Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Trailblazer válasza Nerazim (#22450) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kifejezetten ajánlottak az MSI Gaming X, valamint az EVGA Superclocked duálventis kivitelek, ezek félpasszívak. Kerülendő? Gigabyte-ról hírlik, hogy meghangosodnak idővel a ventilátorai.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22452) Nerazim válasza Trailblazer (#22451) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Olvasom itt kicsit rákeresve, hogy ITX ből jó lehet az Msi Aero v Giga 1 ventise. Az Msi -nek van nem Aero kivitelűje is, az esetleg ajánlott lehet még vagy az már nagyon tré? Illetve az EVGA nak ios van 1 ventise, ezek vajon félpasszívak? :F

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22453) Bjørgersson válasza Nerazim (#22452) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI egyventise még abszolút vállalható, ha nem zavar, hogy kicsit hangosabb a venti, EVGA-ból viszont csak a hőcsövest szabad megvenni egyventisből, erre figyelj. Úgy tudom, félpasszív mindkettő, bár nem vagyok 100%-ig biztos benne.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22454) Viktor77 válasza Nerazim (#22452) üzenetére


Viktor77
titán

EVGA-ból csak Superclockedet vegyél, a másik szar.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22455) Nerazim


Nerazim
őstag

Most nézem, hogy ezek (Gaming X, EVGA Superclocked) böhöm nagy kártyák, nekem max olyan kb. 23-24 cm fér be a Metisbe.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22456) Viktor77 válasza Nerazim (#22455) üzenetére


Viktor77
titán

Ez böhöm nagy?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22457) Nerazim válasza Viktor77 (#22456) üzenetére


Nerazim
őstag

Ja ez nem, azt hittem csak a két ventis a SC, ez jó lehet viszont. Köszi.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22458) Viktor77 válasza Nerazim (#22457) üzenetére


Viktor77
titán

Ilyenem volt, csak 3 gigásban, vannak róla képek a topicban. Nagyon elégedett voltam vele, magasra boostolt, elviselhető hang mellett.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22459) Trailblazer válasza Nerazim (#22457) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja ja, de nem mondtad az első posztban kritériumként a méretet. Az említett EVGA-val nem lősz mellé.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22460) Bjørgersson válasza Nerazim (#22457) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt is van.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22461) Nerazim válasza Trailblazer (#22459) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen, azert nem mondtam, mert most is 2 ventis 1050ti gaming 4g volt benne. Elsokorben mindig ketventisben gondolkozom.

Svensson:
Koszi, ezt neztem is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22462) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Tippet kérnék.
Milyen grafikai, vagy valami más beállítás irányában érdemes keresgélni, ha sem a CPU, sem a GPU nincs 100%-on, csak 70-75% körülre megy fel a terhelés , és természetesen az fps érték is alacsonyabb, mint szeretném?
Hőmérséklet 66fok, VGA memóriából is van még.
kb 50fps-em van a Raceroom játékban, (ha az árnyékokat kikapcsolom, akkor 65-70).
A felbontás 4k.
Gigabyte 1060 6GB kártya, i5-3470 proci, 8GB 1600-as DDR3 memória.

[ Szerkesztve ]

(#22463) Trailblazer válasza vlevi (#22462) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem karcsú oda már az a proci és a DDR3-as ram, azaz az egész platform?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22464) Viktor77 válasza vlevi (#22462) üzenetére


Viktor77
titán

Kevés a proci, kevés a ram (meg lassú is), a vga meg kevés a 4K-hoz.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22465) Speed® válasza vlevi (#22462) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdés a magok/szálak terheltsége. Ha 1-2 szálat kér, akkor az össz kihasználtság nem lesz 100, viszont ugye limitál, a megoldás egy IPCben erősebb új proci.. amíg meg nem tanulnak több szálra optimalizálni, ez ilyen.

(#22466) vlevi válasza Trailblazer (#22463) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, az biztos, hogy nem egy mai darab ez a gép, amióta megvan, csak a videokártyát upgradeltem folyamatosan.

Szóval azt mondjátok, adjam le az egész gépet a hulladekudvarba?
Olyan keveset játszok, hogy nem szívesén költök erre a gépre, amíg megy.

(#22467) Viktor77 válasza vlevi (#22466) üzenetére


Viktor77
titán

Egy megfelelő szériás i7-tel, meg még 8 giga rammal azért el lehet még vele lenni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22468) Freiherr válasza vlevi (#22466) üzenetére


Freiherr
őstag

Milyen lapod van? Kis tuning+ 8GB RAM, FHD az arany középút.
4K- hoz teljes platformcsere, eljárt felettünk az idő.

XXX

(#22469) rasotamas válasza vlevi (#22462) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha tényleg keveset játszol nem nagyon éri meg költeni rá. A játékot ugyan nem ismerem, de a 1060 nem épp egy 4k kártya. Másrészt a 3470 sem egy mai csirke már.
Nem próbáltad levenni fullhd-ra? Majd felkonvertálja a tv/monitor. Vagy nem kikapcsolni az árnyékot, csak pár dolgot lejjebb venni kicsit, hogy épp meglegyen a 60fps.
Ki kellene monitorozni, mondjuk Afterburnerrel játék közben. Minden mag erősen terhelt? Ram nincs betelve ilyenkor? Vga nem meleg?
Még valami, a ram dual channelben fut? Ha nem, az sokat visszavethet a gépen.
Tud gecizős lenni a szűk keresztmetszet megállapítása, hiszen azt látod, hogy a proci nincs 100-on tehát nem az a kevés, de a vga sincs szóval nem is az. Na ilyenkor szokott egy új platform meglepetés lenni, hogy mégiscsak ott vesztek el az fps-ek, nem bírta kiszolgálni a vga-t.
Amit még meg lehetne nézni, hogy eladnád a procid aprón, vennél helyette egy i7-est. Ha nem lesz jobb akkor meg eladod, max buksz rajta 2 ezret.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22470) vlevi válasza rasotamas (#22469) üzenetére


vlevi
nagyúr

FullHD-val még megpróbálkozok, de emlékeim szerint egyszer bepróbáltam úgy, és iszonyat ronda volt. 55" TV-n az antialiasingolt vonalak felkonvertálva förtelmesek tudnak lenni.
4K-ban meg nincs szükség az AA bekapcsolására.
Igen, a RAM dual channel, 2x4GB.
Tuning nincs, mert B75M lap van benne, az nem tuningolható.
Talán az i7-est megpróbálom még.

(#22471) vlevi válasza vlevi (#22470) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, nem próbáltam a FullHD-t, inkább megnéztem processzormag szerint.
Az egyik magot 100%-on használja, a többit kevésbé.
Illetve, most még lejjebb vettem a részletességet, a pálya részletességét is közepesre (eddig magason volt), ez hozott kb 20fps-t, a Nordschleifén. De előtte nem is néztem pl. Imolát, ahol ezzel a beállítással 100 körül mozog. Egyjátékos módban, gyakorlás közben, kb 20 autóval.
Mégsem teljesen elveszett dolog ez az 1060-as kártya 4k-ban :D
Csak nem kell erőltetni a maxon használatot.
Sajnos pl. az Assetto Corsa Competizione, ami Unreal Engine-t használ, az valóban játszhatatlan. Azt nem bírom annyira levenni, hogy elfogadható, stabil 60 fölötti fps-t produkáljon. Minimál részletességgel, FullHD-ben talán, de akkor meg olyan lesz, mint a régi Testdrive :DDD

(#22472) Speed® válasza rasotamas (#22469) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha tudsz szerezni 2k ráfizuval 3470ről i7 procikat, szólj, elkezdem felvásárolni az összes 3470et ;] Sajnos az olcsóbb Xeonokkal sem sokat nyerne, hisz nem magszám, hanem IPC gondja van, ahhoz meg magas freki kell, ami drága. El kell engedni a platformot, ez a valódi megoldás..annyira azért nem drága feljebb lépni.

(#22473) Trailblazer válasza Speed® (#22472) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem ezt mondta. Hanem hogy ha nem jön be az i7 (kérdés, miért is lenne így, meg hogy akkor mit tesz bele a socketbe, ha mindkettőt eladta), akkor felrakhatja olcsóbban újabb eladásra.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22474) Speed® válasza Trailblazer (#22473) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A smiley arról tanúskodik, hogy viccöltem ;p

(#22475) rasotamas válasza Trailblazer (#22473) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen erre gondoltam. Illetve érdemes előbb szerezni egy i7-est, ha bejön eladni az i5-öt. Ha nem meg az i7-et aztán gondolkozni. Persze kicsit úgyis jobb lesz, tökéletes meg úgysem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22476) Trailblazer válasza rasotamas (#22475) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért az nehezen képzelhető el, hogy egy i7 ne legyen űrugrás. Milyen platform is az, 1150, jól emlékszem? i7 3770 a non-K max? Nekem volt olyanom, jó az.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22477) rasotamas válasza Trailblazer (#22476) üzenetére


rasotamas
veterán

3770 a platform teteje, 1155 nem 1150.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22478) Trailblazer válasza rasotamas (#22477) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja igen, az. Rég volt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22479) vlevi válasza Trailblazer (#22478) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg nagyon régen volt, meg 2012-ben :)

(#22480) Redneck válasza Trailblazer (#22476) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Abban az esetben ha a program így fut ("Az egyik magot 100%-on használja, a többit kevésbé.") nem sokat fog dobni az i7, mert csak malmozni fog. Nincs akkora órajel különbség, egy szálon csak 8 %-kal erősebb. Ha valami modern motorról lenne szó, akkor talán lenne értelme váltani, de túl sokat nem érdemes már ezekbe a platformokba ölni. :(

Akkor érdemes bepattintani egy 3770-et, ha olcsón meg tudja úszni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22481) Speed® válasza rasotamas (#22475) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pénzkidobás lenne..egy 3770 árán (~25) R5-1600at lehet venni, B450 lap 2x8GB 3000C16 RAMmal meg boltból ~40. A B75/3470/8GB 25-30 körül elmegy, szóval csak elhatározás kérdése és kis költséggel lehetne korrekt alapja, ami sokáig fejleszthető is lesz.

(#22482) Trailblazer válasza vlevi (#22479) üzenetére


Trailblazer
addikt

Arra értettem, hogy jómagam mikor birtokoltam erre épülő rendszert.

(#22480) Redneck: Hát igen, elsősorban erre gondoltam én is az első hozzászólásomban azzal, hogy karcsú a rendszer. Csak aztán nagyon rajtamaradtunk a 1155-vonalon.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22483) vlevi válasza Speed® (#22481) üzenetére


vlevi
nagyúr

"B450 lap 2x8GB 3000C16 RAMmal meg boltból ~40"
Igazat megvallva, nem néztem utána áraknak, mert elhatározás szintjen sem volt a csere.
[link]
Ez 20 körül van, 2x8GB, bakker, én a 2x4GB, 1600MHz-es DDRIII-t vettem nem sokkal olcsóbban. Igaz, az Corsair, nem G-Skill.

[ Szerkesztve ]

(#22484) Speed® válasza vlevi (#22483) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pedig érdemes, amíg el lehet adni még nem gombokért a régit.
És mivel áremelkedést prognosztizálnak RAM téren, mielőbb ;p
Ez a G.Skill az egyik legjobb típus AM4hez, ajándék áron adják,
bevágod egy ilyesmi lapba, mellé egy R5-1600, aztán bódottá..

(#22485) vlevi válasza Speed® (#22484) üzenetére


vlevi
nagyúr

Végeztem egy kis kutatást.
Brit tudósok megállapították, hogy az Nvidia 1060 többet bír, mint az i5-3470 :)
Mindenesetre vegyes a kép.
Project Cars2 4K-ban intenzíven használja a GPU-t, a processzort kevésbé (legalábbis nappal, száraz időben)
[link]
Raceroom, inkább a CPU-t terheli, de, lehet, hogy csak azért, mert olyan grafikai beállítások vannak, amik nem fogják a GPU-t. Látszik is a grafikán (szerintem), hogy elég steril a környezet, pedig nincs minimálisra véve a grafika. Pálya minőséget magasra raktam, mert nem jó, ha verseny közben nincsenek tereptárgyak, viszonyítási pontok. Igazat megvallva, ez a játék "színvilága". (Most látom csak, ez a játék még DX9-ben megy :Y ) Akkor ezért a magas CPU használat.
[link]
És végül Assetto Corsa Competizione. Ezt már csak FullHD-ban bírtam indítani, de itt is processzor limit van. De sajnos a FullHD miatt elég randa az 55" 4K TV-n :(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22486) vlevi válasza vlevi (#22485) üzenetére


vlevi
nagyúr

Visszaállítottam az Asseto Corsa Competizione-t is 4K-ra, levettem LOW-ra a beállításokat, de így is fixen 100% CPU, a videókártya valahol 90% környékén, AA kikapcsolva, 40-45fps környéke.
[link]

(#22487) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Újra kellett telepítenem a gépet, feldobtam többféle vga drivert is, de mind elkurja a megjelenítést, főleg a világosabb színeknél közelről nézve pixelesen jelennek meg és nagyon szúrja a szemem.
Driver nélkül is pixeles a monitor közelről nézve nyilván, de driverrel nagyon szembetünő a változás.

Nincs valami opció az nv vezérlőpultban ami ezt okozhatja? Előző rendszeren még minden pöpec volt, vganak nincs baja, tehát nem valami flicker vagy hasonló... :U

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#22488) Gyuri44


Gyuri44
aktív tag

Helló.
Játszik valaki a hell let loose című játékkal 3gb-os 1060 kártyával?
Bármilyen beállítás mellet full hd felbontáson olyan fps laggok vannak,hogy már élvezhetetlen a játék.
Más játékban nincs ilyen gond.

(#22489) Redneck válasza orc88 (#22487) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A kimeneti színmélység és dinamikatartomány nincs elállítva driverben? Használsz valamilyen átalakítót?

Gyuri44:
Ha lejjebb veszed is rossz? Alacsonyabb részletességen nem tűnik túl VRAM igényesnek, legalábbis a videók alapján. Milyen CPU-d van mellé?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22490) orc88 válasza Redneck (#22489) üzenetére


orc88
őstag

Próbáltam már mindegyik színbeállítást, ill. alapbeállításokat is, de nem változtat a helyzeten sajnos :(

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#22491) Gyuri44 válasza Redneck (#22489) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Akár milyen részletességre állítom folyamatosan ez a gond.
i7 4770 proci 8gb ram.

(#22492) Redneck válasza Gyuri44 (#22491) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nincs valami szinkron bekapcsolva? A HT-t jól kezeli a játék motorja?
Nem kevés neki a 8GB RAM? Attól is lehet akadás.

orc88:
Ha nincs átalakító és minden jól van beállítva, passzolok. Windowsban nincs valami beállítás rá?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22493) orc88 válasza Redneck (#22492) üzenetére


orc88
őstag

Nincs átalakító, ugyanazzal a HDMI kábellel használom mint az előző rendszert, és driver telepítés után dobja át a képet ilyenre. Most megpróbálok egy több hónapos drivert, hátha azzal lesz vmi különbség. (Up-to-date játék optimalizációk úgyse érdekelnek, mert több éves gamekkel játszok többnyire)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#22494) Gyuri44 válasza Redneck (#22492) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

6-7gb rammal beéri azzal nincs gond.
Szinkron be illetve kikapcsolt állapotban is ugyan ez a baj, fixáltam a max fps-t és úgy sincs változás.
UT4 motor van alatta,hogy az jól kezeli e a ht-t azt nem tudom.

(#22495) Dragon3000 válasza Gyuri44 (#22494) üzenetére


Dragon3000
veterán

Próbáltad másik vga driverrel? Vagy legyalulni ddu-val és újra rakni a drivert?

(#22496) Gyuri44 válasza Dragon3000 (#22495) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Igen,sokat kipróbáltam a játék megjelenése után kiadottal is próbáltam(nekem november óta van meg a játék)de minddel ugyan ezt csinálja.
unreal egine-t akartam fentebb írni nem ut-t.

(#22497) Redneck válasza Gyuri44 (#22494) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Steamen volt olyan kommentelő akinek 1x8GB RAM-al akadt. Mivel a megjelenés idején 4.gen i5, 8GB RAM és 960 volt a minimum gépigény, elképzelhető, hogy azóta feljebb ment. Plusz valamennyit a HT teljesítmény is romlott. Ajánlottnak 6 magos proci és 16GB RAM szerepel.
SSD-n van a játék? HDD, kevés memória+lapozófájl tud még akadást okozni.

orc88:
DDU-s újratelepítés után is próbáltad?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22498) Gyuri44 válasza Redneck (#22497) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Egyenlőre még hdd-n van a játék.
Még a következő nagyobb frissítést megvárom,ami elvileg jövő héten érkezhet,aztán ha nincs változás akkor azt hiszem a memória bővítés lesz a következő lépés.

(#22499) orc88 válasza Redneck (#22497) üzenetére


orc88
őstag

Csak azzal szoktam.

Időközben próbáltam mókolni mindent, de nem áll át. Hagyom a fenébe... :U

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#22500) skt


skt
tag

Sziasztok!
1060 6gb bol melyik gyarto melyik verziojat erdemes keresnem itt apron? Mik az ajanlottak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.