Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Redneck válasza #75501312 (#22600) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha jól gondolom, másik HDMI porton van a PC, mint a médialejátszó. Két dolgot tehetsz. Vagy a megjelenítő adott HDMI csatornához tartozó profilját állítod át, vagy driverben a videobeállítások színezelését.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22602) #75501312 válasza Redneck (#22601) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, a médialejátszó az egy fizikai eszköz. :K
Rájöttem közben a megoldásra: az nVidia Control Panelben kellett a Color Depth-et 8 bitesre állítanom, így megoldódott minden. :R

(#22603) RetepNyaraB válasza #75501312 (#22600) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Milyen lejátszó?
Nvidia vezérlőpult->video->video színbeállításai->áttkatt nvidiára és fényerő stb piszkálható, plusz ugyanitt a speciális fülön a dinamikatartományt korlátozottról teljesre (0-255) állítsd. Meg mentsd is el :D
Első körben.

ui látom megoldódott. Ugyanott a felbontás fülön is beállíthatod a teljes dinamikatartományt.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22604) rasotamas válasza RetepNyaraB (#22603) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy az AMD Adrenalin után örüljek-e ennek a WinXP GeForce4 Ti4200 korabeli kinézetű Nvidia Control Panelnek, mert egyszerű és letisztult, vagy inkább :W így 2020-ban?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22605) #75501312 válasza RetepNyaraB (#22603) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez a lejátszó: [link]
A control panelben nem jó a teljes tartomány, monitorra jó, de a tévére (a házimozi erősítőn keresztül) a korlátozott kell.
Igen, a 8 bit megoldotta, így most picivel sztem még világosabb is, mint a lejátszón. (Legalábbis Annabelle Comes Home autós sötét részeinél)

(#22606) RetepNyaraB válasza #75501312 (#22605) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh tévére valóban nem jó, write onlyban voltam megint :W
Igazából azt szerettem volna tudni a PC-n milyen lejátszót használsz (gondolom az megy ki a tv-re)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22607) #75501312 válasza RetepNyaraB (#22606) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jah, MPC-HC de próbáltam a Kodit is, mindkettőnél sötétebb volt a kép.

(#22608) #75501312


#75501312
törölt tag

Tudom vhol ellenőrizni, hogy kadenciahelyes-e a lejátszás? A médialejátszómhoz képest picit másabb a kép és ne ma minimális +fényerő miatt.

(#22609) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Szeretném a GTX 1060 6Gb kártyámmal a futó játékot (Assetto Corsa) videóra menteni.

Próbálom az Geforce Experiens el, de nem lehet bekapcsolni a felvételt. Az ALT-F9 megnyomására nem történik semmi..(az ALT-Shift-F10 azonnali visszajátszás ki/be működik)

Letöltöttem az OBS stúdiót is, avval a felvétel elkészül, de nincs kép, viszont hang az van...

Lehet, hogy a két dolog összefügg?
A kártya egyébként teljesen korrekten működik, három FHD monitoron korrekten megy az AC.

Valami ötlet ?

Jenő

[ Szerkesztve ]

(#22610) RetepNyaraB válasza egerj (#22609) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az Experience rendszeresen hibára fut, ha nem a legfrissebb. Időnként a driverre is háklis. Ha minden friss, akkor passz, de a windows game bar is teljesen jó a feladatra.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22611) #75501312 válasza egerj (#22609) üzenetére


#75501312
törölt tag

A Windows beépítettje is elég bőven.
Ha OBS-t használsz ott külön meg kell adnod layer szerűen, hogy mit rögzítsen külön a hangot és a képet is.
És van pár opció pl. adott alkalmazás teljes képernyős módban, mindent vegyen, ami a képernyődön zajlik, tudsz rátenni statikus képet is ha ki akarsz takarni chatet stb.

(#22612) egerj válasza RetepNyaraB (#22610) üzenetére


egerj
tag

Sajnos mindkettő friss...

(#22613) egerj válasza egerj (#22612) üzenetére


egerj
tag

OBS beállítás megvolt: semelyik esetben sem csinált képet.
A beépítettet meg fogom próbálni..

(#22614) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!

Az Inno3D Gtx 1060 6Gb mini létezik, hogy félpasszív?

(#22615) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok. egy gtx 1060-ast szeretnék venni.
kérdésem az lenne, érdemes e még fhd-ra venni ilyen kartyat?
amikkel jatszom inkabb az osszes bf sorozat, no meg neha league of legends.
melyik tipust erdemes elkerulni?
760-at eladtam, gondolom annal sokkal jobb kartya?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#22616) Bjørgersson válasza Enigma1945 (#22615) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI Gaming X-en kivul en mast nem is keresnek a helyedben. 760-hoz kepest hatalmas elorelepes lesz, ha azzal eddig huztad, ezzel is boven el leszel egy darabig. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22617) rasotamas válasza Bjørgersson (#22616) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát azért jelentős felára van amit nem biztos, hogy megfizetnék.
Nekem volt Gaming X igaz nem 1060, persze nagyon jó volt.
1060 volt már Palit Dual, Gigabyte Gaming G1, Asus Dual, próbáltam Giga ITX-et is, egyik sem volt rossz. A Palitnak volt coil whine-ja.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22618) Bjørgersson válasza rasotamas (#22617) üzenetére


Bjørgersson
félisten

50-ert arulnak jelenleg dobozos Gaming X+-t, annal a tobbi modell sem feltetlenul olcsobb, igy tovabbra is azt mondom, hogy gondolkodas nelkul azt vegye. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22619) Grave_444 válasza Bjørgersson (#22618) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem Gigabyte ITX és MSI Aero ITX volt, utóbbi szerintem jó pár dupla ventis darabot felülmúl. :) ITX házban csendben és hűvösen ment végig, a Giga +10 fok és +500rpm-el..

[ Szerkesztve ]

(#22620) Enigma1945 válasza Bjørgersson (#22616) üzenetére


Enigma1945
őstag

Köszi a választ!
Arra lennék kíváncsi, elég-e a 3GB a FHD-hoz?
Mint írtam nem a legújabb címekkel játszom!
illetve, melyik 1060-at érdemes kerülni?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#22621) Bjørgersson válasza Enigma1945 (#22620) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem igazan. 3 GB-osat en biztosan nem vennek, ha mar ugyis fejlesztesz, akkor lehetosegekhez merten a legjobbra erdemes szerintem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22622) Enigma1945 válasza Bjørgersson (#22621) üzenetére


Enigma1945
őstag

Értem! Köszi mindent! Ha lesz még kérdésem fel lehet itt tenni?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#22623) Bjørgersson válasza Enigma1945 (#22622) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Terneszetesen, erre van a forum. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22624) rasotamas válasza Bjørgersson (#22618) üzenetére


rasotamas
veterán

Azonos áron természetesen mehet a gaming x de én pár ezernél több felárat nem adnék érte, egy giga gaminggel szemben mondjuk semmit.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22625) Bjørgersson válasza rasotamas (#22624) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig eg es fold a ketto szerintem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22626) , válasza Grave_444 (#22614) üzenetére


,
addikt

Igen.

(#22627) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Visszatérek low budged géppel (adatlap) egy 1050Ti után a jól bevált Aero ITX kártyára. :)

(#22628) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Segítsetek kérlek! Hátha futott már bele valaki ilyen problémába. TV HDMI-vel van összekötve a GTX 1060-al. Gyönyörűen be volt kapcsolva Win beállításokban, hogy HDR megjelenítő és 10bit-es a tv. Tegnapi napon Oculus szemcsi volt egész nap bedugva a HDMI-be, TV le volt húzva. Este visszadugtam a TV-t és most már csak SDR 8bit-es megjelenítőnek látja a Windows a tv-t. Csináltam egy driver frissítést, nem változott semmi. Csináltam egy tiszta telepítést, semmi.

Végigolvastam egy ilyen hasonló kálváriát itt 3 évvel ezelőttről: [link] És nagyon hasonló a helyzet nálam is, ugyanez a helyzet! 8bit és YCbCr422: [link]

Van erre valami megoldás? Az ember megoldotta, mert bedugta a tv-t HDMI-be és megoldódott, de nekem végig HDMI kimeneten volt használva a TV.......

(#22629) Peace válasza Peace (#22628) üzenetére


Peace
nagyúr

Egy ugyanilyen kálváriám már volt tavaly novemberben. Akkor vettem egy másik kábelt és működött minden. De nem akarom elhinni, hogy a kábel megy tönkre ilyen esetben. Nem lehet, hogy mégiscsak driver probléma?

(#22630) #75501312 válasza Peace (#22629) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez Win probléma, ugyanis nem tudták rendesen megoldani ezt a HDR dolgot, vagy működik vagy nem.
Már nem emlékszem, hogy volt-e rá megoldás vagy hogy mi volt az, de érdemes a Win10 topikban megkérdezni. :K

(#22631) Peace válasza #75501312 (#22630) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi!

(#22632) Grave_444 válasza Grave_444 (#22627) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jelentem Be Quiet S6 300W (12V1 18A/ 12V2 18A, össz 21A, 252W) táppal megy a kártya. :D

[ Szerkesztve ]

(#22633) ollie válasza Grave_444 (#22632) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bátor vagy.

***

(#22634) Grave_444 válasza ollie (#22633) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Most miért? 120-130W a kártya, a proci meg 69, nincs terhelve 200W fogyasztásom.

(#22635) Viktor77 válasza Grave_444 (#22632) üzenetére


Viktor77
titán

Én is egy 350-essel tolom, két ágról, átalakítóval veszem le a kakaót a VGA-nak. :)
Egyszer véletlenül csak egy ágat kötöttem rá, akkor megégett az átalakító (valahol van kép a topicban róla).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22636) Grave_444 válasza Viktor77 (#22635) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hogy vetted 2 ágról, ha egy ágas a táp? ;]
Nekem sima molex-6 pin átalakítóm van, egy kábelre tudom kötni, de mindkettő 18A-es.
Szóval egy ág is simán kiszolgálja, összesen a két ág 12V-on tud 252W-ot.
Ha nem bírná van egy 14/14A kétágas FSP is, ami 288W-ot is tud.
Hozzáteszem 69W-os a proci alatta, illetve 2db ventilátor és 1db SSD van a gépben.

275W-os Dell Gold táppal próbálkoztam, de a 2. ága csak 10A-es amiatt nem bootolt vele a gép.

[ Szerkesztve ]

(#22637) ollie válasza Grave_444 (#22634) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt hittem, az RTX 2060 topikban vagyok.

***

(#22638) Grave_444 válasza ollie (#22637) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na azt már nem merném, még ha számok alapján nem is fogyaszt sokkal többet. :)
Nyilván drága gépnél én se spórolnék ezen..

[ Szerkesztve ]

(#22639) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv, ide írom hátha. MSI 1060 6GB. Szerintem a mostani win10 frissítés óta, a monitor nem "alszik" el, a VGA nem kapcsol le. Bekapcsolva marad végtelenségig. Hol keressem a hibát vagy azt ami megakadályozza az alvó módot? UEFI bios, UEFI VGA, a "VGA deepsleep" engedélyezve.. vagy mi is az az energiatakarékos mód alváskor..
thx

Védd a természetet!

(#22640) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni légyszíves? Tisztítással kapcsolatban szeretnék kérdezni.
VGA: MSI GTX1060 6G Gaming X

Szeretném ezúttal mélyebben kitisztítani a kártyát, újra pasztázni és nem tudom, hogy mekkora hővezető lap kell bele. Pontosabban milyen vastag. Látok itt 0,5 - 1,5 mm-ig 3 félét. Ilyet még nem csináltam. Melyiket érdemes beletenni? Egyáltalán érdemes cserélni?

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22641) laskr99 válasza wrongduke (#22640) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Ezt szerintem csak szétszedéssel lehet. Ha ragad, nem szakad szét nyugodtan újra lehet használni, nem kell cserélni, ha szakad akkor kell mindenképp.

Pasztára MX4 ajánlott :))

(#22642) Atilla001 válasza wrongduke (#22640) üzenetére


Atilla001
senior tag

csak kíváncsiságból. Miért kockáztatod akár a kártyát, hogy annyira szétszedd? Ugyan ilyen karim van és eszembe se jutna, vagy indokolná bármi, hogy szétszedjem.
Nézz meg egy szétszedős unbokszingot, ott lehet írják vagy pontosan látod min van rajta és milyen vastag lehet. Mikor vettem volt ilyen.. Tom's hardware talán..

Védd a természetet!

(#22643) ollie válasza wrongduke (#22640) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább vegyél egy sűrített levegő spray-t, és jól fújd ki vele.

***

(#22644) Csupingo válasza wrongduke (#22640) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem az még nem olyan öreg kártya, hogy a hővezető lapokat is kötelező lenne cserélni. Azzal gyakran gond szokott lenni, nehéz eltalálni a megfelelő méretet és csak rosszabb lesz. Ahogy már írták is, ha szétszedéskor nem szakad szét és még jól néz ki, akkor kár piszkálni. Valószínűleg egy jó paszta is sokkal barátibb hőfokokat tud produkálni. Mondjuk ha csak játékos kártya volt és sose bányászott, akkor még azzal se kéne hogy gond legyen. A gaming x az egyik legjobb változat. Jelenleg túl magas hőfokon üzemel, vagy miért akarod annyira szétszedni? Akár egy alapos portalanítás is elég lehet, ha abból van rajt bőven.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22645) wrongduke válasza wrongduke (#22640) üzenetére


wrongduke
aktív tag

(#22641) laskr99
Köszönöm, a pasztát felvettem a listámra. Nekem másmilyen van, kipróbálom ezt is.

(#22642) Atilla001

Egy érdekes jelenség kezdődött amit elég nehezen derítettem ki, ha melege van, nemes egyszerűséggel kéken hangyásodik a kép majd eltűnik másodpercekre, aztán visszajön és lutri mikor történik meg újra. Van mikor egymás után 4x-10x is csinálja.
Rommá kerestem google-ön a gondot, nem driver, nem windows, nem válogatós appok és játékokkal sem, az egyetlen amit találtam, hogy szünetmentesre kell kötni, az áram ingadozást kiiktatása végett. Elsőre arra gondoltam, hogy a sok fogyasztó miatt (beton panel lakás) és a kusza kábelezés, részben igaz is, de a jelenség nem szűnt meg, csak ritkább lett, hiába lett az egyetlen fogyasztó a körön. Amióta Afterburnerrel szigorúbb ventilátor profilt állítottam, azóta viszont megszűnt teljesen. Még hátra van pár teszt de bizakodom. A kártya "normálban" 85-90 fokig ment fel max (nyáron), jelenleg 70 fokon 80%, 80 fokon 100% pörgeti ventiket, így rendesen megy. Azért nem is gyanakodtam erre, mert szépen hűtötte, ritkán volt hangja.
Előbb tisztességesen kitakarítom, majd jön a szünetmentes (talán szeptemberben...). Mindemellett coil whine-os is, de azzal már nem tudok mit csinálni...
Még keresem a megfelelő leírást hozzá milyen méret kell, de eddig csak azt találtam, hogy van benne, méretet nem.

(#22643) ollie
Kompresszorral fújtam ki félévente, évente. A procihűtőmből ítélve, néha a kompresszor sem elég.

(#22644) Csupingo
Sosem volt húzva, sose bányászott. Nem feltétlen akarom kicserélni a lapkákat, de ki tudja mit találok a bordák alatt, ha már szétkapom és indokolt, akkor tudjak cserélni "mindent".

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22646) Redneck válasza wrongduke (#22645) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ilyen hőmérsékletek mellett érthető. Nincs valami trójai sztárság a háttérben ami még jobban tekeri a kártyát? Egy pár éves Gaming X-nek nem ilyennek kéne lennie, főleg hogy évente 1-2 alkalommal, ki volt takarítva...

Újonnan vetted vagy használt volt?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22647) Atilla001 válasza wrongduke (#22645) üzenetére


Atilla001
senior tag

lerágott csont, nekem burning programmal 200fps el 68c fok max. Alig hallom. bíkvájet jól szellőző ház. játéknál 60fps limit alig indul el a ventilátor..
a hőfokaid magasak.. gari.. :(
azért 90nél sem illő szemetelni, bár ha így ment hónapokig, akkor előbb utóbb elfárad..

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#22648) RetepNyaraB válasza Atilla001 (#22647) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ami 90 gpu-ra (amit mér ugye az osszes monitor progi), az laza 110 is lehet vrm, ram táján. Persze, hogy behal.
Nekem a húzott kártya (pedig csak gainward gs) nyáron se megy hetvenpárnéhány fok fölé. Nem oké a 90.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22649) wrongduke válasza wrongduke (#22645) üzenetére


wrongduke
aktív tag

(#22646) Redneck
Nincs, minden tiszta. Figyeltem azt is, hogy valami terheli-e a gépet, de semmi. Újonnan vettem még a 17-es bányász láz előtt.

(#22647) Atilla001
Gari már nincs rajta, idősebb mint 3 év, de nem sokkal...
Nekem se hangoskodott azért nem is figyeltem a hőfokot, nagy ritkán hangosodott fel, akkor egyszer-kétszer mértem, de akkor se volt veszélyes.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22650) Csupingo válasza wrongduke (#22649) üzenetére


Csupingo
veterán

Elszökött a gáz a hővezető csőből. :) Vagy valamitől elmozdult a borda és nem fekszik fel rendesen a gpu-ra. Ezek tényleg elég randa hőfokok egy ilyen kártyától.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.