Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19951) Pyttawrx válasza #72688384 (#19949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit ki is zart a kérdező…
Van / volt már jópár notim, de ilyennel még nem találkoztam...

(#19952) #72688384 válasza Pyttawrx (#19951) üzenetére


#72688384
törölt tag

oké nekem mindegy

(#19953) Pyttawrx válasza #72688384 (#19952) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ezt most kizárhathjuk, de persze sosem lehet tudni, de az elég érdekes lenne ha a többi jó ez meg nem. De igen láttunk már a szakmában csodákat. 😀
lehet elosztó is akár ha van.

[ Szerkesztve ]

(#19954) Arvalis válasza Pyttawrx (#19953) üzenetére


Arvalis
csendes tag

Összesen 5 noti van a családban, nekem ez a 6dik notim, eddig egy sem produkál ilyet. Ettől függetlenül megnéztem más aljzatba dugva is, ugyanez. Valószínüleg az említett coil whine effektus. Az energiasémákat babrálva elég jól lehet csökkenteni.
Youtubon coil whine vidiket nézve elég sok az ASUS... még a magasabb kategóriájú ROG-ról is találtam ilyen videót.

(#19955) Pyttawrx válasza Arvalis (#19954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, akkor meg lesz a hiba. De bevallom, és ez csak a magán véleményem, lehet visszavinném. Engem zavarna.

(#19956) kreten67 válasza Arvalis (#19945) üzenetére


kreten67
senior tag

Nyíg benne egy folytótekercs!
Nem probléma, de ha zavar cseréltesd a gépet, ha tudod.
Találkoztam már néhány notebooknál ezzel a nyígással, utoljára egy Asus Rog G752 nyígott nálam a napokban, abban a CPU táp tekercse nyekergett. A Ps5 gépeknek a nagy-része sírdogál, de azok elég hangosan, sokan viszik garanciáztatni emiatt.

(#19957) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is napokba kezdte el a laptopom(Legion y530) ezt a circegést csak azzal a különbséggel, hogy akkumulátorról ment a laptop és egy oknélküli leállás előzte meg ezt a hangot. A leállás után az akksi hirtelen veszített 30%-ot és szemmel láthatóan kezdett merülni kb. 3mp/1%. Azóta nem kapcsoltam be, még az akksit is kikötöttem. Utánna olvastam ennek circegésnek és elvileg ettől a tekercs a hangon kívül más negatívummal nem kéne járjon. Van valami ötlet mi lehet a baja? :))

[ Szerkesztve ]

(#19958) Pyttawrx válasza XxKristof9xX (#19957) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha akksi nélkül nem ciceger, akkor ott akksi hiba van, akkor ne is kösd vissza. Jól tetted, hogy egyből leszedted az akksit

(#19959) gregory91 válasza XxKristof9xX (#19957) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor lehet hogy az elemek összerokkantak.Használd tápról,illetve ha kell szerezzél be hozzá egy másik akkut.A jelenlegit meg NE kösd vissza nehogy "kémiai hatás" történjen.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19960) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat :) Tápról jól működik cicergés nelkül, akkor ez egy új akksi lesz :)

(#19961) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok,
Van egy regi laptopom: [link]
Sokaig nem volt hasznalva, most eletet szeretnek bele lehelni. (haldoklott a HDD-je, ezert volt a polcon) Vettem egy SSD-t, beszereltem, de sajnos nem tudok boot-olhato USB stick-et gyartani hozza, hogy rarakjam a Windows-t. Termeszetesen jogtiszta, Windows hivatalos oldalrol szarmazo ISO-val probalkozom.
A nehezites a kovetkezo: egy M1-es MacBook-om van itthon csak. Megneztem - es kiprobaltam - kismillio tutorialt (regen ezek gond nelkul mentek), hogy hogyan tudok boot-olhato stick-et gyartani macOS alol, de egyszeruen nem mukodik semmi. Probaltam Windows 7-tel, 10-el is. Probaltam UEFI es CSM boot-ot, Secure Boot-al s anelkul is, a laptop osszes USB aljzatan keresztul, de nem jon ossze. Vagy azt irja ki a laptop, hogy nincs mirol bootolni, vagy azt, hogy tavolitsak el minden nem bootolhato kulso hardvert.
Egyszer sikerult hasznalhato Win10-et gyartanom mar, de az install kepernyon Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is not of the GPT partition style uzenetet kaptam, vagy ha sikerult jol particionalni a disk-et, akkor meg telepites kozben, a fajlok felmasolasat kovetoen a masodik fazisban kaptam telepitesi hibat.
Tudna-e valaki barminemu otlettel szolgalni? 2.0-as az USB stick-em. Mukodik, rendesen irhato, olvashato.

(#19962) gregory91 válasza x220i7 (#19961) üzenetére


gregory91
senior tag

Azon a laptopon először a bios/uefi boot menüjét kellene valahogy előhívni,és nem a bios/uefiben a boot sorrendet állítgatni.
Általában ESC F2 F8 vagy F12 lehet(vagy bármely funkció billetyű).Aztán lehet próbálkozni a pendrive-al is.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19963) x220i7 válasza gregory91 (#19962) üzenetére


x220i7
tag

Ezt sajnos nem teljesen ertem. A BIOS-ban probalgattam en is beallitani a dolgokat: boot order-t, UEFI/CSM modot, Secure Boot-ot stb. (F2 egyebkent nalam)

(#19964) XxKristof9xX válasza XxKristof9xX (#19960) üzenetére


XxKristof9xX
csendes tag

Hát a cicegés megszünt, de a hirtelen újraindulás sajnos nem.
Hogy lehetne kiszűrni hogy mi okozza? :W A proci túlmelegedést kizárnám mivel a laptop szokásonál hűvösebb volt. Update: bekapcsolás után megint cicereg. :(

[ Szerkesztve ]

(#19965) gregory91 válasza XxKristof9xX (#19964) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor a ventilátor teljesítményén kellene csökkenteni mondjuk minimumra vagy közepesre vagy autora egy kis időre.Addig nagy erőforrás-igényű dolgokat ne futtass rajta, inkább böngész és közben "hallgatózz".

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19966) XxKristof9xX válasza gregory91 (#19965) üzenetére


XxKristof9xX
csendes tag

Nagyon fülelek, de vagy nagyon halkan vagy semmennyire nem cicereg valahol a billentyűzet alatt, de a kikapcsolás sajnos állandó

(#19967) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Aida64 es stress testre azonnal kikapcsol, de amúgy csak így böngészgetve semmi baja. Lenovo vantage hardware check-be pedig egy pci express hibát ír ami tudtommal csak a m.2-es ssd és wifi adapter amik jól is működnek.

(#19968) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell inspiron 3521 laptop!
Billentyűzet nem működik vagy ha igen M betű helyett : pont van többinél is más betű!
Mi lehet vele!?

(#19969) #72688384 válasza Vjankovics82 (#19968) üzenetére


#72688384
törölt tag

leöntötted?

(#19970) tserrof77 válasza #72688384 (#19969) üzenetére


tserrof77
senior tag

Vagy csak megtört a szalagkábele. A 3521-é is hajtva van benn, önpusztító. :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19971) #72688384 válasza tserrof77 (#19970) üzenetére


#72688384
törölt tag

igen, ez a két dolog okozhatja.

(#19972) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!
Dell Vostro 5471-emhez vettem egy új wifi/bluetooth kártyát , mert a gyári Qualcomm QCNFA344A-ra hibakódot írt ki az eszközkezelő, és nem működött a wifi. Beleraktam a bontottan vásárolt Intel 9462NGW-t, de fel sem ismeri az eszközkezelő. Olyan, mintha benne se lenne a gépben.
Összes létező drivert felraktam, de ugyan úgy semmi. Próbáljam ki egy 3. kártyával, vagy mit javasoltok? Nem tudom eldönteni, hogy most belefutottam egy rossz vételbe, vagy valami más probléma miatt nem működött a gyári is, vagy esetleg a Windows 11 ront el valamit (bár az új kártyát is támogatja elméletileg). Jelenleg usb-s wifi stick van benne, de így elég ramaty a sebesség.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#19973) tserrof77 válasza Marchello19 (#19972) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az egyik dolog, hogy a Delleknél whitelist van, csak a saját cuccait eszi meg, bár az intelesekre kevésbé háklis, de ezt általában bekapcsolás után egy bios szintű hibaüzenettel közölni is szokta. Így, hogy nem szólt, benne van az is, hogy nem jó, amit vettél.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19974) kreten67 válasza tserrof77 (#19973) üzenetére


kreten67
senior tag

A Dell notebookok nem kérnek dedikált wifikártyát, csak a Hp és a Lenovo notebookok. Azért néha van egy-egy típus amit nem kezelnek, bár ez nagyon ritka.

(#19975) penge111


penge111
addikt

Sziasztok! Adott egy Dell latitude e6230 i7 laptop win 10 oprendszerrel. A gépet a kollégámnak tettem szoftveresen rendbe. Olyan hibát generál, hogy minden második induláskor megjelenik a windows logó, majd pár másodperc karikázás, ezután fekete képernyő fogad. Billentyűzetre, semmire nem reagál. Egyedül a kikapcsoló gomb hosszanti lenyomásával kapcsol ki. De ha ezután bekapcsolom, minden szépen elindul. Majd ha leállítom megint ugyanez van: első indítás fekete képernyő, másodiknál minden működik. Kb 20 próba után mindig ugyan ez van. Egyszer sem fordult elő, hogy egymás után kétszer elinduljon, vagy kétszer fekete képernyővel megálljon a bootolás. Gépben ssd van, hd sentinel szerint hibátlan. Szóval ilyet még nem pipáltam. Mi lehet a gond? Válaszokat köszönöm előre is! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#19976) tserrof77 válasza penge111 (#19975) üzenetére


tserrof77
senior tag

Fast Boot kikapcsolása szerintem segít.

Másik, hogy én ezekre inkább Legacy-s telepítést csinálok, UEFI-ssel párszor már megszívtam, noha támogatja.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19977) penge111 válasza tserrof77 (#19976) üzenetére


penge111
addikt

Nagyon szépen köszönöm, kikapcsoltam Win10-ben a Fast Boot-ot, ez megoldotta! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#19978) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Az alany egy régebbi Lenovo laptop, talán yogatab 400. 4-5 éves lehet. Tavaly meghalt a töltője, nem érzékelte, ha csatlakoztattuk a géphez. Bementünk a helyi nagyobb szamtechboltba ahol az eladó leemelt egy utángyártott töltőt a polcról, bedugta a gépbe és láss csodát a töltés megindult. Mindenki boldog volt egészen múlt hétig. Az utángyártott töltő szórakozni kezdett. Először nem érzékelte a gép azonnal a töltést. Kihúz-behúz után jó volt általában. Olyan is volt hogy bedugtuk, majd jó fél perc után kezdett el tölteni. Most azt csinálja, hogyha csatlakoztatva van a géphez, akkor a proci teljesítménye 22%-nál feljebb nem megy, a gép használhatatlan. Ha lehúzom a töltőt akkor felugrik 100%-ra. Eddig ilyen még nem volt. Megyünk majd veszünk egy másik töltőt, ezzel nincs gond, de bennem motoszkál a kisördög. Mi van ha a géppel nem jó valami és az nyírja ki a töltőket. Szerintetek lehetséges? Vagy szimplán balszerencsénk van és az utángyártott töltő simán egy év alatt meghalt? Mit lehetne tenni azon kívül hogy szervizben szetszedetem a laptopot, amit annyira azért nem szeretnék.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#19979) #72688384 válasza KubanitoS (#19978) üzenetére


#72688384
törölt tag

a lenovoknak egy fos a töltőcsatlakozója. valszeg nálad is ez a gond.

(#19980) kreten67 válasza KubanitoS (#19978) üzenetére


kreten67
senior tag

Utángyártott hulladék töltő kihúzott egy évet ? Szép teljesítmény!
Nos inkább kerüld az utángyártott tápokat, különösen ha AKYGA felirat van rajta.
A Lenovo Yoga Tab amit eddig láttam microUsb-vel töltődött, vagy egy 4×1.1-es kerek tápaljzattal az oldalában a kör alakú felület közepében.

[ Szerkesztve ]

(#19981) Pyttawrx válasza kreten67 (#19980) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

huuu igen az AKYGA iszonyat egy hulladék..... :D és árulják, sőt veszik azokat. :F :Y

(#19982) kreten67 válasza Pyttawrx (#19981) üzenetére


kreten67
senior tag

Kb egy éve hoztak be hozzánk egy notebookot, ami nem indul azóta, hogy egy AKYGA töltőt nyomtak az oldalába. Rámértem a tápra és 52V jött belőle. Az Akyga tápot előző napon vásárolták egy boltban, visszavittek és a tápot kicserélték ugyan, de a notebook tönkretételével nem akartak foglalkozni. Kiállítottam egy szakértői véleményt, és azzal buzerálják a M.O. Akyga forgalmazót, kártalanításért. Tanulság: az Akyga táp mellé vásárolni kell egy multimétert is.

[ Szerkesztve ]

(#19983) Pyttawrx válasza kreten67 (#19982) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

52V? :Y
:D :C multit mellé :D

(#19984) KubanitoS válasza kreten67 (#19980) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ilyen csatlakozója van a laptopnak.

Szeretnék kérni akkor egy ésszerű javaslatot hogy konkrétan milyen márkás töltőt vegyek.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#19985) #72688384 válasza KubanitoS (#19984) üzenetére


#72688384
törölt tag

ahogy előbb irtam egyáltalán nem biztos h a töltőd szart be, sokkal valószinübb hogy a töltőcsatlakozó. 10 lenovóból 9-ben az döglik meg először.
nem lennék meglepve ha újra müködne a korábbi töltőd miután csatlakozót cserélsz a laptopban.
hardveraprón keress rá a laptop tipusára, hátha bontanak egy ugyanolyat és kérdezd meg h megvan-e még a töltőcsatlakozó.

arra a kérdésedre h milyen töltőt vegyél: mindig saját márkás eredetit. az utángyártott szaroknak hig a leve.

(#19986) kreten67 válasza #72688384 (#19985) üzenetére


kreten67
senior tag

Én maradnék inkábba táp hibánál, mert az új táp egy évig hibátlanul működött egy törött aljzattal? Igen előfordul az aljzat hiba, de az szemmel láthatóan kitört középpel mutogatja magát. Rengeteg fostalicska Lenovó Ideapad jön hozzánk javításra, de nem mondanám problémásabbnak a DC aljzatot, mint egyéb gyártók esetében, ellenben az új Dell és Hp 4mm-es centerpines smart aljzatával, amit nap mint nap cserélek, mert az valóban melléfogás lett.
Nem elképzelhetetlen a DC aljzat hiba, de ha nem látszik szemmel töröttnek, akkor esélyesebb a táp hiba, ráadásul ezt a TAB verziót elég szar szétszedni.

(#19987) janpier


janpier
tag

Sziasztok.
Egy elég fura problémába szaladtam bele egy notival kapcsolatban. Használtan vettem pár hete. Tip.: ASUS F541NA-GQ052T Win11 van telepítve rá.
Bekapcsoláskor az asus logo után, a Win11 bejelentkezési képernyőt nem adja be ( hang jön hozzá, kijelző háttér világít halványan, csak rendes kép nincs ) . ... elsőre.
Miután hosszan nyomva áramtalanítom, másodikra minden rendben.
( minden alkalommal a második indítás után renden működik )
Ha lehajtom a kijelzőt, és megvárom hogy kikapcsoljon, visszatéréskor bejön a kép. ... és megint rendeben működik.
Ha esetleg van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban, akkor azt előre is köszönöm.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#19988) Fundiego


Fundiego
tag

Az mitol lehet, hogy akad a CS:GO egy ssd-vel fepszerelt I5 11 generacios proci, nvidia kartyaval ellatott 300 ezres laptopon. Es latszolag semmi baja a gepnek. Nincs tulmelegedes, nvidia legfrissebb szoftvere van fent.
Acer gép

[ Szerkesztve ]

(#19989) #72688384 válasza Fundiego (#19988) üzenetére


#72688384
törölt tag

tobb oka lehet, keves az info

(#19990) Pyttawrx válasza janpier (#19987) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

BIOS-ban van kép mindig?

(#19991) Fundiego válasza #72688384 (#19989) üzenetére


Fundiego
tag

Mi az az info amit meg erdemes leirnom?

(#19992) Pyttawrx válasza Fundiego (#19991) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kezdetnek pl noti pontos típusa vga pontos típusa, ram stb, illetve hogy más játék akad pl? Eddig nem akadt vagy új a gép? MEg erről a játékról van szó? [link]

(#19993) Fundiego válasza Pyttawrx (#19992) üzenetére


Fundiego
tag

Ez az
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a514-54g-58ca-ezust-matt-kijelzo-mar-3-ev-garanciaval-nxa1xeu003/14340/
NVIDIA GeForce MX350 2GB
8 giga ram.

igazából kezdetekkor sem ment jól a játék sem a cs:go sem az f1 2018, de úg voltam vele h f1 2018 nem is kell h menjen mert új játék.

viszont photoshop meg egész gyors ezért nem is problémáztam ezen, mert leginkább azt használom. csak most fél év után akartam játszani és megint felb.szott h ilyen lassú

(#19994) Pyttawrx válasza Fundiego (#19993) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Talán az itt leírtakat próbáld meg. [link]
Szerintem az iris kari új neki.

(#19995) #72688384 válasza Fundiego (#19993) üzenetére


#72688384
törölt tag

nvidia control panelban nézd meg h melyik gpu az alapértelmezett. ha van dedikált vga a laptopban akkor érdemes azzal próbálni a játékokat. ha az van beállitva és azzal nem megy akkor egy próbát ér az iris.

(#19996) Pyttawrx válasza #72688384 (#19995) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De pont, hogy az iris-t használja szerintem, és ez a gond.

(#19997) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Testvérem T430-as gépe olyat produkál, hogy nem kapcsol be. Viszont ha leveszem az aksit, lehúzom a CMOS elemet, majd vissza minden elindul. Kapok egy hibaüzenetet, hogy "0251: System Cmos Checksum Bad" állítsam be az órát. Ok. BIOS-ban, mentés, kilépés majd a gép kikapcsol, kb 2 sec és elindul, boot-ol a windows, minden megy. Újraindítás is megy. Viszont ha kikapcsolom, majd be, akkor már semmi. Csak úgy hajlandó elindulni, ha elölről kezdem a procedúrát.

A gép azonnal indul ahogy áramot kap és mintha a bekapcsoló gomb nem működne. Nincs beesve, világít. Hosszan nyomva tartva sem nem kapcsol ki, valamint a win se áll le a megnyomására, mikor be van állítva rá. A háttér világítás sem kapcsol be. A többi gomb működik.

Billentyűzet hiba okozhat ilyen tünetet? Tudom valahogy tesztelni?

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#19998) #72688384 válasza wrongduke (#19997) üzenetére


#72688384
törölt tag

le van merülve az elem.
a lenovók akkor kapcsolnak be azonnal áramalá helyezve ha nincs elem a lapban. -> -> le van merülve a benne levő elem.

edit: ja igen akkor is ezt csinálják ha nincs rádugva billentyüzet. de ha windowsba belépve egy sima txt fájlban teszteled és az összes gomb müködik akkor marad az elem.

nem lett leöltve valamivel amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#19999) Pyttawrx válasza wrongduke (#19997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha rajta hagyod a bios elemet? Csak az akksit húzod le?

(#20000) gregory91 válasza wrongduke (#19997) üzenetére


gregory91
senior tag

A szemöldököm (f)elferdítem ha a gyorsindítás kikapcsolásával megszűnne a probléma.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.