Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Redneck válasza MurkaLap (#23000) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Lehet halódik valamelyik memóriamodul, vagy egyéb alkatrész rajta, és attól instabil. A kékhalálok hibakódjára ránéztél?
Érdemes, mert lehet nem feltétlenül VGA hiba.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23002) MurkaLap


MurkaLap
csendes tag

Igen utánuk jártam már. Ramok másik gépben mennek rendesen, iletve a kifagyásokat egy másik gép produkált mikor beleraktam az én kártyámat.

(#23003) Redneck válasza MurkaLap (#23002) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezesetben jó eséllyel döglődik. Vannak VGA szervizeléssel foglalkozó cégek, és magánszemélyek. Ha megéri neked a bevizsgálás díját, érdemes lehet ránézni, hátha menthető. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23004) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Van valakinek Asus nVidia Strix GTX 1060 6GB ventilátor. GDDR5 PLD09210S12HH VGA
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#23005) ledgeri válasza baboss (#23004) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez keresés lenne vagy felajánlás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23006) Viktor77 válasza baboss (#23004) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23007) baboss válasza Viktor77 (#23006) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#23008) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írok-e a kérdésemmel.
Szándékozom venni egy ilyesmi monitort és van egy Gigabyte 6gb-os 1060 a gépemben.
Mindenféle játékkal játszom, Far Cry, Assassin's Creed, Divinity - Original Sin 2, stb.
A kérdésem az, hogy ez a vga nem lesz kevés ehhez a felbontáshoz?
köszi. :R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#23009) Bjørgersson válasza cikasz (#23008) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#23010) cikasz válasza Bjørgersson (#23009) üzenetére


cikasz
őstag

Milyen vga-t kellene vennem? :U

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#23011) Redneck válasza cikasz (#23008) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Kevés lesz mint a verébfing. Ekkora felbontáshoz, és 60Hz fölötti képfrissítéshez, komoly VGA kell. A felső kategóriában nézelődnék a helyedben.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23012) cikasz válasza Redneck (#23011) üzenetére


cikasz
őstag

Hát akkor maradok a 27-es fullhd monitoromnál. Nem fogok félmilliót adni egy vga-ért. Az nonszensz...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#23013) Redneck válasza cikasz (#23012) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Vagy többet. ;] Hát igen, elég kellemetlen. Mondjuk ha nem lenne ekkora drágaság, akkor is nagyon húzós lenne egy ehhez ajánlható VGA.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23014) Weaver


Weaver
senior tag

használtam pár évig egy radeon rx 570 vga-t, minden további beállítás nélkül, minden szín, fényerő, stb tökéletes volt. DDU megvolt, beletettem egy gtx 1060 vga-t, ezen valami borzalom a fény is, a szín is, filmek képe ritka gány...
nvidai vezérlépultban próbálok valami élhető beállítást összehozni nem sok sikerrel.
fényerő / kontraszt / gamme csúszkákkal szenvedek. alapon a fekete szín világos szürke, a fényerőtől meg szinte homályos a kép.

van erre valami megoldás?

(#23015) Csupingo válasza Weaver (#23014) üzenetére


Csupingo
veterán

Nvidia driverben: felbontás módosítása, kimeneti dinamika tartomány -> teljesre, ha eddig még nem tetted volna meg.

Esetleg még az asztali színbeállításoknál a digital vibrance-ot huzigálhatod felfelé, ha a színesebb megjelenítést szoktad meg.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#23016) Weaver válasza Csupingo (#23015) üzenetére


Weaver
senior tag

kimeneti dinamika tartomány -> teljesre

ahogy erre rányomtam, minden olyan, mint radeonnal alapból volt, vagyis teljesen jó. ez nagy segítség volt, mert abban a menüpontban nem kotorásztam. köszönöm!

(#23017) RetepNyaraB válasza Weaver (#23016) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez évtizedes nvidia wtf. Minden második ember belefut. Érthetetlen miért nem javítják...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23018) Weaver válasza RetepNyaraB (#23017) üzenetére


Weaver
senior tag

életemben amd / radeon párti voltam, talán soha nem használtam nvidia kártyát. legújabb nvidia szoftver fel, gondolhatod mekkorát lestem amikor megláttam a "végeredményt". :DDD
de a lényeg, hogy így már tényleg tökéletes (az említett csuszkák állítgatása nélkül IS).

(#23019) Ablakos


Ablakos
őstag

ASUS GeForce GTX 1060 OC 6GB kártya pasztázásnak neki állhatok házilagosan? Nincsenek speciális szerszámaim, nehogy félúton megakadok és építhetem vissza.

(#23020) ledgeri válasza Ablakos (#23019) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Legalább kétféle videót keress róla (hogy valaki szétszed majd összerak egyet), és legyen opciód arra, hogyha 1-2 heatpad megsérül... Egyébként meg -nem pontosan ismervén- csak csavarozni kell kb.

Van jó okod a szétszedésére?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23021) Ablakos válasza ledgeri (#23020) üzenetére


Ablakos
őstag

A CPU-t kb. két évente szoktam átkenni. Ez a GPU négy éve megvan (probléma nélkül) és nem nyúltam hozzá. Gondoltam...

(#23022) Bjørgersson válasza Ablakos (#23019) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na de pontosan milyen típus? Azért van egy pár Asus... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#23023) Ciccuka válasza Ablakos (#23019) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ne sarkazd le a GPU-t és ne sértsd meg az alkatrészeket a nyákon! Ez a legfontosabb szabály.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23024) ledgeri válasza Ablakos (#23021) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nyomsz egy furmarkot (hosszan), és nemigazán vagy 75-80-85 felett vele akkor felesleges megbolygatni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23025) vlevi


vlevi
nagyúr

Sok együtt töltött év után, elhagylak titeket. A szín marad zöld, csak pár generációval újabb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23026) Ciccuka válasza vlevi (#23025) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én megvárom, amíg lemegy az RTX 4060 ára :P

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23027) Redneck válasza vlevi (#23025) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Jó játékot!

Én beérném újra egy 1060 szintű és fogyasztású kártyával, de majd ha 50k lesz egy új, max akkor veszek, addig XSX. Használt nem izgat. :P

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23028) Amadeus77


Amadeus77
csendes tag

Üdv!

Van egy 1060-as kártyám. nvflash -el ráírok egy ujjabb firmware-t, újraindítom a gépet és a gpu-z a régi firmware adatait mutatja. ez miért van?

(#23029) Ciccuka válasza Amadeus77 (#23028) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legújabbal próbáltad és a megfelelő kapcsolóval?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23030) Amadeus77 válasza Ciccuka (#23029) üzenetére


Amadeus77
csendes tag

Igen! Kikapcsoltam az irásvédetséget a bioson és kiirtam a romot. Előtte írtam bele másik biost az overridepci és overridesub -6 kapcsolokkal. Végül visszaírtam az eredeti biost és nem állt helyre. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#23031) Ciccuka válasza Amadeus77 (#23030) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem tudom, hogy van -e itt, de valamit VGA mélyvíz topikot keress vagy őt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23032) DrWiziq


DrWiziq
újonc

Sziasztok!

A tegnapi napon vásároltam egy Gigabyte GTX 1060 6 GB OC Windforce hűtéssel (GV-N1060WF2OC-6GD) használtan.

Még sosem volt ilyen kártyám/hűtésem. Vásárlás előtt utánanéztem, hogy hogyan működik, ugye ha 60 fok fölé emelkedik/intenzív használatnak van kitéve kapcsolnak be a ventillátorok, egyébként passzívan hűt.

Kérdésem az volna, hogy az normális ennél a hűtésnél, ha játszok (World of Warcraft Dragonflight) bekapcsolnak a ventillátorok természetesen, majd nyílvánvalóan "aktívabban' hűti le, 60 fok alá is olykor-olykor és ezt követően kikapcsolnak a ventik, majd megint amikor 60 fok fölé megy visszkaapcsolnak?

Viszonylag sűrűn hallom a hangot a gépházból, amikor újból elkezdenek forogni. Hőmérséklettel nincs egyébként gondom vagy bármi egyéb, az érdekelne, hogy ez a viszonylag "sűrű" ventillátor ki-bekapcs hosszú távon mennyire árt a kártyának, valamint hogy ez így rendben van-e?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
DrWiziq

(#23033) RetepNyaraB válasza DrWiziq (#23032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ilyen és bosszantó is. Afterburnerben csinálj egy profilt játékra, amelyben rögvest minimumon indít, tetszőleges fordulatig megy fel, de sose kapcsol ki.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23034) Redneck válasza DrWiziq (#23032) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A sűrű ki-be kapcsolás az idegrendszerednek árt leginkább. Készíts egy egyedi profilt MSI AB-ben, és meg van oldva. Egy bizonyos fordulaton lehet rezonálhat, típushiba. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23035) ledgeri


ledgeri
nagyúr

<p>Több éves wintelepítésem volt a hétig. Egy idő után el-el hagyogattam a PH-n is cikkekben 3-4 naponta érkező hotfixek miatt a telepítést... ÉS kb fél éve nem a többi csatlakozó melletti, hanem a "ventirész" melletti DVI-t használtam.<br />Fenti mellett utóbbi időben (nem emlékszem már, hogy a DVI cseréhez képest mikortól) bármikor akartam driver frissíteni (nem experience-en keresztül), akkor amint lecsatlakozott a kártya lefagyott a gép, és 5 perc alatt sem lett változás -míg alapból 1 percen belül volt kép.<br />Most új tesztrendszert telepítettem, persze a win lehúzott egy drivert, jött a fagyás, majd mikor később frissítettem a drivert, újabb fagyás. (Kifelejtettem, hogy a fagyás utáni resikor a friss driver indult mindíg).<br />DVI-csati csere után, friss windows-t net nélkül feltéve, majd a drivert még mindig nettelen gépen felrakva nem volt fagyás.<br /><br />Kérdezném, hogy mit gondoltok, a csati prioritása, vagy win hiba, esetleg driver-valami komponens beépítése óta- okozhatja ezt?</p>

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23036) ledgeri válasza ledgeri (#23035) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak hozzá adódó update.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23037) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

Gigabyte GTX1060 G1 Gaming 6G kártyámon zavaróan kerreg az egyik venti, ezért vettem újat hogy lecseréljem. Szomorúan látom hogy nem lehet simán leszedni a műanyag borítást, és egy csavar miatt a hűtőbordát is le kell szedni. Újrapasztázást nem úszom meg, a thermal pad újrahasználható?

4 8 15 16 23 42

(#23038) ledgeri válasza tonyrulez (#23037) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A konkrét mag, és a hűtőborda közti rész biztos, hogy nem tolerálja a thermal-pad-et... Inkább menj biztosra, és legyen paszta, mint vedd újból szét mert rosszak a hófokok, vagy főzd meg a magod....
Vagy örök gyos-ellenőrzés: valaki biztos csinált yt videót, ahol pl látszik milyen vastag pad, ami okés, és milyen hőfok-deltát okoz....

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23039) Redneck válasza ledgeri (#23038) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem arra gondolt, hogy a régi thermal padok mehetnek e vissza. :U
Én raktam már vissza egy Radeonra a régieket mert nem volt kéznél új, köszöni szépen azóta is elvan. Ha nincsenek nagyon gané állapotban, sőt le sem szedted őket, akkor visszarakhatod. Persze érdemes inkább ugyanolyan magasságúakat rendelni, jobb a békesség alapon.

Szerk:
Mondjuk az nem volt egy különösebben értékes kártya.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23040) ledgeri válasza Redneck (#23039) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jaaa, igen, átugrotta a szemem az újra-részt az újrahasználható-ban. Hoppá! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23041) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

van egy Gainward nVidia GF GTX1060 Phoenix GS kártyám. Immár 4.5 éves, nincs vele problémám, de a jelenlegi 2 FHd monitor helyett szeretnék inkább 1 db LG 29WN600-W UltraWide™ Full HD (2560 x 1080) felbontású monitorra váltani.

Szerintetek elbírna vele? Főleg CAD-ezésre használom, néha Elite Dangerous, Witcher 3 kompromisszumokkal. :R

(#23042) RetepNyaraB válasza -ZeeZee- (#23041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

W3 már fhd-ben is kompromisszumos volt, nagyvárosban pláne. Vedd meg a moncsit, a kártyát meg majd valamikor cseréled. 1440p alá már nem árt valami izom...

Szerk.: Bocs, a write only:W. UWFHD talán köhögve kijön belőle. Eléggé köhögve:)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23043) tonyrulez válasza Redneck (#23039) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, arra gondoltam hogy újrapasztázom, de a hővezető lapokat nem cserélem. Sajnos állapotát csak szétszedés után tudom meg.

4 8 15 16 23 42

(#23044) RetepNyaraB válasza tonyrulez (#23043) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég sanszosnak gondolom, hogy a lapkák rendben lesznek. Nem olyan
régi a kártya, ha nem volt eddig széthajtva a vrm, nem feltétlenül indokolt a csere. Persze óvatosan kell lekapni a hűtést, ne szakadjon esetleg a pad.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23045) -ZeeZee- válasza RetepNyaraB (#23042) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, igazából 2 éve nem indítottam el a W3-at... :((( Ezzel együtt tudok élni. Köszönöm még egyszer. :R

(#23046) ledgeri válasza -ZeeZee- (#23041) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem ne cserében gondolkozz, hanem tartsd meg a másik 2-őt is, játékhoz meg majd a nagyot csak!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23047) m3ss


m3ss
veterán

sziasztok
madvr-hez szeretnek venni egy gtx1060 kartyat 1050ti helyett. a lenyeg az lenne, hogy ne legyen hangosabb. latom hogy vannak dupla ventivel szerelt valtozatok (asus, msi stb.), meg van a szimpla ventis. pl itt egy. melyik verzio a halkabb?
vagy netan van olyan ujabb kartya amin van legalabb 2 hdmi kimenet es hasonlo teljesitmenyu?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23048) Redneck válasza m3ss (#23047) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Az egy ventisek az esetek nagy részében hangosabbak. A linkelt kártya blower hűtésű, azok a leghangosabb hűtők, nem erőltetném. Biztos van frissebb széria amin van 2 HDMI, érdemes szétnézni 1660-tól felfelé. HDMI to DP kábellel is használhatod ha csak 1 HDMI lenne. Pár ezresből megvan.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23049) ledgeri válasza m3ss (#23047) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Másik, hogy 1 napja regelt, 1hírdetéses emberkétől inkább ne :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23050) Bjørgersson válasza ledgeri (#23049) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Merthogy? :) Nem te is egynaposan kezdted?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.