Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) DarthSun válasza RetepNyaraB (#22350) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát...én mindíg kikapcsolom a cuccokat ha variálok a csatlakozásokkal. A crasht csak mástól tudom. Ami biztos hogy a már retro DSub- ot bátran lehet fesz alatt csatizni (ezt én is csináltam gond nélkül). DVI-HDMI-DP portokat nem próbáltam, csak a fentebb említett HDMI RIP- ről hallottam, de biztos ami biztos, utóbbiakat csak kikapcsoltan dugdozom.

(#22352) Peace válasza DarthSun (#22349) üzenetére


Peace
nagyúr

Azért bízom benne, hogy nem a HDMI kimenettel lesz a baj, mert kép van a tv-n, csak éppen elfelejtette, hogy HDR képes, 10 bit-es és 120 Hz-es...Először az tűnt fel, hogy vannak alig észrevehető függőleges 2-3 cm-es sávok PC-zés alatt. De tényleg annyira átlátszóak, hogy csak néha voltak észrevehetőek. És tegnap este pedig nézem, hogy iszonyat ocsmányak a sötét részek a filmeknél, totálisan pixeles és mintha a színek se lennének 100%-osak. Itt valami nem stimmel! Ekkor húztam ki a gépből a tv-t, dugtam vissza. És már nem volt HDR képes a megjelenítő a win szerint....remélem kábel!!!!!!!!! :( Elsőre én is azt cseréltem volna.

(#22353) DarthSun válasza Peace (#22352) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Reméljük nem hardveres hiba. Lehet hogy megint csak a Win10 frissítgetési mániája, hogy a drivereket is cserélgeti, feltett valami olyat amit jobbnak látott, közben meg szétvágta a jó beállítást.

(#22354) Peace válasza DarthSun (#22353) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem akarom elkiabálni, de a szinte láthatatlan, de idegesítő függőleges csíkokat most nem látom. És a videóknál a sötét színek is megjavultak, nem pixelesedik. Lehet tényleg a kábel haldoklik? Ilyen létezik? Hogy elveszíti a HDR átvitel képességet, de amúgy meg működik?

Veszek ma egy DVI-HDMI átalakítót és egy másik kábelt. Meglátjuk.....

[ Szerkesztve ]

(#22355) Redneck válasza Peace (#22354) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Driverben nem engedi a 8 bitet feljebb nyomni? Nekem amúgy már szikrázott a HDMI-m egy ki-be dugásnál TV-n de szerencsére nem lett gond. Elfelejtettem hogy be van kapcsolva... :B

Amúgy a Win10 néha elég lassan vált a megjelenítők között, olyan mintha elfelejtené a kimenetet. 7-nél nincs ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22356) Peace válasza Redneck (#22355) üzenetére


Peace
nagyúr

Semmit nem enged. Alapból 30 Hz-re állította. És azt írja, hogy semmiféle HDR-re nem képes. Remélem a kábel!!!!! Csak ki vagyok idegileg, mert olyan fali konzolon van a tv, amihez nem lehet hozzáférni. Mármint le kell venni a tv-t, ha kábelt akarsz cserélni. És már kétszer át kellett hívnom segítséget ilyen miatt, mert mocskos nagy és nehéz a tv, egyedül nem merném mozgatni.......

(#22357) Peace válasza Peace (#22356) üzenetére


Peace
nagyúr

3 hónapos kábel..... :( Remélem megoldja az új!!!

[link] Nem fogok méregdrága kábelre költeni. Előző kettő is hasonló árkategória volt és a mai napig jók. Ez a mostani 5m-es meg 2550-ért lett véve augusztusban....

(#22358) Speed® válasza Peace (#22357) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kevés az 1.4 sávszélesség a 4KHDRhez, erre való ugye a 2.0. ha a kábel elfáradt valahol, jelszint csökkenés miatt is lehet a tünet. Szóval a minőségi HS kábel ajánlott, ezen nem szabad spórolni.

(#22359) vlevi válasza Peace (#22357) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én egy, nem is tudom pontosan milyen márkájú, de Hama csoportba tartozó kábelt vettem.
Olyat kerestem, amin a Sony TV-m ajánlása szerint fel van tüntetve a 18.2Gbps átviteli sebesség.
Az, hogy ilyen high speed, meg olyen hyper izé, nem mond semmit.
Gond nélkül viszi a 4KHDR 60fps-t
Persze, ahogy írtad, korábban a tied is vitte, de most nem.

(#22360) Peace válasza Speed® (#22358) üzenetére


Peace
nagyúr

A mostani 2.0-s. 3 hónap alatt elfáradt? :-\

(#22361) Speed® válasza Peace (#22360) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kábelnek súlya van, a csatlakozók meg érzékenyek. Lehet TV/VGA oldalon csatigond, ill. kábel is. Utóbbi a legolcsóbb lehetséges hibaforrás, így nyilván arrafelé indulunk el (ha a szoftveres háttér rendben van biztosan).

(#22362) Peace válasza Speed® (#22361) üzenetére


Peace
nagyúr

Meggyőztél! Tudsz ajánlani akkor nagyon patent 5m-es kábelt? Amit érdemes megvenni?

(#22363) Speed® válasza Peace (#22362) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezzel semmi gondom nem volt, ismerősök is használják.

(#22364) Peace válasza Speed® (#22363) üzenetére


Peace
nagyúr

Szuper, találtam is Pesten 3k-ért. Köszi szépen!!! :R Remélem minden megoldódik vele!

(#22365) laskr99 válasza Speed® (#22363) üzenetére


laskr99
addikt

Ezek elvileg jó minőségű cuccok. Mikor HDMI kábelt akartam venni akkor az MM-ben 30 ezres kábelt akartak rámsózni, mondom nem informatikai analfabéta vagyok basszus :(

(#22366) Redneck válasza laskr99 (#22365) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Aztán vettél egy 40 ezres aranyozott végűt amiben úgy áramlanak az egyesek és a nullák, mint semmi másban. ;]

DarthSun: Én is ettől tartok, de remélem a kábel csere megoldja.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22367) laskr99 válasza Redneck (#22366) üzenetére


laskr99
addikt

Neem, az sajna csak középkategóriás kábelnek minősül, szóval megvettem a 2db 720 ezerbe kerülőt :U

(#22369) Peace válasza Speed® (#22363) üzenetére


Peace
nagyúr

Remélem a kábel a ludas!!! Elvileg este kapok segítséget a tv leemeléséhez......soha többet ilyen tetves fali konzolt, aminél nem férsz hozzá a csatlakozókhoz!!!!!!! :((( :((( :((( Pedig először jó ötletnek tűnt.... :W

(#22370) rumkola


rumkola
veterán

Az a lényeg mint már írták, hogy 18 Gigagbit/ sec legyen ráírva. A többi kamu. Mellesleg 5 méter 4K HDR 60hz necces.

(#22371) Peace válasza rumkola (#22370) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem szerepel rajta a 18 gigabit. Az előzőn [link] szerepelt minden hangzatos dolog, mégis elszaródott (remélem a kábel!!!!!!!). Este remélem kiderül. Az meg beba**na, ha 5m-en nem lehet összehozni ezt a 4K HDR-t 60 FPS-el........ :U

(#22372) Peace válasza Speed® (#22363) üzenetére


Peace
nagyúr

Megoldotta a kábel! Olyan, mint régen! :R

(#22373) RetepNyaraB válasza Peace (#22372) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hurrá. Nekem a sima 2 méteres kezd beszarni a dugdosástól. Fasza kis szabvány ez, rosszabb, mint egy eSata csatlakozó :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22374) rumkola válasza Peace (#22372) üzenetére


rumkola
veterán

:C :C

(#22375) Speed® válasza rumkola (#22370) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy. Értelmes minőségi kábel 10mig is jó, felette kell aktív.

(#22376) Peace


Peace
nagyúr

Viszont új gondom támadt, ami nem hagy nyugodni. Az ocsmány videólejátszás valamiért megmaradt. Amit már tapasztaltam a kábel haldoklásakor is, a pixeles videólejátszás. Ocsmány, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet. Az ember zakójánál és a hajánál is látszik!!! Amikor eredetileg megvettem a tv-t és rákötöttem a gépre, akkor olyan gyönyörűek voltak a filmek, mint az álom! Úgy néztek ki, mint a monitoron. A 720p is meglepően szép volt, de az ilyen 1080-as filmek meg végképp! Ez mi lehet? Vagy melyik topic-ba lenne érdemes fordulnom? :(

szerk.: A Netflix alkalmazással lejátszott tartalmak gyönyörűek!

[ Szerkesztve ]

(#22377) Bjørgersson válasza Peace (#22376) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Minden film ilyen vagy csak ez?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22378) Peace válasza Bjørgersson (#22377) üzenetére


Peace
nagyúr

Minden, amit néztem eddig tesztelésre. MPC-BE, VLC, Windows saját lejátszója. Minddel ugyanez. És ezt kezdtem el látni, mikor kezdett haldokolni a kábel, aztán meg is makkant. De most azt mutatja, hogy minden rendben, UHD és HDR. A Windows szerint most minden patent. Nem vágom. Semmi más nem lett változtatva, csak a kábel lett cserélve...

szerk.: Mondjuk most belekukkantottam egy 2160p-s Mandalorian epizódba és az teljesen rendben van...de a 1080p-s is teljesen jól néz ki monitoron és tv-n is ugyanúgy kéne gondolom....

[ Szerkesztve ]

(#22379) Peace válasza Peace (#22378) üzenetére


Peace
nagyúr

Mintha a színkezelés nem lenne olyan, mint régen vagy én nem tudom mi okozza ezt a pixelesedést sötét helyeken. Mondjuk tv-re továbbra is 8bit-et ír a win, pedig papíron 10 bit-es. De ugye a Dell monitorom is 8bit és azon nincs semmi pixelesedés, azon szuperül néz ki ugyanaz a tartalom...

(#22380) Peace


Peace
nagyúr

Átmásoltam a filmet pendrive-ra és készítettem fotókat. Hulladék a telefon kamerája, de azért látszik a különbség. TV-vel lejátszva tökéletes. És régen a PC-ről lejátszva is pontosan így nézett ki minden tartalom!!! Mi mászhatott el? Monitoron minden rendben. Játékok is gyönyörűek a tv-n, csak a filmeknél nem kerek valami...

(#22381) Speed® válasza Peace (#22380) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HDMI full range RGB engedélyezve van?

(#22382) Peace válasza Speed® (#22381) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezt hol is tudom megtekinteni pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#22383) Speed® válasza Peace (#22382) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#22384) Bjørgersson válasza Peace (#22382) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az nVidia vezerlopultban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22385) Peace válasza Speed® (#22383) üzenetére


Peace
nagyúr

Alapértelmezetten volt. Átállítottam manuálisan teljes RGB-re. Ugyanolyan ocsmány a film. :( :( :(

[link] megnyitottam ezt a képet a tv-n, szépen látszik a négy különböző árnyalat...

[ Szerkesztve ]

(#22386) Peace válasza Peace (#22385) üzenetére


Peace
nagyúr

MŰKÖDIK!!!!!!!!

Próbáltam a 4:4:4-et 10 bit-en meg mindenféle variációkat, de ezzel tökéletes!!! Eltűnt minden pixel a videókból és ugyanúgy néz ki PC-ről lejátszva, mint a tv saját lejátszójával indítva pendrive-ról!!! Köszi a segítséget! :R Nem tudom miért kellett ezzel ba**akodni, első alkalommal semmihez sem nyúltam és működött. Biztos a hetente érkező szaros NVIDIA driverek egyike bekavart...

szerk.: Korai volt az öröm!!! :W :W :W Megnyomom tv távirányítót, nem HDR....próbálom win-ben visszakapcsolni a HDR-t, nem engedi. Remek.....szóval akkor vagy HDR-ben játszok, vagy pixelmentesen nézek filmeket?

[ Szerkesztve ]

(#22387) Csupingo válasza Peace (#22386) üzenetére


Csupingo
veterán

Ugye nem használsz dvi-hdmi átalakítót, amit egyszer említettél?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22388) Peace válasza Csupingo (#22387) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem.

Visszaállítottam teljes RGB-re, most újra HDR és tudok Borderlands 3-azni szépen HDR-el. Visszatértek a gusztustalan pixelek a videókba....nem értem egyszerűen. Ez így agyfa** konkrétan. :(

[ Szerkesztve ]

(#22389) Csupingo válasza Peace (#22388) üzenetére


Csupingo
veterán

A hdr még elég ingoványos talaj. Gyakran elcseszi egy win frissítés, vagy vga driver frissítés.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22390) Speed® válasza Csupingo (#22387) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azzal 2560x1600/60Hz lenne a plafon, szóval tuti nem :)

Alapvetően megoldaná a hasonló gondokat, ha nem sajnálnának egy nyamvadt DP csatit le a sokszázezres megjelenítőkről.. és akkor nem lenne kicentizve a sávszélesség, amit a HDMI2.0 biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#22391) Dragon3000 válasza Peace (#22388) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi lenne ha filmek esetén magát a lejátszó programot állítanád? MPC HC + madvr minden ilyent lehet állítani, gondolom más lejátszóknál is van erre lehetőség.

(#22392) Csupingo válasza Speed® (#22390) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért csodálkoztam én is. 30 Hz-en talán megy a 4k is. :)

Szerk. wiki szerint, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22393) Dragon3000 válasza Csupingo (#22392) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem, mert maga a dvi-n a max felbontás 2560x1600.

(#22394) Peace válasza Dragon3000 (#22391) üzenetére


Peace
nagyúr

Miért nem lehet egyre egyszerűbb az élet? :( Minden újabb kütyüvel, újabb gondok...meglesem majd mi ez. ;)

(#22395) Triathlete


Triathlete
senior tag

Régebben többször előfordult, hogy játék (GTA5, másnál soha) közben fekete lett a képernyő, a VGA ventillátor 100%-on elkezdett pörögni és csak újraindítani lehetett.
MSI Afterburnerben az órajeleket (Core + Memory) visszavettem 70egységgel (nem tudom, hogy ez menniyt számít, 60-at javasoltak a neten) akkor jó volt. Most egy másik játéknál (RDR2) kb. 80 órát ment minden gond nélkül, került a gépbe még egy 8GB-os memóriamodul, meg egy SSD és tegnap pár óra után megint fekete képernyő és a VGA venti 100%-on. Egy héttel ezelőtt produkált hibát, és tegnap este megint.
Több helyen írják a neten, hogy PSU hiba, itt pH-s fórumban is azt tanácsolták cseréljem a mostanit, viszont gondoltam megkérdezlek titeket, hogy a VGA kártya hiba teljesen kizárható? A játék alatt 95-99%-os terhelésen megy a maximális hőfok amit elér 67-68°C. De jellemzően átlagban 64-66°C. A CPU terhelés 35-40%-os a hőfok olyan 50°C környéke. VGA driver friss, Win10 sallangmentes.

Konfig:
IGABYTE GA-Z730M-D3H
Intel Core i5-8600 3.1GHz
Be quiet! Pure Rock Slim BK008
2x8GB DDR4 PC19200 2400MHz Crucial
GeForce GTX1060 6BG MSI OCV1
1TB WD10PURZ SATA3
Kingston Fury 240GB SSD + 500GB SSD
VS Series™ VS550 — 550 Watt 80 PLUS®
Cooler Master N200

Tegnap esti eseménynapló hibakódjából a lényeg:
Kulcsszavak: (70368744177664),(2)
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>

Kérdésem hogy a VGA mennyire zárható ki, és azok a hőfokok amiket említettem mennyire sok ennek a kártyának? Több helyen látok jóval 70 feletti értékeket..Gondoltam kérdezek mielőtt tápot cserélnék!

Köszi előre is!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#22396) bobalazs válasza Triathlete (#22395) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nálam egyértelműen azt jelenti, a tünetekből ítélve, hogy elfogyott a táp. (a vga szépen terhel mindent egyébként, tesztelni is érdemes vele)

(#22397) Trailblazer válasza Triathlete (#22395) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálam ilyen akkor volt 530W-os táp mellett, amikor egy RX 580-as vga járt a gépben, ami köztudottan éhes, ha nincs finomhangolva (erről akkor még sejtelmem sem volt). Játékkal való terhelés hatására pontosan ugyanilyen effektus játszódott le, amit leírtál, tehát valószínűsítem, hogy tényleg a táp.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22398) Triathlete válasza bobalazs (#22396) üzenetére


Triathlete
senior tag

Értem, köszi a választ! Eredetileg egy Chieftec iArena 450 került bele, azzal sokkal többször fordult elő, majd ezt megunva a vásárlás után cseréltettem le a lentire (VS Series™ VS550 — 550 Watt 80 PLUS®), aztán ezzel már jóvalta kevesebbszer forudlt elő, igaz nem is volt annyira hajtva már, viszont a mostani játékkal megint dolgoztatom, de fura, hogy először 80 óra után fordult elő a dolog aztán heti egyszer. Cserélek tápot szívesen ha az megoldja, csak nem akarom, hogy aztán a VGA legyen a hibás. Ettől parázok!

(#22397) Trailblazer: Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#22399) Dragon3000 válasza Triathlete (#22398) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azaz érdekes, hogy kisebb tápom van bár lehet jobb belsővel, hasonló géppel és nincs ilyen gondom. Cooler Master Silent Pro m500 500W kevesebbet tud 12V-on, mint a tied, gigabyte 1060 6GB oc, 2*8GB ddr4 oc-va , 2700 + 240-es aio hűtés, m2 nvme ssd és 6db noctua ventilátor. Korábban egy oc-s rx480 8GB volt, akkor se volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#22400) hegegabi80 válasza Triathlete (#22398) üzenetére


hegegabi80
addikt

Mennyi idős a táp? Lehet elfáradt benne valami, de azért egy 550-esnke bőven elégnek kellene lennnie ehhez a konfighoz, sőt még egy minőségi 450 vagy 350 is.
Nekem hasonló éhségű konfigot egy 350W-os táp hajt kényelmesen minden gond nélkül, sőt még az 570 éhesebb is kicsit mint az 1060.

Esetleg kölcsön táppal próbálni, vagy másik gépbe a vga-t. Esetleg másik kölcsön vga-t ebbe beletenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.