Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) c41r0^ válasza Redneck (#22844) üzenetére


c41r0^
őstag

Most direkt csak 1 monitorral tesztelem, kipróbáltam még 2 game alatt: Unreal Tournament 4 demo és CS:Source alatt is ugyanaz a micro-lag jelenség van. De Win alatt is előjön Chrome alatt, pl. ezt a fórumot görgetve vettem észre. Win alatt GPU/mem 139/202 MHz-en megy ekkor az energiagazd. miatt, és nicns órajel váltás, amikor megakad.

(#22852) c41r0^ válasza c41r0^ (#22851) üzenetére


c41r0^
őstag

- MSi MAG Z490 Tomahawk BIOS downgrade (a szerintem nem túl jól sikerült) v1.7-ről vissza v1.3-ra (érdekesség: v1.3 BIOS alatt elég a stabil 4.9 GHz-hez kevesebb VCCIO/VCCSA feszt adni, ugyanis ott elég a default VCCIO 0.95V és VCCSA 1.05V, míg v1.7-ben CPU VCCSA-t és CPU VCCIO-t AUTO-n kell hagyni hogy 1.2V körül legyen, különben a Win sem tölt be - ez nem ide tartozik, csak lábjegyzetként írom) - ugyanúgy micro lag van

- kiszedve mindent a PCIe slotokból (UAD DUO DSP kártyák), a táp másik 6-pines PCIe csatiját a kártyára kötve ugyanúgy micro lag van, Chrome alatt is

eddig semmi sem oldotta meg :(

(#22853) Zolás válasza c41r0^ (#22852) üzenetére


Zolás
addikt

Kártya cserénél letörölted rendesen a drivert? Akkor volt ilyen nekem, mikor az 5850et cseréltem le, és beragadt valahogy a régi cucc. Win újratelepítés lett a vége.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#22854) c41r0^ válasza Zolás (#22853) üzenetére


c41r0^
őstag

Clean install volt, ami letörli és újrarakja. Másik OS alatt is ugyanez van, a legfrissebb "studio" driverrel, fentebb írtam:

Érdekesség, hogy a zenei stúdiós OS alatt (csak ide a studio ready VGA drivert tettem fel, game-es OS alatt a game-ready van nyilván) is kijön a gond, gyorsan feltettem a Steamet rá és a CS 1.6-ot, ugyanaz a mikrolagg. OS+patch különbség is van a kettő között, game OS 20H2 19042.906, stúdiós OS 20H2 19042.867.

Vagy valami 3rd party nVIDIA driver uninstaller magic-et kéne csinálni, majd driver install?

Egyéb próbálkozások (továbbra is minden kivéve a gépből, csak SSD/HDD és VGA van benne):

- A második teljes hosszúságú PCI-e slotba betéve a kártyát (Gen3 x4 módban ment ekkor a kártya), ugyanaz a jelenség.

- Az NVMe 970EVO-t kiszerelve (az is a PCIe buszon lóg) és a kártyát visszatéve az elsődleges PCIe slotba (Gen3 x16 módban fut a kártya) ugyanaz a jelenség.

(#22855) Redneck válasza c41r0^ (#22854) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Mindenképp érdemes DDU után újrarakni, a tiszta telepítés nem ugyanaz. Olvastam korábban hogy clean installt csináltál, de valamiért úgy gondoltam, OS újratelepítés is volt. Kártya cserénél mindig ajánlott csökkentett módban, rendszergazdaként DDU-t futtatni. :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22856) c41r0^ válasza Redneck (#22855) üzenetére


c41r0^
őstag

Megtörtént, DDU csökkentett módban, driver törlés, utána offline Win restart (h win upd ne frissítse a drivert), game-ready 465.89 fel, ugyanaz a micro lag...

OS-t nem raktam újra, mert van másik (a stúdiós OS) kicsit más sw környezettel, más VGA driverrel, és mivel azon is ugyanúgy kijön ez a jelenség, ezért nem telepítettem újra az OS-t.

Megpróbálom régebbi driverrel, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#22857) Redneck válasza c41r0^ (#22856) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha fel tudod rakni, akkor érdemes lehet megpróbálni. 441.20, és a nagyon régi 378.92 amik beton stabilak. Ha azokkal sem megy, akkor nincs ötletem, nagyjából mindent végig zongoráztál. Mivel kitartó vagy, még másik táppal megpróbálnám. Hiába a Seasonic belső, szívtam már minőségi 5-10 év közötti táppal. :(((

Szerk:
Pár címmel (jellemzően Ubisoftos régi motorra épülő rókabőrök), én is szívtam korábban, de VGA függetlenek voltak. Akadtak mindkét gyártó kártyáin, hála a jól sikerült motoroknak.
A Crew első része alá, rakhat az ember Paksot, akkor is belefut a frame skipping jelenségbe.
Ezért írtam a Frostbite motoros BF-eket, és az UE4-es UT demót. Azokkal nincs gond, nem mikroszaggatós produktumok.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22858) c41r0^ válasza Redneck (#22857) üzenetére


c41r0^
őstag

BIOS load defaults (CPU tuning off), csak RAM-ra XMP profil aktiválása - ugyanaz a jelenség

Megnézem ezekkel a driver verziókkal, köszi a tippet.

Írtam, hogy UT4 demo-val is mikrolagol. Igazából minden alatt, Win-ben Chrome alatt weblap görgetésnél is...

(#22859) c41r0^ válasza c41r0^ (#22858) üzenetére


c41r0^
őstag

DDU-val driver törlés csökkentett módban minden esetben, majd ezekkel próbáltam, nem jött be:

- 441.20
- 460.89 - Release Date: Tue Dec 15, 2020 (legrégebbi, amit kiad az nvidia oldala)
- 442.59 March 10, 2020 (legrégebbi, amit kiad az nvidia oldala older driversnél)

Ezeket próbáltam még egyesével, majd restart (most CPU alapon van, BIOS pedig load defaults beállításon, NVMe 970 EVO Plus ki van véve):

HT OFF
PCIe Spread Spectrum OFF
PCI latency timer: 32 > 64 -re emelése

Semmi sem vált be.

Vsync ON (sima, triple buffer, stb.) esetében is produkálja. Mondjuk ezt akkor se használnám online multi FPS-hez, ha ezzel nem micro-lagolna.

Hát feladom, visszateszem a GTX 750 Ti-t. Ezt meg eladom szerintem, persze mindezeket tudatva a leendő vevővel.

(#22860) Bjørgersson válasza c41r0^ (#22859) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A TechPowerUp oldalán visszább is tudsz menni, én a 441.41-et használom már nagyon régóta, igaz, 1070-nel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22861) c41r0^


c41r0^
őstag

Áhh, visszatettem a GTX 750 Ti-t, és ugyanaz a jelenség!

Szóval nem a GTX 1060 lesz a ludas.

Csak azt nem értem, hogy akkor eddig ezt miért nem vettem észre a GTX 750 Ti-al. Vagy közben romlott el valami, vagy alaplap/táp (bár ugye a 750-hez nem kell +táp, mert 75W TDP-s) gondom van, illetve lett. CPU tuning-mentes (BIOS load defaults) beállítások mellett is csinálja, szóval lehet, hogy alaplap PCIe vezérlő vagy sín vagy akármi gond van :( Vagy valami Win update szopat. Felteszek egy nem 20H2-t szerintem patcheletlenül aztán letesztelem azon is.

Wááá.... bocs mindenkitől skacok!

Majd megírom, mire jutottam. Jó kis önszopatás ez...

[ Szerkesztve ]

(#22862) Csupingo válasza c41r0^ (#22861) üzenetére


Csupingo
veterán

Külön 1-1 memóriával is nézted már? Azok is auto-n vannak hagyva? Teljes bios alapra állítás? Legújabb alaplapi bios változattal is próbáltad?

Szerk.: közben látom, hogy igen. Akkor már csak a memória maradt. Alaplapi driverek?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22863) c41r0^ válasza Csupingo (#22862) üzenetére


c41r0^
őstag

Persze, az Intel chipset driver gyártó oldaláról legfrissebb, Realtek LAN és audio MSi lapom support oldaláról legfrissebb, NVMe Samsung driver a Samsung oldaláról a legfrissebb. Intel LAN disabled, azt nem használom. Alaplap BIOS-t vissza downgrade-eltem a szerintem jobb és stabilabb v1.3-ra v1.7-ről.

Bill. és egér csere is volt, nem-e az okozza, de nem.

Megnézem majd 1 db. RAM modullal is, hátha...

RAM-ok XMP profile1-en vannak (1600MHz CL16@1.35V, RAM fesz 1.35-re fixálva BIOS-ban, OS alatt 1.356V-ot mutat a sw-es mérés HWiNFO64 sensor alatt).

Cinebench20/23 / Prime95 small FFTs stress teszt 30 perc / FurMark stress teszt és benchmark, 3DMark stb. stress tesztek alatt stabil a gép. A 4.9 GHz@1.27V CPU tuningom is betonstabil, de ez most nem erre a lapra tartozik.

(#22864) Redneck válasza c41r0^ (#22861) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Simán lehet, hogy egy adott buildtől jött az ajándék. Nekem 1903 vagy 1909 van fent, és csak biztonsági frissítéseket telepítek.
Szívtam már korábban új buildekkel, így 1 éves késleltetésen van a verziófrissítés. Nagyobb esélyt látok rá, mint PCI-E sín gondra. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22865) Redneck válasza Redneck (#22864) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Pontosítok. Nagyobb esélyt látok rá, hogy valami szoftveres dolog okozza, mint arra, hogy elgyengült a táp, a foglalat, vagy valami hasonló hardveres hiba adódott.

A kitartásért mindenesetre jár a tisztelet, szépen körbejártad a problémát. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22866) Zolás válasza c41r0^ (#22861) üzenetére


Zolás
addikt

Mennyire régi a táp? Bár a 1060 nem kér sokat, lehet hogy pont túlterhelt egy kondit vagy akármit, és feszültségproblémád van. Esetleg csatlakozó elmozdult?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#22867) c41r0^


c41r0^
őstag

Megvan a gond, nem fogjátok elhinni.

Próbáltam 1 db. RAM modullal single channelben, 2400 mhzen, meg a 2. xmp profilban (3000 mhz cl15), alaplapi feszeket autora, kicsit megemelve, stb. persze semmi sem oldotta meg.

Feltettem egy Win v1909 Pro x64-et, szűz telepítés, gond ugyanaz, mikro-lag...

Na mondom, akkor VGA off, integrált UHD Graphics 630 beröffent. HDMI kimenetén a HDMI-HDMI kábellel van összekötve. Mivel alapból nem UEFI, hanem CSM-ben használom, és az integrált csak UEFI-vel megy, ezért kénytelen voltam indítani a zenei stúdiós OS-t, mert az UEFI-ben lett telepítve (az MBR-es alap game OS-em-et így nem tudtam elindítani). Lényegében mindegy, ez nem sarkalatos pont. A zenei OS alatt is felraktam tegnap a Steamet megy a CS 1.6-ot, tesztelhető.

Az Intel driverben a felbontásnál ki lehet választani, hogy 59p vagy 60p. Lássatok csodát, alapból 59p-n van, így a monitor nem 60Hzen megy, hanem 59.98Hzen (NTSC 60 Hz szabvány). 60p-n viszont kerek 60 Hzen megy valószínű, mivel nincs mikro-lag!!!

Tehát 59p-n van mikrolag, 60p-n nincs mikrolag CS 1.6-ban!

A gond az, hogy az nVIDIA driverben a PC-s felbontásoknál (pl. 2560x1440, ugye ez a Dell U2518D monitorom natívja) nem lehet az NTSC/PAL 59/60p képfrissítések között választani, csak a 60 Hz van a legördülő menüben ehhez a felbontáshoz. De így az a gyanúm, hogy a monitort NEM kerek 60 Hzen hajtja, hanem 59.98 Hzen.

Lehet, hogy valami monitor fw / HDMI EDID infó bug van (nem tudják jól megbeszélni a képfrissítést)...

Ugyanakkor fura, mert a 75 Hzen hajtott LG 34WK500-P monitoron is előjött a gond. Arra már nem emlékszem viszont, hogy azt CS:GO alatt próbáltam-e natív felbontásán 75 Hzen, vagy csak a CS 1.6 -al néztem meg 800x600-ban, és mivel az nVIDIA driverben Win alatt 800x600ba nem váltottam a monitort és nem adtam meg neki Hz-et, lehet, hogy 60Hzen, de amúgy 59p-ben ment az is.

Na megnézem a game OS alatt, pontosan mi a szitu, meg megpróbálom monitorozni OPS alatt, hogy pontosan milyen módban adja a jelet a VGA és ehhez képest hány Hzen megy a monitor.

Lehet, hogy DP-vel ilyen gondom nem is lenne. Asszem van DP kábelem is, mindjárt lecsekkolom azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#22868) c41r0^ válasza c41r0^ (#22867) üzenetére


c41r0^
őstag

Meg megnézem még, hogy ha letörlöm a monitor driverét eszközkezelőből (hogy maradjon plug and play kijelző) akkor hogy viselkedik.

(#22869) c41r0^ válasza c41r0^ (#22868) üzenetére


c41r0^
őstag

Még egyelőre integrálttal vagyok zenei OS alatt, monitor menüjét nyomkodom.

Bekapcsoltam a "Smart HDR" funkciót, és így nem csak az 59p és 60p módok váltak elérhetővé, hanem unlockolódtak a monitor által amúgy már nem támogatott nagyobb felbontások és a "TV"-s képfrissítési módok is, mint pl. 23p, 24p, 25p, 30p is.

Lehet, hogy ez lesz a megoldás és nVIDIA driverben akkor nem filterezi le csak a standard PC szabványos képfrissítésekre, majd mindjárt megírom, még nézelődök.

(#22870) Csupingo válasza c41r0^ (#22869) üzenetére


Csupingo
veterán

Jól beleástad magad. Sajnos nem egyszerű felderíteni a dolgot. Érdekes, mert sokan képtörésnél és ilyen akadásoknál 60-ról szokták 59-re állítani és nekik az segít, nálad meg úgy néz ki, hogy fordított a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22871) Solymi81 válasza c41r0^ (#22869) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Van egy progi (sajnos most nem jut eszembe a neve) amivel felül tudod írni a monitor alap képfrissítési frekvenciáját és egyéb beállításokat tudsz vele eszközölni.

Én a Dell P2417H monitorom alap 60Hz-ét állítottam át 75Hz-re, mivel a különböző tesztek alapján tudja, csak épp hivatalosan nem...

Nem tudom, hogy ez segíthet-e, de gondoltam megemlítem.

(#22872) c41r0^


c41r0^
őstag

Érdekes, nVIDIA driverben nem ajánlja fel az 59/60 Hz-et a "PC"-s felbontásoknál, csak a 60-at, ezt kiválasztva 59,951 Hz-en megy a monitor. Persze a monitor OSD-je 60 Hz-et ír ki.

És az nV driverben nem jönnek elő a 23p, 24p, 25p, stb. képfrissítési lehetőségek a felbontásoknál (pl. 1920x1080, azaz FullHD, vagy akár a 2560x1440-nél, az Intel driverben így előjött, mint írtam), csak a 60 Hz van egyedül.

A Win-ben pedig a monitor drivernél választható az 59 és 60 Hz is, de bármelyiket választom ki, mindig 59,951 Hz-en megy a monitor, erre áll vissza. Látszólag le-applyzza a 60Hzet, de valójában mindkét módban ugyanúgy hajtja a monitort 59,951 Hz-en.

Az Intel driverében ilyenkor 60,10 Hz-et írt ki képfrissíténél a Win. A monitor pedig továbbra is 60 Hz-et. És ekkor nem volt mikro-lag.

Ezt kéne valahogy összehozni az nV driver alatt is. De ez a hülye valami miatt lekorlátozza a képfrissítési frekit. A GTX 1060 mindkét HDMI kimenetén megpróbáltam, ugyanez van, illetve a monitor menüjében próbáltam a Smart HDR ON/OFF-ot, ill. a DDC/CI ON/OFF-ot (ez a szabvány elvileg megbeszéli a VGA-val, mire képes a monitor). Meg a Win-ben a HDR-t bekapcsolva is próbáltam (nyilván ez csak akkor megy, ha a Smart HDR ON a monitoron ), de ugyanez. Amúgy DP 1.2, HDMI 2.0 képes a monitor.

Ha törlöm a monitor driverét (plug and play kijelző lesz), akkor is ugyanez.

Próbálok DP-n is majd.

(#22873) Csupingo válasza c41r0^ (#22872) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahonnan bevágtad a képet az nvidia driverből, ott a testreszabásnál létre tudsz hozni egyedi felbontást (frissítést is). Esetleg azt próbáld ki. Az alsó mezőben az időzítést cvt csökkentettre kell tenni, úgy rémlik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22874) SipiBcs válasza c41r0^ (#22867) üzenetére


SipiBcs
őstag

Valami ilyesmi volt nálam is, ezt írtam. :DDD

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#22875) c41r0^ válasza Csupingo (#22873) üzenetére


c41r0^
őstag

Igen, de ott csak egész Hz-et lehet megadni, törtet nem sajnos. De a 61 Hz nem jó. Mondjuk próbaképp csináltam egy 2560x1440@75Hz-et és megy rajta a monitorom. De ez szerintem nem egészséges, mert a monitor elektronikát túlhajtja.

Pl. jó lenne, ha meg lehetne adni 2560x1440@23.978 Hz-et, ami a 24 szabvány pl. mivel a monitorom képes lenne erre (hisz Intel driver alatt működött, ott volt a felbontásnál a "24p" profil) ez egyértelműen nV driver lustaság, hogy nincs beprofilozva. Vagy az van, hogy a monitor küldi az nV drivernek, hogy ezen felbontásokon ilyen képfrissítéseket támogatok, és akkor csak azokat jeleníti meg a driver, mint lehetőségeket. Ezért próbáltam meg a DDC/CI OFF-ot, hátha úgy kibővül a driverben a lista hogy úgy a monitor nem adja át a támogatott módokat a VGA-nak, de nem jött be.

Valami 3rd party sw kell akkor, ahogy írták is, amivel tized Hz-et is meg lehet adni, nekem is rémlik, mert anno én is szórakoztam vele. De amúgy nevetséges, hogy 2021-ben ilyennel kell szenvedni.

Aszondja MS, hogy ez normális, mert a monitor 59.94 Hz-et reportol magáról, hogy azt támogatja. És hiába rakod 60 Hzre, 59-re visszarakja, pont azt írja, hogy nálam működik nV driverrel. De ez sántít, mert látható, hogy driverből megoldható (Intelnél ugye van 60p gyári profil), csak jól kell beprofilozni.

De lehet mindez azért van, mert HDMI-vel kötöttem össze, és "TV-nek hazudja magát" a monitor.

szerk: A testresdzabásban a saját felbontás profil kreálásnál időzítés / manuálisnál mégis meg lehet adni nem egész HZ-et is

[ Szerkesztve ]

(#22876) c41r0^


c41r0^
őstag

Próbaképp, 1920x1080@23.976 Hz profilt létre akarok hozni, "CVT reduced blank" vagy "DMT" timing formulával megegyező paraméterekkel (erre rá kell kattolni, majd utána manuális-ra, és így megmaradnak kitöltve a mezőben a paraméterek), a képteszt sikeres:

A profilt lementi, de ilyen paraméterekkel, felkerekíti 24 Hz-re :F

Ez most vicc?

(#22877) c41r0^


c41r0^
őstag

Hm...

Ezen post alapján, ilyen paraméterekkel csináltam egy "FullHD 24p" profilt.
Sikeres teszt után elmenti, megnyitásnál ezt írja ki rá:

Azaz fals infót ír a képfrissítésnél.

A profilra váltva, és MPC-HC-val csekkolva egy 23.976 fps-es filmet, közel tartja a szinkront, a kijelző a Dell U2518D.

Érdekes. Lehet, hogy akkor ha csinálok egy profilt, amivel kicsit 60 Hz fölé lövök, akkor jó lehet. De előtte Win alatt szerintem át kell váltani arra a custom felbontásos profilra, és utána indítani a CS 1.6-ot pl., különben honnan tudná, hogy én nem a "gyári" 800x600@60Hz-en (ami valójában 800x600@59,951 Hz) akarom megjeleníteni.

(#22878) c41r0^


c41r0^
őstag

Na nVIDIA driver alatt is sikerült elővarázsolnom a monitorhoz a "PC" kategórián felüli "TV"-s felbontások és képfrissítés profilok bővebb listáját, egyelőre még HDMI-n vagyok. Igaz, hogy nincs pl. 1080p@23Hz profil, de azért most már több felbontás/frissítés beállítás lett.

A megoldás ehhez:
- a monitoron "Smart HDR" ON kell, hogy legyen, valamint
- nV driverben a "Méretezés elvégzésének helye" a "Megjelenítő" kell, hogy legyen, nem a "GPU".

(#22879) c41r0^


c41r0^
őstag

"Méretezés elvégzésének helye" a "Megjelenítő" beállítással, ha 800x600@60Hz-re váltok, mielőtt indítom a CS 1.6-ot, akkor nincs mikrolag.

(#22880) c41r0^ válasza c41r0^ (#22879) üzenetére


c41r0^
őstag

Viszont a CS:GO-t meg 2560x1440@60Hz-en tolom, ez egyezik a Windows desktop felbontás/frissítéssel, emiatt itt nem kell "előre" felbontást váltanom, így ott még van mikrolag a "Méretezés elvégzésének helye" a "Megjelenítő" beállítással is. Az nV 59p/60p "szerinte az ugyanaz" 59,951 Hz jelenség miatt. Még mindig HDMI.

(#22881) c41r0^


c41r0^
őstag

DP-n is ugyanaz minden jelenség, mint amit eddig HDMI-vel tapasztaltam.

Újabb update:

Amelyik felbontásnál van Windows-ban nV driverben 59/60 Hz állítási lehetőségem, ott nem mikro-lagol a CS:GO se. Ezt a következőképpen lehet elérni: átállítom még a game indítása előtt a Windows-ban az nVIDIA driverben pl. full HD-ra, azaz 1920x1080@60Hz-re (itt van 59Hz lehetőség is, ugye a 2560x1440-nél nincs...), és utána indítom a játékot. A játékban fullscreen/1920x1080 felbontást adok meg. Vsync off természetesen. Tökéletes, nincs mikro-lag, tehát a monitorom is 60.00 Hzen megy és a VGA is 60 Hzes jelet tol ki magából És kisebb az input lag is*, valahogy gördülékenyebben reagál az egér (nem tudom jobban fogalmazni) mint amikor Win felbontás 2560x1440@60Hz natív felbontáson van és onnan indítom a CS:GO-t fullscreen/2560x1440 módban. Ekkor van a mikrolag, amit fentebb már taglaltam, az 59,951 Hz jelenség miatt.

FPS az szinte ugyanannyi mindkét esetben, tehát nem azzal van összefüggésben, hogy az input lag kisebb akkor, amikor előre váltom a Win-ben a felbontást a játék indítása előtt

Majd, ezek után ha visszaállítom Windowsban 2560x1440@60 Hz-re a beállítást nV driverben, CS:GO-t indítom, a játékban átállítom a felbontást fullscreen/1920x1080-ra, ekkor meg nem úgy akad, mint eddig, hanem folyamatosan akadozva stutteringel. Olyan, mintha ez esetben a Windows csak "leskálázná" 1920x1080-ra a felbontást a játékban. Valami másképp működik ekkor, az biztos.

Az nV driverben a Megjelenítő / Asztal méretének és helyzetének beállítása / Méretezés elvégzésének helye az a Megjelenítő beállításon van, ez már fix, hogy így a jó, mert ekkor jelenik csak meg a teljes felbontás lehetőség-lista és a képfrissítések az nV driverben. A GPU méretezés az több kárt csinál szertintem, mint hasznot.

Kérlek titeket, hogy aki tudja, csekkolja már légyszi, nála is így működik-e, azaz, ha a Win-ben előre oda váltja az ember a felbontást és képfrissítést, amiben majd az adott game-et futtatni akarja, majd úgy indítja a játékot és állítja be a kívánt felbontást. Nektek is kisebb az input lag ilyenkor? Nyilván aki pl. Win-ben 1920x1080@60Hz desktopozik, de így is játszik, arra ez nem vonatkozik, csak ha eltérő a két felbontás: Win és a játéké. Lehetőleg CS:GO-ban próbáljátok pls, de igazából valószínűleg mindegy, de lehet, hogy játékmotor / renderer függő.

(#22882) c41r0^ válasza c41r0^ (#22881) üzenetére


c41r0^
őstag

Kérlek titeket, hogy aki tudja, csekkolja már légyszi, nála is így működik-e, azaz, ha a Win-ben előre oda váltja az ember a felbontást és képfrissítést, amiben majd az adott game-et futtatni akarja, majd úgy indítja a játékot és állítja be a kívánt felbontást. Nektek is kisebb az input lag ilyenkor? Nyilván aki pl. Win-ben 1920x1080@60Hz desktopozik, de így is játszik, arra ez nem vonatkozik, csak ha eltérő a két felbontás: Win és a játéké. Lehetőleg CS:GO-ban próbáljátok pls, de igazából valószínűleg mindegy, de lehet, hogy játékmotor / renderer függő.

Nálatok nem fog csökkenni az input-lag mégsem, mert nálam NŐ akkor, amikor 59Hzen megy a monitorom a 59,951 Hz jelenség miatt. Csak ezt vettem alapnak, mivel szinte mindig így megy a monitorom.

Amikor rendesen kerek 60 Hz-en fut egy bizonyos felbontásban, pl. 1920x1080, akkor nekem kisebb az input-lagom is, mint olyan felbontásban, ahol 59,951 Hz-en megy. De ez kizárólag a monitor miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#22883) draco31


draco31
veterán

Hello!
Barátomnak munkában 1060-as VGA van a gépében. Grafikai munkákra van használva. Jelenleg 2db 1920X1200-as teljesen egyforma Dell monitor van rákötve, az egyik DVI-DVI kábellel, a másik is így, de van benne egy HDMI-DVI átalakító.
A gond az, hogy nem egyforma árnyalatok jelennek meg a két monitoron. Valahol azt olvasta, hogy nem képes a kártya a HDMI és a DVI csatlakozón ugyan azt a színhűséget, stb. biztosítani. Igaz lenne ez, vagy más lehet a gond?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22884) Csupingo válasza draco31 (#22883) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom hogy ebben az esetben is lehet e állítani, de nézze meg a driverben, a hdmi-nél, a kimeneti dinamika tartományt. Tegye teljesre, ha most nem azon van, vagy próbálja ki korlátozott módban, ha most teljesen van.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#22885) c41r0^


c41r0^
őstag

2560 x 1440 @ 60 Hz-re is megvan a megoldás.

Ez a program az:
Custom Resolution Utility

Az EDID infókat registry-ben tárolja. A meglévő profilokat felül lehet írni, vagy újakat csinálni.
Én a meglévőt írtam felül.

A refresh rate-et átírtam kerek 60.000 Hz -re, reboot.

Így most már valóban 60 Hz a 60 Hz, nem 59,951 Hz.

Nincs is flicker a CS:GO-ban most már 2560 x 1440-en.

[ Szerkesztve ]

(#22886) Puma K


Puma K
veterán

(#22887) Ciccuka válasza Puma K (#22886) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából a plusz memória nem sokat ér a legtöbb esetben.
Plusz Cuda magok és a plusz Texture egységek jelentősen többet hoznának, ha a reál sebességet nézzük.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22888) Puma K válasza Ciccuka (#22887) üzenetére


Puma K
veterán

Számomra semmi újat nem írtál és ezzel mind tisztában vagyok.

Viszont vannak azok az esetek amikor a GPU még elég erős lenne de a VRAM-ból fogy ki. Erre jó megoldás lehet ez ha valaki meg tudja csinálni vagy meg tudja csináltatni.

Főleg ebben az ínséges időszakban amikor alig lehet valami épkézláb VGA-t venni használtan... nem hogy boltból ahol most kb a GT 1030-nál különbb VGA-t nem sűrűn talál az ember készleten... az árakról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22889) Ciccuka válasza Puma K (#22888) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezért szerintem nem éri meg kockáztatni. Könnyen tönkre lehet vele vágni a kártyát.

Reball

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22890) Puma K válasza Ciccuka (#22889) üzenetére


Puma K
veterán

Mindenki el tudja dönteni maga kinek mi éri meg :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22891) Hunor27


Hunor27
csendes tag

Sziasztok

Videokártya bios csere probléma lenne, tegnap cserélni kezdtem a bios progit végig is ment flash, utána írta reboot, újra indítottam PC de a gpu z már unknownak írja bios verzió és nem is látja mikor telepíteni kezdek rá Nvidia vezérlő, gyári rom megvan lementve, techpower szedtem le frissebb bios rom, ha lenne valakinek egy érthető szájbarágós magyar bios csere az jó lenne :R
Köszönöm válaszod előre is :C

(#22892) nanus válasza Hunor27 (#22891) üzenetére


nanus
senior tag

[link]
iit talán előbb kapsz segítséget.

(#22893) Hunor27 válasza nanus (#22892) üzenetére


Hunor27
csendes tag

Köszi, már megcsináltam, másik bios kellett rá tenni, ez nem volt jó hozzá :R

(#22894) totya1980 válasza Hunor27 (#22893) üzenetére


totya1980
tag

Sziasztok a segitségeteket szeretném kérni!A következő problémám van.Vettem egy Msi 1060 6gb Armor videò kártyát tökéletesen megy de az Msi Afterburnben nemtudom a feszültséget állitani.Probáltam már hogy az Afterburn settingsben kipipáltam a voltage controlt stb de ugyanaz a jelenség.Bányászok vele 18mh/s környékén hoz ha Afterburben feljebb hùzom a memot vagy a core clockot semmi nem történik ja és a mvoltot se irja a progi ki az afterburn.Probáltam másik gépben ugyanez.Van egy másik 1060 6gb palit kártyám az vigan viszi a 24mh/s-et.Mi lehet a baj? Kellene bios frissités esetleg vagy van valami program amivel lehet tuningolni?Válaszokat előre is köszi!

(#22895) RetepNyaraB válasza totya1980 (#22894) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az Armor egy alap kártya; nem vagyok benne biztos, hogy engedi a feszültség játszadozást. De amúgy se sokat hoz a konyhára; minimális lehetőség van a sorozatban és nem feltétlenül jobb a magasabb feszkó. Majd a többiek okosabbak lesznek.

AB-ben
Compatibility fülön minden pipa, kivéve a constant voltage.
hardware access interface legyen user mode
unlock voltage control: extended MSI

ha nem engedi, akkor az hardveres tiltás, nem tudod megkerülni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22896) totya1980 válasza RetepNyaraB (#22895) üzenetére


totya1980
tag

Köszi a válasz nem engedi ugyse sajnos!Marad a 18mh/s rossz széria ezekszerint.A palit 1060 stabilan megy 24mh/s-en :R

(#22897) Redneck


Redneck
Topikgazda

Egy darabig kiszállok a buliból, eladtam a Gaming OC-t. Nagyon szerettem, sosem volt még ilyen komoly VGA-m, és ez alatt a pár év alatt, sok szép órát szerzett nekem. Remélem az új tulaja is, hasonlóan fog érezni.

Átnyergelek XSX-re, aztán ha lementek az árak, 1050Ti vagy 1060 kaliberűt veszek. Jövő héten egyik barátom ad, egy elvileg hibás 5700XT-t, megnézem, hátha használható. Ha nem, marad a HD4600, vagy ismerősi körből szerválok valami HD 4850 - GTX 460 közötti kártyát.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22898) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Valakinek van nem piszkalt msi 1060 gaming x 6Gb os kártyája ami meg eredeti bios van? Ha igen szükségem lenne ra mert az enyém elveszett mert elfelejtettem probalgatas előtt le menteni a kártyán levot az MSI meg nem adta ki széria szám alapján a biost a kártyahoz amikor írtam nekik. :(((

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#22899) Bjørgersson válasza BogyóBP (#22898) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt megtalálod az összeset. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22900) BogyóBP válasza Bjørgersson (#22899) üzenetére


BogyóBP
addikt

De ezek userek által feltöltött biosok. Nem?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.