg hátlap,meg eggyel régebbbi szériának a hütése ami kb a különbség. :) De mondhatnám hogy kedves fórumtársunk kolopele több 2080 ti-t küldött vissza a jobbik fajtából.Szóval... :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22521) bobalazs válasza Pécsi gyerek (#22514) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem úgy értettem hogy gyárilag rossz, hanem a gyári értékek elbaszódtak, ergo megnyekkent a kártya.
Csak megsúgom hogy evga precisionnel meg tudtam anno bolondítani úgy a kártyát, hogy bebugolt de olyan szinten hogy be sem kapcsolt a hűtője nagy hőn sem. Addig szórakoztam a beállításokkal majd a progit letöröltem, a részletekre már nem emlékszem.
Akkor jöttem rá mikor monitoroztam.
Majd a progit újra felrakva alapra állítottam az egészet úgy lett a jó.

(#22522) Pécsi gyerek válasza bobalazs (#22521) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Este teszek egy próbát a ventilátor profillal,azt meglátjuk.Msi kártyához csak jó lesz az Msi after... :DDD
De lehet megnézem egy régebbi driveral is,ki tudja. :U

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22523) RetepNyaraB válasza Pécsi gyerek (#22522) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindenképp jól jársz az egyéni profillal. Azt nem tudom fan stopos-e a kártya, de pár ponttal be tudsz lőni kellemes hang és hő szintet, amit a gyári görbe vagy tud, vagy (többnyire, főleg alacsony árfekvésben) nem.

Mindenesetre NE legyen egyidőben több aktív tuning program a gépen. Valóban rondán be tud bugolódni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22524) Trailblazer válasza Bjørgersson (#22518) üzenetére


Trailblazer
addikt

De azért azt tudod, hogy nem ez a jellemző. Az már más kérdés, hogy Murphy bárhová beteheti a lábát. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22525) Pécsi gyerek válasza RetepNyaraB (#22523) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Fanstopos igen,de engem az sem érdekel ha folyamat pörög 1000-1200 vel a venti és tartja a hőt. :) Nem néztem még a venti fordulatot de nagyon csendes ez a kártya. :))

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22526) Bjørgersson válasza Trailblazer (#22524) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha sorozatban lett volna vagy féltucat rossz Armorod, megérteném, hogy ennyire lehúzod. :) Na mindegy, szerintem közel sem annyira rosszak, a hűtésük valamivel gyengébb a Gaminghez képest, egyébként meg ugyanaz mindkettő. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22527) bobalazs válasza Bjørgersson (#22526) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rx 570 Armorom volt, osztom, szerintem sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#22528) Trailblazer válasza Bjørgersson (#22526) üzenetére


Trailblazer
addikt

És félre is érted. Az előző poszt arra vonatkozott, hogy felpörgős Gaming X-ed volt, ahogy írtad. Erre született a válasz, hogy abból sem ilyen mind. Eszem ágában sincs lehúzni semmit.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22529) Bjørgersson válasza Trailblazer (#22528) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ertettem en, csak rossz hozzaszolasra valaszoltam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22530) Trailblazer válasza Bjørgersson (#22529) üzenetére


Trailblazer
addikt

:R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22531) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Hjaj mi lesz velünk nvidia használókkal 🙉🙊🙈🤣😂 [link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22532) bobalazs válasza Pécsi gyerek (#22531) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Még az idén, aztán január van.
Félni kell, mert Nvidia gyilkos. Megöli az Nv kártyákat. ;]

(#22533) Pécsi gyerek válasza bobalazs (#22532) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C Nem az amd nvidia ellentétet akartam növelni csak a nevetséges címre akadtam ki. :DDD :B

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22534) bobalazs válasza Pécsi gyerek (#22533) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én is.

(#22535) Dragon3000 válasza Pécsi gyerek (#22531) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az nv ijedtében pottyant egy 3xxx sorozatot :D

(#22536) Laraxior


Laraxior
titán

1.4a hdmi kabellel menni fog a 4K@60Hz? Vagy masik kabel kellene ehhez?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22537) Dragon3000 válasza Laraxior (#22536) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahhoz a 2.0-s sávszél kell, de meg kell nézni a kábelt, ha jó minőségű 1.4 volt, akkor lehet, hogy megy vele, elvégre a drágább jó minőségűek között sok volt, ami megfelelt a 18Gbps sebességhez, persze ezt a kábel leírásában fel is tüntették a gyártók.

(#22538) bobalazs válasza Laraxior (#22536) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

a hdmi2 csatlakozo biztos hogy tudja.
[link]
itt a táblázat, nem tudja teljes színsélességgel az 1.4a a 60hzet 4kn.
a 2.0–2.0b 2.1az tudja.

[ Szerkesztve ]

(#22539) Laraxior


Laraxior
titán

Csak gyorsan raboktem rendelesnel, fene se figyelte, utana jutott eszembe h van mar mindenfele. Koszi a helpet.

[link]
Ez volt az. Kettovel feljebb ott van a 2.0-s... :W :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22540) Csupingo válasza Laraxior (#22539) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes neve van, mert hivatalosan úgy hívják, ha minden igaz, hogy high speed with ethernet. Az tud 4k 60Hz-et is. Mivel ennek is hasonló neve van, lehet, hogy szerencséd lesz. :) Amúgy ha a foglalatot nézzük, akkor az 1.4 nem tudja, csak 2.0-tól felfelé.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22541) bobalazs válasza Laraxior (#22539) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy is megoldható, csak 4:2:0 színben
[link]

(#22542) Laraxior


Laraxior
titán

30Hzen ment.. Szoval vettem egy 2.1es kabelt, biztos ami biztos. :D :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22543) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ilyen jöhetne pl. 1660-ból is:
Palit Releases GTX 1650 KalmX

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22544) Bjørgersson válasza Ciccuka (#22543) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miert ide? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22545) Viktor77 válasza Ciccuka (#22543) üzenetére


Viktor77
titán

Inkább ne. Egy 75W-os kártyát ez még csak-csak megtart, egy 120-ast már teljesen esélytelen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22546) Speed® válasza Viktor77 (#22545) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Auras Fridge HD7850t hűtött nálam passzívan OCval..hasonló kialakítása miatt ez is működhetne, csak a RAM/VRM/FET részlegre is gondoljanak, ill. nyilván az sem mindegy, milyen környezetbe kerül.

(#22547) Ciccuka válasza Viktor77 (#22545) üzenetére


Ciccuka
veterán

HD4850 110W TDP passzív hűtéssel

HD6850 127W TDP passzív hűtéssel

HD7850 130W TDP passzív hűtéssel

GTX1060 120W TDP

svensson Az 1650-es topikot nem találtam

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22548) Viktor77 válasza Ciccuka (#22547) üzenetére


Viktor77
titán

Már a 4850 is 100 fokos. Köszi, nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22549) Ciccuka válasza Viktor77 (#22548) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezzel szerintem lehetne javítani: Alpenföhn Peter: aktív-passzív VGA-hűtő

Vagy ezzel: MonsterLab

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22550) Viktor77 válasza Ciccuka (#22549) üzenetére


Viktor77
titán

Talán. De a 86W-os kártyát is 75 fokig engedte.

Persze, meg vonatsínt is rá lehet applikálni egy VGA-ra, csak ugye kinek fér be a házába.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.