Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) rumkola válasza RetepNyaraB (#22247) üzenetére


rumkola
veterán

2600K-ról Ryzen 2600X-re váltva kb. 30-50%+ FPS-em lett szinte mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#22252) hegegabi80


hegegabi80
addikt

3gb-os 1060-asból melyiket érdemes venni? Limitált a hossz, itx házba kell (metis)
Én az egy ventis MSI-t, Inno3D, és a Zotac AMP editiont néztem természetesen az apróról.
Gigabyte kiesik, mert hallom sok a gond a ventivel. De lehet úgy is lekerül a bordáról, mert ott lesz közvetlen 2 db 120-as.

(#22253) Viktor77 válasza hegegabi80 (#22252) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem EVGA volt, nagyon elégedett voltam vele. Arra kell figyelni, hogy a hőcsöves hűtésűt vedd (Superclocked legyen, vannak a topicban képek, keress rá a nevemre), elég magasra boostol (2K körül) és nagyon elviselhető a hangja.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22254) rasotamas válasza hegegabi80 (#22252) üzenetére


rasotamas
veterán

A családban van giga itx 6 gigás, tökéletes, nekem meg g1 gaming 2 ventis van, ez is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22255) , válasza hegegabi80 (#22252) üzenetére


,
addikt

Zotacból jártak már nálam ventiproblémásak, emiatt azt nem ajánlom.
Inno3D-vel nem volt gondom, viszont abból is van hőcsöves és hőcső nélküli változat (akárcsak EVGA-ból), a hőcsövest kell megvenni.
Gigabyte-ból nagyon sok zörgő ventis kártyával találkoztam, viszont egyik sem az 1 ventis Mini ITX változat volt, hanem a nagyobbak (Windforce, G1 Gaming), tehát amiken leáll, majd elindul a venti terhelés hatására. A Mini ITX-en nem áll le a venti, talán emiatt, talán másért, de eddig én egyetlen darab ventiproblémással sem találkoztam ezek közül.
MSI Aero ITX kártyával sem volt gondom, bár ezekből csak pár darab járt nálam.

(#22256) Csupingo válasza , (#22255) üzenetére


Csupingo
veterán

A giga oldalán azt írják, hogy a mini itx is félpasszív.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22257) hegegabi80


hegegabi80
addikt

köszi az infókat

(#22258) , válasza Csupingo (#22256) üzenetére


,
addikt

Akkor viszont rosszul emlékeztem. (Vagy lehet, hogy voltak belőle az elején nem félpasszív változatok is?)

(#22259) rasotamas


rasotamas
veterán

Kipróbáltam tegnap a DSR-t, én úgy vettem észre, hogy a 2xMSAA pont annyival rontja a teljesítményt amennyivel a DSR 2x felbontásra felszorozva, így ha MSAA-t kikapcsolom és 1440p-ben DSR-ezek kb ugyanaz az eredmény és az éleket is szépen elmossa, nekem nagyon tetszett a látvány (1680x1050 monitorom van szóval elég ökör felbontásokat adott meg, de kb 1440p volt) Ja, annyi, hogy néha beragadt 37-38 fps-en (75Hz a monitor)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22260) Orbb


Orbb
aktív tag

Szép jó napot Urak!

Az alábbi "anomáliában" kérném a tanácsotokat, mert én sajnos nem jöttem rá, mi okozhatja ezt.
Geforce 1060 6gb Gigabyte G1, legfrisebb driverrel, win 10, x64.
vásároltam egy samsung tv-t, és kivezettem rá a képet, és asztalon, és játékközben is, úgy, hogy a TV kikapcsolt állapotban van, kb 5-10percenként mintha "kijelző konfigurálást végezne" pár másodpercre bezizeg a monitor képe, ha játékban vagyok, akkor emiatt "belagol", rosszabb esetekben ledob asztalra...Előző TV-m is samsung volt, azzal nem csinálta, ez a mostani már "okos" tv...
Lehet bármilyen összefüggés a dologban, vagy valami hardveres hiba lehet?

kapott friss drivereket, átkábeleztem, a HDMI kábelen minőségi db, cseréltem már meg őket, de semmi. Viszont ha lehúzom a TV-t, akkor megszűnik a probléma. :DDD :DDD

Köszönöm előre is, ha reflektáltok. :R

The Practise make perfect...

(#22261) Csupingo válasza Orbb (#22260) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem azért lehet, mert mindig aktív nálad a tv is és ha indítasz valamit, kicsit átlóg és az kavarja be? Nálam is gyakran, ha bekapcsolom a kiterjesztést, némelyik ablak átlóg 2-3 mm-t, addig, amíg le nem kicsinyítem, majd újra nagy méretbe teszem. Ilyenkor már a monitoron belül marad. Átmeneti megoldás lehet, ha win-ben ilyenkor leválasztod a tv-t, ha ténylegesen nincs rá szükség. A leggyorsabb a win+p gombok használatával. (Csak számítógép vagy csak kivetítő) Esetleg még a vga driverekből lehetne több változatot kipróbálni, lehet, hogy abban van a hiba.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22262) Orbb válasza Csupingo (#22261) üzenetére


Orbb
aktív tag

Ilyenkor nincs bekapcsolva a tv.
A driver folyamatban van, a leválasztást pedig tesztelem. :R

The Practise make perfect...

(#22263) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.
Nemrég váltottam Z77 +i7 3770 (4,2)+8 GB 1600 DDR3 -ról , B365M +9400F+16GB DDR4 2666 ra.
MSI Afrerburner el monitorozva a 1060 6GB VGA mat érdekes adatokat kaptam.
Ilyen VGA-m van
A memória órajele 8,2Gbps de az AB 4,1MHz -nek látja..... Gondolom duplázni kell mint a duál memóriát általában.
A GPU órajelével van a bajom ,mert a boost 1749 MHz ,de 1949-et mér ....ez hogy lehet?

(#22264) Viktor77 válasza zsoika (#22263) üzenetére


Viktor77
titán

Szinte naponta elhangzik a kérdés, kis visszaolvasás...

A gyártó a minimum boost órajelet adja meg, ameddig biztos felmegy a kártya. Ha a fogyasztás és a hőfokok engedik, megy ameddig tud.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22265) zsoika válasza Viktor77 (#22264) üzenetére


zsoika
addikt

Wow...azt hittem egyedi eset:DDD
:R
Mindenesetre örömteli

[ Szerkesztve ]

(#22266) feco43


feco43
csendes tag

Üdv mindenkinek :)

Lassan 2 éve használom a sima strix 1060 6gb semmi oc nem volt vele gyári értékekkel ment végig és azt szeretném kérdezni hogy az elmúlt 1 hónapban el kezdett a játékoknál siribelni/sípolni a esetleg lehet ezt orvosolni valahogy vagy ilyenkor mit tegyek ?

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#22267) laskr99 válasza feco43 (#22266) üzenetére


laskr99
addikt

Coil whine. Nem tudsz ellene mit tenni.

(#22268) feco43 válasza laskr99 (#22267) üzenetére


feco43
csendes tag

Ha szervizbe adnám ott se ??
De ha be kopcsolom a v-sync-elem a játékokot valamennyivel halkabb lett de nem szeretn÷k mostanság új videokártyát venni mert ez bőven ki szolgál csak tartok tőle hogy valami nagyobb baja lesz e végett

(#22269) Redneck válasza feco43 (#22268) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Semmit nem tudnak vele csinálni, ez nem hiba. Ha zavar, fps limitálás vagy vertikális szinkron valamelyest segíthet, de ez attól is függ milyen framerate tartományban jelentkezik. Ha már alacsony képkocka sebességnél ciceregni kezd, nincs szerencséd, hallgathatod.

Nekem az előző tápom cicergett 200 fölötti fps-nél. Miután észrevettem, zavart. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22270) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.
Egy 75Hz 21:9 ultrawide monitort használok és Apex, Metronál be-be ugrik 75 FPS alá ... jó volna annyi plusz hogy stabil legyen.
Olvasgattam a topikot és 2000MHz GPU/9000 MHz RAM-nál nem ajánlott tovább feszíteni mert többet visz mint hoz....ha jól gondolom.
Olvastam még hogy RAM OC-nál ajánlott egyedi venti karakterisztikát csinálni (a fan stop-ot ki kell iktatni), mert csak a GPU hőfokát tudja mérni a RAM -okét nem. Csináltam egy profilt rá...igaz hogy ilyenkor meg a venti csapágyak használódhatnak jobban, de a inno3d gaming OC -ben minőségi ventik vannak(ha lehet hinni nekik) és nem 7/24-ben megy ....csak és kizárólag játékra használom (napi 2-3 óra).
Jelenleg itt tartok.

Gondolom a MEM 4498 az 9000MHz ...ugye?
Illetve MSI AB beállítását megnézhetnétek.

Köszi

(#22271) Trailblazer válasza zsoika (#22270) üzenetére


Trailblazer
addikt

Btw., ma jött új MSI AB, csak megjegyezném... (Címsorral ellentétben ezúttal nem beta)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22272) rasotamas válasza zsoika (#22270) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi lenne ha 1-2 beállítást lejjebb vennél? Pl msaa.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22273) Bjørgersson válasza zsoika (#22270) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem kell kikapcsolni a fanstopot, idle-ben a GPU es a VRAM is idle orajeleken mennek tuningtol fuggetlenul. Eleg csak az Afterburner ablakodat megnezni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22274) bobalazs válasza Trailblazer (#22271) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Új skin elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#22275) zsoika válasza Bjørgersson (#22273) üzenetére


zsoika
addikt

A gyári profillal 65C° volt a max tuning nélkül....így meg 63.
A kép 1 óra Metro végén készült és 63C°max-ra ment fel...tehát kicsit jobban tekeri a ventiket az egyedi profilom.
Akkor szerinted tegyem vissza gyárira , vagy maradjon a profilom csak húzzam le 0 RPM-re a karakterisztika elejét?

rasotamas : Már így is vissza van véve nem 1-2 beállítási érték. Nem szeretnék low-low-low on játszani...inkább a tuning és ha akkor sem tetszik akkor veszek egy új kártyát, de még várom hogy mit hoz ki az AMD a 1660-ra.

[ Szerkesztve ]

(#22276) Bjørgersson válasza zsoika (#22275) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tedd vissza gyarira, 2°C-ert en biztos nem szarakodnek ventiprofillal, foleg nem amikor 65°C-rol van szo. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22277) zsoika válasza Bjørgersson (#22276) üzenetére


zsoika
addikt

Az tuning nélkül volt 65....tuninggal a gyári lehet felmegy 70C°-ra is. :B

(#22278) lEninpApA


lEninpApA
csendes tag

Sziasztok!

En is ezen kartya tulajdonosa vagyok es erdeklodni szeretnek mas is tapasztalt-e hasonlo dolgokat manapsag.

Felraktam az uj geforce drivert a napokban es a 144hz-es monitorom neha csinal olyat, hogy jatekok illetve bongeszes kozben is villog egy pillanatra. Elmegy a kep ilyen max 1secre majd visszajon. Jatekban meg mintha lenne egy seces lagg es hirtelen begyorsul minden utana 1secre. Pes 2020 csinalja ezt nekem. Nosztalgiabol pedig felraktam a Call of duty 1-et es ott meg olyat tapasztaltam , hogy par masodperc mulva a multiplayer kezdolapon full elmosodik a kep szurkere barmit csinalok es masnal nem jelentkezett ilyen problema. Apex legendsben nincs villogas meg semmi az jol fut. De furcsa nekem bongeszes kozben is ez a neha bevillog egy secre dolog es elmegy a kep. Elojele lehet esetleg vmi vidkari problemanak? Homersekletet neztem de az 60-65 foktol nem megy fel tobbre. Koszi a segitseget elore is.

[ Szerkesztve ]

(#22279) RetepNyaraB válasza zsoika (#22277) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem tuninggal inkább 74-75 fok a max, 50% gyári pörgéssel. Ha felengedem 63%-ig, ahol már helikopter, akkor 70 fokon megáll. Ez a 2025/9000-es profil. Fejhallgató fel, volume megteker, had' zúgjon.
Kezdem elhinni, hogy a 2600k erősen limitál, 4,5ghz-en is. Próbálgattam és úgy néz ki. Pedig most nem fogok konfigot újítani :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22280) zsoika válasza RetepNyaraB (#22279) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem most 75% ventivel tartja a 60C°körüli értéket(max63) és úgy sem hangos....persze mindenkinek más az ingerküszöbe.
Jól szellőző házban van 3db. venti 1000-1100 as fordulattal játék közben.
Holnap visszaállítom gyárira és meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#22281) Bjørgersson válasza zsoika (#22277) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, vagy egybol 170°C-ig... :D Amig a feszultseget nem emeled, 1-2°C-nal tobbet nem szabad melegednie.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22282) zsoika válasza Bjørgersson (#22281) üzenetére


zsoika
addikt

Kéne feszt is nyomni neki?
Nem alulfeszelni szokták? Mondjuk ha emelem az órajelet és a feszt meg nem akkor tulajdonképpen alulfeszelem.

RetepNyaraB: Most kéne váltanod pedig platformot mert a Ryzenek nagyon jók és a RAM-ok, SSD-k olcsók ......a 2700 ajánlom most ingyen játékkal 60 pár 1000 Ft ért .

[ Szerkesztve ]

(#22283) Bjørgersson válasza zsoika (#22282) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem kell, ne gondolj mindent ennyire tul. Csak annyit irtam, hogy alapfeszen nem szabad 1-2°C-nal tobbet melegednie.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22284) zsoika válasza Bjørgersson (#22283) üzenetére


zsoika
addikt

Nem aggódom én semmin csak kérdezek mint hogy hülyeséget csináljak.

(#22285) RetepNyaraB válasza zsoika (#22284) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem nem hozott a feszültségemelés semmi értékelhetőt, de jobban fűtött. Chipje válogatja (silicon lottery). Lehet jobb, roszabb, semmilyen. Én úgy érzem a kártya tudása nagyjából maxolódik 2000/9000 táján, többi már csak állatkínzás.

Platformot azt kéne váltani, tudom én, csak nincs miből :DDD
Elviszi a pia meg a nők

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22286) rasotamas válasza RetepNyaraB (#22285) üzenetére


rasotamas
veterán

Ismerős érzés, pedig nekem X79 I7-3930K van, tehát másfél 2600K, de ezeknek nincs olyan felára a sima z77+2600K-hoz képest. Szerintem egy r5 2600 konfig meglenne max 100-ből inkább kicsit olcsóbban (akkor talán már 110-120 körül inkább erősebb jobb lenne akár 2700 vagy 3600) de nem vagyok benne biztos hogy akár 60-ért elmenne.
Igazából a 1060 helyett is lehetne egy 1660Super meg a 20-as monitor helyett egy 32-es 1440p :P :DD csakhát ez már sok sok pénzecske.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22287) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Elolvastam az ÖF-t és használtam a keresőt és biztos volt is már ezért 1000 bocs, de melyek a félpasszív kártyák?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22288) Bjørgersson válasza Nerazim (#22287) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Amelyeknek egy bizonyos homerseklet alatt megall a ventijuk.

Bocs, nem tudtam kihagyni. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22289) zsoika válasza Nerazim (#22287) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Az enyém az....inno3d 1060 6GB gaming oc.

RetepNyaraB: Nekem mondod? Van feleségem. :DDD

rasotamas
Nemrég adtam el a z77 +i7 3770 +2x8gb 1600 ddr3 50eft ért. Az új félkonfigot 90eFt ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#22290) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Szereztem egy gigabyte gaming g1 1060 6GB-os vga-t. Lenne egy kérdésem, az nvidia módolt valamit a driverekben, hogy magasabbra boostol, mint a gyártói adatok? Gyári bios van a vga-n.
Gigabyte honlapja szerint:
Boost: 1847 MHz / Alap: 1620 MHz OC-módban
Boost: 1809 MHz / Alap: 1594 MHz Gaming-módban
Valóságban:
Boost: 2050MHz OC-módban
Boost: 1987MHz Gaming-módban

Tartja is ezeket az órajeleket a vga, nem zavar csak kíváncsi vagyok, hogy más is tapasztalt e ilyent.

(#22291) zsoika válasza Dragon3000 (#22290) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Ha visszaolvasol pont ezt kérdeztem én is pár napja.
Én MSI Afterburnert használok tuningra , monitorozásra.

[ Szerkesztve ]

(#22292) Dragon3000 válasza zsoika (#22291) üzenetére


Dragon3000
veterán

Köszi, elolvastam, na ezt nem tudtam, hogy a minimumot adja meg a gyártó.

(#22293) zsoika válasza Dragon3000 (#22292) üzenetére


zsoika
addikt

Én sem ... :DDD

(#22294) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ilyen kerdesekre sorozatos ismetelgetesenek elkerulesere lett kitalalva a tema osszefoglalo. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22295) RetepNyaraB válasza Dragon3000 (#22292) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mint a upc a neted sávszélességénél. Ezreset veszel, de százat garantálnak. Valójában meg lemegy hatvanig :D

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22296) rasotamas válasza zsoika (#22289) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez az, hogy ez hiába másfélszer annyi proci meg minden, nem lehet másfélszer annyiért eladni. Pedig 75-ért már megérné kiszállni belőle. Sajnos a ramjaim elég gagyik, 4x4 Hynix, egyik ecc-s, így sok lapban nem megy de ebben igen, qauad channelben, 1.5 helyett 1.55 volton 1600 cl11 helyett 1866 cl9-en. Mi lett az új félkonfig?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22297) zsoika válasza rasotamas (#22296) üzenetére


zsoika
addikt

Adatlapomon ...9400f +b365m+16GB 2666.
Lehetett volna ryzen ( nagyon jók) ,de még maradtam mert csak ezt az egy pci csatis lapot találtam(hangkártyának).
További 5 év alatt gondolom bexarik a hangkari és akkor már pci-e csatisat veszek és monitorból is 2k 144Hz ....oda kell majd a 8mag 12szál stb.egyelőre overkill ide nekem. De akkor majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#22298) Dragon3000 válasza RetepNyaraB (#22295) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezért van digim és mindig megy a maximummal :D

(#22299) RetepNyaraB válasza Dragon3000 (#22298) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nov 11-én fogják bekapni hagyom ott őket és megyek a digihez, igen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22300) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok , lécci segítsetek !

lecseréltem a vga karit ,
gtx960 ról gtx1060 ra
[link]

2 megjelenitövel használnám ( használtam)

de sajna nem tudom a képet kitenni tv -re,
csak ha a monitor HDMI kábelét kihuzom a vga-ból !
szóval mintha a hdmi kábellel használt monitor, letiltaná a tv-t !

( elözö gtx 960 as vga-val működött, rendesen mindkettő kimenet egyszerre..
szóval pl másolni tudtam a pc képét)

A monitor- vga hdmi-hdmi kábellel van öszekötve
tv-vga hdmi-dvi kábellel van összekötve
(minden kábel ugyanaz, ami a régi vga val müködött)

valami ötlet, hogy egyszerre is működjön ?
(legujabb nvidia driver van fennt)

elöre is köszönöm a segítségeket ! :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.