Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) vlevi válasza Ciccuka (#22798) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem nekem szólt, de megpróbálom én is ezt, hátha segít az én gondomon.
DP-on van csatlakoztatva egy 75Hz-es monitor, és, amikor a monitor elmegy altatásba, azaz a képernővédő kikapcsolja, akkor egy pillanatra a monitor standby módba lép (átvált a LED sárgára, kikapcsol a háttérvilágítás), de aztán szinte azonnal visszakapcsol a power led, és megy a háttérvilágítás is.
Egészen addig, amíg le nem telik az az idő, amíg az egész gép be nem alszik, mert akkor rendben lekapcsol.

Másik hülyeség, hogy amikor a monitor alvásból felébresztem, akkor elég gyakran, sokkal később éled fel, mint a másik, rádugott DVI monitor, és ettől a Win10 előbb átpakol mindent arra a monitorra, és, ha jó kedve van, akkor néhány dolgot visszatesz a Displayportosra, miután az visszakapcsol...
:(

(#22802) Ciccuka válasza vlevi (#22801) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én felraktam ezt a frissítést 1-2 hónapja kb. Valamelyest javult a DP port támogatása úgy vettem észre.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22803) Redneck válasza Ciccuka (#22802) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Mihez kell ez? Évek óta használok DP monitort, több OS-en, több driverrel, és egyikkel sem volt gondom. Pedig egy időben 180Hz-en túlhajtva pörgettem a monitort.

vlevi:
Neked is azt tudom mondani, hogy ez valami Windows 10 faszság. A 7-nél még hibátlanul és gyorsan működik a több megjelenítő kezelése, de a 10-nél már 3-4 verzió óta hibákat tapasztalok. Ami idegesít, hogy a hangot rakja át random a másik megjelenítőhöz beállítottra, ha standbyra vált. Vagy szimplán nem váltja ha megjelenítőt váltok. Próbáltam több VGA és hang driverrel is, de hiába, a 10 az oka.
Energiamenedzsment résznél nincs valami elállítva?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22805) Redneck válasza Ciccuka (#22804) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nálad mi volt a gond ami miatt ezekhez nyúltál?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22806) Csupingo válasza Ciccuka (#22804) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem néztem pontosan mit linkeltél, nekem a DP-vel kapcsolatban olyan rémlik, hogy azért adtak ki javítást, mert előfordulhatott, hogy biosnál nem volt kép. DP és nvidia kártyák használatakor.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22807) vlevi válasza Redneck (#22803) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, nincs semmi különös beállítva az energia garázdálkodásnál.
Felraktam ezt a displaprot te update-, mert írta, hogy kell. De nem látok változást a problémában.
Majd hétvégén bebootolok egy linuxot, és megnézem, az mit csinál.

(#22808) Bjørgersson válasza tonyrulez (#22799) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, csak DisplayPorttal gondoltam. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22809) Ciccuka válasza Redneck (#22805) üzenetére


Ciccuka
veterán

DisplaPort HMDi átalakító kábel használata közben.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22810) tonyrulez válasza Bjørgersson (#22808) üzenetére


tonyrulez
őstag

Akkor sorban:

1. Listában csak kiválasztva 1080p 75Hz-et, színbeállításoknál még ott az RGB Teljes [kép]
2. Alkalmazva ezt, még mindig ott az RGB Teljes - de már most szarok a színek [kép]
3. Amint Igen-re nyomok módosítás megtartásnál, átugrik YCbCr422-re [kép]
4. Csak ezt az egyet lehet választani [kép]

4 8 15 16 23 42

(#22811) Bjørgersson válasza tonyrulez (#22810) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aha, így, köszönöm. :)

Mi történik, ha kiválasztod az alapértelmezett színbeállításokat?

Mivel nincs semmi más beállítási lehetőséged, kutakodtam egy kicsit a registryben, mert habár csak 60 Hz-es monitorral, de én is DisplayPortot használok Pascallal. Találtam egy ilyen bejegyzést:

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ NVIDIA Corporation \ NVControlPanel2 \ RegisteredServers \ DisplayPanelServer \ AdjustDesktopColorSettings \ ColorChannel

Ez az értéke:

00000000 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
00000008 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
00000010 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
00000018 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
00000020

Egy próbát szerintem megér akár módosítani, ha nálad is létezik ez a bejegyzés, de esetleg
más értékkel, vagy pedig létrehozni, ha nem létezik.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22812) Redneck válasza tonyrulez (#22810) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha létrehozol egy egyedi felbontást, annál nem tudod teljesre állítani?

Ciccuka:
Így már értem. Az átalakítózás, sokszor ingoványos terep.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22813) tonyrulez válasza Bjørgersson (#22811) üzenetére


tonyrulez
őstag

Alapértelmezett színbeállítást próbáltam, ugyanazt a színjátékot kaptam vissza mint YCbCr422-nél, így feltételezem alapértelmezettként is erre áll át. Registry-ben sajnos nincs RegisteredServers mappám:

Már létező felbontásra pedig nem enged egyedi felbontást csinálni:

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#22814) bagalas87


bagalas87
friss újonc

Sziasztok,
2017ben vásárolt GIGABYTE GTX 1060 WindForce 2X OC 3GB (GV-N1060WF2OC-3GD) kártyám egyik ventilátora megadta magát, kilazult, felpörgéskor rezonálni kezd és leakad.
Nem tudom lehet e magában cserélni vagy az egész hűtést cserélni kell de ez nem is számít, az a baj hogy nem találok szervizt aki tudna segíteni. Azt mondják nincs alkatrész hozzá.
Tud valaki esetleg segíteni hogy mi tudok tenni? Egy hibás ventilátor miatt nem akarom lecserélni a kártyát.
Köszi,

(#22815) laskr99 válasza bagalas87 (#22814) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Vegyél ebayen vagy aliexpressről 1060 windforce ventilátort. Hűtésről a burkolat leszed, ott 3 csavar fogja és szabad. Onnan kiszed és vissza az új, jobb lesz mint újkorában :))

(#22816) bagalas87 válasza laskr99 (#22815) üzenetére


bagalas87
friss újonc

Szia,
Köszi. Már meg is rendeltem Ebayen. Csak az a baj hogy a kiszállítás ugye Március 1-30 én most van február 20.
2 nap game nélkül és remegni kezd a kezem. Nem kizárt hogy kemény drogokra fogok rászokni mire megjön :DDD

(#22817) Tomassy00 válasza bagalas87 (#22816) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát nem irigyellek hallod -é :DDD

(#22818) vlevi válasza bagalas87 (#22816) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az enyém is zörög már, bizonyos terhelés alatt.
De vajon melyik a jó?
Az egyik 39mm, a másik 40mm-es csavar térközt ír, és más a cikkszámuk is.
GIGABYTE GTX 1060 WindForce 2X OC kártyám van.

(#22819) laskr99 válasza vlevi (#22818) üzenetére


laskr99
addikt

Ezt neked kell lemérni, ott a példa a gépedben :))

(#22820) vlevi válasza laskr99 (#22819) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak amiatt nincs kedvem szétbontani.

(#22821) bagalas87


bagalas87
friss újonc

Juj, remélem jót rendeltem. Én nem láttam semmit a kártyán, csak neten kikerestem a nevét.
Ezt rendeltem meg: 88MM 12V 4Pin Cooling Fan For Gigabyte GTX1060 GTX1070 Cooler Fan T129215SU
De most látom hogy ilyen is van:
Cooler T129215SU 90mm Graphics fan For GIGABYTE GTX1050 GTX1060 D5 Windforce G1

Halvány fogalamam sincs melyik a jó :O Ha mégis a 90mmes a jó remélem a 88as azér még rámegy.

(#22822) Bounti válasza vlevi (#22818) üzenetére


Bounti
aktív tag

Az a zörgés legtöbbször az első ventilátor keretének és az alatta futó bordának a hülye tervezéséből fakad. Amikor terheled a kártyát felpörög a venti és berezonál, mert nem fekszik fel a venti alatti tartókeret a bordára. Simán ki kell venni a ventit, és a három nyúlvány alá kell beilleszteni hőálló műanyagot, ami így megakadályozza a rezgést.

Ezt tudod tesztelni is, ha terhelés nélkül emeled meg a fordulatszámot. Ha ilyenkor is jelentkezik a hang, akkor nagy valószínűséggel ez a hiba.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#22823) vlevi válasza Bounti (#22822) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi a tippet! :R

(#22824) MrCsiT válasza Bounti (#22822) üzenetére


MrCsiT
addikt

"és a három nyúlvány alá kell beilleszteni hőálló műanyagot" .. amit megkapsz a "hőálló műanyag" boltban, gondolom. :) :K

Imádom az olyan tanácsokat, amire még 12 kérdést fel kell tenni mire megtudod, mi is a teendő? :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22825) Bounti válasza MrCsiT (#22824) üzenetére


Bounti
aktív tag

Jogos, de nem nagyon találtam eddig képet a dologról. Tehát ezen a képen láthatod a bal oldali ventilátort tartó 3 (és egy fél) nyúlványt (ahogy én hívtam őket). Azok rezegnek és okozzák a zajt. Ha azok alá beszorítasz hőre nem lágyuló (ami kibírja az esetenkénti 60 fokot), de puha gumiszerű anyagot (megakadályozandó kiesés esetén a lapátok sérülését) akkor probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#22826) Zsootii


Zsootii
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy EVGA GeForce GTX 1060 FTW+ GAMING ACX 3.0 és az lenne a kérdésem hogy a ventilátoroknak jobb ha folyamatosan mennek 10%-on vagy ha csak egy bizonyos hőmérséklet után kapcsolnak be?

Üdv. Zsolt.

(#22827) vlevi válasza Zsootii (#22826) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felhasználása válogatja.
Én pl. Home Office-ban vagyok lassan egy éve, ami azt jelenti, hogy naponta legalább 10 órát dolgozom a gépen, ami természetesen nem használja a GPU-t, csak 1-2%-ban. Ehhez felesleges forognia a ventillátornak.
Utána pedig már nincs kedvem játszani.

A 1060-as úgy van kitalálva, hogy, ha 60% környékére ér a hőmérséklet, azonnal kapcsol a venti, az alá lehűlve pedig kikapcsol. Ettől természetesen egyes gyártók eltérhetnek, és te is átállíthatod.

(#22828) Zsootii válasza vlevi (#22827) üzenetére


Zsootii
csendes tag

Most 10%-on megy folyamatosan, amint eléri az 50°-ot akkor felmegy 50%-ra a venti, 10°-onként megy fel 10%-ot,[jelenlegi beállítás] de 60°-nál nem megy feljebb egy játéknál se, jobb lenne alap beállításra vagy maradhat így?

Üdv. Zsolt.

(#22829) Redneck válasza Zsootii (#22828) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha tudja a kártyád a félpasszív üzemmódot, szerintem felesleges 10%-on pörgetni, csak a ventilátor élettartama csökken. Custom profilt akkor érdemes készítened, ha a bekapcsolási hőmérséklet nagyon határon van idle és alacsony load esetén, és állandóan ki-be kapcsol a légkavaró. Ha nem ez történik, nincs értelme 10%-on járatnod.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22830) Zsootii válasza Redneck (#22829) üzenetére


Zsootii
csendes tag

Értem, köszönöm a válaszokat.
Most passzívként 35-40°-on van.

Üdv. Zsolt.

(#22831) Mans20


Mans20
addikt

Ilyen Msi 1 ventis volt már valakinek? hangja milyen lehet? nem igazán találtam róla tesztet. [link]

(#22832) RetepNyaraB válasza Mans20 (#22831) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem csak 1030 volt ilyen. Az nagyon vacak, nem félpasszív és már alapon is helikopter, de ide nem releváns...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22833) laskr99 válasza Mans20 (#22831) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor inkább MSI aero ITX, azt dicsérték :))

(#22834) laskr99 válasza Zsootii (#22828) üzenetére


laskr99
addikt

70--75-80 fokig hűtéstől függően bőven mehet, tudom van aki fél, de pl nekem már 1080 ti van, eddig 2 nyarat húzott ki 78 fokon, télen 75 volt, semmi baja, előtte nem tudom milyen élete volt, valszeg bányaszott :))

Felpasszív bőven jó úgy, direkt arra van :))

[ Szerkesztve ]

(#22835) Mans20 válasza laskr99 (#22833) üzenetére


Mans20
addikt

Sajnos nem találtam 1060-at, A jobbakat 5 perc alatt elviszik, vagy drágán adják, a többi meg nem kell. Pulse ITX 570 lett a vége inkább csak a 2 év gari miatt.. majd ha lesz normális áron 3050 akkor váltok.

(#22836) lupu500


lupu500
tag

Az alábbi kártyák közül melyiket érdemesebb megvenni: gtx 1060, gtx 970 esetleg gtx 960? A Battlefront II (2017) melyiken megy viszonylag elfogadhatóan? Full hd-n tovább nem érdekel a felbontás mert a monitor nem képes rá. Hol lehet ilyen kártyákat akár használtan is venni?

(#22837) laskr99


laskr99
addikt

1060 jól futtatja, FHD alatt 60-80 fps körül volt nekem anno.

(#22838) Watt25 válasza lupu500 (#22836) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem ezelőtt kétszer volt 780Ti kártyám. De úgy, hogy az elsőt 2019-ben vettem, szóval már úgy vettem, hogy akkor is ősrégi volt. De a legjobb ár/érték arányú kártya volt akkor. (30eFt körül vettem.) Azonban egy évet bírt már csak. Bár féltem, hogy nem véltelenül, de megint egy ugyanilyet vettem. Az fél évet bírt. Szóval, nagyon jók ezek a régi kártyák, de egy 960 vagy 970 is lehet, hogy csak egy évvel fiatalabb, mint az én 780Ti kártyáim. TÖNKRE FOG MENNI! Ezért vettem a második tönkrement 780Ti után egy 1060-6GB-ot, ami igaz csak egy picit gyorsabb, de talán tovább fogja bírni. Bár baromira beszívtam ezt az áremelkedős dolgot, sírtam, hogy ennyi pénzt ki kell most adnom amiatt, mert pont most ment tönkre a 780Ti. Bár, ahogy nézem, azóta csak rosszabb lett a helyzet.
Röviden: saját tapasztalat alapján nem vennék olyan kártyát, ami lehet, hogy 5 évnél is idősebb. Inkább az 1060. Hardveraprón érdemes keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22839) Solymi81 válasza Bounti (#22825) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nekem is ugyanilyen kártyám van, a rezgés nálam is fennállt egy darabig.
Lehet elég csak meghúzni a csavarokat, illetve ha alátámasztja a kártyát, akkor is megszűnhet.

Mostanában nem figyeltem, hogy ad-e ki hangot, mert fülessel játszom, aztán az kizárja a zajokat, de alkalomadtán megnézem.

(#22840) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Erre esetleg van ötletetek? GTX 1060 3G "mikrolagg / stuttering" problémám van.

HPET próbálkozásokon, Win energiagazdálkodás próbálkozásokon, GPU Tweak profilok váltogatásain (OC mode, Gaming mode, Silent mode, stb.) + custom profil módosításokon (Vcore, tdp limit emelése, órajel csökkentése, stb.) már túl vagyok. Újonnan telepített OS alatt is ugyanezt csinálja. Semmi sem oldotta meg.

Nem az FSP esik drasztikusan, hanem mintha megakadna egy pillanatra a kép (kb. 1-2 frame idejéig), de az FPS nem esik be. A VRAM nem hinném, hogy ekkor frissülne, mert olyan alkalmazások alatt is csinálja, ami alig fogyaszt VRAM-ot, pl. CS 1.6, ami 1 GB alatt van, mivel 800x600-ban futtatom.

Ez ilyen és nyugodjak bele?

(#22841) Redneck válasza c41r0^ (#22840) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nagyjából mindent végignéztél. VGA BIOS csere esetleg?
Ugyanebben a konfigban volt a 750 Ti?
Átalakítót használsz valamelyik megjelenítőnél? Hálózati problémáid, packet lossod nincs? A tápegység kábelén van toldó vagy átalakító? Latencymon nem mutat valami driver gebaszt, mondjuk periféria, hálózat vagy hang fronton?

Amúgy leginkább passzolnék. Több konfigba is raktam 3 és 6GB-os 1060-at, de masszív frametime ingadozást nem tapasztaltam. Vannak motorok amik hajlamosak rá, de a legtöbb nem problémás.

Mindenképp írj róla ha a végére jártál, érdekel. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22842) c41r0^ válasza Redneck (#22841) üzenetére


c41r0^
őstag

Ugyanebben a konfigban volt a GTX 750 Ti is.

Átalakító nincs, közvetlen hdmi-hdmi kábel megy az elsődleges Dell monitoromra, a másik monitrorra dvi-hdmi kábel, a VGA dvi natív kimenetére kötve. Másik monitort elsődlegessé téve, azon game-elve u.az a szitu (az egy 75 Hzes LG). DP portot nem próbáltam, nincs DP-DP kábelem, de a DP miatti firmware-t felraktam, amit le is frissített.

Hálózati gond nincs, de amúgy offline is egyből kijön a jelenség (CS 1.6, CS:GO).

Nincs toldó a táp egyik kábelén sem, a PCI-E csatinak (mivel 2x6 PIN-es csati van a tápon +2x2 PIN-es, Y-ba ketté van véve) is direkt az Y-nak a fő ágát kötöttem a VGA-ra, nem a "toldottat".

Latencymon nem mutat semmit, már néztem, game-közben is monitoroztam, végig zöldben vagyok, ezt amúgy is használom a zenei stúdiós OS alatt is, a real-time audio miatt fontos nézni néha. Érdekesség, hogy a zenei stúdiós OS alatt (csak ide a studio ready VGA drivert tettem fel, game-es OS alatt a game-ready van nyilván) is kijön a gond, gyorsan feltettem a Steamet rá és a CS 1.6-ot, ugyanaz a mikrolagg. OS+patch különbség is van a kettő között, game OS 20H2 19042.906, stúdiós OS 20H2 19042.867.

Feszek stabilak, CPU max. 165W-ot kajál 4.9 GHz-en, kártya max. 120-at, egy 12V-os ága van a tápomnnak, ami 488 W-ig terhelhető. Igaz nem mai csirke, mert már vagy 6-7 éves, de nem igazán gyanakodnék tápra, szoftveres mérések alapján minden fesz stabil.

Nem tudom, mi lehet egyelőre, nem sok ötletem van...

(#22843) c41r0^ válasza Redneck (#22841) üzenetére


c41r0^
őstag

A kártyám dev ID-je 10DE 1C02 - 1043 85B9, és ez a BIOS is van rajta, amiket itt listáz (86.06.3C.00.9F):
BIOS-ok

Ugyanakkor itt látható, hogy elvileg van több BIOS az ASUS Dual OC 1060 3 GB-hoz, de ezek subsystem ID-ja nem egyezik az enyémmel.

Szóval szerintem nincs értelme másik BIOS-t rátennem, ezen pontos típusú kártyához nincs másik fellelhető (force-al biztos felmenne a többi is, de nem látom értelmét).

(#22844) Redneck válasza c41r0^ (#22843) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem, ebben az esetben nem érdemes babrálni. Az 1.6-ot klasszikus beállításon, max_fps 101-gyel, OpenGL-ben tolod, és kikapcsolt v-synckel?

Monitorozó programok és vírusirtó nélkül is csinálja?
Régi beton driverrel sajnos már nem próbálkozhatsz, mert a friss Win10 nem fogadja el. Frostbite motoros Battlefield 3-4 vagy az I rész nincs kéznél? Esetleg Battlefront I-II? Vagy az UT4 demóját esetleg megpróbálnád?
Azoknak 100%, hogy közepes vagy magas beállításon, nem kéne akadni.

Azért azt csendben megjegyezném, hogy táp esetén, a szoftveres mérés, nem mérvadó. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22845) SipiBcs válasza c41r0^ (#22842) üzenetére


SipiBcs
őstag

Első körben egy monitorral próbálkoznék es magasabb felbontásban. Így a procit terheled, lehet az a ludas...

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#22846) c41r0^ válasza SipiBcs (#22845) üzenetére


c41r0^
őstag

CS:GO @2560x1440-n megy, kb. 350 - 250 FPS-el, és ott is előjön a gond.
Felbontás és minőség-független a dolog.

(#22847) SipiBcs válasza c41r0^ (#22846) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ha jól emlékszem nekem anno az okott anomáliát, amikir a tv rá volt dugva hdmi-vel és úgy telepítettem drivert. Finomhangolnom kellett a beállításokban, ha jól emlékszem a frekikkel játszottam. Talán a 60 hertz helyett 59-en szűnt meg a probléma. De csak tipp...

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#22848) c41r0^ válasza Redneck (#22844) üzenetére


c41r0^
őstag

Nagyon köszi, hogy ilyen szinten foglalkozol a témával.

1.6 beállítások: pontosan, fps_max 101, OpenGL@800x600, driverből hl.exe-hez off-olt vsync és 16x anizó. Öreg motoros vagyok benne, úgy ismerem, mint a tenyerem, de ahogy látom, te is képben vagy.

Monitorozó programok és vírusirtó nélkül is csinálja? - Win Defendert nem kapcsoltam ki, de közben nem scannel (teljesítményfigyelővel is néztem a lemezműveleteket közben, hátha amiatt akad, de nem...). Monitorozó progik nélkül is csinálja, Win restart, game indít szituban is. Tudom, hogy ha GPU vcore-t / power-t monitorozol esetleg OSD-zel, akkor előjöhet a mikrolagg (bármilyen VGA kártyával), gondolom te is ezért kérdeztél rá.

Doom Eternal-t szedtem le gyorsba tegnap, 2560x1440 low(vram)/medium beállításokon néztem, ott nem éreztem ilyen egyértelmű mikro-lagot. Bár lehet, csak a game gyorsasága miatt volt, és egyszerűen nem vettem észre.

Kipróbálom az általad írt game-ekkel is.

Táp: igen, tudom, azért is írtam, hogy sw-es mérés csak :) de hát Seasonic S12 II belsős, csak a 5V + 12V crossload a gyengéje, akkor ingadozik a fesz, ilyen szitu meg nincs. Ezt csak azért írom, mert ugyan lehet táp, de erre gyanakodnék utoljára, mert eléggé megbízhatónak tartom őt a konfigban. Persze láttunk már karón varjút.

Még 1x: semmi nem változott a konfigban (BIOS, BIOS cpu tuning beállítások, stb.), csak a VGA GTX 750 Ti > GTX 1060 Ti csere, és onnantól jött a mikro-lag.

update:
De ahogy nézem, már 2D-ben Win-ben, Chrome alatt is előjön, ahogy pl. ezt a fórumot görgetem. Pont úgy akad meg 1 pillanatra a görgetésnél, mint game-ben... :F

(#22849) c41r0^ válasza SipiBcs (#22847) üzenetére


c41r0^
őstag

Összesen 3 kijelző van rádugva:

HDMI1: Dell U2518D@60 Hz
DVI: LG 34WK500@75 Hz , másodlagos monitorként
HDMI2: Philips 50" 7404 TV@60Hz, de ez ki van kapcsolva driverből, mint kijelző, csak akkor kapcsolom be, ha használom.

Fizikailag is csak 1 monitort rajta hagyva (Dell) is csinálja., szóval ha kihúzok mindent, akkor is van a jelenség. Ezek voltak az első lépések.

TV-nél attól függően változtatom a képfrissítést, hogy mit nézek rajta: 24p film > 23 Hz, de alapból 60 Hz-en van.

még 1x: GTX 750 Ti-al nincs ilyen jelenség, minden folyékonyan fut (FPS-től eltekintve).

(#22850) c41r0^


c41r0^
őstag

Telóval csináltam videót, talán jól látszik a jelenség.
A video közepén van a microlag, kettőt akad gyorsan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.