Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) zoomon válasza Redneck (#12000) üzenetére


zoomon
tag

Nem sürgős, de ha új széria csak jövőre jön ki, akkor inkább már most vennék egyet, ha még idén ősszel kijönne, akkor azt akár meg is várhatom. Azt hittem ez 3 vs 6GB egyértelműbb, meg lehet valahol nézni egyes játékok memóriaigényét különböző felbontásokon? Erről a 9Gbps-esre frisíttés dologról még nem is hallottam...ezeken van valami megkülönböztető jelzés?

(#12002) Rony949 válasza zoomon (#11999) üzenetére


Rony949
őstag

Ha FPS-ekkel játszol főleg, akkor szerintem elég a 3 gigás is, viszont a 6 giga jól jöhet openworld játékoknál.

(#12003) VGNGR válasza zoomon (#11999) üzenetére


VGNGR
senior tag

60k-nál többet én nem nagyon adnék 1060-ért, aprón, a rendes kiskergaris 3 gigások simán kaphatók már 60 alatt is.
3gb vs 6 gb között van kb. 5-10%-nyi teljesítménykülönbség. Én a 3 gigással még nem ütköztem problémába, még openworld-ben sem (Wildlands).
Nem tudom mennyi a keret, de ha 90-100 körül gondolkodsz, akkor inkább tegyél egy picit hozzá és -> 1070.

[ Szerkesztve ]

(#12004) SZKEBE75 válasza zoomon (#11999) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Mindenképp A 6Gb-al szereltet vedd,elég sok játék eszik már 3 Gb környékén.Meg gondolj a későbbi eladásra is.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#12005) juliensorel válasza SZKEBE75 (#12004) üzenetére


juliensorel
senior tag

Egyet ertek ezzel, gondolj arra, h azert 1-2 evre veszed minimum es majd ha ujitasz jobban lesz ra vevod aki akkor venne 6gb-t. 2-3 gb mar lassan 4 eve alap. Foleg ha neked raer osszel venni addig meg sok viz lefolyik a dunan, sztem is akkortajt mar inkabb 1070et vennek.
Amugy az milyen szomoru dolog, h nyaron nem jatszol :O

[ Szerkesztve ]

(#12006) zoomon


zoomon
tag

Előző kártyám egy 270X volt 2GB-s, 2013-ba vettem - elromlott valamelyik nap. Szóval több évre veszem, de ha mondjuk az új is elromlik ennyi idő után akkor nem nagyon fog érdekelni, hogy hány gigás kártyát dobok a kukába. Most viszont próbálok reális döntést hozni, hogy +3GB megér-e nekem +20.000 forintot. Mert a későbbi eladhatóság - főleg ha tönkremegy - nem nagyon szempont. Azért úgy látom pár éve nem olyan rohamléptékű a fejlődés a procimat 2012-ben vettem (3570K) és még köszöni jól elvan. Amúgy az MSI gmaing X tetszik.

Nyár: Kirándulások, túrák, grillpartik, külföldi barangolások, fotózás, csillagos éjszakák, laza bulik, strand, hajnalig tartó biliárd partik, autós találkozók, teraszos kávés beszélgetések időszaka - ezért nem vagyok szomorú attól, hogy nyáron nem ülök a szükségesnél többet gép előtt.

(#12007) , válasza VGNGR (#12003) üzenetére


,
addikt

Egyetértek. 60ezer Ft környéke az teljesen korrekt ár egy 3 GB-osért, aki meg annyira maximalista, annak meg úgysem lesz elég a 6 GB-os változat sem (főleg nem olyan áron, amennyiért adják). Akkor már inkább 1070.
A 1060 6GB árát én akkor tartanám reálisnak, ha max +10ezer Ft-tal lenne drágább, mint a 3 GB-os változat. Viszont az árkülönbség ennek kb a duplája, ha a legolcsóbb 3 GB-os és a legolcsóbb 6 GB-os modell árát nézzük.

(#12008) Ciccuka válasza zoomon (#12006) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link] :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12009) , válasza zoomon (#12006) üzenetére


,
addikt

Igazad van, élj teljes életet, és ne a gép előtt töltsd még a nyarat is!

A 3 GB vs 6 GB témához pedig annyit fűznék hozzá, ha mindig mindent szeretnél totál maxra állítani, akkor van és lesz is olyan játék, amihez nem lesz elég a 3 GB VRAM, mert egészen egyszerűen nem fogsz beleférni. Ha viszont hajlandó vagy pár VRAM zabáló effektet kikapcsolni, amiknek a látványra lehet, hogy nem is lesz hatása (főleg ha nem vagy szőrszálhasogató), akkor viszont tökéletesen elegendő a 3 GB VRAM-os változat is.

(#12010) VGNGR válasza , (#12009) üzenetére


VGNGR
senior tag

+1

"ha mindig mindent szeretnél totál maxra állítani"

Akkor a 1060 eleve nem a te kártyád, a gpu miatt...
:))

(#12011) juliensorel válasza zoomon (#12006) üzenetére


juliensorel
senior tag

Viccbol irtam a nyar kontra jatek dolgot :D mert olyan fura volt a megfogalmazas, mintha ez valami szabaly lenne, pedig mint kiderult csupan nem lenne ra annyi idod, ami nalam pl egesz evben ervenyes, hetente max 1-2 orat szanok jatekra, munka es maganelet miatt, nyaron meg ennel is kevesebbet en is. Szoval az ironia volt :)
Vga kapcsan: alap esetben ne ugy allj hozza, h ugyis elromlik majd az uj kartya is par ev mulva es mehet a kukaba. Jo esetben akar tobb tulajt is megélnek a vga-k, jo par even keresztul

(#12012) EVL2 válasza zoomon (#12006) üzenetére


EVL2
aktív tag

"Amúgy az MSI gmaing X tetszik" Remek széria!

Sosem értettem azokat akik spórolnak a VRAM árán és mennyiségén viszont az egyik legdrágább hűtést és tuning gyári OC kártyát választják (jelentős felárért). Érdekes hogy itt már nem számít a felár és a pénztárca sem olyan szűk hogy ez ne férjen bele.

Ez a kártya jelenleg kb. 7000ft al drágább mint a ocv1 változata. Szóval jelentős a felár (persze jóval komolyabb a hűtése is) 77k
A legelső 6 gigás meg 85 (persze ez a mini változat és kevésbé penge hűtéssel)
Én akkor sem értem meg hogy 7000 pluszt megér a jobb hűtés de még 8000 és már lehetne egy teljes értékű gp106-om is. (tudom azon kevésbé komoly a hűtés)

(#12013) , válasza VGNGR (#12010) üzenetére


,
addikt

Pontosan. Ezért is írtam korábban én is a 1070-et.

(#12014) Redneck válasza EVL2 (#12012) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezt én sem értem, de legyen az én gondom! :N

zoomon: Szerintem ha úgysem használnád ráérsz vele, addig változnak az árak, még csak most kezdtek szállingózni az újak. Ettől függetlenül tartom, hogy árfigyelőt állíts be!

Scorp2011: Persze 60 ropiért korrekt egy 3GB-os. Csak az a gond vele hogy a két legnépszerűbb üzletben sincs ennyiért. 65-ről indul az iPonban és 68-ról az Aquában.

Szerk:
PCX-ben 64 a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12015) darkstreet89


darkstreet89
tag

Másfél hét után nekem is megjött a tűzmadaram. :D Csak nem Zotac lett.

(#12016) , válasza Redneck (#12014) üzenetére


,
addikt

Nem 60ezer Ft-ot írtam, hanem 60ezer Ft környékét. 61ezerért vettem én is annó az Inno-t. Utána meg a Gigabyte-ot is 62ezerért. Ki kell fogni. Jelenleg 62-63ezerért KFA2 is van, meg EVGA is.

(#12017) Kaslerka válasza Redneck (#12014) üzenetére

Ezért kell a 'netshop'-nál venni és már is kapsz 61-ért garival, számlával. Mindet (3db) ott vettem.
Most jön a 4.-ik...

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#12018) Redneck válasza Kaslerka (#12017) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ez a netshop valami hardveraprós arc? :F
Hova szól a számla?

Látom már, névre szóló ÁFÁ-s számla. De hol tudod érvényesíteni?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12019) Kaslerka válasza Redneck (#12018) üzenetére

Ment pü

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#12020) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! beléptem én is a GTX 1060 tulajok közé :)

olyan kérdésem lenne, hogy be lehet-e állítani játékonként a maximális fps számot?
előtte RX 470-em volt, annál volt ilyen opció de nvidiánál nem találok ilyesmit :(

(#12018) Redneck : én is tőle vettem pár napja :DD egyébként egy boltról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12021) Redneck válasza HELLAFLUSH (#12020) üzenetére


Redneck
Topikgazda

MSI AB RTSS-ben be tudod.

Persze bolt, a vakolástól, fuvarozáson át hardverekig mindennel foglalkoznak! :))

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12022) darkstreet89 válasza Redneck (#12021) üzenetére


darkstreet89
tag

Boltba is láttam már kacifántos megoldásokat, meg szavakkal dobálózást és szájhúzogatást.. Én is nála vettem az Evga és most Gainward-ot is, ha gondom adódott azonnal válaszolt és garancia ügyintézés is le van érthetően írva,hogy mi a teendő ebben az esetben. Nem hiszem,hogy egy humbuk bolt lenne (pecséttel és bélyegzővel ellátva...) Futottam már bele olyan kiskeresbe is aki még áfás számlát se adott és jótállási papír is az volt, hogy rajta volt a neved, meg a kártya serial száma... Ezt meg mindenenki döntse el maga,hogy megér neki -20.000Ft a kisker vagy veszi inkább a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#12023) bobalazs válasza HELLAFLUSH (#12020) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

én RTSS helyett precision xocban szoktam lekorlátozni fix 60 fpsre így.

Játékonkénti lekorlátozás nvidia driverban nincs. Ebben az ájemdé előrébb van.
Freesync, gsync helyett viszont van fast sync nvidijáéknál.

[ Szerkesztve ]

(#12024) zoomon válasza EVL2 (#12012) üzenetére


zoomon
tag

A Vram mennyiségének szükségessége kérdéses számomra, a jó minőségű csendes hűtés megléte nem.
Tehát nem vennék gagyi hűtésű 6 gigást, ha kell a 6 giga akkor ugyanúgy msi gaming.

(#12025) FunPro válasza zoomon (#12024) üzenetére


FunPro
senior tag

Én is MSI-t vettem volna, de a giga wf2 83-ért túl jó ajánlat volt anno. Még az rx 480 is drágább volt akkor.

És még szerencsém is volt, mert azóta sincs semmi baja.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#12026) laskr99 válasza zoomon (#12024) üzenetére


laskr99
addikt

+1 Gaming :))

(#12027) EVL2 válasza zoomon (#12024) üzenetére


EVL2
aktív tag

:R

(#12028) Mika1227 válasza FunPro (#12025) üzenetére


Mika1227
őstag

+1 MSI Gaming X! :K :)

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#12029) EVL2 válasza FunPro (#12025) üzenetére


EVL2
aktív tag

Sajnos nekem tényleg szűkös volt már a keret. Elagyaltam én is a Gaming X-en, de akkoriban 105-113k volt így kénytelen voltam megvenni a G1-et 87.990-ért, de ha tehettem volna egyértelműen én is a Gaming X-et választottam volna. Bár szerencsém volt és a G1 is tökéletesen szuperál.
Ma már nincs akkor árkülönbözet a két kártya között, így már nagyon korrekt a gaming x. +1

(#12030) zoomon válasza Ciccuka (#12008) üzenetére


zoomon
tag

:R

(#12031) FunPro válasza EVL2 (#12029) üzenetére


FunPro
senior tag

Én 3 hónapon keresztül vásároltam össze egy gépet, és még így is a legvégén a számlám lement egész pontosan -17.000 Ft-ra! :D

Pedig tetszetős lett volna az az MSI.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#12032) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#12033) szaki65


szaki65
csendes tag

Remélem, pár évig tenni fogja a dolgát.

(#12034) Kaslerka válasza szaki65 (#12033) üzenetére

A jobb oldali az új? :D :D
Így első ránézésre GTX 1080Ti-nek tűnik... :DDD

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#12035) szaki65 válasza Kaslerka (#12034) üzenetére


szaki65
csendes tag

Aha, downgradeltem egy kicsit. :)

(#12036) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok újra! :DD

Egy nagyon amatőr kérdéssel fordulok hozzátok, aminek logikája a bizonytalanságból táplálkozik.

Van egy MSI GTX 1060 Armor Edition kártyám, ami 60 fok alatt lelövi a ventillátorokat, és csak 60-nál pörög be. Na az a helyzet, hogy ez játék alatt kb azt jelenti, hogy ki-be kapcsolgatja magát, mert pl. a menüben, online játék matchmakingjében lemegy a hőfok, és nincs szüksége hűtésre. Ez baj? Játék közben szépen tartja a 60 fokot bekapcsolt ventillátorral, pl. egy Overwatchnál ahol sokszor 5 perc egy meccs, utána már lövi is ki, mert nincs rá szüksége. Ez hosszútávon nem lehet rossz a ventillátornak? Jobb lenne beállítani hogy mindig menjen? Vagy ez így van tervezve? (véleményem szerint ez így normális, de ti sokkal ügyesebbek és okosabbak vagytok nálam. :)) )

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#12037) bobalazs válasza kazuma921 (#12036) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

csinálj neki magad egy egyedi fan curve-öt (venti beállítást) MSI Afterburnerben vagy evga precision xocban, ha neked így nem tetszik.

(#12038) Mika1227 válasza kazuma921 (#12036) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem nem lesz vele gond ez így van kitalálva!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#12039) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Heló a gaming g1 féle gigabyte videókártyákkal mik a tapasztatok? Azokkal is sok a gond?

[ Szerkesztve ]

(#12040) EVL2 válasza krisz4b70 (#12039) üzenetére


EVL2
aktív tag

Szia!

Van velük bőven, de egy kis szerencsével megúszhatod. Az enyém pl: nem vinnyog és a ventik sem produkálnak hibát. Talán az egyetlen negatívum, hogy az Xtreme gyári progi szeret néha összeakadni az msi AB-val.
Sajnos sokan mások viszont nem voltak ilyen szerencsések. Viszonylag sok a cw-s kártya köztük.

UI: viszonylag kicsivel drágábban kapsz MSI Gaming x-et. Azok sokkal megbízhatóbbak. Érdemes elgondolkodni rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#12041) krisz4b70 válasza EVL2 (#12040) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Értem köszi, apróról vennék és most van egy jó árban azért kérdeztem, de akkor várok másik ajánlatra. :D

Van egy msi ARMOR is jó áron csak nem bolti garival hanem egy itteni taghoz. Az ilyen mennyire rizikós?

[ Szerkesztve ]

(#12042) EVL2 válasza krisz4b70 (#12041) üzenetére


EVL2
aktív tag

Mennyiért kínálja a G1-et? 3-6gb?

Sajnos én apróról még sosem vásároltam nagy értékű dolgot. Túl bizalmatlan vagyok ... pont azért mert én rizikósnak tartom bár tudom, hogy sok a megbízható kereskedő ott is.

(#12043) Hauptmann válasza krisz4b70 (#12041) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem is G1, nincs vele semmi baj. Nincs cw, a ventilátorok sem zörögnek egyik fordulatszám tartományban sem.

(#12044) , válasza krisz4b70 (#12041) üzenetére


,
addikt

Ha sok pozitív értékeléssel rendelkező, sok éve itt lévő tagról van szó, akkor nyugodtan megveheted tőle is, amennyiben jóval olcsóbban adja, mint a legolcsóbb hivatalos bolti ár. Ha csak egy kicsivel adja olcsóbban, akkor szerintem felejtős, mert eladáskor is majd jóval kevesebbért fogod csak tudni eladni, mint a hivatalos garanciával rendelkező kártyákat.

(#12045) krisz4b70 válasza EVL2 (#12042) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

3 GB 60 ezerért.
Az msi ARMOR 57 ezer.

Nekem nincs bajom az apróval csak meg kell nézni kitöl vásárolsz.

Múlt héten cseréltem le a proci + alaplapot, i5 7600k+ gigabyte z270 k3 gaming volt 90ezer, majdnem 3 év pcxes garival.
Boltból 116k lett volna, megspóroltam hozzá a ram árát.

Kilehet fogni jókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#12046) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!

Kérdés! Valaki ismeri hardveraprón a csakmisster nevű felhasználót?? Több mint egy hete rendeltem tőle egy 1060 6gb-os vga-t. Már a 3. időpontot egyeztetjük és mind a 3 alkalommal meghiúsult a kézbesítés. Nem utaltam előre ( pont az ilyen félelmeim miatt) és nem tudom mit tegyek. Foglalkozzak még vele, vagy hagyjam a fenébe? Esetleg valakinek személyes tapasztalat vele kapcsolatban??? Lehet hogy azért nem halad a rendelés, mert nem fizettem előre? Nem tudom....

Válaszokat előre is köszönöm.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#12047) dunc válasza Od!3 (#12046) üzenetére


dunc
nagyúr

Hagyd.

"Csakmisster +3670/355-8118 Ha huzamosabb ideig nem kapsz választ az üzenetedre, akkor írj a csakmisster.ph@gmail.com-ra"

Ez az aláírása.

[ Szerkesztve ]

(#12048) laskr99 válasza Od!3 (#12046) üzenetére


laskr99
addikt

Én egy másik hardveraprós árustól rendeltem. 1 nap alatt átvehettem a processzort és neki is jó árai vannak.

(#12049) Ciccuka válasza Od!3 (#12046) üzenetére


Ciccuka
veterán

Persze, az a valaki aki soha nem válaszol (garanciális ügyintézés el lehet képzelni milyen lehet). Ha előbb írsz ide, akkor megmondtuk volna, hogy kerüld el messzire, időt spórolhattál volna.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#12050) Rony949 válasza Ciccuka (#12049) üzenetére


Rony949
őstag

Hát jó, ő nem tudhatta hogy milyen ember, feleslegesen meg nem akar senki sem ide irkálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.