Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) bobalazs válasza BogyóBP (#22900) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek gyári biosok, nincsenek moddolva.

(#22902) BogyóBP válasza bobalazs (#22901) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszi :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#22903) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Van egy MSI 3GB-s ilyen kártyám

DVI-on van a monitor bekötve és a HDMI meg megy a TV be.
Sajnos a BIOS képe csak akkor jön be ha a TV-t bekapcsolom, monitoron csak a windows betöltésekor
A TV-t hagynám a HDMI-n.
Ha szerzek Display port HDMI átalakítót a monitorhoz, akkor menni fog a monitoron is a kép windows betöltése előtt is, vagy mondjak le a HDMI TV kombóról és menjen az a DVI ra?

SeriesX: JamesSHun

(#22904) Glaz-dozfhut válasza JamesHun (#22903) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elsőre próbáld azt, hogy másik portra kötöd a monitort, ha van még szabad. Vagy a TV-t. Van valamiféle prioritás közöttük. Nálam bevált. Csak át kellett rakni a következő szabad kivezetésre a kártyán.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#22905) JamesHun válasza Glaz-dozfhut (#22904) üzenetére


JamesHun
addikt

sajnos 1 hdmi és 1 DVI van csak és 3-4 display port
A TV-t első körben hagynám HDMI-n ezért lenne jó tudni, hogy mit csinál ha van display port is és hdmi is a képben
azt olvastam ,hogy pár kártyán volt valami bug és a display port windowsig nem mutatott semmit sem, de arra kijött egy javítás, de ott nem 2 kijelzővel votl a gond, hanem már 1-el is.

SeriesX: JamesSHun

(#22906) vlevi válasza JamesHun (#22905) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem :(
Nekem is ugyanez volt a felállás korábban.
Valami eszement ötletről vezérelve, a HDMI port magasabb prioritásu, mint a DVI.
Ezért bootolaskor csak a HDMI-re megy ki a kép, és csak a Windows képernyő beállítás kapcsolja be a monitort, amikor betoltodik a rendszer.
Mostanság annyiban változott a helyzet, hogy monitort cseréltem, ami már Displayportos, azon megjelenik bootolas közben a BIOS logo.
De az sem tökéletes.
Pl szoptam azzal, hogy csak ez az 1db monitor volt bedugva a gépbe, akkor a BIOS-t sehogy sem tudtam elérni. Csak akkor, ha a tv-t is radugtam. Valamiért Displayporton nem adott képet a BIOS.
Másik dolog, hogy, ha csak a Displayportos monitor van radugva a gépre, akkor jól működik az energia gazdálkodás. 10 perc múlva lekapcsol a kijelző, a monitor elmegy alvó módba.
De, ha ra van dugva a gépre a régi, DVI-os monitor is, vagy a HDMI-s TV, akkor az Displayportos monitor nem tud kikapcsolni, amikor a Windows képernyő kímélő lekapcsolja. Egy másodpercre lekapcsol, elfekezedik, és a power ledje is átvált, jelezve, hogy alszik. De utána rögtön vissza vált fehérre a monitor power LED, és a monitoron is látszik, hogy vissza kapcsolódik a háttér világítás.
Csak akkor kapcsol ténylegesen energia takarékos módba, amikor a gép is aludni megy.
Valamennyire megoldás lenne az, ha ezt a monitort is HDMI-n használnám, de azt még azért nem lehet, mert az én 1060 kártyamon 2DVI, 1HDMI, 1DP port van.
És mivel a monitor 1440p felbontású, nincs is rajta DVI csatlakozó, mert DVI-n akkora felbontás már nem működik, főleg nem 75-144Hz-en.
Ja, és persze HDMI-n a Freesync sem megy.

(#22907) JamesHun


JamesHun
addikt

[link] itt a közepén írnak egy nvidia-s linket ami display port 1.3 és 1.4 bugot javít
az nem az ami neked is van a biossal?

SeriesX: JamesSHun

(#22908) vlevi válasza JamesHun (#22907) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, elképzelhető.
Köszi a linket, majd rá próbálok.

(#22909) Ciccuka válasza JamesHun (#22903) üzenetére


Ciccuka
veterán

A DVI port az elsődleges úgy tudom. Utána is van egyfajta sorrend.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22910) Ciccuka válasza vlevi (#22906) üzenetére


Ciccuka
veterán

Displayport-ra van Bios Patch
Nekem valamit javított rajta, de visszaálltam sima DVI portra DVI - HDMI adapterrel (gyorsabban van kép BIOS-ban és stabilabb így)

NVIDIA DisplayPort Firmware Updater 1.0 64-bit
Itt van 32-bit-es is

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22911) bobalazs válasza vlevi (#22906) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

CSM (compatibility support module) biosban enabled?
Nálam semmin sem adott képet windows betöltés előtt, míg az ki volt kapcsolva.

(#22912) vlevi válasza JamesHun (#22907) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most sikerült megnéznem.
Ezt már januárban letöltöttem, és frissítve is van.
Újra elindítottam, de már azt írja ki, hogy nem szükséges, mert már telepítve van.

CSM-et pedig már korábban valóban kikapcsoltam, mert eddig nem volt olyan dolog, ami miatt szükség lett volna rá.
Ne bosszantsanak már, hogy tízegnyéhány évvel az UEFI megjelenése után még mindíg vissza kell kapcsolni a BIOS-t ahhoz, hogy néhány ritkán használt dologhoz hozzáférjek?? :F :(((

(#22913) JamesHun válasza bobalazs (#22911) üzenetére


JamesHun
addikt

basszus ez nálam is megoldotta a DVI és bios kérdést
1000 köszönet érte

SeriesX: JamesSHun

(#22914) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Hátha még valaki jár erre .
Egy zotac 1060 3gb- os az alany. Az a furcsa nekem ( bár eddig csak amd kártyáim voltak ) hogy a venti szabályzás mintha nem működne.
Gpu -z szerint terhelésre emeli a fan speed %- ot, de a furdulatszám nem igen változik.
Hogy van ez ezeknél a kátrtyáknál ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22915) bobalazs válasza rostiron (#22914) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Terhelésre, annyiban hogy hőfoktól függően van a venti vezérlés szabályozva. Bizonyos hőfokot elérve rákapcsol, majd ha még feljebb megy, még jobban pörgeti a hűtést.

(#22916) Bjørgersson válasza rostiron (#22914) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Zotac 3 GB, de pontosan milyen típus?...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22917) rostiron válasza Bjørgersson (#22916) üzenetére


rostiron
őstag

[ez]
Azt látom hogy ez a 33-34 % a min. ez kb 2030 rpm
Furmark alatt azt hiszem 50% ig emelte, de az rpm szinte nem változik .
msi afterburnerel ha emelem a százalékot ott is fura. Lehet hogy ilyen kis lépésekben csinálja ?
50-52 % ig mintha nem változna. Utána ...


Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22918) Bjørgersson válasza rostiron (#22917) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nézd meg a legfrissebb GPU-Z-vel meg MSI Afterburnerrel is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22919) rostiron válasza Bjørgersson (#22918) üzenetére


rostiron
őstag

Ok megnézem
közbe még egy furmark magasabb % kevesebb rpm :D :D :D

Frissitem a gpu-z, msi friss

Ugyan az 55% után látni csak hogy változik az RPM.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22920) bobalazs válasza rostiron (#22919) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

NÉzd meg msi afterburnerben a ventit egyedire tudod e állítani és ott szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#22921) rostiron válasza bobalazs (#22920) üzenetére


rostiron
őstag

Igen tudom ott is , de a zotac saját progijába is ( FIRESTORM )
Ami furcsa hogy a 34 % tól kb. 58% ig a rpm nem változik.
Mindegy hogy hol szabályozom.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22922) bobalazs válasza rostiron (#22921) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon gyári a ventije?

(#22923) rostiron válasza bobalazs (#22922) üzenetére


rostiron
őstag

Hát azt nem tudom. Ismertetőjel ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22924) bobalazs válasza rostiron (#22923) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

leveszed kiolvasod a szériaszámot, google ;]

(#22925) Bjørgersson válasza rostiron (#22923) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondjuk nézd meg, hogy ugyanúgy néz-e ki, mint ezen a képen. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22926) rostiron válasza Bjørgersson (#22925) üzenetére


rostiron
őstag

Tegnap rosszat linkeltem [Ez] az enyém, és így néz ki a venti rajta.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22927) rostiron válasza rostiron (#22926) üzenetére


rostiron
őstag

Szerintetek lehet szoftveres bug ? Telepítsek friss rendszert ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22928) bobalazs válasza rostiron (#22927) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

vgahoz nem kell rendszert cserélni, maximum hatást el lehet érni csökkentett mód beli driver eltávolítással DDU(display driver uninstaller)rel. https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html [link]

(#22929) rostiron


rostiron
őstag

Úgy néz ki nem én vagyok az eggyetlen. Találtam egy régebbi beírást valahol dettó azt írja .
[link]
Akkor ez ilyen ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22930) bobalazs válasza rostiron (#22929) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha újan vette a kérdést író, akkor arra számíthatsz hogy ez ilyen. Végülis ha nincs túlmelegedés, nem is kell vele foglalkoznod.
Állíts be egy fix ventisebességet azt kész. Egy bizonyos hőfokra meg állíts egy emelt ventisebességet hogy ne melegedjen túl.
Egyébként volt nekem is pont ilyen kártyám de nem emlékszem ilyen anomáliákra. Talán egy hónapig megvolt. A hűtése nem tetszett, melegebb volt mint az egy ventis evga 3gb-m. Viszont a gari miatt nem tudtam megbontani se, hogy legalább pasztázzam vagy megnézzem mi van vele.

(#22931) rostiron válasza bobalazs (#22930) üzenetére


rostiron
őstag

Azt írja hogy újjat vett. Furmark alatt a max 69 fok jónak mondható ?
Feljebb nem megy :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22932) bobalazs válasza rostiron (#22931) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

tökéletes. akkor ha max órajel is társul hozzá.

(#22933) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

GTX1060 6GB-om van, egy 4.gen. i5-el és 16GB RAM-mal.

Sikerült szereznünk egy UHD TV-t, arra gondoltam, összekötöm a géppel. A 4K-s TV-n gondolom a GTX1060 elvérezne a 4K gaming-el. Van ezzel valakinek tapasztalata?
FullHD felbontásban milyen a 4K megjelenítőn a kép? Nagyon kockás? Élvezhetetlen? (vagy a TV felskálázza valahogy?)

Milyen HDMI kábel javasolt az összekötéshez? Érdemes 2.0-t venni vagy elég az 1.4? (HDR-t próbáltam volna lecsekkolni...bár, ha nem viszi a 4K-t élvezhető FPS-el, akkor lehet hogy felesleges?!)

Köszönöm

(#22934) bobalazs válasza lacam (#22933) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akármilyen kábel jó. Megy a 4K gaming, régi gamekkel jól. 1080pben életlenebb a kép.

(#22935) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Szerintetek egy 1060 3GB kártxa mellé merjek venni 34" 3440x1440-es monitort? Munkához jó lenne, csak a játék, főként wot az hogy menne?
A mostani 2560-as monitoron 80-90fps van ultra felbontáson.

(#22936) RetepNyaraB válasza gilfoyle (#22935) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22937) bobalazs válasza gilfoyle (#22935) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nyugodtan. Ha nem fogy el a 3 giga, akkor a QHDhoz képest kb fele annyi lesz az fpsed.

(#22938) X_C


X_C
tag

Sziasztok,
Most vettem egy pc-t amiben egy 3gb-os manli gyártójú 1060 van. Volt rajta windows, de gondoltam újrahúzom. Az újratelepítés után letöltöttem a legfrisebb drivert a 1060-hoz, de nem fut végig a telepítés. Magától újraindul a telepítés közben és mindenféleképpen vissza akarja állítani magát a windows alaphelyzetbe. Mi lehet a baja?

(#22939) bobalazs válasza X_C (#22938) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

display driver uninstallert futtasd le rajt és távolitsd el vele a meglévő drivert ha van majd próbáld újra.

(#22940) X_C válasza bobalazs (#22939) üzenetére


X_C
tag

Most megpróbáltam, sikeresen le is futott a DDU, telepítettem a geforce experience által ajánlott drivert, de ugyanúgy a telepítés közben úrjaindul és ugyanaz a hiba. Nem tudom mi lehet a baja, mert nem is a legfrissebb drivert települt, hanem egy szepemberi verzió.

(#22941) bobalazs válasza X_C (#22940) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet a windows ujra telepítés kell. Vagy nem települ a driver mert hibás a vga.

(#22942) -ZeeZee- válasza X_C (#22940) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Előtte működött rendesen?

(#22943) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Elő jött egy problémám
Mit próbálhatok egyebet, mint új féle kábelt? Még a BIOS sem látszik.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22944) Bjørgersson válasza ledgeri (#22943) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem tudsz valakitől kölcsönkérni egy DP kábelt, hogy ezért ne kelljen venni? Ha azzal működik, akkor elég utána venni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22945) ledgeri válasza Bjørgersson (#22944) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem az a lényeg, mikor kómás a drága....
De ha ez a státusz akkor a DVI KO?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22946) bobalazs válasza ledgeri (#22943) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van hogy pont csak ennyi kellett a megkrepáláshoz sajna.
Amíg másik gépben nem próbálod addig nem bizonyosodhatsz meg 100%ig.

(#22947) ledgeri válasza bobalazs (#22946) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha másik gépben működik, akkor mi lehet a probléma? ...és a megoldása?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22948) bobalazs válasza ledgeri (#22947) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Először juss el odáig, aztán majd kitaláljuk...

(#22949) ledgeri válasza bobalazs (#22948) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Így is úgy is az éjjel eltelik...

Na mindegy, eszmeben volt ez a videó amiben egy kimenet nélküli bányász gpu-t használnak alaplapi kimeneten, arra alapozva, hogy a laptopokon is van alapból GPU-IGP/APU váltás. Működik (egyedi driverrel...) Ezzel az iránnyal lehet valamit kezdeni? Miknek kellene vezérelni az oda vissza váltás folyamatát?
(Ezt most ugyanarról a géprő írom, a monitor alaplapra kötve, kártya, csak megnézésre visszatéve, és a driver betöltött, eszközkezelőben látszódik a kártya)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22950) ledgeri válasza ledgeri (#22949) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja ok az ami winen megy, és laptopokon az Nvidia Optimus... Alagútban, de egy váltót látva :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.