Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) DarthSun válasza maxika2004 (#22300) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Fordítva próbáltad ? Tehát a monitort VGA DVI-->monitor DVI, a tévét pedig VGA HDMI-->TV HDMI- be. Nálam így van bekötve a 1060, működik a kétkijelzős mód. Fordítva, tehát ahogy Nálad van nem is próbáltam, nemtom hogy van-e jelentősége megcserélni, de egy próbát megér, hátha...

(#22302) maxika2004 válasza DarthSun (#22301) üzenetére


maxika2004
őstag

hát ezt egyenlőre, a kábelek hossza, és tv távolsága miatt nem tudom még kiprobálni, de az lesz a következő!

csak gondoltam hátha van valami beállitás erre is...

(#22303) maxika2004 válasza DarthSun (#22301) üzenetére


maxika2004
őstag

.ééés megszületett... köszi a segitségeket!
A hiba az volt hogy a tv-be HDMI ( arc) os aljzatba dugtam.....

már csak egy kissebb gebaszt kéne orvosolni...
most a kép hdmi-n megy a monitorhoz, és dvi-n a tv-hez....

és a dvi az elsődleges kijelző!

ha csak a monitort használom, akkor , windows -p vel ugyan áttettem, és most a monitor a kivetitő....
de bootoláskor a tv-n van igy a kép, és csak ha betölt a vin akkor van kép a monitoron!

ezt át lehetne állitani valahogy ?

:R :R :R

(#22304) Redneck válasza maxika2004 (#22303) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Driverben a több megjelenítő beállítása résznél meg tudod cserélni őket. Van abban logika hogy így vannak a kábelek, vagy a hosszuk miatt használod így? Esetleg monitoron kell inkább a hang?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22305) Glaz-dozfhut válasza Redneck (#22304) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A VGA hátulján, a videókimeneteknek van egy elméleti sorrendje. Mondjuk a példa kedvéért, balról jobbra a szélső, az magasabb szintű - jobb kifejezés híján. Meg kell cserélni a sorrendet (bal szélsőbe dugd). Nálam ilyen gond volt. Volt egy HDMI, és három Display port. Nem volt mindegy melyikbe dugom. Nem saját agyszülemény, a neten találtam a megoldásra.

- Glaz-doz-fhut -

(#22306) maxika2004 válasza Redneck (#22304) üzenetére


maxika2004
őstag

logika nincs.... talán annyi hogy amikor a gép-monitor meglett nem volt tv.... és hdmi kábelt vettem,
mikor meglett a tv... dvi-hdmit

" Driverben a több megjelenítő beállítása résznél meg tudod cserélni őket. "

na erre lennék kiváncsi részletesen, ? :F
mert szerintem is meglehet cserélni,
legalábbis egy másik gépen ( gyerekekén) is néha megfordult a sorrend.. de esküszöm nem tudom hogy.....

(#22307) maxika2004 válasza Glaz-dozfhut (#22305) üzenetére


maxika2004
őstag

vezeték dugiszálás nélkül szeretném megoldani, mivel a vezetékeket a hosszuságuk miatt nemtudom megcserélni!

(#22308) Redneck válasza maxika2004 (#22307) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Erre voltam kíváncsi a logika résznél. Tehát fizikai korlátok miatt van így.

Nem tudom fejből, de egyszerűen ki lehet választani, melyik legyen az első. Próbálkozz. Jobb klikk vagy ide-oda húzás, és alapértelmezett kiválasztása. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22309) maxika2004 válasza Redneck (#22308) üzenetére


maxika2004
őstag

" de egyszerűen ki lehet választani, "

hááát probáltam , illetve forumok hada szol erről de nemigen sikerül senkinek

az a kattintás és huzogatás, csak azt választja ki hogy kiterjesztésnél, merre menjen át az egér a másik kijelzőre.... legalábbis nekem ez sikerül csak !

ha esetleg tudsz konkrétat azt nagyon megköszönném !

(#22310) Glaz-dozfhut válasza maxika2004 (#22307) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Eredetileg rossz helyre címeztem a választ.
Amire gondolok, azzal nincs fizikai helyváltoztatás. Annyi, hogy a VGA hátulján, egy másik kimenetbe dugod ugyanazt a kábelt, csak eggyel arrébb. Legalább is, ha van több azonos port, mint amit épp használsz.

- Glaz-doz-fhut -

(#22311) DarthSun válasza maxika2004 (#22309) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként érdekes a 1060 ilyen szempontból, POST- kor csak egy megjelenítőre ad képet. A régebbi VGA- imon (GTX580, HD6850, GTX285...stb - sok gépem van időben visszafelé, retromániás vagyok) már a BIOS is megjelenik mindkét kijelzőn.

1060 esetében én is csak a sorrendre (kábelcserére) tudok tippelni. Mondjuk nálam mindegy, mert egymás mellett van a TV és a monitor, a Win betöltődése után pedig úgyis az ott beállított kijelző setup lép érvénybe (elsődleges, tükrözött vagy kiterjesztett, amelyiket utoljára belőttem).

(#22312) maxika2004 válasza Glaz-dozfhut (#22310) üzenetére


maxika2004
őstag

ennyire nem egyszerü a dugiszálás, mert dvi és hdmi is 1 db van, és a kábelhosszok-távolságok miatt nemtudom cserélni...
és ha lehet, megoldanám beállitásokkal...

ahogy Redneck kolléga irta.... remélem tud részletesebb leirással szolgálni

[ Szerkesztve ]

(#22313) kontaku válasza DarthSun (#22311) üzenetére


kontaku
tag

Pontosan így működik nálam is, a TV a HDMI-re van kötve, a monitor DVI-re. Mivel a HDMI hardveresen elsődleges (ezt lehetne driverből állítani?), a POST-ot nem látom a monitoron (a TV-n igen, ha be van kapcsolva), csak amikor a Win betölt, és életbe lép a beállítása jelenik meg a kép a monitoron. Persze a Win bejelentkező.
De pont ma fogom HDMI-re kötni a monitort is, így gondolom a 2 port közül az egyik lesz a fő, a másik meg a második.

[ Szerkesztve ]

(#22314) maxika2004 válasza kontaku (#22313) üzenetére


maxika2004
őstag

... érdekes nekem meg a dvi-tv az elsődleges
a hdmi-monitor a 2.

nekem meg pont ugy kéne mint a tied :Y :DD :D

(#22315) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!
Az 1060-asok mennyivel melegednek jobban, mint az 1050Ti? Biztos melegebbek a kraft miatt, de hátha volt valakinél mindegyik.
Az utóbbi volt nekem, de most RX570 ITX van, de eléggé tud terhelve fűteni. Ha az 1060-as hűsebb lenne, akkor talán kicserélném rá, itx kuckóban azért nem mindegy.

(#22316) RetepNyaraB válasza hegegabi80 (#22315) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez félig-meddig buta okoskodás lesz (mert nem volt 1050ti-m).
Nem mindegy milyen a pontos kártya hűtés tekintetében (a giga és az msi itx 1060-as cuccai elég jók), meg, hogy szinte mindent lehet hangolni; alulfesz, ventiprofil. Egy amd esetében ezek szinte kötelező körök. Harmadrészt, itx házban csodák nem lesznek, ott dübörög a klímaváltozás.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22317) kontaku válasza kontaku (#22313) üzenetére


kontaku
tag

Nos, a próba eredményeként kiderült, hogy a HDMI portok között is van elsődleges. Szerintem - bár DP-n nem próbáltam -, a sorrend a következő lehet (ASUS ROG STRIX 6GB) DP1, DP2, HDMI1, HDMI2, DVI. Más gyártónál lehet más a sorrend, mint maxika2004 példája mutatja.
Utánaolvasva a sorrend megváltoztatásával kapcsolatban, az a kártya BIOS-ának a gyártótól (nem az NVIDIA-tól) kért egyedi frissítésével oldható meg.
Ami valahol érthető, mert a drivert majd csak az oprendszer tölti be.

(#22318) Redneck válasza maxika2004 (#22312) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Végre ide tudtam keveredni.

Kipipálod a driverben mindkét monitort a több megjelenítő beállításánál. Jobb klikk arra amelyiket elsődlegesnek szeretnéd, és kiválasztod a "legyen elsődleges" opciót. Nálam így megy, és 750Ti-vel is így ment. Akkor DVI és HDMI csatikat használtam, most DP és HDMI van.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22319) Ribi válasza hegegabi80 (#22315) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#22320) Freiherr válasza hegegabi80 (#22315) üzenetére


Freiherr
őstag

Nekem volt (van) mind a kettő, azonos környezetben kis OC- val 63 va 75 fok a 1060 "javára". Persze a kraft se ugyanaz.

XXX

(#22321) hegegabi80 válasza Freiherr (#22320) üzenetére


hegegabi80
addikt

ok köszi az infót ez kicsit megnyugtatott. RX570 ITX van/lett végül, alulfeszelve 70-71 fok körül mozog, 110W fogyival, így akkor maradhat, fölösleges a csere pl 1060-ra.

(#22322) rasotamas válasza hegegabi80 (#22321) üzenetére


rasotamas
veterán

Nincs számottevő eltérés. Azonos grafikus teljesítmény mellett picivel energiatakarékosabb a 1060. Ami igazán lényeges a döntés szempontjából, hogy mennyi pénzből, milyen hűtésűt találsz, mivel játszol mert vannak nvidiás és amd-s játékok. Én gta5 miatt akartam amd-ről nvidiára cserélni és kaptam egy igen jó csereajánlatot, fél év garis msi gamingx rx470-re 5 ezret fizettem rá egy sokkal újszerűbb de gari nélküli giga 1060 6 gigára. Utólag kiderült hogy elvileg van 3 hó gyártói gari csak papir nincs.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22323) hegegabi80 válasza rasotamas (#22322) üzenetére


hegegabi80
addikt

vegyes a játékpaletta nálam, van amd és nvidia párti is.
És neked megérte a csere? Mondjuk a 470 4gb vs 1060 6Gb elég egyértelmű.

(#22324) rasotamas válasza hegegabi80 (#22323) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát gta-ban abszolút. +30-50%. Szerintem a csere is extrém jó volt, nem 5 ezerrel ér többet egy 1060 hanem inkább 15-tel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22325) hegegabi80 válasza rasotamas (#22324) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én meg az 570-hez jutottam hozzá jó áron, 1050 ti-ről 4 ezer plusszal. Pedig 1060 3gb akartam, de ott többet kellett volna rádobni. Na meg még is csak 3 va 4 gb, igaz sokszor 3 alatt van a memóroa 900p-n.

(#22326) odium


odium
aktív tag

Sziasztok! Bocsánat az offtopikért, de sűrgős tanácsra lenne szükségem. Gainward 1060-as kártya képe lenne régebbi monitorra küldve. A kártyán HDMI, display és DVI-D, monitoron csak vga foglalat. Hogy tudom a legfájdalommentesebben, de jó/legjobb minnőségben megoldani az összeköttetést? Jelenleg a régi vga-vga kábel áll csak rendelkezésre. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22327) hegegabi80 válasza odium (#22326) üzenetére


hegegabi80
addikt

aktív átalakítóval, nekem is ez van csak én itt vettem aprón. hdmi to vga

[ Szerkesztve ]

(#22328) rasotamas válasza odium (#22326) üzenetére


rasotamas
veterán

Hamár megkérdezed és adhatok tanácsot de kisujjam nyújtva már az egész karod kéne :D
Benne vagyok egy nemzetközi CRT-s facebook csoportban. Ott a number one egy 100 dolláros cucc, mert iszonyat magas felbontásban és frekvencián tud átalakítani, ilyet egyébként már hdmi-ről nem igazán, csak DP-ről lehet, de szorosan a második helyen a Delock 62967 van. EZT rendeld meg és számolj is be az eredményekről légyszíves, mert 120-165 Hertzen akarok én is játszani :D
Na mondjuk ha csak LCD akkor fölösleges ennyi pénzt kidobni 60-75 Hz-re :U

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22329) Csupingo válasza rasotamas (#22328) üzenetére


Csupingo
veterán

A delock "csak" 6700 Ft. Nem is "olyan" vészes. Ezt írták róla: Felbontás: max. WQXGA 2560 x 1600 @ 60 Hz

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22330) fischnek


fischnek
csendes tag

Sziasztok, egy MSI GTX1060 AERO ITX 3G OC videokártyáva tudok 4Ks felbontásban játszani (fortnite, overwatch, Sea of Thieves)? Azaz érdemes 4Ks monitort venni mellé, vagy keressek fullHD-t?
köszönöm!

(#22331) Dragon3000 válasza fischnek (#22330) üzenetére


Dragon3000
veterán

Próbáld ki, dsr paraméterek részen lehet megoldani, hogy pl nagyobb felbontásban számoljon a vga és abból készíti el a megjelenítő felbontására a képet.

[ Szerkesztve ]

(#22332) RetepNyaraB válasza fischnek (#22330) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A hat gigassal is diavetites minden valamirevalo grafikaju ket-harom evesnel fiatalabb jatek. Esetleg minden minimumon lenne valami minimalisan ertelmezhetö tempo. Nem arra valo. A harom gigas minden teren kicsi hozza.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22333) bobalazs válasza RetepNyaraB (#22332) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát a fortnite ez alapján 31-6 fps highon. lejjebb vesz pár beállítást azt lesz az még 45-50 is. Kinek mi, ha neki elég akkor játszon úgy. Az a kártya nagyon nem 4khoz való amúgy meg a Qhd is sok neki.

(#22334) fischnek


fischnek
csendes tag

Szóval összefoglalva a válasz az hogy nem :R

Igazából monitort kellene vennem de nem tudom mit volna érdemes 70.000 forint környékén. A monitoros topicban senki nem válaszolt. Esetleg ha van javaslatotok... köszönöm

(#22335) Dragon3000 válasza fischnek (#22334) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 22331-ben írtam, egy lehetőséget, ami nem kerül pénzbe és meg tudod nézni mit bír a vga-d.

[ Szerkesztve ]

(#22336) fischnek válasza Dragon3000 (#22335) üzenetére


fischnek
csendes tag

Köszi de abban nem találtam semmi linket hogy mit kellene megneznem.

(#22337) Trailblazer válasza fischnek (#22336) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mert semmilyen linkre nem is gondolt. Az nvidia driverben van egy ilyen opció, ami felskálázza a képet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22338) fischnek válasza Trailblazer (#22337) üzenetére


fischnek
csendes tag

Ahha, ok, köszi, láma vagyok szemmel láthatólag :)

(#22339) Speed® válasza fischnek (#22334) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

29", 21:9, 2560x1080, 75Hz, ezzel még elboldogul. Boltban már 60ért is van.

[ Szerkesztve ]

(#22340) fischnek válasza Speed® (#22339) üzenetére


fischnek
csendes tag

Köszönöm, még egy kérdés: mivel MSI GTX1060 AERO ITX 3G OC kártya van a gépben, van annak jelentősége hogy a monitor freesync-et vagy gsync-et tud-e? Elvileg a Gsync kell ehhez a karihoz, nem?

(#22341) bobalazs válasza fischnek (#22340) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

gsync kell, de egyre több monitor van most már ami freesyncel is megy.

(#22342) Speed® válasza fischnek (#22340) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A linkelt típussal működik az nVs Freesync 44-75Hz tartományban, azért linkeltem ;)

(#22343) rasotamas válasza fischnek (#22334) üzenetére


rasotamas
veterán

Van még az AOC-nek egy 32" 2560*1440 IPS 75Hz Freesync monitora 65-70 közt, állítólag nagyon jó és megy freesync-kel (bár talán fel kell venni 76Hz-re hozzá de megy).
Nyilván itt már a felbontás nagyobb tehát a vga igénybevétel is, ehhez kevesebb a vga mint a Speed(R) által ajánlott 2560*1080-hoz főleg a 3 gigás, de ahogy Trailblazer leírta ki tudod próbálni DSR-rel, hogy hogy bírná. Azt is vedd számításba hogy az élsimítást lejjebb lehet venni nagyobb felbontáson mert nem olyan feltűnőek a recék. MSAA nagyon eszi a gpu-t, és ha le tudod venni 4x-ről 2x-re vagy 2-ről kikapcsolni akkor hasonlóan fog futni nagyobb felbontáson.
Szóval ha necces is kihajtani én ugyanannyi pénzért biztos hogy a nagyobb méretet és a több pixelt venném 2,5 centivel szélesebb, 10 centivel magasabb a kijelző.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22344) RetepNyaraB válasza rasotamas (#22343) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Basszus ne fárasszatok már; azt a vga-t fullhd is megeszi már közepesen magas beállítások mellett, plusz ki is fogy a ramból. Akkor vegyen hozzá fhd+ monitort, ha a kártyát is cseréli nagyon hamarosan. Mi értelme a nagy felbontásnak, ha minden minimumon van az _elvileg_ játszható minőség érdekében :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22345) Speed® válasza RetepNyaraB (#22344) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Volt nálam rövid ideig 1060/3G, különösebben nem érzékeltem, hogy megette volna bármi..pedig 2560x1080 van nálam is. Igen, ki lehet fektetni értelmetlen "képjavítókkal", de némi kompromisszumkészséggel teljesen vállalható. Írom ezt annak ellenére, hogy végül az 580/4GBot tartottam meg anno, de akkoriban a Freesync miatt még nem volt más választás.

(#22346) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek kérlek!!!

Észrevettem, hogy a TV-n valamiért gusztustalanul pixelesek lettek a sötét részek PC-ről lejátszott filmeknél és kicsit fakó is lett. Gondoltam, hogy kihúzom gépből a HDMI-t és visszadugom. Erre fogta magát a Win 10 és ugyan felismeri, hogy 4K felbontás és kiírja, hogy SAMSUNG, de 30 Hz és már nem érzékeli, hogy HDR képes. Eltűnt az a csúszka, ahol be lehetett lőni, hogy HDR tartalmak megjelenítése. És azt is mutatja a win, hogy nem alkalmas ilyesmire a kijelző. Megadta magát a videókártya HDMI kimenete? A videóknál tapasztalt dolog már ennek az előjele lenne? Kép az van a tv-n, de valami nagyon nem kerek, mert nem HDR és nem 120 Hz. Gép az adatlapomon, windows az Win 10 Pro 64 bit 1903-as. Volt itt már újraindítás, kikapcsolás, kábel húzogatás, NVIDIA driver tiszta telepítés. Semmi nem segített. Eszközkezelőben mutatja a Dell monitoromat DP-n és egy általános PnP képernyőt. De az nem a Samsung tv, mert ha letiltom, attól még a tv-n ugyanúgy ott marad a kiterjesztett asztal, nem tűnik el a kép. Mi a fene lehet itt?

(#22347) Peace válasza Peace (#22346) üzenetére


Peace
nagyúr

Megtaláltam, szerepel "Digitális lejátszóeszközök" címszó alatt az eszközkezelőben: [TV] Samsung Q70 Series [65]....az eszköz megfelelően működik...

(#22348) Speed® válasza Peace (#22346) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tippre kábel/csatlakozó probléma, próbáld ki másik kanóccal..
Illetve ha nem tetted volna még meg, áramtalanítsd a TVt picit,
találkoztam már hasonló hülyüléssel on-fly csatlakoztatáskor..

(#22349) DarthSun válasza Speed® (#22348) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, sajnos a pakliban benne van a hardveres hiba lehetősége is on-fly dugdozgatásnál. HDMI dugó újra/át- csatlakoztatást mindíg az eszközök áramtalanított állapotában szabad. Olvastam már hozzászólást hogy fesz alatti csatizásnál végleg elszállt a HDMI.

(#22350) RetepNyaraB válasza DarthSun (#22349) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:Y
Sose kapcsoltam ki a monitort-projektort, mikor egyikböl masikba nyomtam a PC csatlakozot. Szerencsem volt eddig es felejtsem el sürgösen az ilyen viselkedest?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.