Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#18551) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

lakótársam ASUS ROG STRIX GL553V notebookjában elszállt a videókártya. Alább a specifikációi, ami alapján láthatjátok hogy van alaplapi és van dedikált videókártya is benne. Ezt egyelőre nem sikerült kiderítenünk, hogy melyik szállt el.

Specifikációk:
CPU: i7-7700HQ
VGA: GeForce GTX 1050 4gb + IntelHD Graphics 630
Ram: 8GB DDR4 2400 MHz
1 TB HDD
Kijelző: 15"6 FHD matt (1920x1080)

Tudtok ajánlani szervizt vagy valakit (akár Prohardver/Hardverapró) vonalról, aki foglalkozna a javításával? Szerintetek egyáltalán van esély ebben a típusban videókártyát javítani?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

meg

(#18552) Pyttawrx válasza peugeotmate (#18551) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Biztos hogy az szállt el? Mi a hiba jelenség?
Mert ha nem ad képet pl, az lehet lcd vagy ram hiba is, meg a vga ugye. :)

(#18553) Z$OLTI1988 válasza peugeotmate (#18551) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Szia!

Van egy profi szervizes Nyíregyházán, nem tudom mennyire van neked távolt.

Üdv.: Zsolt

(#18554) draco31


draco31
veterán

Hello!
Ismerős ideadta a masináját, hogy nézzem már meg.
Acer V3-571G Intel i5 és Geforce 630M van benne.
Bekapcsoláskor, és utána is, nincs kép. Se a kijelzőjén, se HDMI-n.
A zsanérja az oda van teljesen. Gondoltam biztos elnyíródott a kijelző vezetéke is már, de attól még HDMI-n kellene képet adjon nem?
Dsub van még rajta, de azt jelenleg nem tudom kipróbálni.
Van esélye, hogy gpu megadta magát, vagy ilyesmi? Melegedési gondjai mindig voltak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18555) Tim82 válasza draco31 (#18554) üzenetére


Tim82
nagyúr

Esetleg ha BIOS-ba belépsz "vakon" (bekapcsolás után legfeljebb 3-4 másodpercen belül F2 gombbal elviekben) és úgy nyomkodod a Win + P gombokat, akkor sem ad képet a HDMI kimenetre?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18556) draco31 válasza Tim82 (#18555) üzenetére


draco31
veterán

Semmi reakció. Közben elővettem egy régi monitort is, de a Dsub-on sincs semmi. Nem is jelzi a monitor, hogy kapna esetleg bármi jelet, ahogyan a TV sem HDMI-n.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18557) peugeotmate válasza Pyttawrx (#18552) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sajnos nem ad kepet kulso monitorra sem kotve. A billentyuzet villagitas megy egy ideig utana az is elsotetul. Ennyi az osszes reakcio, semmilyen gombkombinaciora sem reagal.

ZSOLTI1988
Az eleg messze van sajnos, Budapesten lenne jo lebonyolitani a dolgot. :)) Nem tudom o jar-e errefele.

meg

(#18558) Pyttawrx válasza peugeotmate (#18557) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vágom. Ramot kivetted? Esetleg ha 2 van benne, akkor csak az egyikkel próbáld... stb

(#18559) Z$OLTI1988 válasza Pyttawrx (#18548) üzenetére


Z$OLTI1988
csendes tag

Aida64 szerint 36% az elhasználódás. Ennyinél még nem kellene hibát jeleznie. Az akkun nincs semmi sérülés, púposodás. A koráról nincs információm.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Zsolt

(#18560) peugeotmate válasza Pyttawrx (#18558) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sajnos így sem jó. :(

meg

(#18561) Pyttawrx válasza peugeotmate (#18560) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, sajnos én nem ismerek senkit pesten. :(

(#18562) Pyttawrx válasza Z$OLTI1988 (#18559) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát kaphat ritkán falsh infókat az aida is, de ha az eredeti akksija van még benne, simán lehet amiatt csinálja. Pl ha régebbi mint 5 éves, akkor nem biztos hogy kell csodálkozni, ez így is szép kor egy akksinak. :)

(#18563) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!
E 5530 laptop.
Hogyan tudnám eltüntetni azt a hibajelet? [kép]

(#18564) st3v3np3t3r válasza gyulazsolti (#18563) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia, keress rá a gyártó honlapján a meghajtó programra.
https://www.dell.com/support/home/hu-hu/product-support/product/latitude-e5530/drivers

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18565) Pyttawrx válasza gyulazsolti (#18563) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Fel kell telepítened a drivert a gyártó honlapról

(#18566) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Ez az, hogy ezt már megcsináltam.
Frissítettem az illesztő programot, de nem talált a windows.
Hibaelhárítást is csináltam, az sem segített.
Töröltem, újratelepítettem, az sem.
Illesztő progi ez.
Hiba telepítéskor. és a Log
Újra is indítottam.

[ Szerkesztve ]

(#18567) Pyttawrx válasza gyulazsolti (#18566) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Oprendszer mi?

(#18568) gyulazsolti válasza Pyttawrx (#18567) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Win 8.1.
Fel is ismeri, a gyártó honlapján.

[ Szerkesztve ]

(#18569) kreten67 válasza st3v3np3t3r (#18547) üzenetére


kreten67
senior tag

Egy tizenhárom éves notebookra, ha azt írják hogy öregecske, az most fikázás?
Ha fikázni akartam volna, akkor az AMD turion procira tettem volna megjegyzést, azt is jogosan, de nem tettem. Ez a világ a fejlődésről szól, egy 5 évnél idősebb készülék már elavult, még ha nem is hasznavehetetlen.

(#18570) kreten67 válasza peugeotmate (#18557) üzenetére


kreten67
senior tag

Keresd meg őt. [link]
Talán tud segíteni.

(#18571) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Z 50-70 laptop. A probléma, hogy indítás után fekete marad a képernyő.

Az alábbiakat próbáltam:
-másik monitoron dsubbal
-tv-n hdmi -vel
-ramokat kiszedtem, megtisztitottam az érintkezőket. Ezek után külön külön és foglalatokat is váltogattam.
-A gép oldalán lévő reset gomb nyomva tartásával
-a power gomb nyomva tartása - aksi nélkül majd vissza

... de továbbra sem ad képet. Ha ezeken kívül van még ötletetek szívesen fogadom és köszönöm előre is!

(#18572) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#18566) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Valakinek esetleg ötlet, mit csináljak még?

(#18573) Top cat válasza gyulazsolti (#18572) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy kellene neki a firmware update.

(#18574) draco31 válasza Tim82 (#18555) üzenetére


draco31
veterán

Most volt időm rá kicsit jobban.
RAM-okat kivettem, 2db 4Gb-os modulja van, mindkettőt kivettem, HDD-t kivettem, rossz akkut kivettem, WiFi kártyát kivettem. De csipogás sincs bekapcsolás után. Világít a bekapcsoló gomb, és megy a ventilátor, ennyi a reakció. Az viszont elég meleget fúj ki. Bár ahogy érzem, talán a borda 5% ánál ha jön ki levegő. Szóval arra tippelek, hogy túlmelegedett.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18575) gyulazsolti válasza Top cat (#18573) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Melyik firmware update-re gondolsz?

(#18576) st3v3np3t3r válasza gyulazsolti (#18566) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A Processzorba épített Adatvégrehajtás Megaladájozása védelem(DEP) fogja meg valamiért. Egyes appoknál előfordulhat
Először: Fogadj meg egy tanácsot, NE a Dell frissítőt használd,hanem az oldalról szedd le a telepítőt programot és azzal telepítsd! Ha nem megy, akkor próbáld meg, hogy hozzáadod a kivételek közé a Dell frissítőt is meg a meghajtó telepítőt is!
Ez a gépre jobb klikk, tulajdonságok,bal oldalt speciális rendszerbeállítások,speciális fül,Teljesítmény szekciónál beállítások,Adatvégrehajtás megakadályozása fül,a pöttyöt átrakod az alsó helyre,hozzáadás-nál betallózod a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18577) gyulazsolti válasza st3v3np3t3r (#18576) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Úgy sem sikerül. [kép]

(#18578) Top cat válasza gyulazsolti (#18575) üzenetére


Top cat
őstag

Amit linkeltél képet, ott van alul.

Volt akinél egy firmware upgrade megoldotta a problémát.

Használod ezt egyáltalán, vagy csak zavar a tudat, hogy nincs megoldva?

(#18579) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#18577) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Hopp, úgy néz ki sikerült. Ezt letöltöttem zip-ben, és a javítást választottam. [kép]
Az előbbi műveletnél a pöttyöt hagyjam, vagy tegyem vissza.

(#18580) gyulazsolti válasza Top cat (#18578) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Bocs, figyelmetlen voltam, neked is köszönöm a segítséget.

(#18581) kreten67 válasza Dtomka (#18571) üzenetére


kreten67
senior tag

Az a gomb a gép oldalán nem reset gomb, azzal lépsz be a bios-ba.
Valakinek oda kellene adni , aki az alaplapi bios chipet újra tudja írni, bár nem feltétlenül ez a hiba forrása, de gyakran ez a megoldás.

(#18582) Dtomka válasza kreten67 (#18581) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm a válaszod. Én azt hittem,, h az a gomb arra való. :B

Gyanakodtam, hogy alaplap hiba lesz :(((
De gondoltam, hátha van valami trükk melyet még nem ismerek, és a segítségetek által... "életre" kelthetem a masinát.
Még lenne 1 kérdésem. Az alaplap csere megérné? Anno (pár éve ~5 ) több mind 200 k volt ez a gép. Mert manapság javítani nem csak nem divat, hanem (sokszor) anyagilag sem éri meg. Fogyasztói társadalom, vagy valami hasonló aminek nevezik ezt a kort amiben élünk.

(#18583) Otto Flick


Otto Flick
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hónapja vettem egy "Lenovo ideapad s540 -15 IML" /81NG009WHV/ laptopot.
A problémám az ,hogy a wifi elég gyakran megszakad és állandóan változik a sebessége is.
200 Mbit-es netem van, van,hogy 200-210 között van a sebesség laptopon de fél perc múlva meg leugrik 0,5-1,5-re és mindent a routertől 2 méterre kb. Telefonokon folyamatos és egyenletes a wifi erőssége.
Driverek a legfrissebbek,stb Wifi kártya cserére gondoltam,jelenleg egy "Inter wireless 9462" van benne.
Ha van bármi javaslototok/ötletetek szívesen várom! A másik kérdésem,hogy melyik wifi kártya ajánlott bele?
"Intel wireless 9260"-t néztem de nem nagyon vagyok otthon a kompatibilitásban. :B

(#18584) tserrof77 válasza Otto Flick (#18583) üzenetére


tserrof77
senior tag

Javasolnám a gyári driver (Lenovo oldláról letöltött) feltelepítését. Ugyan elég jó a win10 driver kezelése, de többször előfordul, hogy "talál jobbat" mint a gyári és ha kell - ha nem, lecseréli. És az meg nem tökéletes. Ha így is szakadozik, akkor mehet vissza garanciába.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18585) Panko.o


Panko.o
csendes tag

Sziasztok!

Kb 3 éve vásároltam egy ASUS ROG STRIX GL553V notebookot, és eleinte nem nagyon volt kihasználva, viszont mostanság próbáltam pár játékot játszani vele, és mind3 játék esetében (Witcher 3, GTA5, WoW) ugyanazok a gondok jelentkeztek, miszerint elkezdett szakadozni a kép és vele együtt a hang is, teljesen játszhatatlan módon.

Specifikációk:
CPU: i7-7700HQ
VGA: GeForce GTX 1050 4gb + IntelHD Graphics 630
Ram: 8GB DDR4 2400 MHz
1 TB HDD
240 GB SSD


Elvileg mind3 játékban betudtam állítani hogy a GTX legyen a fő videókártya, a probléma mégse lett orvosolva, és konzol játékosként sajnos nem tudom biztosan, hogy ez a konfig olyan jó-e mint amilyennek gondolom, vagy esetleg túl sokat gondolok róla? Érdekelne, hogy találkozott-e más is ilyen problémával és hogy mivel lehetne ezt orvosolni. A driverek a legfrissebbek, sose volt ezenkívül gondja a gépnek.

(#18586) tserrof77 válasza Panko.o (#18585) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem driver hiba. A processzor melegszik, emiatt "throttling" lép fel (visszaveszi a teljesítményt) és emiatt akad. Takarítás/pasztázás (szigorúan minőségi hűtőpasztával!) jó eséllyel megoldja. De volt már rá pálda hogy ez sem segített. (Garanciában 2 gépet is intéztem ebben a szériában :((( alaplapcsere lett a vége mind a kettőnek)

De hogy biztos lehess. AIDA64 telepítés, rendszerstabilitás teszt. Az alsó ablakban figyeld, hogy a "throttling"-ot jelző piros vonal elmozdul-e a nulláról (alapból zöld, ha throttling van, akkor lesz piros)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18587) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo IdeaPad 520-15IKB, aminél észrevettem, hogy játékokban és csak ott lassabban reagál az "s" gomb pl:. War Thunder ha sokáig nyomtam a w billentyűt és felgyorsul a tank, utána több másodperc is eltelik mire reagál és elkezd fékezni, minden játéknál felmerült.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#18588) tserrof77 válasza milkabrams (#18587) üzenetére


tserrof77
senior tag

idióta ötlet, de van egy sejtésem, hogy pont azon a részen van a cpu/vga a gépben, és azok melegedése zavarja be a bill-t... :U :U A szinte teljesen zárt alsó tálca miatt ezen még egy laptop hűtővel sem biztos, hogy tudsz javítani...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18589) Krizbi


Krizbi
újonc

Sziasztok! 
Megoldandó hiba: Nem működik két darab USB port.
Alany: Dell G3 15 3590

Történet: Az jobb oldali usb portom sikerült túlterhelnem. Túl sok áramot szívhatott el. Felugró üzenet a következő volt: Unknow Usb Device needs more power than the port can supply. Ez az üzenet után nem a túlterhelt USB, hanem vele átelemben lévő USB nem akart működni. Ekkor jobboldalán lévő portokat használtam tovább. Másnap beszerettem volna dugni a laptop cooler padját a jobb oldalra, de már nem adott feszültséget a USB port. Szóval most a jobb oldala halt meg és az bal oldala működik.
    Ami érdekes, hogy a 'baleset után' még működött az a port ahol a baj történt. És egy másik port volt lekapcsolva. Másnap pedig az a port nem működik ahol a baj történt...  

Kérdésem: Szerintetek hardveres problémám lesz, vagy csak simán valamit letiltott a windows? Próbáltam már Chipsetet, USB drivert újratelpíteni de nem oldotta meg a problémám.

(#18590) tserrof77 válasza Krizbi (#18589) üzenetére


tserrof77
senior tag

Jó eséllyel kapott egy maflást a beágyazott vezérlő. Várható javítási költsége kb 25-30e Ft. :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18591) st3v3np3t3r válasza Krizbi (#18589) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az usb tápon van olvadó biztosíték. Ha túlterheled, kiolvad... nézd meg, nincsa3 valami alkatrész az usb port 5V-os tápvonalán,ha igen, nézd meg, szakadt-e

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18592) st3v3np3t3r válasza tserrof77 (#18590) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a vezérlőnek semmi köze a táphoz. az adatvonal és a táp külön van.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18593) milkabrams válasza tserrof77 (#18588) üzenetére


milkabrams
őstag

Csak mostanában jött elő a hiba. Esetleg egy tisztítás? Bár nemrég cseréltem ssd-t, akkor nem tűnt koszosnak.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#18594) tserrof77 válasza milkabrams (#18593) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez még garanciális, nem? Ha nem, akkor egy újrapasztázás segíthet. Bár, ha leszeded az alját, és nincs plomba matrica a hűtésnél, akkor mehet neki a friss paszta.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18595) Krizbi válasza st3v3np3t3r (#18591) üzenetére


Krizbi
újonc

Köszönöm a válaszokat.
Szerintetek ezt az alkatrész csere megoldaná a problémámat?

https://www.ebay.com/p/15041375811

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#18596) st3v3np3t3r válasza Krizbi (#18595) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem biztos, attól függ, hogy az USB táp fesz meddig jut el. Előbb ki kellene mérni az alaplapon, hogy pontosabb infó legyen a hibáról. Viszont amennyiben van érvényes jótállása a gépnek, inkább jobb lenne szervizeltetni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18597) Jarod1 válasza Krizbi (#18589) üzenetére


Jarod1
addikt

5v os táprésze megdöglött azoknak az USB részeknek, ha rádugsz egy powerbank tesztelőt, az kiírja az áramfelvételt meg a feszkót.

lehet a másik usb portok külön tápon vannak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18598) tikadanee


tikadanee
csendes tag

Sziasztok!

Gyorsan átfutottam a "víz" kulcsszóra bejövő találatokat, de sajnos nem volt közte az én hibám.

Adott egy HP 15-db0006nh típusú ryzenes laptop ami sajnos le lett borítva egy fél pohár vízzel. Gari már nincs.
Azonnal kikapcsoltuk ahogy lehetett. Szétszedtem, aksi beépített szóval ahhoz mindenképp szét kellett szedni. Hajszárítóval hideg levegőt fújva kiszárítottuk. Az ez után jelentkező jelenség elég érdekes.

A laptop töltődik a led szerint és fel is tölti az aksit (pirosról fehérre vált). Hálózatról lehúzva a laptop el is indul (jelenleg is erről írok). Viszont hálózatra dugva nem indul el és ha menet közben dugom be az adapterét azonnal kikapcsol a laptop. Ezután el se indul aksiról sem csak ha kiszedem az aksit és visszateszem.
Indulás után ez az üzenet fogad minden aksi ki-beszerelés után :
"The CMOS checksum is invalid.
The CMOS will be reset to the default configuration and will be rebooted.
Please check your BIOS Setup options to see if they changed.
CMOS Reset (502)
ENTER - Reboot the system"

Ezután újraindul és megy a laptop szépen amíg le nem merül vagy ki nem kapcsoljuk. Azzal már nem kisérletezek, hogy hálózatra dugom hagy töltse menet közben mert macerás szétszedni amikor elszáll emiatt és gondolom nem egészséges jelenség.

Olyat is próbáltam, hogy aksi nélkül hálózatról indítani de ugyancsak nem kapcsol be. Aksival vagy a nélkül amikor rádugom az adaptert 1 mp ciripelés hallatszik és elhal a hang.

Próbáltam megkeresni a bios elemét hátha vizes vagy van vmi retek rajta/alatta de nem találtam magát az elemet... Hülye kérdés tudom, de azzal, hogy kiszedem az aksit reseteli a biost?

Másik adapterrel nem próbáltam még, megoldás lehet?

Bocs hogy hosszú lett vagy ha volt már ilyen hiba de nem találtam meg a keresővel.
Köszönöm előre is!

(#18599) Pyttawrx válasza tikadanee (#18598) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennek nincs külön bios eleme, hisz a beépített akksi látja el. Valószínűleg a tápkör hibás lett.

(#18600) tikadanee válasza Pyttawrx (#18599) üzenetére


tikadanee
csendes tag

Köszi a választ! A tapkor hibat hogy tudnam orvosolni? Főleg alaplapcsere nélkül. Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.