Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19801) Gabengocia


Gabengocia
tag

 [link] 



Az ívnél lehet hogy nem csak paszta volt hanem egy lyukas négyzetes hűtő lap. Annak eltávolítása okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#19802) Pyttawrx válasza Gabengocia (#19801) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézted közben mennyi a hőfok, vagy el semjut a windows betöltéséig?

(#19803) Gabengocia válasza Pyttawrx (#19802) üzenetére


Gabengocia
tag

Nem jutott már el odáig.

A paszta link:
https://www.emag.hu/cooler-master-ic-essential-e1-hovezeto-paszta-1-5-ml-ptcmice1tg15/pd/DR151BBBM/?cmpid=87202&gclid=Cj0KCQiAip-PBhDVARIsAPP2xc3GUDWH38xLdtMPlW0Mh2N42lv4_RTi6x5bEzqxE20WeHybX1UBF78aAmWjEALw_wcB

[ Szerkesztve ]

(#19804) Pyttawrx válasza Gabengocia (#19803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet még hőcső hiba is, de én egy normális pasztával kezdenék. Arctic cooling MX-4 de inkább MX-5, Thermal grizzly kryonaut, vagy noctu nt-h2, illetve h kell a pad mert nem ér össze a vga chip és a borda, akkor valamiéyen 1 vagy 1,5mm-es padot neki, Arctic cooling, vga ythermal grizzly

(#19805) Pyttawrx válasza Gabengocia (#19801) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

2 helyen is van therml pad

(#19806) kreten67


kreten67
senior tag

A paszta minőségének nincs köze az ilyen rövid idő utáni leálláshoz. Lekvár vagy fogkrém is átadna annyi hőt, hogy nem állna le a gép ilyen hamar.
A kisebbik gap-pad se befolyásoló tényező, mert az a PCH chipre megy és az hűtés nélkül se okozna gondot. A hőcső hiba estében is tovább tovább bírná passzív-hűtőként.
1. A GPU gap-pad a helyén van és kontaktál?
2. A CPU-ra felfekszik a hűtő?
3. A CPU vastagréteghordozóról véletlenül nem törtél le egy SMD-t, amikor a régi kiszáradt pasztát kapartad ????? (ezt nagyitóval ellenőrizd)
4. Amikor leszedted a hűtőt a CPU-ról, könnyen lejött, vagy rá volt tapadva és feszegetni kellett???

[ Szerkesztve ]

(#19807) Pyttawrx válasza kreten67 (#19806) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A paszta minőségének nincs köze az ilyen rövid idő utáni leálláshoz... tapasztaltam már ilyet, ott épp a paszta volt a ludas. :)

(#19808) kreten67


kreten67
senior tag

Szedd le a hűtőt, és ne törölgess, csak fényképezd le a CPU és GPU felületet és dobd föl ide a képet, a hűtőről és az alaplapról is.

(#19809) kreten67 válasza Pyttawrx (#19807) üzenetére


kreten67
senior tag

Kizárt dolog, hogy CSAK a paszta miatt, más periféria is lehetett a gép 102-107 fok leállási küszöbig jutásának oka. A legjobb és a legalja fehér paszta hőképe között max 10-15 fok különbség jelentkezne, a +15 fok még kiadná leállás nélkül (ha mindem más rendben van). Mielőtt véglegesre összerakok egy notebookot, alaplap javítás után, mindig hulladék pasztával tesztelem. Nem pazarlom a Thermal Grizzly-t, és ez 20 éve napi 5-10 alkalommal történik, de a paszta miatt még egy alkalommal se állt meg semmilyen noti (többek közt a 6410 se). Viszont BGA forrasztottam már nem egy cpu tokozást, mert a 36-os pin nem érintkezett, és ez esetben +50 fokot hozzáad a CPU hőfokához. Ez egy sarki pin, és a CPU hűtő feszegetése miatt Pl: a Dell N5110 notiknál rendszeres probléma. Egyébként ha ez a gép nálam lenne, és minden a helyén van, de a probléma megmarad, az i7 CPU-t kicserélném egy i3 vagy B-s procira és akkor eljutna a win betöltésig, és lehet nézelődni a fokok között.

(#19810) Gabengocia válasza kreten67 (#19808) üzenetére


Gabengocia
tag

(#19811) Pyttawrx válasza Gabengocia (#19810) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez durva

(#19812) Pyttawrx válasza kreten67 (#19809) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nyilván ezeket tudom, és értem is. Viszont a z a toshiba l300 a amasann paszta miatt állt le. Ez meg az én kezeim között volt :)

(#19813) gregory91 válasza Gabengocia (#19810) üzenetére


gregory91
senior tag

Ilyet még a valóéletben nem láttam(pedig én is pasztázok),ezt tisztára takarítani majd legalább te ne tegyél rá ilyen sok anyagot.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19814) kreten67 válasza Gabengocia (#19810) üzenetére


kreten67
senior tag

A gpu-n nincs gap-pad? A gap-pad nem helyettesíthető pasztával.

(#19815) kreten67 válasza gregory91 (#19813) üzenetére


kreten67
senior tag

Az hogy sok a paszta nem okoz problémát, csak pazarlás, bár ezt a hulladék szilikon alapú pasztát nyugodtan pazarolhatja.

(#19816) Gabengocia válasza kreten67 (#19815) üzenetére


Gabengocia
tag

Le takarítottam, és MX-4-et használva, mint egy asztali processzornál kártyával vékonyan elkentem. A hűtőt lehet mikor felszedtem meghajolt, mert nem ért egyáltalán a gpu részhez, vagy hiányzik a gap-pad. Ettől függetlenül most aida stressz teszt alatt cpu gpu-t stresszelve meg áll a CPU hőfok 70-75 körül a GPU 85-90 körül. Köszönöm a segítséget még egy olyan pad-ot kell szereznem.

(#19817) Pyttawrx válasza Gabengocia (#19816) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát azt nem szoktuk hajlítgatni. :) nézd h milyen vastag kellhet oda. Abból is arctic vagy tg jó lesz

(#19818) kreten67 válasza Gabengocia (#19816) üzenetére


kreten67
senior tag

A GPU miatt dobta le a láncot a noti, de ez még így sem jó. A GPU 80-90 fokon hamarosan elvérzik. Gyárilag 1mm-es pad van a gpu hűtésen.

(#19819) Pyttawrx válasza Gabengocia (#19816) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Épp most pasztázok (Arctic cooling MX-5) és takarítok egy notit (ecset - antisztatikus, papír kéztörlő, isopropyl alkohol - spray formájában), vacak paszta, meg kosz miatt áll le 10-20 percenként, itt is van thermal pad, cserélem, mert nem jó az állaga már. cpu 85-87 fokos volt kis terheléssel 3-5 perc alatt.. Röhej. Én nem vártam meg hogy kikapcsoljon.
Jött a karbantartás.
A "karbantartás után nagyobb (70-100%-os cpu használat) és hosszabb terhelés esetén (10+ perc) is a CPU max hő csak 70-74°C volt.
Nyilván itt 2 "komponens" miatt volt ez: a genge paszta és a kosz miatt elzárt lamellák. Egy jobb paszta esetén lehet nem kapcsolt volna ki, de biztos, hogy magas lett volna a hőmérséklet, talán annál is kikapcsolt volna egy idő után

Jó ha van esetleg isopropy kéznél tisztítsd át azzal a pasztázandó felületeket.
Képekben:
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#19820) Pyttawrx válasza kreten67 (#19818) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kollega! :D
Lenne egy szakmai kérdésem, ha lehet: (Bárki más is válaszolhat) :)
Van egy Lenovo B50 csodamasinám... :O
Még siralmasabb cerka N2940-es CPU-nak nevezett cuccal :D :Y
Hibája azon kívül, hogy legyártották, kb 3-5 óra működés után, pl youtube, használat után elkezd szaggatni, akadni. Teszteltem (memória, ssd), majd diagnosztikát futattam rajta a lenovo teljes diagját. Nyilván nem írt hibát. Melegedés nincs 50 fok körül mozog max.
Én CPU hibára gondolok. :F Lehet esetleg más?
Köszönöm szépen előre is.

(#19821) kreten67 válasza Pyttawrx (#19820) üzenetére


kreten67
senior tag

A 2940 egy fizikai 4 magos cpu HD videó támogatással, lazán el kell bánnia egy FHD Youtube videóval. Ez valami szoftveres nyűg lesz. Monitorozni kellene valamilyen progival (HWINFO64), hogy mi fogy el benne. Bios-t frissítettél?

(#19822) Pyttawrx válasza kreten67 (#19821) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen azt tegnap frissítettem pont, most még megy a teszt 2ó33perce. friss win10 home. Eddig minden ok. Persze másik ssd, most egy teszt vacak A400 van benne, eddig egy pny cs900 volt, de az új volt. 4k videó megy. ja és most 8gb ram nem 4gb. CPU 25-35% terheltség ram pedig 35%, ssd 0-1%. ezek jók szerintem így eddig
energia fogyasztásra írja h nagyon magas.

[ Szerkesztve ]

(#19823) gregory91 válasza Pyttawrx (#19820) üzenetére


gregory91
senior tag

Böngézőben a cachelés' hova megy, memória vagy háttértároló?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19824) katokacaj


katokacaj
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy Lenovo Ideapad 720s laptopom. Asztali gépre váltás miatt eladnám, de addig nem szeretném míg nem tudom pontosan, hogy mi a hibája.

A touchpad néha szórakozik, és elkezd nem működni, de nem is ez a problémám, hanem az, hogy egy ideje csak minden második bekapcsolásra kapcsol be a kijelző. A venti felpörög, a gép elindul, de a kép sötét marad, ekkor a bekapcs gomb hosszan nyomását követő újbóli bekapcsoláskor rendesen elindul.

Mivel mindig másodjára indul el a kijelző, így nem hardveres, hanem szoftveres problémára gyanakodtam. Újratelepítettem a teljes windowst, teljes gyári visszaállítással, azonban a problémát azóta is produkálja.

Találkoztatok már ilyesmivel, van ötletetek? Lehet mégis csak a kijelző érintkezővel lesz a gond?

Szerintetek érdemes szerelőnek megmutatni?

Olyan 100-120.000 Ft körül szeretném eladni, de ha emiatt a hiba miatt eladhatatlan illetve csak jóval olcsóbban lehet értékesíteni ,akkor inkább megtartom sorozatnézősnek.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

(#19825) Pyttawrx válasza katokacaj (#19824) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ezt jó megmutatni, kivizsgáltatni. A 2. Indulás után működés közben hibátlan?

(#19826) gregory91 válasza katokacaj (#19824) üzenetére


gregory91
senior tag

Memóra tesztelés megvolt már?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19827) katokacaj válasza Pyttawrx (#19825) üzenetére


katokacaj
tag

Szia, igen, hibátlan, a touchpad szórakozásán kívül.

(#19828) katokacaj válasza gregory91 (#19826) üzenetére


katokacaj
tag

Szia, az még nem!
Tudnál segíteni, hogyan tudom letesztelni?

Ilyen általános hibakeresőt hardverre indítottam már, de azt írta nem talált hibát.

(#19829) Pyttawrx válasza katokacaj (#19828) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A lenovonak van diag progija is. Szedd le és a teljes diagot indítsd el. Googel: lenovo driver, felmész az oldalra, gyári számot beütöd, és letöltöd a diag progit. Memoria teszt, usb-csinálsz rufus-szal és indítod a memtestet. [link]

(#19830) katokacaj válasza Pyttawrx (#19829) üzenetére


katokacaj
tag

Köszönöm,

Amint lesz egy kis időm mindenképp lefuttatom!

(#19831) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy Asus X540Sa lapotop, pentium 3070, intel hd vga, nincs dedikált. Következőket produkálja van mikor 2 óráhasználat után, a képernyő átmegy feketébe háttérvilágitás marad, majd mintha semmi sem történt volna működik tovább, mintha a vga drivert telepitené.
Itt a videó a hibáról.

Valaki találkozott már ilyennel?

(#19832) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus X552CL laptopom, ami azt csinálja gyakran, hogy ha altatásból felébresztem, szemcsésedik a kép, van hogy nagyon, és van hogy kicsit. Ez egyszer csak működés közben megjavul. HDMI kimeneten semmi baj nincs. Spec: Intel 1007u, Geforce GT 710M, 4GB forrasztott ram, +4GB DDR3 RAM, SSD, Windows 8.1 (volt már reinstall).
Illetve még problémám (hátha összefüggenek), hogy terheletlenül, aksi nélkül működés közben forró a töltő adapter. Másikkal is kipróbáltam, az is. Valamint a touchpad, ha csak ráteszem az ujjam, picit mozog a kurzor, mintha remegne az ujjam. Aksiról nincs ilyen jelenség.
A kérdésem, hogy mi tévő legyek, mik lehetnek a bajok? Előre is köszönöm.

indul a sörös aludni

(#19833) Oxunum


Oxunum
újonc

Sziasztok!

Van egy Lenovo IdeaPad G560-as laptopom, amelynek még régebben le lett állítva az egyik frissítése (kb. 5-6 éve) és utána csak fekete képet adott rajta a kurzorral (gondolom behalt a Windows).
Mostanában keresgéltem pár dolgot, és rátaláltam, gondoltam megpróbálok tenni valamit vele. Nos a következő a helyzet:
Jelenleg ha bekapcsolom a gépet, vár pár másodpercet és leáll. Aztán ha újra bekapcsolom (másodszor) a gépet, már elindul, de a ventilátorok benne nagy sebességgel mennek (valószínűleg maxon), és semmilyen képet nem ad a laptop. A kis led lámpák amelyek elöl találhatók azok működnek, szóval jelzi hogy tölti a kiszedhető akkulumátort.
Elsőnek próbálkoztam azzal hogy nem-e a HDD-vel van gond, kicseréltem egy működőre, semmi. Próbálkoztam a hogy a BIOS-t dobja fel, semmi. Ramokat mindkettőt kiszedtem hátha valamilyen pípogást kapok az alaplaptól, semmi.
Szóval jelenleg ha elsőnek bekapcsolom akkor kikapcsol, másodszorra a ventik maxon pörögnek, kép nincs. Én arra gyanakszom hogy a processzor meghalt, bár szeretném ki kérni a ti véleményeteket is. Ha esetleg van tippetek, vagy valami ötletetek mit ellenőrizhetnék még le rajta, szívesen várom válaszaitokat.

(#19834) Pyttawrx válasza Oxunum (#19833) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Reseteld a biost.

(#19835) Pyttawrx válasza kreten67 (#19821) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

6,5 óra után hibátlan volt, még majd tesztelem, ha lesz időm.
köszönöm a tanácsokat.

(#19836) Oxunum válasza Pyttawrx (#19834) üzenetére


Oxunum
újonc

Hali, utánanéztem hogy hogyan is kellene, de túl sok különféle dolgot találtam (mint mód a resetelésre). Ki tudnád fejteni?

(#19837) Pyttawrx válasza Oxunum (#19836) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha kivehető az elem, akkor vedd ki, ha nem, akkor forrasztd le… dobj képet ezen részről

(#19838) Oxunum válasza Pyttawrx (#19837) üzenetére


Oxunum
újonc

Megtenném ha tudnám, csak annyi hogy épp most keresem az elemet, utánaolvastam de nem sok dolgot találtam róla, hogy ez a bizonyos elem hol is található. Megnézem most a billentyűzet alatt, hátha ott van.

(#19839) Fundiego


Fundiego
tag

Sziasztok!

Van egy laptopom és néha csak úgy random kikapcsol, vagy olyan mintha a vga megadná magát és a kép elkezd villogni, néha még ilyen berregő hangot is ad ki?
Jól sejtem h a vga szarakszik? Vagy egyéb problémája lehet? Esetleg van valami applikáció amivel lehetne tesztelni?

köszönöm

(#19840) gregory91 válasza Fundiego (#19839) üzenetére


gregory91
senior tag

VGA,cpu felmelegedés,memória probléma(Windows Memory diagnostic,memtest86,memtest86+)...

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19841) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo Y520-15IKBN
2018 január
A gép azt csinálja, hogy random időközönként megszűnik a wifi eszköz és nem látható a ki-be kapcsolási lehetőség gombja sem. Az eszközkezelőben még látni, hogy az eszköz létezik, de olyan mintha egyszerűen kikapcsolna. A gépházban a hálózat és internet alatt már nem látni a wifi lehetőségét se. Aztán ugyanilyen véletlenszerűen megjelenik és megy tovább minden. A kikapcsolások között több óra vagy több nap is eltelik, a bekapcsolás viszont 10-30 percen belül megtörténik. Olyan hang és értesítés nincs, mint amikor kihúzok vagy bedugok valamit a gépbe. A win újrahúzás nem segített.
Erre kéne valami megoldást találni, mert időnként meglehetősen zavaró.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv: pedrosh

(#19842) PorAdam


PorAdam
újonc

Sziasztok!

Van egy HP Zbook 15 G2 es laptopom. Korábban az a hiba jött elő, hogy a gyári akksijával nem indult el a laptop, csak ha kivettem az akkumulátorát és visszaraktam, ez ment egy darabig, de aztán teljesen lehalt. Nemakart bekapcsolni, ekkor elvitte egy szervízbe, ahol aztmondták az akksi volt a hibás, és akksi nélkül a töltőről hajtva nyugodtan használhatom tovább, ha nekem így megfelel.
Eltelt kb másfél év és most rendeltem bele egy utángyártott akksit (greencell) és azthittem majd ezzel minden jó lesz, azonban ezzel is ugyan azt kezdte el csinálni a laptop, mint az előző akksival, megy róla szépen, de ha kikapcsolom, akkor nem indul újra csak, ha kiveszem és visszarakom az akksit.
Most egyelőre amíg nem oldom meg a hibát, nem használom az akksit.

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a hibát? Amit én gyanítok, az valami hardveres hiba lehet a laptopban, ezért rosszul kezeli az akksit, de ez csak tipp.

Előre is köszi mindenkinek!

(#19843) Pyttawrx válasza pedrosh (#19841) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. teszteld live linux alatt is, ha ott is ez van, akkor harder hiba lesz, ha nem akkor driver, vagy windows hiba. Mi a wifi kártya pontos típusa?

(#19844) Pyttawrx válasza PorAdam (#19842) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen lehet ilyen hiba is. De mikor eredetileg elsőnek kezdte el a hibát előtte nem volt szétszedve? A töltő gyári? Milyen értékekkel bír a töltő?

(#19845) PorAdam válasza Pyttawrx (#19844) üzenetére


PorAdam
újonc

Szia!
Amikor elsőnek csinálta, akkor nem volt szétszedve, nem egy túl kompetens szervízbe vittem, mivel ez volt közel sajna...
A töltő gyári , 18.5 volt, 6.5 amper, nem kis darab...

(#19846) Pyttawrx válasza PorAdam (#19845) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ugye, lehet akár tápkör hiba is, de még az utángyártott akksi is lehet ludas. (De a greencell akksik amúgy jók). Be kellene még1x vizsgálni/vizsgáltatni, mert így csak találgatunk. :)

(#19847) #72688384 válasza PorAdam (#19842) üzenetére


#72688384
törölt tag

cmos elem nincs lemerülve?

(#19848) Pyttawrx válasza #72688384 (#19847) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nem ezt csinálja, akkor beindul ha tápot kap max, szerintem

(#19849) PorAdam


PorAdam
újonc

Cmos elemre is panaszkodik, és igen, ahogy tápot kap, elindul a gép.
Tudtok ajánlani egy megbízható helyet, ahol megvizsgálnák?

(#19850) Pyttawrx válasza PorAdam (#19849) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah... miért nem írsz le mindent pontosan... Fontos infókat hagysz ki.

Pl honnan találjuk ki, hogy hol ajánljunk neked szerviz, vagy esetleg egy szakit? :)
Tudod minden esetben fontos a pontos leírás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.