Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19451) iceQ! válasza Pyttawrx (#19450) üzenetére


iceQ!
addikt

Ugyan, nem akartuk. Bár kaptam utána egy HP Omen-t, így azért jobban jártam, viszont a gépet darabokra szedtem, járt F27-nél is akivel megnéztük hogy mi a gond. Ő mondta hogy CPU halott. Akksi nélkül sem indult egyébként, az volt az első hogy kikaptam.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19452) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Üdv!
Adott a laptopom HP 250 G4 I5-6200
Jelenleg benne egy SK hynix 5gb 1Rx8 Pcs3L-12800-11-13 – B4
Mivel a Win 10 felzabálja az összes ramot bővíteni akartam.
Választásom ez lett:
CSX 8GB DDR3 1600Mhz APSO1600D3L8GB notebook memória
https://www.pcx.hu/csx-8gb-ddr3-1600mhz-apso1600d3l8gb-notebook-memoria-00055820
Sajnos nem működik ahogy kéne.
A BIOS látja, bootol a gép, de mikor futtatni kéne valamit megakad
HP diagnostic mem tesztje megakad 1%-on
Memtest 86 a CPU Cache ellenőrzésnél kiakad
(Az eredeti rammal simán megy mindegyik és persze a gép is.)
Mivel gondoltam, hogy ha keverem a ramokat gond lehet ezért vettem direkt 8 GB modult.
A laptop kézikönyve szerint támogatja, amit megerősít, hogy 8gb verziót is árultak ebből a laptopból.
A BIOS annyira minimális (sohatöbbé HP) hogy a boot menün kívül szinte semmi nem állítható
Ötletek hogy működésre bírjam?
Ram fail, vagy rosszat vettem volna? (a specifikációja alapján jónak kéne lennie) Esetleg márkát nem szeretné a laptop?

OTAKU

(#19453) iceQ! válasza whiteseed (#19452) üzenetére


iceQ!
addikt

Ilyet vegyél bele: [link]
Ez pedig a variációk:

Supports up to 8 GB of system RAM in the following conƭgurations:
● 8192-MB total system memory (8192×1) or (4096×2)
● 6144-MB total system memory (4096×1) + (2048×1)
● 4096-MB total system memory (4096×1) or (2048×2)
● 2048-MB total system memory (2048×1)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19454) st3v3np3t3r válasza iceQ! (#19447) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kolégàm ugyan így járt a PackardBell laptopjával. De szerencsére proci táp mosfet halt le. A jelenség ugyan ez volt, hogy bekapcsolt,de se kép-se hang...Kicseréltem neki, a mai napig megy. A probléma az volt, hogy 1Vcore 40W-os fogyasztással ugye 40Ampert eszik. A Vcore mosfet is 40A-es volt csak! Semmi tartalék nem volt rászámolva. Beletettem egy 150A-es AON6512-őt(ha jól emlékszem, de lehet egy 85A-es AON6411 ment bele)).. annak van bőven tartalékja :DDD

A kolégám lányának HP laptopjában viszont a proci halt le.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19455) Pyttawrx válasza iceQ! (#19451) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD Ok.

(#19456) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
2 hete vettem egy Thinkbook 15 G2 ITL-t. Újabban azt tapasztalom, hogy bizonyos netes játékokon hullámzik a fényerő akkumulátorról (hálózatról nem csinálja). A nejemnek az "ezeréves" Thinkpad T520-asán szintén ezt tapasztaltam. Tudjátok ennek az okát, illetve a megoldását?
Köszi.

(#19457) Frees


Frees
csendes tag

Toshiba Satellite C660-139
2011 október-ben vásárolva
A kijelző villog.
Csatlakozó: 40 pin
Felület: Fényes Háttérvilágítás: LED
Felbontás: HD 1366*768
Gyártó: LG Méret: 15.6" P/N: LP156WH2-TLAA
Ez esetben kijelző cesere, vagy az átvezető kábel csere a megoldás a hiba megszüntetéséhez..? Laptop service akku cserét akart végrehajtani, mondván az a megoldás a hiba megszüntetésére. De ez tutu nem igaz, mert töltő nélkül min. 2,5 max. 3,5 órát képes aktívan dolgozni, és csak utána jelzi hoghy alacsony az akku feszültség.
A megoldást Köszönöm.

(#19458) tserrof77 válasza Frees (#19457) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha a kijelző mozgatása (nyitás-csukás) nem változik a dolog, akkor jó eséllyel kijelző csere lesz a vége. Kicsi eséllyel akár LVDS tápköri probléma is lehet, de viszonylag egyszerű benne kijelzőt cserélni. Mehet bele bármilyen vastag 40 pines.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19459) gregory91 válasza Frees (#19457) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha garanciás a termék akkor jó a szervízre bízni:ha valamit nem sikerült helyreállítaniuk akkor vidd vissza.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19460) Pyttawrx válasza gregory91 (#19459) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ezt nem oda akartad írni.. :)

(#19461) gregory91 válasza Pyttawrx (#19460) üzenetére


gregory91
senior tag

Pedig de, jó helyre ment:ha garanciás ne nyúlkáljon bele,ez esetben bízza a szervízre.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19462) Pyttawrx válasza gregory91 (#19461) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

2011-es a masina. Mit nem látok jól? :D

(#19463) Pyttawrx válasza Frees (#19457) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írták, sanszos az lcd hiba. De meg nézheted, hogy érintkezik-e a kábel rendesen. Meg hogy minden pozícióban ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#19464) Alf65


Alf65
csendes tag

Kijelző csere 15"-osnál 20.000 körül is fájhat, viszont van olyan hely, ahol megvárható.
~10 éves masina esetén a villogás a CCFL cső kiégésére is utalhat (főleg, ha: a sarkoknál sötétebb foltok / lilás beszíneződés / melegedésre elmúló probléma), ez esetben vállalkozó szellemű szerelő 3000 Ft anyagárból is megcsinálja

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#19465) tserrof77 válasza Alf65 (#19464) üzenetére


tserrof77
senior tag

A C660-asban ledes kijelzők vannak már.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19466) strong333


strong333
csendes tag

Sziasztok!Nem működik az usb portom és szeretném tudni javítható e?Acer aspire v3 772g laptop jobb oldalon van kettő ezek szalagkábellal kapcsolódnak az alaplaphoz, nem reagál semmire, bal oldalt is van kettő azok rendesen működnek közvetlen alaplapon vannak !A jobb oldalinak az előzménye az volt hogy rátettem tölteni egy teljesen lemerült tabletet majd kiírta hogy teljesítményimpulzus az usb porton, majd lehuztam de utánna már nem működött usb port!

(#19467) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Asus X550CC típusú laptopról lenne szó.
Vásárlás nagyjából 7-8 éve lehetett, így egy elég régi készülékről van szó.

A hiba egy vertikális vonal a képernyő bal oldalán, illetve a jobboldalán is néha.

Itt egy videó is róla, talán ez látványosabban mutatja.

A képernyő szélétől pont ugyanakkora távolságra van ez a 2 vonal, és a fedél mozgatására előjön, illetve megszűnik ez a probléma, szóval valami rosszul csatlakozik gondolom.

Szervízbe nem akarom vinni, mert nem igazán érné meg, javítanám ha tudnám hogy mit kéne megnéznem (ha egyáltalán javítható)

Tud esetleg valaki tanácsot adni hozzá? :R

Üdv: László

(#19468) Frees válasza tserrof77 (#19458) üzenetére


Frees
csendes tag

Köszönöm... Toshiba Satellite C660-139 kijelző villogására a hozzászólásod.
Nyitás- Csukás nem változtat semmit. :(( :( A kérdésem csupán a kijelzőt honnan érdemes rendelni..? Azt én is tudom, hogy Kínában minden van. Csak januártól a mi rendeléskor olcsó kis hazánkba érkezés után Királyi sarc kirovásával már tragikussá váló az ár. Valami Ötleted...?

(#19469) Frees válasza gregory91 (#19459) üzenetére


Frees
csendes tag

Szervusz Gregory9! Köszi az gondolatot... De 10 év letelte után nincs gari. Toshiba Satellite C660-139 A gép a kijelző villogását csak tavaszba kezdte el. Ez már LED háttérrel jött, nem F.csöves. :((

(#19470) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Lenovo T520 probléma. 1éves utángyártott aksija van. Eleinte akkumulátoros üzemmódban átmenet nélkül lekapcsolt. Mostmár akkumulátorról nem kapcsol be. Ha tápról levesszük, azonnal elsötétül a képernyő, a gép abban a pillanatban kikapcsol. Az aksi töltése 86%-on áll, stabilan, nem mozdul, ha rajta van a töltő, akkor sem.
Akkumulátorcsere megoldja a problémát? Köszi.

(#19471) tserrof77 válasza togaba (#19470) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha van lehetőséged, egy kölcsön akkuval próbáljátok még meg. Lehet, hogy a töltésvezérlője vacakol...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19472) togaba válasza tserrof77 (#19471) üzenetére


togaba
tag

Kaptam egy tippet egy topiktársunktól (seger) és visszatettem az 1éve nem használt eredeti aksiját, amit tavaly azért cseréltem le, mert már gyorsan lemerült. Feltöltöttem a kikapcsolt gépben kb. 2óra alatt, és remekül működik! Már egy órája üzemel ...
Köszönöm a válaszodat.

(#19473) zolesz78


zolesz78
csendes tag

Sziasztok!
Hátha tud itt valaki segíteni. Van egy E6530 latitude-om. Windows 10 telepítve. Dell wireless 380 bluetooth modullal. Bluetooth-on keresztül szakadozik a hang. 4 különböző drivert próbáltam, 2 fejhallgatót, 1 soundbart, mindegyiknél ugyanaz a gond?
Lehet ez hardver hiba, vagy valami beállítás?

(#19474) st3v3np3t3r válasza zolesz78 (#19473) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia. elvileg 4.0-ás BT modul van benne, a 2fejhallgató meg a soundbar milyen BT verziót kér minimum? Mert ha min.4.2-őt, akkor akadozhat.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19475) zolesz78 válasza st3v3np3t3r (#19474) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Nem találtam információt, hogy milyen verziót kérnek. Nem annyira új eszközök. Egy JBL E50Bt, JBL T500BT, meg egy Samsung H450.

(#19476) st3v3np3t3r válasza zolesz78 (#19475) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

JBL E50Bt BT3.0 Hivatalos oldalon elérhető pdf-ből
JBL T500BT BT4.1 Hivatalos oldalon elérhető pdf-ből
Samsung H450 Gyártó által titkosnak minősítve,sehol nem találtam róla infót, mi a BT követelmény.

A laptopodban lévő modul 4.0-ás, azaz ettől régebbiekkel visszafele kompatibilis, felfele nem. Elképzelhető inkább, hogy Windows 10 bug. Milyen Win10 kiadás van fent?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19477) Pyttawrx válasza zolesz78 (#19473) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd meg linux alatt, live rendszer alatt. A drivert a gyártó oldaláról szedted?

(#19478) zolesz78 válasza st3v3np3t3r (#19476) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Köszi! Úgy látszik csak néztem, de nem láttam.
Windows 10 Pro Verzió: 21H1 Buildszám: 19043.1110

(#19479) zolesz78 válasza Pyttawrx (#19477) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Igen a dell.com-ról, a legújabb verziót még Service Tag alapján.
Köszi! Linux Live alol még kipróbálom.

(#19480) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Az alábbi hibajelenségeket mutatja ASUS G731GW /i7 9570H RTX2070/ gépem.

1. Indulásnál a ROG logó és a Windows betöltése között ilyen csíkosan villan egyet a képernyő, ennek a mintázata néha változik:

2. Chrome böngészőben weboldalakra beágyazott videóknál van amelyik videó helyett az alábbi jelenik meg, ugyanaz a videó Edge-ben megjelenik:

Most csináltam egy Gép alaphelyzetbe állítását és rögtön ugyanezek a problémák jelentkeznek.

Mit érdemes még megpróbálni szerintetek ?

Köszi.

(#19481) @TOM


@TOM
csendes tag

Üdv
Volna egy Asus x555l típusú laptop (de lényegében bármelyiknél lehet ez a hiba), az akku win10 alatt 0%és töltődik, de közbe nem. 2 lapos li-ion cella van benne, szétszedtem, rámértem, 1,6 és 0,8v volt a fesz. külső tápról töltöttem 3,7v-ig mind 2-t, így már 3%-ot ír a win. Létezik szoftveres mód megnézni a tényleges töltést? Mert az aida 7,6 voltot írt nulla töltéssel is. Vagy ki tudokm mérni tölt e egyáltalán a gép vagy akucsere, de a cellák nem púposak.
Köszönöm

TDI - Turbós Drága Igényes

(#19482) rarki72


rarki72
tag

Üdv.
Több napos kínlódás után segétségeteket kérnénk.
Fiamnak a mindennapi élethez szüksége volt egy második monitorra, ami normális méretű.
Mivel laptopja van, mint kiderült ez, ha nem is ördögtől való elvárás, de nem is túl egyszerű kivitelezni.
Vásárolt egy USB to HDMI ketyerét. Egyenlőre egy egyszerű olcsó modellt tesztelés céljából, ami egy Gembird Cablexpert USB 3.0 --> HDMI adapter.
Első beüzemelés a munkahelyén volt egy asztali géppel. Videó kártyára alapból két monitor van kötve és az usb eszköz telepítése után tökéletesen működött kiterjesztett módban is a másik két monitorral párhuzamosan, tehát 3 monitor volt aktív használatban. Média felhasználásra nyílvánvalóan nem alkalmas, de amire kell neki azt perfekt tudja - szöveges felületek megjelenítése, ilyesmi.
Haza érkezvén a laptopján (ACER PREDATOR HELIOS 300 G3-572-74XA) már lehetetlen beüzemelni. Addig működik rendesen, amíg a laptop saját képernyője aktív vagyis amíg csak két megjelenítő van használatban. Amint bedugjuk a HDMI kábelt hogy a két nagy külső monitor legyen használatban, azonnal elmegy a kép az usb-ről meghajtott monitorról. Akkor is, ha le van csukva a saját kijelző és akkor is ha aktív. Amíg a hdmi kábel be van dugva, folyamatosan olyan jelenség tapasztalható, mintha valami virtuálisan ki-be húzogatná az usb csatlakozót. Amint a hdmi kábelt kihúzzuk, azonnal visszajön a kép az usb-s monitoron.
Már próbáltuk az összes vga drivert és szoftvert leszedni, újra telepíteni, eredeti gyártói verzióval, a legfrisebb nvidia verzióval, majd egy windows tiszta telepítésen is túl vagyunk, de semmi.
Az én HP PAVILION P-051SH laptopomon, ugyanúgy elsőre rendesen ment a két külső monitor és a saját kijelző (3 párhuzamosan), mint előzőleg a céges asztalin, kifogástalanul és stabilan.

Van valakinek ötlete mi lehet a bajság?
A Predator teljesen gyári konfig, nincs semmi buhera benne...
Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

(#19483) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok
Egy acer aspire 3 laptopon, egyszerre bedöglött a billentyűzet, és a tapipad. Se bios-ba, se linux alatt nem jók. Az alaplapon mehetett el valami ? Van ötletetek ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#19484) zolesz78 válasza zolesz78 (#19479) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Ubuntu alatt rendesen működik a Bluetooth. Windows alaphelyzetbe állítottam, az alap telepítéskor amit felrak driver-rel nem csatlakozik, a többivel meg szaggat. Még a végén vennem kell egy USB-s Bluetooth adaptert.

(#19485) Pyttawrx válasza Gergello (#19480) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Live linux alatt is teszteld

(#19486) Pyttawrx válasza zolesz78 (#19484) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor tényleg driver hiba lesz

(#19487) Gergello válasza Pyttawrx (#19485) üzenetére


Gergello
addikt

Szia !
Ezt pendrive-ról ki lehet próbálni ?
Érdekes, hogy Edge alatt nem jelentkezik. Ez a gyári windows még visszaállított állapotban is ennyire sérült lehet ? Lehet egy 0-ról újratelepítés kellene ? Formázni és pendriveról újratenni ?

(#19488) Pyttawrx válasza Gergello (#19487) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen lehet pendriverol is futtatni.

(#19489) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv van egy lenovo ideapad notebookom és a gondom az hogy nem reagál semmire a klaviatúra. Formaztam a gépet és még utána se tudom beirni a mail címem... Akkor tönkrement volna a billentyűzet?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#19490) zolesz78 válasza Pyttawrx (#19486) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Na úgy tűnik megoldódott. Próbáltam több driver-t, de egyikkel sem volt jó. Az egyik telepítése után a programok közül eltávolítottam a "WIDCOMM Bluetooth Szoftvert" és egyből jó lett a hang.

(#19491) Pyttawrx válasza zolesz78 (#19490) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nah szupi. :) :C

(#19492) Lakacsan


Lakacsan
újonc

Tavaly vettem egy Acer swift 3-at. Intel(R) Core(TM) i7-1065G7 CPU @ 1.30GHz 1.50 GHz 16GB RAM, Intel(R) Iris (R) Plus Graphics integrált videókártyával. Egy fél éve akadoznak rajta a videók. Azt vettem észre, hogy az 1GB nál nagyobb videók akadoznak, de az is valamikor elindul, szépen megy, de ha odébb ugrok valamennyit az időben, onnantól akad. Mi lehet ennek az oka.?

(#19493) st3v3np3t3r válasza Lakacsan (#19492) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Fent van a rendes intel vga meghajtó vagy alap microsoft-os van fent?(ezt az eszközkezelőbe meg tudod nézni.
Az alap microsoft-os semmire sem jó.

Milyen lejátszót használsz?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19494) jimi store


jimi store
újonc

Sziasztok! Adott egy sony vaio laptop.ebben kijelző lett cserélve, de a kijelző picit sötét/mintha éjszakai fényen menne/ és nem tudok rajta állítani fényerőt. A csúszka fúllon van. Mi lehet a probléma szerintetek? Válaszokat köszönöm!

Jimi

(#19495) Pyttawrx válasza jimi store (#19494) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez így lehet lcd is, vagy nincs fent a vga driver.. stb

(#19496) jimi store válasza Pyttawrx (#19495) üzenetére


jimi store
újonc

Értem . maga a vga nem lehet hibás ebben?

Jimi

(#19497) Lakacsan válasza st3v3np3t3r (#19493) üzenetére


Lakacsan
újonc

Hogy tudom megnézni az intel vga meghajtót? illetve a kérdésedre a válasz hogy sima windows lejátszót használom, de próbáltam a vlc media playert is és ott is akadozott.

(#19498) st3v3np3t3r válasza Lakacsan (#19497) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez a gép-Kezelés-Eszközkezelő

A windowsos lejátszó egy hulladék, javaslok egy media player classic-ot(nekem sosem volt gondom, jó pár éve ezt használom K-Lite Codec Pack-el), vagy VLC-t, maga a lejátszó nem elég, kellenek hozzá videó kodekek is.
Ha minden szükséges hozzávaló fent van, nem lenne szabad akadnia a videóknak.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19499) Pyttawrx válasza jimi store (#19496) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nem. Ha tudod teszteld live linux alatt, hogy változk-e a fényerő. Ha ott jó, akkor driver hiba van

[ Szerkesztve ]

(#19500) jimi store válasza Pyttawrx (#19499) üzenetére


jimi store
újonc

Rendben. Köszi

Jimi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.