Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#18101) krisz77 válasza Pyttawrx (#18098) üzenetére


krisz77
tag

csak a sötét résznél látszodik

(#18102) krisz77 válasza krisz77 (#18101) üzenetére


krisz77
tag

mit lehetne vele csinálni

(#18103) Pyttawrx válasza krisz77 (#18102) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csere, ha nagyon zavaró. :)

(#18104) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS TUF FX505GE típusú laptopom, aminek a kijelző alsó részén szétnyílt a műanyag. Ti már tapasztaltatok ilyet? Ez mitől lehet? Próbáltam visszanyomni, hátha visszapattan, de semmi. Van még rá gari, szóval visszaviszem, csak érdekelne, hogy ez mennyire komoly probléma.
Köszi a választ. :))

(#18105) Pyttawrx válasza Lacika2332 (#18104) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ő a zsanérnál nem mozog? Vagy nem amitt jött ki? Lehet nem jol latom.

(#18106) Lacika2332 válasza Pyttawrx (#18105) üzenetére


Lacika2332
csendes tag

Szia,

a zsanérnál minden rendben. Lőttem egy másik képet is:

[ Szerkesztve ]

(#18107) Pyttawrx válasza Lacika2332 (#18106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Visszakéne pattani, ha nincs útba kábel.

(#18108) krisz77


krisz77
tag

https://drive.google.com/open?id=1ZV-HCJ0kIrSHsDSJ7GP45VFOvTa0TBI8

másnak mi a véleménye rola ?

(#18109) PROTRON


PROTRON
addikt

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz.
Egy 2011 novemberében vásárolt (gyártva 2011 május) Acer Aspire 5755g notebokkal kapcsolatban írok. Már ugye 8.5 éve kiszolgál, az utóbbi 2 évben villamosmérnök gyakornoki tervezésekhez használtam 2D Autocadban, de előtte volt hogy rendesen meg volt hajtva játékok által. Épületvillamossági, felújítási tervdokumentációkhoz szükséges terveket elbírja, hiába csak i5-2430M-es cpu van benne gt540m videókártyával, 2x4gb ddr3 rammal, meg egy 240-es ssd-vel, az autocad azért annyira nem gépigényes. És igazából a 2mag 4 szál óta nem történtek akkora technológiai világmegváltások processzorok terén, kisebb 3D gépösszeállításokat is elbírt inventorban, vagy épp 720p-s videók vágását.

Érthetően meg szeretném tartani a továbbiakban is, ha épp valahova el kell vinni meetingelni az anyagokat.

Közel 3 éve volt utoljára kitakarítva, de mivel egyetlen gép volt így amíg nem érkezett meg az új munkaállomásom nem akartam belenyúlni, mégis csak koros már, nem akartam hogy végleg elszúrjak valamit a folyamat közben. Azért sem akartam kockáztatni a belenyúlkálást, mert az utóbbi években már a billentyűzet gombjainak a felét nem érzékelte, sőt az utóbbi 3/4-ed évben az usb 3-as csatlakozója sem szólalt meg, ahogy a touchpad sem.
Ezeket annak tudtam be, hogy sokszor játék közben 90-95 fok körüli hőmérsékleten jár a processzor és a vga és mivel külső billt használtam így az első években, garancia idő alatt ez fel sem tűnt. Így elkönyveltem annak hogy bizonyos egységek már nem bírták a sok órán át tartó hőterheléseket.

Az új asztali gép hűtőegységéhez Thermal Grizzly Kryonaut minőségi pasztát használtam, nosza a maradék pont jó lesz ebbe a kis gépbe, megérdemli így tinédzserkorhoz közeledve.

A kitakarítás rendben ment, továbbá próbáltam keresni olyan nyomokat amik alapján betudnám határolni a bill és usb hibát, ha legalább tudom hogy javíthatatlan vagy sima szalagkábel csere megoldja, nyugodtabb lennék, de semmi komoly égésnyomot vagy szakadt kábelt nem találtam.
Összerakás után, akksi nélkül CPU-Z stress teszt alatt 71 fokon stabilizálódott a cpu hőmérséklet, mondom eddig príma, de gpu stressz nélkül ez nem mérvadó. Azonban nincsenek fent játékok, legyen furmark burn in teszt, alig 5 percel a cpu-z után....na 5 percen át figyeltem a hőfokot, látom 81 fok körül mintha kezdene stabilizálódni, nézek vacsit. 3 perc múlva visszatérek a géphez látom sekép sehang, nem is szól a venit. Bekapcsológombra nem reagál, és azért elég meleg a teste, de nem annyira mint a korábbi játékok alkalmával volt.
Most másnap hiába raktam bele az aksit, a töltés jelző led ami mindig világít megse mukkan, se tápegységre kötve, se simán akksival nem indul. Tudom hogy nagy a baj.
Ismét szétszedem.
Egyetlen egy helyen látok égésnyomot, a billentyű szalagkábelnél ahol hozzáér az alaplapon 2 kis ránézésre smd-hez. Ez megmagyarázza a korábbi billentyűhibát, tehát itt szállt el a szalagkábel, csak korábban nem égett el ennyire...most valszeg végleg.
De sehol máshol nem látok semmi rendelleneset, semelyik alaplapra szerelt-forrasztott egységnél, kondinál, smdnél, ellenállásnál, se a nyomtatott áramkörön.
Gondoltam hogy hátha DC csatlakozó nélkül, pusztán akksira kötve működik, de úgy se reagál a bekapcsoló gombra. Bár ebben nem sok bizodalmam volt, mert én tuti úgy terveznék gépet hogy dc csatlakozó bekötés nélkül biztonságképben semmiképp ne zárhasson rövidre a bekapcsolás.
Nem szeretném kidobni, ahogyan nem szeretnék egy 9éves technológiájú alaplapra egy új árát költeni. Pár hete megérdeklődtem és használt piacon kb 40 ezret érne a gép ha mindene működne.
Szerintem valahol a töltésvezérlő áramkörökben lehet az ördög, de ilyen hibakereséshez se eszközöm, se kellő tapasztalatom, villamossági terület elég nagy ahhoz hogy eddig mással foglalkozhattam. :D
Remélem tudtok ajánlani valami segítséget.
Előre is köszi ha valaki érdemben tud reagálni. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18110) st3v3np3t3r válasza krisz77 (#18108) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Eléggé rossz minőségű a videó,de bal oldalon látni valami furcsaságot. én is csak azt tudom javasolni,ha nagyon zavaró akkor kijelző csere.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18111) Pyttawrx válasza PROTRON (#18109) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mivel lett pasztázva? Ha volt benne thermal pad az milyen állapotba volt? Igènyelte a cserét?

(#18112) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#18110) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#18113) PROTRON válasza Pyttawrx (#18111) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,
Igyekeztem a sok szöveg között kihangsúlyozni, de Thermal Grizzly Kryonaut minőségi pasztával lett újra pasztázva, spaklival szépen szétterítve, a korábbi alkalommal noname pasztát használtam és kicsit sokat is, mert elég sok volt a cpu fémsapka oldalán.
3 éve cserére került a gap pad, az most nem igényelt cserét.
A mai szétszedés alkalmával a hűtőt is újra szétszedtem és látszódott hogy a hűtőegység teljesen szétnyomta a pasztát ahogy annak lennie kell, éppen hogy a fémsapka oldalán megjelent. Ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Csak a szalagkábelen van égésnyom, illetve az alatta lévő capton szalagon.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18114) Pyttawrx válasza PROTRON (#18113) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igaz bocsanat. Most volt egy notim, ami, ha rá volt dugva a bill, nem indult. Javaslatom alapján nézd me mi az ami tiltja. Pl odd, bill, touch, stb. Vagy egyesével huzod le őket addig amég el nem indul, vagy nulláról kezded. Volt olyan is, hogy egy csavar nem volt jó helyen és emiatt tiltott.

(#18115) PROTRON válasza Pyttawrx (#18114) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi az ötletelést, én is reméltem hogy hátha ilyesmi van a háttérben, de egyelőre a tápcsatit lehúzva csak akksiról indítva úgy hogy tényleg semmi nem volt bedugva nem ad életjelet. Még monitor meg hangszóró nélkül is kipróbáltam. Még az a kör van hátra hogy ugyan ez, csak bedugva a tápcsatit...ha ez sem akkor műszeres mérés kell, csak ahhoz olyan ember is kell aki javítgatott már ilyeneket és tudja hogy mi honnan hova megy...reméltem hogy vannak egyéb ötletek. :S

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18116) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#18112) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A GPU-m 100°C-ra vissza térve amit korábban írtam(már viszonylag régen), Linux alatt az Nvidia 340-es driver azt írta, hogy Slowdown 127°C .... Ez lehet a max hőmérséklete a GPU-nak ezek szerint?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18117) PROTRON válasza st3v3np3t3r (#18116) üzenetére


PROTRON
addikt

Én úgy tudom hogy a GPU-k érzékenyebbek a túlmelegedésre mint a processzorok. Így inkább azt mondanám hogy ha a ventilátor leállása miatt elszáll a hőmérséklet, akkor ha eléri a 127-et azonnal lekapcsol...míg 100-nál még várakozik. Tehát a 127 az inkább a keresztet vetünk rád kategória megjelölése.
De lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18118) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#18116) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mi volt a kártya típusa?

(#18119) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#18118) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nvidia Quadro FX1800M 1GB MXM 3.0

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18120) st3v3np3t3r válasza PROTRON (#18117) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Bizonyos kártyáknál lehet... De ez azért nem egy gyenge laptop videókártya...
link
72 Cuda Core,560MHz-es mag freki,1100MHz-es memória,DirectX 10.1,40nm...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18121) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#18116) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az lehet. :)

(#18122) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Ha van egy 10éves Toshiba W100-10D 3G-s gép (Win7Home),azt lehet upgradelni 4g-re?

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18123) st3v3np3t3r válasza telefonmágus (#18122) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Elvileg meg lehet oldani,DE!
.... utána kell nézni, hogy egyáltalán kompatibilis-e, illetve használ-e valami egyedi modul firmware-t. Ha igen, akkor esélytelen upgradelni. Nekem a HP-mban egy HP un2400 Gobi1000-es modul van benne, van Gobi2000-esem is, de mivel nem HP-s firmware van rajta, így nem támogatja.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18124) telefonmágus válasza st3v3np3t3r (#18123) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Akkor lehet nem merülök el benne 😏

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18125) Trebor0522 válasza gregory91 (#18091) üzenetére


Trebor0522
csendes tag

Meg és ,megnéztem nvidia honlapján is ugyan ezt a drivert ajánlja, amire frissít a windows.
Nyomok most egy nagyobb GPU terhelést furmarkkal ( 15-20 perc) illetve egy lenovo support oldalon elérhető diagnosztikát. Jelentkezem az eredménnyel, ha lesz.
Köszönöm a válaszokat!

(#18126) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv. Van nálam egy HP 2530p páciens villogó töltés leddel.
Jelenleg darabokban van.
A gép egyik pillanatról a másikra megzakkant.
Akku, minden ram-,modul-, hdd- és akku kiszedve. Bios elem cserélve.
A hiba: csatlakoztatom a töltőt, a töltés led fehéren felvillan(ez még normális), majd magától bekapcsol, se kép se hang, a wifi töltés és hdd led folyamatoaan világít, a töltés led 14-et villan majd kifehéredik, kikapcsol a gép, majd újra be. A villogásról csináltam egy lassított(120fps) videót link.
Próbáltam másik ramokkal, másik hp töltővel és akkuval. A jelenség ugyan az.
Kiszedtem a bios chippet, akkor a csak a töltésles világít folyamatos fehéren. A neten nem találtam erről semmit. Komplett kapcsolási rajz megvan az alaplapról, de ha nem muszáj, nem vizsgálnám át az egész alaplapot.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18127) PROTRON válasza Trebor0522 (#18125) üzenetére


PROTRON
addikt

Csak óvatosan a furmarkal, nekem előző hétvégén sikerült kiégetnem vele legalább 2 fetet az Acer notebookom GPU tápellátási oldalán...igaz 9 éves consumer kategóriás gép és játékok közben sok 100 órán át volt hajtva 90-95 fokos hőmérsékleten, de ha eleve használtan vetted akkor van természetes elöregedése és terhelt állapothoz a tervező által vállalt üzemóra mennyiség.
De remélem te szerencsésebb leszel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18128) st3v3np3t3r válasza PROTRON (#18127) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem előző hétvégén sikerült kiégetnem vele legalább 2 fetet az Acer notebookom GPU tápellátási oldalán...igaz 9 éves consumer kategóriás gép és játékok közben sok 100 órán át volt hajtva 90-95 fokos hőmérsékleten
Véleményem szerint a 100óra teszt elmebeteg dolog volt,meg hát azért egy 9 éves gépről lévén szó, inkább kínoztad mint sem tesztelted. Nem kell csodálkozni, ha 100 óra kínzás után megadja magát a GPU. De persze a program a hibás.

CPU-GPU-RAM stressz teszt maximum 2-3 óra!

100óra... ha elmesélem a klubban nem fogják elhinni :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18129) PROTRON válasza st3v3np3t3r (#18128) üzenetére


PROTRON
addikt

Remélem hogy nem mesélsz ilyeneket, mert így reggel sikerült félreolvasnod. :DD
Nem a teszt futott 100 órát.
A furmark teszt csak kb 8 percet futott mire valszeg túlárammal kinyírt legalább 2 egységet az alaplapon. Amúgy 5 perc után kb 81 fokot mutatott, ezért ott mertem hagyni 3 percre, mivel összesen 15 percig akartam futtatni.
Korábban játékra is volt használva a gép és az jelentett napi 2-3 óra extrém terhelést (mivel külső bill+egeret használva nem tűnt fel hogy melegszik a ház)...sok hónapokon át. :Y

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18130) Tim82 válasza st3v3np3t3r (#18128) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem írt olyat, hogy 100 órát tesztelte volna Furmarkkal, szóval joggal nem fogják neked elhinni a klubban, ha elmeséled.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18131) st3v3np3t3r válasza Tim82 (#18130) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Látom te sem ismered az iróniát :DDD amúgy nincs semmilyen klub, nincs is mit elmesélni, tehát a senkik valóban joggal nem fogják elhinni :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18132) st3v3np3t3r válasza PROTRON (#18129) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A az a fránya "sok" szócska... ej... kevés kávét ittam még :DDD

Na de... Először is... milyen GPU volt amiben megsütötted a tápot?

Csak mert azért furcsa számomra, mert pár napja írtam, hogy a Quadro FX1800M GPU-m 90-100°C közötti hőfokon dolgozik ha játszok a laposon... Linuxos Nvidia-340-es driver GUI kezelője azt írta rá, hogy SlowDown Temp 127°C... a 90-100°C messze van ettől az értéktől :DDD

Véleményem szerint az a táp mosfet eleve rossz lehetett, te csak az uccsó lökést adtad meg neki.

Egy kolegám laptopjában a CPU táp mosfet halt le egyik pillanatról a másikra. 1V cpu core fesz, 45W fogyasztás,a mosfet 35V/45A-t tudott max(1V*45A=45W) tehát plusz tartalék nem volt benne... Kicseréltem egy 40V400A-es mosfetre(pont volt itthon), remélem azzal bírja egy darabig.

Most van nálam egy HP laptop, aminek szerintem szintén táphibája lesz. Pár hsz-el visszább írtam is.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18133) Tim82 válasza st3v3np3t3r (#18131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy érted, azért, mert te nem ismerted fel az én hozzászólásomban, akkor már én sem ismerem? Hát persze. ;]

Legközelebb majd kiteszek neked egyértelműsítő szmájlit, úgy biztosan jobban átjön.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18134) st3v3np3t3r válasza Tim82 (#18133) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

;]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18135) Pyttawrx válasza Tim82 (#18133) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy mutasd fel a szarkazmus táblát :D :D :DD

(#18136) Tim82 válasza Pyttawrx (#18135) üzenetére


Tim82
nagyúr

Néha szoktam alkalmazni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18137) PROTRON válasza st3v3np3t3r (#18132) üzenetére


PROTRON
addikt

Esetemben consumer kategóriás notiról van szó. Amúgy Acer aspire 5755g, i5-2430m, gt-540m. És épp tisztítás utáni stress tesztet akartam csinálni.

A 9 év alatt legalább 3-4000 üzemórát rotyogott játékok alatt 90-95 fokon a gpu és ezeknél ugye 1 hűtőegység van kialakítva úgy, hogy 1 hőcső indul a cpuról, mellette a második a gpuról és a cpunál csatlakozik a másikhoz, tehát ez utóbbi mind a kettőről von el hőt ha tudna. Csak hát ha a gpu 90 fokos, akkor már inkább átadhat hőt és így a cpu is 90 fokon üzemelt játékok alatt.
3D tervezés vagy épp 720p videóvágás+renderelés alatt sose ment 70 fok fölé. :D

Amúgy mivel szinte mindig külső bill+egeret használtam, nem csak hogy nem tűnt fel hogy egyáltalán melegszik a gép, hanem az sem hogy a saját billjei sorban haltak meg, mivel a gpu ezen 2 elszállt tápfetjénél van a szalagkábel. Most ez a szalagkábel rendesen át is égett.

Egyelőre gondolkodom a gép felújításán, mert a bill mellett a touchpad+usb3+bt modulok is elszálltak az idő során és ha a javításhoz még ezek cseréjét is hozzáveszem már nem 2 fillér. Aztán a végén lenne egy gépem amire pár hete még 40k-t írtak használt piaci árértékre 240ssd+750hddvel, 30 perces aksival, 2x4gb memóriával. Javított alaplappal valszeg még annyit sem érne, mivel nem lehet biztosra menni hogy nem fog valamikor megint elszállni valami elöregedett alkatrész.
Aztán az 1 dolog hogy a 2. genes proci a benne lévő igp-vel még megbírkózik tecső FHD videókkal 24 colos külső monitoron, de a webfejlesztők folyamatosan azon dolgoznak hogy hiába lenne elég az erőforrás, tutira cserélni kelljen. :D
Most hogy van asztali munkaállomásom amúgy is keveset használtam már, inkább csak meló miatt volt jó hurcibálni, amihez amúgy akksit is cserélni kéne benne ami még 7król indul.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18138) st3v3np3t3r válasza PROTRON (#18137) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hát igen. a közös hűtő a legrosszabb konstukció... az én laptopomban is 1körös. Ha a szalagkábel is elégett,akkor az mosfet igen csak el volt öregedve.

A felújítás nagyon költséges, még kínából beszerzett alkatrészekből is. Az a baj, oké, hogy felújítod, de ha nem akarod megtartani,akkor nyereségesen sem fogod tudni eladni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18139) PROTRON válasza st3v3np3t3r (#18138) üzenetére


PROTRON
addikt

9 éves konstrukció esetén már nem abban gondolkodom hogy majd egyszer értékesítem, de azért megnézem hogy használt piacon 1-1 megkímélt darabhoz képest milyen a leányzó fekvése. Mennyi ideig tudom majd használni. Amúgy használnám még hurcibáláshoz és tényleg nem kell izomgép, mert van desktop munkaállomás, aztán nem használnék ki egy i9-es 16 giga rammal meg gtx970m-el szerelt új lapotopot.
De ha találnék újabb generációs alaplapot amiben valamivel erősebb gpu van nem túl drágán....szóval azért ha már gépekkel foglalkozunk nem mind1 hogy a belefeccölt munka és költség után mennyi ideig szolgál ki minket és azt milyen ár/értékkel.
Csak ezek az eszmefuttatások már eléggé off téma. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18140) st3v3np3t3r válasza PROTRON (#18139) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

integrált vagy mxm-es a gpu?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18141) tserrof77 válasza st3v3np3t3r (#18140) üzenetére


tserrof77
senior tag

A GT540 már forrasztott. A régebbi "szappantartó" szériánál volt MXM, azokban 8600GT/9600GT HD3450 és társai voltak. Már az Acer is leszokott az MXM-ről...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18142) taktech2015


taktech2015
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy használt HP elitebook 8540p laptopot. Mikor megvettem előtte kipróbáltam, mindene kifogástalanul működött. Egy dolog nem jutott az eszembe hogy a bios-ba bemenjek. Most szerettem volna pendrive-ról telepíteni programot és nem tudok belépni a biosba mert biztonsági kódod kér, amit nem tudok, és akitől vettem a gépet Ő sem tudja. Mit tudok csinálni?
Előre is köszönöm!

(#18143) st3v3np3t3r válasza tserrof77 (#18141) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem még mxm-es a gpu... Szerintem praktikusabb... ha megnyekken, veszel bele másikat... olcsóbb mint egy komplett alaplap

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18144) tserrof77 válasza taktech2015 (#18142) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ki lehet kódolni, de nem egyszerű és nem olcsó.

Amúgy F9 a HP boot menüje, ott tudsz boot eszközt választani.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18145) Aleaiactaest


Aleaiactaest
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Asus K53TA-SX149 laptopommal kapcsolatban.
(ilyen: https://edigital.hu/notebook/asus-k53ta-sx149d-notebook-ajandek-taska-es-eger-p172929)
Azt hiszem, hogy vagy a videokártyája, vagy az alaplapja meghibásodott:
Windows 7 és 10 esetében kékhalált kaptam mielőtt felállt volna a rendszer. Csökkentett móddal működik. Ha engedélyezem a videókártya használatát (van egy CPU-ba integrált és egy PCIe), akkor (mindkettő esetében) vagy azt írja az eszközkezelő, hogy hibaüzenetet adott és ezért letiltotta, vagy ha mégis rábírom, hogy használja, akkor kékhalál.
Ubuntu 18.04 telepítésével sikerült működésre bírnom. Nem mindig bootol be, de ha sikerült bebootolni (2-3 újraindítással ez sikerülni szokott), onnantól teljesen jól működik, mintha semmi hibája nem volna.

Alapvetően engem kiszolgálna, ha meg tudnám javítani, ezért lehetőleg nem szeretném bontásra eladni.
Tehát abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy pontosan mi a baja (pl. hogyhogy az ubuntu elviseli?) és ha erre sikerülne rájönnöm, hogy hogyan tudnám stabilan működővé tenni.

(#18146) tserrof77 válasza Aleaiactaest (#18145) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első kanyarban akár egy A4-essel, de megnézném, másik procival mit csinál. Ha azzal is vacakol, akkor a chipset-je döglődik. Ott reball vagy rosszabb esetben chipcsere. Utóbbi már GTK.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18147) PROTRON válasza st3v3np3t3r (#18143) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen, ezért igyekeztem hangsúlyozni hogy az enyém consumer...consumálni kell ebben a világban-->ha megnyekken a videocsip, vagy reball, vagy vegyél inkább új alaplapot. Esetemben egy hazai cégnél végzendő gt 540m gpu csip csere drágább lenne mint aliról egy használt teljes alaplap. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18148) st3v3np3t3r válasza PROTRON (#18147) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én azt tudom jól hogy arányon dolgoznak a hazai szervizek.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18149) PROTRON válasza Aleaiactaest (#18145) üzenetére


PROTRON
addikt

Elsőre nekem is az a tippem mint tserrof77 kollégának, hogy az erősebb videovezérlő vacakol.
Nálunk 2 db hp g62-es notebookban is elszállt a dedikált gpu (bár ezeknél a gépeknél ez főként a gpu kimeneti oldalára vonatkozik, azaz nem küldi el a képet), és csak akkor használhatóak ha csak az inteles igp fut. Az én esetemben azt az infot találtam hogy intelcpu+amd gpu esetén, valahol nagyon mélyen úgy van fixre beállíítva a gép, hogy windows esetén normál indítás során mindenképp az erős gpu-t használja. Ezt kiütni csak úgy tudtam hogy csökkentett módban letiltottam a dedikált gpu-t majd 1 újraindításig megjegyezte ezt a beállítást a winfos. Így ha hibernáltam a gépet tudtam hordozni, de ha kikapcsoltam megint nem volt kép.
Tehát ha engedélyezed az erősebb gpu-t akkor biztos hogy nem lesz eredmény.

Az ubuntu ilyen téren szabadabb, ott (gondolom anélkül hogy Te beállítottad volna) alapbeállításként a gyengébb igp-t választja, de ezt te is tudod változtatni.

Szal tényleg jó lenne szerezned egy olyan procit mint ami most benne van kölcsönbe tesztelni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18150) Dell XPS válasza taktech2015 (#18142) üzenetére


Dell XPS
veterán

Írtok adásvételi szerződést, így a HP ügyfélszolgálata segíteni fog. El fog küldeni egy SMC. bin fájlt ami feloldja a biztonsági kódot.

HP -t csak az adásvételi szerződés ténye érdekli más nem. Én ilyen módon jutottam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.