Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19251) JohnD


JohnD
tag

Hátha itt hamarabb válaszolnak: Helló! Folyadékkár (tea) ért laptop alaplapját mivel szabad/kell tisztítani (ha egyáltalán lehet)?
Elektronikai kontankt spray?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19252) quailstorm válasza JohnD (#19251) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Izopropil alkohol. Ha nagyon durva, meg korróziós a helyzet akkor lehet hogy ecetes meg szappanos mosás is kell, de remélhetőleg nem.

Szervizekben ultrahangos tisztítóban mossák a lapot.

(#19253) JohnD válasza quailstorm (#19252) üzenetére


JohnD
tag

Az ultrahangos tisztítás nem teszi tönkre? Nekem így vágtak haza egy Nokia telefont még régebben.

(#19254) quailstorm válasza JohnD (#19253) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha tönkretenné, akkor nem használnák profi szervizek. Nekem nyilván nincs otthon, de szerencsére víz és kajakáros laptoppal se volt sok dolgom, legalábbis az alaplapig nem jutott le.

(#19255) ricsi99 válasza #89037312 (#19250) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia. Gondolom hibás lehet a kapcsoló panel/gomb...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19256) ricsi99 válasza JohnD (#19251) üzenetére


ricsi99
addikt

Olyan tisztitó spray-t használj ami nem kezdi ki a műanyagot... picit fujsz a doboz belsejébe ,ha nem marja meg akkor jó... de semmi víztartamú cucc. Billentyűzetet csak szárazon! Grafitporos megoldással késziték a legkissebb nedvességtől hajlamos megpusztulni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19257) gregory91 válasza Pyttawrx (#19242) üzenetére


gregory91
senior tag

"Asus notiknál jellemzően van a bios frissítés winnel jön dolog"
Milyen szép is lesz mikor egy "update folyamat" kinyírja a BIOS-t...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19258) ricsi99 válasza gregory91 (#19257) üzenetére


ricsi99
addikt

Hidd el van!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19259) Pyttawrx válasza gregory91 (#19257) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát megeshet igen, de azért ezek a BIOS-ok már fejlettebbek, nehezebb kinyírni őket ezzel, de persze nem lehetetlen.

(#19260) JohnD válasza ricsi99 (#19256) üzenetére


JohnD
tag

Igen, az világos, hogy a billentyűzet grafitos. Itt most csak az alaplapról van szó. Ill a táp laptopban lévő csatlakozójáról. Másik fórumon egyébkét valaki pont a vizet javasolja :F Illetve megint más alkoholt (izopropil alkohol pl.).
Illetve van itt elektronikai kontakt spray, csak félő, hogy az esetleg még nagyobb kárt okoz

[ Szerkesztve ]

(#19261) ricsi99 válasza JohnD (#19260) üzenetére


ricsi99
addikt

Figy... ha nem döglött meg akkor inkább ne piszkáld... "jóvanazúgy" , a kiszáradt cucc nem vezeti az áramot.. és kész.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19262) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!

Gondolom nem új dolog nektek, de én most találkozok ilyennel először.
A kérdésem: Hogyan tudnék rá telepíteni windowst ezen a gépen?

Előre is köszi



Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19263) 75kokoko75


75kokoko75
tag

HA másik fórumon jobban értenek hozzá, akkor azt is megírhatjátok. Nagy segítség lenne.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19264) st3v3np3t3r válasza 75kokoko75 (#19263) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Milyen laptopra szeretnéd feltenni?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19265) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Szia.
Hp 6560b

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19266) st3v3np3t3r válasza 75kokoko75 (#19265) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Azon mennie kell elvileg gond nélkül. A hiba boot problémára utal, ami lehet telepítési hibától egészen a rossz bios beállításig sok minden. Próbáld meg az itt leírtakat, hátha segít. [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19267) ricsi99 válasza 75kokoko75 (#19262) üzenetére


ricsi99
addikt

A laptop uefi módba van kacsolva a "boot" résznél a biosban... rufussal formázd meg a pendrive-t amit telepíteni szeretnél és ott fugyelj hogy uefi legyen... vagy a noti biosát a boot résznél tedd leagacy ra.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19268) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#19267) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez is lehet mint lehetséges ok, de a boot/bcd-nél lényeges, hogy a hibakód mire vonatkozik/mire utal pontosan ha meghatározható. Az is lehet, hogy a háttértár MasterBootRecord-ja(0.sáv/0.szektor)lehalt. Akkor tök mind1 mit csinál, Legancy vagy UEFI boottal, sosem fog háttértárról bootolni. Nem nagyon jellemző ez a hiba, nagyon ritka, de előfordulhat.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19269) 75kokoko75 válasza st3v3np3t3r (#19266) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszönöm szépen.
Ingyenes próbaverzió esetleg nincs ebből, vagy valami hasonló?

Nem használnám rendszeresen

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19270) 75kokoko75 válasza st3v3np3t3r (#19268) üzenetére


75kokoko75
tag

Ez már nekem is eszembe jutott, de 3 hdd-vel sem sikerült telepíteni, amit másik gépeken tudtam.
Sőt, az egyik itthoni hp-ban a telepített win10-es hdd-m beletettem, és simán elindult. A másik gépemből, ami szintén hp, áttettem az ssd-t, azt meg nem vitte.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19271) st3v3np3t3r válasza 75kokoko75 (#19270) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ricsi99 által javasolt bios beállítást megpróbáltad? Ha uefi-t támogatja a laptop, akkor a rufusszal gpt-sre kell formázni a pendrive-ot. Nekem 2 hp-m volt korábban, azokkal sosem volt hasonló gond se hdd-vel,se ssd-vel

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19272) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19270) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, de amit itt próbáltak súlykolni, hogy mik a beállítások a biosban uefi/leagacy, illetve a pendrive amiről telepítesz, hogy lett kiírva, uefi vagy legacy, rufus vagy mct? Ezeket kérlek pontosítsuk, mert addig csak vakon vagyunk. :)

(#19273) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#19272) üzenetére


75kokoko75
tag

Szia!
Írom...

A beállítás uefi a biosban.

A pendrive rufus 3.3-al lett kiírva.
Partíciós séma : GPT
Cél: UEFI (nem CSM)
Fájlrendszer : NTFS

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19274) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19273) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, én a fájlrendszert fat32-re szoktam állítani, atöbbi ugyanaz.
A biosban a secure boot az mire van állítva?

(#19275) gregory91 válasza 75kokoko75 (#19273) üzenetére


gregory91
senior tag

Emuláció?
AHCI vagy IDE mód? Ezt a BIOS-ban tudod megnézni.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19276) Pyttawrx válasza gregory91 (#19275) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#19277) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#19276) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszi szépen nektek.

Délután megnézem amiket írtatok.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19278) st3v3np3t3r válasza gregory91 (#19275) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ebben a laptopban nincs IDE emuláció. Csak ACHI van. Se a 2540p-ben, se a 8540w-ben nem volt már ilyen. Ez a 6560-as meg újabb mint amiket írtam. Ha a régiekben nem volt benne, sehogy sem logikus, hogy egy újabb modellbe beletegye a HP.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19279) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#19278) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sata device mode néven van benne. :K Emlékeim szerint:
[kép]

(#19280) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#19279) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez megint qrva nagy meglepi :((( ez aztán a gyártói logika, a 12éves laptopokba nem tették bele, de egy 10éves probook-ba meg igen... :((( a 2 régebbi elitebook-omban nem volt ilyen opció :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19281) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#19280) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen sokszor nincs ezekben logika. Ezért nem lehet kijelenteni ebben a témában, hogy a logika ezt diktálja..... 😀
lcd-vel majdnem megszívtam, de pont résen voltam. 60hz, 144hz. Beszállítói katalógus szerint nem létezett amit rendelni akartam, sőt beírva az lcd típusszámot sem hozta a megfelelőt, hanem még utána kellett írni még vmi számot, és akkor hozta ki... azóta csak ha nálam a hibás lcd, vagy fotó a típusszámról csak úgy rendelek.

(#19282) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#19281) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szerencsére én ilyen kijelzős problémába 1szer futottam bele, mikor ugyan az volt a kijelző típus száma, de a Rev szám eltért 1értékkel(pl.Rev 1.1 helyett 1.2 volt), gondoltam hátha jó lesz... és nem, nem jelent meg a kép a kijelzőn, pedig minden stimmelt a Rev számon kívül. Szereztem egy ugyan olyan Rev-es kijelzőt amilyen benne volt, azzal jó lett. Milyen érdekes ez is, hogy némely esetben nem csak tipusazonosnak kell lennie, hanem olykor a Rev-nek is egyeznie kell.

De az is érdekes, hogy olyan is előfordul, ahol a méret, háttérfény,csatoló stimmel, teljesen más tipus és mégis működik.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19283) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#19282) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#19284) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,

Lenovo legion y520-15ikbn
1050Ti videokártya hibás
Eszközkezelőben nincs mellette sem felkiáltójel sem más. nvidia vezérlőpultot megnyitva az az üzenet fogad, hogy nincs megjelenítő csatlakoztatva a gpu-hoz.
Ha nincs letiltva a biosban a kártya, kifagy a rendszer néhány perc után.
A képet nem lehet rávarázsolni, ha letiltom az intel HD-t, akkor is csak arról ad képet.
Mik lehetnek a lehetőségek?
memóriahiba, gpu hiba vagy a gpu túlmelegedhetett és reballozni kéne?
Előre is köszönöm.

(#19285) Pyttawrx válasza schottgun (#19284) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez inkább gpu hiba lesz, biztosabb megoldás a chip csere, nem biztos, hogy a csak reball nem lesz elegendő, vagy hosszútávú.

(#19286) ricsi99 válasza schottgun (#19284) üzenetére


ricsi99
addikt

Reflow= csak rámelegítenek elönye aránylag olcsó és ha jól csinálják nincs vele gond ,én speciel ezt javaslom

Reball= itt chip le , és új golyok fel ,chip fel... nem olcsó muri és tényleg csak drága lapokon érdemes

Gpu csere= szerintem amennyiért profin megcsináljék ,egy másik lapot veszel

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19287) ricsi99 válasza st3v3np3t3r (#19282) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja ja... Sony , probook, msi ...azért csinál érdekes kábeleket ,hogy véletlen se lehessen mezei kilyelzőt bepakolni...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19288) Pyttawrx válasza ricsi99 (#19286) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gpu csere 35-65 közt szokott lenni, legalább is nálunk, egy ilyen gépnél ez még megéri. 6 hó garral.

reflow semmiképpen sem javallott, több kárt okozhat, mint amennyivel olcsóbb, plusz rövidtávú megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19289) ricsi99 válasza Pyttawrx (#19288) üzenetére


ricsi99
addikt

Reflow nálunk bevált... én a bga-zó gépen csinálom... de a gpu cserét majd lepasszolom akkor inkább neked... azt utálom... elmegy vele 1 nap majdnem... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19290) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

van egy aspire V5 431 laptop a HDD-t cseréltem SSD-re összerakás után a touchpad nem működött.
Szétszedtem újra, nem volt rendesen e helyén a szalagkábel helyére raktam indítás.... és nem megy a kijelző.
Ha a touchpad szalagkábel nincs a helyén megy a kijelző, ha helyén van nem megy.
Csináltam azt is, hogy elindítottam a gépet ment a kijelző és működés közben raktam helyére a touchpad kábelt.
Így ment minden újraindítással is, viszont, ha kikapcsolom és újra bekapcsolom akkor megint kezdi, hogy nem megy a kijelző...
Ötletek?

köszönöm.
Remélem érthető ahogy leírtam.

(#19291) ricsi99 válasza Bossi (#19290) üzenetére


ricsi99
addikt

Gondolom elötte működött minden rendesen.
Én szétszedném és nagyon megnézném ,hogy a touchpad szallagkábele nem sérült e meg amikor szétszedted összeraktad... ha igen akkor inkább ne kinozd.. mert csúnya kárt (szervíz) okozhatsz ... ha csak a kábel "gyűrődött" meg akkor max 2 ropi szállitással egy új kábel.
Ha meg rendben találod a kábelt akkor inkább ,huzd le addig a touchpadot és vidd be egy szervízbe. Normális helyen ingyenes a bevizsgálás. Én 2 hibára tippelek.. 1.) szalagkábel .2) ez a ritkább ,hogy az az ic ami ellátja feszültséggel az a rövidzárlat miatt már nem tud annyi áramot adni... azok se drága cuccok ilyen 500ft-1000Ft-tételek... addig amig csak cserélni kell ,de ha uánna kell az többe fog fájni a szervíz dij miatt.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19292) Pyttawrx válasza Bossi (#19290) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Két topikban minek feltenni, már megkaptad a választ. :)
Milyen válaszban reménykedtél? :D
[link]

(#19293) Bossi válasza ricsi99 (#19291) üzenetére


Bossi
őstag

Köszönöm a választ igen előtte működött.
Érdekes, hogy ha utólag rakom helyére működés közben a kábelt akkor megy minden.
Hol tudok rendelni kábelt ami ehez jó? Illetve honnan tudom milyen kell hozzá?

Pyttawrx: azért tettem fel itt is , mert amit írtál azt megnéztem és nem jó... válaszoltam is neked.
Gondoltam "több szem többet lát" alapon megkérdezem itt is.
Azért nem hiszem, hogy ez probléma... vagy?

[ Szerkesztve ]

(#19294) Pyttawrx válasza Bossi (#19293) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nem probléma, de nem fogsz mást kapni, mert nincs más opció: ha nincs megdérülve a kábel, és a helyén van mindkét oldalon normálisan, és csati érzékelői is a helyén van, nincs elferdüle, nem ér össze stb, akkor kösd ki ne használd, még nem szerzel új kábelt, ha azzal is ez van, akkor már alaplapi vagy a touch panelján van probléma.
Ezen nem mit rugózni. :) Ezért nem írtam, mert gondoltam, ez egyértelmű lesz:
1. kösd ki mihamarabb, addig használd "külső" egérrel.
2. rendelj kábelt, vagy komplett touch-ot. (elég a kábel is szerintem elsőre)
3. amint megjön a cucc, teszteled, és esetleg megosztod velünk is, hogy megoldódott-e :R

[ Szerkesztve ]

(#19295) ricsi99 válasza Bossi (#19293) üzenetére


ricsi99
addikt

Működő gépbe nem dugdosunk kábelt....
Ha megnézted a szalagkábelt és látod hogy sérült akkor kell csak cserélni
Kábel amugy maga szabványos csak azt kell megszámolod ,hány szál megy benne és milyen hosszú... gondolom 1mm az osztás... goggli meg segít.. abszolute nem tipusfüggő hál isten ez

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#19296) Bossi válasza Pyttawrx (#19294) üzenetére


Bossi
őstag

Ok. köszönöm a válaszolat.
ricsi99 neked is.

(#19297) Pyttawrx válasza Bossi (#19296) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen, segítünk bármikor. :)
Tényleg kösd ki, mert nagy kárt is okozhat.
Talán még visszatehetnéd a HDD-t nehogy az ssd legyen a ludas. Láttam már "csodát"

[ Szerkesztve ]

(#19298) Bossi válasza Pyttawrx (#19297) üzenetére


Bossi
őstag

Ok, megnézem azt is :)

(#19299) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Egy Lenovo G570-el van gondom.

A hiba leírása:
Laptop lcd kijelző bekapcsolásakkor pixelsoreltolódások (torzulás) majd csíkok indulnak meg alulról folyamatosan terjedve felfelé, kb 2mp ismétlődéssel váltakozva a jó kép majd a csíkos kép között, majd folyamatosan kifehéredő kép és jó kép váltakozik, végül teljesen folyamatos fehér képe lesz. Külső kijelzőn hibátlan a kép. Hőfokok terhelve is normálisak. Biosba belépve is ez a hibajelenség. Kijelző mozgatására nincs semmi olyan változás, hogy lvds kábelre gyanakodjak.

video

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#19300) Bossi válasza Pyttawrx (#19297) üzenetére


Bossi
őstag

Lenne még kérdésem a szalagkábel rendeléssel kapcsolatban...
A képen látható kábelről lenne szó... jól látom ez 8 eres? illetve tudtok olyan oldalt ajánlani ahonnan könnyen beszerezhető?

köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.