Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) Csupingo válasza $atirka (#22150) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy átváltasz csak a tv-re, vagy mondjuk áthúzod a tc-t, vagy az indító ikont a tv-re pl. kiterjesztett mód esetén és onnan indítod. Szerintem akkor is a tv-n futna. Végső esetben azt is lehet, hogy ablak módba teszed a játékot és úgy húzod a tv-re.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22152) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Az megoldható, hogy az egyik HDMI-n a képet a TV-re, a másikon a hangot az erősítőre küldje ki a kártya?

(#22153) RetepNyaraB válasza szuszinho (#22152) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azon meg lennék lepve, de pl tévére hdmi, tévéből meg koax, optikai, vagy újabb hdmi tovább az erősítőbe már megy.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22154) $atirka válasza Csupingo (#22151) üzenetére


$atirka
senior tag

Bocsánat, de a "tc" azmiaz? :D
Amúgy kiterjesztettben az ikont átrakva ha ott indítom, akkor is monitoron indul a játék.

Köszönöm

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#22155) Csupingo válasza $atirka (#22154) üzenetére


Csupingo
veterán

A total commander akart lenni. Azt hittem, hogy ha onnan indítod, akkor ott is fog futni, bár talán csak akkor, ha addig azt a kijelzőt teszed elsődlegesnek. Nekem van olyan kisebb játékom, ami indításkor feldob egy ablakot és ott ki lehet választani, hogy melyik monitoron menjen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22156) -FLY->


-FLY->
őstag

Gears of War 4 esetleg másnál is produkál olyan hibát, hogy harcban 20 fps-van, kb ennyi GPU kihasználtság mellett? CPU limit nagyon messze van, az is csak malmozik.

(#22157) $atirka válasza Csupingo (#22155) üzenetére


$atirka
senior tag

Jaa, ebben a témában erre nem számítottam :)
Na majd próbálkozom, köszi :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#22158) -FLY-> válasza -FLY-> (#22156) üzenetére


-FLY->
őstag

Megmértem a biztonság kedvéért, UES 1080p extreme 2300pont, ami a táblázat szerint okés, végig 99-100%-on volt a gpu, jó a sebessége és a hőmérséklete is. Lehet lesz egy reinstall.
Annyira bejön, hogy egy évben egyszer akarok pc-n játszani, akkor is szopóra tesz xszázezerért cserébe. :DDD

(#22159) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

Vettem aprón egy MSI GTX 1060 3GB kártyát. A driver nem akar települni. Win7 x64, Asrock AB350 Pro4, Ryzen 7 1700X.

DDU-val csökkentett módban leszedettem a régi ATI driverét. Utána rögtön leállítás. Kicseréltem a kártyát.
Mind a legfrissebb 436.30-as, mind az előző 436.15-ös driver azt csinálja, hogy ellenőrzi a kompatibilitást, kiválasztatja a telepítendő komponenseket, előkészül a telepítésre és nem sokkal a driver telepítésének megkezdése után kiírja, hogy sikertelen.

Mit lehet tenni?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#22160) bobalazs válasza edk- (#22159) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Win 7 mennyire naprakész? Lehet előtte telepíteni kell frissítéseket.

(#22161) edk- válasza bobalazs (#22160) üzenetére


edk-
őstag

A szeptemberi havi frissítés hiányzott, viszont most 80092004-es hibával fel sem megy. Holnap nyomozom, mitől lehet.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#22162) Csupingo válasza edk- (#22161) üzenetére


Csupingo
veterán

Van hogy előbb az experience-t kell telepíteni és csak abból indítva települ a driver. (Még régebben xp-nél volt olyan, hogy bizonyos driverekhez bizonyos service pack kellett és megfelelő net keretrendszer. Win 7-nél nem rémlik.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22163) duronx válasza edk- (#22161) üzenetére


duronx
senior tag

Próbáld meg hogy kihúzod a net kábelt és úgy próbálod meg telepíteni. Nekem is sikertelen volt a telepítés amíg elérte a netet.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#22164) edk- válasza Csupingo (#22162) üzenetére


edk-
őstag

A kb4490628 telepítése után a szeptemberi havi frissítőcsomag felment, de a hajtány továbbra se. Az Experience egyedüli telepítésére nincs mód, a drivert mindenképp bepipálja és azzal kezd.

@duronx: a netkábel kihúzása sem segített.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#22165) Csupingo válasza edk- (#22164) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt próbáltad?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22166) edk- válasza Csupingo (#22165) üzenetére


edk-
őstag

Köszönöm! Ezzel felment. :C

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#22167) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Gari nélkül melyik 6 gigás 1060-ast vennétek meg az alábbiak közül?
Giga GV-N1060G1 Gaming-6GD Rev2.0
Giga GV-N1060WF2OC-6GD Rev 1.0
PNY (ebből nem tudom volt-e több típus, sima 6 gigás 2 ventis)
Hajlok valamelyik Giga felé, abból próbáltam az ITX-et és egy ventis létére nagyon meg voltam elégedve vele. Melyiket a kettő közül?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22168) gtamate2 válasza rasotamas (#22167) üzenetére


gtamate2
veterán

Amelyiknek nem zörög a ventije, ha egyiknek sem, akkor a g1-nek van a legjobb hűtése ezek közül

*Sn0w

(#22169) rasotamas válasza gtamate2 (#22168) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Akkor jobb mint a Windforce?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22170) gtamate2 válasza rasotamas (#22169) üzenetére


gtamate2
veterán

vasárnap van?

*Sn0w

(#22171) , válasza rasotamas (#22167) üzenetére


,
addikt

Garancia nélkül én egyiket se. Esetleg egy MSI Gaming-et be mernék vállalni, ha kellőképpen áron alul adnák a garanciális társaihoz képest, mert ebből én egyetlen darab hibással sem találkoztam eddig. Esetleg még az MSI Armort is be merném vállalni. (Kedveltem az Asus Strix-eket is, de azokból azért már láttam döglötteket.)

Ha viszont csak az a kérdés, hogy melyik a legjobb a fentiek közül, akkor a G1 Gaming.
(Viszont Gigabyte-ból rengeteget láttam, amelyiknek zörgött a ventije felpörgéskor. Kegyetlen idegesítő volt, folyamatosan beindult, majd leállt, beindult, majd leállt, és ilyenkor egyfolytában kattogott/kerregett a venti pár másodperc szünetekkel tarkítva, és ezt megállás nélkül ismételgetve.)

(#22172) DarthSun válasza , (#22171) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az nem semmi ha az Strix is hajlamos rosálni, mikor keresgéltem a 1060- asok között, az volt a legdrágább.

(#22173) , válasza DarthSun (#22172) üzenetére


,
addikt

Azt nem mondanám, hogy bármelyik is hajlamos, én csak azt írtam, hogy már abból is garanciáztattam hibásakat.

(#22174) rasotamas válasza , (#22171) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát ez nem hangzik így túl jól Egy ideje hirdetem, hogy fél év garis gaming-x rx470-emet cserélném garis 1060 3g-re 1:1 vagy minimális ráfizetéssel. Most lett jelentkezőm 1060 6g lenne PNY egy az egyben vagy valamelyik giga 5 ezer ráfizetéssel. Nekem annyi a bóni az egészben, hogy gta-zok az meg erősen az nvidiát preferálja.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22175) DarthSun válasza , (#22173) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Értem, végülis bármi meghibásodhat, kategóriától függetlenül. A szerencse is játszik minden vásárlásban.

(#22176) , válasza rasotamas (#22174) üzenetére


,
addikt

Igen, GTA 5 alatt egyértelműen jobbak a GTX-ek. Még ha egy RX 580-hoz viszonyítjuk akkor is, te pedig eleve egy RX 470-ről váltanál, szóval itt már nem csak hogy mérhető lenne a különbség, hanem egyértelműen érezhető is.
Nincs gond a 1060-akkal, egyáltalán nem elromlósak, viszont az esély azért meg van arra, hogy bármi bármikor tönkremenjen. Én magam pont emiatt nem szoktam garancia nélküli hardvereket vásárolni (néhány kivételtől eltekintve). Hardverekkel foglalkozom, láttam én már szinte mindenből rosszat, úgyhogy szeretek inkább biztosra menni.
Ha csak és kizárólag csere jöhet szóba, akkor az általad említett 3 típusból a G1 Gaming-et venném, nagyon jó kártya az, az eladótól pedig mindenképp kérdezz rá erre, hogy felpörgéskor nincs-e hangja a ventiknek? Ha meg esetleg a későbbiekben áll neki majd kerregni valamelyik venti, akkor az ebay-en árulnak hozzá ventiket, ki lehet azokat majd cserélni.
Ha a GTA 5 a fő szempont, akkor bőven megéri az 5ezer Ft ráfizetést szerintem, jóval több fps-ed lesz minimális kp-ért cserébe.

(#22177) rasotamas válasza , (#22176) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen legfőlépp GTA5, néha mással is játszok, de ritkán. Egyébként i7-3930K-m van 4.2GHz-en, kb ryzen5 2600 szinten van. 1680x1050@75Hz.
Nem arról van szó, hogy csak csere játszik, meg is tarthatom persze a 470het vagy el is adhatom, szerintem 35-öt megér, de jobbat (pl gamingx) garisat csak sokkal drágábban kapnék. Volt már egy palitom, nem szerettem, hangos volt erős coil whine-nal. 23-mal olcsóbban vettem ezt, bár az garis volt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22178) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Megvan a Giga G1 Gaming 6G, amit észrevettem 3DMark stresszteszt alatt, hogy bár nem túl meleg, 67°C-os és 50% körül van a venti, mégis 2000-ről lemegy 1962MHz-re. AMD-nél ilyenkor magórajelet csökkentettem, power limitet toltam ki és folyamatosan tartotta a max turbót, de itt 111% a max power limit (AMD 150%) és magórajelet csak növelni lehet.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22179) Viktor77 válasza rasotamas (#22178) üzenetére


Viktor77
titán

Itt nincs max turbo. Hidegebben feljebb megy. Állítsd feljebb a hűtést, 60 foknál már elkezd visszavenni a kártya.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22180) rasotamas válasza Viktor77 (#22179) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Igazából mehetne följebb, mert 50%-on még nagyon halk. Csak afettburner? Vagy van más/jobb?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22181) Viktor77 válasza rasotamas (#22180) üzenetére


Viktor77
titán

Csak az, vagy van elvileg a Gigabytenak is valami összefoglaló programja, több hardverhez, de jobb az AB szerintem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22182) Redneck válasza rasotamas (#22178) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Típusonként és leginkább BIOS verziónként eltérő a Power limit. Leginkább 108-123% közötti kártyákat láttam, gyári BIOS-szal. MSI AB-vel érdemes hangolni, de egyébként mindegyik hasonló program ugyanezt az API-t használja.

Már nem emlékszem hány fokos G1-gyel találkoztam, de egész jó hűtése volt, lehet egy pasztázás is dobna rajta, de egyedi profilt is állíthatsz hozzá. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22183) rasotamas válasza Redneck (#22182) üzenetére


rasotamas
veterán

Volt egy Palitom régebben, annál nagyságrendekkel halkabb. Gari nincs, illetve elvileg még lehet is, írtam az eredeti kereskedőnek, hátha utána néz sorozatszám alapján. Ez a zero fan lámpa akkor világít ha áll a venti?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22184) rasotamas


rasotamas
veterán

Az miért van, hogy a Giga G1 Gaming rev2 2000MHz-en megy, holott a spec szerint 1847-nek kéne lenni?
Papír nélküli, de chateltem a tajvani szupporttal, 2016 52.heti gyártás, németországi disztribúció, ha gondom van vele addig, akkor szóljak nekik, jelentsen is ez bármit.
Át szabad pasztázni vagy garibukós mint az MSI-nél?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22185) Viktor77 válasza rasotamas (#22184) üzenetére


Viktor77
titán

Fentebb írtam. Nincs kőve vésett turbo, a gyártó csak ennek a minimumát adja meg. Megy a kártya amíg tud, amíg nem melegszik túl.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22186) RetepNyaraB válasza rasotamas (#22184) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

1847 a garantált minimum turbofrekk. 2000 általában a piszkálás nélküli vége ezeknek, HA elég hűvös tud maradni. Paszta garivesztő-e, azt nem tudom, de pár éves kártyán az még rendben kell legyen. Persze már amennyire gyárilag rendben tud lenni ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22187) bobalazs válasza rasotamas (#22184) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

GPU Boost 3.0

(#22188) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszi a válaszokat. Szóval ha MSI AfterBurnerben csinálok egy agresszívabb ventiprofilt (kár, hogy targetet nem lehet belőni, bár megfelelő alakú görbével ugyanaz a végeredmény) ami nem csak 50%-on járatja 69°C-on hanem mondjuk 60°C-on tarja akkor is, ha ehhez 60-70%-on kell pörögjön, akkor stabilabban fogja tartani a 2000-ret? Vagy inkább a power limit lehet a ludas? Az sajnos max 111%, így is 150W magasságába belekajál. Nem mintha zavarna 550-es Seasonic belsős táppal.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22189) RetepNyaraB válasza rasotamas (#22188) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem biztos, hogy 60 fokon tudná tartani akár 100% pörgéssel, nem tudom. Mindenképp menni fog a 2000 körüli boost egy rendesen szellőző házban, főleg, ha ráereszted az AB automata OC szerkesztőjét. Ha kézzel szeretnéd és fontos az a 3-4 fps, amit ki lehet vakarni belőle pluszban, akkor dobj +100-at a gpu-ra és legalább +500-at a ramra. Persze külön-külön tesztelve. Feszt nem érdemes emelni, nem nagyon oszt-szoroz az a kevés, amit enged, viszont melegszik. Így feltehetőleg lesz olyan 2050-2075 boostod, plusz a gyorsabb ram.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22190) bobalazs válasza rasotamas (#22188) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt se felejtsd el hogy magasabb fordulatszámon a ventillátor fogyasztása is megnő, és a power limitbe az is beleszól. Nem feltétlenül tudja max fordulatszámon tartani a boost frekvenciát.

(#22191) Redneck válasza rasotamas (#22188) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy nem a hőmérsékleten izgulsz, és inkább az órajelet szeretnéd feljebb tornászni. Egyedi ventivezérléssel egy optimalizált, nem csúcsra járatott OC profilt csinálnék, aztán később egy maximális órajelest is, ha szükség van rá. Optimalizáláshoz elég egy kis húzás a GPU-nak (50-100Mhz között), de a memóriával óvatosan. Kezdésnek fel lehet menni 8600-8800Mhz körülre, aztán szép fokozatosan.

Én úgy csináltam meg hogy ALT+F1-re van egy optimalizált profilom, ALT+F3-ra egy full OC magasabban járó ventilátorokkal, és ALT+F2-vel alapállapotba tudom rakni.

RetepNyaraB:
Az ilyen "legalább +500-at a ramra" tanácsokat, ha lehet ne erőltessük, elég eltérőek a kártyák. Van olyan amelyiknél +500 jócskán 9Ghz fölötti értéket eredményez. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22192) RetepNyaraB válasza Redneck (#22191) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bocs. A 1060-asok ramja gyárilag 8000 effektíven (négyszeres szorzó) ketyeg, nem? Erre persze lehet, hogy gyártófüggően valaki rátett mondjuk 20-50Mhz-et és eladja OC-nak, de az AB-ben alapból plusz 500Mhz sem eredményez effektív 9000-nél (500X4) többet. Rosszul számolom?
Persze eldobhatja magát, ezt nem vitatom és itt akkor elnézést kérek; lejjebről kell indulni a teszttel. Károsodni mindazonáltal nem tud a kártya, mert lekapcsol és újraindul.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22193) rasotamas válasza RetepNyaraB (#22192) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem 8000+4x500=10000, nem 9000 :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22194) Redneck válasza RetepNyaraB (#22192) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Egy PLUS nélküli 1060-nál nem eredményez effektív 9000 Mhz-nél többet, de nem érdemes annyival kezdeni. :N Nem kell számolni, csak megnézni a valós órajelet. Ha nem a maximális VRAM OC a cél 8600-8800 Mhz közötti értékről érdemes indulni egy alap, nem 9Gbps-es modulokkal szerelt 1060 esetén.
Csak azért jegyeztem meg, hogy ne húzza ész nélkül a csúszkát.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22195) RetepNyaraB válasza Redneck (#22194) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

(#22193) rasotamas
Mert belezavarodtam a különféle monitor szoftverek szorzóiba. AB-n belül a +500 az 1000 effektív. Témát bezártam :))

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22196) Bjørgersson válasza Redneck (#22194) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Samsungok szinte kivétel nélkül mennek 9000-en. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22197) rasotamas válasza Bjørgersson (#22196) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt honnan tudom milyen ramom van? rx470-nél kiírta a gpu-z, hogy samsung
Hülye vagyok :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22198) Bjørgersson válasza rasotamas (#22197) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Úgy látom, Samsung. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22199) rasotamas válasza Bjørgersson (#22198) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát, nem teljesen kizárt :DD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22200) rasotamas


rasotamas
veterán

Na jól sejtetem az órajel visszavételt, 57°C-nál leveszi 2000-ről 1987-re, majd 63-nél 1974-re. Beállítottam egy agresszívebb profilt ami tartja 55-ön és fix 2000, de itt (80%) már elég hangos a korábbi 50%-hoz képest ami 69°C volt.
Ja ram az úgy tűnik megy 9000-ren. Remélem magától nem pakol neki feszt esztelen kéretlen.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.