Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Bjørgersson válasza Poiro7 (#5999) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tema osszefoglaloban vannak tesztek, mazsolazgass, vagy akar hasznald a Googlet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6002) Csupingo válasza Poiro7 (#5999) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyesmi borda van rajt, ha minden igaz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6003) jcs válasza Poiro7 (#5999) üzenetére


jcs
tag

meg egy összehasonlító teszt is kéne az MSI Gaming X és Asus Strix ellen, hogy lásd a
-5C fok -5dBA + 2 fps megér +20ezer ft kiadást :R :W

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6004) Departed válasza jcs (#6003) üzenetére


Departed
őstag

Én se vennék GTX1060-at 100ezer fölött, de szerencsére vannak csendes remek típusok 1060-ból 90ezer alatt is. Félpasszívak is.

(#6005) Poiro7 válasza Bjørgersson (#6001) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem vagyok mai csibe. Ezen kártyáról semmi infó az árán kivül. Értelmetlen hozzászólásaiddal igyekszel növelni a rangod, vagy alapból ilyen "okoska“ vagy?

50e hozzászolás 7 év alatt??? Erre inkább nem mondok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#6006) Poiro7 válasza Csupingo (#6002) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Nem ez nem az, figyeld a diszítő csavarok elhelyezését.

(#6007) Pizsipazsa


Pizsipazsa
csendes tag

Sziasztok,

Én is arra az elhatározásra kezdek jutni, hogy egy GTX 1060-ra cserélem a HD7870 OC videókártyámat.
Érdekelne azoknak a véleménye, akik ugyanilyen kártyáról váltottak 1060-ra, mi a véleményük a cseréről.
A jelenlegi kártyával sok játékot magas beállításokkal tudok futattni (Witcher 3; Doom), de például a Titanfall 2-t multiban csak "full" lebutítva 2560x1080 felbontáson. Pedig ugye, ez Source engine-re van írva.
Gondolom, lesz változás a teljesítményben, de...
Mennyire érezhető ez, a két kártya közti különbség vagy nem olyan számottevő ? Nem az árrára értem. ;)

Köszi előre is a válaszokat!

A lejtőn nincs megállás, hacsak nincs közben kocsma.

(#6008) Departed válasza Pizsipazsa (#6007) üzenetére


Departed
őstag

Topichoz tartozó kérdés, nem kell off-ba tenni. :)

HD6950-et cseréltem le GTX1060-ra ami gyengébb a tiédnél. Így ég és föld alapvetően 3*-os teljesítményt ad az 1060, nálad mondjuk lenne 2.5*-ös, szóval hajrá! :K

(#6009) Teaway válasza jcs (#5991) üzenetére


Teaway
veterán

Ez is esett! ► Palit SJS

Nincs itthon csokid??

(#6010) bobalazs válasza Pizsipazsa (#6007) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a különbség
270
1060 3gb

(#6011) mcs


mcs
veterán

Milyen gagyi fekete péntek a mai, hogy nincs féláron 6 gigás 1060? : :O :D

(#6012) vlevi válasza mcs (#6011) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van helyette Doom, 4100Ft-ért a CD Galaxisban.

(#6013) Csupingo válasza mcs (#6011) üzenetére


Csupingo
veterán

Viszont van helyette féláras xbox one. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6014) Create. válasza Csupingo (#6013) üzenetére


Create.
addikt

Volt 39mp-ig :DD

(#6015) EVL2


EVL2
aktív tag

Én egy szerencsétlen ultra wide monitort néztem ki és remek volt az ára kb 2 percig de galád módon én akkor még aludtam :D

(#6016) Solymi81 válasza Teaway (#6009) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ha valakinek nincsen még Amazon Prime szolgáltatása, akkor az az Amazon.de ill .uk oldalon tud jó kártyákat kifogni. Aktiválni kell a 30 napos Prime trial-t és akkor ok.
Kérdés megéri-e ezzel szórakozni párezer forint miatt.

(#6017) vlevi válasza Pizsipazsa (#6007) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mostani teszt.
Doom, Ultra beállítások, Vulkan API, VSync off, 100fps könnyedén megvan, volt, amikor sokkal feljebb is szaladt, gondolom, kevesebb volt a rajzolnivaló.
[kép]

Amikor bekapcsolom a VSyncet, akkor 60fps-el, félgőzzel hozza az ultrát a játék.
Igaz, csak pár percet játszottam vele, és az elején gondolom még kevesebb a hentelés, de akkor is nagyon meggyőző.

Én egyébként egy 7850-es kártyáról váltottam, szerintem legalább 3, de inkább 4x akkora teljesítményű.

(#6018) Pubszon


Pubszon
veterán

A giga 6GB-os WF2 akcióba van PCX-en, most 90k én 87-ért vettem... :D
Gagyi egy fekete péntek ez a mai...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6019) EVL2 válasza Pubszon (#6018) üzenetére


EVL2
aktív tag

Inkább nem is mondom én mennyiért vettem. Csak nem bírok ki a G1-et vettem 88.900 Ft-ért :DD

(#6020) dewil666 válasza EVL2 (#6019) üzenetére


dewil666
őstag

Én meg főleg nem merem megmondani hogy a xtreme-t mennyiért vettem :Y
Ja de: mocskos olcsón ;] Kihagyhatatlan ajánlat volt

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6021) EVL2 válasza dewil666 (#6020) üzenetére


EVL2
aktív tag

Na jó de biztos volt valami protekciód! :) Amúgy elgondolkoztam hogy lehet ezt eladom és beszerzek egy xtreme-t (kb. 97k most) de akkor már spórolok egy olcsó wf2 1070-re. Persze akkor már illene egy másik proci is.

Ja és használtan nem számít! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6022) dewil666 válasza EVL2 (#6021) üzenetére


dewil666
őstag

Én bontottam ki elsőnek :P
Vatta új volt.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6023) Bjørgersson válasza dewil666 (#6020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Muhaha. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6024) q1w21


q1w21
csendes tag

Sziasztok
Találtam egy boltot kander.hu a 1060-as kártyákat nézegettem és szerintem jelenleg van pár olcsóbb darab. Viszont a boltot nem ismerem és nem tudom, hogy megbízható e.
Szerintetek jó ötlet innen vásárolni?

(#6025) dewil666 válasza q1w21 (#6024) üzenetére


dewil666
őstag

Egeret vettem tőlük 2 év garanciával februárban. Nem is volt vele probléma (bontatlan jó működik) csak a számla 2015 decemberi keltezésű volt :U Mikor ezt jeleztem telefonon letették a telefont és többet már nem vették fel hiába kicsengett.
Ha baja lenne szerintem nem tudnám gariztatni :(

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6026) q1w21 válasza q1w21 (#6024) üzenetére


q1w21
csendes tag

Közben rákerestem és nem ajánlott, kerülendő bolt.
(#6025) Szóval akkor nagyobb értékű dolgot ne is próbáljak tőlük venni. :F

[ Szerkesztve ]

(#6027) , válasza q1w21 (#6024) üzenetére


,
addikt

Én már vásároltam tőlük, nekem személy szerint semmi problémám nem volt, viszont a neten ha utánaolvasol, jópáran panaszkodtak rájuk garanciális ügyintézés kapcsán.
Illetve magyarországi áfás számlát nem adnak, azt tudni kell róluk, csak eurós számlát fogsz kapni.

(#6028) b. válasza q1w21 (#6026) üzenetére


b.
félisten

kerüld el őket ha teheted. Eladni is nehezebb a tőlük vett portékákat, pont a hírnevük miatt. Garanciális problémával nem érdemes őket keresni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6029) mcs válasza vlevi (#6012) üzenetére


mcs
veterán

Hát azt perpill jobb is, ha nem erőltetem Intel HD 4600on, amit még meg is rántottam kicsit. ;]
Amúgy szerintem jó sokára lesz esedékes nálam a vga vásár. Szívesen venném a 3 gigás 1060at is sokkal olcsóbban, ha nem növekednének annyira drasztikusan a vram igények. :)

(#6030) vlevi válasza mcs (#6029) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Doom, fullhd-n, ultra beállitassal 2.8giga vramot használ, a 6-ból.

(#6031) jcs válasza Poiro7 (#6005) üzenetére


jcs
tag

Ne keverd a dolgokat én vagyok az okoska!
Letesztelem neked a kért kártyát látatlanban! :C
" Például, hogy lássam a hűtését (hány hőcsöves, VRM hűtve van-e, stb.), és a zaj értékét maximális kihasználtság mellett "

2 hőcsöves ismerve az Inno3D -t , következtetve előző kártyáiból és a mostani 1060-as állományából!
Pl a kompakt is hőcsöves.
Csupingó írta: Ilyesmi borda van rajt, ha minden igaz.
Ez a 1070esé, de szerintem igaza van! Felesleges ideírnod , hogy ez nem az mert senki nem állította!

VRAM nincs hűtve! Minek? Tuningolni akarod? Akkor válassz 10-20 ezerrel drágább kártyát :W

Zaj: halkabb a founders edition-nál . kb ugyanolyan hangos mint a dual asus, palit , gainward alap modelljei.

Ha nem vagy mai csirke akkor TE! utánanéznél és következtetnél!
Pl
Inno3D 1070 teszt
Kb ilyen hangra lehet számítani!

jcs értékelése
81500 ért "ajánlott"

:))

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6032) b. válasza jcs (#6031) üzenetére


b.
félisten

Ez nem egeszen így működik.Azért van a topik,hogy érdeklődjön adott kártyáról.
A tesztek fontos szerepet játszanak egy egy döntésben,ráadásul nem kevés pénzről van szó.

Csak pár hűtésében használ 2 hőcsövet.A többi 3-4 .
VRM és VRAM hűtés nagyon fontos a félpasszív hűtésnél,vagy annak hiányában azol e
lrendezése illetve csak úgy ,mint a zaj.
Inno simán Giga szintű kártyákat gyárt,Ichill hűtése pedig 100 K alatt jobb eredményt hoz,mint az MSI gaming X.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6033) MK VII válasza vlevi (#6030) üzenetére


MK VII
veterán

Én ezt mindjárt cáfolnám is.
Ultra, OpenGL-ben. 3,2gb-ot igényel. :)
[link]

(#6034) vlevi válasza MK VII (#6033) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én Vulkannal próbáltam, nekem azzal "csak" 2.8

(#6035) b. válasza MK VII (#6033) üzenetére


b.
félisten

Csak azért, mert 4 Gb kártyád van. Addig nyújtózik, amíg a takaró ér. 3 GB rammal szerelt kártyán nem megy fölé.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6036) schawo válasza b. (#6035) üzenetére


schawo
titán

3 GB rammal szerelt kártyán nem megy fölé.
Thank you Captain Obvious:DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6037) vlevi válasza b. (#6035) üzenetére


vlevi
nagyúr

"3 GB rammal szerelt kártyán nem megy fölé."
Nekem 6Giga van, és Vulkannal megállt 2.8-nál.
Inkább az, hogy az OpenGL és az AMD együttállása más memóriafelhasználást eredményez.

(#6038) b. válasza schawo (#6036) üzenetére


b.
félisten

ja na érted mit akartam mondani :D :DDD : :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6039) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

Az létezik, hogy nem megy a DSR ? Nemrég toltam fel a legfrissebb nv drivert, a 375.95-öt, be akartam kapcsolni ezt a funkciót és le akartam tesztelni egy-két játékkal, de semmi..... ugyanugy marad natívon a felbontás pedig beállítottam a driverben. win 8.1-en tolom 3gb-s 1060-al....

hallottam ilyet hogy nv tiltotta ezt a funkciót esetleg középkateges karikon? driverben ott van, be is állítom mondjuk 1,5X-re, alkalmazásra rámegyek de ténylegesen nem működik, pedig régebben 970-el toltam egy-két játékot így és ott ment flottul

(#6040) MK VII válasza vlevi (#6034) üzenetére


MK VII
veterán

Bekapcsolnám én is a Vulkan-t, ha tudnék még két magot hegeszteni a processzoromba a meglévő kettő mellé :D

(#6036) schawo
:) :C

Na meg aztán a CoD MW Remastered, Extrém grafikán 3,4-3,5GB... :)
[link]

(#6041) b. válasza MK VII (#6040) üzenetére


b.
félisten

Minden maxon. 1060 3 GB [link]
Pár játék van csak ami kifut a 3 Gb ramból a túl nagy textúrák miatt.. Ha 3 Gb lenne a 460 kártyádon akkor is ugyan ilyen beállításokkal menne 2.5-2.8 GB ram használattal.

Neked olvastam a Pentium cikkedet? Nagyon állatul lehet húzni azt a kis procit. Kihajtja rendesen a 460 karit amúgy?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6042) MK VII válasza b. (#6041) üzenetére


MK VII
veterán

Háát.. Én cikket nem írtam, viszont tényleg jól lehet húzni. Az enyém megy 4,7-et is, csak tök felesleges.. 24/7-re a 4,5-öt viszont épeszű feszültségek mellett tudja terhelve 50-55fok.. Igaz én meg is skalpoltam, szóval forrni nem fog a feje sosem. :)

Én úgy látom tesztekből meg játékokból, hogy 98-100%-ra kihajtja a Pentium a 460-at.. Természetesen nem alap 3,2ghz-en.
Doom-ban pl OpenGL alatt detto ugyan azokat az FPS-eseket érem el mint egy i5ös konfig RX460-nal.
Overwatch High textúrákkal 60-90fps... Nem mellesleg az Overwatch talán a legjobb játék címet is megkaphatná a mostani játékok közül.. Optimalizáltsága parádés. Azt hittem, hogy a két mag összeszarja magát online, de nem.. Meg is vettem a játékot. :)

Mindezekhez hozzá kell tegyem, hogy váltani fogok procit.. Már csak a Vulkan miatt is, meg, hogy online több játékot tudjak játszani. Szóval megvannak a korlátai a procinak.. Seggre nem ülök tőle, de el lehet vele lenni.

Bocsi az offért mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#6043) Poiro7 válasza jcs (#6031) üzenetére


Poiro7
aktív tag

A számítás technika világában nap mint nap jönnek ki új hardverek (itt pl. videokártya), ez a fórum arra hivatott, hogy ezen kártyákról az ember infókat tudjon meg. Elég begyöpösödött felfogású ember az aki folyamatosan csak két márkát ajánlgat itt például az MSI-t és a Gigabyte-ot, holott a többi gyártó is remélve tanul a hibáiból és újabb kártyákkal jelenik meg.
Ezen kártya is egy újabb szériának tűnik, lásd a típusszámát

N1060-1SDN-N5GNX <-> N106F-2SDN-N5GS

ami kísértetiesen hasonlít egymásra de van egy 1S és 2S jelzés ami talán arra utal (serial), hogy ez egy későbbi fejlesztés az első zajosságát, például megfelelő ventilátorok cseréjével kiküszöbölte.
Mert mindkettő játékra ajánlott (GAMING PERFECTED)

A következtetéseiddel a következő problémáim vannak:

2 hőcsöves ismerve az Inno3D -t , következtetve előző kártyáiból és a mostani 1060-as állományából!
Pl a kompakt is hőcsöves.

Hát nem számold meg a N1060-1SDN-N5GNX hőcsöveit.

A következtetés talán úgy lenne helyes, hogy olcsóbb tehát kevesebb van benne. De valóban kevesebb?

Ilyesmi borda van rajt, ha minden igaz.

Egy 1070-es alapból több hőt termel. Ezen kártya esetén plusz 30W-ot, mert vettem a fáradságot és utána néztem a gyártó honlapján, ahol sajnos ezen a hőcsöves kérdésekre nem találtam választ.
Tehát még mindig lehet kevesebb a hőcső száma mert kisebb hűtést igényel.

VRAM nincs hűtve! Minek? Tuningolni akarod?
Valóban?! Nézd csak megint az első képet. A VRAM-ra azóta figyelek amióta az Nvidia elözző szériáiból kifogtam olyat ami nemcsk hogy jelezte a hőfokot, hanem egészen felment 116°C -ig. Erre a legtöbb ember azt mondaná hibás kártya vidd vissza , de mint kiderült ezen alkatrészekből két féle létezik, egy aminek 80°C az üzemi hőmérséklete egy aminek 120°C
De akkor is az ember haja az égnek áll amikor ilyen értéket lát a gépében, legyen az csak hűtve rendesen.

Zaj: halkabb a founders edition-nál . kb ugyanolyan hangos mint a dual asus, palit , gainward alap modelljei.

Az OC verzionál azt írják:
A viszonylag szerény Inno3D videokártya hűtőrendszere képes volt felülmúlni a zajszintjében az eredeti nagy ASUS grafikus kártyák hűtőjét. Tehát annak ellenére hogy tökéletes a hűtés a ventilátor zaj sajnos magas. Vajon ezen újabb verziónál is?

Ha nem vagy mai csirke akkor TE! utánanéznél és következtetnél!
Pl Inno3D 1070 teszt Kb ilyen hangra lehet számítani!

Mint írtam ezen kártyának kisebb a fogyasztása, ez kisebb hőtermeléssel jár, kisebb fordulatszámmal is járhat, ami halkabb működést feltételez.

Az isten szerelmére, most már végre csak olyan írjon választ a kommentemre, akinek van vagy volt tapasztalata ezen kártyával!!!

:R :R :R

(#6044) schawo válasza Poiro7 (#6043) üzenetére


schawo
titán

Akárhányszor számolom, két hőcsöves.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6045) Poiro7 válasza schawo (#6044) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ha azt feltételezzük, hogy a hőcsövek nem a tömb alatt végződnek, hanem tovább futnak a másik irányba akkor is három.
De ha jobban megnézed ezt a képet akkor láthatod a hőcsöveket igaz csak 4-et ;)

De akkor minek ekkora tömb, és minek ekkora hézagok a csövek között :F
De továbbra sem ez a kártya a kérdéses. Erről van teszt.

:D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#6046) schawo válasza Poiro7 (#6045) üzenetére


schawo
titán

És akkor most nézd meg a kártya túloldalát is:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6047) Apollo_21 válasza Poiro7 (#6045) üzenetére


Apollo_21
addikt

A csövek a képen a bal oldalából indulnak amit képet linkeltél ott látni...és hosszas kígyózás után ott is végződnek.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6048) Poiro7 válasza schawo (#6046) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Csak, hogy pontosítsunk: "with four heatpipes"
Egy "átfut" három végződik a tömben :K

(#6049) jcs válasza b. (#6032) üzenetére


jcs
tag

Itt arról volt szó , hogy teszt hiányában mit tudhatunk. Amit leírtál az alapján én megvenném a kártyát.
Tehát minimum van 2 hőcső , legalább Gigabyte minőség, ez alapján nem hiszem, hogy a hűtése annyira hangos lenne! Nem félpasszív ....akkor a vramhűtés mindegy....!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6050) b. válasza jcs (#6049) üzenetére


b.
félisten

egyetértek :) csak az ő szemszögéből néztem .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.