Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Puma K


Puma K
veterán

Gondoltam megosztom :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22652) #75501312


#75501312
törölt tag

Ez a kártya mekkora felbontásig jó?
FHD elég jól megy rajta pár játéknál max felbontáson.
Esetleg egy 1440p vagy 21:9 mennyire fektetné meg?
Vagy milyen (rosszabb) beállításokkal működne?

(#22653) ollie válasza #75501312 (#22652) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az új játékoknál már fHD-hoz is kevés.

Közepes beállításokkal fHD-n még 1-3 évig el lehet lenni vele szerintem (de csak a 6GB-s verzióval, a 3GB-set el kell felejteni).

[ Szerkesztve ]

***

(#22654) Grave_444 válasza ollie (#22653) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem is így van. Erőben még talán bírná, de például Cod Warzoneban az új patch óta konktrétan a textúrát ha low fölé teszed már elfogy a vram. :DDD
Persze csak a grafikon szerint, amúgy fut rajta, de egyre több az ilyen.
Mondjuk én elég régi konfigba tettem most ilyen kártyát. Lásd adatlap. :B

[ Szerkesztve ]

(#22655) Viktor77 válasza ollie (#22653) üzenetére


Viktor77
titán

A Horizon jó teszt?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22656) ollie válasza Viktor77 (#22655) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó.

***

(#22657) #75501312


#75501312
törölt tag

Hangeszköz kérdés: a hangbeállításoknál 4 HDMI eszközt látok, de ezek mindig váltakoznak, attól függően, hogy bekapcsolom vagy kikapcsolom a tévét.
Be lehet állítani úgy, hogy csak 1 legyen és tiltani hármat?

(#22658) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.gep bekapcsolasakor nincsen a monitoron (monitorokon) kep.lehet, hogy a kari megadta magat?(nyilvan mert lejart a gari xD) parszor csinalt mar olyat, hogy bekapcsolas utan nem volt kep, semmire nem reagalt, ki kellett kapcsolni, majd ujra be. Akkor valami procival kapcsolatos problemarol vakeralt nekem a gep, hogy azert nem töltödött be.azert nem vagyok benne biztos, hogy videokari problema.( a proci mar nem mai darab es evek ota "huzott" allapotban hasznalom, talan akkor az adhatta meg magat.) a fö problema, hogy se masik karim nincs se masik gepem amikkel ki tudnam probalni, hogy ki lehet a ludas. :(

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#22659) RetepNyaraB válasza tibee77 (#22658) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Integrált gpu van? Az megy tuti?
Alaplapodon van debug led?
Honnan tudod, hogy betöltődött-e a windows, ha fekete a képernyő (nem kekeckedem, kérdem)?

Nekem pl. gyenge a tápom ( a szénné húzott konfighoz) és bekapcsolásnál van, hogy nem bírja a csúcsáramot; a debug szerint processzor hiba, de persze nem az. Ilyenkor két-három ráindítás kell és belerázódik.
Tehát régi, vagy gyenge táp esetén nem jut el a biosig a gép, csak pörög vég nélkül splash környékén. Ezt is ki kell zárni. Pl. lődd le a tuningot és úgy is nézd meg.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22660) tibee77 válasza RetepNyaraB (#22659) üzenetére


tibee77
őstag

Nincs integralt gpu sajnos, ilyen helyzetekre pont jol jönne pedig. :( es igen, lenyegeben azt se tudom, hogy eljutok-e a windows-ig.pont ezert emlitettem meg a procival kapcsolatos dolgokat, gyanitottam, hogy azzal lehet a baj.cmos reset segitene akkor?elemet, ha kiveszem akkor csak a gep oraja fog restelödni ugye?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#22661) RetepNyaraB válasza tibee77 (#22660) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég, ha a procit reseteled. A gpu tuning (ha van) már az operációs rendszeren belül aktiválódik.
De kiveheted az elemet, az mindent alapra tesz a biosban. Gép ki, táp kihúz, így ráindít. Majd elem ki, vár egy percet, vissza, táp bedug, gép indít és lássuk...

Milyen gép (főbb elemek) és milyen táp?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22662) tibee77 válasza RetepNyaraB (#22661) üzenetére


tibee77
őstag

Minden cuccom fel van tüntetve az adatlapomon.Amugy elemet megprobaltam, a helyzet valtozatlan.offba teszem, mert valoszinü, hogy nem videokari problem van.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#22663) Atilla001 válasza tibee77 (#22662) üzenetére


Atilla001
senior tag

egy egyszerű vizuális módszer. Kapcsold be VGA-val. Ha látod hogy villog a HDD LED vagy hallod is hogy tölt akkor indul az OP. SSD esetén ne fülelj :D.
Vagy VGA nélkül és legyen alaplapi speaker és ha csipog 4 et hogy nincs VGA akkor is elindult a rendszer... ugyan ez RAM--okkal.. ha hosszan sípol akkor a rendszer keresi ami nincs benne.. bocs ha tök alapokat mondtam..

Védd a természetet!

(#22664) tibee77 válasza Atilla001 (#22663) üzenetére


tibee77
őstag

Erre a villog a led dologra van egy frappans valaszom, anno mikor megvettem az uj hazat, gyarilag nem müködött a hdd swap led a gephaz elejen, csak a bekapcsolo gomb vilagit.:C memoriakat probalgattam egyesevel, hatha valamelyik beszart, de nelkülük meg nem, majd lehet arra is raprobalok.amugy meg az se erdekel ha valami total megadta magat, mert mar megszolgalta az idejet, amennyit nyüstöltem anno.megerett a gep cserere, csak a videokartyat nem cserelnem le mert az "hasznalhato" azert meg.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#22665) Viktor77 válasza tibee77 (#22664) üzenetére


Viktor77
titán

Jó még ez a kártya, meg lehet még tartani egy ideig.
Most a H0D Highon megy nagyon szépen. Talán menne jobban is, de néha érthetetlenül akad.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22666) wrongduke válasza wrongduke (#22649) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Végre meg volt a VGA karbantartás. Véleményeznétek a FurMark adatokat, hogy ez így rendben van-e?
Utána ha valakit érdekel, elmesélem a balladámat, hogy röhögjetek rajtam, velem :DDD (meg lett a hiba)

FurMark:

Afterburner:

99 volt a max eszerint.

Ventilátor profil:

Jelenleg stabil 35 fokon ketyeg. Itt-ott megugrik 45-47-ig aztán hamar vissza.
Jól sikerült a beavatkozás?

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22667) RetepNyaraB válasza wrongduke (#22666) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy Gaming X kártyát miért kínzol always on ventivel, pláne 40%-on?!
A Furmark pedig mire jó azon túl, hogy rommá fűtöd vele a lakást?!
Ha neked így jó, használd egészséggel.

Ha pl. Afterburnerben csinálnál egy automata OC profilt (elég megbízható a beépített), annak volna értelme: nagyobb teljesítmény, jellemzően alacsonyabb feszültségen (és hőfokon). Megspékelhetnéd kis kézi RAM tuninggal, ha engedi. Sok játékban lehet érezni a hatását, bár nem perdöntő módon. 9000Mhz effektív már adja, bár nem feltétlenül fogja bírni a kártya.
Furmarkot meg felejtsed el...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22668) wrongduke válasza RetepNyaraB (#22667) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Nem rég pasztáztam újra, valamint kicseréltem a hűtő lapkákat is. Nincs semmi OC, csak arra vagyok kíváncsi, hogy másnak is fel megy-e 99-ig. Alapvetően halkabban használtam, használom, csak a közelmúltbeli gondok miatt van ez.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22669) RetepNyaraB válasza wrongduke (#22668) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Furmark alatt fel fog, de a kártya egy idő után leszabályozza magát. Valszeg 100 fok körül, tehát ez nem mérvadó. Magas volt az alaphőfok régebben? Bocs, nem emlékszem és öt-hat poszt visszaolvasása után sem látom...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22670) wrongduke válasza RetepNyaraB (#22669) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Saját írásaimra válaszolgatok, hogy vissza lehessen vezetni. Itt írtam le, hogy mi a jelenség. Erőteljesen a hőre gyanakotam. Szétszedtem, kitakarítottam, de nagyon nem volt mit, kicseréltem a pasztát és a hővezető lapokat. Az ilyen benchmark progikat meg nem ismerem, nem szoktam használni. Nem húzom a kártyát. Monitorozás miatt van fent. Nem tudom milyen hűfoknak kéne lennie ilyen programok alatt. Elvileg ezek extrém terhelések, ilyeneket játék alatt nem kéne produkálnia. Majd még játékkal is megnézem.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22671) Viktor77 válasza wrongduke (#22666) üzenetére


Viktor77
titán

Nálad valami nem stimmel.
Az enyém egy nem túl jó hűtésű 1060.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22672) Grave_444 válasza wrongduke (#22666) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hogy a fenébe ment fel 99 fokra?
Egy normális akármilyen hűtésű kártyának se kéne ennyinek lennie.

RetepNyaraB Azért ha egy kártya nem maradna normális hőmérsékleten furmark alatt azt kivágnám a gépből. Oké, hogy nagyon terhel stb, de ki kell bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#22673) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Palit GTX 1060 StormX

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22674) Zolás


Zolás
addikt


Gainward Phoenix

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#22675) Viktor77 válasza Zolás (#22674) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is ez van. :)
Látom, neked sem akart feljebb menni a GPU Clock.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22676) Atilla001 válasza Viktor77 (#22675) üzenetére


Atilla001
senior tag

MSI Gaming X - és enyém a max score.. mehehehe

Védd a természetet!

(#22677) Viktor77 válasza Atilla001 (#22676) üzenetére


Viktor77
titán

És a tied a pont jó példa. Ami nálad 65 fok, az nála 98. Valami nem kerek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22678) Zolás válasza Viktor77 (#22675) üzenetére


Zolás
addikt

A GS kiadás van gyárilag húzva, nekem és ezek szerint neked is a sima van. Persze beállíthatnám ugyanannyira, de ez is elég mindenre. És a hűtése is parádés, nekem nagyon tetszik. Amivel meg játszom (Dota2) el sem indul a venti.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#22679) Viktor77 válasza Zolás (#22678) üzenetére


Viktor77
titán

Igazából nem túl jó a hűtése (nézd meg az MSI-t, magasabb órajel, alacsonyabb hőfok), egy sima fémdarab érintkezik a maggal, se hőcső (a magnál), se egy rézdarab.
De amúgy én is nagyon elégedett vagyok vele, csak vannak ennél jobb kártyák.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22680) Zolás válasza Viktor77 (#22679) üzenetére


Zolás
addikt

Az egy oc kártya, ez meg egy sima. Amikor boltban kapható volt, drágább is volt. Persze hogy jobb, sőt ennél is biztos hogy van jobb, de igazából sokkal előrébb nem vagy vele.
Ha jól néztem az oldalon, az msi 60 fokig be se kapcsol, szóval szerintem lehet hogy menne az a hőfok feljebb, és a teszt végére indult be a hűtő, azért van ennyire alacsonyan.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#22681) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Köszi skacok!
Meg lett a probléma, loser error volt. Az SFCk mellett húzódó chip sorról hozzáért a lapka a az SFCk-hez.

Azóta szebben néz ki.

Ezt az utókornak: Egy újabb idióta balladája

Aki nem szereti a regényeket annak annyi, hogy a HDMI kábel halt meg és egy hűtő volt (mezei konyhai, amiben az ételt tároljuk) a gyilkos, aki egy HDMI-DisplayPort átalakítóval ölt.
A lapka ami kell bele az kb 1< db 50x50x1 mm és 1 db 50x50x1,5 mm szépen méretre vágva. Van belőle hosszabb is valami 20x120 is, az se rossz egynek. Nincs fent torrenten és sehol se láttam leírva.

Na és itt a regény.

Írtam, hogy csíkozódik meg minden. Elejében csak a monitorok kapcsoltak ki ha a hűtő működésbe lépett. Azt átkötöttem másik áramkörre a hűtőt, mondván ez megoldja. Az egyik monitoron megszűnt a villódzás a másikon nem. (2 monitor, az egyik a home office laptop+monitor HDMI, a másik a magán, asztali, HDMI.)
Az első az volt, hogy a kábelt kicseréltem és teszteltem. Egyik helyen se volt villódzás, visszacseréltem, továbbra sem volt, majd kb 2 hét múlva elkezdte megint az asztali. Hát mondom mi ez, google, driver csere, VGA gari papír, 2 hónapja járt le, !%@#. Na de mi van ha a monitor haldoklik, az még csak 1 éves, vagy talán az árammal van valami gond, esetleg a hő... Miután beállítottam a fentebb látott profilt megint egy ideig béke volt, de csak nem múlt.
Na mondom egy életem egy halálom, Cyberpunk 2077+félkonfigra akartam beváltani a vesém, de akkor legyen ez, szünetmentest kinéztem 66k+tisztítási és csere kellékek a VGA-hoz, paszta és lapkák. Nekem ez egyben nem fog menni, szóval legyen 3 hónap és előbb a kellékek. Augusztus 20, 4 nap szünet majd megcsinálom, 1 nap szerelés, 3 nap game, profit. Fél milis lapkát rendeltem, persze hogy nem jó, minek szétszedni hamarabb és megnézni aztán max csak másfél hét marad ki... Na de most már tudom a méretet.
Miközben szedtem szét vettem észre, hogy gyakorlatilag a szentlélek tartotta össze a hátlapot és a közbenső merevítőt (nem tudom mi a neve...) mondom szép. Szétküzdöttem a három csatlakozót, cuppan a hűtőzsír, aztán látom, hogy a közepe már jócskán fehéres. Csak nem volt ez rossz ötlet, aztán mikor nézem a lapkákat... atya ég. Lapkák környéke megkormolva, már a leszedésnél mállott, morzsolódott, mondom ebben még max 1 év volt aztán elengedi a füstöt.
Összerakni vissza nincs értelme, ezért váltás IGP-re azt mehet a SimCity 2000. Ment is de hoppá, a főmenüben már kezdte is a villódzást. HOGY AZ A... Oké oké, akkor talán mégis csak a kábel lesz. Van egy Xbox-om is, a céges gép kábelét szoktam átrakni a ha csapatom vele, mondom most ezt. A kábel tökéletesen funkciónál, a Red Dead Redemption megy ahogy kell. Mondom ezt nem hiszem el, kábel megint megy a céges gépre és láss csodát, bizonyos szögben ott is villódzik a kép, de csak FHD képnél... Hans bring ze flemmenweffer... A másik kábellel az asztalinak semmi baja. Majd a rossz kábellel az Xbox is produkált hibát, de úgy meg kellett tekerni a kábelt, hogy csak na.
Szóval ennyi, 2-3 hónap macera, szarakodás, azt csak egy nyüves kábel... Privát üzenetben lehet cifrán, szitkozódva kimacerálni, nem kerül jelentésre senki.

- - - Történet vége - - -

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#22682) Fagyi55


Fagyi55
csendes tag

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem. Lenne egy Gtx Zotac 1060 6gb AMP edition-om. Annyi hogy játékközben simán fut, de amint jón a játék lényege a csata akkor hirtelen nagyon sokat droppol az FPS-em. Van valami magyarázat erre? :F (Használt videókártyáról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#22683) laskr99 válasza Fagyi55 (#22682) üzenetére


laskr99
addikt

Táp, CPU elég hozzá? :))

(#22684) Fagyi55 válasza laskr99 (#22683) üzenetére


Fagyi55
csendes tag

Egy Cooler Master Elite V3 600W, Ryzen 5 2600x mellett fut.

(#22685) Ciccuka válasza Fagyi55 (#22682) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azelőtt jó volt, vagy ilyen volt már amikor kaptad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22686) Fagyi55 válasza Ciccuka (#22685) üzenetére


Fagyi55
csendes tag

Azelőtt jó volt persze. Most vettem egy 144hz-es monitort és rá bő 2 hete csinálja ezt.

(#22687) Ciccuka válasza Fagyi55 (#22686) üzenetére


Ciccuka
veterán

Meg kellene nézni a hőfokokat, csatlakozásokat.
Kiszedni és kitakarítani hogyha szükséges.
Driver-t újratelepíteni (vagy az OS-t is) utána, hátha segít.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22688) Fagyi55 válasza Ciccuka (#22687) üzenetére


Fagyi55
csendes tag

A takarítás az meg volt. Sajnos nincs még egy HDD-m hogy lemásoljam a fontos adatokat :(

(#22689) eami válasza Fagyi55 (#22686) üzenetére


eami
addikt

ugyanazzal a játékkal mint 2 héttel korábban?

(#22690) Tomassy00 válasza Fagyi55 (#22688) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Porszívóval ? :DD

(#22691) Fagyi55 válasza eami (#22689) üzenetére


Fagyi55
csendes tag

Igen ugyan azzal :) és én magam sem tudom miért van ez

(#22692) etele1.0


etele1.0
tag

üdv
stress test alatt 78 °C sok?

fullHDultra

(#22693) Tewe013 válasza etele1.0 (#22692) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem.

(#22694) etele1.0 válasza Tewe013 (#22693) üzenetére


etele1.0
tag

és akkor miért lövi le a gépet vagy mi offolja ha nem a vga?

fullHDultra

(#22695) Csupingo válasza etele1.0 (#22694) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. ha a tápegység teljesítménye nem elegendő. Vagy driver gond, amitől a win összeomlik és magától újraindul. (A proci hőfok rendben van?)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22696) etele1.0 válasza Csupingo (#22695) üzenetére


etele1.0
tag

azzal nincs gond futtattam prime-ot fél óráig semmi gond nem volt
mostanában kezdte el
441.66 -os driver van fent nem tudom ennek van -e rossz híre de mintha ezt az utóbbi időben frissítettem volna

fullHDultra

(#22697) etele1.0


etele1.0
tag

indítottam egy kombustort 12 perc után vga 79°C cpu 67°C
ja és nem újraindul hanem kikapcs és egy pár percig be se lehet kapcsolni

[ Szerkesztve ]

fullHDultra

(#22698) Csupingo válasza etele1.0 (#22697) üzenetére


Csupingo
veterán

Az pedig tápnak tűnik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22699) Ciccuka válasza etele1.0 (#22696) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az elég régi driver 456.38

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22700) etele1.0 válasza Csupingo (#22698) üzenetére


etele1.0
tag

táp?
az évek alatt csökkenhet a teljesítménye?

fullHDultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.