Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Dragon3000 válasza Viktor77 (#22548) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ott vannak linkelve a tesztek, mindegyik 100 fok körül járt.

(#22547) Ciccuka
Egy mai vga-nál ez már nagyon rossz, mert így annyi a boost órajelnek.

(#22552) Viktor77 válasza Dragon3000 (#22551) üzenetére


Viktor77
titán

Tudom, direkt a legkisebb fogyasztásúra reagáltam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22553) Speed® válasza Viktor77 (#22552) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És a legrosszabbra, amit kitaláltak, a fizikát akarták meghágni vele.
Ellenben egy halk kiegészítő ventivel a legjobbak között volt máris..
Ha ésszel van tervezve, ez az eredménye..Auras Fridge @ 7850 OC.

(#22554) Viktor77 válasza Speed® (#22553) üzenetére


Viktor77
titán

Ha venti, akkor már másról beszélünk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22555) Speed® válasza Viktor77 (#22554) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, azért írtam működő megoldást.

(#22556) Mankó


Mankó
veterán

MSI gtx 1060 oc ventillátor sebességét akarnám lejjebb állítani, hogy terhelés nélkül a leghalkabb legyen a gép. MSI afterburnber progival próbálkozok, de bárhova is állítom a minimum a venti sebesség 35% marad. Ez azt jelenti, hogy a chip nem támogatja a funkciót és max csak felfele tudom állítani a venti sebességet?
Esetleg létezik valami másik megoldás?

(#22557) Viktor77 válasza Mankó (#22556) üzenetére


Viktor77
titán

Így van. Írtam a másik topicban, a nem félpasszív kártyák nem biztos, hogy engedik egy bizonyos szint alá vinni a fordulatszámot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22558) bobalazs válasza Mankó (#22556) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Konkrétan a twin froze hűtésű kártyákon kapcsol le a venti. Nincs más megoldás rá.

(#22559) Mankó válasza Viktor77 (#22557) üzenetére


Mankó
veterán

Hát ez remek, megöl ez a zaj. Most cseréltem a tápot, hűtő ventiket, hogy csend legyen.
Köszi a gyors választ, akkor nem szenvedek vele.

(#22560) Bjørgersson válasza Mankó (#22559) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha tenyleg ennyire zavar, csereld Gaming X-re. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22561) Mankó válasza Bjørgersson (#22560) üzenetére


Mankó
veterán

Hát könnyen lehet, hogy kártya csere lesz belőle.

(#22562) Farkash


Farkash
csendes tag

Sziasztok! Bocs, hogy itt teszem fel ezt a kérdést, szerintem valamelyest témába vág!
Hátha ti tudtok valami okosat mondani! :)
Volt egy Gigabyte 1060-as 3gb-os videókártyám. Csak játékra volt használva, nem volt húzva, nem volt bányászva vele. Aztán fogta magát és egyik este elfüstölt. Mivel 3 év garancia volt rajta elvittem a boltba. Ott átvették, jelezték, hogy még nem telt le a 3 év és él a garancia csak elküldik a nagykerbe bevizsgálásra. A nagyker ült rajta több mint egy hónapot aztán visszaküldték a kártyát és írtak hozzá egy igazolást idézem:
"A fizikális égési sérülés garanciavesztettséget von maga után..."
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez jogszerű? Én rendeltetészerűen használtam a videókártyát ami elfüstölt. Van értelme írogatni a fogyasztó védőknek vagy ilyesmi?
Kiváncsi vagyok a véleményetekre pro- és kontra!
Járt már így valaki közületek? Előre is köszi a válaszokat! :R

(#22563) Dragon3000 válasza Farkash (#22562) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha fizikai sérülés nyomai látszanak rajta, akkor nem szokták gariztatni a dolgokat, mivel az esetedben égési nyomok vannak, nem tudod bizonyítani, hogy rendeltetés szerűen használtad. Kitalálhatják, hogy oc-tad, lejjebb vetted a hűtést, nem volt megfelelő hűtés a gépben..... De azért megpróbálhatod.

(#22564) Redneck válasza Farkash (#22562) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem feltétlenül lényeges, csak kíváncsiságból kérdezem. Konkrétan melyik Gigabyte 1060-ról van szó?

Két dolgot tehetsz. Az első az, hogy hivatalos panaszt teszel, független szakértő megnézi a terméket, és a Békéltető Testülettel leboxoljátok az üzlettel. A BT segíthet, de csak ajánlást tehetnek, amit az üzletnek nem kötelező figyelembe vennie. Itthon ez van a "fogyasztóvédelem" helyett.
A második az hogy perelsz. Utóbbi nyilván nem 2 Ft, és nem sok értelme van egy majdnem 3 éves, közepes VGA-nál. Talán két dolog van ebben az ügyben, ami nem kóser, én ezekbe kapaszkodnék:

1. Az indoklás.
""A fizikális égési sérülés garanciavesztettséget von maga után..."
Na de álljon már meg a nászmenet. Milyen égésről beszélünk? Elpukkant rajta valami és körülötte megégett a NYÁK? Az ilyeneket egy normális nagyker ki szokott cserélni, főleg ha nem volt leszedve a lematricázott hűtő.

2. A javítás ideje.
1 hónapot ültek rajta? Ezzel túlmentek a javítással kapcsolatos jogszabályon.

Dragon3000:
Nekem volt már elpukkanós/elfüstölős VGA ügyem, és simán cserélték, vagy visszaadták az árát.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22565) Dragon3000 válasza Redneck (#22564) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem meg volt egy inteles gigabyte alaplapos gondom. Egyszer csak fogta magát és megéget az egyik láb a foglalatban, pedig semmi oc nem volt, csak a ram lett 1066-ra állítva, ha már ddr2 1066os ramom volt. Boltban visszadobták, hogy sérült az alaplap. Megtákoltuk a foglalatot, hogy ha ránéz az ember ne lehessen egyből észre venni és pár hónap múlva visszavittem. Na akkor elfogadták :D

(#22566) szimi57 válasza Farkash (#22562) üzenetére


szimi57
őstag

A hűtője hogy nézett ki? Betöltötte a funkcióját, esetleg el volt tömődve? Találkoztam hibás gyári szereléssel is, túlmelegedhet miatta. Egy kinai Manlim van. Az első volt mikor megvettem, hogy szétkaptam és minőségi pasztával vissza.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#22567) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egy PhysX kérdés

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22568) Trailblazer válasza Ciccuka (#22567) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amióta az NV felvásárolta az Ageia-t, és a technológiát magukba olvasztották, a kártyáik támogatják a PhysX-et. És ezen az sem változtat, ha egy gyártó weboldala hiányosan van kitöltve...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22569) Ciccuka válasza Trailblazer (#22568) üzenetére


Ciccuka
veterán

Asus, Msi oldalán semmi info sincs gyakorlatilag.
Nvidia oldalán is csak ezen a linken van valami:
PhysX Supported GPUs

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22570) Trailblazer válasza Ciccuka (#22569) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az a 8 oldal pont eléggé lefedi. Egyik pillanatról másikra nem fogják dobni a technológiát. Hanyagul adják meg a gyártók az adatokat, ez csak ennyit jelent.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22571) Ciccuka válasza Trailblazer (#22570) üzenetére


Ciccuka
veterán

3 nagy gyártó se veszi a fáradtságot... :(

Jövőre hozza a PhysX 5.0-t az NVIDIA

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22572) Bjørgersson válasza Ciccuka (#22571) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De miért kell ehhez a gyártók oldalát nézni? Szerinted nem lenne vele tele az összes techportál, ha ~10 generáció után megszűnne a hardveres PhsyX támogatás? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22573) Ciccuka válasza Bjørgersson (#22572) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azért a gyártói oldalon illene fent lennie ezeknek az alapvető infóknak (precízen!). :K

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22574) RetepNyaraB válasza Ciccuka (#22573) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sokminden illene, mégsincs fent. Főleg azért, mert simlis infó (nem érdemes a nép orrára kötni marketing szempontból).
Ez most pont nem ilyen, de ősidők óta működő dolog. Ha elhagyják, az nagyot pukkan.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22575) #75501312


#75501312
törölt tag

Van arra mód, hogy játékokra külön alkalmazzunk színbeállításokat?

(#22576) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok.

adott egyMSI gtx 1060 6gb OC . CoD high beállításokon 65-70 C. ez menyire normális? kell vele foglakoznom? ha igen, akkor mit kell tennem ?

:R

(#22577) laskr99 válasza Járókeret (#22576) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Normális, 80 fok az ami már kezd meleg lenni, addig bőven jól vagy :))

(#22578) szimi57 válasza Járókeret (#22576) üzenetére


szimi57
őstag

Ha van légkondid nyáron sem lesz vészes.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#22579) Járókeret válasza szimi57 (#22578) üzenetére


Járókeret
senior tag

de nincs :D

amúgy felraktam az msi AB-t és ott beállítottam a fan speed-et. leteszteltem 80%-os fan speed-el, mikor 60 C lesz a kártya és egyáltalán nem hűtőtte le, sőt ,tovább melegedett.

[ Szerkesztve ]

(#22580) RetepNyaraB válasza Járókeret (#22579) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor ennyit tud. 68 fok felett kezd jellemzően csökkenni a gyári turbo. Ha benyomod AB manuálisra, akkor kevésbé és feltehetőleg magasabbra is megy a vége. Ha most 70 fok max, akkor viszont lesz nyáron 75 is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22581) Járókeret válasza RetepNyaraB (#22580) üzenetére


Járókeret
senior tag

értem. nézegetem az AB-t, de esetleg vmi ötlet,hogy mit állítsak be? ilyen hűtés mellett nem hinném,hogy az overclocking jó ötlet lenne. a fan speed-et feljebb tettem. 60C on 70% megy a fan speed.

(#22582) RetepNyaraB válasza Járókeret (#22581) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Annál magasabbra amúgy sem érdemes, mert nem nő a hatékonysága már. Gondolom nem garis - egy pasztát megérdemel. AB automata OC funkció nem rossz pl. Kicsit optimalizálja a rendszert. Kézzel valamivel többet ki lehet tolni belőle, de keveset hoz a konyhára.
Ha 70 fok alatt tudod tartani (vagy akörül, akkor ott a legnagyobb a teljesítmény és még a Vram se forr fel).
Én úgy látom, a ram tuning többet hoz ennél a kártyánál, mint a gpu. Már persze, ha bírja. 9000Mhz effektívre elég sokat fel lehet tornászni, 2000 körüli gpu mellett. Alap hűtéssel persze nem feltétlenül biztatlak ilyesmire, de kicsit próbálhatod. Legfeljebb kifagy és akkor lejjebb veszed.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22583) Járókeret válasza RetepNyaraB (#22582) üzenetére


Járókeret
senior tag

3 hónapos a kártya :) vadi új szinte. az autómatikus OC-t hol találom a programban ?

hát a többivel inkább nem foglakoznék, amit leírtál.

(#22584) szimi57 válasza Járókeret (#22581) üzenetére


szimi57
őstag

Érdemes lenne ujrapasztázni pl. MX4-gyel. A gyárban csak összedobják és kész.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#22585) laskr99 válasza szimi57 (#22584) üzenetére


laskr99
addikt

Ezt azért nem ajánlanám. Gari is ugrik másik meg, míg nem megy vészesen magasra vagy nem öreg a kártya, gond nem lehet.

(#22586) rasotamas válasza Járókeret (#22583) üzenetére


rasotamas
veterán

Melyik MSI variáns? Akció volt, vagy miért vettél újonnan 1060-ast 2019 végén? Nagyon túl vannak árazva teljesítményükhöz képest, 1650S, 1660, 1660S, 1660Ti jobb ár/érték arányú.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22587) rasotamas válasza szimi57 (#22584) üzenetére


rasotamas
veterán

Gari?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22588) Járókeret válasza rasotamas (#22586) üzenetére


Járókeret
senior tag

hát ez egy jó sztori. használtan vettem 55K-ért, garival. a paraszt hibás kártyát adott el nekem. visszavittem a garival a boltba és mivel full kicsinálta a kártyát az előző tulaj, így kaptam egy újat.

(#22589) szimi57 válasza rasotamas (#22587) üzenetére


szimi57
őstag

Eddig az összes vidkarimnál az volt az első, hogy ujrapasztáztam. Nem kockáztattam meg, hogy gari után egy héttel elfüstöljönek. Ha jól tudom van, aki ilyen esetekben is meg tudja oldani a gariztatást.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#22590) rasotamas válasza Járókeret (#22588) üzenetére


rasotamas
veterán

Hogy lehet kicsinálni egy kártyát? Mi baja volt? Vegülis így jól jártál nem?
Én 30ért vettem egy bányász RX470-et. Egy srác pont olyat keresett (MSI gamingX), cserébe ajánlott ráfizetéssel 1060-at, 5 darab ezrest fizettem rá a 2,5 éves 6G Giga Gaming G1-re. Hivatalos gari nem volt mert egy megszűnt cég hozta be németországból, de gyári gari volt rá decemberig.
Állítása szerint 1 azaz egy hónapot ment a kártya, bányász rigbe vette amit épített de végül nem vették meg tőle, de annyi riget csinált folyamatosan, hogy ideje sem volt vele foglalkozni. Nem volt oka 1 hónapot hazudni, miután már kicseréltük és átadtam a pénzt, új állapotúnak is látszott.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22591) rasotamas válasza rasotamas (#22590) üzenetére


rasotamas
veterán

Most, hogy a gyári gari is lejárt 2 hónapja lehet ezt sem ártana.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22592) szimi57 válasza Járókeret (#22588) üzenetére


szimi57
őstag

Böngészés közben hány fokos a karid?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#22593) Járókeret


Járókeret
senior tag

a kérdésem az, hogy alapból 100%-ra van húzva a gpu power limit. ha felhúzom max-ra (116), akkor még okés a dolog, nem ?

amúgy felhúztam a ram-ot +1000 mhz-el és elszált a cod :D szóval nemtom hogy memóriát mennyire lehet húzni. 4000 a max jelenleg

(#22594) RetepNyaraB válasza Járókeret (#22583) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jah told fel 116%-ra, de csak játékhoz. Különben csak a vilanyszámlát nyomja.
Ah nem figyeltem az elejét. Ha új, akkor ne kapd szét, mert bukó.
OC a bal felső sarokban van a főablakon. Katt, majd a scan gombra is katt, 10 perc lesz, utána asszem automatikusan menti egy profilba amit csinált, csak le kell okézni. Bármikor törölheted. Ha az OC előtt emelsz kicsit az értékeken (nem biztatlak, de a ramon), akkor ahhoz képest igyekszik a legjobbat kihozni.

szerk: ramra AB-ben +500 az már 1000 végén! Nekem megy így, de ez puccosabb kártya. Garancia pedig nincs rá semmi. Van, amelyik bírja és van, ami egy herzet sem.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22595) Járókeret válasza RetepNyaraB (#22594) üzenetére


Járókeret
senior tag

köszönöm. érthető volt

(#22596) Járókeret


Járókeret
senior tag

végül arra jutottam, hogy nem látom értelmét az OC-nak, meg elbszni sem akarom.

egyedül a fan speed-et szabtam testre.
köszi a segítségeket.
(a cod high-on 60 fps-el megey, 60 fok körül, szal zsír :D , magasabb beállításon már droppol, de majdnem fix 60 fps, a hőfok meg 70C. viszont látványban nem szebb.

(#22597) #75501312


#75501312
törölt tag

Az nVidia Freeestyle csak az Experience alatt érhető el?

(#22598) Freiherr


Freiherr
őstag

b

XXX

(#22599) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok,

A 1060 6G Giga G1 Gaming eladása után egy hónappal visszatértem egy Asus Dual 1060 3G-vel.
Azon nem volt gari ezen még van, a különbözetből kijött egy rendes fullhd ips monitor a 20" tn helyett.
Kérdésem: A surround-ot meg lehet valahogy oldani, hogy eltérő felbontáson működjön? Próbáltam, de mindhárom monitort le akarta venni a legkisebb felbontására. AD-nél az exefinity bármilyen felbontásokkal működik.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22600) #75501312


#75501312
törölt tag

Ha PC-ről játszok le filmeket vagy nézek Netflixet, akkor a médialejátszóhoz képest sötétebb a kép. Sajnos a tévéhez nem találok ICC filet.
Milyen beállításokat kellene ellenőriznem / megváltoztatnom, hogy kicsit világosabb és részletesebb képet kapjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.