Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Csupingo válasza wwenigma (#21300) üzenetére


Csupingo
veterán

Papíron talán annyit fogyaszt. Egy mezei rx 570 pulse-nál mértek 167 W-ot csak a kártyára, ha jól emlékszem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21302) TechN7ne válasza Csupingo (#21301) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az szép ,most meg 160w ba belerakott az nvidia majdnem egy 1080 szintet ,AMD ezt csinálja utána...

(#21303) wwenigma válasza TechN7ne (#21302) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Proci téren már alkottak, ez a következő fókusz. Felőlem 50w-ot is ehetne ha grammját aranyárban mérik. 1080p-re elég egy használt 1060/6G vagy új 590, jópár évig kell játszani hogy az áram árán bejojjon a különbség.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21304) TechN7ne válasza wwenigma (#21303) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó ,de a többletfogyasztást és a melegedést hosszútávon a többi alkatrésznek sem tesz jót.
Nem kényelmes ha van a gépben egy 80-90 fokos cucc ,én nagyon nem szeretem ,ezért is választom általában a középmezőnyt.

Viszont annak tök mind1 ,aki évente ,két évente cseréli az egész gépet.

[ Szerkesztve ]

(#21305) Redneck


Redneck
Topikgazda

Mindkét kártyának megvannak az előnyei, de a témát a továbbiakban inkább hanyagoljátok, ez az 1060 topik. ;)

Orbb:
Üdv a "klubban"! Biztos nem lettél volna boldogtalan egy jól működő RX-szel, de hibásat fogtál ki. Van ilyen.
Anno én is jártam így, egy kiváló hűtésű HIS IceQ Radeonnal, lett helyette Inno3D 7300GT, ami azóta is működik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21306) RetepNyaraB válasza Redneck (#21305) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindkét kártyának megvannak az előnyei, de a témát a továbbiakban inkább hanyagoljátok, ez az 1060 topik. ;)

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21307) Speed® válasza Viktor77 (#21279) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lényegesen reálisabb egy Valley Xtreme FHD pl., a terhelés közelebb van a valósághoz. Vagy Superposition, ha frissebb kell.

(#21308) Speed® válasza bendikeee11 (#21288) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kevés a proci, nem fog érdemben javulni a helyzet upgrade nélkül. A 2.0x16 csati nem limitálja, ahogy a 75W sem, ez a szabvány érték.

(#21309) Orbb válasza Redneck (#21305) üzenetére


Orbb
aktív tag

THX. :)
dehogy, amíg nem volt kártyám, egy nagyon régi 5850et dobtam be a gépbe, szóval no para, belenyúltam.
de már ha írok, a kártyához feldobtam egy aorus engine nevű progit, és idáig game módban ment, átraktam OC-ra, gondolom ez a gyártó által megadott legnagyobb frekit lövi be a mód mellé +mellé lövi a hütést is?

The Practise make perfect...

(#21310) bendikeee11 válasza Speed® (#21308) üzenetére


bendikeee11
tag

A következő lépés egy 3770 lesz, de azzal még várok. Addig meg elfogadom a jelenlegi teljesítményt. :D

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#21311) Speed® válasza bendikeee11 (#21310) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha elengednél 10% tempót és nem kell az IGP, érdekesség: E3-1270.
80W TDP, ezzel jó páros lenne szintén, árban meg már lassan vicc :)
1.5Xes áron a 3770 max. akkor érdekes, ha van alá nonK OChoz lap.

(#21312) bobalazs válasza Speed® (#21311) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ÉN 4570el mit csináljak? i7esre nem váltok mer drága, ddr4-es ryzenre megint nem váltok mert drága a ram, 8 gigával meg nem szórakozok...

(#21313) Speed® válasza bobalazs (#21312) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem akarsz addig túrni aprón, míg kifogsz valami alkalmit, akkor nézz szét jobban a RAMoknál..már kezd helyreállni a piac, 16GB ~30k. R5-2600 ~45k, épkézláb lap alá ~25k, kicsit jobb deal, mint egy 5+ éves 4C/8T Hasi..én is errefelé lépek, ha megunom utóbbit.

(#21314) bendikeee11 válasza Speed® (#21311) üzenetére


bendikeee11
tag

Hm, nem rossz lehet az a Xeon. Ezek a Xeon-ok mennyivel gyengébbek kifejezetten játék használatra? Sok helyen azt olvasom hogy hiába ugyanaz mint egy i7, mégsem olyan jó. Ennek van valami valóság alapja?

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#21315) Speed® válasza bendikeee11 (#21314) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nulla. Platformon belül csak az OCzhatóságban van difi, lévén lockolt a szorzójuk, nincs nonK OC. De P/Z lap híjján az nem is megy, szóval ha adott gépre szorítkozunk, nincs hátránya. Az IGP tartalék VGAval felesleges, de ha nem sajnálsz rá 2-3kt, akkor i7-2600 v. E3-1275 amit keresel, ezek is megvannak 20 körül.

(#21316) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Win újra telepítés lesz :(((

Az új driver rendben van, vagy kotorjam elő az eddig használt 399.24-et?
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21317) TechN7ne válasza RetepNyaraB (#21316) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

399

(#21318) Kelvin válasza RetepNyaraB (#21316) üzenetére


Kelvin
őstag

Teljesen jó az új is, én mindig frissítek mikor felajánlja és eddig nem volt problémám.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#21319) wwenigma válasza RetepNyaraB (#21316) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem mar nem kell a regit felrakni, mehet az uj.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21320) d1abLo


d1abLo
senior tag

Sziasztok!
1060 6gb-es verziót érdemes lecserélni 2060-ra? Illetve egy i7 3770 gondolom már kevés mellé vagy tévedek?

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#21321) Csupingo válasza d1abLo (#21320) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha kevés az 1060 teljesítménye, akkor érdemes lehet, mert azért a 2060 már határozottan erősebb, viszont ahhoz már talán kicsit kevés lesz a proci, hacsak nem valami nagyobb felbontáson használnád, pl. 4k.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21322) bobalazs válasza d1abLo (#21320) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kb mintha 1070ti-re cserélnéd úgy gondolkodj. 1080p-re egyelőre jó a 1060, 2k-ra meg kevés.
4K-ra meg mindkettő kevés igazából.

(#21323) Speed® válasza bobalazs (#21322) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 1080P konkrétan ~2K, amire te gondolsz, annak nincs "K" jele.
1440Pben egyébként simán el lehet karistolni már egy 2060-al is.

(#21324) bobalazs válasza Speed® (#21323) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor QHD úgy mondom.
Avval el lehet lenni 1070ti-vel, 2060al, épp azt mondtam én is, 4kra meg kevés.

(#21325) Speed® válasza bobalazs (#21324) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt írtad 2Kra kevés. Az nem QHD, hanem egy DCI szabvány (2048x1080), ami a FHDhoz áll közel (1920x1080). Amire te gondolsz, az a WQHD (2560x1440). Sokan (sajnos a gyártók is) tévesen használják a jelölést, miközben jóval nagyobb (+66%) felbontást takar az utóbbi elnevezés. 4K/UHD szinten már nem ekkora a difi (256px széltében, ~6%), ott még nem para, de fenti esetben nem mindegy..

(#21326) bobalazs válasza Speed® (#21325) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul tudtam, te voltál az első aki kijavítottál, hogy 2k nem egyenlő 1440p-vel. Köszi, ezentúl nem használom ész nélkül a kifejezést. Utánaolvasva ez a 2k ez egy 2048x(nem meghatározott) pixelszám, Ide tartozhat a majdnem 2k-s 1080p is.
WQHD, QHD-ra gondoltam, arra nem kevés a 2060, a 1060 meg igen, sajnos érzem is sokszor hogy csereérett a kártyám.

(#21327) cinikus


cinikus
csendes tag

Sziasztok.
Minap vásároltam egy használt GTX 1060 6gb-os kártyát. Előtte semmi féle problémám nem volt. Se az előző kártyával se kártya nélkül se.
Előző egy Asus Echelon GTX 950 kártya volt.

Lényeg az, hogy a problémám az lenne, hogy leesik az fps-em és olyan lassúcskának érzem a gépet is.

Konfig:
I5 4570
Asrock H97 Pro4
16GB DDR3 1333MHZ
WD Green SSD 240GB
WD Black HDD 1TB
Energon 650W tápegység.

Videokártya: Asus Expedition GTX 1060 6GB

Procin egy Cooler master masterliquid ml120rgb hűtés van.
3 venti van a gépházban még bekötve.

Nem tudom, hogy jelent-e valamit, de futtattam egy Furmark tesztet. Az első tesztnél azt láttam, hogy amikor meg meg akadt a kép leesik a GPU power. Persze nem végig csak néha.

Esetleg valakinek valami ötlete?

(#21328) Csupingo válasza cinikus (#21327) üzenetére


Csupingo
veterán

Ddu-s pucolás volt? A driverben az energiagazdálkodás optimálison van? Nem melegszik nagyon a kártya? Bányászvírust már kerestél?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21329) cinikus válasza Csupingo (#21328) üzenetére


cinikus
csendes tag

Új rendszert is raktam fel.
Igen optimálison.
Nem melegszik a teszt alatt is nagyon max 67 fokos volt. Játék közben se megy 70 fölé nem is engedem neki.
Nem tudom, hogy kell keresni. Nem hallottam még ilyenről :O De ha tudsz valami cikket mutatni azért nagyon hálás lennék.

UI: Nem tudok angolul :(

(#21330) Geri27


Geri27
kezdő

Sziasztok!
Tavaly júniusban vettem egy Gigabyte 1060 G1 6GB-os videókártyát a PCX-től. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy bizonyos sebességénél a ventik furcsa érces,recés hangot adnak ki magukból hullámokban. Utána néztem a youtube-on és sok hasonló probléma van ezzel a kártyával.
Az lenne a kérdésem, hogy ezzel az ürüggyel írjak a pcx-nek a garancia miatt vagy ez nem okoz problémát a kártyának.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Ezen a linken hallható milyen hangja is van néha a kártyámnak, ennyire nem durva az én esetem, de tény hogy van néha ehhez hasonló hangja és félek hogy végül ilyen lesz, vagy akár, hogy tönkre is mehet a hűtés rajta.
https://www.youtube.com/watch?v=wf9GjfZq9sk&t=53s

[ Szerkesztve ]

(#21331) cinikus válasza Csupingo (#21328) üzenetére


cinikus
csendes tag

Esetleg az, hogy a képen amit linkeltem van ott egy olyan, hogy PCIe power. Nekem oda nincs bekötve semmi. Lehet, hogy azt be kéne kötnöm? Javitana valamit?

(#21332) d1abLo válasza cinikus (#21327) üzenetére


d1abLo
senior tag

Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de a tápegységes fórumon nagyon rosszakat írnak arról ami a gépedben is van.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#21333) Speed® válasza cinikus (#21327) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hírlett anno, hogy az Energon 650 CWT belet kapott, de nem látott még senki végfelhasználói bélképet, így maradt a feltételezés, hogy a széria többi tagjával egyetemben ez is Andertek/Inter-Tech belsőre épül, ami a ráírt teljesítmény fele körül képes elpukkanni..a helyedben szereznék egy értelmes tápot első körben.

Aztán monitorozva a kártya értékeit ne FurMarkot, hanem játékot futtass. Ha a fánkot nem jól beállítva használod, simán akadhat, kinyírja a backendet.

(#21334) cinikus válasza Speed® (#21333) üzenetére


cinikus
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Rendelek is valami értelmeset.

Nem gondoltam volna, hogy ilyen gány cucc ez.

(#21335) Redneck válasza cinikus (#21327) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Gyanús hogy a tápod miatt történik a dolog. A helyedben nem erőltetném mielőtt valami elpukkan. A "Milyen tápot vegyek?" topikban segítenek egy normálisat választani.

Geri27:
Típushiba a Giga kártyáknál, írj a PCX-nek nyugodtan, és majd írd meg mi lett a story vége.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21336) Csupingo válasza cinikus (#21334) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt írják az alaplapodnál, hogy akkor érdemes bekötni, ha háromnál több vga van a gépben. Ezekkel tudsz vírust keresni: HitmanPro, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes.
Ha csak a win asztalon vagy és nem fut semmi, milyen órajeleket mutat pl. a gpu-z?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21337) cinikus válasza Csupingo (#21336) üzenetére


cinikus
csendes tag

GPU clock: 139MHZ
Memory clock: 810MHZ
GPU temp: 29fok

Amikor megnyitok valamit vagy valami olyat csinálok ami igényli a kártyát akkor persze fentebb ugrik.
De azon kivül lent van végig.

(#21338) Csupingo válasza cinikus (#21337) üzenetére


Csupingo
veterán

A memória az nem az alapórajelen van. 3-4 kijelződ van, vagy 4k, esetleg 120, 144 Hz-es monitor?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21339) cinikus válasza Csupingo (#21338) üzenetére


cinikus
csendes tag

1 monitor és az is 75HZ.

(#21340) Csupingo válasza cinikus (#21339) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor szerintem illene visszaállnia kb. 202 MHz-re, ha semmi nem fut a háttérben. Futtass le pár víruskeresőt azokból, amiket írtam.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21341) cinikus válasza Csupingo (#21340) üzenetére


cinikus
csendes tag

Oké oké. Köszönöm!

(#21342) cinikus válasza Csupingo (#21340) üzenetére


cinikus
csendes tag

Asus GPU tweak:

810MHZ-et ir a memória órajelnek.

Ahogy elinditottam az afterburnert egyből feldobta 607MHZ-re itt is.

MSI afterburner:

Memory:405MHZ
GPU:607MHZ

Na most akkor melyik a valós? :D Esetleg nincs valami olyan program ami tényleg megbizható? Vagy az afterburner annak tekinthető?

[ Szerkesztve ]

(#21343) Csupingo válasza cinikus (#21342) üzenetére


Csupingo
veterán

Le kéne törölni ezeket a vga piszkáló programokat, akár a drivert is ddu-val, aztán csak a videókártya driverét telepítsd fel és azután nézd meg mondjuk gpu-z -vel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21344) cinikus válasza Csupingo (#21343) üzenetére


cinikus
csendes tag

Letöröltem a drivert. Minden progit ami volt hozzá.
Felraktam egy eggyel régebbit a driverek közül. Geforce experience nélkül.
Igy most a gpu-z

gpu: 139mhz
gpu memory: 202mhz

Viszont nem pörög a venti amit nem értek, hogy miért. Erre esetleg valami ötlet? :/
Múltkor se pörgött akkor az ismerősöm mondta, hogy tegyem fel a gpu tweaket, mert akkor jó lesz. És akkor elkezdett pörögni.

(#21345) Trailblazer válasza cinikus (#21344) üzenetére


Trailblazer
addikt

Idle állapotban, amikor nem dolgozik, nem is kell pörögnie. Bár ilyen lenne az enyém is, sajnos ez 33%-on tartja alapból.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21346) cinikus válasza Trailblazer (#21345) üzenetére


cinikus
csendes tag

Mondom egy 4k videóval megizzasztom, de nem jött össze.
Elinditottam egy PUBG-t és 60 foknál rákapcsolt. Fura hangot hallottam mintha a táptól jött volna vagy én nem tudom. Eddig nem hallottam még az is biztos. Viszont hány fok a normális ezeknél? Mert nekem nem úgy tűnt, hogy olyan 65 foknál meg akar állni a cucc. :D

(#21347) Redneck válasza cinikus (#21344) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Valószínűleg félpasszív kártya, azért nem pörög egy bizonyos hőmérséklet alatt idleben. A tápot már írtuk hogy véleményes, a helyedben nem kockáztatnék, hanem vennék egy megbízhatóbbat.Lehet most csak egy kis coil whinet hallottál, de ki tudja... Szerintem nem érdemes tesztelgetned. :(

Speed(R):
Olvastam én is anno arról a CWT belsőről, aztán valahogy mégis "Vargáné és társa" táp lett.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21348) wwenigma válasza cinikus (#21346) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Este 6kor irták hogy az a táp kuka, ha tovább tesztelgeted nem tápot hanem komplett gépet fogsz cserélni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21349) Csupingo válasza cinikus (#21346) üzenetére


Csupingo
veterán

Így már jók az órajelek. Elvileg az egy félpasszív kártya, azért nem forognak a ventilátorok komolyabb terhelés nélkül.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21350) cinikus válasza wwenigma (#21348) üzenetére


cinikus
csendes tag

Ezt a választ te sem gondolhattad komolyan. Azért annyi sütnivalóm van, hogy nem nyúzom. Utoljára azt a választ írtam a gépről azóta már a tápot is kivettem...

Csupingo

Köszi az infót és a segítséget. Remélem az új táp amire már kaptam választ a másik topikban segíteni fog.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.