Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) etele1.0 válasza Ciccuka (#22699) üzenetére


etele1.0
tag

számíthat?

fullHDultra

(#22702) Ciccuka válasza etele1.0 (#22701) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld ki hátha.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22703) Csupingo válasza etele1.0 (#22700) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, akár kezdhet betegedni. Pontosan milyen? Ha több ágra van osztva, akkor azzal még lehet próbálkozni, hogy ha mondjuk két 6-os csatlakozó van a kártyán, akkor külön kábelekre kötni. Nem egy kábelra, aminek a végén 2 hatos dugó van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22704) etele1.0 válasza Csupingo (#22703) üzenetére


etele1.0
tag

a vga-n egy hatos van
a tápom fsp hexa 500W
megnézem

fullHDultra

(#22705) etele1.0 válasza Ciccuka (#22702) üzenetére


etele1.0
tag

frissítem
köszi

fullHDultra

(#22706) etele1.0


etele1.0
tag

csak egy hatos ága van azzal nem tudok variálni

fullHDultra

(#22707) SipiBcs válasza etele1.0 (#22706) üzenetére


SipiBcs
őstag

Én csendesen megjegyzem, hogy hasonló problémám volt amikor áttettem a cod mw-t hdd-re helyhiány miatt. Szóval egy probléma forráss az is lehet, ha nem ssd-n van a játék, amit tolsz.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#22708) etele1.0 válasza SipiBcs (#22707) üzenetére


etele1.0
tag

ssd-n csak a rendszer van, játék sose volt és először a jelenség az ingyenesen letölthető witcher3 demoja alatt jelentkezett, azóta másnál is

fullHDultra

(#22709) MasterDeeJay

Kimenet nélküli mining kártyákkal foglalkozott it valaki játék célra? Teljesítményre ugyan az mint a sima?
Biosból a sima kimenetest rá lehet rakni a miningre azaz stabil vele?
Vagy egyáltalán kell-e moddolni valamit a driveren kívül?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22710) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy ez e a megfelelő fórum, de azért rakerdezek. Van egy Asus dual 1060 6gb-om. Platformot cseréltem alatta. Eddig egy i7 4790k volt alatta, 16 giga ram 1866mhz. A mostani egy i7 10700 nonk, 16 giga ram 3200mhz. Korábban hdd-n volt a game, most ssd-n. Csak warzone - nal nyomom mostanában, de furcsaság van. Eddig a Last genre butított grafikával szépen hozta a 90-110 fps-t, de most, az új alappal, azonos beállításokkal (win újra lett húzva, de ua, driver legfrissebb) 55 és 80 között mozog, ami eléggé fostos.
Van esetleg ötletetek, hogy ez miért lehet?
Köszi a válaszokat előre is :R

(#22711) eami válasza ingalls (#22710) üzenetére


eami
addikt

régi vs új alaplapot nem írtad.

(#22712) ingalls válasza eami (#22711) üzenetére


ingalls
senior tag

ASUS Z97 AR volt a régi, MSI Z490-A PRO a mostani. :R

(#22713) RetepNyaraB válasza ingalls (#22712) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valami eneragiamnendzsment paroblemat erzek az eroben, ami nem engedi a kartyat kifutni. Sajnos nem feltetlenul egyertelmu rajonni.
Alapbol win energiaprofil, aztan kartya driver beallitasainak alapos atnezese, illetve afterburner, ha fent van. Ez a harom erosen kepes befolyasolni egymas mukodeset.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22714) ingalls válasza RetepNyaraB (#22713) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszi a tippet. Afterburnert leszedtem hozzá, GPU usage játék alatt végig 98-99%. De valahogy a 4790k-val több volt az fps és smooth-osabb érzés volt. Azért jól sejtem, hogy ezt a kártyát mindkét proci teljesen ki tudja hajtani?

(#22715) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#22709) üzenetére

Olvasgattam és vegyes vélemények vannak a mining only kártyákról. Össze vissza írnak minden félét.
Ennek ellenére próbának vettem egy ilyen mining 1060-ast de 14eft-ért ebayről, már úton van, legrosszabb esetben jók lesznek a ramok vagy gpu róla javítási alapanyagnak vagy valami cuda/physix kártyának. Jobb esetben meg lesz egy kb 1050ti-1060 közötti kártyám ha a biosát át tudom írni. Az igazi persze az lenne ha explicit dx12 játékok elterjedésével lehetőség lenne az ilyen kártyák számítási teljesítményén kihasználni mindenféle mókolás nélkül nem tonnaszám kidobálni őket.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22716) MasterDeeJay

14eft-ért vettem egyet tesztnek. Biost kell moddolni mert csak pcie 4x módba megy.
Ati x300 adja a képet (microsoft comatibilty driverrel)
A p106 meg számol valahogy.
Shaderek felét jelzi a gpuz


[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22717) Ciccuka válasza MasterDeeJay (#22716) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ehhez nincs valami újabb driver (456.71 az aktuális normál)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22718) Ciccuka válasza MasterDeeJay (#22716) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek is eltérnek:
Pixel Fillrate: 82 GPixel/s
Texture Fillrate: 123 GTexel/s

És az órajelek is:
GPU Clock: 1506 MHz
Memory: 2002 MHz
Boost: 1709 MHz

Legfrisebb GPU-Z-t használd.

Ati X300 Helyett lehet jobban járnál egy Quadro NVS310-el.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22719) Bjørgersson válasza Ciccuka (#22718) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A 2.34-es GPU-Z sem fog mast latni. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22720) Ciccuka válasza Bjørgersson (#22719) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az lehet, csak nem értem, hogyha van újabb, akkor miért nem azzal nézi.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22721) Bjørgersson válasza Ciccuka (#22720) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem tokmindegy, ha semmi 1060-at erinto valtozas nincs benne a kartya megjelenese ota. :) Driverbol sem a legfrissebbet telepitjuk egy ket generacioval ezelotti kartyahoz. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22722) MasterDeeJay válasza Ciccuka (#22718) üzenetére

Ennek a kártyának szerintem nincs is windowsos támogatása. Linuxon szépen megy mindenféle varázslat nélkül akár milyen kártyával társítva (pop os 20 ubuntu)
Windows alatt csak a megadott driverrel megy, újabbal nem. És csak úgy ha olyan kártya van a gépben ami nem támogat semmilyen gyorsítást. Ekkor a windowsban a gépház/kijelző/grafikai beállításoknál megjelenik kiválaszthatónak hogy nagy teljesítményű grafikus vezérlő. Ha a megjelenítő kártya támogat akár milyen gyorsítást (HD5450-el próbáltam) akkor már nem lehet kiválasztani a P106-ost. Érdekes módon Matrox kártyával nem megy sehogy sem, minden program kilép hibával csak ezzel a 2004-es nem támogatott X300-al. Azaz ha mellérakok egy HD5450-et akkor a windows csak azt használja és nem kiválaszható, ha NVS 450-est akkor meg azért nem megy mert két nvidia driver nem lehet fent egyszerre betöltve (nvs-nek régebbi driver kell). Egy 1070ti-m van de azt nem rakom be mellé mert pont hogy értelmét veszti az egész.
Tesztkörnyezet volt: dell alienware x79 lap, Xeon E5-4650, 4gb sima hyperx ram mert a lap valamiért nem eszi meg az eccreg-et.
Érthetetlen hogy miért így megy hiszen ugyan olyan kártya mint az összes többi. Én régebben tesla kártyaval is tudtam játékokat futtatni, igaz csak opengl játékokat vitt mert az inkább számolásra való ott valamenyire érthető hogy nem játékra van kitalálva de ez meg egy full közönséges GTX1060 csak fejetlenül megnyírbálva költségcsökkentés nevében de a GPU fizikailag totál ugyan az.
Az nvidia control panel sem jön elő mert kiírja hogy nem indítható el mert nincs kijelző az nvidia grafikus kártyán... ha ha ha... jóhogy nincs hiszen nincs is rajta kimenet de nem is kell egy gyorsítóra...
Az még a gond hogy azt sem tudom hogy most valóban 640 shader van-e benne vagy valami bug. Bár furán nézne ki az hogy fele le van tiltva és a ramvezerlő meg maradt a gyári. Valamennyi biztos tiltott, miningra selejtet raknak az ár miatt gondolom.
Nem is tudom talán 15 éve van olyan laptopnál hogy gyenge integrált mellé raknak erősebb másik gpu-t és kapcsolgatja magától. Az én asus rog notim is olyan hogy inteles megy az asztalon és észre sem veszem amikor a nagyobbra (GTX960m ami egy 750ti) átvált. Ennél meg össze vissza működik. Lehet aztán inteles integrált kell mellé mert azt el tudom képzelni hogy a windows szimplán nem kezel több videókártyát normálisan. Keresek egy inteles integrált lapot hátha azzal megy rendesen.
Azt talán el tudom képzelni hogy explicit dx12-ben meg tökéletesen működik mert ott mindegy milyen kártya van milyennel párosítva de kevés játék van ami ilyen.
Megcsinálom egy inteles gyorsítóval aztán ráeresztek valami 3dmark-ot hogy mégis mit ad. Van valahol egy 1155 lapom i3-asal integrált intellel meg 4gb rammal, tesztnek jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22723) Grave_444 válasza MasterDeeJay (#22722) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Régebbi HP hirdetések alatt volt leírás ezekhez a kártyákhoz és az alaplapi kimenetről kapta a jelet a monitor.

(#22724) Ciccuka válasza MasterDeeJay (#22722) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pontosan milyen kártyád van?
Linus Tech Tips
[link]
[link]
Páran már próbálkoztak ilyen kártyákkal itt az oldalon valamelyik topikban, talán ebben.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22725) MasterDeeJay válasza Ciccuka (#22724) üzenetére

P106-90 3gb zotac márka.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22726) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#22725) üzenetére

Rohadt jó, csak UEFI-s lapban megy a kártya. Nem uefi biosos Giga H61 vagy régebbiben nem látja még a windows sem.
Pedig arra gondoltam hogy régebbi gépbe rakom be ilyen 2-3gen mellé.
Persze nem uefi-s bios meg nincs a kártyához, sőt semmilyen. Tényleg 0 támogatás van a bányászkártyákhoz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22727) laskr99 válasza MasterDeeJay (#22726) üzenetére


laskr99
addikt

Hát, max mellék kártyának befogni modern gépbe :(

(#22728) MasterDeeJay válasza laskr99 (#22727) üzenetére

Ez a baj, csak arra jó.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22729) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,

a legújabb driver frissítés óta(1060 6GB van a gépben), idiótán viselkedik a 2. monitorom. Valamikor bekapcsol valamikor nem. Eddig semmi baja nem volt, mostmár kb mindig újra kell indítani első indításkor, hogy észlelje a másik monitort is.

Valaki tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#22730) Blizz válasza Blizz (#22729) üzenetére


Blizz
őstag

Másik témába került

No mistakes, just happy little accidents

(#22731) Speed® válasza MasterDeeJay (#22722) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezeket az infókat azért a hirdetésbe is belefűzném, mielőtt kifogsz egy balhés vevőt..a rendes miner kiadások csak kimenet téren vannak nyirbálva (járt nálam anno P106, Virtus Z68 lappal <10% tempót buktam csak a normálhoz képest).

(#22732) MasterDeeJay válasza Speed® (#22731) üzenetére

Leírtam hogy rá lehet bírni játékra mert tényleg megy vele, én lemondtam róla mert aránylag bonyolult. Bios modot nem csináltam meg arra nincs időm.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22733) Speed® válasza MasterDeeJay (#22732) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehát nem tudtad használni arra, amire hirdeted a beker ár duplájáért, értem :U

(#22734) MasterDeeJay válasza Speed® (#22733) üzenetére

Tudtam használni játékra. A gond azzal van hogy a moddolt driver aláíratlan, a windows tesztmódban megy, ez miat multi játékok csalásvédelme kidobhat vagy akár bannolhat is.
Ha eleve moddolt biosa lenne akkor nem kellene driver hack és windows tesztmód sem.
Ha valaki ezt kitököli akkor mehet biztonságosan multizni is.
Eladtam a lapot amivel tesztelni akartam és csak egy alieware lapom volt rá kölcsönbe. Ez a fos kártya meg csak uefi lapban megy, próbáltam 775-be, 1155-be és nem ismerik fel, windows alatt sem látszik. Modern uefi lapom meg most csak egy itx kínai lap van de azon egy pcie van csak, nem tudok mellé más kártyát rakni. A fő gépembe meg nem rakom mert család használja és nem akarok belenyúlni a működő windowsba.
Az meg hogy mennyiért veszek valamit és mennyiért kínálom igazan nem tartozik ide. Ennyi erővel az összes ingyen guberált vagy ebayen olcsón liciten nyert cuccomat is lehetne kifogásolni a hírdetett ár miatt. És lehet neked furcsa de egyet már el is adtam 25eft-ért, bár bányásznak ment el. Ha nem veszik majd csökkentem az árat. Pályázzak hardvernepper címre? :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22735) kerdani


kerdani
lelkes újonc

Sziasztok, asus rog strix 1060 6gb-os verzióról mi a véleményetek?

(#22736) RetepNyaraB válasza kerdani (#22735) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Erősen túlárazott, nem a leghalkabb, viszont asszem a leghűvösebb a 1060-as választékból.
Ha kifogsz egy jól tuningolható verziót, akkor lesz érdekes a hűtése, mert kb 68 fok alatt nem veszi vissza az órajelet a gpu, tehát előny.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22737) laskr99 válasza kerdani (#22735) üzenetére


laskr99
addikt

Amit RetepNyaraB írt, mellé, ha látsz olyat aminek a csík világítás nem működik, könnyen szerelhető, van benne egy műanyag csík, az a hőtől befakult, kb pár száz forintos csere :DDD

(#22738) kerdani válasza RetepNyaraB (#22736) üzenetére


kerdani
lelkes újonc

Koszi a valaszt es a tippet! A 3 ventis oc verzio lenne

[ Szerkesztve ]

(#22739) RetepNyaraB válasza kerdani (#22738) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

na még egyszer :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22740) kerdani válasza RetepNyaraB (#22739) üzenetére


kerdani
lelkes újonc

Kepet valamiert nem jeleniti meg :DD

(#22742) papirzsepi93 válasza kerdani (#22735) üzenetére


papirzsepi93
tag

Pont ilyenem van, de biztos nem vennék ilyet, mert egy túlárazott dög és még csak nem is hűvös. Nyáron jól szellőző házban 26 fokos szobában terhelés alatt 80 fokos...
De legalább ha feltekered a ventiket 100%-ra akkor sem lesz hűvösebb ellenben legalább a szomszéd kerületben is hallják, hogy játszol.

(#22743) Atilla001 válasza papirzsepi93 (#22742) üzenetére


Atilla001
senior tag

csak az MSI GAMING.. semmi más..

Védd a természetet!

(#22744) RetepNyaraB válasza papirzsepi93 (#22742) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bocs, ott nálad valami nem stimmel. Egy strix 1060 nem nagyon tud 80 fok lenni magától. :U
-szénné húztad (a ramot is),
- mégsem jó a szellőzés
-tönkrement a paszta/rosszul van rajta a hűtés

Nekem nyáron lapostetős ház felső emeletén (kicsit van csak melegebb, mint kint) a GW főnix gold megáll 74 körül, húzva. Ennek fényében írom, amit...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22745) Bjørgersson válasza RetepNyaraB (#22744) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért értesz ennyire a baglyokhoz, ha főnixed van? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22746) RetepNyaraB válasza Bjørgersson (#22745) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Touché :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22747) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Valaki felimeri, hogy milyen márkájú lehet ez a kártya?

Ideiglenes kártyának vettem, amíg nem normalizálódik a jelenlegi helyzet a piacon. Ebay-es aukció volt, és telóról kerestem csak rá a címkére, akkor Galax Exoc jött fel találatként, ez alapján is tettem meg a licitem, de már csak itthon láttam, hogy nincs rajta sehol márkajelzés és a weboldalukon sem találtam "Red Edition"-t.
GPU-Z Galax Exoc Black-ként ismeri fel. A hátlap stimmel, viszont első fele Gainward-ra hajaz, habár az sem ugyanilyen, másmilyenek a ventik, képekre keresve jött fel Galax, Palit, KFA2, Gainward, mind nagyon hasonló. Először fostam (illetve még most is), hogy valami fake kártya, de játékok és a néhány program alatt semmi problémát nem vettem észre, érzésre össze van rakva rendesen, és súlya is van, és a chip hátulja is GP106-nak tűnik, de 10 év alatt ez kb a 3. videókártya ami járt a kezemben, szóval nem vagyok nagy szakértő.
Furmarkkal néztem eddig ott terhelés alatt is viszonylag halk volt, 65fok, ~1910MHz-re boostolt, majd beállt 1870-1880-ra, nekem ez is normálisnak tűnik.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#22748) Csupingo válasza eszgé100 (#22747) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez elég hasonló. Vagy ez is olyan.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22749) eszgé100 válasza Csupingo (#22748) üzenetére


eszgé100
őstag

Pontosan ezeket neztem en is, csak furcsallom, hogy semmi markajelzes nincs a kartyan. Redditen olvastam meg korabban, hogy ilyen unbranded kartyakat szoktak szerelni pre-built konfigokba is, lehet ez is valami olyanbol szarmazik

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#22750) Csupingo válasza eszgé100 (#22749) üzenetére


Csupingo
veterán

Egy két dobozos kép alapján, esetleg valami Kínában forgalmazott változat lehet. (Vagy más országokban, de a környékünkön nem.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.