Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Létezhet olyan, hogy idle állapotban 55 és 60 fok között ugrál folyamatosan a Giga WF GTX 1060? Először olyan hőmérséklet grafikonom volt, mint a régi kártyán szokott lenni, aztán egyik pillanatról a másikra átállt erre. Szabályosan kivehető a "fűrész rece" a vonalban, teljesen szabályos. Terhelés, játék alatt lelép róla, de erre áll vissza.
Korábban mintha ilyen 45 fok körül lett volna idleben, ezért csodálkozom. A Giga utilitje el van rakva, minden defaulton és auton van gaming mód mellett.

(#7002) , válasza Drachande (#7001) üzenetére


,
addikt

Szerintem még a 45 fok is egy kicsit sok, ha nincs terhelés.

(#7003) EVL2 válasza Redneck (#7000) üzenetére


EVL2
aktív tag

Teljesen rendben van ez az eredmény. Ha teheted ne a képet pakold fel hanem a linket a 3D mark oldaláról. PL: 3D

(#7004) Alastair' válasza Drachande (#7001) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem idle 35 fok körül van.

Alister from Hell

(#7005) Drachande válasza Alastair' (#7004) üzenetére


Drachande
tag

Akkor valami nagyon nem jó... Most állok neki a win10 felrakásának, úgyhogy azzal változhat. Ti használjátok a Gigabyte utilityjét?

(#7006) Redneck válasza EVL2 (#7003) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Elnézést, éjszakás voltam, eszembe sem jutott. Annyira esett jól csavarozgatni, meg kábeleket rendezni, mintha a tökömre léptek volna! :)

Ha majd indítok egyet OC-vel, linkelem rendesen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7007) Alastair' válasza Drachande (#7005) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én nem.

Alister from Hell

(#7008) ivsk


ivsk
csendes tag

Sziasztok!

Új kártya vásárlására adnám a fejemet, mivel az előző (6950) már igen gyengének bizonyul sajnálatos módon. Ki is néztem szépen ipon-on az MSI GTX 1060 ARMOR 3G verziót, azonban konstatáltam, hogy 1 nap alatt 76k-ról 96k-ra ugrott az ára, más webshopok polcairól meg mintha eltűnt volna. Nem teljesen értem, hogy mi lehet ennek az oka, mindenesetre megkérdezném, hogy véleményetek szerint a 70 és 80 ezer közötti a 1060-asok közül mely verziók lennének még megbízhatók?

Előre is köszönöm! :)

(#7009) Alastair' válasza ivsk (#7008) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gondolom a 3 gigás elfogyott és a 6 gigás ára a 96 ezer.

Alister from Hell

(#7010) EVL2 válasza Redneck (#7006) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én csak ilyen minimál tuninggal járatom mert a 3470-em szűkebb kereszt metszet mint a vga.
Hála a jó hűtésnek itt még nem nagyon skálázik vissza a kártya akár egész napos nyüstölés után sem.

UI: Az enyém is alapon kb. annyit hoz mint a tied.

[ Szerkesztve ]

(#7011) Redneck válasza EVL2 (#7010) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Most megnéztem VGA igényesebb játékkal, mert a CS:GO nem terhelte szinte. BF 4 Ultra, 1680x1050@75Hz, 100 fölötti fps-ek.

Szerintem én hagyom alapon, mert úgy érzem komolyabb CPU/táp kéne a tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7012) Csupingo válasza Redneck (#7011) üzenetére


Csupingo
veterán

Plusz 4-6 fps-ért kár nyúzni, fűteni a kártyát szerintem.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7013) EVL2 válasza Redneck (#7011) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nálam is hasonló a helyzet! Azt a plusz tuningot csak a witcher-nél éreztem kicsit számottevőbben.
Bár én fhd-n tolom ahova már kicsit jobban van rá szükség. PL: BF1-nél semmi pluszt nem hoz mert ott már a procim nem tud többet kihozni magából. Bár így sem panaszkodom! :K

(#7014) Redneck válasza Csupingo (#7012) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem is fogom. 60 fokon ment BF alatt, de v-sync és 74 fps lock nyilván sok kraftot spórol. Így nincs képtörés de input lag sem. 60Hz szervereken pedig bőven jó vagyok.

1080p nálam csak single játékokkal lesz, TV-n, kontrollerrel, v-synckel.

Szerk:
Nekem 34-35 fok alapon, álló ventivel. Igaz a metróalagút huzat megvan a házventi miatt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7015) Drachande válasza Alastair' (#7007) üzenetére


Drachande
tag

Felment közben a Win10, Csak egy Nvidia driver van telepítve, meg a GPU temp progi, 46 fok alap állapotban a kártya... A házamban igaz egy db ventilátor nincs, viszont hideg van nálam (15 fok kb) és a gép házának oldala is le van véve. Elvileg szellőzik rendesen.
Mit lehet ilyenkor csinálni, mi az, ami okozhatja ezt? Elállási lehetőségem van még kb 10nap.

(#7016) Csupingo válasza Redneck (#7014) üzenetére


Csupingo
veterán

Az nvidia driverben a fast sync-et próbáld ki, állítólag egész jó.

(#7015) Drachande: rossz paszta, rosszul fekszik fel a borda, ki tudja. Egy idle gpu-z képet bemásolnál? A 15 fokban 30°C-on megállhatna a kártya. Egy kihelyezett déli-sarki állomáson vagy?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7017) Redneck válasza Csupingo (#7016) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Megnézem majd, köszi a tippet! Igaziból szerintem az lehet amit évek óta használok. V-sync + frame limit, a képfrissítés értékéből 1 fps-t levonva és kész. Nincs képtörés, nincs input lag.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7018) Drachande válasza Csupingo (#7016) üzenetére


Drachande
tag

VGAra költök inkább, mint lakás fűtésre, már megszoktam hogy telenként 15 fok van nálam.

Közben valamennyit javult, beállt kb stabil 40 fokra.

[ Szerkesztve ]

(#7019) Csupingo válasza Drachande (#7018) üzenetére


Csupingo
veterán

Az már jó, csak maradjon is így.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7020) Drachande válasza Csupingo (#7019) üzenetére


Drachande
tag

Ok. Azt olvastam valahol, hogy ha a kártya eléri a 70 fokot, akkor visszavesz a teljesítményből. Ez a +10 fok alapban nem fog nekem teljesítmény hátrányokat okozni később? Gondolom így hamarabb eléri a 70et, hamarabb levesz belőle.

(#7021) Alastair' válasza Drachande (#7020) üzenetére


Alastair'
nagyúr

100%-on terhelve nekem 74 fok körül mocorog, nem vettem észre, hogy visszavenne.

Alister from Hell

(#7022) Drachande válasza Alastair' (#7021) üzenetére


Drachande
tag

Játék alatt nálam 70 fölé egy kicsit se ment, mindíg instant levágta a grafikont, ahogy elérte a 70-et és mintha érzékeltem is volna kicsit ezt az esést a játékban. Valami korlátozza itt nálam akkor.

(#7023) mobal


mobal
MODERÁTOR

1060 inkább 980 vagy 980 Ti? Mennyire alkalmas 4K-ra?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7024) Alastair' válasza mobal (#7023) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1060 3GB - 980 - 1060 6GB - 980Ti a sorrend, a 980Ti a belépő 4K-ra, de túl sokat ne várj tőle. A 980Ti helyett inkább 1070.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7025) BReal válasza Alastair' (#7024) üzenetére


BReal
addikt

A 1060 6GB egyértelműen jobb választás, mint a 980, mivel utóbbit újonnan közel 120000 Ft-tól lehet kapni, előbbit pedig 90000-től, +2 GB VRAM-mal, kisebb fogyasztással és mégis csak eggyel újabb sorozat, így a támogatása is ennek lesz jobb.

Nálam ez a sorrend 1060 6GB - 1060 3GB - 980, illetve 1070-980Ti.

[ Szerkesztve ]

(#7026) Alastair' válasza BReal (#7025) üzenetére


Alastair'
nagyúr

És ezt miért nekem mondod? :DDD Emelkedő sorrendbe írtam :U

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7027) BReal válasza Alastair' (#7026) üzenetére


BReal
addikt

Ja jó, én fordítva értettem. :)

(#7028) Mika1227 válasza Csupingo (#7016) üzenetére


Mika1227
őstag

Én használom itt ajánlották, és tényleg jó a fast sync!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#7029) EVL2 válasza Drachande (#7020) üzenetére


EVL2
aktív tag

Minden 1060 elkezd leskálázni már jóval 70 °C alatt. Ráadásul ezt hőfokhoz kötötten több lépcsőben teszi meg. A gyári OC-t is le skálázza simán ha eléri az adott hőfokot. Például az első leváltás a gaming x kártyáknál 68 °C foknál jelentkezik (ha jól emlékszek az egyik tulaj itt egyszer ezt írta). A gigáknál jellemzően 65-66 körül már skáláz. 70 °C foknál már mindegyik le van skálázva csak az a kérdés mennyire. Ezért fontos a jó hűtés. Nem azért hogy az élettartamot növelje meg hogy díszesebb legyen a kártya vagy hogy drágább. Az 1060 szériánál szerintem ezzel is próbálták keretek közé fogni a tuningos hajlamú emberkéket.

Na majd nyáron skálázunk mi lefelé rendesen! Akinél most 15 °C fok van ott legalább lesz 25 (jobb esetben) ami most 65 az bőven lesz 70-75.

Az én kártyám is 20 °C fokos lakásban 38 fok alapon 3D-vel.

(#7030) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok! Használ itt valaki 1060 strixet??? Olyan kérdésem lenne hogy elég hangos a venti mikor bekapcsol és mint ha az egyik jóval gyorsabban pörögne ez normális vagy csak az én fülem zavarja, 1400-as fordulaton elég szép zúgást produkál már!

Zoli

(#7031) EVL2 válasza zolika15 (#7030) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szia! 1400-on már minden venti hangos lenne. Szerintem nem sok Strix van ami eljutna magától 1400 rpm-ig. Vagyis ha nem nyúltál a venti profilhoz akkor érdekes ez az 1400. Elvileg az Strix-ek gpu tekintetben a leghűvösebbek közé tartoznak csak a vrm-nél már más a helyzet.
Mennyire melegszik a kártyád?
Próbáltál már a venti profilon állítani? Ha igen, akkor is elkezdi pörgetni és felülírni a szabályzást a kártya?

(#7032) zolika15 válasza EVL2 (#7031) üzenetére


zolika15
tag

Tweak-ben nem engedi hogy levegyem 50% alá a venti fordulatot így ha eléri a 60 fokot 1300-1400-on kezd pörögni, 60-nál feljebb nem megy a kártya amúgy.

Zoli

(#7033) papirzsepi93 válasza zolika15 (#7032) üzenetére


papirzsepi93
tag

Strix-em van és bekapcsolásnál felpörög a venti majd ahogy bejött a win10 le is áll. Gondolom míg el nem indul a driver-e addig járatja magát alapból. Terhelés nélkül áll a ventije.

(#7034) zolika15 válasza papirzsepi93 (#7033) üzenetére


zolika15
tag

Terheles alatt gondoltam h hangos, 1300-1400-as fordulaton kapcsol be egybol.

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#7035) Drachande válasza EVL2 (#7029) üzenetére


Drachande
tag

Igen, de nálam csak és kizárólag ha semmi nem fut, windows indítás után, úgy éri el egyáltalán a 40 fokot. Ha 1 db program fut, tökmindegy, hogy mi, máris elkezd ugrálni a szokásos 55-60 fokos "grafikonfűrészén". Normális ez, hogy fut egy chrome, vagy egy total commander és máris 55 fok a kártya?

Nálam kb ez az, amikor szinte semmi sem fut. GPU usage 0% a mérőprogikban.

[ Szerkesztve ]

(#7036) Csupingo válasza Drachande (#7035) üzenetére


Csupingo
veterán

Az nem normális. Az nvidia driverben adaptiv-ra van állítva az energiagazdálkodás? Nincs 3 kijelző kötve a kártyára? Lehet, hogy bányászvírusod van. Egy roguekiller -t lefuttathatnál. Vagy a jelenlegi vga driver nem jó, amit használsz. Dsr sincs bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7037) Drachande válasza Csupingo (#7036) üzenetére


Drachande
tag

A 3d program változtatja, és maximálison is ugyanennyi, adaptívon még nem próbáltam . ventilátorok auton vannak. Windows 7en is ugyanezt csinálta mindegyik driver verzióval.
Zsír szűz a windowsom, most raktam fel, nem hiszem, hogy vírus. Lement amúgy win7en is a rogue killer, amikor még az volt, tegnap, leirtott mindent. irtás előtt és után is ugyanez volt. DSR offban van.

[ Szerkesztve ]

(#7038) Csupingo válasza Drachande (#7037) üzenetére


Csupingo
veterán

Adaptívra tedd. Akár 5 perc alatt is lehet vírust szerezni. :) Esetleg régebbi driverrel is nézd meg.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7039) Drachande válasza Csupingo (#7038) üzenetére


Drachande
tag

Adaptívnál ugyanez, régebbi driverrel szintén. Nem hiszem, hogy format után egy zsír új windowsnál, amikor csak egy driver van fent és egy GPU temp progi, már vírusom lenne. Szerintem nem az.

(#7040) Csupingo válasza Drachande (#7039) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg töröld a gpu temp progit is és minden egyéb vga-t babráló szoftvert. Max. a gpu-z -t hagyd meg, azzal is tudod figyelni. Pedig valami bekavar, mert meg se kéne emelnie az órajeleket böngészésnél és egyéb hasonló dolgoknál.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7041) Drachande válasza Csupingo (#7040) üzenetére


Drachande
tag

Ok, megcsináltam. Ugyanez, semmi sem változik, 55 és 60 között ugrál kb. Viszont 0 fan speed van. Ahogy eléri a 60fokot, akkor kapcsol be és leviszi 55re, majd kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#7042) Csupingo válasza Drachande (#7041) üzenetére


Csupingo
veterán

Kezd x-akta lenni. Ilyenkor ha nézed a gpu-z -t, akkor megemeli a kártya órajeleit? Nincs a gépházadban 50 fok? :) Már másra nem tudok gondolni. Nem a chrome szórakozik? Mozilla -val már nézted?

Szerk.: ez a baj. Vissza kéne állnia 200 Mhz környékére. 4-5 kiadással régebbi driverrel próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7043) Drachande válasza Csupingo (#7042) üzenetére


Drachande
tag

Teljesen stabil 1556.5Mhz, folyamatosan. A házam oldala le van véve, ha berakom a kezem, szoba hőmérsékletet érzek. A szobám 15 okos, konkrétan hideg van.

[ Szerkesztve ]

(#7044) Drachande válasza Csupingo (#7042) üzenetére


Drachande
tag

Közben megpróbáltam a régebbi drivert, itt már leesik 200ra, ahogy írtad, viszont 50 fok kb stabilan az idle, 55-60 helyett.

BF1ben amúgy 1923 MHzre boostol a kártya, én egy kicsit durvának gondolom, mert 1556 alapban, meg valami 1770 OC módban, ami a gyártó oldalára van írva.

Az fpsem még mindíg ugyanolyan kicsi (átlag 40), szóval nem változott így sem. BF1ben még 25re is lemegy Mediumon.
Esetleg valami más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#7045) Redneck


Redneck
Topikgazda

Ahhoz hogy mondjuk Boost 2000Mhz, VRAM 2100Mhz legyen, mit kell Afterburnerben belőni? Csak Power Limit csúszkám van alapból, a Core Clockon és a memórián kívül. 123%-ig tudom állítani.

Csupingo:
Én azért nem csavarozgatnék egy garanciális kártyát... Vissza a boltba, akár konfiggal együtt, és nézzék meg mizu. Serial Numbert felírni nehogy ugyanazt kapd vissza, kicsit mókolva.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7046) Csupingo válasza Drachande (#7044) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez a legújabb gpu-z? Esetleg aida-val is megnézheted a hőfokot. Még mindig sok 15 fokos szobában 50°C a gpu-nak. Még garanciális a kártya igaz? Különben azt mondanám, hogy lazítsd meg a borda csavarjait és próbáld meg kicsit megigazítani, mert szerintem nem érintkezik rendesen a procival, azért nem hül visszább. Gondolom azért van kevés fps-ed, mert hamar túlmelegszik a kártya és visszavesz. Hagyd futni játék alatt a gpu-z -t, csak állítsd be, hogy a maximum értékeket mutassa.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7047) dewil666 válasza Drachande (#7044) üzenetére


dewil666
őstag

"BF1ben amúgy 1923 MHzre boostol a kártya, én egy kicsit durvának gondolom"
Nem olyan sok az :N
Viszont érdekes hogy ilyen magas az idle hőfok.
Nekem 29 fok, 20 fokos szobában passzívan (álló ventikkel).

(#7045) Redneck

A képen bejelöltem mit kell állítani:

Persze csak szépen fokozatosan és egyszerre csak az egyiket addig amíg stabil, majd a másikat ameddig az is stabil.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7048) Redneck válasza dewil666 (#7047) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Köszönöm! Temp limitet mivel hozom elő? Igaziból csak kíváncsiságból akarom megnézni egy Fire Strike erejéig.
1936Mhz és 2052Mhz amúgy gyárilag, de megnézném hogy 2100/2200-ig el tudom e vinni, és ha igen milyen hőfokon. Aztán lehet holnapra eszembe jut hogy hülyeség mert mindenhol van kraft. Szokatlan még ez az állapot, de aki tuningos, mindig az marad!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7049) dewil666 válasza Redneck (#7048) üzenetére


dewil666
őstag

A power limit állításával az a csuszka automatikusan mozog.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7050) Drachande válasza Csupingo (#7046) üzenetére


Drachande
tag

Elállok a kártyától, eldöntöttem már, nem kínlódok vele. Garanciáztatni nem akarom, mert visszajön, hogy nincs semmi baja. Lehet, hogy csak az én hardvereimmel van valami ütközés, nem tudom. Veszek egy MSI armort, vagy valami mást helyette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.