Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#19501) Lakacsan válasza Pyttawrx (#19499) üzenetére


Lakacsan
újonc

köszi, az eszközkezelő megvan, de ott hol kéne és mit látnom pontosan. a hang, videó és játékvezérlőnél nem látok ilyet, hogy intel VGA meghajtó, de egyébként letöltöm majd és telepítem, gondolom kétszer úgy sem lehet :) a vlc meg tetszik egyébként, de azt hittem, hogy ha a video megy akkor nem kell kodek, de majd nézek hozzá, köszi a tanácsokat, most nincs időm foglalkozni vele, csak gyorsan válaszoltam, de a jövőhéten rápróbálok.

(#19502) Pyttawrx válasza Lakacsan (#19501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van-e felkiáltójel? Illetve a vga-t. Meg fent van-e a keretprogi is. net framework. ez nyilván nem látszik az eszközkezelőben. :)

(#19503) lacaj85


lacaj85
csendes tag

Adott
asus vivobook
Intel Core i3-1115G4 (3,00 GHz - 4,10 GHz) 6 MB
8 GB DDR4 RAM, 256 GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD
15,6" FHD (1920x1080) IPS LED, Tükröződésmentes
Problema: rufus USB ről telepitenem a win10-et.
A felépítő nem látja a prticiokat. miért ?
köszi a segitsegeket! [kép]

(#19504) st3v3np3t3r válasza lacaj85 (#19503) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. A legfrissebb Win10 képfájlt írtad ki?
A hiba oka az lehet, hogy nem UEFI-s a telepítő, vagy régi a telepítő verziója ami még nem kezeli az NVMe SSD-t.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19505) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Az alábbi problémàban elakadtam és nem tudom hogyan tovább.
Két darab Lenovo g580 wifi kàrtyàiról van szó. Az egyik a gyàri atheros N wifi képes kàrtya, a màsik egy intel AC 7260. Az egyik gépben mind2 kàrtya működik, a màsikban (amiben fontos lenne az AC) a 7260ac kàrtya code10 hibaüzenettel (nem sikerült elindítani az eszközt) nem működik és az eszközkezelőben sàrga felkiàltójel van mellette, vagy az eszközkezelő sem làtja a kàrtyàt.
Mind2 gép ugyanaz a típus (g580-20150), ugyanaz az OS és driverek (win7)

Próbàltam guglizni a hibàra de nem lettem okosabb.

(#19506) Pyttawrx válasza tsiga18 (#19505) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Próbáld meg live kinux alatt is. De ha ua. a két gép, akkor max háttértárcsere és tedd azt ac-s gépnek, amelyik megy.

(#19507) st3v3np3t3r válasza tsiga18 (#19505) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia, az alaplapi bios is ugyan az a verziós?

A másik gépen az Atheros Wifi működik?
A miniPcie foglalat nem repedt/sérült?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19508) tsiga18 válasza st3v3np3t3r (#19507) üzenetére


tsiga18
tag

Teljesen ugyanaz minden, az alaplap típusa, BIOS (white list nélküli), a foglalat rànézésre nem sérült. Az egyik gépben mind2 kàrtya megy, a màsikban csak a gyengébb atheros, az Intel 7260ac nem.

(#19509) lacaj85 válasza st3v3np3t3r (#19504) üzenetére


lacaj85
csendes tag

szia.

tegnap töltöttem le microsoft.com rol. próbáltam rufussal, és mct vel is.
csak azt nem
ertem h bebootol pendrive öl a telepito és a particio választásnál áll meg…fura

a pci ssd foglalat nem lehet gond? [kép]

ha mégis újabb telepito kell, honnan tudom beszerezni ?

(#19510) st3v3np3t3r válasza lacaj85 (#19509) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Legacy-ba vagy UEFI-be bootol a pendrive? Legacy-ban a GPT-t nem látja, én úgy tudom.
Esetleg nézd meg Live Linux alatt.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19511) Pyttawrx válasza lacaj85 (#19509) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amikor a háttértár választásnál jársz, akkor tallózd be neki, az átalakító driverét. Meg ha jól tudom nem minden tud így bootolni. Kellenének pontos típusok (lap, és az átalakító), meg a lapod secure boot, illetve a boot beállításai.

(#19512) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#19511) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szerintem az NVMe SSD-nek nincs átalakító drivere, a vezérlő a SSD-n van, legalábbis nálam, mert a Matebook D15-ömben is WD NVMe SSD van és nincs külön meghajtója az csatolónak.
Egy olyan van, hogy Szabványos NVM Express-illesztő(PCI\VEN_15B7&DEV_5006), ha erre rákeresek akkor minden hol azt kapom, hogy WD Black SN750/730 NVMe SSD.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19513) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#19512) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem annak írtam. Ezért kell a pontos lap típus.

(#19514) lacaj85 válasza Pyttawrx (#19511) üzenetére


lacaj85
csendes tag

igen, ez a megoldás úgy tűnik , koszi

https://www.asus.com/us/support/FAQ/1044458/

(#19515) Pyttawrx válasza lacaj85 (#19514) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. ;)

(#19516) lócitrom


lócitrom
őstag

némi útba igazításra lenne szükségem. van egy Lenovo Legion Y520-IKBN (80WK009KHV) vasam. a hűtés egy ideje zakatol és most már idegesít. egy 5F10P24365 típusú venti van benne. szétkaptam már párszor a gépet, de a ventilátort még nem. viszont ha házilag megoldható és korrigálható ez a jelenség megtenném. a hűtést vajon szét lehet szedni és elég lehet valamivel lekenni, hogy szuperáljon? ha igen, milyen normális kenőanyagot lehet találni ezekhez?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#19517) mrdreamer


mrdreamer
csendes tag

Sziasztok!
Teljes tanácstalanságban vagyok már, hátha tudtok segíteni:
Lenovo Legion y530-15ich 1060-am van, céges laptop, 2019-ben vettük. Rendszeresen lefagyott, ezért újrahúztuk a Windows-t, drivereket. A Vantage mindent jónak mutat de a gép nyomorult lassú. 798mhz alapjáratról sehova nem mozdul a proci és nem tudom miért. A ventilátor se pörög fel maxra csak ha manuálisan indítom fn+q-val, de ilyenkor se mozdul el a proci 798mhz-ről. BIOS-ra tudok még gondolni de nem találok listát a verziókról, hogy megnézzem a legújabb van-e rajta (jelenleg 9vcn22ww). Ez a BIOS annyira basic, hogy szinte semmi beállítási lehetőség nincs. Sajnos előtte nem tudom milyen volt. Köszi ha tudtok tippet adni. Szervizbe még nem vittük, hátha meg lehet oldani.

(#19518) Pyttawrx válasza lócitrom (#19516) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. [link] 1. körben porold ki rendesen, ha azután is hangos, akkor meg kell nézni, hogy lehet-e olajozni. Finom műszerolaj 1 csepp. :)

(#19519) Pyttawrx válasza mrdreamer (#19517) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mi van benne? HDD?

(#19520) mrdreamer válasza Pyttawrx (#19519) üzenetére


mrdreamer
csendes tag

Van benne egy 250-es SSD a rendszernek és a programoknak és egy 2TB-s HDD.

(#19521) Pyttawrx válasza mrdreamer (#19520) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A rendszer tuti az ssd-r ekerült gondolom :) Esetleg aháttértárakra mit ír a Hard disk sentinel legújabb verziója?

(#19522) mrdreamer


mrdreamer
csendes tag

Igen, az SSD csak a rendszernek és a programoknak van. Nem hinném, hgy a meghajtókkal lenne gond, folyamatosan figyelem a processzort, és 798mhz-ről nem mozdul el, valamiért az van lekorlátozva. Vagy lehet ennek köze a meghajtókhoz?

(#19523) Pyttawrx válasza mrdreamer (#19522) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Próbáld már ki ha tudod live linux alatt is. Ha ott jó, akkor a vintage progiba lehet valami beállítva.

(#19524) mrdreamer válasza Pyttawrx (#19523) üzenetére


mrdreamer
csendes tag

Rendben, köszi!

(#19525) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Van egy Toshiba notebook, aminek a legtöbb billentyűje nem működik. A touchpad sem érzékel mindig, van hogy megáll az egér, de amikor megnyomom a start gombot, akkor egy ideig megint megy. Milyen hibája lehet a notebooknak? Alaplap hiba lehet? Szoftveresen lehet ellenőrizni, hogy milyen állapotban van az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#19526) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Egy haverom laptopjával lenne egy kis gond. Egy Asus FX505DU-AL031-ről van szó, bár a típus szerintem most másodlagos. Megadta magát a billentyűzet. Az előzményekről annyit, hogy tett bele ssd-t és utána pár napig ment simán. Aztán elment a billentyűzet. A led világítás működik, továbbá Windows alatt a funkcióbillentyűk szintén működnek. Biosban megy minden billentyű amikor írok jelszót az adminnak.
Amiket eddig próbáltam:

* Töröltem és újratettem a bill. driverét
* Lecsekkoltam a keyboardtester.com -on a billentyűzetet
* USB-ről indítottam egy live ubuntu-t ahol szintén csak az Fn bill. működnek

Lehet, hogy a haver elbarmolt valamit az ssd berakás közben?

Köszönöm a segítséget és a türelmet! :R

(#19527) ParadoxH válasza timelord1987 (#19525) üzenetére


ParadoxH
tag

:Y Szinte ugyanaz a hiba 2 perc különbséggel posztolva. Megyek lottózni a héten :))Javaslom próbáld ki azokat amiket én egy hozzászólással lejjebb. A többit az okosokra bízom.

(#19528) ParadoxH


ParadoxH
tag

Nem tudom a fenti hsz.-t módosítani, szóval itt írom, hogy megoldódott a probléma: meg volt lazulva a billentyűzet kábele. :C

(#19529) TitiRii


TitiRii
senior tag

sziasztok,
hű igáslovam, (mint aki megneszelte a vesztét, mert pár napja kértem rá egy beárazást) egy Lenovo x220. elkezdett érdekes problémákat produkálni a monitorával.
a jobb oldalán egy csíkban mindenféle színeket cserél fel, meg csikózódig, vagy krix kraxokat rajzol,

de van hogy az egész monitor szép lassan becsikózódik.

szalag kábelre tippeltem először de nem látok össze fügést a kábel mozgatása és a képernyő hiba produkciók között.
ellenben szétszedve, a monitor alján lévő kinyúlást ami le van aluszalaggal ragasztva(ide csatlakozik a szalag kábel, talán inverter?) a jobb oldalán(ami pont ellentétes oldala a szalagkábel csatlakozásának) finoman megérintve a hiba mérséklődik, vagy meg is szűnik, mikor hogy tartja kedve.

ez az alu csík amúgy zavaróan melegnek tűnik.
nem tudom lehet e köze hozzá, de pár hónapja az aksi adta meg magát egyik pillanatról a másikra(nagy aksi ami fény korában 8h is bírt de a tönkremenetel elött is 3-4h simán bírt, erről zuhant be egyik indítás során kevesebb mint 1 percre én cella zárlatra gyanakodtam)

mi lehet a hiba? szalagkábel? valami kontakt hiba? inverter hiba? (amúgy asszem ledes de az biztos hogy IPS a kijelző.)
merre felé keresgéljek? szedjem szét az aluszalagot nézzek be alá? vagy eszembe se jusson?
míg ezt megírtam addig bolt minden pl kb 5 perce nyomás nélkül hibátlanul üzemel.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19530) Pyttawrx válasza TitiRii (#19529) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Akkor ez
Premium) 12.5&kvot; (317,5 mm) HD (1366x768) TFT színTükröződésmentesLED háttérvilágítás300 nits16: 9 képarány500: 1 kontrasztarányIPSWideView (170 ° -os megtekintés) LCD-vel van szerelve.
Vélhetően az lcd csere megoldja a problémádat. Az LCD elektronika adhatta meg magát

(#19531) TitiRii válasza TitiRii (#19529) üzenetére


TitiRii
senior tag

ha meghalt az elektronika, miért lehet tökéletes üzemre bírni ha jó helyen, erővel, szögben megnyomod kicsit? gyakorlatilag most olyan jól sikerült eltalálnom hogy fél órája hozzá se értem,(mármint a ki jelzőhöz, mert a laposon gépelek most is, tehát mikró rezgések biztos átmennek) és hibátlanul ahogy kell működik. ez a jelenség szerint inkább tűnik KH-nak, mint elektronika hibának. az hogy mennyire kéne melegednie annak a résznek nem tudom, sose szedtem szét és néztem rá míg jó volt. forrónak nem mondanám de határozottan meleg. ami amúgy lehet normális elvégre valahonnan valamivel kell a hátérvilágitást táplálni, ha meg valami ott KH akkor kvázi normális hogy jobban melegszik. csak egyenlőre nem szántam el magam az aluszalag lefejtésére. :DDD

a kijelző amúgy stimmel leírás szerint, de a cseréje gyanítom egy gazdasági totálkárral érne fel.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19532) Pyttawrx válasza TitiRii (#19531) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez olyan mint mikor a vga chipet menyomtam régen és működött utána a gép addig amég érintkezett rendesen. És igen valamennyire melegnek kell lennie. Am 30k körül van új lcd ehhez nagyságrendileg. Tehát igen nem érheti meg za esetedben :)
Nemrég volt nekem is hasonló lcd hiba, ott cserélni kellett az lcd-t

(#19533) TitiRii válasza Pyttawrx (#19532) üzenetére


TitiRii
senior tag

Amiről beszélsz az tipikus bga chip hiba, ami bár macerásan de házilag is, vagy drágán de szakszerűen javítható. és igen KH hiba az is.
Ebben a szalagos részben nem hiszem hogy lenne bármiféle bga chip és ha másnem barbár megoldásként lehet elég a burkolat alá berakni pár extra réteget ami igy folyamatosan nyomja. bár laptop esetében nem tudom mennyire lesz üzembiztos megoldás.
anno volt alaplap ami szintén khs volt, megfeszítve működett alaphelyzetben be se kapcsolt. egyszerűen a lefogató csavarok alá több alátét raktam a közepén, és igy kicsit feszítve volt lehúzva a házban, 10 évet üzemelt hibátlanul)akkor is azért lett cserélve mert 10 éves lett nem mert nem működött már megfelelően.
igaz az egy fix fém lapra volt fixen feszítve és nem volt mozgatva.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19534) Pyttawrx válasza TitiRii (#19533) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom h nincs benne bga chip nem is ezt írtam, :D és a házilag való javításnak sosem voltam híve. Mármint az ilyen sütőbe melegítjük sufni idióta megoldásokra gondolok :) Vagy normálisan vagy sehogy. Amit írtam azzal csak megnéztem a hibát, így tudtam utána hogy mi a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#19535) kreten67 válasza TitiRii (#19533) üzenetére


kreten67
senior tag

A kijelző és az T-con panel közötti átvezetőkábel van a nyákról felválva, de ez nem javítható. Sajnos új kijelzőt kell vásárolnod! Egyébként van aki szakosodott ezen probléma javítására, de én nem ajánlanám a javítást, mert amit nekem javítottak, néhány hónap után vissza csíkosodott.

(#19536) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.
Adott egy öregecske, de megvigyázott, illetve új állapotú Elitebook 2570P. Jelenleg i5-3320M, 16Gb DDR3 és 120Gb SSD felállásban ténykedik. Ritkán használjuk, inkább tartalék gép vésztartaléka (párom hordta MSC-re jegyzetelni). Utóbbi időben elkezdte minden be-, és kikapcsolás után az SSD kondicióját csökkenteni. Illetve hosszasan áll le a gép. Tehát kikapcsolás után fekete képernyő, ledek világítanak, ventillátort pörög még vagy fél-egy percig.
Mi lehet a hiba? Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19537) Pyttawrx válasza Tothgera30 (#19536) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ennek lehet windows is az oka, de akár hardveres iba is lehet.
Tudni kellene az ssd típustát állapotát, pl gyári progijával nézd meg, ha nincs akkor a HDS legújabb verziójával tegyél be képeket. Ha a Flash topikban feltett kérdésben lévő ssd-ről van szó, akkor nem kell kép, ott ott van minden :) illetve a cmos elem nem oldotta meg, akkor ott máshol keresendő a hiba.
Windows melyik verziója van fent? Melyik build? A noti biosa friss?
Esetleg másik háttértárral is ezt csinálja

(#19538) Tothgera30 válasza Pyttawrx (#19537) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kicseréltem a CMOS elemet, már nem esik az SSD kondiciója. A Flash SSD (#45071-) topikban tárgyalt darabról van szó (Samsung MZ-7PD128M), F.73 Rev.A Bios van a gépben, Win 10 Enterprise van rajta, legújabb frissítésekkel. Másik háttértárral ha hazaérek, kipróbálom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19539) Pyttawrx válasza Tothgera30 (#19538) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az enterprise-t verziót nem értem, hisz az nem magánszemélyeknek készült verzió, de ez itt most nem feltétlenül lényeges. Igen az jo lesz, másik httértár friss telepítés, gyártói rdiverek leszedése, ha ez lehetséges. Ha nem akkor a win is leszedi talán mindet. :)

(#19540) Tothgera30 válasza Pyttawrx (#19539) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Minden gépemen Enterprise-t használok, nekem ez vált be. Win mindent frissített amit lehetett. Esetleg újrahúzom a rendszert, és meglesem még úgy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19541) Pyttawrx válasza Tothgera30 (#19540) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok de ha nincs szervezettől kódod, akkor illegális.

(#19542) TitiRii válasza kreten67 (#19535) üzenetére


TitiRii
senior tag

igen én is ettől félek, anno egy 17 monitort még a hőskorban mikor a lapos kijelzők újdonságnak számítanak, ugyan ilyen hibával próbáltam megjavítani, és bár a használhatatlan kategóriából a használhatóba áthelyeztük, tökéletes és üzembiztos sose lett. pedig az 17 colon csak 1024*768-at tudott , jóval nagyobb volt az az érintkező sor

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19543) Tothgera30 válasza Pyttawrx (#19541) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerencsére van. ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19544) Gekkito


Gekkito
tag

Sziasztok .

Segítség kéne.

Barátnőmnek nem rég vettünk egy Asus Vivo Book-ot operációs rendszer nékül. Gondoltam majd én felrakom rá a windows-t, már párszor úgyis feltettem az asztali PC-mre. Elsőnek egy olyan problémám akadt, hogy a telepítő nem látta a bennlévő PCIe SSD-t. Erre végül találtam megoldást, beállítottam a partíciókat, egy 100gb-osat a rendszernek és programoknak, maradékot meg háttértárolónak szánva. Fel is ment a win10, viszont szembesültem vele hogy a 2. partíció nem jelenik meg csak az a 100gigás amin a rendszer van. Újraraktam a win10-et, töröltem a partíciót, újra osztottam, viszont ugyan az a probléma jelentkezik és még nem találtam rá megoldást.

Esetleg tudna valaki segíteni nekem ebben? Miért lehet, hogy tudnám ezt megoldani?

Előre is köszi.

PSN: z340n3

(#19545) TitiRii válasza Pyttawrx (#19534) üzenetére


TitiRii
senior tag

kicsit szétbontottam, és a frászkarikát nincs benne bga chip, de szerencsére nem annak van baja. hogy pontosan minek van azt nem tudom még mindig.
igy kibontva kicsavarozva tökéletesen működik, és ha a jobb szalagkábelt nyomkodom akkor produkálja a korábban bemutatott hibákat, tehát most nem nyomásra szűnik meg, hanem nyomásra jön elő a hiba de mint írtam szét van bontva ki van csavarozva.
a mellékelt képen látszik az átvezető szalagon egy kis világosabb folt, ez az egy amit látok.
Hátha hozzáértőbbek tudnak adni pár tanácsot vagy tippet vagy látnak valamit.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19546) Gekkito válasza Gekkito (#19544) üzenetére


Gekkito
tag

Megoldódott.

PSN: z340n3

(#19547) Pyttawrx válasza TitiRii (#19545) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem egyről beszéltünk. :)

(#19548) ElektrikusDE válasza Pyttawrx (#19547) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Az a chip nem BGA hanem QFP! (tokozásu) :)

"A BGA kivitel nagymértékben különbözik a
QFP kialakítástól, hiszen ebben az esetben a kivezetések az alkatrész alsó felszínén kerültek
kialakításra. A legszámottevőbb hátránya a BGA kialakításnak, hogy a hibaanalizálás, valamit a javítás folyamata sokkal bonyolultabb lett, mivel a kivezetések szabad szemmel nem láthatóak, a kötések csak röntgenes vizsgálattal ellenőrizhetőek"

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#19549) Pyttawrx válasza ElektrikusDE (#19548) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is írtam, h bga. :)

(#19550) TitiRii válasza ElektrikusDE (#19548) üzenetére


TitiRii
senior tag

jogos, benéztem, hiába no fiatalabb már nem leszek, szemem se lesz jobb.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.