Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#18701) ricsi99 válasza Tet12 (#18698) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha elhozod csepelig ,vagy vecsés-ig akkor hozzám :D ez esetben privi pls.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18702) gviktor


gviktor
újonc

Szervusztok. Problémák adódtak a laptopommal remélem jó helyre írok.
Probléma: Napok óta egyre nehezebben tud bebootolni a notebookom. A BIOS-ban eltünt a merevlemez és a dvd olvasó is.Így nem lát semmilyen bootolható eszközt. De van hogy mindent lát hírtelen és bebootol a Windows. Sajnos van amikor csak 1-2 óra szenvedés után. És egyre ritkább a sikeres boot.
.
Notebook típusa: Lenovo G500 (i7-3520m, 16 GB ddr3 rám,Samsung 500 GB SSD 750 EVO asszem)
kora: 2014 év elején lett véve újonnan.
állapot: kb 1 éve volt ùjrapasztázva, kitakarítva. Melegedést gondok nem voltak vele. A ventilátornál a külső műanyag borítás kezdi megadni magát, de nem vészes.
Amit próbáltam: Másik háttértárt berakni.Eredmény ugyanaz. Másik Lenovo adapterrel. Nem változtatott semmin. Windows memory diagnostic (amikor épp sikerült bebootolni). DVD olvasóba lemezt berakni. Hang alapján működik de lemezt nem ismer fel a Windowsban (ezt is akkor, amikor sikerült belépni). USB boot nem működik, de amikor új volt akkor se lehetett, àllítólag típushiba.
Amit még nem próbáltam: Lenovo System recovery. A végére akarom hagyni. Btw: Mindent kimentették már.

Kérdéseim:Mi lehet a hiba? Mit tudok még tenni? Mit érdemes még megpróbálni?
(Elnézést a gépelési hibákért telóról voltam)
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv, Viktor.

(#18703) ricsi99 válasza gviktor (#18702) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha biosban nem látszik az eszköz akkor a system recovery semmit sem ér.
Tüneti kezelés de hátha...
Vedd ki az egyik eszközt...mondjuk kiveszed a dvd-t és megnézed ,hogy akkor látja a rendesen a ssd-t... vagy forditva... vedd ki a hdd-t és nézd meg ,hogy a dvd- látja e mindig.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18704) Tet12 válasza Pyttawrx (#18699) üzenetére


Tet12
csendes tag

Szia!

Koszonom a tippeket.
Noctua NT-H1 kerult ra, nem liquid metal.
Nekifutottam ujra. Minden szalagkabel a helyen, es a ramokat is kivettem-visszaraktam.
Sajnos a problema nem odlodott meg.

(#18705) Pyttawrx válasza Tet12 (#18704) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ricsi99 kolléga is felajánlotta, h segít.
helyileg hol vagy?

(#18706) brielol


brielol
újonc

Sziasztok, szóval a kérdésem az lenne, hogy mikor megnyitom az nvidia control panelt nem találom a Display(megjelenítés) menüt. A gépben két videókártya van és az armoury crateben sincs ott a GPU gomb, ahol váltani lehetne, tehát ne optimus módban menjen. Egyébként az eszközkezelőben látom mind a két videókártyát.Minden driver fent van és a windows is a legfrisebb. Szeretném be/kikapcsolni a g syncet. Vagy ez már adaptív? Esetleg a g sync egy külső monitorhoz adott támogatás és még a laptopban nincs benne?

(#18707) ricsi99 válasza Pyttawrx (#18705) üzenetére


ricsi99
addikt

Referenciát kért ...omg...
Nem is tudom ,hogy "ráérek e"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18708) ricsi99 válasza brielol (#18706) üzenetére


ricsi99
addikt

G-sync-et a monitor tudja
a driver meg támogatja

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18709) kretenallat


kretenallat
senior tag

üdv mindenki!

egy dell g5 5586, 1060 maxQ val mostanában nem akar teljesíteni, értsd: pl csgo főmenüben a szokásos stabil (limitalt) 120fps helyett 40-50 el bohóckodik.
újraindítas néha megoldja a problémát, néha többször is neki kell futni, hogy működjön. tegnap óta meg már kb akármit csinálhatok, nem teljesít.

tudna valaki segíteni?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#18710) ricsi99 válasza kretenallat (#18709) üzenetére


ricsi99
addikt

Nézd meg valami tesztprogrammal a cpu /gpu hőmérségletet.
Ha azok rendben vannak akkor a feladatkezelőben ,hogy nem e pörgeti a háttérben valami a gépet

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18711) kretenallat válasza ricsi99 (#18710) üzenetére


kretenallat
senior tag

hat a gpu az okesnak tunik de a cpu nem igazan :D
újra kéne pasztázni?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#18712) st3v3np3t3r válasza kretenallat (#18711) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Egy pasztázás lehet nem ártana. De az is lehet, hogy a venti lehalt. Inkább az utóbbira tippelek.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18713) ricsi99 válasza kretenallat (#18711) üzenetére


ricsi99
addikt

Cpu hőfok kicsit magas
Van ez a progi például
ezzel le tudod terhelni a procit "stressz" részénél és közben tudod nézni az órajelet is... ha visszaesik nagyon akkor azt jelenti ,hogy nem megfelelő a hűtés valamiért...
Vagy egyéb bármi számodra szimpatikus tesztprogrammal
Az pl megmagyarázná miért esik a felére az fps-ha a cpu visszavesz a tulmelegedés miatt pl fele sebességre
Vagy az intelburn tesszt progi... ott nagyon jól látszik a gflops értékeknél ha "throttingol" a cpu

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18714) rasztee88 válasza kretenallat (#18711) üzenetére


rasztee88
csendes tag

Szia sikerült megoldani a problémát? szívesen ránézünk a szervizünkben, ha gondolod. [link] :R ( a bevizsgálás ingyenes! )

Mindenkiről elhiszek bármit és az ellenkezőjét is!

(#18715) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu S752-es laptop. 3. generációs i5-tel, SSD-vel, tehát jó kis munkagép lenne.

Ment is majd egy évet a használt vásárlást követően, de most semmi.

Töltőre rakva világít a LED, veszi a töltést. De bekapcsológombra nem reagál.

Mivel a típust ismerem és szedtem is szét, ezért megnéztem a bekapcsolópanelt is, de kattan a kapcsoló, tehát szerintem az nem lehet hibaforrás.

Tipp kéne merre induljak el ,vagy hogy hogyan zárjam ki az alaplaphibát.

Előre is köszönöm :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18716) Pyttawrx válasza Graphics (#18715) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gondolom akksi nélkül is probsltad.

(#18717) Graphics válasza Pyttawrx (#18716) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, meg most aksit is áttettem egy 752-esbe ott indul vele.

Szóval eddig megállt a tudományom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18718) Pyttawrx válasza Graphics (#18717) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem tápkör hiba lesz, de még csak tipp. :)

(#18719) ricsi99 válasza Graphics (#18715) üzenetére


ricsi99
addikt

Keress a környékeden egy olyan embert akinek van külső bios írója meg kézügyessége ,ha esetleg ki kell venni a chippet az iráshoz.
Kapcsolot le lehet tesztelni ,ha ahova viszed az kikeresi a pinout-ot a bekötö kábelhez ,ha nincs az laplapra forrasztva.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18720) Pyttawrx válasza ricsi99 (#18719) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha bios lenne, akkor bekapcsolna, legalább pár másodpercre. Legalábbis én még amivel találkoztam, és bios hiba volt, ott ez volt, bekapcsolt, de nem adott képet. vagy ki is kapcsolt hamar

(#18721) Graphics válasza ricsi99 (#18719) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért kéne ehhez BIOS írás?

Kapcsolót végül a másik Fujitsu által teszteltem.

@Pyttawrx: Hogy értve tápkör hibA?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18722) Pyttawrx válasza Graphics (#18721) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tipikus tápkör hibák lehetnek
- ha nem kapcsol be a gép,
- vagy nem tölti az akkumulátort,
- vagy akkumulátorról működik, de külső áramforrásról nem

De lehet hogy valami zárlatos lett és ugy ezért van: pl az északi hid alatt zárlat van.. stb
Ezeket kellene kimérni egy szervizzel. Ezek a javítások költségesek is lehetnek, kb 20-25-tól indul a javításuk. de volt már ilye hiba (az pont déli híd hiba volt, ami 65 volt), nyilván ott a gép is félmilliós nagyságrend

(#18723) Graphics válasza Pyttawrx (#18722) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most keresek egy bekapcsolórészt.

Aztán marad a lapcsere, aksit tölti , mert másik gépben megy ezzel az aksival

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18724) ricsi99 válasza Graphics (#18723) üzenetére


ricsi99
addikt

Pici okositás:
A bios is felel azért hogy a gép bekapcsoljon ,vagy töltsön ,mivel ez már full digitális töltés.
Jah olcson megveszem a lapod ha cserélsz rögtön :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18725) ricsi99 válasza Pyttawrx (#18720) üzenetére


ricsi99
addikt

Windows 10 + uefi bios.
Mivel a frissitésekkor hajlamos a win bios frissitést is leszedni ,és az uefi miatt a win is képes beleirni igy előfordul.
Az este még ment és reggel már nem indul a gép ,csak zug és fekete képernyő hibák ,20-40% egy bios ujrainditással helyrehozható.
Én legalábbis azzal kezdek és elég gyakori ,hogy már megy is :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18726) Pyttawrx válasza ricsi99 (#18725) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De itt nem kapcsol be, nem reagál a bekapcsolásra. Amit írsz az más hiba már. Annál igaz is, mert belapcsol, zug, de nincs kép.

(#18727) ricsi99 válasza Pyttawrx (#18726) üzenetére


ricsi99
addikt

Pl Asus G74SX
Most csináltam meg ma épp
Ha kiveszem a bios ic-t vagy ami benne volt rossz bios ,akkor ki se gyullad a töltés jelző.
Szóval lehet te nem találkoztál ilyennel de elöttem meg épp it van

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18728) kreten67 válasza Pyttawrx (#18726) üzenetére


kreten67
senior tag

"De itt nem kapcsol be, nem reagál a bekapcsolásra"
Ez a leírás lehet a bios hiba egyik tünete, de csak az egyik!
Van amikor a sérült bios miatt, még a bekapcs parancs se megy sehová.

(#18729) kreten67 válasza ricsi99 (#18727) üzenetére


kreten67
senior tag

"Ha kiveszem a bios ic-t vagy ami benne volt rossz bios ,akkor ki se gyullad a töltés jelző."
A bios chip 2 lába jumper-ként szolgál, tehát ha kiveszed a helyéröl akkor a KBC gyakorlatilag halott, így az alaplap nem reagál semmire.

(#18730) ricsi99 válasza kreten67 (#18729) üzenetére


ricsi99
addikt

Melyik 2 láb? pl egy sima 8 pinesnél?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18731) bega82


bega82
tag

Sziaszok!
Egy olyan problémám van, hogy nemrég vásároltam egy használ noteboo-ot, és arra lettem figyelmes, hogy iszonyúan zúg a venti, és melgszik.
Egyből pasztázásra gondoltam, meg törött ventillátorra meg hasonlók, de aztán picit módosult a dolog, sőt 2 körben is. :) Először is az tűnt fel, hogy akksiról nincs ilyen gond, szépen csendben üzemel, csak töltőn produkálja a jelenséget. Utágyártott töltőt adtak hozzá, ekkor már inkább erre kezdtem gyanakodni. Aztán második lépcsőben viszont volt olyan, amikor a töltőn sem volt probléma, szép halk maradt olyankor is, és nem is melegedett nagyon. Szóval jelenleg a csatlakozóra tippelek, de inkább a hozzáértőket is megkérdezem, vagyis titeket. :D Az eddigi HP laptomat ilyen szepontból imádtam amúgy, hogy jó masszívan belement a töltő csatlakozója, nem mocorgott, nem kellett parázni, hogy ha a kábelnek nekimegy a gyerek, akkor szakad ki az egészből, ez sajnos úgy tűnik ilyen, vagy legalábbis ez nagyon furcsa, hogy néha "normálisan tölti", néha meg nem, hanem eszeveszetten "pörög" a gép (ez egyénként egy Fujitsu).
Mit gondoltok? Merre érdemes elindulni?

(#18732) ricsi99 válasza bega82 (#18731) üzenetére


ricsi99
addikt

Elöször is mindenféleképp tegyél fel valami programot ami kiirja a cpu és ha van gpu höfökokat.
Másodszor valami tesztprograam terheld le a cpu +majd a gpu +majd mind2 egyszerre.

Esetleg az is segitene ha elárulnád a laptop tipusát.....

Ezen felül.. a laptopokat álltalában van 2 fajta energiabeállitás:
Akku: ilyenkor a rendszer igyekszik miél jobban csökkentnei a teljesítményt....
ahogy lehet leveszi a fényerőt/ orajelet /gpu sebességet ilyesmi

Hálózat:
Itt meg az elérhető maximális teljesitmény

A hűtési profilt (ventillátor sebességet is ) szabályozhatja
Mindenféleképp elöször számszerűen kell látni a hőfokokat ,utána lehe továbbmenni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18733) bega82 válasza ricsi99 (#18732) üzenetére


bega82
tag

Köszönöm a tippeket. Az Aida64-el figyelgettem az értékeket, és ott tapasztaltam ezeket, hogy 40-47 fok közöttiek a processzor magoknál mért értékek, "zöldek a csíkok" , a töltőről pedig sárgára-pirosra változik, és 70, néha 80 körüli értékeket is mutat. De amikor "jól" dugom be, akkor töltőről is marad 40-50 között.
A típus Fujitsu Celsius H760.
A stressztesztet még nem mertem elindítani, így, hogy még anélkül is forrósodott. :(

(#18734) ricsi99 válasza bega82 (#18733) üzenetére


ricsi99
addikt

Cpu-z vel szépen látod az órajeleket
Intelburn test -el pedig felt tudod fűteni.
Amikor fut akor látsz ilyen gflops értékeket
Ha azok csak kis mértékben változnak és nem látszik az órajeleken hogy a cpu-visszavenné a minimumra az értéket akkor jó a hűtésed.
Amugy ez ha jól látom egy komoly laptop ,ami melegedni is fog töltőröl terhelés alatt.
Tesztelned kell ,akkor derül ki mi van.
A töltő ha forrósodik az még nem baj... azt nézd meg ,hogy mekkora watt ,vagy amper van rajta feltüntetve ,hogy elég a a tiédhez.
Gagyi töltő is lehet jó csak a csatlakozása jó legyen és ne terheld túl mert belehal :D
Csatlakozó hibát meg úgy látod ,hogy maga a töltö fej forró ... de az álltalában akkor belűl meg is olvad.
De ez pici hiba százalék mert ha ott gond van akkor valami elovad rögtön és elmegy a töltésed is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18735) bega82 válasza ricsi99 (#18734) üzenetére


bega82
tag

Köszönöm az infókat! :R
Szerencsére a töltőfej nem melegszik, maga az adapter igen, de az sem vészesen. Az van rajta outputnál, hogy 19V ~ 4,22A, a Fujitsu oldalán meg azt találtam, hogy: 19 V / 150 W (7.89 A), ez lehet gond?
Igazából azóta nem is tapasztaltam a jelenséget, töltőre dugva is normálisan működik.
Lefuttattam ezt a tesztet, szépen fent maradt magas tartományban az órajel, és a végén is azt írta ki, hogy stabil a rendszer.

Van még egy FurMark nevű progi, amivel a GPU-t lehet tesztelni, ez megbízható? Kiírja, hogy csak saját felelősségre indítsam el. :D Bár a videokártyára azt szokta kiírni a windows, hogy "inaktív", amikor nem fut semmi erőforrásigényesebb program, gondolom olyankor az integrált kártyát használja csak... szóval nem hiszem, hogy ez a tegnapi jelenség a GPU miatt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18736) ricsi99 válasza bega82 (#18735) üzenetére


ricsi99
addikt

150W -os töltő az teljesen jó.
Gflops is jó... azt jelzi hogy rendben van minden.
Furmárkot szerintem hanyagold... az már nem lenne egészséges egy ilyen régebbi cuccnak.
Sima 3trémárk vagy ilyesmi max ,de ha eddig hibátlan volt a 3d akkor ne is eröltesd.

Szerintem ne bánsd a notit... elég jó teljesitménye van ami hőtermeléssel jár.
Ha nagyon zavar a hűtés hangja akkor azzal talán tudod csillapítani ,hogy veszel a noti alá egy hűtőpadot ,vagy szoftveresen leszabályzod a gépet ,de szerintem fogadd el hogy ilyen.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18737) Pyttawrx válasza bega82 (#18735) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia ez workstation gép. Ennek van hőtermelése. De ha nem tudod mivel, és mikor volt pasztázva és kitakarítva, akkor érdemes jó minőségű pasztával (mx-4, noctua nt-h2, vagy tg kryonaut), plusz ha van/kell, akkor a thermal pad-eket is cseréld. Egy korábbi hozzászólásban leírtam, hogy miért nem jók általában a hűtőpadok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18738) bega82 válasza ricsi99 (#18736) üzenetére


bega82
tag

Pont ez az, hogy az enyém valami utángyártott, és 80W-os, ennek a laptopnak a leírásánál találtam, hogy a gyári töltője a 150-es. Vagy ez nem feltétlenül nyagy gond?
Amúgy igen, elfogadom, hogy ilyen, hőt termel, és hűti. :)

(#18739) ricsi99 válasza bega82 (#18738) üzenetére


ricsi99
addikt

"Pyttawrx" jól írta.
Ez egy "workstation gép" ezt nem tudod agyonverni... ne csináld azt hogy 0-ra lemerített aksival 100% terheled és semmi baj nem lesz.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18740) Andre


Andre
újonc

Sziasztok!
Lenovo z51-70 laptopom van tegnap formáztam le a gépem (win 10 home 64 bit)
de sajnos ha hozzá érek a touchpad hoz azonnal kékhalál, probáltam a biosban beállítani de nem lehet és a touchpad gomb sem reagál!?
Illetve a fényerő sem lehet se gombokkal se a rendszerben állítani hiába probáltam az illesztő programot is visszaállítani régebbire nem lehetett.
tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

(#18741) st3v3np3t3r válasza bega82 (#18738) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ebbe a töltős dologba belefutottam én is anno egy HP 8540w-vel. Cseréltem, de töltőt nem tudtak hozzá adni. Így bementem az Aquaba és vettem egy 65W-os töltőt, gondoltam én csak elég lesz. Hát kiderült, hogy nem. Ugyanis a laptop kiírta, hogy a töltő teljesítménye kevés ezért korlátozza a laptop teljesítményét. Megnéztem a gyártó honlapján és elég keményen 120,150W-os töltőket írt. Sikerült vennem használtan egy gyári HP 150W-os töltőt és a teljesítménykorlát feloldásra került :DDD

Ha pasztázás és a venti csere nem hoz javulást, akkor a rézhűtőt is javasolt lesz cserélni.
Amúgy milyen HP Workstation ez amiben Intel Xeon proci van? :Y

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18742) st3v3np3t3r válasza Andre (#18740) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. a touchpd valószínű driveres gond lehet, a fényerőszabályozáshoz rendszerint kell a chipszet, hotkey és vga meghajtó.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18743) bega82 válasza st3v3np3t3r (#18741) üzenetére


bega82
tag

Szia!
Nem HP, az csak a korábbi laptopom volt, azért emlegettem. :) Ez Fujitsu. Lehet én is beszerzek majd egy nagyobb töltőt.

(#18744) ricsi99 válasza Andre (#18740) üzenetére


ricsi99
addikt

Szedd le az összes drivert ami kellhet a lenovo honlapjáról... tedd pen-drive re , aztán tegyél fel egy szűz új win 10 -et.
Ne adj neki netet.
Tedd föl a drivereket ,és ha minden jó utánna csatlakozz vissza a netre.
Egyszerübb ez a mutatvány mint kideríteni ,hogy mi a win10 nyűgje.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18745) st3v3np3t3r válasza bega82 (#18743) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Javasolt megnézni a gyártói honlapot, hogy ott mekkora tápot írnak.
Ha az amire tippelek, egy H760(proci alapján), akkor 150W-os töltő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18746) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Van egy Lenovo T430-am, amelynek ~5-6 év után megadta magát a billentyűzete. Beesett, beragadt a bekapcsoló gomb, ezért nem lehet használni.

Kiszereltem, látom, hogy ez valami gyárilag összepattintott, összeragasztott (?) megoldás...

Lehet az ilyet javítani, vagy jobb, ha veszek egy új billentyűzetet hozzá?

No, de olyat hol kapok? Ez már kifutott, sehol nincsen készleten... :(

Bármi ötlet arra, hogy az egyébként teljesen jól működő gép hogyan ne legyen elektronikai hulladék?

"Aquila non captat muscas."

(#18747) ElektrikusDE válasza Piftuka (#18746) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Miért ne lehetne kapni?

Pl:

[link]

Más kérdés az hogy ennyit nem adnék érte.

Máshol biztosan kapnál olcsóbban is!

Magamnak meg úgy oldanám meg hogy két darab vezetékkel nyomógomb ráforraszt és megvan. (ronda de működik) :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#18748) Piftuka válasza ElektrikusDE (#18747) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a választ! ;) Megnéztem előtte a kínálatot. Mindenhol kifogyott.

Ez kínai, "fenetudjdamilyenminőségű" eszköz.

Én ennyit kifizetek egy eredeti, háttérvilágításos, Lenovo billentyűzetért. Utángyártottat viszont nem szeretnék.

Egy helyen kapható eredeti. Utolsó darab, 40.000 forint. No annyit azért nem fizetek, mert annyiból kapok egy használt, megkímélt T410-es, vagy 420-as laptop-ot is. Akkor már inkább azt vennék.

Szóval maximum 25.000 forint a lélektani határ a billentyűzetre. (Ha figyelembe veszem, hogy a legjobb kiépítésű T430-am van, akkor ez arányos ráfordítás. Hiszen egy új működőképes billentyűzettel ~100.000 forintért még el is tudnám adni. Persze nem akarom eladni.)

Van esetleg valami ismertebb bontó, ahol van esély kapni eredetit?

"Aquila non captat muscas."

(#18749) ricsi99 válasza Piftuka (#18748) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha csak "beragadt" a gomb azt nagy valószínűséggel ki lehet tisztítani.
Ha beázott ,vagy fizikailag sérült az javíthatatlan... (préselt grafitporos megoldás... esélytelen javítani)
De jobban jársz ha china-alibaba-e-bay ... valahonnét rendelsz 1-et... úgy olcsó is és jó is
Ha kell irj rám.. priviben írok bontot... (nem reklámozom itt)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18750) Pyttawrx válasza Piftuka (#18748) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hardveren is van bontott és jobb mint az utángyártott... :) Nézz szét vagy írj rá ricsi99 kollégára. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.