Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) kolopele válasza lowzor (#14998) üzenetére


kolopele
nagyúr

Járt nálam már strix 1080, hangos volt, meg többen is ezért adták el csak ezért írtam.

(#15002) lowzor


lowzor
veterán

Most vettem észre, hogy a dobozon alkoholos filccel ki van satírozva a sorozatszám, de átlátszik és kiolvasható, hogy a régi kártyám sorozatszáma van rajta. Tehát a régi kártyám dobozát kaptam vissza.
A kártyán is amúgy látszik, hogy le van szedve a gyári matrica (amin a sorozatszám meg típusjelzés van) és egy új lett ráragasztva.

(#15003) Redneck


Redneck
Topikgazda

Kaptam egy fülest a javított/újracsomagolt csere kártyákról:

"Amióta bányásznak a kártyákkal és valószínűleg megnövekedtek a garanciális igénylések az ASUS is javít már és tényleg garancia matrica nélkül küldi vissza a javított kártyákat, mi is csúnyán néztünk multkor, amikor visszajöttek kártyák az ASUS-tól. Amúgy ez valószínű, hogy mindegyiknél bevett gyakorlat lesz, mivel nem bírnák anyagilag a folyamatos cserélgetést.."

Vajon a matrica nélküli vagy sérült matricás kártyákkal mi lesz a későbbiekben? :(((

asdxv:
Nagyon gyorsan intézkedj, remélem jól sül el a dolog! Ne hagyd hogy az importőrre/gyártóra mutogassanak, a te esetedben az Aqua a szerződő fél.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15004) kolopele válasza Redneck (#15003) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azok alapján amiket leírtál az ember csak akkor mehet biztosra ha inkább újat vesz ha a sajátja meghibásodna.........Na akkor ennyit arról ha hivatalos webshopból vásárol az ember.
Lehet jobban járunk ha ezentúl itteni megbízható PH - s tagoktól vásárolunk kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#15005) dewil666 válasza lowzor (#15002) üzenetére


dewil666
őstag

Ez egyáltalán nem korrekt egy bolt részéről :(
Hozzám is jött vissza már vga gariba és új bontatlant kaptak helyette, még jó hogy a nagyker nem vesz vissza kibontott (elállásból származó) vga-kat és azután piacra vágja.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15006) Redneck válasza dewil666 (#15005) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Egyet tudok. Az én hibátlan csomagolású dobozom örök rejtély marad. A kártyáról hiányzott a fólia és pár pici porszem is azt a benyomást keltette hogy már járt valakinél. :U Az iPon annyit mondott hogy reggel vették át a nagykerben, nyilván nem látnak bele a dobozba, ha akarok álljak el és visszakapom a pénzt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15007) lowzor válasza dewil666 (#15005) üzenetére


lowzor
veterán

Pedig pont azért vásároltam nagyobb boltból, hogy majd ott hátha korrektek lesznek.
Örültem is, hogy ilyen gyorsan meglett, mert az iPonba 2 hónapig tartott a gariztatásom, igaz ott bontatlant kaptam a végén.
Mondjuk tényleg nem tudom, hogy ez most a gyártó vagy a bolt sara-e, de legalább letesztelhették, meg átnézhették volna, mielőtt elküldik.

[ Szerkesztve ]

(#15008) dewil666 válasza Redneck (#15006) üzenetére


dewil666
őstag

"Az iPon annyit mondott hogy reggel vették át a nagykerben"
Ja mennyire korrekt cég az is...

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15009) CHIPman


CHIPman
nagyúr

üdv.
Inno3D X2 3GB-osról mi az általános vélemény?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15010) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok szerintetek melyik kártya megbizhatóbb egy GIGABYTE GeForce GTX 1060 Xtreme 6gb vagy Zotac AMP GTX 1060 6GB videókártya

(#15011) Sir81 válasza Vadasz1 (#15010) üzenetére


Sir81
aktív tag

Nekem giga van és szerintem nagyon pöpec kari. A venti alig kapcsol be ha pedig pörög nem is lehet hallani.

(#15012) Vadasz1 válasza Sir81 (#15011) üzenetére


Vadasz1
tag

Szerinted 90-ért jó választás?a másikat 82-ért megtudnám szerezni

(#15013) Redneck válasza Vadasz1 (#15012) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A jelentős felár ellenére mindenképp az Extremet venném, már ha erről van szó. Jó kártya, jobb mint az AMP-k.

dewil666:
Nem volt még velük gondom garanciális ügyintézésnél. A cserét is gyorsan intézték, de volt hogy a pénzt adták vissza mert nem volt csere kártya.
Persze olvastam rossz tapasztalatot is róluk.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15014) Sir81 válasza Vadasz1 (#15012) üzenetére


Sir81
aktív tag

Megéri!

(#15015) Egye5ke


Egye5ke
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek valami ötlet? Ma vettem egy Zotac GTX1060 AMP 3GB kártyát és a ventilátorai nem kapcsolnak ki, ha nincs terhelve a gép. Leszedtem a Firestorm programot hozzá, de az sem engedi, hogy teljesen kikapcsoljam a ventiket. 33% a legkisebb amit enged, így állandóan 2050 RPM-mel mennek a ventik. :F

(#15016) kolopele válasza Egye5ke (#15015) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ilyen?
Mert ennek le kellene állnia:
[link]

(#15017) Lurch válasza Egye5ke (#15015) üzenetére


Lurch
csendes tag

A 3gb-os változat nem félpasszív, a ventik állandóan mennek, csak a 6gb-osnál kapcsolnak le teljesen.
A Zotac "FREEZE"-nek nevezi ezt a funkciót, a 3gb-os specifikációjánál írja is, hogy nincs freeze:
"Cooling Dual Fan IceStorm (FREEZE feature not available)"

Zotac 1060 AMP 3GB

[ Szerkesztve ]

(#15018) SipiBcs válasza Egye5ke (#15015) üzenetére


SipiBcs
őstag

Én megpróbálnék egy driver takarítást, alaplapi resetet, végső esetben egy friss win-t

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#15019) kolopele válasza Lurch (#15017) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszönöm a kiegészítést, én nem figyeltem hogy nem 6GB - osról van szó, a 3GB - os valóban nem állítja le a ventiket, mondjuk alapból 2000rpm az nem kevés hang szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#15020) Lurch válasza kolopele (#15019) üzenetére


Lurch
csendes tag

Igen a 2000 rpm az szerintem is sok, annak kevesebbnek kéne lennie, itt 42% mellett 1500 rpm:

youtube Zotac 1060 3GB AMP

(#15021) kolopele válasza Lurch (#15020) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ezek a kártyák olyan 3000-3300 rpm körül forognak maxon, azaz a 33% - nak alapon nem nagyon kellene többnek lenni mint 1000 rpm.

(#15022) kolopele válasza Egye5ke (#15015) üzenetére


kolopele
nagyúr

Próbáld meg DDU - val leszedni az előző drivert, majd tiszta telepítést végezni, hátha megoldja.

(#15023) Egye5ke


Egye5ke
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint nem kapcsolnak ki a ventik. Viszont ami érdekes, hogyha felteszem a ventiket 57%-ra, akkor is 2050 RPM körül mennek, 58%-nál kezdi emelni a fordulatszámot. Tegnap friss tiszta win10 lett feltéve, csak nvidia, lan és hang driverek vannak fent.
PUBG alatt nem ment 64° fölé a kártya, átlag 2050 RPM körül mentek a ventik. Megpróbálok egy win újratelepítést.. hátha :(

(#15024) NandoXXL válasza kolopele (#15004) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Átvétel esetén, ki kell kérni a kártyát a boltban, úgy hogy szólsz csak úgy veszed át ha sértetlen. Ha bármi, kifogás van, jegyzőkönyv, vagy vásárlók könyve, lefényképezve. Utána fogyasztó védelem. Senki ne vegyen át sérült, bontott matricás terméket, ha egyszer a gyártó ehhez köti a garanciát. Erre nyugodtan lehet hivatkozni, vitás esetben pedig vagy a jegyzőkönyv, vagy a vásárlók könyve nálad lesz. Nekem is volt vitám, megoldódott, néha nem értik hogy a vevőt is megilletik jogok, hiába mondanak mást. Itteni tag se tud csodát tenni, ha maga a gyártó küld vissza selejtes terméket. Van olyan cég, amelyik az ilyen szervizes gondok miatt nem forgalmaz bizonyos márkákat.

(#15025) NandoXXL válasza Speed® (#14987) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez a 1060 topik, nem bizonyos selejtes gen tagjai. A furmark bárki bármit mond, egy hibátlan megfelelően megtervezett vga-ban nem tesz csak úgy kárt, mert egy két tesztre lefuttattad. A 290-380-390-is kibírta, csak az ember figyelte a hőfokokat. Persze szétfeszelve, rommá húzva nem ezt kell futtatni. A fesz emelést pedig nem ajánlom, előbb használódik el a termék, és károsodhat is. Szeretem mikor megy a fórumokban bios mókolás, fesz emelés a furmarkot meg megfeszítjük ugye kedves 290/390 topik :DDD . (vízhűtéssel, és csavarral is lehet vga-t ölni, sokaknak sikerül :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#15026) Speed® válasza NandoXXL (#15025) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Worst case scenario, hűtést tesztelni jó, semmi másra. Minimális vRAMhasználat és konstans max terhelés mellett nem derül ki, mit tud IRL az adott kari. De ha ennyire szereted..felőlem nyektetheted a karid.
290/390 mókolás nem véletlen, gyárilag vannak bajok, te is tudod. De kis munkával jobb formába lehet hozni, nekem pl. jelenleg már kialakulóban a 24\7 üzem, alulfeszelt OCval, ~1060 szinten, ami azért nem rossz ~féláron ;p

(#15027) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Nemsokára megérkezik hozzám egy GTX1060 3GB, belépők én is a klubba.
Egy gtx 1050TI-t cserélek le.
Jelenleg egy G4560-as procim van (2*3.5GHz HT)
Jól sejtem, hogy nem fogja kihajtani?
1151-re mi lenne hasonló best buy cpu, ami már elég ide?
1920*1200-as felbontáson szeretnék stabil 60fps-el játszani ultra beállításokkal BF1, titanfall2, stb játékokkal
A fenti konfigon azért voltak 40-es tartományok.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15028) Od!3 válasza envagyok (#15027) üzenetére


Od!3
tag

Én úgy tudom, hogy a G4560 jól viszi a 1060-at. Szóval nem lesz gondod szerintem.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#15029) laskr99 válasza Od!3 (#15028) üzenetére


laskr99
addikt

BF 1 minimum egy i5 ajánlott i7

(#15030) envagyok válasza laskr99 (#15029) üzenetére


envagyok
veterán

Mi a bestbuy abban a kategóriában jelenleg?
A g4560-ra van vmilyen lapban tuning lehetőség?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15031) kolopele válasza envagyok (#15027) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Titanfall 2 fullon majd 8GB vramot kér, adaptive supersampling mellett meg komoly gondjaid lesznek. Azt el kellene már felejteni hogy 1080 TI alatt maxon játszunk FHD - n, nem beszélve arról hogy ezekhez minimum egy I5 kell de inkább I7 (Battlefield).

(#15032) Egye5ke válasza envagyok (#15027) üzenetére


Egye5ke
csendes tag

Én is most újítottam egy 1060-at, i5-4570 van mellette. BF1 alatt sajnos bottleneck van, kevés hozzá a proci. Folyamatosan 99-100% között ugrál a cpu, míg a kártya 50-60% közt van.
Igaz ez 1150, de a legerősebb i5-4690 is ugyanezt hozza BF1 alatt.

(#15033) Csupingo válasza Egye5ke (#15032) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó tudni. Nekem is ilyen procim van. Multiban kevés, vagy sima játéknál is?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#15034) Mika1227 válasza Csupingo (#15033) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem inkább csak multiban!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#15035) envagyok válasza kolopele (#15031) üzenetére


envagyok
veterán

A textúrákat értelemszerűen 3GB ra gondoltam :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15036) kolopele válasza envagyok (#15035) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor a Titanfall low-medium textúrán mehet csak. Nem túl szép. Én a helyedben 6GB - osat vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#15037) HartgeH3-2.8 válasza Redneck (#15003) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Na ez nagyon durva! Ezek szerint, már a gariztatás sincs biztonságban. Egyre durvább a helyzet, hogy ilyen előfordulhat egyáltalán. Én évek óta szerencsére Gianni27-nél vásárolok, mindig segített, és mindig makulátlan gyári lezárt/leragasztott példányokat kaptam mindenből. A boltok meg ott csapnak be ahol lehet.

Komoly.

Szerk: Valakik meg azt mondják (nem itt), hogy ne aggódjak nemsoká normalizálódik a helyzet. ..hát persze. Ez még csak a jéghegy csúcsa. Kíváncsi leszek az átlag userek/gamerek mikor lázadnak be. Ha X vagy Y év múlva ha úgy döntök eladom a kártyám és rápótolok egy újabbra, konkrétan esélytelen, hogy hitelesen igazoljam, nem én valóban "csak" gamer vagyok, 200+ piros ide, és 10 éves PH múlt oda. Szar ügy. Mint a hímes tojásra úgy vigyázok a kártyámra , még jobban mint eddig. :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15038) HartgeH3-2.8 válasza NandoXXL (#15024) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nagyon örülök, hogy ezt leírtad, és maximálisan igazad van! :K 2 éve vettem egy terméket boltban, eladó nagyon kedvesen kihozta elém rakta megmutatta sértetlen stb. Kérdeztem hol az olló, hol a sniccer amivel elfelejtettük a gyári lezárt matricát felvágni, ami garantálja, hogy senki nem nyúlt bele előttünk. "De hát ez ugyan az, mi csak megnéztük sértetlen e" Nem, amit ők felbontottak az már igenis bontott, tessék kikérni egy teljesen bontatlan példányt és oldják meg a gondjukat ahogy akarják!! Nézett az eladó mint a birka, hogy itt most mi a gond, hát az a gond!!

Ne hagyjátok magatokat. Most is rendeltem online egy terméket, személyesen megyek érte. Simán beleírtam, hogy csak sértetlen csomagolásként veszem át, és előtte ellenőrzöm a működést. Ha ők fenyegetőznek már a vásárlás pillanatánál, hogy a gomb megnyomása vásárlási kötelezettséggel jár stb stb blabla, akkor nehogy már ne!!

Szerk: Ez a BF1 érdekes, anno haverokkal voltunk a bétán csapattuk. Akkor i5 procim volt egy GTX 770-el azt hiszem még. Simán tudtunk játszani bármilyen probléma nélkül. A abszolút játszható volt, pedig agyig tömött volt a pálya (talán 2 volt elérhető a bétán). Furcsa ez a BF1 nekem :U Majd megveszem kiderül mi lesz multiba. Virágbolti van meg, de letettem majd végig viszem origdzsines verzióban.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15039) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!
Nemsokára összerakok egy gépet. Jelenleg Japánban élek, itt normál árakon mennek a kártyák, tehát meg tudnám venni 90 körül. Strix 6gb-t akarok venni, de a fenti garanciális dolgok miatt elgondolkodtam. Vajon otthon tudnám gariztatni a hivatalos szervizben ha gondom lenne vele?
A válaszokat előre is köszönöm!

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#15040) Egye5ke válasza Csupingo (#15033) üzenetére


Egye5ke
csendes tag

Multiba próbáltam, ott sajnos nem tudja kihajtani a kártyát. Hiába teszek mindent very low-ra vagy high-ra ugyanúgy "akad" 64 fős szerveren. Megvan a 80+ fps csak vannak micro laggok, lehet vele játszani nem azt mondom, de nem az igazi :(

Viszont PUBG alatt más a helyzet, 60-80% közt ugrál a cpu használat bőven folyamatos a kép. Egy R9 280X-et cseréltem, érezhető a különbség. Tegnap be is esett 3 win egymás után :D

(#15041) jeni válasza Gemil (#15039) üzenetére


jeni
félisten

ÉLj és alkoss minél tovább Japánban és így akkor nem lesz gondod a garanciával.

(#15042) Gemil válasza jeni (#15041) üzenetére


Gemil
tag

Jah, azt elfelejtettem hozzátenni hogy október elején hazamegyek.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#15043) juliensorel válasza HartgeH3-2.8 (#15038) üzenetére


juliensorel
senior tag

Bf1 nyilt betat meg en is elozo gepemen toltam akadas nelkul(high-on) , akkor mar volt 64es szerver.
i5 4590 3.8ghz+ gtx 770 2gb+ 7200 rpm-es hdd, vitte szepen mint a bf4-et ultran, 60fps siman volt atlagban...
En nem vettem meg a jatekot, azota nem tom mi a helyzet, de nem hinnem, hogy high end pc kene bf1 full hd-hoz...

(#15044) HartgeH3-2.8 válasza juliensorel (#15043) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

+1 Detto :K

Persze én nem vitatom látom én is a BF1 teszteket amin MSI After mellett gyönyörűen dolgozik a utilization, és dolgoznak a magok mint az állat (i7), csak nem értem akkor aki i5 procival tolja (mert van ilyen) az miért nem panaszkodik. Na mindegy biztos van rá értelmes magyarázat. (Lebutítja)?
Több is volt az 60-80 fps között lazán hasított :K Emlékszem is mert mondták, mitől van nekem ennyi fps-em.

Szvsz azóta csak még jobb lett, még optimalizáltabb, bár egyre jobban kerülnek befele a contentek, ki tudja.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15045) Euromail válasza kolopele (#15036) üzenetére


Euromail
aktív tag

Na jólvan bakker megnézük ezt a titanfall 2-t kíváncsi vagyok hogy nem megy :DDD

(Mondjuk nagy kihívás lesz inkább az 1éves oprendszernek telivan vírussal lehet újra kell majd raknom :/ tuiszta teszt eredményéért
mert én mindig szeretek maradni a tényeknél )

De emlékeztek ez nagyon olyan amikor jöttetek itten a Homefront az már nem megy olyan szépen aztán tessék itt megmondani melyik melyik kép melyik beállítás max az fps-ben van különbség de ugyan ez van pepitában res7-nél is :C


[ Szerkesztve ]

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#15046) kolopele válasza Euromail (#15045) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezek csak állóképek, és én főleg arra céloztam hogy szaggatás mellett nem valami jó játszani még akkor sem ha medium mellett sincs azért diavetítés. A másik meg az hogy amikor a kérdező azt írja hogy olyan kártyát szeretne amin maxon tudja tolni az eleve cpu meg vga igényes játékokat nem írhatom hogy jó hozzá egy 1060 3GB.
Egyébként mi volt tele vírussal? Az op.rendszered?

(#15047) juliensorel válasza kolopele (#15046) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ok, de azert azt ne mondd, hogy 1080ti kell fullhd-hoz...
Raadasul pl. BF1 se mai csirke mar, ha ugy vesszuk, gondolom vannak azota proci es vga igenyesebb jatekok.

(#15048) Hauptmann válasza Gemil (#15039) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem fogod tudni itthon gariztatni.

(#15049) laychi


laychi
veterán

Gigabyte gtx 1060 windforce kc 6gb mennyire ajánlott?
garipapír nélkül van hirdetve 215 euroért.(alkudbató)

(#15050) Hauptmann válasza laychi (#15049) üzenetére


Hauptmann
addikt

Gari nélkül 0 €-t ér számomra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.