Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19401) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!

Mi lehet a gond?

folyamatosan pörög a venti ha töltőre van dugva a noti. Eszközkezelőben semmi...
Amúgy hideget fúj.
(Hp 650G1 ,i5-4210m,250gb ssd)

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19402) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19401) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Biosba lehet be van állítva, ha töltőről megy akkor menjen állandóan a venti. (fan always on while on ac power), valami hasonlót keress. :)
VAgy yporos is lehet a venti

[ Szerkesztve ]

(#19403) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#19402) üzenetére


75kokoko75
tag

Nagyon köszi. Megnézem a biost. Nincs bekapcsolva amit írtál. A portalanítás,pasztázás rendben van.

Nagyon durva. Most lehúztam a töltőről,és nem akarja abba hagyni. Főleg indítás után pár percig megy nagyon durván, de utá sem mondom, hogy "kicsit megy csak"

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19404) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19403) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

hm, akkor van még a NoteBook FanControl progi azzal tudod szépen vezérelni

(#19405) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#19404) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszönöm.
Esetleg annyit tudsz még segíteni, hogy honnan tudom letölteni biztonságosan?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19406) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19405) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#19407) st3v3np3t3r válasza 75kokoko75 (#19401) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia.Van benne dedikált GPU vagy csak IGP(csak a processzorba szerelt integrált GPU)-s széria? Ha folyamatosan megy a venti és van benne GPU akkor valami tekerheti a GPU-t. Mivel az esetek többségében egy hűtési rendszeren van a CPU/GPU, így a venti vezérlés is közös.

Notebookcheck szerint ami ott fent van tipus, egy radeon hd 8750-es dedikált gpu is lehet benne.

Viszont venti vezérlési hiba lehet akár venti hiba is, ha 4 vezetékes a venti, ha 3vezetékes, akkor könnyen lehet alaplap hiba is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19408) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#19407) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen erre gondoltam én is. így ha a progival tudja vezérelni, akkor sok minden kiderül szerintem. :)

(#19409) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19405) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még annyit megtehetsz, hogy live linux alatt is teszteled

(#19410) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#19409) üzenetére


75kokoko75
tag

Nagyon köszi mindkettőtöknek (st3v3np3t3r).
Prciba integrált videókaris.
Telepítés közbe ilyen hőt mutat miközben a feladatkezelő 30}% procihadunálatot.

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#19411) Relo válasza 75kokoko75 (#19410) üzenetére


Relo
tag

Itt szerintem vagy a proci és a hűtő közti hőátadó felület nem fekszik össze rendesen (esetleg a pasztázás nem megfelelő), vagy a hőcsőből elszállt a hőátadó közeg.

Írtad fentebb: "Amúgy hideget fúj."
Nem szállítja el a prociról a hőt, én mindenképp leszedném a hűtőt, hűtőlevételkor viszont megnézném, hogy egyenletesen kenődött-e a paszta a hűtőre (teljesen összeért-e)

[ Szerkesztve ]

(#19412) st3v3np3t3r válasza 75kokoko75 (#19410) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hajaj... ez nagyon küszöbön megy... Javasolt Relo írása szerint ellenőrizni a hűtőrendszert és a pasztázást.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19413) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#19410) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jahj. Ezt azonnal ellenőrizd. A többit Relo leírta. :C

(#19414) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#19386) üzenetére


MATEO6600
őstag

Visszakaptam a gépet, 3 hétbe telt kicserélni a billentyűzetet. (...)
Visszakaptam, így. Az ujjlenyomatolvasó része úgy néz ki, mintha el lenne csúszva.
Működik, de esztétikailag kifogásolható.
Ilyenkor mi a teendő, van miért szólnom?

(#19415) Pyttawrx válasza MATEO6600 (#19414) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ugyanezt a fotót elküldeni a szerviznek, vagy szétszedez és a helyére teszed, ha nem jár garvesztéssel. :) Vélhetően csak a rögzíző nincs a helyén

(#19416) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Noti kijelző megadta magát félig. Ez azt jelenti, hogy kép van rajta de csíkos, villognak a színek..stb. HDMI kábelre dugva monitoron tökéletes a kép.

Honnan tudnék beszerezni jó áran LCD kijelzőt? Ami kell bele: LP156WF4-SPH1 (15.6"-os; 1080p-s)

40 000 Ft körül mozog a bolti ár, ezt kicsit sokallom. Tudtok ajánlani valakit, vagy esetleg egy boltot ahol jobb áron be tudnám szerezni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19417) Pyttawrx válasza iceQ! (#19416) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg előtte nézd meg nincs e kicsúszva az lcd kábel. 2 lenovo notinál is így jártam, kb 1-2mm-ről beszélgetünk, alaposan megnézve látszott csak. Ez az LCD csatból volt úy kicsúszva, hogy van rögzítő pánt, meg ragasztás is. ÉS ki volt csúszva. Ha nem jön be akkor írj, privátba küldök linket.

(#19418) MATEO6600 válasza Pyttawrx (#19415) üzenetére


MATEO6600
őstag

Sajnos vissza kéne küldenem, ami meg a múltkori esetből kiindulva 4 héttel járna... :W

(#19419) Pyttawrx válasza MATEO6600 (#19418) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ha esetleg törés van, akkor meggondolandó...

(#19420) MATEO6600 válasza Pyttawrx (#19419) üzenetére


MATEO6600
őstag

Mit értesz törés alatt?

(#19421) Pyttawrx válasza MATEO6600 (#19420) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ugye pl lehet, hogy egy csavarral van oda rögzítve az egyik oldalt a másik oldalt meg beilleszkedik 2 kis karomba, vagy bárhogy is. Pl ennél (zöld kör a finger print helye, a 2 piros pedig a rögzítők), [kép] itt még van egy lemezke is az mst nincs itt a képen. Szóval lehet csak ki van csúszva, de lehet törés is

[ Szerkesztve ]

(#19422) bencze


bencze
senior tag

Hali,

Latitude 7390 notebookom ciripel. Amikor csend van nagyon idegestítő, egy idő után mintha a fejemben szólna. Nem tudom mikor kezdte, hogy mindig ilyen volt-e, mert nem erős, az a típusú sunyi hang ami zavar és nem tudod mi az. Most, hogy rájöttem mr sokkal könnyebben idegesít. Amikor zaj van - beszélek, fülhallgató stb nem hallom de néha baromi rossz.
2 tápegységgel próbáltam, egyik 130w dokkolóval, usb3-on, a másik a fapados 65w direkt, mindkettővel csinálja. Nélküle is csinálja de sokkal halkabb.
Rögzítettem egy usb-s mikrofonnal, Audacity-vel felhúztam clipping-5 db -re a hangerőt, ha ez mond valamit. Nem kellene senki fejét leszakítsa, de szólok, a venti süvít (pedig mindent lezártam).

[Táppal]

[Táp nélkül]

Nagyon fura mitől halkabb a második, az elején ugyanolyan venti szinttel kezdődik mint a másik, mintha a mikrofon halkabb szinten rögzítene valamiért. Később visszaveszi a fordulatot. Itt is hallatszik de halkabban, a fülem odatéve a hátához is kevésbé hallatszik a ciripelés, nem csak a felvételen. (mikrofon beállítás, pozíció, audacity ugyanaz. a lényeg, hogy a ciripelés a valóságban is sokkal halkabb)

Ez ilyen kell legyen vagy valami baja van? 2 éves, amúgy nem vagyunk jó barátok mert elég rendszeresen 100%-on teker a cpu (Teams.. mi más...), a venti elég hangos, akkut pár hónapja cseréltek mert fel volt púposodva, szóval nem hibamentes de eddig ennyire nem vettem észre a ciripelést, fene tudja...

Mi okozhatja ezt illetve csinálhatok valamit vele?

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#19423) Pyttawrx válasza bencze (#19422) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ebből nehéz, de szerintem a ventiből talán. első körben egy alapos takarítással és pasztázással kezdenék (normális paszta).
Megnéznék minden, hogy ahelyén van-e, esetleg vmi berezonál.
Honnan jön a hang? honnan hallod? hangszóróból, vagy magból a gépből?

(#19424) tserrof77


tserrof77
senior tag

Gondolkodtam én is mi lehet, de van egy sanda gyanúm. Mivel nemrég cseréltek a fórumtársnak akkut, vagy az, vagy a töltésvezérlő tápköre csinálja a ciripelést. :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19425) Pyttawrx válasza tserrof77 (#19424) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen igazad van az is lehet. :R Főleg jó kis ut az akksu

(#19426) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Tudom, hogy ez így lutri kérdés lesz. De hátha.

Adott egy HP 250 G7-es laptop.

Egy kisgyermek áldott hatásaként a billentyűzetet megöntötte egy korty öblítővel.

Rám hárult a feladat, hogy próbáljam megjavítani. Nos én a szétszedésig jutottam, megnéztem, megtakarítottam. Volt egy áramköri elem, ami picit megpattant, de ez nem befolyásol semmit, mert az SSD felől van. ( ez javítva lett megfelelő helyen )

A lényeg, előtte is utána is maradt az az állapot, hogy a laptop rádugott saját klaviatúrájával nem indul ,töltést se veszi ( gondolom zárlat miatt )

Ha lehúzom a csatlakozóját az alaplapról, akkor töltést veszi, a gép bekapcsolóra annyit reagál, hogy villan egyet a kijelző, de képet már nem ad. Venti pörög, hibajelzést nem ad a LED-ekkel

SSD tartalma olvasható, ez rendben, viszont próbálnék egy külső billentyűzettel még működő gépet összehozni.

Kérdés mit nézzek még át, kihez forduljak ilyen géppel, aki esetleg ki tudja mérni mi merre?

Előre is köszi, tudom komplex a probléma, mert bármi lehet... De vesztenivaló már nincs. :R

Mire ezt leírtam, elindult a gép :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19427) Pyttawrx válasza Graphics (#19426) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ram kivesz másikat betesz?
Illetve bios reset, úgy hogy a cmos elemet beteszed fordítva elindítod, utána vissza normálisan?

(#19428) Graphics válasza Pyttawrx (#19427) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BIOS reset-re nincs sajnos elem, de úgy néz ki állt annyit áram nélkül, ,hogy elfelejtette a "bajt".

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19429) Graphics válasza Graphics (#19428) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CMOS checksum invaliddal indult eddig.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19430) tserrof77 válasza Graphics (#19429) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel ki lett resetelve. Dátum, idő, boot sorrend beállít, és mehet tovább.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19431) Graphics válasza tserrof77 (#19430) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megy is szerencsére.

Touchpad és billentyűzet kuka, és sajnos mivel új nagyon , így nem találtam donort hozzá. Ezt a kettőt le is kötöttem

Egybeforrasztott hoki sajnos...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19432) tserrof77 válasza Graphics (#19431) üzenetére


tserrof77
senior tag

[10k] postával. Hosszú "Í" a balranyíl mellett. 800Ft-os matricaszett és kész. :K :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19433) Graphics válasza tserrof77 (#19432) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, meglátom ,hogy belefogjak-e, igazából addig nem is akartam rákölteni, amíg nem tudom, hogy az alaplap odalett-e.

Meg hát nem is az enyém, egyelőre használják így, usb-s egérrel és billentyűzettel, aztán majd eldöntik, hogy akarnak-e javítást.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19434) bencze válasza Pyttawrx (#19423) üzenetére


bencze
senior tag

Nem tudom megmondani honnan jön, a gép hátánál hallom legerősebben. Tápra dugva elég idegesítő amikor csend van, esetleg valami tápáramkörre gondoltam. A mikrofon nem veszi annyira mint amennyire élőben idegesítő a cicergése, a ventik nem igazán nyomják el, áthallatszik rajta. Kicsit figyelem majd, hogy venti sebességtől függ-e.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#19435) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, pár ismerősöm vett egy Acer Nitro 5 AN515-44/AN515-55 laptopot, elvielg előretelepített win10 is van rajta.
Bedugták a tápot és azt meg a konnektorba, de a poweled nem világít és a gép sem kapcsol be.
Van tippetek mi a gond? Vagy csak vissza kéne küldeni mert valami baja van?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#19436) tserrof77 válasza vakablak93 (#19435) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem kötözködésből, de általában javasolt fordítva. Előbb a töltőt áram alá helyezni, utána a gépbe.

Húzd ki a töltőt. Hagyd pár percet pihenni. Utána 230-ba bedug. A visszajelző ledje világítani fog. Ha már most se, tuti a töltő rossz. Ha világít, gépre rá. Ha most elalszik, akkor a gép felől zárlat van.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19437) Pyttawrx válasza vakablak93 (#19435) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az alján nincs egy lyuk, pici nagyon, azzal lehet "kilőni" az akksit. Pl egy simtűvel nyomd be, és utána próbáld meg. Hasonló mint ez. [link]

[ Szerkesztve ]

(#19438) vakablak93 válasza tserrof77 (#19436) üzenetére


vakablak93
őstag

Rendben köszi a tippeket továbbítom :R
Nem is tudtam hogy ez fontos vagy számt bármit is, de jó tudni köszi.

#19437 Pyttawrx: neked is köszi ezt is továbbítom :R

Nem az én gépem, nekem ilyen nem kéne sose... Gagyi a sajátomhoz képest :U
A hűtése is csak éppen elégséges, de már az is trükközős, szakiktól való beavatkozást kíván :U - Én ilyenekért egy centet nem adnék :N

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#19439) s3cr3t3d


s3cr3t3d
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, Lenovo idepad 320 15iSK laptop nem kapcsol be. [kép]
Amikor hozzám került semmilyen led visszajelző nem működött töltésre és bekapcsolásra sem reagált. A hálózati AC adaptert kimértem multiméterrel és 20V megvolt.
Szétszedés után mindent újracsatlakoztattam, cmos elem, akkumulátor, bill, kijelző, stb.
Ez után jobb lett a helyzet töltés visszajelző led működik(képen jobb oldali LED) szerintem fel is töltött az akkumulátor.

Próbáltam a feltöltött akkuval és akku nélkül (AC adapterről) is ha bekapcsolom akkor a bal oldali led bekapcsol, ami azt hiszem a laptop bekapcsolását jelzi (AC adaptert újra csatlakoztatva pár másodperc múlva ez a visszajelző led bekapcsol, bal oldali) VISZONT képet és hangot nem ad, a ventilátor nem pörög fel, sehogy nem kell életre a laptop.
A billentyűzeten van a bekapcsoló gomb itt is van egy kis led a gombban ez sem világít soha.
Amit megnéztem hogy a venti 5 V ráadva szépen megy.

A bajom hogy minden integrált az alaplapon: memória , CPU, stb így nem tudom kiszűrni mi a bajos :(
Bármilyen ötletet szívesen meghallgatok!Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19440) gregory91 válasza s3cr3t3d (#19439) üzenetére


gregory91
senior tag

"A bajom hogy minden integrált az alaplapon:..."
A memória biztos(lásd az akku fölött egy kicsit)? A google szerint DDR4-es modul való bele.
Vedd ki és portalanítsd.
UI: Legközelebb bizonyos képek egyes részeit takard ki.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19441) s3cr3t3d válasza gregory91 (#19440) üzenetére


s3cr3t3d
csendes tag

Igen az tehető bele de ebben nincs memória. A slot helye alatt oda van integrálva a fopanelra, de a kepminoseg miatt nem látszik! A slotban tenyleg nincs ram(bővítési lehetőségként van ott a helye) ! Mit kellene kitakarnom?

[ Szerkesztve ]

(#19442) st3v3np3t3r válasza gregory91 (#19440) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hozzátenném, valami folyadék van a memória csippeken a foglalat felöli részeken!

Amúgy a képkitakarással egyet értek, az a win10home kulcs megosztása nem volt a legjobb húzàs :(

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19443) kreten67 válasza st3v3np3t3r (#19442) üzenetére


kreten67
senior tag

Nincs ott semmilyen folyadék! Az egy gyárilag hanyagul odab@szott underfill. Az összes 330 és 320 ilyen.
Egyébként, én a BIOS és EC-t újra-írnám.

(#19444) st3v3np3t3r válasza kreten67 (#19443) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elég trágya munka a gyártótól. szàmomra furcsa, hogy ez így àtment a minőség ellenőrzésen

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19445) Graphics válasza s3cr3t3d (#19439) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van valami előzménytörténet hozzá, vagy egyik napról a másikra nem indult?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19446) s3cr3t3d válasza Graphics (#19445) üzenetére


s3cr3t3d
csendes tag

Egyik napról a másikra se kép se hang, se töltés visszajelzés nem ment.
szétszedés után : töltésvisszajelző működik, bekapcsoló gomb megnyomás után oldalsó led működést jelző LED világít (újra hosszan nyomva a bekapcsoló gombot elalszik)

(#19447) iceQ! válasza s3cr3t3d (#19446) üzenetére


iceQ!
addikt

Volt egy HP 840 G1-es notim (céges). 4 évet futott. Kikapcsoltam, mert végeztem a melóval, de eszembe jutott hogy még 1 dolog nincs meg...vissza akartam kapcsolni, de már nem tudtam.

Mint kiderült a proci halt meg. Ugye itt minden integrálva van, így az egész alaplap kuka.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19448) Graphics válasza iceQ! (#19447) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Procihalál a ritkábbik esetek közé tartozik viszont.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19449) iceQ! válasza Graphics (#19448) üzenetére


iceQ!
addikt

Az lehet, de nálam megtörtént :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19450) Pyttawrx válasza iceQ! (#19447) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Egy Bios írást megérett volna, illetve ezek képesek arra , hogy vmi miatt az akksi letilt, ki kell venni az akksit nélküle indítani, majd újra vissz az akksit és megy. Lehet az 640es széria volt, de több ilyenbe futottam bele. Ki akarták már dobni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.